На Дніпропетровщині у січні власна безпека провела 19 службових розслідувань та перевірок
Протягом січня поточного року відділом власної безпеки при Головному управлінні ДФС у Дніпропетровській області ГУВБ України проведено 19 службових розслідувань та перевірок, за результатами яких розпочато 4 кримінальних провадження у відношенні працівників фіскальної служби; винесено 6 подань керівникам територіальних підрозділів ГУ ДФС області щодо вжиття заходів реагування, усунення недоліків та притягнення винних осіб до відповідальності; до дисциплінарної відповідальності притягнуто 8 працівників територіальних підрозділів ГУ ДФС області.
В ході профілактичних заходів щодо недопущення корупційних проявів з боку працівників ГУ ДФС області, відділом власної безпеки проведено понад 80 лекцій та співбесід з ними та кандидатами на вступ до лав служби.
З метою недопущення на вакантні та керівні посади в органах ДФС осіб, що своїми діями або вчинками можуть дискредитувати імідж служби, у першому місяці 2016 року проведено перевірки 14 кандидатів на працевлаштування. За підсумками перевірок 1 претенденту відмовлено у прийомі на службу.
За перший місяць 2016 року місцеві бюджети Дніпропетровщини отримали понад 826 млн. грн.
До місцевих бюджетів Дніпропетровської області в січні поточного року надійшло 826,6 млн. грн., що на 212,8 млн. грн. більше січневих надходжень 2015 року.
Зростання доходів місцевих громад Дніпропетровської області досягнуто по таким бюджетоутворюючим джерелам як: податок на доходи фізичних осіб – на 114,2 млн. грн., єдиний податок для суб'єктів малого підприємництва – на 39,5 млн. грн., плата за землю – на 26,0 млн. грн.
«Додаткові кошти, які надходять на рахунки місцевих громад Дніпропетровщини працюють на поліпшення соціальних умов мешканців регіону. Досягти таких показників тільки зусиллями працівників фіскальної служби області без тісної співпраці з платниками та органами місцевого самоврядування було б неможливо», – відзначив в.о. начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Геннадій Ткачук.
Головним управлінням ДФС у Дніпропетровській області проведено засідання "круглого столу"
Головним управлінням ДФС у Дніпропетровській області 18 лютого проведено засідання «круглого столу» з членами Громадської ради при ГУ ДФС у Дніпропетровській області та Громадської організації «Асоціація платників податків України» в Дніпропетровській області. На засіданні розглянуті актуальні питання щодо врегулювання земельних правовідносин у розрізі сплати земельного податку або орендної плати, а саме: розмір ставок у 2017-2018 роках, можливість зниження розміру ставок земельного податку на черговій сесії Дніпропетровської обласної державної адміністрації. Крім того, надано пропозиції щодо збільшення податкових надходжень шляхом проведення кампанії інвентаризації та реєстрації земельних ділянок відповідно до вимог чинного законодавства.
Особливу увагу приділено необхідності забезпечення своєчасної реєстрації власниками земельних ділянок, визначення платниками податків видів земельних ділянок у своєму користуванні, проведення кампанії інвентаризації та реєстрації земельних ділянок відповідно до чинного законодавства.
На засіданні розглянуті питання щодо внесення змін до рішення Дніпропетровської міської ради від 15.07.2015 №3-65 «Про внесення змін до рішення міської ради від 27.12.2010 №5/6 «Про місцеві податки і збори на території міста». Представниками бізнесу та органів фіскальної служби наголошено, що дане питання потребує подальшого обговорення та постійного діалогу з органами місцевого самоврядування.
Засідання «круглого столу» пройшло в атмосфері жвавої дискусії та обміну думками.
Шановні громадяни! Деклараційна кампанія 2016 року триває
ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська нагадує, що кампанія декларування громадянами доходів, отриманих ними протягом 2015 року, триває до 1 травня поточного року.
Задекларувати отримані у минулому році доходи громадяни повинні шляхом надання до податкової інспекції за місцем свого проживання, тобто за місцем реєстрації у паспорті податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – декларація).
Звертаємо увагу, що декларування доходів у 2016 році фізичні особи – платники податків здійснюють за новою формою декларації, яка затверджена наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 №859, що зареєстрований Міністерством юстиції України 26.10.2015 за №1298/27743 (далі – наказ №859). Наказом №859 затверджена також Інструкція щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи.
Нагадуємо, що незалежна професійна діяльність це участь фізичної особи у науковій, літературній, артистичній, художній, освітній або викладацькій діяльності, діяльність лікарів, приватних нотаріусів, адвокатів, арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів), аудиторів, бухгалтерів, оцінщиків, інженерів чи архітекторів, особи, зайнятої релігійною (місіонерською) діяльністю, іншою подібною діяльністю за умови, що така особа не є працівником або фізичною особою – підприємцем та використовує найману працю не більш як чотирьох фізичних осіб (підпункт 14.1.226 пункту 14.1 статті 14 Кодексу).
Громадяни, які згідно з нормами Кодексу зобов’язані надати декларацію, повинні прозвітувати до 1 травня 2016 року.
Сподіваємося, що громадяни відповідально ставитимуться до вимог законодавства і своєчасно виконають свій конституційний обов’язок перед державою.
Громадяни, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за результатами 2015 року, можуть надати декларацію впродовж усього 2016 року.
До уваги платників податку на прибуток!
ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська звертає увагу, що про основні зміни в:
- оподаткуванні податком на прибуток, передбачені Податковим кодексом України з 01.01.2016;
- порядку складання та подання податкової звітності з податку на прибуток підприємств за 2015 рік
було повідомлено листами Державної фіскальної служби України (далі – ДФС) від 04.01.2016 №102/7/99-99-19-02-01-17 (зі змінами та доповненнями, внесеними листом від 28.01.2016 №2779/7/99-99-19-02-01-17), від 18.01.2016 №1626/7/99-99-19-02-02-17 та від 12.02.2016 №5009/7/99-99-19-02-01-17.
Місцеві громади Дніпропетровщини отримали понад 4 мільони єдиного податку
А саме, 4,91 млн. грн. направили до місцевих бюджетів Дніпропетровщини платники єдиного податку Красногвардійського району м.Дніпропетровська.
Суттєвий внесок у розвиток регіону, додали місцевим громадам фізичні особи-підприємці Красногвардійського району м.Дніпропетровська. Надходження січня 2016 року перевищили минулорічні показники на 1,67 млн. гривень.
Саме сумлінне ставлення бізнес-спільноти Красногвардійського району м.Дніпропетровська до сплати єдиного податку сприяє ритмічному наповненню скарбниць територіальних громад нашого регіону для їх соціально-економічному розвитку.
На підтримку української армії у січні цього року від платників Красногвардійського району м.Дніпропетровська надійшло понад 1,5 мільйони гривень військового збору
В січні 2016 року платники податків Красногвардійського району м.Дніпропетровська сплатили до державного бюджету 1,55 млн. грн військового збору.
Військовий збір в Україні запроваджено з 3 серпня 2014 року. Ставка цього податку складає 1,5% від об’єкта оподаткування. Його платниками є фізичні особи – резиденти та нерезиденти, які отримують доходи в Україні. Відповідальними за утримання (нарахування) і сплату (перерахування) військового збору в бюджет є роботодавці, які виплачують доходи у вигляді заробітної плати на користь платника податків, та податкові агенти — для оподатковуваних інших доходів із джерела їх походження в Україні.
Порядок проведення документальної електронної перевірки
ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська повідомляє, що наказом Міністерства фінансів України від 20.11.2015 року № 1040 затверджено порядок подання платником податків заяви про проведення документальної невиїзної позапланової елект- ронної перевірки та прийняття рішення контролюючим органом про проведення такої перевірки.
Заява подається керівником або уповноваженим представником платника податків до контролюючого органу, в якому він перебуває на обліку, не пізніше ніж за 10 календарних днів до очікуваного початку проведення електронної перевірки.
Платником податків у заяві, крім загальних облікових даних, в обов'язковому порядку зазначається інформація про:
1) податкові періоди господарської діяльності, що підлягають електронній перевірці;
2) систему оподаткування, що застосовується платником податків;
3) перелік податків, які будуть перевірені під час проведення електронної перевірки;
4) ведення в електронному вигляді бухгалтерського обліку;
5) ведення в електронному вигляді первинних документів, які підтверджують правомірність ведення бухгалтерського обліку;
6) надання платником податків разом із заявою до контролюючого органу в електронній формі документів, які пов'язані з обчисленням та сплатою податків і зборів (якщо такі документи створюються платником податків в електронній формі та зберігаються на машинних носіях інформації).
Заява та документи, необхідні для перевірки, можуть бути подані платником податків до контролюючого органу в один із таких способів:
- рекомендованим листом з повідомленням про вручення та з описом вкладеного;
- безпосередньо до контролюючого органу;
- засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб.
Рішення про проведення/непроведення документальної невиїзної позапланової електронної перевірки приймається керівником контролюючого органу протягом 10 календарних днів з дня отримання такої заяви та надсилається платнику податків не пізніше наступного робочого дня від дати його прийняття.
Кампанія декларування податку на прибуток за 2015 рік
ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська нагадує, що 24.12.2015 Верховною Радою України прийнято Закон України №909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» (далі – Закон №909), положення якого у частині справляння податку на прибуток підприємств набрали чинності 01.01.2016.
Відповідно до змін, внесених Законом №909 до Податкового кодексу України (далі – Кодекс), з 01.01.2016 щомісячні авансові внески з податку на прибуток підприємств не справляються та не підлягають розрахунку у декларації.
При цьому, об’єкт оподаткування визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень цього розділу (пункт 134.1 статті 134 Кодексу).
Терміни подання декларації з податку на прибуток за 2015 рік
ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська звертає увагу, що з 01.01.2016 набрали чинності зміни, внесені до Податкового кодексу України (далі – Кодекс) Законом України від 24.12.2015 №909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» (далі – Закон №909) у частині справляння податку на прибуток підприємств.
Згідно з пунктом 137.4. статті 137 Кодексу податковими (звітними) періодами для податку на прибуток підприємств, крім випадків, передбачених пунктом 137.5 цієї статті, є календарні: квартал, півріччя, три квартали, рік.
При цьому податкова декларація з податку на прибуток підприємств (далі – декларація) розраховується наростаючим підсумком. Податковий (звітний) період починається з першого календарного дня податкового (звітного) періоду і закінчується останнім календарним днем податкового (звітного) періоду.
Виключенням є: - виробники сільськогосподарської продукції, визначеної статтею 209 Кодексу, які можуть обрати річний податковий (звітний) період, що починається з 1 липня поточного звітного року і закінчується 30 червня наступного звітного року (підпункт 137.4.1 пункту 137.4. статті 137 Кодексу);
- особа, що ставиться на облік контролюючим органом як платник податку протягом податкового (звітного) періоду, для якої перший податковий (звітний) період розпочинається з дати, на яку припадає початок такого обліку, і закінчується останнім календарним днем такого податкового (звітного) періоду (підпункт 137.4.2 пункту 137.4 статті 137 Кодексу);
- платник податку, що ліквідується (у тому числі до закінчення першого податкового (звітного) періоду), для якої останнім податковим (звітним) періодом вважається період, на який припадає дата ліквідації (підпункт 137.4.3 пункту 137.4 статті 137 Кодексу).
Відповідно до пункту 137.5 статті 137 Кодексу річний податковий (звітний) період встановлюється для таких платників податку:
а) платників податку, які зареєстровані протягом звітного (податкового) року (новостворені), що сплачують податок на прибуток на підставі річної податкової декларації за період діяльності у звітному(податковому) році;
б) виробників сільськогосподарської продукції;
в) платників податку, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за показниками Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід), за попередній річний звітний (податковий) період, не перевищує 20 мільйонів гривень.
При цьому, до річного доходу від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначеного за показниками Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід), включається дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), інші операційні доходи, фінансові доходи та інші доходи.
Враховуючи зазначене вище, для платників, які протягом 2015 року звітували поквартально (перше півріччя, три квартали звітного (податкового) року), декларація за звітний (податковий) 2015 рік подається не пізніше 9 лютого 2016 року (граничний термін сплати – 19 лютого 2016 року).
Для платників податків, у яких відповідно до Кодексу податковим (звітним) періодом є календарний рік, декларація за звітний (податковий) 2015 рік подається не пізніше 29 лютого 2016 року (граничний термін сплати – 10 березня 2016 року).
Звертаємо увагу, що відповідно до пункту 46.2 статті 46 Кодексу платник податку на прибуток разом з відповідною декларацією подає квартальну або річну фінансову звітність (крім малих підприємств) у порядку, передбаченому для подання декларації.
Платники податку на прибуток, малі підприємства, віднесені до таких відповідно до Господарського кодексу України, подають разом з річною податковою декларацією річну фінансову звітність у порядку, передбаченому для подання декларації.
На Дніпропетровщині податковою міліцією вилучено понад 790 тис. грн.
Працівниками податкової міліції Дніпропетровської області в рамках розслідування кримінального провадження за ч.3 ст.212 КК України на підставі ухвали суду проведено обшук в офісі фігуранта провадження.
За результатами обшуку вилучено комп’ютерну техніку та 792 тис. грн. готівкою.
На вилучені грошові кошти та товарно-матеріальні цінності накладено арешт.
«Фантом» виявив у мешканки Донецька валізу з ювелірними виробами, закупівельна вартість яких близько 800 тис. гривень
На контрольно-пропускному пункті в’їзду-виїзду Мар’їнка співробітниками спецпідрозділу ДФС «Фантом» під час огляду пасажирів, які прямували на непідконтрольну Україні територію, виявили у мешканки Донецька валізу з ювелірними виробами.
Вироби із золота та дорогоцінних каменів власниця товару везла на продаж в окупований Донецьк. За попередніми підрахунками закупівельна вартість коштовностей складає близько 800 тис. грн., ринкова ж – приблизно в 1,5 раза більше. Точну вартість та походження ювелірних виробів встановить експертиза.
У діях мешканки Донецька слідчі «Фантому» вбачають ознаки фінансування тероризму. Наразі зібрані матеріали направлені для реєстрації кримінального провадження за ст. 258-5 Кримінального кодексу України.
Платники податку на прибуток разом з декларацією повинні надати фінансову звітність
ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська нагадує, що відповідно до пункту 46.2 статті 46 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – Кодекс) платник податку на прибуток подає разом з відповідною податковою декларацією з податку на прибуток підприємств (далі – декларація) квартальну або річну фінансову звітність (крім малих підприємств) у порядку, передбаченому для подання податкової декларації.
Платники податку на прибуток, малі підприємства, віднесені до таких відповідно до Господарського кодексу України, подають разом з річною податковою декларацією річну фінансову звітність у порядку, передбаченому для подання податкової декларації.
Звертаємо увагу, що для платників податків, у яких відповідно до Кодексу податковим (звітним) періодом є календарний рік, граничний термін подання декларації за 2015 рік – 29 лютого 2016 року.
Актуально для платників податку на додану вартість!
ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпроптеровська інформує, що Державною фіскальною службою України у листі від 22.02.2016 №6111/7/99-99-19-03-02-17 (далі – лист ДФС №6111) надані роз’яснення щодо порядку заповнення додатка 2 до Податкової декларації з податку на додану вартість «Довідка про суму від’ємного значення звітного (податкового) періоду, яка зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (Д2)» (далі – Додаток 2)
Відповідно до статті 198 Податкового кодексу України з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс) податковий кредит звітного періоду складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв’язку з придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг.
У разі, якщо за результатами звітного (податкового) періоду податковий кредит платника перевищує його податкові зобов’язання, у платника формується від’ємне значення податку на додану вартість (далі – ПДВ) звітного (податкового) періоду, яке відповідно до пункту 200.4 статті 200 Кодексу може бути зараховане до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду.
Сума від’ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду, відображається у Додатку 2, порядок заповнення і подання якого затверджено наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 №21 «Про затвердження форм та Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість» (зареєстрований у Міністерстві юстиції України 29.01.2016 за №159/28289).
Отже, для відображення сум ПДВ, за рахунок яких сформовано від’ємне значення звітного (податкового) періоду, у колонці 2 Додатка 2 слід зазначати індивідуальний податковий номер постачальника, у якого придбано товари/послуги, за рахунок яких сформовано від’ємне значення ПДВ.
Лист №6111 розміщено на офіційному веб-порталі ДФС за посиланням: