Повідомляє ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська

2016-02-17 17:35 Подобається

Випадки, коли декларація по майновий стан і доходи не подається

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу, що обов’язок платника податку щодо подання податкової декларації за 2015 рік вважається виконаним і податкова декларація про майновий стан і доходи не подається, якщо такий платник податку отримував доходи виключно:

- від податкових агентів, які не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;

- від одного податкового агента незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених ІV розділом Податкового кодексу України (далі – Кодекс);

- від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів, за якими був сплачений податок відповідно до цього розділу;

- у вигляді об’єктів спадщини, які відповідно оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок відповідно до пункту 174.3 статті 174 Кодексу;

- зазначені у підпункті «є» пункту 176.1 статті 176 Кодексу доходи від двох і більше податкових агентів, і при цьому загальна річна сума оподатковуваних доходів, нарахованих (виплачених, наданих) такими податковими агентами не перевищує ста двадцяти розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року ( у 2015 році – 146 160 гривень=1218 грн. х 120).

Нагадуємо, що кампанія декларування доходів, отриманих громадянами у 2015 році, триває до 1 травня 2016 року.

За місяць на сервіс «Пульс» звернулося 39 дніпропетровських платників

У січні поточного року на антикорупційний сервіс Держав- ної фіскальної служби України «Пульс» звернулися 39 заявників Дніпропетровського регіону. Порівняно з відповідним періодом 2015 року їх кількість зменшилась на 14.

Усі звернення розглянуто та вирішено згідно з чинним законодавством.

Найчастіше платники порушували питання щодо подання звітності та реєстрації накладних (16 звернень). Крім того, громадяни цікавились системою електронного адміністрування ПДВ (13 звернень), організацією роботи територіальних органів ГУ ДФС області (7 звернень). По одному дзвінку на сервіс «Пульс» пролунало від мешканців Дніпропетровщини з питань перевірки суб’єкта господарювання, реєстрації платником єдиного податку.

Нагадаємо, сервіс ДФСУ «Пульс» попереджує та дозволяє уникнути труднощі в спілкуванні, некоректне ставлення, перевищення повноважень, неякісне обслуговування. Номер телефону сервісу ДФСУ «Пульс» (044) 284-00-07. Лінія працює цілодобово.

У січні 2016 року ДФС зафіксовано 312 випадків порушення прав інтелектуальної власності

Протягом січня поточного року ДФС зафіксовано 312 випадків призупинення митного оформлення за підозрою у порушенні прав інтелектуальної власності.

Про всі виявлені факти своєчасно повідомлено представників правовласників для оперативного прийняття відповідного рішення.

Для сприяння захисту правовласників під час зовнішньоекономічної діяльності Державна фіскальна служба України веде митний реєстр об’єктів права інтелектуальної власності. До них належать об’єкти авторського права і суміжних прав, винаходи, корисні моделі, промислові зразки, торговельні марки, географічні зазначення (зазначення походження товарів) та сорти рослин.

Загалом, станом на 1 лютого 2016 року до митного реєстру за заявами правовласників внесено 2 933 об’єкти. З них – 17 об`єктів внесено у січні 2016 року.

У січні 2016 року митницями ДФС порушено майже 1,5 тис. справ про порушення митних правил

Протягом січня 2016 року митницями Державної фіскальної служби порушено 1 477 справ про порушення митних правил на суму понад 68,5 млн. грн. З них, в 510 справах тимчасово вилучено предмети правопорушень на суму понад 12,37 млн. грн.

Також протягом січня митниками розглянуто 636 справ про порушення митних правил. За результатами їх розгляду порушники оштрафовані на суму понад 14,33 млн. грн., з яких перераховано до державного бюджету 1,14 млн. грн.

За вартістю серед вилученого майна більшість складають промислові товари – понад 5,79 млн. грн., продовольчих товарів вилучено на суму понад 1,26 млн. грн. Вартість конфіскованих валютних коштів та транспортних засобів склала – понад 3,75 та 1,56 млн. грн. відповідно.

Крім того, протягом першого місяця 2016 року на розгляд до суду митницями передано 512 справ про порушення митних правил на суму понад 43,9 млн. грн. За результатами розгляду цих справ судом прийнято рішення про конфіскацію предметів правопорушень на суму понад 16,5 млн. грн. та накладено штрафів на суму понад 17,03 млн. грн.

Про податок на додану вартість

Законом України від 16.07.2015 року №643-VII "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість", зокрема, змінено норми Податкового кодексу України, які визначають терміни включення до складу податкового кредиту податку на додану вартість за податковими накладними, складеними постачальниками та зареєстрованими в ЄРПН.

Статтею 198 Кодексу передбачено, що податковий кредит звітного періоду визначається, виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 Кодексу, протягом такого звітного періоду.

Згідно зі статтею 198 Кодексу у разі, якщо платник податку не включив у відповідному звітному періоді до податкового кредиту суму податку на додану вартість на підставі отриманих податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН, таке право зберігається за ним протягом 365 календарних днів з дати складання податкової накладної.

Суми податку, сплачені (нараховані) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, зазначені в податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН з порушенням терміну реєстрації, відносяться до податкового кредиту за звітний податковий період, в якому зареєстровано податкову накладну в ЄРПН, але не пізніше:

– ніж через 365 календарних днів з дати складення податкової накладної;

– для платників податку, що застосовують касовий метод, – ніж через 60 календарних днів з дати списання коштів з банківського рахунка платника податку;

– для банківських установ при одержанні ними права власності на заставне майно.

Таким чином, починаючи з 29.07.2015 податок на додану вартість, зазначений у податковій накладній (складеній як до 29.07.2015, так і після цієї дати), яка була своєчасно зареєстрована в ЄРПН, може бути включений до складу податкового кредиту того податкового (звітного) періоду, у якому вона складена, або будь-якого наступного звітного періоду протягом 365 календарних днів з дати складання такої податкової накладної.

До набрання чинності Законом №643 податкові накладні, складені за операціями з постачання товарів/послуг та своєчасно зареєстровані в ЄРПН, включалися до податкового кредиту того податкового (звітного) періоду, на який припадала дата їх складання.

Податок на додану вартість, зазначений у податковій накладній (складеній як до 29.07.2015, так і після цієї дати), яка була зареєстрована в ЄРПН з порушенням терміну, встановленого пунктом 201.10 або пунктом 39 Кодексу, може бути включена до складу податкового кредиту того податкового (звітного) періоду, у якому вона зареєстрована в ЄРПН, або будь-якого наступного звітного періоду, але не пізніше 365 календарного дня з дати складання такої податкової накладної.

Відсутність факту реєстрації платником податку – продавцем товарів/послуг податкових накладних в ЄРПН не дає права покупцю на включення сум податку на додану вартість до податкового кредиту та не звільняє продавця від обов'язку включення суми податку на додану вартість, вказаної в податковій накладній, до суми податкових зобов'язань за відповідний звітний період.

Декларуємо акцизний податок

Серед новацій, внесених Законом України від 24.12.2015 року №909 до Податкового кодексу України, передбачено запровадження системи електронного адміністрування реалізації пального та введення акцизної накладної як обов'язкового електронного документа, який складатиметься при здійсненні всіх операцій з реалізації пального на внутрішньому ринку. Відповідно до цієї норми до платників акцизного податку, які здійснюють реалізацію пального, крім виробників, імпортерів та суб’єктів роздрібної торгівлі пальним, віднесено осіб, які реалізують пальне.

Відповідно до пункту 1 розділу ІІ Закону №909 норми про запровадження акцизних накладних при реалізації пального, Єдиного реєстру акцизних накладних та системи електронного адміністрування реалізації пального набирають чинності з 1 березня 2016 року. Отже, для осіб, які реалізують пальне, – першим звітним (податковим) періодом буде березень 2016 року.

Таким чином, зазначені платники акцизного податку будуть зобов’язані, після затвердження Порядку ведення реєстру платників акцизного податку з реалізації пального та Заяви про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального, зареєструватися платником акцизного податку та до 20 квітня 2016 року подати декларацію з акцизного податку за звітний (податковий) період – березень 2016 року за формами, встановленими Міністерством фінансів України.

Повідомляємо, що Порядок ведення реєстру платників акцизного податку з реалізації пального, Порядок ведення Єдиного реєстру акцизних накладних, Порядок електронного адміністрування реалізації пального та відповідні зміни до форм декларації з акцизного податку розробляються та найближчим часом будуть оприлюднені на веб-порталах ДФС України та Міністерства фінансів України.

До запровадження нових форм звітності виробники, імпортери та особи – суб’єкти господарювання роздрібної торгівлі, які здійснюють реалізацію підакцизних товарів, зокрема пального, та відповідно до статті 212 Кодексу є платниками акцизного податку, подають декларацію з акцизного податку за звітні (податкові) періоди 2016 року за формами, затвердженими наказом Міністерства фінансів України від 23.01.2015 року №14 «Про затвердження форми декларації акцизного податку, Порядку заповнення та подання декларації акцизного податку».

Щодо нарахування єдиного соціального внеску

Відповідно до норм Закону України від 24.12.2015 року №909 єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування для платників, зазначених у статті 4 Закону України від 08.07.2010 року №2464, встановлюється у розмірі 22% до бази нарахування єдиного внеску. Диференційовані ставки єдиного внеску залежно від класу професійного ризику виробництва відсутні.

Статтею 9 Закону №2464 визначено, що обчислення єдиного внеску за минулі періоди здійснюється, виходячи з розміру єдиного внеску, що діяв на день нарахування (обчислення, визначення) заробітної плати (доходу), на яку нараховується єдиний внесок.

Враховуючи викладене, єдиний внесок на суми перехідних лікарняних за період 2015 року, нарахованих платником у січні 2016 року, обчислюється виходячи з розміру єдиного внеску, що діє на день нарахування (обчислення, визначення) заробітної плати (доходу), на яку відповідно до Закону № 2464 нараховується єдиний внесок у розмірі 22%.

Перехідні відпускні, нараховані у 2015 році за період, який припадає на січень 2016 року, перерахунку не підлягають.

Оновлено порядок подання скарг контролюючим органам

Кабінет Міністрів України постановою від 21.1.2015 року №916, яка набула чинності 12.01.2016 року, затвердив новий Порядок оформлення і подання платниками податків та їх розгляду контролюючими органами. Порядок, затверджений наказом Міндоходів від 25.12.2013 року №848, втратив чинність.

У новому порядку, зокрема:

– з’явилася норма, згідно з якою, якщо у своїй скарзі платник податків оскаржує декілька рішень контролюючого органу, то даний Порядок застосовують тільки до тих рішень, стосовно яких іншими документами не передбачено інші процедури оскарження;

– уточнено перелік інформації, яку має включати скарга;

– уточнено права особи, яка подала скаргу на рішення контролюючого органу. Тепер платник податків має право: брати участь у розгляді матеріалів скарги особисто або через свого представника (про свій намір брати участь у розгляді матеріалів скарги платник податків має право заявити одночасно із поданням відповідної скарги); під час розгляду матеріалів скарги висловлювати свою думку з питань розгляду; надавати документи, пояснення, доводи, які стосуються предмета скарги; до прийняття рішень по скарзі відкликати скаргу повністю або частково шляхом подання письмової заяви до того контролюючого органу, який її розглядає; отримувати інформацію про розгляд скарги та одержувати рішення за результатами розгляду скарги.

Порядок містить перелік підстав, за наявності яких скарга залишається без розгляду, а саме коли:

– особа, яка подала скаргу, чи її представник не підписали скаргу або не додали до неї завірені документи, які підтверджують повноваження представника на її підписання;

– пропущено строк подання скарги або скарга надійшла до контролюючого органу, який не уповноважений її розглядати;

– до прийняття рішення по скарзі платник податків подав заяву про її відкликання (відмову від скарги) повністю чи частково;

– платник податків оскаржив рішення контролюючого органу в суді;

– платник податків уже подавав до контролюючого органу скаргу із цього самого питання раніше.

Контролюючому органу надано право за результатами розгляду скарги:

– прийняти рішення про зменшення (збільшення) суми грошового зобов’язання платника податків;

– зменшити (збільшити) суму податкового боргу, суму бюджетного відшкодування та/або від’ємного значення об’єкта обкладення податком на прибуток або від’ємного значення суми ПДВ та у відповідній частині суми штрафних (фінансових) санкцій.

Отримання податкової знижки за наслідками 2015 року

Згідно Податкового кодексу України платники податку на доходи фізичних осіб мають право на податкову знижку за наслідками звітного 2015 року.

Податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб'єктами господарювання, - це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку - резидента у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів - фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених ПКУ.

Витрати, дозволені до включення до податкової знижки за 2015 рік:

• частина суми процентів, сплачених за користування іпотечним кредитом. При цьому житловий будинок (квартира, кімната), що будується чи придбавається, має бути визначений як основне місце проживання (пп.166.3.1 п. 166.3 ст. 166 ПКУ);

• пожертвування або благодійні внески неприбутковим організаціям. Розмір внесків не повинен перевищувати 4 % від суми загального оподатковуваного доходу за звітний рік (пп.166.3.2 п. 166.3 ст. 166 ПКУ);

• сума коштів, сплачених на користь закладів освіти для компенсації вартості навчання. Понесені витрати у 2015 році на здобуття середньої професійної або вищої освіти платника податку та/або члена його сім'ї першого ступеня споріднення не повинна перевищувати 1710 грн., у розрахунку за кожний повний або неповний місяць навчання протягом звітного податкового року (пп.166.3.3 п. 166.3 ст. 166 ПКУ);

• страхові платежі (внески, премії) за договорами довгострокового страхування життя та пенсійні внески в рамках недержавного пенсійного забезпечення. Понесені витрати у 2015 році не повинні перевищувати при страхуванні платника податку – 1710 грн., при страхуванні члена сім’ї платника податку першого ступеня споріднення – 855 грн. у розрахунку за кожний з повних чи не повних місяців звітного податкового року, протягом яких діяв договір страхування (пп.166.3.5 п. 166.3 ст. 166 ПКУ);

• суми витрат на оплату допоміжних репродуктивних технологій. Включається сума витрат не більше ніж сума, що дорівнює третині доходу у вигляді заробітної плати за звітний податковий рік (абз. другий пп. 166.3.6 п. 166.3 ст. 166 ПКУ);

• суми витрат на оплату державних послуг, пов'язаних з усиновленням дитини, включаючи сплату державного мита (абз. третій пп. 166.3.6 п. 166.3 ст. 166 ПКУ);

• суми коштів, сплачених у зв'язку з переобладнанням транспортного засобу. Витрати, пов'язані з переобладнанням транспортних засобів, що належить платнику податків, з використанням у вигляді палива моторного сумішевого, біоетанолу, біодизелю, стиснутого або скрапленого газу, інших видів біопалива. При цьому транспортний засіб, що переобладнаний, повинен бути перереєстрований у відповідних органах (пп. 166.3.7 п. 166.3 ст. 166 ПКУ);

• суми витрат на сплату видатків на будівництво (придбання) доступного житла, визначеного законом, у тому числі на погашення пільгового іпотечного житлового кредиту, наданого на такі цілі, та процентів за ним. Понесені витрати за державними програмами будівництва (придбання) доступного житла (пп.166.3.8 п. 166.3 ст. 166 ПКУ).

До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема: квитанціями, платіжними дорученнями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, меморіальними ордерами тощо.

Крім того, понесені витрати підтверджується копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача).

Для реалізації права на податкову знижку платнику податку необхідно заповнити та подати декларацію до 31 грудня 2016 року.

Електронна звітність – економія часу та коштів

Користування мережею Інтернет з кожним роком стає все більш невід'ємною частиною нашого життя. Державна фіскальна служба України постійно впроваджує та удосконалює електронні сервіси для платників.

Сьогодні платники податків мають змогу подавати податкову звітність безпосередньо зі свого офісу, не витрачаючи час на відвідування податкової інспекції. Зникає необхідність і в придбанні самих бланків звітності. Перехід на електронну систему звітності дає також багато нових можливостей платникам: це і автоматичний розрахунок підсумкових або розрахункових рядків звітності, який зводить до мінімуму арифметичні помилки, і своєчасне оновлення програмного забезпечення при введенні нових звітних форм. З упевненістю можна сказати, що електронна звітність заощаджує час та кошти платників податків.

Новації 2016 року у сплаті місцевих податків

Верховна рада ухвалила зміни до Подадкового кодексу у 2016 році. Внесено зміни в частинах податку на додану вартість, податку на доходи фізичних осіб, щодо єдиного податку (спрощена система оподаткування), податку на прибуток підприємств, акцизного податку, податку на нерухоме майно, транспортного податку, екологічного податку та рентної плати.

Як змінилися місцеві податки для українців з 1 січня 2016 року?

Податок на нерухоме майно:

- збільшення граничної ставки податку для нерухомого майна з 2% до 3% розміру мінімальної заробітної плати за 1 кв. метр загальної площі житлової та нежитлової нерухомості;

- встановлення додаткової ставки податку в розмірі 25 тис. грн. для таких об’єктів нерухомості: квартири площею понад 300 кв.м, будинки – понад 500 кв.м.

Транспортний податок:

- зміна ідеології справляння податку: об'єкт оподаткування - автомобілі вартістю понад 750 МЗП (у 2016 році – 1,03 млн. грн.) та віком до 5 років (сьогодні автомобілі з об'ємом

двигуна понад 3000 см. куб. віком до 5 років);

- визначення об'єкту оподаткування: середньоринкова вартість, враховуючи марку, модель, рік випуску, тип та об’єм циліндрів двигуна, тип коробки передач, пробіг автомобіля (сьогодні не враховується);

- ставка податку без змін – 25 тис. грн. в рік;

- перелік автомобілів, вартість яких перевищує 750 МЗП, визначатиметься за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України та публікуватимуться на веб-сайті Мінекономрозвитку;

- визначення механізму справляння транспортного податку на період викрадення автомобіля.

Більше 17 млн.грн. надійшло до місцевого бюджету від платників податків Ленінського району м. Дніпропетровська

За перший місяць 2016 року від платників податків Ленінського району м. Дніпропетровська надійшло майже 17,4 млн. грн. до місцевого бюджету. З них 10,4 млн. грн. становив податок з доходів фізичних осіб, 3,0 млн. грн. - земельний податок, 4,3 млн. грн. - єдиний податок. Про це повідомила заступник начальника ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська Еліна Бойкова під час проведення зустрічі з підприємцями району.

„Новий формат роботи з платниками податків – це шлях діалогу, компромісів, добровільного дотримання всіма учасниками правил гри та взятих на себе зобов’язань, надання на місцевому рівні якісних податкових послуг, зменшення тиску на бізнес. Створення умов ведення бізнесу, удосконалення податкового законодавства з урахуванням регіональної специфіки та рішенням проблем адміністрування податків – головні цілі реформування податкової системи», - зазначила Еліна Володимирівна.

З початку року платники податків ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська поповнили бюджет країни на 37 млн. гривень

Підсумовуючи роботу інспекції за січень 2016 року начальник ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська Віктор Саранцев поінформував, що до бюджетів усіх рівнів від платників міста надійшло 37 млн. гривень. До загального фонду державного бюджету сплачено 19,2 млн. гривень. Надходження податку на прибуток склали 1,4 млн. гривень. Платниками міста перераховано 14,3 млн. грн. податку на додану вартість.

Місцевий бюджет протягом січня – листопада цього року теж отримав на 17,4 млн.грн. у тому числі: 10,4 млн. грн. становив податок з доходів фізичних осіб, 3,0 млн. грн. - земельний податок, 4,3 млн. грн. - єдиний податок.

Стабільні показники у сплаті єдиного соціального внеску дають можливість державі забезпечити своєчасні виплати необхідних соціальних гарантій громадянам. Надходження єдиного внеску у січні становили 21,0 млн.грн.

Поряд з цим, було також відмічено, що одним із джерел стабільного наповнення бюджету є і результативність заходів фіскальної служби, направлених на детінізацію ринку праці та боротьба з фактами виплат зарплат у «конвертах».

«Питання контролю за дотриманням роботодавцями вимог чинного законодавства при виплаті заробітної плати має першочергове соціальне значення. Серед найбільших ухилень від оподаткування та порушень законодавства, на жаль, залишаються заборгованість, зарплата «в конверті», або її виплата у розмірі, що не відповідає законодавчо встановленому рівню», – відмітив Віктор Саранцев.

«Зростання надходжень до бюджету є результатом спільної співпраці з бізнесом. Для спрощення процедури сплати та декларування доходів ми продовжуємо працювати над тим, щоб платники міста отримували максимально комфортні умови та високий рівень сервісних послуг. Колектив інспекції вдячний сумлінним платникам за добровільну сплату податків в нелегкі часи для нашої країни. Адже своєчасне наповнення бюджету є базою розбудови економіки держави та гарантією соціального забезпечення населення. Сподіваємося, що податкові надходження від платників міста і надалі будуть стабільними i давати змогу державі виконувати свої функції», – підкреслив керівник податкової інспекції.

Сервіс «Пульс» в допомогу платникам податків

В ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська нагадують, що за допомогою сервісу «Пульс» можна поскаржитися на неправомірні дії або бездіяльність працівників Державної фіскальної служби, оперативно та в повному обсязі вирішити суперечливі питання, які виникають у сфері адміністрування податків та у митній сфері.

Телефон цілодобової лінії (044) 284-00-07.

Коментарі (0)

Додати смайл! Залишилося 3000 символів
Додати новини
Реклама

Опитування

Ви підтримуєте виселення з Печерської лаври московської церкви?

Реклама

Зараз коментують

Всі