Повідомляє ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська

2016-03-24 20:55 Подобається

Платники Красногвардійського района м.Дніпропетровська за 2 місяці 2016 року сплатили понад 52 мільйони гривень ЄСВ

За січень-лютий 2016 року платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, які перебувають на обліку ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська, перераховано 52,46 мільйони гривень - інформує у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області.

Переважна частина цих коштів надійшла від роботодавців, які нарахували та сплатили єдиний внесок на суми заробітної плати, винагороди за договорами цивільно-правового характеру, допомоги з тимчасової втрати непрацездатності.

Фахівці ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська переконані, що своєчасна сплата ЄСВ виступає гарантом соціального захисту для громадян при безробітті, нещасних випадках чи професійних захворюваннях та забезпечує щомісячні пенсійні виплати.

«Ось чому це не лише обов’язок перед державою, але й захищені соціальні гарантії для кожного громадянина, – зазначив заступник начальника інспекції Денис Коренєв. – Запроваджені в цьому році податкові новації, зокрема, суттєве зниження ставки ЄСВ до 22 відсотків дають можливість місцевому підприємництву повністю легалізуватись і відповідально працювати в правовому полі, щомісяця збільшуючи відрахування на потреби соціального страхування».

Разом з тим, в ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська наголошують, що єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. За порушення норм законодавства про єдиний внесок до платників, на яких покладений обов'язок нараховувати, обчислювати та сплачувати єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів та пені.

За два місяці поточного року майже 5 тисяч громадян Дніпропетровщини надали декларацію про майновий стан і доходи

В рамках деклараційної кампанії, що розпочалася 1 січня та триватиме до 1 травня поточного року, про свої статки, отримані у 2015 році, на Дніпропетровщині прозвітували 4949 громадян. Загальна сума задекларованого ними доходу становить 272,5 млн. грн.

Впродовж січня – лютого поточного року громадяни Дніпропетровського регіону задекларували податкове зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб в сумі 8,7 млн. грн., що на 1,5 млн. грн. більше, ніж за аналогічний період 2015 року, сума військового збору до сплати складає 2,0 млн. грн.

Найбільші доходи у минулому році отримали 1124 мешканців Дніпропетровщини у вигляді спадщини – 133,0 млн. грн. Ще 148 громадян задекларували дохід від продажу (обміну) рухомого або нерухомого майна – 12,9 млн. грн.; 6 громадян задекларували іноземні доходи, загальна сума отриманого ними доходу складає 591,5 тис. грн.

Дохід понад 1 млн. грн. задекларували 16 громадян. Загальна сума отриманого ними доходу – 27,9 млн. грн.

Окрім того, 1070 декларантів звернулися до фіскальних органів Дніпропетровської області за податковою знижкою. Відтак, з казни громадянам області буде повернуто 1,5 млн. грн.

«Результати першої половини деклараційної кампанії свідчать про зростання рівня громадянської свідомості до добровільного процесу декларувати доходи. Саме така активність і є показником справжньої економічної зрілості суспільства», – зазначив в.о. начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Геннадій Ткачук.

Понад 4,5 млн. грн. акцизного податку надійшло до Місцевого бюджету від платників Красногвардійського району м.Дніпропетровська

За січень - лютий 2016 року платники податків Красногвардійського району м.Дніпропетровська, які реалізовують підакцизну продукцію, перерахували до місцевого бюджету 4,56 млн. грн. акцизного податку.

Нагадуємо, платники акцизного податку з роздрібної торгівлі алкоголем та пивом, тютюном та тютюновими виробами, а також паливом сплачують цей податок до місцевих бюджетів, на яких розташовані пункти продажу підакцизних товарів, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку подання декларації. Податковим кодексом передбачено ставку акцизного податку 5% для алогольних та тютюнових виробів та 0,42 Євро від реалізації палива. Звітним податковим періодом для роздрібного продажу акцизу є календарний місяць (не пізніше 20 числа).

У Дніпропетровській області вилучені документи та носії інформації, які свідчать про фіктивне підприємництво та ухилення від сплати податків

Співробітниками податкової міліції Дніпропетровської області в м. Дніпропетровську та смт. Кіровське в рамках розслідування кримінального провадження за ст.205, ст.27 та ст.212 КК України на підставі ухвали суду проведено 10 обшуків в офісних та складських приміщеннях і за місцями проживання фігурантів провадження.

За результатами обшуків виявлено, вилучено та приєднано до матеріалів провадження 593,3 тис. грн., 144,2 тис. доларів США та 11,4 тис. Євро готівкою, 18 печаток підприємств, 8 одиниць комп’ютерної техніки, 11 мобільних телефонів та документи, які свідчать про протиправну діяльність.

Триває слідство.

Запровадження в Україні інституту уповноважених економічних операторів – ще один крок у європейському напрямі

Фахівці Головного управління ДФС у Дніпропетровській області і Дніпропетровської митниці ДФС, разом з експертами Дніпропетровщини прийняли участь в експертній зустрічі на тему: «Обговорення з регіонами законопроекту про запровадження в Україні уповноважених економічних операторів», що проводився в режимі відео-конференції у Дніпропетровському регіональному інституті державного управління при Президентові України.

Згідно розробленому законопроекту, підприємства України матимуть можливість отримати сертифікат уповноваженого економічного оператора, який значно спростить оформлення і переміщення вантажів через кордон України і країн світу. Статус уповноваженого економічного оператора надасть змогу фахівцям виконувати деякі функції, які на сьогодні покладені на митні органи ДФС та значно заощадить час на проходження товарів через митні органи. Сертифікат уповноваженого оператора митними органами видається на безстроковій основі.

За словами розробників, законопроект повністю відповідає європейському законодавству, а підприємства, які претендують на отримання сертифікату уповноваженого економічного оператора, відповідають європейським критеріям ведення бізнесу.

Право на податкову знижку у разі перерахування благодійних внесків до неприбуткових організацій

Платник податку - резидент має право включити до податкової знижки суму коштів або вартість майна, перерахованих у вигляді пожертвувань або благодійних внесків неприбутковим організаціям у розмірі, що не перевищує 4% суми загального оподатковуваного доходу такого звітного року.

При цьому, неприбуткові організації - отримувачі благодійних внесків, мають відповідати умовам, визначеним Податковим кодексом України для неприбуткових організацій.

Громадяни, які перераховували неприбутковим організаціям благодійні внески та пожертвування табажають скористатися правом на нарахування податкової знижки, мають право надавати річну податкову декларацію за звітний 2015 рік протягом всього поточного 2016 року (включно по 31 грудня 2016 року).

У Дніпропетровській області припинено діяльність міжрегіонального «конвертцентру» з обігом майже 60 млн. грн.

Працівниками податкової міліції Дніпропетровської області в рамках розслідування кримінального провадження, зареєстрованого за ст.205, ст.27, ст. 212, ст.358 КК України, припинено діяльність «конвертаційного центру», який діяв на території Дніпропетровської, Запорізької, Харківської, Київської областей та м. Києва.

Встановлено, що центр організовано групою осіб, які створили та зареєстрували на підставних осіб низку суб’єктів підприємницької діяльності.

Орієнтовний обіг проконвертованих протягом 2015-2016 р. коштів склав близько 60 млн. грн. Ймовірні втрати бюджету складають понад 12 млн. грн.

На підставі ухвал суду проведено обшуки в офісних приміщеннях, філії банку (м. Дніпропетровськ), автомобілі та за іншими адресами, пов’язаними з діяльністю центру.

Під час обшуків виявлено та вилучено 12 мобільних телефонів, 2 системні блоки, 9 печаток, 3 ноутбуки, 3 планшети, 5 флеш накопичувачів, чорнові записи та документи фінансово-господарської діяльності.

Слідчі дії тривають.

Як задекларувати доходи: ставки податку на доходи фізичних осіб

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська нагадує, що до 1 травня 2016 року триває кампанія декларування доходів громадян, яка розпочалася з початку 2016 року.

До доходів, отриманих фізичними особами – платниками податків у 2015 році, застосовуються наступні ставки податку на доходи фізичних осіб:

- 15% відсотків бази оподаткування – щодо доходів (крім випадків, визначених у пунктах 167.2 – 167.6 статті 167 Податкового кодексу України (далі – Кодекс)), які не перевищують десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного 2015 року (пункт 167.1 статті 167 Кодексу);

- 20% відсотків, – якщо база оподаткування у календарному місяці перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, – до суми такого перевищення. (пункт 167.1 статті 167 Кодексу);

- подвійна ставка податку (30%) – до доходів, нарахованих як виграш чи приз (крім виграшів, призів у лотерею, грошові виграші у спортивних змаганнях) на користь резидентів або нерезидентів (пункт 167.3 статті 167 Кодексу);

- 20% – для пасивних доходів, у тому числі нарахованих у вигляді дивідендів за акціями та/або інвестиційними сертифікатами, що виплачуються інститутами спільного інвестування (крім зазначених у підпункті 167.5.2 пункту 167.5 статті 167 Кодексу).

Перелік пасивних доходів визначено підпунктом 167.5.3 пункту 167.5 статті 167 Кодексу, до яких, зокрема, відноситься інвестиційний прибуток, включаючи прибуток від операцій з облігаціями внутрішніх державних позик, у тому числі від зміни курсу іноземної валюти;

- 5% та 0% бази оподаткування у випадках, прямо визначених розділом IV Кодексу, зокрема, при операціях з успадкування (дарування) та операціях з продажу (обміну) об’єктів нерухомого майна.

При декларуванні доходів за результатами 2015 року платникам податків слід враховувати, що розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01.01.2015, становить 1218 гривень.

Щодо тимчасового ввезення громадянами-резидентами України автомобілів, які належать іноземним компаніям та мають іноземну реєстрацію

У зв’язку із неодноразовими зверненнями громадян щодо тимчасового ввезення громадянами-резидентами України автомобілів, які належать іноземним компаніям та мають іноземну реєстрацію ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська інформує про наступне.

Питання тимчасового ввезення таких транспортних засобів врегульовано положеннями Митного Кодексу України та Конвенції про тимчасове ввезення (м. Стамбул, 1990 року).

Відповідно до пункту 60 статті 4 Кодексу транспортні засоби особистого користування - наземні транспортні засоби товарних позицій 8702, 8703, 8704 (загальною масою до 3,5 тонни), 8711 згідно з УКТ ЗЕД та причепи до них товарної позиції 8716 згідно з УКТ ЗЕД, що зареєстровані на території відповідної країни, перебувають у власності або тимчасовому користуванні відповідного громадянина та ввозяться або вивозяться цим громадянином у кількості не більше однієї одиниці на кожну товарну позицію виключно для особистого користування, а не для промислового або комерційного транспортування товарів чи пасажирів за плату або безоплатно.

Статтею 1 Додатка С до Конвенції визначено, що приватне використання означає перевезення особою виключно для особистих потреб, за винятком будь-якого комерційного використання.

Статтею 1 Конвенції та пунктом 35 статті 4 Кодексу встановлено, що поняття «особа» означає юридичну та фізичну особу.

Таким чином, особисте користування (приватне використання) не обмежується виключно інтересами фізичної особи, а може здійснюватися і в інтересах юридичних осіб.

З огляду на викладене вище, згідно із положеннями Кодексу та Конвенції транспортні засоби, що належать іноземним компанія і мають іноземну реєстрацію, які тимчасово ввозяться на митну територію України громадянами-резидентами в службових цілях, а не для платного транспортування осіб або для платного чи безоплатного промислового чи комерційного транспортування товарів через митний кордон України, не відносяться до транспортних засобів комерційного призначення. Митне оформлення таких транспортних засобів здійснюється згідно із частиною третьою статті 380 Кодексу.

Відповідно до частини третьої статті 380 Кодексу тимчасове ввезення громадянами-резидентами транспортних засобів особистого користування, що класифікуються за товарними позиціями 8702, 8703, 8704 (загальною масою до 3,5 тонни), 8711 згідно з УКТ ЗЕД, та причепів до них товарної позиції 8716 згідно з УКТ ЗЕД дозволяється на строк до одного року під письмове зобов'язання про їх зворотне вивезення за умови письмового декларування в порядку, передбаченому законодавством України для громадян, після сплати всіх митних платежів, які відповідно до закону підлягають сплаті при імпорті таких транспортних засобів.

Податковий календар на березень 2016 року

31 березня, понеділок останній день сплати:

податку на додану вартість за лютий 2016 року;

акцизного податку за лютий 2016 року;

податку на доходи фізичних осіб з нарахованого, але не виплаченого доходу, за лютий 2016 року;

військового збору з нарахованого, але не виплаченого доходу, за лютий 2016 року;

рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин за видобування нафти, конденсату, природного газу, у тому числі газу, розчиненого у нафті (нафтового (попутного) газу), етану, пропану, бутану за лютий 2016 року;

рентної плати за користування радіочастотним ресурсом за лютий 2016 року;

рентної плати за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами, транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України за лютий 2016 року.

Боротьба з порушеннями митного законодавства в зоні діяльності Дніпропетровської області

Начальник відділу провадження у справах про порушення митних правил управління аналізу ризиків та протидії митним правопорушенням Дніпропетровської митниці ДФС Віталій Аксютін повідомив, що з початку року Дніпропетровською митницею ДФС складено 28 протоколів про порушення митних правил. на загальну суму понад 81 млн. грн. під час проведення прес-конференції в ІА "Мост-Днепр".

"Серед складених протоколів - 11 відносяться до окремої категорії на суму 72,492 млн. грн., де кожне правопорушення складає понад 50 тис. грн. Ще 5 протоколів - на загальну суму у 2 млн. грн. Основними правопорушеннями при перетині кордону є подача документів з неправдивими відомостями щодо вартості і кількості товару і його найменувань (побутова техніка, транспортні засоби тощо)" - зазначив він.

Податковою міліцією викрито фінансові махінації посадовців підприємства, які легалізували 259,9 млн. гривень

Працівниками податкової міліції Центрального офісу до ЄРДР внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення за ч.3 ст.209 КК України за фактом порушення чинного законодавства посадовими особами підприємства, що здійснює діяльність у сфері добування нафти та природного газу.

Як з’ясувалося, протягом 2014-2015 років порушники документально, без фактичного проведення, оформили операції з придбання нафтопродуктів, походження яких не встановлено, на суму 259,9 млн. гривень.

У подальшому ці кошти були легалізовані шляхом перерахування на розрахунковий рахунок іншого підприємства під виглядом поворотної фінансової допомоги.

Платники єдиного податку Дніпропетровської ОДПІ сплатили до місцевих бюджетів 16,6 млн. гривень

За січень – лютий 2016 року платники єдиного податку Дніпропетровської ОДПІ сплатили до місцевих бюджетів 16,6 млн. гривень. Це на 54 відсотка або на7,7 млн. гривень більше надходжень січня - лютого 2015 року.

Із загальної суми сплаченого єдиного податку на долю фізичних осіб-підприємців припадає 10 млн. гривень, юридичні особи сплатили 2,7 млн. гривень, а сільськогосподарські товаровиробники – 3,9 млн. гривень.

Нагадаємо, у 2016 для платників єдиного податку четвертої групи відповідно до Закону України „Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році” від 24.12.15 р. № 909 збільшено ставки податку з одного гектара сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду.

До відома суб’єктів господарювання, що використовують РРО!

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська нагадує, що суб’єкти господарювання, які використовують РРО (крім електронних таксометрів, автоматів з продажу товарів (послуг) та РРО, що застосовуються для обліку та реєстрації операцій з купівлі-продажу іноземної валюти), зобов’язані подавати до контролюючих органів по дротових або бездротових каналах зв’язку електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, які містяться на контрольній стрічці в пам’яті РРО або в пам’яті модемів, які до них приєднані.

При цьому, користувачам зареєстрованих та введених в експлуатацію до 01.01.2015 РРО, що подають до органів ДФС тільки інформацію фіскальних звітних чеків, встановлено перехідний період тривалістю 1 рік для доопрацювання або заміни існуючої касової техніки на таку, що забезпечує подання по дротових або бездротових каналах зв’язку електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків.

З 1 січня 2016 до суб’єктів господарювання, які створюють контрольну стрічку виключно в друкованому вигляді та не забезпечують подання до органів ДФС звітності, пов’язаної із застосуванням РРО, розрахункових книжок та копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків з РРО по дротових або бездротових каналах зв’язку, за рішенням відповідних органів ДФС, застосовується фінансова санкція у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Зазначена норма визначена п.7.ст.3 та п. 9 ст. 17 Закону України від 06.07.1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

Відповідальність за порушення термінів реєстрації акцизних накладних/розрахунків

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська нагадує, що з 01.03.2016 запроваджена системи електронного адміністрування реалізації пального та електронної акцизної накладної при реалізації пального.

Із запровадженням акцизної накладної та електронного адміністрування реалізації пального запроваджені нові штрафи:

- за порушення платниками акцизного податку граничних термінів реєстрації акцизних накладних / розрахунків коригування до акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних - від 2,0 до 40,0 відсотків суми акцизного податку;

- за відсутність з вини платника акцизного податку реєстрації акцизної накладної в Єдиному реєстрі акцизних накладних / розрахунку коригування протягом більш як 120 календарних днів після дати, на яку платник податку зобов'язаний скласти акцизну накладну / розрахунок коригування, - 50,0 відсотків суми акцизного податку.

Така відповідальність не застосовується при порушенні термінів реєстрації акцизних накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі акцизних накладних, складених у перехідний період - з 1 березня 2016 року до 1 квітня 2016 року.

Зазначена норма визначена стаття 120 - 2 Податкового кодексу України.

Коментарі (0)

Додати смайл! Залишилося 3000 символів
Додати новини
Реклама

Опитування

Ви підтримуєте виселення з Печерської лаври московської церкви?

Реклама

Зараз коментують

Всі