Державна податкова інспекція у м. Черкасах нагадує, що Законом України від 24.12.2015 №909-VШ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» (далі – Закон №909) з 1 березня 2016 передбачено запровадження системи електронного адміністрування реалізації пального та введення акцизної накладної як обов’язкового електронного документа, який складатиметься при здійсненні всіх операцій з реалізації пального на внутрішньому ринку.
Відповідно до підпункту 212.3.4 пункту 212.3 статті 212 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) з урахуванням змін, внесених Законом №909, особи, які здійснюватимуть реалізацію пального, підлягають обов’язковій реєстрації як платники податку контролюючими органами за місцезнаходженням юридичних осіб, місцем проживання фізичних осіб – підприємців до початку здійснення реалізації пального.
Реєстрація платника податку здійснюється на підставі подання особою не пізніше ніж за три робочі дні до початку здійснення реалізації пального заяви про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального.
Звертаємо увагу, що відповідно до пункту 117.3 статті 117 Кодексу здійснення суб’єктами господарювання операцій з реалізації пального без реєстрації таких суб’єктів платниками акцизного податку у встановленому порядку, тягне за собою накладення штрафу на юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців у розмірі 100 відсотків вартості реалізованого пального.
Крім цього, особа, що здійснює реалізацію пального, повинна не пізніше 20 березня 2016 року подати до контролюючого органу за основним місцем обліку акт інвентаризації обсягів залишку пального.
Оскільки на сьогодні відсутні форми заяви про реєстрацію та Акта інвентаризації обсягів залишку пального пропонуємо використовувати заяву та Акт з проектів відповідних нормативно-правових актів щодо впровадження та функціонування системи електронного адміністрування реалізації пального, розміщених на офіційному веб-сайті Державної фіскальної служби України (sfs.gov.ua) у підрозділі «Проекти регуляторних актів» розділу «Регуляторна політика»: Акту і порядок його заповнення та подання), (форма заяви). Вказані документи на даний час проходять процедуру реєстрації та затвердження у відповідних органах.
У разі виникнення питань, пов’язаних із запровадженням СЕАРП, черкаським платникам слід звертатись до відділу контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ДПІ у м. Черкасах за тел. 54-17-58, а також за багатоканальним телефоном ДФС України 0-800-501-007.
ДПІ у м. Черкасах