Інформує ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська

2016-02-22 20:07 Подобається

Відновлено надання послуг електронного цифрового підпису юридичним особам, зареєстрованим після 01.01.2016

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська звертає увагу, що Акредитований центр сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС (далі – АЦСК ІДД) на головній сторінці офіційного інформаційного ресурсу АЦСК ІДД у розділі «Новини» за посиланням http://acskidd.gov.ua/news та Державна фіскальна служба України на головній сторінці офіційного веб-порталу (

sfs.gov.ua/...r/novini/235831.html
ДФС відновлено надання електронного цифрового підпису юридичним особам, зареєстрованим після 1 січня 2016 року
Починаючи з 10 лютого 2016 року Акредитований центр сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС розпочинає надання послуг електронного цифрового підпису юридичним особам, зареєстрованим після 1 січня 2016 року, які пройшли процедуру державної реєстрації в умовах дії нової редакції
) повідомили наступне.

Починаючи з 10.02.2016 АЦСК ІДД розпочинає надання послуг електронного цифрового підпису юридичним особам, зареєстрованим після 01.01.2016, які пройшли процедуру державної реєстрації в умовах дії нової редакції Закону України від 15.05.2003 №755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» зі змінами та доповненнями.

Про роботу Дніпропетровської митниці ДФС щодо захисту прав інтелектуальної власності

Протягом 2015 року фахівцями Дніпропетровської митниці ДФС приймалося рішення про призупинення митного оформлення щодо 132 об’єктів інтелектуальної власності. З яких 5 об’єктів – корисні моделі, 50 – промислові зразки, 76 – знаки для товарів і послуг, а також на 1 винахід. Це на 11 відсотків більше, ніж за 2014 рік.

Про це на прес-конференції у інформаційному агенстві «Мост-Днепр» повідомив головний державний інспектор відділу з питань захисту прав інтелектуальної власності та експортного контролю управління організації митного контролю та оформлення Дніпропетровської митниці ДФС Максим Разумей. Більшість категорій товарів – це косметика, побутова техніка, транспортні засоби, вироби санітарно-технічного призначення (насоси, двигуни, монітори) та інше. Можна відмітити, що за січень 2016 року призупинення митного оформлення застосовувалось до об’єктів права інтелектуальної власності, кількість яких у 2,5 рази частіше, ніж у січні 2015 року.

Призупинення розмитнення за ознакою порушення інтелектуальних прав не стосується особистих речей, а лише товарів, які оформляються з метою подальшої підприємницької діяльності. Законодавство України в частині захисту прав інтелектуальної власності при переміщенні через митний кордон повністю відповідає європейському, і, у зв’язку з угодою про асоціацію з ЄС, постійно удосконалюється завдяки рекомендаціям фахівців митниць європейських держав.

«Дніпропетровська митниця ДФС постійно удосконалює свою діяльність за напрямком сприяння захисту прав інтелектуальної власності. На сьогодні, перш за все, правовласники зацікавленні в ефективній взаємодії з митницею. Наприклад, коли необхідно оперативно перевірити товар, який містить ознаки об’єктів інтелектуальної власності, в деяких випадках це можна швидко зробити в он-лайн режимі» – зазначив Максим Разумей.

Будь-який суб’єкт зовнішньоекономічної діяльності може зв’язатися з фахівцями Дніпропетровської митниці ДФС для отримання попередньої консультації у телефонному режимі за номером: (056) 236-74-24.

Платники ПДВ за січень 2016 року звітують за новою формою декларації

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська нагадує, що платники податку на додану вартість (далі – ПДВ) подають податкову звітність з ПДВ за січень 2016 року в електронному вигляді за новою формою.

Нова форма податкової декларації з ПДВ затверджена наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 №21 «Про затвердження форм та порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість», що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 29.01.2016 за №159/28289.

Платники Красногвардійського района м.Дніпропетровська в січні 2016 року сплатили понад 27 мільйонів гривень ЄСВ

За січень 2016 року платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, які перебувають на обліку ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська, перераховано понад 27 мільйонів гривень - інформує у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області.

Переважна частина цих коштів надійшла від роботодавців, які нарахували та сплатили єдиний внесок на суми заробітної плати, винагороди за договорами цивільно-правового характеру, допомоги з тимчасової втрати непрацездатності.

Фахівці ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська переконані, що своєчасна сплата ЄСВ виступає гарантом соціального захисту для громадян при безробітті, нещасних випадках чи професійних захворюваннях та забезпечує щомісячні пенсійні виплати.

«Ось чому це не лише обов’язок перед державою, але й захищені соціальні гарантії для кожного громадянина, – зазначив заступник начальника інспекції Денис Коренєв. – Запроваджені в цьому році податкові новації, зокрема, суттєве зниження ставки ЄСВ до 22 відсотків дають можливість місцевому підприємництву повністю легалізуватись і відповідально працювати в правовому полі, щомісяця збільшуючи відрахування на потреби соціального страхування».

Разом з тим, в ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська наголошують, що єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. За порушення норм законодавства про єдиний внесок до платників, на яких покладений обов'язок нараховувати, обчислювати та сплачувати єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів та пені.

Декларування – 2016: громадяни в декларації визначають податкові зобов'язання з ПДФО та військового збору

Декларуючи доходи за 2015 рік, фізичні особи визначають податкові зобов'язання як з податку на доходи фізичних осіб, так і з військового збору, - інформує ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська.

Така норма випливає з положень Закону України від 28 грудня 2014 року №71 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи», який набрав чинності із 1 січня 2016 року.

Відповідно до пп.1.2 п. 16 прим. 1 підрозд. 10 розд.XX Податкового кодексу України об'єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені ст.163 Податкового кодексу України. Ставка збору – 1,5 відс. об'єкта оподаткування. При цьому нарахування, утримання, та сплата (перерахування) збору до бюджету здійснюється у порядку, встановленому ст.168 Податкового кодексу України.

Отже, за результатами звітного податкового року платник податку – фізична особа повинен подати декларацію та визначити податкові зобов'язання як з податку на доходи фізичних осіб, так і з військового збору. З цією метою з 1 січня 2016 року введено в дію нову декларацію, форма якої затверджена наказом Міністерства фінансів України від 02.10.15 №859.

Сума військового збору, що підлягає сплаті платником податків самостійно до бюджету за результатами звітного року, вказується у рядку 24.1 розділу IV нової декларації, а сума податку на доходи фізичних осіб – у рядку 23.1 IV нової декларації.

Нагадуємо, що відповідно до ст.163 Податкового кодексу України підлягає оподаткуванню податком на доходи з фізичних осіб загальний річний оподатковуваний дохід, який включає доходи як з джерел їх походження з України, так і іноземні доходи.

Модернізованим сервісом «Електронний кабінет платника» вже користується 3,5 тисячі платників

Станом на 11 лютого 2016 року оновленим електронним сервісом«Електронний кабінет платника» одномоментно користується 3,5 тис. платників, в тому числі особистим кабінетом – 3 тис. платників.

Державна фіскальна служба України висловлює вдячність платникам за активну участь у тестуванні зазначеного сервісу, а також за надані конструктивні пропозиції щодо його роботи та наповнення.

Сподіваємось на подальшу співпрацю.

Нагадаємо, що переглянути відеоінструкцію з користування цим сервісом можна на офіційному веб-порталі ДФС за посиланням http://sfs.gov.ua/media-tsentr/videogalereya/prezentatsii-ta-inshi-materi/2964.html.

Роман Насіров: Ми визначили чіткі критерії оцінки роботи керівних осіб служби

Про одну з основних складових реформи фіскальної служби – кадрове оновлення йшла мова сьогодні, 15 лютого, під час прес-конференції Голови ДФС Романа Насірова та директора Департаменту кадрової політики та роботи з персоналом ДФС Олени Кропив’янської.

За словами Голови ДФС, основним завданням кадрової реформи було не просто скорочення кількості працівників, але й залучення до роботи у службі найкращих з них, особливо серед керівників усіх рівнів, які забезпечать імплементацію реформ та зроблять зміни незворотними.

Для об’єктивної оцінки кадрового потенціалу було проведено тестування із залученням найкращих HR-експертів. За цей час опитування пройшли майже 900 керівників центрального апарату та територіальних органів.

«За результатами тестування відмінні та задовільні показники мають 49% опитаних. При цьому найкращі з них були у людей, призначених на посади протягом останніх 4-5 місяців. За результатами тестування сформовано резерв на позиції управлінців. Не пройшли тест на благонадійність 39% тих, хто проходив опитування», – зазначив Роман Насіров.

Кандидати на керівні посади відбиралися за такими критеріями як професіоналізм, лідерство та благонадійність. Ці критерії розроблені Виконавчим комітетом, який був створений в ДФС за ініціативою МВФ, для прозорості та об’єктивності процедури призначень в оновлену структуру служби.

Для ефективного проведення кадрової реформи наразі здійснюється вивчення навантаження праці на кожну особу по територіальним органам. За словами директора Департаменту кадрової політки та роботи з персоналом ДФС Олени Кропив’янської, система навантаження, яку наразі створюють в службі, допоможе обґрунтовано та об’єктивно визначити чисельність персоналу у кожному підрозділі.

За її словами, в ДФС також активно працюють над автоматизацією кадрових процесів. Планується, що до кінця року кожний працівник матиме свій електронний кабінет та цифровий підпис, що значно збереже час фахівцям служби. Наразі ця система вже проходить етап тестування.

Для керівного складу служби сформовано основні цілі, на виконання яких вони мають зосередити усі свої зусилля. Окрім основного завдання з наповнення бюджету, це – виконання плану реформ та підвищення задоволеності платників рівнем якості сервісу, який надає фіскальна служба.

У свою чергу для контролю за виконанням керівниками зазначених завдань ДФС домовилася з міжнародними донорами, зокрема, німецьким фондом GIZ, про проведення дослідження рівня задоволеності платників податків роботою ДФС. «Ми розраховуємо на отримання даних не тільки по країні в цілому, але й по кожному регіону і по напрямам. Нам важливо отримати об’єктивну інформацію, побачити картину очима платників, зафіксувати де ми є зараз і як це буде змінюватися», – зазначив Роман Насіров.

За його словами, проведення таких досліджень в майбутньому планується кожні півроку. Це дасть змогу об’єктивно вимірювати прогрес і реальний ефект від впроваджених реформ. В основу дослідження будуть покладені міжнародні стандарти, що дозволить порівняти роботу фахівців ДФС з роботою їхніх колег в інших європейських країнах.

За місяць на сервіс «Пульс» звернулося 39 дніпропетровських платників

У січні поточного року на антикорупційний сервіс Державної фіскальної служби України «Пульс» звернулися 39 заявників Дніпропетровського регіону. Порівняно з відповідним періодом 2015 року їх кількість зменшилась на 14.

Усі звернення розглянуто та вирішено згідно з чинним законодавством.

Найчастіше платники порушували питання щодо подання звітності та реєстрації накладних (16 звернень). Крім того, громадяни цікавились системою електронного адміністрування ПДВ (13 звернень), організацією роботи територіальних органів ГУ ДФС області (7 звернень). По одному дзвінку на сервіс «Пульс» пролунало від мешканців Дніпропетровщини з питань перевірки суб’єкта господарювання, реєстрації платником єдиного податку.

Нагадаємо, сервіс ДФСУ «Пульс» попереджує та дозволяє уникнути труднощі в спілкуванні, некоректне ставлення, перевищення повноважень, неякісне обслуговування. Номер телефону сервісу ДФСУ «Пульс» (044) 284-00-07. Лінія працює цілодобово.

Кампанія декларування податку на прибуток за 2015 рік

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська нагадує, що 24.12.2015 Верховною Радою України прийнято Закон України №909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» (далі – Закон №909), положення якого у частині справляння податку на прибуток підприємств набрали чинності 01.01.2016.

Відповідно до змін, внесених Законом №909 до Податкового кодексу України (далі – Кодекс), з 01.01.2016 щомісячні авансові внески з податку на прибуток підприємств не справляються та не підлягають розрахунку у декларації.

При цьому, об’єкт оподаткування визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень цього розділу (пункт 134.1 статті 134 Кодексу).

Терміни подання декларації з податку на прибуток за 2015 рік

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська звертає увагу, що з 01.01.2016 набрали чинності зміни, внесені до Податкового кодексу України (далі – Кодекс) Законом України від 24.12.2015 №909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» (далі – Закон №909) у частині справляння податку на прибуток підприємств.

Згідно з пунктом 137.4. статті 137 Кодексу податковими (звітними) періодами для податку на прибуток підприємств, крім випадків, передбачених пунктом 137.5 цієї статті, є календарні: квартал, півріччя, три квартали, рік.

При цьому податкова декларація з податку на прибуток підприємств (далі – декларація) розраховується наростаючим підсумком. Податковий (звітний) період починається з першого календарного дня податкового (звітного) періоду і закінчується останнім календарним днем податкового (звітного) періоду.

Виключенням є:

- виробники сільськогосподарської продукції, визначеної статтею 209 Кодексу, які можуть обрати річний податковий (звітний) період, що починається з 1 липня поточного звітного року і закінчується 30 червня наступного звітного року (підпункт 137.4.1 пункту 137.4. статті 137 Кодексу);

- особа, що ставиться на облік контролюючим органом як платник податку протягом податкового (звітного) періоду, для якої перший податковий (звітний) період розпочинається з дати, на яку припадає початок такого обліку, і закінчується останнім календарним днем такого податкового (звітного) періоду (підпункт 137.4.2 пункту 137.4 статті 137 Кодексу);

- платник податку, що ліквідується (у тому числі до закінчення першого податкового (звітного) періоду), для якої останнім податковим (звітним) періодом вважається період, на який припадає дата ліквідації (підпункт 137.4.3 пункту 137.4 статті 137 Кодексу).

Відповідно до пункту 137.5 статті 137 Кодексу річний податковий (звітний) період встановлюється для таких платників податку:

а) платників податку, які зареєстровані протягом звітного (податкового) року (новостворені), що сплачують податок на прибуток на підставі річної податкової декларації за період діяльності у звітному(податковому) році;

б) виробників сільськогосподарської продукції;

в) платників податку, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за показниками Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід), за попередній річний звітний (податковий) період, не перевищує 20 мільйонів гривень.

При цьому, до річного доходу від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначеного за показниками Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід), включається дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), інші операційні доходи, фінансові доходи та інші доходи.

Враховуючи зазначене вище, для платників, які протягом 2015 року звітували поквартально (перше півріччя, три квартали звітного (податкового) року), декларація за звітний (податковий) 2015 рік подається не пізніше 9 лютого 2016 року (граничний термін сплати – 19 лютого 2016 року).

Для платників податків, у яких відповідно до Кодексу податковим (звітним) періодом є календарний рік, декларація за звітний (податковий) 2015 рік подається не пізніше 29 лютого 2016 року (граничний термін сплати – 10 березня 2016 року).

Звертаємо увагу, що відповідно до пункту 46.2 статті 46 Кодексу платник податку на прибуток разом з відповідною декларацією подає квартальну або річну фінансову звітність (крім малих підприємств) у порядку, передбаченому для подання декларації.

Платники податку на прибуток, малі підприємства, віднесені до таких відповідно до Господарського кодексу України, подають разом з річною податковою декларацією річну фінансову звітність у порядку, передбаченому для подання декларації.

Підрозділами внутрішньої безпеки ДФС України викрито чергові факти хабарництва

Працівниками Головного управління внутрішньої безпеки ДФС у Дніпропетровській області спільно з Управлінням захисту економіки ГУ національної поліції в Дніпропетровській області та обласної прокуратури під час одержання частини неправомірної вигоди у сумі 5 тисяч гривень затримано головного державного ревізора-інспектора фіскальної служби.

За грошима службовець прийшов до приміщення, в якому підприємець здійснював торгівлю, де і був затриманий.

Встановлено, що податківець вимагав від підприємця хабар у розмірі 10 тисяч гривень за зменшення сум штрафних санкцій, нарахованих по встановлених порушеннях при реалізації підакцизних товарів.

У рамках досудового розслідування по кримінальному провадженню за кваліфікацією «прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою» (ч. 3 ст. 368 КК України) посадовцю оголошено про підозру.

На теперішній час підрозділом внутрішньої безпеки ДФС проводяться заходи, спрямовані на встановлення кола службових осіб, причетних до скоєння вказаного злочину.

Співробітниками Головного управління внутрішньої безпеки ДФС у Запорізькій області та ГУ НП у Запорізькій області в рамках досудового розслідування по кримінальному провадженню за кваліфікацією «прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою» (ч. 3 ст. 368 КК України) проведено спецоперацію, за результатами якої затримано службових осіб керівної ланки однієї з ДПІ регіону.

Посадовці вимагали та отримали неправомірну винагороду у сумі 154 тисячі гривень від директора підприємства за непроведення перевірки його господарської діяльності.

Зазначені кошти були перераховані на розрахунковий рахунок підприємця, який діяв у змові та в інтересах вказаних посадових осіб фіскальної служби.

Протидія корупції визначена Головою ДФС Романом Насіровим одним із пріоритетних завдань. Наразі підрозділами Головного управління внутрішньої безпеки ДФС продовжується взятий курс на очищення органів ДФС від корумпованих співробітників.

У січні 2016 року митницями ДФС порушено майже 1,5 тис. справ про порушення митних правил

Протягом січня 2016 року митницями Державної фіскальної служби порушено 1 477 справ про порушення митних правил на суму понад 68,5 млн. грн. З них, в 510 справах тимчасово вилучено предмети правопорушень на суму понад 12,37 млн. грн.

Також протягом січня митниками розглянуто 636 справ про порушення митних правил. За результатами їх розгляду порушники оштрафовані на суму понад 14,33 млн. грн., з яких перераховано до державного бюджету 1,14 млн. грн.

За вартістю серед вилученого майна більшість складають промислові товари – понад 5,79 млн. грн., продовольчих товарів вилучено на суму понад 1,26 млн. грн. Вартість конфіскованих валютних коштів та транспортних засобів склала – понад 3,75 та 1,56 млн. грн. відповідно.

Крім того, протягом першого місяця 2016 року на розгляд до суду митницями передано 512 справ про порушення митних правил на суму понад 43,9 млн. грн. За результатами розгляду цих справ судом прийнято рішення про конфіскацію предметів правопорушень на суму понад 16,5 млн. грн. та накладено штрафів на суму понад 17,03 млн. грн.

Декларування громадянами доходів, отриманих у 2015 році та легалізація робочих місць і заробітної плати

Нещодавно в інформаційному агентстві "Мост-Днепр" відбулася прес - конференція на тему: "Декларування громадянами доходів, отриманих у 2015 році та легалізація робочих місць і заробітної плати" за участі начальника управління комунікацій ГУ ДФС у Дніпропетровській області Манушак Осипової.

За її словами: "З початку поточного року тема декларування громадянами доходів, отриманих у 2015 році, є однією з найважливіших і актуальніших всього сучасного інформаційного простору. Деклараційна кампанія 2016 року стартувала з 1 січня і продовжиться до 1 травня поточного року, яка успішно прийняла естафету від деклараційної кампанії – 2015. За наслідками декларування доходів у 2015 році до бюджету надійшло 62 мільйони гривень. Це на 14,7 мільйонів гривень більше, ніж у 2014 році. Доходи в сумі більше мільйона гривень минулого року задекларували 299 громадян на суму податку на доходи фізичних осіб до сплати у розмірі 18,7 мільйонів гривень.

Звертаю увагу, що кампанія декларування у 2016 році відрізняється від попередніх років. По-перше, за наслідками 2015 року фізичні особи – платники податків в декларації здійснюють розрахунок податкових зобов'язань не тільки по податку на доходи фізичних осіб, але і по військовому збору. По-друге, громадяни здійснюють декларування по новій формі декларації, яка затверджена наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 №859 і введена в дію з 1 січня поточного року. Обсяг декларації і кількість додатків до неї скорочена вдвічі. А оподаткування доходів, отриманих у 2015 році, здійснюється по існуючих ставках без змін".

Манушак Осипова зазначила: "Не можу залишити без уваги деякі зміни, внесені Законом України від 24 грудня 2015 року №909-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України і деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень в 2016 році", в адмініструванні єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, тобто єдиного внеску.

З 1 січня 2016 року для платників єдиного внеску нарахування здійснюється по єдиній ставці 22% до бази нарахування. Таким чином, при нарахуванні єдиного внеску не враховується клас професійного ризику виробництва. Раніше розміри ставок єдиного внеску складали від 6,78% до 49,7%. При цьому, велика частина ставок внеску по класах ризику перевищувала 36%".

Щодо легалізації робочих місць і заробітної плати начальник управління комунікацій ГУ ДФС у Дніпропетровській області зауважила: "Сьогодні актуальною темою є боротьба з виплатою заробітної плати в "конвертах", реалізація гарантій оплати праці і організація заходів недопущення виникнення заборгованості по її виплаті. Підприємства та громадяни – суб’єкти господарювання, при виплаті заробітної плати повинні дотримуватися чинного законодавства, нести відповідальність за навмисне ухилення від сплати податків і порушення норм законодавства по виплаті заробітної плати.

Працівники, отримуючи гроші в "конвертах", є заручниками самих себе. Одержуючи нелегальну винагороду в результаті домовленості із працедавцем, позбавляє себе соціальних виплат і гарантій. Нелегальна заробітна плата послаблює соціальний захист працівників, зменшує надходження до бюджетів.

Суб'єктам господарювання варто пам’ятати: використання нелегальної робочої сили, не оформлення трудових стосунків або несвоєчасна реєстрація трудових відносин з найнятим робітником – це порушення трудового законодавства, яке передбачає адміністративну, фінансову і кримінальну відповідальність".

Також, Манушак Осипова повідомила, що ГУ ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу і у котрий раз повідомляє, що інформаційні повідомлення стосовно граничних термінів звітності і сплати податкових зобов'язань в розрізі всіх податків і зборів щодня розміщуються на головній сторінці субсайту ГУ ДФС, направляються для висвітлення засобам масової інформації, а також на електронні адреси платників Дніпропетровщини. Для створення комфортних умов для платників (зокрема, для надання звітності) при органах ДФС області працюють Центри обслуговування платників з продовженим режимом роботи в буденні дні і по суботах з 9.00 до 16.00, що дозволяє платникам відвідати Центри в слушний для них час.

Випадки, коли декларація по майновий стан і доходи не подається

Фахівці ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська звертають увагу, що обов’язок платника податку щодо подання податкової декларації за 2015 рік вважається виконаним і податкова декларація про майновий стан і доходи не подається, якщо такий платник податку отримував доходи виключно:

- від податкових агентів, які не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;

- від одного податкового агента незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених ІV розділом Податкового кодексу України (далі – Кодекс);

- від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів, за якими був сплачений податок відповідно до цього розділу;

- у вигляді об’єктів спадщини, які відповідно оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок відповідно до пункту 174.3 статті 174 Кодексу;

- зазначені у підпункті «є» пункту 176.1 статті 176 Кодексу доходи від двох і більше податкових агентів, і при цьому загальна річна сума оподатковуваних доходів, нарахованих (виплачених, наданих) такими податковими агентами не перевищує ста двадцяти розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року ( у 2015 році – 146 160 гривень=1218 грн. х 120).

Нагадуємо, що кампанія декларування доходів, отриманих громадянами у 2015 році, триває до 1 травня 2016 року.

З 1 січня 2016 року мінімальний страховий внесок для фізичних осіб - підприємців

розраховується за ставкою 22 відсотка

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська повідомляє, що Законом України від 24.12.2015 №909-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році" внесені зміни до Закону України від 08.07.2010 №2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" стосовно ставки єдиного внеску.

З 1 січня 2016 року ставка єдиного внеску для фізичних осіб – підприємців встановлена у розмірі 22 відсотка бази нарахування.

Для фізичних осіб – підприємців спрощеної системи оподаткування (крім пенсіонерів за віком та інвалідів, які отримують пенсію чи соціальну допомогу), єдиний внесок нараховується на суми, що визначаються такими платниками самостійно для себе, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

з 01.01.2016 по 30.04.2016 – 303,16 грн. (22% × 1378 грн.),

з 01.05.2016 по 30.11.2016 – 319 грн. (22% × 1450 грн.);

з 01.12.2016 по 31.12.2016 – 341 грн. (22% × 1550 грн.).

Фізичні особи – підприємці, які обрали загальну систему оподаткування та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, нараховують єдиний внесок тільки за місяці, у яких вони отримали дохід (прибуток) у межах максимальної величини й не менше розміру мінімального страхового внеску.

У тих місяцях, у яких вони не отримали доходу (прибутку) вони мають право визначити базу нарахування ЄСВ з дотриманням мінімального й максимального її розміру (п.2 частина 1 ст. 7 Закону).сума єдиного внеску також не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за місяць, у якому отримано дохід (прибуток).

Коментарі (0)

Додати смайл! Залишилося 3000 символів
Додати новини
Реклама

Опитування

Ви підтримуєте виселення з Печерської лаври московської церкви?

Реклама

Зараз коментують

Всі