За перший місяць 2016 року платниками Кіровського району до зведеного бюджету сплачено більше 62,3 млн. гривень
Про це повідомили фахівці ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровска
В порівнянні до показників січня 2015 року, надходження податків та зборів збільшились майже на 16,7 мільйонів гривень, або майже на 137 %.
Надходження основних бюджетоформуючих податків склали:
– більше 17,6 млн. грн. податку на додану вартість з вироблених в Україні товарів;
– більше 26 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб;
– більше 1,3 млн. грн. податку на прибуток;
– більше 4,2 млн. грн. плати за землю;
Надходження єдиного соціального внеску склали майже 111,7 млн. грн. Також, в рамках зміцнення обороноздатності країни, киянами сплачено понад 5,5 млн. грн. військового збору.
До державного бюджету впродовж січня 2016 року платники податків перерахували більше 31,8 млн. гривень.
Оподаткування доходів від продажу нерухомого майна, якщо частина такого майна у власності понад три роки, а інша частина менше трьох
Дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) не частіше одного разу протягом звітного податкового року житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку (включаючи земельну ділянку, на якій розташовані такі об’єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці), а також земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної статтею 121 Земельного кодексу України залежно від її призначення, та за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки, не оподатковується (ст. 172 ПКУ).
При цьому дохід, отриманий платником податку від продажу протягом звітного податкового року більш як одного з об’єктів нерухомості, зазначених у п. 172.1 ст. 172, або від продажу об’єкта нерухомості, не зазначеного в п. 172.1 ст. 172, підлягає оподаткуванню за ставкою, визначеною п. 167.2 ст. 167 ПКУ, тобто 5 відсотків ( п. 172.2 ст. 172 ПКУ).
Частиною четвертою статті 334 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року № 435-ІV (далі – ЦКУ) встановлено, що права на нерухоме майно, які підлягають державній реєстрації, виникають з дня такої реєстрації відповідно до закону. Таким чином, об’єкт нерухомого майна у вигляді квартири, частина якої перебуває у власності менше трьох років, також перебуває у власності менше зазначеного терміну.
Тобто, при продажу власником (фізичною особою) нерухомого майна, не отриманого у спадщину, за умови перебування такого майна у власності понад трьох років, а іншої частини менше трьох років, з метою дотримання умов ст. 172 ПКУ щодо продажу житлової нерухомості не частіше одного разу протягом звітного податкового року та перебування такого майна у власності, кожну частину нерухомого майна слід розглядати як окремий об’єкт оподаткування.
Отже, дохід від продажу власником (фізичною особою) об’єкта нерухомого майна, не отриманого у спадщину, за умови перебування частини такого майна у власності понад трьох років не оподатковується, а іншої частини менше трьох років, підлягає оподаткуванню за ставкою 5 відсотків при отриманні доходу резидентом та 15/20 відсотків при отриманні доходу нерезидентом.
Податкова звітність з ПДВ за січень 2016 року подається за новою формою
Платники податку на додану вартість звітують за новою формою в електронному вигляді починаючи зі звітів за січень 2016 року.
Нова форма декларації з податку на додану вартість затверджена наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21 "Про затвердження форм та порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість", який опубліковано 30 січня 2016 року у виданні "Урядовий кур’єр".
Нагадаємо, що Законом України від 24 грудня 2015 року № 909-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році" внесено суттєві зміни до Податкового кодексу України в частині визначення податкових зобов’язань з податку на додану вартість та їх сплати до бюджету, зокрема, сільськогосподарськими товаровиробниками.
Минулорічні статки вже задекларовані у суммі понад 1 млн. гривень мешканцями Кіровського району
«Незважаючи на те, що чимало днів січня мешканці Кіровського району присвятили святкуванням Нового року та Різдва, сумлінність та порядність наших містян приємно вражає», - повідомляє начальник відділу адміністрування податку на доходи фізичних осіб ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська Віталій Соломонович..
Тільки на кінець січня загальна сума задекларованого доходу склала 1 мільйонів.082 тисяч гривень. З цієї суми нараховано до сплати ПДФО на суму 52,4 тисяч гривень , військового податку нараховано 13,5 тисячі гривень .
Податківці нагадують, що з початку 2016 року розпочалася кампанія декларування доходів, отриманих громадянами у 2015 році. Річна декларація про майновий стан і доходи подається громадянами – платниками податку, які протягом звітного року отримували доходи і які не підлягали оподаткуванню із джерела виплати. Зазначеній категорії сумчан необхідно звернутися до органу державної фіскальної служби за місцем проживання і надати декларацію до 1 травня 2016 року.
Для зручності й покращення обслуговування платників діє сервіс, який передбачає надсилання декларації про майновий стан в електронному вигляді. Для звітування оn-line необхідно лише отримати безкоштовний електронний ключ.
Фахівці інспекції завжди готові надати консультацію щодо заповнення декларації і чекають на Вас у Центрі обслуговування платників ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська за адресою: вул. Горького ,22. Телефон для довідок:374-70-91.
Про оплатно-трудові новації 2016 року на спільному засіданні
Заробітна плата – це одна з головних економічних категорій, яка поєднує інтереси працівників, підприємців і держави та безпосередньо впливає на рівень життя населення. Тому, робота по легалізації виплат, як і раніше, залишається одним із провідних напрямів роботи.
Саме про оплатно-трудові новації 2016 року, особливості цьогорічної кампанії декларування доходів громадян та викриття тіньової зайнятості йшлося під час засідання «круглого столу», яке днями відбулося в приміщенні Державної податкової інспекції у Кіровському районі.
Заступник начальника ДПІ у районі Євгенія Самсонеко звернула особливу увагу присутніх на вимоги основних законів, які набрали чинності з 1 січня 2016 року, зокрема, Закон України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» від 25.12.2015 № 928-VIII та Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» від 24 грудня 2015 року № 909-VIII. Детально розглянуто зміни та нововведення по податку на доходи фізичних осіб, єдиному соціальному внеску та соціальні гарантії.
Під час заходу Євгенія Сергіївна зауважила, що оформлення трудових відносин та оплата праці вимагає пильної уваги, оскільки укладання договорів не рідко відбувається без дотримання інтересів працівників. Самі наймані працівники не завжди розуміють взаємозв’язок між офіційним оформленням трудової діяльності з роботодавцем, сплатою обов’язкових внесків та можливістю одержувати соціальні послуги та пенсійні виплати, гарантовані державою.
Так звана «тіньова» заробітна плата, яка криється за офіційними трудовими відносинами і виплачується на рівні або нижче мінімальної, приховує в собі великі фінансові резерви, які відповідно не надходять до бюджету, - додала Євгенія Самсоненко.
Насамкінець, учасники засідання підсумували, що легалізація зарплати, вихід її з «тіні», відповідальність роботодавців за своїх найманих працівників, водночас і нетерпимість до нелегальної зарплати з боку самих громадян, які наймаються на роботу, збільшення чисельності тих, хто працює, і фонду оплати праці - усе це є запорукою достойних пенсій та розв'язання питань зменшення навантаження на роботодавця.
Звіти з ЄСВ страхувальники подаватимуть з врахуванням останніх змін
Законом України від 24 грудня 2015 року №909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році», внесено зміни до Закону України від 08 липня 2010 року №2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», - повідомляють фахівці ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська
Відповідно до внесених змін, єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, для платників, зазначених у статті 4 Закону №2464 , встановлюється у розмірі 22 %, визначеної статтею 7 Закону №2464 бази нарахування єдиного внеску (частина п’ята статті 8 Закону №2464).
На сьогодні готуються зміни до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 року №435, зокрема форми звіту про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до фіскальних органів, де будуть враховані всі зміни, що відбулися з 1 січня 2016 року.
До затвердження нової форми необхідно подавати Звіт до органу доходів і зборів як за звітні періоди 2016 року, так і за попередні звітні періоди до 2016 року (несвоєчасно подані) за формою згідно з додатком 4 до Порядку № 435, що діяла з 01.05.2015, із заповненням всіх обов'язкових реквізитів.
Незважаючи на введення єдиної ставки єдиного внеску для всіх видів доходу, рядки в таблиці 1 Звіту необхідно заповнювати у розрізі видів доходу.
Суми нарахованого єдиного внеску необхідно відображати у рядках таблиці 1 Звіту за видами доходу, але розраховувати за новою ставкою (22 відс.), крім:
підприємств, установ і організацій для працюючих інвалідів – 8,41 відсотка;
підприємств та організацій всеукраїнських громадських організацій інвалідів, зокрема товариств УТОГ та УТОС – 5,3 відсотка;
підприємств та організацій громадських організацій інвалідів (за умов, визначених частиною чотирнадцятою статті 8 Закону № 2464) для працюючих інвалідів – 5,5 відсотка.
Оскільки, починаючи зі звітного періоду січня 2016 року, утримання єдиного внеску із нарахованого доходу застрахованих осіб скасовано, цей показник не зазначається при заповненні Звіту (рядки 5, 5.1 – 5.6 у таблиці 1 Звіту). Також не відображається нарахований дохід, з якого утримується єдиний внесок (рядки 4, 4.1 – 4.4 таблиці 1 Звіту). Відповідно у таблиці 6 Звіту не заповнюється реквізит 20 ,,Сума утриманого єдиного внеску за звітний місяць (із заробітної плати/доходу)”.
Доходи понад 146 160 гривень від двох і більше роботодавців необхідно задекларувати
Фахівці ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська повідомляють, що платники податку, подають декларацію про майновий стан і доходи при отриманні доходів від двох та більше податкових агентів, при цьому загальна річна сума таких оподатковуваних доходів перевищує сто двадцять розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року (у 2015 році - 146160 грн).
Разом з декларацією громадянин заповнює та подає додаток Ф1 «Розрахунок податку на доходи фізичних осіб при отриманні доходів у формі заробітної плати від двох і більше податкових агентів згідно з підпунктом «є» п. 176.1 ст. 176 розділу IV Податкового кодексу України», у якому здійснюється перерахунок податку на доходи фізичних осіб.
За результатом перерахунку позитивна різниця податку підлягає сплаті платником податку до бюджету, від'ємна різниця податку підлягає поверненню.
При цьому, інші, ніж вище зазначені, оподатковувані доходи, які були нараховані (виплачені, надані) фізичним особам у 2015 році, не враховуються у перерахунку податку.
Декларація про майновий стан і доходи подається до 1 травня 2016 року до податкової інспекції за місцем реєстрації.
Нові правила бюджетного відшкодування ПДВ
Законом України від 24 грудня 2015 р. № 909-VIII внесено зміни до Податкового кодексу України в частині бюджетного відшкодування податку на додану вартість (далі - ПДВ).
Зокрема, передбачено формування двох реєстрів на відшкодування ПДВ:
1) реєстр заяв про повернення суми бюджетного відшкодування платникам податку, які відповідають критеріям, визначеним для автоматичного відшкодування сум податку;
2) реєстр заяв про повернення суми бюджетного відшкодування платникам податку, які не відповідають критеріям, визначеним для автоматичного відшкодування ПДВ;
Подані заяви про повернення сум бюджетного відшкодування автоматично вносяться до відповідного реєстру протягом операційного дня їх отримання у хронологічному порядку їх надходження.
Повернення узгоджених сум бюджетного відшкодування здійснюється у хронологічному порядку відповідно до черговості внесення до кожного відповідного реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування.
У разі наявності у платника податку податкового боргу бюджетному відшкодуванню підлягає заявлена сума податку, зменшена на суму такого податкового боргу.
Зазначені зміни щодо запровадження реєстрів заяв про повернення суми бюджетного відшкодування набирають чинності з 1 лютого 2016 року.
До уваги реалізаторів пального: адміністрування акцизного податку переходить на електронний формат
З 1 березня 2016 року запрацює система електронного адміністрування реалізації пального. У зв’язку з цим для цієї категорії платників діятиме ряд нововведень.
Особи, які планують здійснювати реалізацію пального, повинні до початку діяльності обов’язково зареєструватися як платники податку. Процедура прозора і зрозуміла. Аби зареєструватися, таким платникам податку необхідно подати відповідну заяву не пізніше, ніж за три робочі дні до початку безпосередньої реалізації пального.
В електронній системі вводяться акцизні накладні, які діятимуть аналогічно з податковими накладними з ПДВ. Їх складатимуть в електронному вигляді і надаватимуть покупцям. При ненаданні акцизної накладної або порушенні правил її складання покупець матиме право подати скаргу на продавця.
Така інновація покликана вивезти з тіні обіг пального, а відтак збільшити надходження акцизного податку до бюджету. Крім всього, така система електронних адміністративних документів наближає податкове законодавство України до законодавства ЄС.
Таким чином, для реалізаторів пального першим звітним періодом буде березень 2016 року. Відтак, вже до 20 квітня 2016 року вони будуть зобов’язані подати декларацію з акцизного податку за березень.
У січні 5% націнка на товари у вигляді акцизу з реалізації додала до бюджету 2,3 млн гривень
Протягом січня 2016 року кіровські платники акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизних товарів сплатили до казни громади 2,3 млн гривень. Це фактично 8% всіх податкових доходів місцевого бюджету.
Нагадаємо, для суб’єктів господарювання, що реалізують в роздріб підакцизні товари, діють такі ставки:
- для пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну – 5%;
- для пального — 0,042євро за кожний літр реалізованого (відпущеного) товару.
При цьому податок для пального розраховується та сплачується в гривні за офіційним курсом, установленим НБУ, що діє на двадцятий день місяця, що передує кварталу, у якому здійснюється реалізація товару (продукції), і лишається незмінним протягом звітного кварталу.
Як надавати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи до контролюючого органу при зміні назви вулиці
Усі громадяни щороку подають до податкових інспекцій за місцем проживання декларації про свій майновий стан та доходи за минулий рік у порядку, встановленому законом.
Згідно зі ст. 29 Цивільного кодексу України від 16.01.03 №435-ІV, зі змінами та доповненнями, місцем проживання фізичної особи є житловий будинок, квартира, інше приміщення, придатне для проживання у ньому (гуртожиток, готель тощо), у відповідному населеному пункті, в якому фізична особа проживає постійно, переважно або тимчасово. Крім того, згідно з п. 49.1 ст. 49 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VІ (далі — ПКУ) податкова декларація подається за звітний період в установлені ПКУ строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків. Відповідно до п. 45.1 ст. 45 ПКУ платник податків — фізична особа зобов’язаний визначити свою податкову адресу.
Податковою адресою платника податків — фізичної особи визнається місце її проживання, за яким вона береться на облік як платник податків у контролюючому органі. Платник податків — фізична особа може мати одночасно не більше однієї податкової адреси.
На підставі Закону України від 14 липня 2015 року N 595-VIII «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» відбулось перейменування назв вулиць та інших об’єктів топоніміки м. Дніпропетровська.
Однак діючим законодавство не передбачено кінцевих термінів зміни документів у цьому випадку. Зміна назви вулиці не є зміною місця проживання. Тому всі необхідні зміни в документи можуть бути внесені тоді, коли це буде зручно їх власникові. Наприклад, коли людина захоче змінити місце проживання – переїхати на іншу вулицю або в інше село чи місто.
Враховуючи вищевикладене, платник податків, який відповідно до норм чинного законодавства зобов’язаний (має право) надати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи до контролюючого органу за податковою адресою, тобто за місцем реєстрації згідно з паспортними даними.
З 1 січня 2016 року зменшено ставку єдиного внеску
ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська повідомляє, що одна з новацій, яка набула чинності з 1 січня 2016 року, - зниження ставки нарахування ЄСВ для підприємств з 41% (у середньому, залежно від класу ризику) до 22%. Тобто з 2016 року роботодавці нараховують єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі - ЄСВ) на суми нарахованої заробітної плати (доходу) найманим працівникам у розмірі 22 відсотки до визначеної бази нарахування єдиного внеску.
У разі якщо база нарахування ЄСВ не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), та ставки єдиного внеску.
При нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам з джерел не за основним місцем роботи ставка ЄСВ застосовується до визначеної бази нарахування незалежно від її розміру.
Також з початку року максимальну величину бази нарахування ЄСВ збільшено із 17 до 25 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб або до 34450 грн.
Крім того, відтепер ЄСВ із заробітної плати (доходу) працівників (3,6%) не утримується.
Об’єкти нерухомості, що не оподатковуються податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки
Відповідно до п.п. 266.2.2 п. 266.2 ст. 266 Податкового кодексу України не є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки:
а) об’єкти житлової та нежитлової нерухомості, які перебувають у власності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, а також організацій, створених ними в установленому порядку, що повністю утримуються за рахунок відповідного державного бюджету чи місцевого бюджету і є неприбутковими (їх спільній власності);
б) об’єкти житлової та нежитлової нерухомості, які розташовані в зонах відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення, визначені законом, в тому числі їх частки;
в) будівлі дитячих будинків сімейного типу;
г) гуртожитки;
ґ) житлова нерухомість непридатна для проживання, в тому числі у зв’язку з аварійним станом, визнана такою згідно з рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громади, що створена згідно із законом та перспективним планом формування територій громад;
д) об’єкти житлової нерухомості, в тому числі їх частки, що належать дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, та особам з їх числа, визнаним такими відповідно до закону, дітям-інвалідам, які виховуються одинокими матерями (батьками), але не більше одного такого об’єкта на дитину;
е) об’єкти нежитлової нерухомості, які використовуються суб’єктами господарювання малого та середнього бізнесу, що провадять свою діяльність в малих архітектурних формах та на ринках;
є) будівлі промисловості, зокрема виробничі корпуси, цехи, складські приміщення промислових підприємств;
ж) будівлі, споруди сільськогосподарських товаровиробників, призначені для використання безпосередньо у сільськогосподарській діяльності;
з) об’єкти житлової та нежитлової нерухомості, які перебувають у власності громадських організацій інвалідів та їх підприємств;
и) об’єкти нерухомості, що перебувають у власності релігійних організацій, статути (положення) яких зареєстровано у встановленому законом порядку, та використовуються виключно для забезпечення їхньої статутної діяльності, включаючи ті, в яких здійснюють діяльність засновані такими релігійними організаціями добродійні заклади (притулки, інтернати, лікарні тощо), крім об’єктів нерухомості, в яких здійснюється виробнича та/або господарська діяльність;
і) будівлі дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів незалежно від форми власності та джерел фінансування, що використовуються для надання освітніх послуг.
Податкові зобов’язання з ПДФО та військового збору – у декларації про доходи
Згідно із ст. 163 Податкового кодексу України оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб підлягає загальний річний оподатковуваний дохід, який включає доходи як з джерел їх походження в Україні, так і іноземні доходи.
Водночас відповідно до п.п. 1.2 п.16¹ підрозд. 10 розд. XX Податкового кодексу України доходи, визначені ст. 168 Податкового кодексу України, оподатковуються військовим збором за ставкою 1,5% об’єкта оподаткування. Також передбачено, що платник податку, який отримує доходи від особи, яка не є податковим агентом, та іноземні доходи, зобов’язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати декларацію за наслідками звітного податкового року, а також сплатити податок з таких доходів.
Відтак за результатами звітного податкового року платник податку – фізична особа повинен подати декларацію та визначити податкові зобов’язання як з податку на доходи фізичних осіб, так і з військового збору.
Сума військового збору, що підлягає сплаті платником податків самостійно до бюджету за результатами звітного року, зазначається у рядку 24.1 розділу IV декларації, а сума податку на доходи фізичних осіб – у рядку 23.1 цього ж розділу.
Ставки єдиного податку для фізичних осіб-підприємців
Відповідно до п. 293.1 ст. 293 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) ставки єдиного податку для платників першої та другої груп встановлюються у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, та третьої групи – у відсотках до доходу (відсоткові ставки).
Пунктом 293.2 ст. 293 ПКУ визначено, що фіксовані ставки єдиного податку встановлюються сільськими, селищними та міськими радами для фізичних осіб-підприємців, які здійснюють господарську діяльність, залежно від виду господарської діяльності, в розрахунку на календарний місяць:
- для першої групи платників єдиного податку – у межах до 10% розміру мінімальної заробітної плати;
- для другої групи платників єдиного податку – у межах до 20% розміру мінімальної заробітної плати.
Згідно з п. 293.3 ст. 293 ПКУ відсоткова ставка єдиного податку для платників третьої групи встановлюється у розмірі:
- 3% доходу – у разі сплати податку на додану вартість згідно з ПКУ;
- 5% доходу – у разі включення податку на додану вартість до складу єдиного податку.
Для фізичних осіб-підприємців, які здійснюють діяльність з виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння, ставка єдиного податку встановлюється у розмірі, визначеному п.п. 2 п. 293.3 ст. 293 ПКУ.
Водночас згідно з п. 293.4 ст. 293 ПКУ ставка єдиного податку встановлюється для платників єдиного податку першої-третьої групи (фізичні особи-підприємці) у розмірі 15%:
1) до суми перевищення обсягу доходу, визначеного у п.п. 1, 2 і 3 п. 291.4 ст. 291 ПКУ;
2) до доходу, отриманого від провадження діяльності, не зазначеної у реєстрі платників єдиного податку, віднесеного до першої або другої групи;
3) до доходу, отриманого при застосуванні іншого способу розрахунків, ніж зазначений у главі 1 розд. ХIV ПКУ;
4) до доходу, отриманого від здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування;
5) до доходу, отриманого платниками першої або другої групи від провадження діяльності, яка не передбачена у п.п 1 або 2 п. 291.4 ст. 291 ПКУ відповідно.
У разі здійснення платниками єдиного податку першої і другої груп кількох видів господарської діяльності застосовується максимальний розмір ставки єдиного податку, встановлений для таких видів господарської діяльності (п. 293.6 ст. 293 ПКУ).
У випадку здійснення платниками єдиного податку першої і другої груп господарської діяльності на територіях більш як однієї сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, застосовується максимальний розмір ставки єдиного податку, встановлений п. 293.7 ст. 293 ПКУ для відповідної групи таких платників єдиного податку.