На прес-конференції про зміни по податку на нерухоме майно.
Нещодавно в інформаційному агентстві "МОСТ-Днепр" відбулася прес - конференція на тему: "Нарахування та сплата податку на нерухоме майно та транспортного податку" за участі заступника начальника ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська Дениса Коренєва.
В ході заходу він розповів, що підвищена максимально можлива ставка податку з 2% до 3% мінімальної заробітної плати за 1 кв. метр житлової та нежитлової нерухомості.
При цьому звернув увагу на те, що за 2015 рік ставки податку для об'єктів нежитлової площі не можуть перевищувати 1% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного року за 1 квадратний метр., додатково оподатковуються об'єкти житла, площа яких перевищує 300 квадратних метрів для квартир і 500 квадратних метрів для житлових будинків за ставкою 25 000 гривень на рік за кожен такий об'єкт (або його частина).
База оподаткування для житла і його частин, які знаходяться у власності фізичних осіб, як і раніше, зменшується:
- для квартири/квартир незалежно від їх кількості - на 60 квадратних метрів;
- для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості - на 120 квадратних метрів;
- для різних типів об'єктів житла, в тому числі їх частин, якщо вони одночасно перебувають у власності платника податку - на 180 квадратних метрів.
Таке зменшення надається один раз за кожний звітний рік.
При цьому, місцеві ради не мають права, як раніше, збільшувати граничну межу об'єктів житла, на яку зменшується база оподаткування.
За січень-лютий поточного року платники податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплатили до місцевого бюджету Красногвардійського району понад 600 тис. гривень, що на 550 тис. гривень більше аналогічного періоду минулого року.
Зокрема, майже 600 тис. грн. податку надійшло від юридичних осіб та 3,7 тис. грн. сплатили громадяни.
Значне збільшення надходжень податку на нерухомість відбулося завдяки зміні правил оподаткування, оскільки з 1 січня 2015 року оподатковуються не лише об’єкти житлової, а й нежитлової нерухомості.
Наприкінці заходу Денис Коренєв нагадав, що податок на нерухоме майно сплачується за звітний рік фізичними особами-протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення – рішення, юридичними особами - авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.
Податковою міліцією викрито черговий „конвертаційний центр” з обігом 107 млн. гривень
Співробітниками податкової міліції Дніпропетровської області в рамках розслідування кримінального провадження за ч.5 ст.27, ч.1 ст.205 та ч.3 ст.212 КК України припинено діяльність «конвертаційного центру».
За період діяльності «конвертаційного центру» протягом 2015–2016 років через розрахункові рахунки було проконвертовано понад 107 млн. гривень. Ймовірні втрати бюджету становлять 17 млн. 800 тис. гривень.
На підставі ухвал суду у м. Дніпропетровську проведено 8 обшуків в офісних приміщеннях та в автомобілях учасників «конвертаційного центру», де виявлено та вилучено 40 тис. гривень готівкою, комп’ютерну техніку, магнітні носії інформації та документацію, що свідчать про незаконну діяльність.
Також було накладено арешт на розрахункові рахунки із залишком коштів у сумі 742 тис. гривень.
Майже 1 мільярд гривень направлено до бюджету України митниками Дніпропетровської митниці ДФС
За січень 2016 року Дніпропетровською митницею ДФС до державного бюджету України направлено митних платежів на суму 981,3 мільйони гривень. Це на 10,5 відсотки або на 93 мільйони більше, ніж у січні 2015 року.
З загальної товарної структури імпортних операцій 22,34 відсотка становлять енергетичні матеріали; 10,38 відсотків - промислове устаткування; 8,56 відсотків - полімерні матеріали і пластмаси; 7,94 відсотки - фармацевтична продукція; 7,6 відсотки - продукти неорганічної хімії; 5,53 відсотки - чорні метали; 3,5 відсотки - засоби наземного руху; 3,42 відсотки - каучук, гума і вироби з них; 3,33 відсотки - насіння і плоди олійних рослин.
З загальної товарної структури експортних операцій, що здійснюють суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності регіону 39,61 відсотків становлять руда, шлак і зола; 16,92 відсотки - чорні метали; 5,58 відсотків - залізничні або трамвайні локомотиви; 3,24 відсотки - інші недорогоцінні метали і металокераміка; 2,78 відсотків - промислове устаткування; 1,40 відсотків - електричні машини і устаткування; 1,27 відсотка - добрива.
Адвалорну ставку акцизного податку з роздрібного продажу пального змінено
ДПІ у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська повідомляє , що для платників акцизного податку - суб’єктів господарювання роздрібної торгівлі, які здійснюють реалізацію пального, адвалорну ставку акцизного податку 5 % змінено на специфічну ставку - 0,042 євро за кожний літр реалізованого (відпущеного) товару. Вказана норма набрала чинності з 1 січня 2016 року.
Зазначені зміни відбулися відповідно до Закону України від 24 грудня 2015 року №909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році».
Для розрахунку акцизного податку з роздрібної торгівлі пальним у першому кварталі 2016 року необхідно застосувати курс євро, встановлений НБУ на 20 грудня 2015 року, тобто на двадцятий день місяця, що передує кварталу, в якому здійснюється реалізація товару (продукції), і залишається незмінним протягом звітного кварталу.
Про справність розрахунків з бюджетом розкаже сервіс ДФС
Для перевірки надійності ділових партнерів на офіційному порталі Державної фіскальної служби України функціонує сервіс „Дізнайся більше про свого бізнес-партнера”. Для цього достатньо знати код ЄДРПОУ платника або ж точну його назву. Необхідно ввести відому інформацію в одне з полів і система здійснить пошук по ряду баз даних, доступних для публічного використання і повідомить про результати пошуку.
Оновлення інформації на сайті щодо стану розрахунків платника податків з бюджетом (про наявність заборгованості) відбувається щоденно, крім вихідних та святкових днів, після проведення розрахунків зведених показників в центральній базі даних за результатами попереднього банківського дня.
Майже 6 тисяч суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності зареєстровано на Дніпропетровщині
Кількість взятих Дніпропетровською митницею ДФС на облік суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності станом на 01.02.2016 дорівнює 5 тисяч 997. Ними у січні 2016 року оформлено 8 тисяч 356 митних декларацій.
Щодо співвідношення експорту та імпорту, то експорт у Дніпропетровській митниці ДФС по оформленим вантажам у ваговому показнику за січень 2016 року склав 80,78%, імпорт – 19,22%. Співвідношення оформлених митних декларацій: експорт – 53,39%, імпорт – 46,61%.
Основна кількість товарів оформлених Дніпропетровською митницею ДФС на експорт направляється до Китаю (23,2%), Польщі (13,3%), Росії (12,4%), Німеччини (4,6%), Чехії (3,6%), Румунії (3,5%), Індії (3,4%), Словаччини (3,1%). Основні імпортери: Росія (21,6%), Китай (9,6%), Казахстан (8,8%), Польща (8,6%), Німеччина (7%), Франція (4%), Туреччина (3,2%).
Боротьба з корупцією в податковій: профілактичні заходи по недопущенню корупційних дій працівниками органів ДФС у Дніпропетровській області
25 лютого 2016 року у медіа-центрі «Днепр-Пост» відбулася прес-конференція на тему: «Боротьба з корупцією в податковій: профілактичні заходи по недопущенню корупційних дій працівниками органів ДФС у Дніпропетровській області».
У прес - конференції взяв участь cтарший оперуповноважений з особливо важливих справ управління власної безпеки ГУ ДФС у Дніпропетровській області Павло Хороших.
За його словами: «У 2015 році за результатами роботи нашого підрозділу внесено в єдиний реєстр досудових розслідувань 48 фактів порушення діяльності щодо співробітників фіскальної служби області, у поточному 2016 році - 7 фактів.
В середньому, в рік реєструють близько 20-25 фактів. Хочу зазначити, що всі факти правопорушень розслідуються детально та уважно. Підставами для реєстрації стали: - вимагання та отримання хабарів; - внесення завідомо недостовірних відомостей до актів перевірок фінансово - господарської діяльності підприємств з метою незаконної мінімізації сум донарахувань штрафних і фінансових санкцій; - сприяння в легалізації роботи фіктивних фірм шляхом оформлення підроблених актів документальних перевірок з фіксацією легітимності товарно - грошових операцій.
Крім того, за 10 фактами корупційних дій суд виніс рішення про визнання винних 8 працівників фіскальної служби області до кримінальної відповідальності у вигляді сплати штрафів та 2 з позбавленням волі (за справами 2015 і 2014 років)».
Ставки єдиного внеску у 2016 році
ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська нагадує, що ставки єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) визначені статтею 8 Закону України від 08.07.2010 №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» з внесеними змінами та доповненнями (далі – Закон №2464), а саме:
- для підприємств, фізичних осіб – підприємців, самозайнятих осіб на доходи найманих працівників – 22% до бази нарахування єдиного внеску, визначеної статтею 7 Закону №2464;
- для підприємств, установ і організацій, в яких працюють інваліди – 8,41% бази нарахування єдиного внеску, визначеної пунктом 1 частини 1 статті 7 Закону №2464, для працюючих інвалідів;
- для підприємств та організацій всеукраїнських громадських організацій інвалідів, зокрема, товариств УТОГ і УТОС, в яких кількість інвалідів становить не менше 50% загальної кількості працюючих, і за умови, що фонд оплати праці таких інвалідів становить не менше 25% суми витрат на оплату праці – 5,3% бази нарахування єдиного внеску, визначеної пунктом 1 частини 1 статті 7 Закону №2464;
- для підприємств та організацій громадських організацій інвалідів, в яких кількість інвалідів становить не менше 50% загальної чисельності працюючих, і за умови, що фонд оплати праці таких інвалідів становить не менше 25% суми витрат на оплату праці – 5,5% бази нарахування єдиного внеску, визначеної пунктом 1 частини 1 статті 7 Закону №2464, для працюючих інвалідів.
Чи обов’язкове проведення звірення сум нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування?
ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська повідомляє.
Інструкція про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затверджена наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 №449, що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 07.05.2015 за №508/26953, та Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 №435, що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 23.04.2015 за №460/26905, не передбачають обов’язкового проведення платниками звірення сум нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Кабміном затверджено Порядок ведення реєстрів заяв про повернення суми бюджетного відшкодування ПДВ
ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська повідомляє, що 23.02.2016 набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 22.02.2016 №68 (далі – Постанова №68) «Про затвердження Порядку ведення реєстрів заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість» (далі – Порядок №68).
Постанова №68 опублікована у газеті «Урядовий кур’єр» від 23.02.2016 №35.
Порядок №68 визначає механізм включення поданих заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість (далі – заява) платниками податку на додану вартість (далі – ПДВ), які відповідають критеріям, визначеним пунктом 200.19 статті 200 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс), до реєстру за формою згідно з додатком 1 (реєстр 1) та платниками ПДВ, які не відповідають таким критеріям, до реєстру за формою згідно з додатком 2 (реєстр 2), а також внесення до зазначених реєстрів інформації про стан розгляду кожної заяви та опублікування реєстрів.
До реєстрів заяв включаються тільки заяви, подані після 01.02.2016.
Державна фіскальна служба України щодня опубліковує реєстри на своєму офіційному веб-сайті (пункт 7 Порядку №68).
Податкова міліція Дніпропетровської області вилучила з незаконного обігу паливо та обладнання для його реалізації загальною вартістю 318 тис. грн.
Співробітниками податкової міліції Дніпропетровської області в рамках проведення операції «Акциз-2016» виявлено факт реалізації через АЗС пально-мастильних матеріалів без державної реєстрації як суб’єкта підприємницької діяльності та відповідних дозвільних документів.
У ході проведених заходів вилучено 4 м3 дизельного пального, 8,8 м3 бензину марок А-95 та А-92, а також обладнання загальною вартістю 318 тис. гривень.
За два місяці платники Дніпропетровщини перерахували до бюджетів усіх рівнів 9 млрд. 861 млн. гривень
За оперативними даними з початку поточного року органами ДФС у Дніпропетровській області забезпечено у бюджети усіх рівнів (з урахуванням ЄСВ) 9 млрд. 861 млн. грн., що на 212 млн. грн. менше, ніж у січні – лютому 2015 року. Про це проінформував в. о. начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Геннадій Ткачук.
Так, до Державного бюджету впродовж двох місяців 2015 року спрямовано 5 млрд. 541 млн. грн., що на 43 млн. грн. більше, ніж за відповідний період 2015 року.
До місцевих бюджетів впродовж двох місяців поточного року забезпечено 2 млрд. 190 млн. грн. Це на 492 млн. грн. більше фактичних надходжень січня – лютого 2015 року.
Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з початку року зібрано 2 млрд. 130 млн. грн.
Громадяни, які надавали у 2015 році в оренду та житловий найм нерухомість, повинні задекларувати отримані доходи
ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська нагадує, що декларування доходів, отриманих громадянами у 2015 році, триває до 1 травня 2016 року.
У разі надання громадянами у 2015 році власної нерухомості в оренду (суборенду), житловий найм (піднайм) особі, яка не є податковим агентом, таким фізичним особам необхідно надати податкову декларацію про майновий стан і доходи (далі – декларація) до податкової інспекції за місцем свого проживання, в якій задекларувати отримані доходи.
Нагадуємо, що декларація надається громадянином за новою формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 №859.
Форма декларації з додатками до неї розміщена на головній сторінці Державної фіскальної служби України (
Отриманий дохід від надання нерухомого майна в оренду (суборенду), житловий найм (піднайм) зазначається фізичною особою – платником податків у рядку 10.3 розділу II декларації та є складовою усіх доходів, отриманих платником у минулому році, загальна сума яких зазначається у рядку 10 розділу II декларації. У разі отримання доходів від надання нерухомого майна в оренду (суборенду), житловий найм (піднайм) заповнюється також графа 7 розділу VII. «Відомості про власну нерухомість та/або нерухомість, яка надається в оренду (суборенду), житловий найм (піднайм)» декларації.
У зазначеному розділі декларації громадянином зазначаються відомості про все нерухоме майно, що перебуває у його власності станом на кінець звітного 2015 року як на території України, так і за її межами, відповідно до категорії об’єкта нерухомого майна.
Кожній категорії об’єктів нерухомого майна призначається окремий номер:
1 - земельні ділянки;
2 - житлові будинки;
3 - квартири;
4 - садовий (дачний) будинок;
5 - гараж;
6 - водойми;
7 - інше нерухоме майно.
Кожний об’єкт нерухомого майна відображається громадянином у декларації окремо із зазначенням у відповідних графах номера категорії об’єктів, місцезнаходження (країна, адреса), року набуття права власності, загальної площі (значення вказується в квадратних метрах), значення власної частки у загальній площі (значення вказується як десятковий дріб), відмітки про надання майна в оренду (суборенду), житловий найм (піднайм).
Відмітка про надання майна в оренду (суборенду), житловий найм (піднайм) здійснюється шляхом зазначення позначки «Х».
Розрахунок податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб та військовому збору на дохід, отриманий, зокрема, громадянином від надання власної нерухомості в оренду (суборенду), житловий найм (піднайм) здійснюється ним самостійно та зазначається у розділі ІV. «Податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб/військового збору» декларації.
Сплатити нараховані у декларації суми податку на доходи фізичних осіб та військового збору громадяни зобов’язаний до 1 серпня поточного року.
Перевірки у 2016 році проводяться по-новому
ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська інформує, що Державна фіскальна служба України листом від 01.02.2016 №3069/7/99-99-22-04- 02-17 (далі – лист ДФС №3069) надала роз’яснення щодо змін у податковому законодавстві, які внесені з 01.01.2016 Законом України від 24.12.2015 №909-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» стосовно проведення перевірок.
Законом №909 скорочено перелік та частково змінено обставини, за наявності яких може бути проведена позапланова документальна перевірка. Зокрема, внесено зміни до підпункту 78.1.1 пункту 78.1 статті 78 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), а саме виключено можливість проведення перевірок з питань дотримання податкового законодавства у разі, якщо отримано податкову інформацію або за наслідками перевірок інших платників податків виявлено факти, що свідчать про порушення платником податків податкового законодавства.
Відповідно до підпункту 78.1.1 пункту 78.1 статті 78 Кодексу у редакції Закону №909 з 01.01.2016 можливість проведення документальних позапланових перевірок залишена лише для перевірок з питань дотримання валютного та іншого законодавства, не врегульованого цим Кодексом.
У зв’язку з цим у разі отримання контролюючим органом податкової інформації, що свідчить про порушення платником податків податкового законодавства, організацію та проведення документальних позапланових перевірок доцільно здійснювати на підставі підпункту 78.1.4 пункту 78.1 статті 78 Кодексу (виявлено недостовірність даних, що містяться у податкових деклараціях, поданих платником податків, якщо платник податків не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на письмовий запит контролюючого органу, в якому зазначено про виявлену недостовірність даних, та відповідну декларацію протягом 10 робочих днів з дня отримання запиту).
Лист №3069 розміщено на офіційному веб-порталі ДФС за посиланням: