Інформує ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська

2016-03-10 17:32 Подобається

Бізнес-спільнота Красногвардійського району ознайомлювалась із змінами у законодавстві під час семінару

Цьогорічна реформа зачепила буквально всі податкові платежі. Саме з метою доведення до суб’єктів господарювання податкових новацій, які вступили в дію в результаті прийняття Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» в приміщенні Красногвардійської районної у місті Дніпропетровську раді фахівці структурних підрозділів ДПІ провели семінар.

Відкриваючи захід, заступник начальника ДПІ у Красногвардійському районі Денис Коренєв відзначив, що першочерговими завданнями, які стоять перед органами фіскальної служби, є стабільне наповнення бюджету, залучення громадськості до співпраці, а також підвищення рівня добровільності сплати податків.

Під час заходу лекторами висвітлено найбільш актуальні питання стосовно нововведень в нарахуванні та сплаті земельного податку, транспортного та акцизного податку, особливості застосування спрощеної системи оподаткування як юридичними особами, так і фізичними особами – підприємцями у 2016 році. Платників детально ознайомили з новими правилами обчислення та сплати податку на прибуток підприємств, змінами в оподаткуванні податком на доходи фізичних осіб, новаціями для власників нерухомого майна, новими ставками для справляння цього податку.

Наголошено, що податкова декларація про майновий стан і доходи, отримані громадянами у 2015 році, подається до 1 травня 2016 року за податковою адресою. Платники податків отримали відповіді на практичні запитання та друковану продукцію.

Реалізація прав громадян на звернення.

Одним із напрямків роботи ДПІ у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області є кваліфікований, неупереджений, об’єктивний і своєчасний розгляд звернень громадян з метою оперативного вирішення порушених питань та забезпечення вимог Закону України від 02.10.1996 р. № 393/96-ВР «Про звернення громадян».

Протягом січня – лютого 2016 року до ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська розглянуто 4 письмових звернення від громадян. Питання, з якими найчастіше зверталися громадяни стосувалися ухилення від сплати податків та контрольно-перевірочної роботи. На особистий прийом до начальника ДПІ та його заступників, громадяни особисто або через уповноважених осіб не звертались.

З початку 2016 року на антикорупційний проект «Пульс» від платників Красногвардійського району надійшло 2 звернення, 1 звернення стосувалось роботи ЦОП, 1 звернення стосувалось питань звітності та реєстрації накладних. Всі питання вирішено по суті у встановлений законодавством термін.

ДПІ у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська звертає увагу громадян! При оформленні звернень необхідно дотримуватись обов’язкових вимог, щодо його оформлення: вказувати прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання, викласти суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги. Анонімні звернення не розглядаються.

Також звертаємо увагу, що звернення необхідно адресувати тому контролюючому органу, до компетенції якого належить порушене питання.

У січні – лютому 2016 року до ЦОП ДПІ у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська звернулось понад 43 тисячі громадян

За перші два місяці поточного року фахівцями ЦОП ДПІ надано майже 1 тис. адміністративних послуг, 2 тис. консультаційних послуг та понад 40 тис. інформаційних послуг. Найбільшим попитом у платників користувалась послуга з видачі картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків, видачі довідки про відсутність заборгованості з платежів до бюджету, що контролюються органами доходів і зборів, з реєстрації книги обліку доходів та книги обліку доходів і витрат платникам єдиного податку, з реєстрації платників єдиного податку та надання витягу з реєстру платників єдиного податку. Надання якісного сервісу, комфортне обслуговування платників, впровадження електронних сервісів – ось головні завдання в роботі податківців Красногвардійського району, адже від цих напрямів залежить своєчасна та в повному обсязі сплата податків до бюджету.

Сплачуючи іпотечний житловий кредит, громадянин має право на податкову знижку

Декларування доходів – це не тільки виконання громадянином свого конституційного обов’язку, а і реалізація права громадян на податкову знижку, - нагадують фахівці ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська.

Зокрема, платник податку - резидент має право включити до податкової знижки частину суми процентів за користування іпотечним житловим кредитом, наданим позичальнику в національній або іноземній валютах, фактично сплачених протягом звітного податкового року. При сплаті процентів за іпотечним житловим кредитом в іноземній валюті сума платежів за такими процентами, здійснених в іноземній валюті, перераховується у гривні за офіційним валютним (обмінним) курсом Національного банку України, що діє на день сплати таких процентів.

Таке право виникає в разі якщо за рахунок іпотечного житлового кредиту будується чи купується житловий будинок (квартира, кімната), визначений платником податку як основне місце його проживання, зокрема згідно з позначкою в паспорті про реєстрацію за місцезнаходженням такого житла. Крім того, відповідно до пп. 166.3.8 п. 166.3 ст. 166 ПКУ фізична особа – резидент має право включити до податкової знижки суми витрат, які пов’язані із сплатою видатків на будівництво (придбання) доступного житла, визначеного законом, у тому числі на погашення пільгового іпотечного житлового кредиту, наданого на такі цілі, та процентів за ним.

Право на включення до податкової знижки суми, розрахованої відповідно до ст. 175, надається платнику податку за одним іпотечним кредитом протягом 10 послідовних календарних років починаючи з року, в якому:

- об’єкт житлової іпотеки придбавається;

- збудований об’єкт житлової іпотеки переходить у власність платника податку та починає використовуватися як основне місце проживання.

У разі, якщо іпотечний житловий кредит має строк погашення більше ніж 10 календарних років, право на включення частини суми процентів до податкової знижки за новим іпотечним житловим кредитом виникає у платника податку після повного погашення основної суми та процентів попереднього іпотечного житлового кредиту. Якщо сума одержаного фізичною особою іпотечного житлового кредиту перевищує суму, витрачену на придбання (будівництво) предмета іпотеки, до складу витрат включається сума відсотків, сплачена за користування іпотечним кредитом у частині, витраченій за цільовим призначенням.

Порядок визначення суми процентів, сплачених платником податку за користування іпотечним житловим кредитом з метою нарахування податкової знижки регулюється ст. 175 ПКУ.

Нагадуємо, що для реалізації права на податкову знижку за наслідками 2015 року необхідно заповнити та подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи до 31 грудня 2016 року включно.

З 1 березня запроваджені нові ставки акцизного податку на алкогольні напої, що маркуються

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська нагадує, що Законом України від 24.12.2015 №909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» (далі – Закон №909) визначені, зокрема, нові ставки відповідно акцизного податку для алкогольних напоїв.

Відповідно до пункту 1 розділу II Закону № 909 з 01.03.2016 вступили в силу нові ставки акцизного податку для алкогольних напоїв, що підлягають маркуванню акцизними марками. Щодо коньяків, то нові ставки акцизного податку застосовуються з 1 квітня поточного року.

Згідно з пунктом 226.6 статті 226 Податкового кодексу України з внесеними змінами та доповненнями маркуванню підлягають усі алкогольні напої з вмістом спирту етилового понад 8,5% об’ємних одиниць. Маркування вироблених в Україні алкогольних напоїв із вмістом спирту етилового до 8,5% об’ємних одиниць не здійснюється

Отже, для алкогольних напоїв, які підлягають маркуванню, з 01.03.2016 ставки акцизного податку відповідно до підпункту 215.3.1 пункту 215.3 статті 215 Кодексу, складатимуть на: - лікеро-горілчані вироби 105,80 грн. за 1 літр 100% спирту;

- вина виноградні натуральні 0, 01 грн. за 1 літр;

- вина натуральні з доданням спирту та міцні (кріплені), вермути та інші вина виноградні натуральні – 7,16 грн. за 1 літр;

- вина ігристі, вина газовані – 10,40 грн. за 1 літр.

В Україні змінено правила відшкодування ПДВ

Днями в Інформаційному агентстві «Мост – Днепр» відбулася прес – конференція за участі заступника начальника управління податків і зборів з юридичних осіб ГУ ДФС у Дніпропетровській області Мироненко Віталія та начальника відділу контролю за відшкодуванням ПДВ управління податків і зборів з юридичних осіб ГУ ДФС у Дніпропетровській області Дуленко Володимира.

За словами Мироненко Віталія: «1 січня 2016 року набрали чинності зміни, внесені до Податкового кодексу України Законом України від 24 грудня 2015 року №909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році». Змінами до Податкового кодексу України (Кодекс) щодо бюджетного відшкодування податку на додану вартість, передбачається:

1. Удосконалення порядку відшкодування ПДВ з бюджету, який забезпечуватиме однакові вимоги та права для всіх платників податку, з урахуванням черговості подання платниками податку заявок на відшкодування ПДВ.

2. Запроваджено офіційну публікацію інформації про відшкодування ПДВ з бюджету у вигляді реєстру з відображенням у ньому даних про платника податку, заявлених до відшкодування з бюджету сум податку та стану їх відшкодування.

3. Передбачено відшкодування сум ПДВ у рахунок сплати грошових зобов’язань або погашення податкового боргу платника податку з інших платежів, що сплачуються до Державного бюджету України. Такий напрямок може змінюватися за заявою платника (пункт 200.12 Кодексу).

4. Встановлено випадки, коли контролюючий орган може провести документальну перевірку у випадку заявлення платником бюджетного відшкодування, зокрема, у разі, якщо розрахунок суми бюджетного відшкодування було зроблено за рахунок від’ємного значення.

5. Змінено перелік критеріїв, які надають право платнику податків на автоматичне бюджетне відшкодування».

«Скасовується положення, відповідно до якого право на отримання бюджетного відшкодування (пункт 200.5 статті 200 Кодексу) не мали особи, які: були зареєстровані як платники ПДВ менш ніж за 12 календарних місяців до місяця, за наслідками якого подається заява на бюджетне відшкодування (крім нарахування податкового кредиту внаслідок придбання або спорудження (будівництва) основних фондів); мали обсяги оподатковуваних операцій за останні 12 календарних місяців менші, ніж заявлена сума бюджетного відшкодування (крім нарахування податкового кредиту внаслідок придбання або спорудження (будівництва) основних фондів)» – зазначив Дуленко Володимир.

За два місяці платники Дніпропетровщини перерахували до бюджетів усіх рівнів 9 млрд. 861 млн. гривень

За оперативними даними з початку поточного року органами ДФС у Дніпропетровській області забезпечено у бюджети усіх рівнів (з урахуванням ЄСВ) 9 млрд. 861 млн. грн., що на 212 млн. грн. менше, ніж у січні – лютому 2015 року. Про це проінформував в. о. начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Геннадій Ткачук.

Так, до Державного бюджету впродовж двох місяців 2015 року спрямовано 5 млрд. 541 млн. грн., що на 43 млн. грн. більше, ніж за відповідний період 2015 року.

До місцевих бюджетів впродовж двох місяців поточного року забезпечено 2 млрд. 190 млн. грн. Це на 492 млн. грн. більше фактичних надходжень січня – лютого 2015 року.

Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з початку року зібрано 2 млрд. 130 млн. грн.

Декларація про майновий стан і доходи подається громадянином за місцем податкової адреси

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська звертає увагу, що кампанія декларування доходів, отриманих громадянами у 2015 році, триває.

Відповідно до Конституції України кожен громадянин зобов’язаний сплачувати податки і збори у порядку та розмірах, встановлених законом.

Нагадуємо, що відповідно до статті 163 Податкового кодексу України з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс) податком на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) підлягає оподаткуванню загальний річний оподатковуваний дохід, який включає доходи, як з джерел їх походження в Україні, так і іноземні доходи.

Підпунктом 168.2.1 пункту 168.2 статті 168 Кодексу передбачено, що платник податку, що отримує доходи від особи, яка не є податковим агентом, та іноземні доходи, зобов’язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати декларацію за наслідками звітного податкового року, а також сплатити податок на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) з таких доходів.

Крім того, відповідно до підпункту 1.2 пункту 161 підрозділу 10 розділу XX Кодексу доходи, визначені у статті 163 Кодексу є також об’єктом оподаткування військовим збором.

Отже, за результатами звітного 2015 року громадянин повинен задекларувати отримані доходи шляхом подання до податкової інспекції за своєю податковою адресою податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – декларація) у порядку, встановленому законом. При цьому, у декларації фізична особа – платник податків повинна самостійно визначити податкові зобов’язання, як з ПДФО, так і з військового збору.

Згідно із положеннями статті 49 Кодексу, податкова декларація подається за звітний період в установлені Кодексом строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків.

При цьому, відповідно до пункту 45.1 статті Кодексу 45.1 платник податків – фізична особа зобов’язаний визначити свою податкову адресу.

Податковою адресою платника податків – фізичної особи визнається місце її проживання, за яким вона береться на облік як платник податків у контролюючому органі.

Платник податків – фізична особа може мати одночасно не більше однієї податкової адреси.

Відповідно до пункту 1 статті 29 Цивільного кодексу України (далі – ЦКУ) місцем проживання фізичної особи є житло, в якому вона проживає постійно або тимчасово. Фізична особа може мати кілька місць проживання (пункт 6 статті 29 ЦКУ).

Враховуючи вищевикладене, громадянин, який відповідно до норм чинного законодавства зобов’язаний (має право) надати річну декларацію, але на той час проживає не за місцем реєстрації (прописки), а в іншому місці, повинен подати декларацію до контролюючого органу за податковою адресою, тобто за місцем реєстрації згідно з паспортними даними.

Громадяни, які згідно з нормами Кодексу зобов’язані надати декларацію, повинні прозвітувати до 1 травня 2016 року за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 №859.

Особливості сплати авансових платежів підприємцями на загальній системі оподаткування з 2016 року

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська нагадує, що починаючи з 2016 року авансові платежі з податку на доходи фізичних осіб розраховуються самостійно згідно з фактичними даними розміру чистого доходу, зазначеними у Книзі обліку доходів і витрат, кожного календарного кварталу.

Такі авансові платежі сплачуються до бюджету до 20 числа місяця, наступного за кожним календарним кварталом (до 20 квітня, до 20 липня і до 20 жовтня).

Авансовий платіж за четвертий календарний квартал не розраховується та не сплачується. Якщо результатом розрахунку авансового платежу за відповідний календарний квартал є від’ємне значення, то авансовий платіж за такий період не сплачується.

Зазначена норма визначена підпунктом 177.5.1 пункту 177.5 статті 177 Податкового кодексу України з урахування змін, внесених Законом України від 24.12.15 №909-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році».

Оподаткування пенсій у 2016 році

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська нагадує.

Підпунктом 164.2.19 пункту 164.2 статті 164 Податкового кодексу України з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс) до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються, зокрема, суми пенсій (включаючи суму їх індексації, нараховану відповідно до закону) або щомісячного довічного грошового утримання, отримуваних платником податку з Пенсійного фонду України чи бюджету згідно із законом, якщо їх розмір перевищує три розміри мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, – у частині такого перевищення, а також пенсій з іноземних джерел, якщо згідно з міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, такі пенсії підлягають оподаткуванню чи не оподатковуються в країні їх виплати.

Ставка податку на доходи фізичних осіб становить 15% бази оподаткування щодо перевищення суми пенсії (включаючи суму її індексації, нараховану відповідно до закону), щомісячного довічного грошового утримання, визначеної у підпунктом 164.2.19 пункту 164.2 статті 164 Кодексу, які отримуються платником податку з Пенсійного фонду України чи бюджету згідно із законом (пункт 167.4 статті 167 Кодексу).

Нагадуємо, що з 1 січня 2016 року відповідно до статті 8 Закону України від 25.12.2015 №928-VІІІ «Про державний бюджет на 2016 рік» розмір мінімальної заробітної плати для працездатних осіб становить 1 378 грн. на місяць.

Таким чином, починаючи з 1 січня 2016 року, податкові агенти при виплаті пенсій у розмірі, що перевищує 4 134 грн. (1 378 грн. х 3), зобов’язані утримати податок на доходи фізичних осіб із загальної суми перевищення за ставкою 15%.

Податкова міліція у Дніпропетровській області викрила черговий факт ухилення від сплати податків

Працівниками податкової міліції Дніпропетровської області в рамках розслідування кримінального провадження за ч.3 ст.212 КК України на підставі ухвали суду проведено 2 обшуки в офісному та складському приміщенні, які розташовані в м. Одеса та с. Братське.

Під час обшуків виявлено та вилучено 861 тис. грн., 14,4 тис. доларів США та 20 євро готівкою, комп’ютерну техніку, електронні носії інформації, 69 пластикових карток на паливо, печатки суб`єкта господарської діяльності, документацію та чорнові записи, які свідчать про незаконну діяльність.

Триває слідство.

ДФС у Дніпропетровської області викрито факт легалізації 4,2 млн. грн. державних коштів, одержаних злочинним шляхом

Підрозділом боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, ГУ ДФС у Дніпропетровській області викрито факт проведення операцій із закупівлі товарів (робіт, послуг) без фактичного постачання зазначених товарів.

Встановлено, що низка суб`єктів господарської діяльності області, які фінансуються за рахунок бюджетних коштів, закуповували товари (роботи, послуги) у однієї з Асоціацій підприємств. Однак фактичного постачання закуплених товарів підтверджено не було.

У подальшому, з метою легалізації доходів, одержаних незаконним шляхом, посадові особи Асоціації перераховували отримані бюджетні кошти на рахунки підприємств з ознаками фіктивності. Загальна сума проведених безтоварних операцій складає 4,2 млн. грн.

За даними фактами до ЄРДР внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення за ознаками злочинів, передбачених ч.5 ст.191 та ч.2 ст.209 ККУ.

Здійснюється кримінальне провадження.

«Фантом» упередив незаконне переміщення продуктів харчування та господарських товарів

Cпівробітники спецпідрозділу «Фантом» на КПВВ Новотроїцьке при огляді автомобіля, що прямував на тимчасово непідконтрольну Україні територію, виявили продукти харчування та господарські товари, які водій намагався сховати в автомобілі, зокрема, під обшивкою салону.

Зі слів водія, їхав він у Харцизьк.

Відповідно до документів вартість частини товарів становить 40 тис. грн., але за попередніми розрахунками вартість всього вантажу є набагато більшою й наразі встановлюється.

Співробітники спецпідрозділу «Фантом» попередньо кваліфікували дії водія за статтею 204-3 КУпАП

Контакт – центр ДФС у допомогу платникам

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська м. Дніпропетровська звертає увагу, якщо виникають питання по оподаткуванню, митної справи та єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування можна звернутися до Контакт - центру ДФС за телефонами 0800-501-007 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів) та 044 454 16 13 (по тарифами ВАТ «Укртелеком»). Відповіді працівниками Контакт-центру надаються з 8:00 до 20:00 (крім суботи та неділі).

Щоб уникнути неоднозначного трактування положень законодавства відповіді надаються з використанням Бази знань. Це автоматизована база уніфікованих відповідей на запитання платників податків і громадян, постійно оновлюється і підтримується в актуальному стані. База знань нараховує понад 14 тис. Уніфікованих запитань-відповідей.

Хто є платниками акцизного податку?

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська повідомляє.

Відповідно до статті 212 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – Кодекс) платниками акцизного податку є:

- особа, яка виробляє підакцизні товари (продукцію) на митній території України, у тому числі з давальницької сировини (підпункт 212.1.1 пункту 212.1 статті 212 Кодексу);

- особа – суб’єкт господарювання, яка ввозить підакцизні товари (продукцію) на митну територію України (підпункт 212.1.2 пункту 212.1 статті 212 Кодексу);

- фізична особа – резидент або нерезидент, яка ввозить підакцизні товари (продукцію) на митну територію України в обсягах, що підлягають оподаткуванню, відповідно до митного законодавства (підпункт 212.1.3 пункту 212.1 статті 212 Кодексу);

- особа, яка реалізує конфісковані підакцизні товари (продукцію), підакцизні товари (продукцію), визнані безхазяйними, підакцизні товари (продукцію), за якими не звернувся власник до кінця строку зберігання, та підакцизні товари (продукцію), що за правом успадкування чи на інших законних підставах переходять у власність держави, якщо ці товари (продукція) підлягають реалізації (продажу) в установленому законодавством порядку (підпункт 212.1.4 пункту 212.1 статті 212 Кодексу);

- особа, яка реалізує або передає у володіння, користування чи розпорядження підакцизні товари (продукцію), що були ввезені на митну територію України із звільненням від оподаткування до закінчення строку, визначеного законом відповідно до підпункту 213.3 статті 213 Кодексу (підпункт 212.1.5 пункту 212.1 статті 212 Кодексу);

- особа, на яку покладається дотримання вимог митних режимів, що передбачають звільнення від оподаткування, у разі порушення таких вимог (підпункт 212.1.6 пункту 212.1 статті 212 Кодексу);

- особа, на яку покладається виконання умов щодо цільового використання підакцизних товарів (продукції), на які встановлено ставку податку 0 гривень за 1 літр 100-відсоткового спирту, 0 євро за 1000 кг нафтопродуктів у разі порушення таких умов (підпункт 212.1.7 пункту 212.1 статті 212 Кодексу);

- особа, на яку при здійсненні операцій з підакцизними товарами (продукцією), які не підлягають оподаткуванню або звільняються від оподаткування, покладається виконання умов щодо цільового використання підакцизних товарів (продукції) у разі порушення таких умов (підпункт 212.1.8 пункту 212.1 статті 212 Кодексу);

- особа – суб’єкт господарювання роздрібної торгівлі, яка здійснює реалізацію підакцизних товарів (підпункт 212.1.11 пункту 212.1 статті 212 Кодексу);

- оптовий постачальник електричної енергії (підпункт 212.1.12 пункту 212.1 статті 212 Кодексу);

- виробники електричної енергії, які мають ліцензію на право здійснення підприємницької діяльності з виробництва електричної енергії і продають її поза оптовим ринком електричної енергії.

Не є платниками податку особи, які здійснюють діяльність з виробництва електричної енергії за умови її продажу на оптовому ринку електричної енергії та/або з постачання електричної енергії, крім платників, зазначених у підпункті 212.1.12 пункту 212.1 статті 212 Кодексу (підпункт 212.1.13 пункту 212.1 статті 212 Кодексу);

- особа – власник ввезеного на митну територію України вантажного транспортного засобу, що переобладнується у легковий автомобіль, з якого справляється акцизний податок (підпункт 212.1.14 пункту 212.1 статті 212 Кодексу);

- особа, яка реалізує пальне (підпункт 212.1.15 пункту 212.1 статті 212 Кодексу).

Крім того, згідно з пунктом 212.2 статті 212 Кодексу замовники, за дорученням яких виробляються підакцизні товари (продукція) з давальницької сировини, сплачують податок виробнику.

Коментарі (0)

Додати смайл! Залишилося 3000 символів
Додати новини
Реклама

Опитування

Ви підтримуєте виселення з Печерської лаври московської церкви?

Реклама

Зараз коментують

Всі