Декларуй – Україну будуй! У рамках проведення цьогоріч- ної кампанії декларування доходів, як і раніше, одним з основних напрямків роботи органів ДФС є створення сприятливих умов для виконання громадянами обов’язку перед державою та суспільством задеклар

2016-02-09 22:48 Подобається

Декларуй – Україну будуй!

У рамках проведення цьогоріч- ної кампанії декларування доходів, як і раніше, одним з основних напрямків роботи органів ДФС є створення сприятливих умов для виконання громадянами обов’язку перед державою та суспільством задекларувати доходи, отримані у 2015 році.

Свідоме декларування доходів та сплата податків – це вірний шлях до побудови європейського суспільства, ознака цивілізованого суспільства, високої правосвідомості громадян та є одним з критеріїв партнерських взаємовідносин між платниками податків та державою.

Декларування доходів – це виконання громадянами свого конституційного обов’язку, індивідуальний внесок у добробут держави, реалізація права громадян на податкову знижку.

Метою декларування доходів фізичних осіб – платників податків є не тільки сплата податків до бюджету, а й повернення громадянам сум податку на доходи фізичних осіб, надмірно сплаченого з їх заробітної плати у минулому 2015 році.

Повернути частину податку на доходи фізичних осіб, сплаченого громадянами із заробітної плати, можна, зокрема, у разі реалізації їх права на податкову знижку за наслідками звітного 2015 року (стаття 166 Податкового кодексу України з внесеними змінами та доповненнями).

У разі потреби, всю необхідну інформацію щодо порядку заповнення та подання податкової декларації про майновий стан та доходи (далі – декларація) громадянин може отримати у Центрі обслуговування платників (далі – ЦОП). Відомості щодо контактних телефонів та адрес ЦОПів, які здійснюють приймання декларацій, у розрізі податкових інспекцій області та їх відділень розміщена на головній сторінці суб-сайту «Територіальні органи ДФС у Дніпропетровській області» (dp.sfs.gov.ua) у банері «Декларуємо по-новому 2016»

Також звертаємо увагу, що для комфортного звітування громадян ЦОПи працюють з подовженим режимом роботи та по суботах з 9.00 год. до 16.00 год.

Нагадуємо, що декларування доходів фізичними особами – платниками податків за результатами 2015 року здійснюється за новою формою декларації, в якій об’єднано звітність по податку на доходи фізичних осіб та військовому збору.

Нерухомість, відмінна від земельної ділянки, у 2016 році оподатковується по-новому

Законом України від 24.12.2015 №909-VIІI «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» (далі – Закон №909), який набрав чинності з 01.01.2016, внесені, зокрема, наступні зміни до Податкового кодексу України (далі – Кодекс) у частині оподаткування нерухомого майна, відмінного від земельної ділянки (далі – податок на нерухоме майно).

1. З 2016 року збільшена ставка податку на нерухоме майно та встановлюється місцевими радами у розмірі, що не перевищує 3% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року (у 2016 році – 41,34 грн.) за 1 квадратний метр бази оподаткування для об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб (підпункт 266.5.1 пункту 266.5 статті 266). Базою оподаткування, як і раніше, є загальна площа об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток (підпункт 266.3.1 пункту 266.3 статті 266 Кодексу).

Нагадаємо, що за 2015 рік згідно з пунктом 33 підрозділу 10 «Інші перехідні положення» розділу XX «Перехідні положення» Кодексу ставка податку на нерухоме майно для об’єктів нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, не могла перевищувати 1% мінімальної заробітної плати за 1 квадратний метр (12,18 грн.). Що стосується житлової нерухомості, то ставка податку складала не більше 2% мінімальної заробітної плати за 1 квадратний метр (24,36 грн.).

2. Сільські, селищні, міські ради позбавляються права збільшувати граничну межу житлової нерухомості, на яку зменшується база її оподаткування (зміни до підпункту 266.4.1 пункту 266.4 статті 266 Кодексу).

Таким чином, у 2016 році пільгова площа для оподаткування житла залишилася виключно:

- 60 м квадратних – для квартир;

- 120 м квадратних – для будинків;

- 180 м квадратних – для будинків і квартир одночасно.

3. Запроваджено додаткове оподаткування квартир та житлових будинків, які перебувають у власності фізичних чи юридичних осіб, якщо загальна площа перевищує:

- для квартир – 300 м квадратних;

- для будинку – 500 м квадратних.

Власники такої нерухомості додатково до розрахованої на загальних підставах суми податку на нерухоме майно будуть сплачувати ще 25 тисяч гривень на рік за кожен такий об’єкт житлової нерухомості (підпункт ґ) підпункту 266.7.1 пункту 266.7 статті 266 Кодексу).

Звертаємо увагу, що у 2016 році фізичні особи будуть сплачувати податок на нерухоме майно за звітний 2015 рік за ставками, встановленими місцевими радами на 2015 рік, тобто не вище:

- 12,18 грн. за 1 квадратний метр загальної площі об’єктів нежитлової нерухомості;

- 24,36 грн. за 1 квадратний метр загальної площі об’єктів житлової нерухомості, що перевищує пільгові розміри житла.

Що стосується юридичних осіб – платників податку, то вони у 2016 році сплачують податок на нерухоме майно за звітний 2016 рік за новою ставкою, тобто не більше 41,34 грн. за 1 квадратний метр загальної площі об’єктів житлової та нежитлової нерухомості.

Оподаткування пенсій у 2016 році залишилося без змін

Верховною Радою України 24.12.2015 був прийнятий Закон України №909-VIІI «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» (далі – Закон №909), який набрав чинності з 01.01.2016.

Цим Законом внесені зміни до деяких норм Податкового кодексу України (далі – Кодекс).

Так, Законом №909 з 01.01.2016 запроваджено одну базову ставку оподаткування податком на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) у розмірі 18% для доходів у вигляді заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами та інших доходів, незалежно від їх розміру (пункт 167.1 статті 167 Кодексу).

У 2015 році було дві ставки ПДФО – 15% та 20% в залежності від розміру доходу.

При цьому, оподаткування пенсій залишилось без змін.

Відповідно до пункту 167.4 статті 167 Кодексу ставка ПДФО становить 15% бази оподаткування щодо перевищення суми пенсії (включаючи суму її індексації, нараховану відповідно до закону), щомісячного довічного грошового утримання, які отримуються платником податку з Пенсійного фонду України чи бюджету згідно із законом, якщо їх розмір перевищує три розміри мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, – у частині такого перевищення, а також пенсій з іноземних джерел, якщо згідно з міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, такі пенсії підлягають оподаткуванню чи не оподатковуються в країні їх виплати.

Положення цього підпункту не застосовується до пенсій, призначених учасникам бойових дій у період Другої світової війни, інвалідам війни та особам, на яких поширюється чинність статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (підпункт 164.2.19 пункту 164.2 статті 164 Кодексу).

Зазначаємо, що станом на 01.01.2016 місячна мінімальна заробітна плата складає 1378 гривень.

Таким чином, з 01.01.2016 оподаткуванню, як і раніше, за ставкою 15%, підлягатимуть пенсії, розмір яких перевищуватиме 4134 гривні у частині такого перевищення.

ДФС розслідує факти ухилення від сплати податків підприємствами у сфері виробництва підакцизної продукції

Слідчими фінансових розслідувань регіональних підрозділів ДФС Черкаської області та Центрального офісу з обслуговування великих платників розпочато розслідування у кримінальних провадженнях за фактом несплати 240 млн. грн. податків службовими особами одного з великих підприємств Черкащини, яке здійснює свою діяльність у галузі виробництва та обігу алкогольних напоїв.

Перевіряючи інформацію, яка надійшла до фіскальної служби, щодо використання зазначеними особами схем ухилення від оподаткування, у тому числі здійснення нетипових для основного виду діяльності операцій з придбання та подальшого експорту соняшникової олії, встановлено факт заниження підприємством у 2014-2015 роках податкового зобов’язання.

На сьогодні за рішенням суду призначено позапланову документальну перевірку підприємства, під час якої буде визначено достовірність ведення податкового обліку.

Досудове слідство у кримінальному провадженні триває.

ДФС тимчасово призупинено надання послуг електронного цифрового підпису юридичним особам, зареєстрованим після 1 січня 2016 року

У зв’язку з набранням з 1 січня 2016 року чинності нової редакції Закону України від 15 травня 2003 року №755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» змінено процедуру державної реєстрації юридичної особи. Зокрема, виключено норму щодо повернення другого примірника установчого документа (положення, статут, зміни до статуту тощо) з відміткою державного реєстратора.

Відповідно до Правил посиленої сертифікації, затверджених наказом Департаменту спеціальних телекомунікаційних систем та захисту інформації Служби безпеки України від 13.01.2005 №3 (у редакції наказу Департаменту спеціальних телекомунікаційних систем та захисту інформації Служби безпеки України від 10.05.2006 №50), встановлення юридичної особи здійснюється за її установчими документами (положення, статут юридичної особи тощо) або копіями таких документів, які нотаріально посвідчені відповідно до законодавства.

Відтак, враховуючи відсутність нормативно-правових актів, які б регулювали порядок ознайомлення третіх осіб з установчими документами, що надавалися для здійснення державної реєстрації юридичної особи, АЦСК ІДД ДФС змушений тимчасово призупинити надання послуг електронного цифрового підпису юридичним особам, зареєстрованим після 01.01.2016, а також тим, які вносили зміни до установчих документів починаючи з 01.01.2016.

Для захисту законних прав суб’єктів господарювання та прискорення вирішення порушених питань Державною фіскальною службою України направлено офіційні запити до контролюючого органу.

Після отримання відповідних роз’яснень, буде розглянуто питання щодо порядку подальшого обслуговування зазначених вище підприємств, про що буде повідомлено додатково.

Просимо поставитися з розумінням до змін в обслуговуванні клієнтів.

Терміни надання річної податкової декларації

Громадяни надають декларацію за звітний податковий рік до 1 травня наступного за звітним року. В такий же термін надають річну декларацію особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність – це приватні нотаріуси, адвокати, арбітражні керуючі.

За словами начальника управління оподаткування доходів та зборів з фізичних осіб Івана Мангушева, фізичні особи – підприємці, які здійснювали у звітному році підприємницьку діяльність за «загальною» системою оподаткування надають податкову декларацію за звітний рік не пізніше 9 лютого наступного року.

Громадяни, які бажають скористатися правом на нарахування податкової знижки надають річну податкову декларацію включно по 31 грудня наступного за звітним року.

До форми річної податкової декларації внесені показники щодо нарахування та сплати військового збору

Нова декларація, яка затверджена наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015року №859, об’єднує звітність з податку на доходи фізичних осіб та військового збору. Слід зазначити, що фізичні особи, які отримували у 2015 році доходи не від податкових агентів та іноземні доходи, повинні визначити податкові зобов’язання з податку на доходи та з військового збору. Саме цим обумовлено внесення змін до річної податкової декларації. Тобто до її форми внесені показники щодо нарахування та сплати військового збору.

Також для зручності заповнення декларації, кількість додатків зменшено із семи до чотирьох.

Зокрема у декларації передбачені такі додатки

  • - Розрахунок податку на доходи фізичних осіб при отриманні доходів у формі заробітної плати від двох і більше податкових агентів;
  • - Розрахунок податкових зобов'язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору з доходів, отриманих від операцій з інвестиційними активами;
  • - Розрахунок податкових зобов'язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору з іноземних доходів;
  • - Розрахунок податкових зобов'язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору з доходів, отриманих самозайнятою особою.

Порядок сплати єдиного внеску для фізичних осіб-підприємців, які обрали загальну систему оподаткування

Начальник відділу адміністрування єдиного соціального внеску Наталія Вільховецька роз’яснює, що обов’язок фізичних осіб – підприємців подавати звітність із єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за себе (далі – Звіт) передбачено Законом від 08.07.10 р. № 2464-VI “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” (далі – Закон №2464), а саме п.4 ч.1 ст. 4. Правила формування Звіту встановлені порядком, затвердженим наказом Мінфіну від 14.04.15 р. № 435 (далі – Порядок №435).

Згідно з п. 2 розд. ІІІ Порядку № 435 фізичні особи – підприємці, які обрали загальну систему оподаткування подають Звіт один раз на рік у строк до 10 лютого року, що настає за звітним періодом. Тобто, граничний термін подання Звіту за 2015 рік9 лютого 2016 року.

Відповідно до п.8 ст. 9 Закону № 2464 фізичні особи-підприємці зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний рік, до 10 лютого наступного року, крім фізичних осіб-підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, які сплачують єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяці, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.

Тобто, граничний термін сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування для фізичних осіб-підприємців, які обрали загальну систему оподаткування, нарахованого за 2015 рік – 9 лютого 2016 року.

Короткий огляд змін по ЄСВ

ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська повідомляє, що Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» від 24.12.2015 р. № 909-VІІІ із 1 січня 2016 року вносить зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI:

  1. працюватиме єдина ставка ЄСВ у розмірі 22% (диференційованих ставок ЄСВ залежно від класу професійного ризику виробництва не буде);
  2. максимальну величину бази нарахування ЄСВ підвищать із 17 до 25 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
  3. із заробітної плати (доходу) робітників більше не утримуватимуть ЄСВ (3,6%). Утримання скасовується;
  4. якщо база нарахування ЄСВ не перевищує розміру мінімальної зарплати, то сума ЄСВ розраховується як добуток розміру мінімальної зарплати й ставки ЄСВ;
  5. при нарахуванні зарплати (доходів) фізособам із джерел за неосновним місцем роботи ставка ЄСВ застосовується до визначеної бази нарахування ЄСВ незалежно від її розміру.

Короткий огляд змін до ПДФО

ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська інформує про основні нововведення в частині ПДФО:

  • ставка ПДФО більше не залежить від розміру доходу, а є сталою (у 2016 році — 18%, із 2017 року — 17%);
  • розмір податкової соцпільги, як і раніше, становить 50% мінзарплати (у 2016 році — 689 грн). Обіцяного підвищення порогу доходу для застосування ПСП не відбулося. Він, як і раніше, дорівнює розміру мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), установленої на 1 січня звітного податкового року, помноженому на 1,4 (у 2016 році — 1930 грн);
  • для підприємців-загальносистемників змінили правила сплати авансових платежів із ПДФО. Тепер вони розраховуються платником податку самостійно згідно із фактичними даними, зазначеними в Книзі обліку доходів і витрат, кожного календарного кварталу тасплачуються до бюджету до 20 числа місяця, наступного за кожним календарним кварталом (до 20 квітня, до 20 липня та до 20 жовтня). Авансовий платіж за четвертий календарний квартал не розраховується та не сплачується.

Кожному зверненню громадян - належна увага

Право громадян України на звернення гарантовано Конституцією України та Законом України про звернення громадян. Особисте право на звернення забезпечує громадянам можливість відстоювати свої права та законні інтереси, а також відновлювати їх у разі порушення.

З метою оперативного реагування на інформацію заявників проводиться детальний аналіз звернень, що надходять від громадян. Зваженість, пильність, неупередженість – важливі складові роботи із кожним зверненням громадян.

Записатися на особистий прийом до керівництва можна за адресою: м. Дніпропетровськ, вул. Шаумяна, 5. Попередній запис на особистий прийом громадян здійснюється у робочі дні за телефоном (056) 370-25-885 чи у Центрі обслуговування платників.

До уваги депутатів місцевих рад - подання Декларацій!

Згідно з Законом України "Про службу в органах місцевого самоврядування", якщо депутат місцевої ради працює в органах місцевого самоврядування, має відповідні посадові повноваження щодо здійснення організаційно-розпорядчих та консультативно-дорадчих функцій і отримує заробітну плату за рахунок місцевого бюджету, то він є посадовою особою місцевого самоврядування.

Відповідно до статті 13 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування", посадова особа місцевого самоврядування щорічно в порядку, встановленому законом, зобов'язана надавати за місцем служби декларацію про доходи та зобов'язання фінансового характеру. Окрім цього, на посадову особу поширюються дії Закону України "Про запобігання корупції" щодо відповідальності за порушення вимог фінансового контролю.

Відповідно до статті 45 цього Закону особи, зазначені в пункті 1, підпункті “а” пункту 2 частини першої статті 3, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в тому числі й депутати місцевих рад (сільських, селищних, районних, обласних) зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати за місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за минулий рік.

Депутати місцевих рад, які не працюють на постійній основі у відповідній раді, повинні подавати декларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за минулий рік до кадрових підрозділів державних органів, підприємств, установ, організацій за місцем основної роботи.

Депутати місцевих рад, які працюють в раді на постійній основі, подають декларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за минулий рік до апаратів відповідних рад або апаратів їх виконавчих комітетів.

Якщо депутатами є самозайняті особи, то вони також повинні подавати декларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за минулий рік до апаратів відповідних рад або їх виконавчих комітетів.

Отже, депутатам місцевих рад (сільських, селищних, районних, обласних) необхідно до 1 квітня 2016 року подати декларацію.

Свідоме декларування своїх доходів та сплата податків українцями – вірний шлях до побудови європейського суспільства.

Більше 17 млн.грн. надійшло до місцевого бюджету від платників податків Ленінського району м. Дніпропетровська

За перший місяць 2016 року від платників податків Ленінського району м. Дніпропетровська надійшло майже 17,4 млн. грн. до місцевого бюджету. З них 10,4 млн. грн. становив податок з доходів фізичних осіб, 3,0 млн. грн. - земельний податок, 4,3 млн. грн. - єдиний податок. Про це повідомила заступник начальника ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська Еліна Бойкова під час проведення зустрічі з підприємцями району.

„Новий формат роботи з платниками податків – це шлях діалогу, компромісів, добровільного дотримання всіма учасниками правил гри та взятих на себе зобов’язань, надання на місцевому рівні якісних податкових послуг, зменшення тиску на бізнес. Створення умов ведення бізнесу, удосконалення податкового законодавства з урахуванням регіональної специфіки та рішенням проблем адміністрування податків – головні цілі реформування податкової системи», - зазначила Еліна Володимирівна.

З початку року платники податків ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська поповнили бюджет країни на 37 млн. гривень

Підсумовуючи роботу інспекції за січень 2016 року начальник ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська Віктор Саранцев поінформував, що до бюджетів усіх рівнів від платників міста надійшло 37 млн. гривень. До загального фонду державного бюджету сплачено 19,2 млн. гривень. Надходження податку на прибуток склали 1,4 млн. гривень. Платниками міста перераховано 14,3 млн. грн. податку на додану вартість.

Місцевий бюджет протягом січня – листопада цього року теж отримав на 17,4 млн.грн. у тому числі: 10,4 млн. грн. становив податок з доходів фізичних осіб, 3,0 млн. грн. - земельний податок, 4,3 млн. грн. - єдиний податок.

Стабільні показники у сплаті єдиного соціального внеску дають можливість державі забезпечити своєчасні виплати необхідних соціальних гарантій громадянам. Надходження єдиного внеску у січні становили 21,0 млн.грн.

Поряд з цим, було також відмічено, що одним із джерел стабільного наповнення бюджету є і результативність заходів фіскальної служби, направлених на детінізацію ринку праці та боротьба з фактами виплат зарплат у «конвертах».

«Питання контролю за дотриманням роботодавцями вимог чинного законодавства при виплаті заробітної плати має першочергове соціальне значення. Серед найбільших ухилень від оподаткування та порушень законодавства, на жаль, залишаються заборгованість, зарплата «в конверті», або її виплата у розмірі, що не відповідає законодавчо встановленому рівню», – відмітив Віктор Саранцев.

«Зростання надходжень до бюджету є результатом спільної співпраці з бізнесом. Для спрощення процедури сплати та декларування доходів ми продовжуємо працювати над тим, щоб платники міста отримували максимально комфортні умови та високий рівень сервісних послуг. Колектив інспекції вдячний сумлінним платникам за добровільну сплату податків в нелегкі часи для нашої країни. Адже своєчасне наповнення бюджету є базою розбудови економіки держави та гарантією соціального забезпечення населення. Сподіваємося, що податкові надходження від платників міста і надалі будуть стабільними i давати змогу державі виконувати свої функції», – підкреслив керівник податкової інспекції.

Сервіс «Пульс» в допомогу платникам податків

В ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська нагадують, що за допомогою сервісу «Пульс» можна поскаржитися на неправомірні дії або бездіяльність працівників Державної фіскальної служби, оперативно та в повному обсязі вирішити суперечливі питання, які виникають у сфері адміністрування податків та у митній сфері.

Телефон цілодобової лінії (044) 284-00-07.

Коментарі (0)

Додати смайл! Залишилося 3000 символів
Додати новини
Реклама

Опитування

Ви підтримуєте виселення з Печерської лаври московської церкви?

Реклама

Зараз коментують

Всі