Повідомляє ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська

2016-02-09 22:48 Подобається

Про внесення змін до Податкового кодексу України обговорено під час проведення брифінгу в ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська

Нещодавно начальником ДПІ у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська Ганна Чуб проведено брифінг для представників ЗМІ.

Під час проведення брифінгу Ганна Чуб повідомила, що прийнято Закон України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році", яким внесені зміни до Податкового кодексу.

Так, зокрема, збільшено ставки акцизного податку на 2016 рік на спирт, алкогольні напої і пиво – на 100%, на тютюнові вироби – на 40% тощо.

У частині податку на прибуток підприємств скасовується сплата авансових внесків та запроваджується квартальний звітний період для тих підприємств, у яких річний дохід перевищує 20 млн. грн.

Податок на доходи фізичних осіб стягуватиметься за єдиною базовою ставкою у розмірі 18% замість діючих 15% та 20%.

Щодо змін в спрощеній системі оподаткування. До платників третьої групи із нового року будуть входити суб'єкти господарювання із річним доходом до 5 млн. грн. замість 20 млн. грн. у 2015 році та збільшення ставок для платників ІІІ групи: з 2 до 3% (для платників ПДВ) – та з 4 до 5% (для неплатників ПДВ).

Наприкінці проведення заходу Ганна Чуб нагадала, що розпочалася кампанія декларування доходів громадян. Процедура декларування доходів пов’язана із виконанням платниками податку на доходи фізичних осіб норм Податкового кодексу України, згідно якого громадяни зобов’язані задекларувати доходи, з яких при їх нарахуванні чи виплаті протягом 2015 року податок не утримувався або мають право подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи за наслідками звітного податкового року для отримання податкової знижки та повернення частини сплаченого ними із заробітної плати податку.

Обов’язкова податкова декларація про майновий стан і доходи, отримані у 2015 році, подається до органу ДФС до 1 травня 2016 року за місцем реєстрації платника. Фізичні особи, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2015 року податкову декларацію можуть подавати протягом всього року.

Для спрощення процедури подання декларації в органах ДФС функціонує сервіс «Декларування oн-лайн». Для подачі звітності в електронному вигляді фізичним особам необхідно отримати електронний ключ, який безкоштовно видається представником Акредитованого центру сертифікації ключів з терміном дії на 2 роки.

На засіданні «круглого столу» в ДПІ у Красногвардійському районі обговорили податкові нововведення

Нещодавно в ДПІ у Красногвардійському районі було проведено засідання «круглого столу» за участі заступника голови Красногвардійської районної у м.Дніпропетровську ради Сергієм Чернецьким з представниками бізнесу району. Обговорювалися питання податкових нововведень, передбачені Законом України від 24.12.2015 року №909-УІІІ, який набрав чинності з 1 січня поточного року.

Так, начальник ДПІ Ганна Чуб розповіла про останні податкові зміни, що передбачають значні преференції для малого, середнього та великого бізнесу. Зокрема зменшення ставки нарахування єдиного соціального внеску, яке знизить навантаження на фонд оплати праці до 22 відсотків, замість минулорічних середніх 38 відсотків. Відміну утримання із зарплати 3,6 відсотка ЄСВ, збереження 4 групи спрощеної системи оподаткування, збереження на 2016 рік спецрежиму з ПДВ для аграріїв, скасування щомісячних авансових платежів з податку на прибуток, але в той же час підвищення ставки податку на доходи фізичних осіб до 18 відсотків. Зміни у частині нарахування податку на нерухоме майно – до 3% від мінімальної зарплати на 1 січня за 1 кв.м нерухомості, введення єдиного звітного періоду, зменшення пільг, дозволів тощо.

Більш детально посадовець зупинився на питаннях електронного адміністрування ПДВ для сільгосптоваровиробників з 01 січня 2016 року.

Підсумовуючи зібрання, Ганна Чуб нагадала учасникам зустрічі про можливість користуватися різноманітними сервісами ДФС України, зокрема „Єдиною базою податкових знань”, „Електронним кабінетом платника податків”, антикорупційним сервісом „Пульс ДФС”, отримати безкоштовно ключі електронного цифрового підпису тощо.

Ганна Чуб у черговий раз наголосила, що у фіскальній службі прагнуть, щоб кожен платник податків мав змогу здати будь-який звіт, пройти будь-яку процедуру без черг і стосів паперів, щоб бізнес заробляв, сплачував податки, створював нові робочі місця і підвищував зарплати найманим працівникам.

У свою чергу представники бізнесу району висловили надію, що держава буде і надалі сприяти на законодавчому рівні розвитку малого та середнього бізнесу, захищати інтереси громадян та держави, зокрема, спростить податкову звітність та вирішить інші проблемні питання в оподаткуванні.

"Гаряча лінія" надає роз’яснення.

Нещодавно, в ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська відбулась “гаряча лінія” на тему “Декларування доходів громадян – 2016. Спрощена система оподаткування, обліку та звітності для платників податків фізичних осіб - підприємців”. Надавав відповіді заступник начальника ДПІ Денис Коренєв. Наводимо деякі із основних запитань, порушених мешканцями Красногвардійського району під час “гарячої лінії”.

Я підприємець фізична особа, які умови переходу на спрощену систему оподаткування протягом звітного року?

Відповідно до пп.298.1.4 п.298.1 ст.298 Податкового кодексу України суб’єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів, може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Такий суб’єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року.

Перехід на спрощену систему оподаткування суб’єкта господарювання може бути здійснений за умови, якщо протягом календарного року, що передує періоду переходу на спрощену систему оподаткування, суб’єктом господарювання дотримано вимоги, встановлені в п. 291.4 ст.291 Податкового кодексу України. До поданої заяви додається розрахунок доходу за попередній календарний рік, який визначається з дотриманням вимог, встановлених Главою 1 Розділу XIV Податкового кодексу України.

Чи змінилась форма декларації про майновий стан і доходи. Та чи можна її подати в електронному вигляді?

Наказом Мінфіну України від 02.10.2015р. №859 «Про затвердження форми податкової декларації про майновий стан і доходи та інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи запроваджено нову форму податкової декларації та інструкцію щодо її заповнення.

У разі виникнення обов’язку щодо подання податкової декларації або виникнення права на таке подання громадянин у термін до 1 травня року, що настає за звітним, надсилає декларацію до контролюючого органу та сплачує суми зазначених зобов’язань до 1 серпня.

При цьому для зручності та економії часу громадян створено програму подання «Декларація у електронному вигляді». Бланк декларації та інструкцію щодо її заповнення опубліковано на офіційному веб-сайті ДФС України.

Актуально для сільськогосподарських підприємств: особливості сплати ПДВ!

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська нагадує, що Законом України від 24.12.2015 №909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» (далі – Закон №909) внесено низку змін до Податкового кодексу України (далі – Кодекс).

Державна фіскальна служба України (далі – ДФС) у зв’язку з прийняттям Закону №909, який набрав чинності 01.01.2016, та на доповнення до листа ДФС від 05.01.2016 №203/7/99-99-19-03-02-17 (http://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-zmini-2015/elektronne-administruvannya-pdv/65869.html) у листі від 27.01.2016 №2533/7/99-99-19-03-01-17 (далі – лист №2533) повідомила про особливості визначення платниками податку на додану вартість (далі – ПДВ) – суб’єктами спеціального режиму оподаткування діяльності у сфері сільського, лісового господарства та рибальства (далі – спеціальний режим оподаткування), передбаченого статтею 209 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), та платниками ПДВ, які відповідають критеріям, визначеним статтею 209 Кодексу, але не обрали спеціального режиму оподаткування (пункт 209.18 статті 209 Кодексу), сум ПДВ, що підлягають сплаті до державного бюджету та перерахуванню на спеціальні/поточні рахунки платників.

Законом №909, зокрема, внесено зміни до пункту 209.2 статті 209 Кодексу, відповідно до яких у 2016 році у межах спеціального режиму оподаткування запроваджена часткова сплата сум ПДВ до бюджету та на спеціальні рахунки. Розмір суми ПДВ, що підлягає сплаті до бюджету та перерахуванню на спеціальні рахунки, залежить від виду сільськогосподарської продукції, що реалізується.

Так, позитивна різниця між сумою податкових зобов’язань звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту звітного (податкового) періоду, визначена:

- за операціями із зерновими культурами товарних позицій 1001 – 1008 згідно з УКТ ЗЕД (далі – зернові культури) та технічними культурами товарних позицій 1205 і 1206 00 згідно з УКТ ЗЕД (далі – технічні культури), у розмірі 15% спрямовується на спеціальні рахунки сільськогосподарських підприємств, а у розмірі 85% – перераховується до державного бюджету (додатковий електронний рахунок 3754);

- за операціями з продукцією тваринництва товарних позицій 0102 і 0401 згідно з УКТ ЗЕД (далі – продукція тваринництва). у розмірі 80% спрямовується на спеціальні рахунки сільськогосподарських підприємств, а у розмірі 20% – до бюджету (додатковий електронний рахунок 3755);

- за операціями з сільськогосподарськими товарами/послугами, крім зернових і технічних культур та продукції тваринництва (далі – інші сільськогосподарські товари/послуги), у межах діяльності спеціального режиму оподаткування такий розподіл складає 50% – на спеціальні рахунки сільськогосподарських підприємств, 50% – до бюджету (додатковий електронний рахунок 3753).

Крім того, для сільськогосподарських підприємств, зазначених у пункті 209.18 статті 209 Кодексу (підприємств, які відповідають критеріям, визначеним статтею 209 Кодексу, але не обрали спеціального режиму оподаткування, і на загальних підставах вважаються платником ПДВ), також запроваджена часткова сплата сум ПДВ до бюджету та на поточні рахунки за операціями з реалізації молока, худоби, птиці, вовни власного виробництва, а також з реалізації молочних продуктів, молочної сировини та м’ясопродуктів, вироблених у власних переробних цехах, у таких розмірах:

- за операціями з продукцією тваринництва (товарні позиції 0102 і 0401 згідно з УКТ ЗЕД) позитивна різниця між сумою податкових зобов’язань звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту звітного (податкового) періоду у розмірі 80% спрямовується на поточні рахунки таких сільськогосподарських підприємств, а у розмірі 20% – до бюджету;

- за операціями з іншими товарами, зазначеними у пункті 209.18 статті 209 Кодексу (крім товарних позицій 0102 і 0401 згідно з УКТ ЗЕД), такий розподіл складає 50% – на поточні рахунки таких сільськогосподарських підприємств, 50% – до бюджету.

Відповідно до пункту 23 Порядку електронного адміністрування ПДВ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.10.2014 №569 із змінами суб’єкти спеціального режиму оподаткування та платники – сільськогосподарські підприємства, які відповідають вимогам пункту 209.18 статті 209 Кодексу, ведуть окремий податковий облік операцій:

- із зерновими та технічними культурами (ведуть тільки суб’єкти спеціального режиму оподаткування);

- з продукцією тваринництва;

- з іншими сільськогосподарськими товарами/послугами.

Отже, з метою визначення сум ПДВ, що підлягають сплаті до державного бюджету та перерахуванню на спеціальні/поточні рахунки платників, суб’єкти спеціального режиму оподаткування та платники – сільськогосподарські підприємства, які відповідають вимогам пункту 209.18 статті 209 Кодексу, суми податкових зобов’язань та податкового кредиту звітного (податкового) періоду визначають за кожним видом операцій.

У листі ДФС №2533 також викладений порядок заповнення податкових декларацій з ПДВ, в яких відображаються операції у межах спеціального режиму оподаткування (0121 – 0123) та діяльності у межах пункту 209.18 статті 209 Кодексу (0130).

З листом №2533 можна ознайомитись на офіційному веб-порталі ДФС за посиланням:

http://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-zmini-2015/elektronne-administruvannya-pdv/66180.html

У січні платники Дніпропетровщини перерахували до бюджетів усіх рівнів понад 4,3 мільярди гривень

За оперативними даними у першому місяці 2016 року органами ДФС у Дніпропетровській області забезпечено в бюджети усіх рівнів (з урахуванням ЄСВ) 4 млрд. 324,4 млн. грн., що на 46,8 млн. грн. більше, ніж у січні 2015 року. Про це проінформував виконуючий обов’язки начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Геннадій Ткачук.

Так, до Державного бюджету впродовж січня 2016 року спрямовано 2 млрд. 342,2 млн. грн., що на 28,0 млн. грн. більше, ніж за аналогічний період 2015 року.

Січневі надходження поточного року до місцевих бюджетів Дніпропетровського регіону склали 827,3 млн. грн. Це на 213,5 млн. грн. більше фактичних надходжень першого місяця 2015 року.

Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з початку року зібрано 1 млрд. 154,9 млн. грн.

«Фантом» вилучив майже 400 літрів спиртосумішей та 120 блоків сигарет без акцизних марок

02.02.2016 - Прес-служба Державної фіскальної служби України

У рамках розслідування кримінального провадження за фактом незаконного виготовлення та продажу фальсифікованого алкоголю слідчими та оперативними працівниками спецпідрозділу «Фантом» був проведений черговий обшук.

У приватному будинку одного з селищ так званої «сірої зони» Донецької області було виявлено цех з виробництва фальсифікату. Вилучили майже 400 літрів спиртосумішей, з яких кустарним способом виготовлялися горілка і коньяк сумнівної якості. Також у будинку були виявлені 120 блоків цигарок без марок акцизного податку.

Нагадаємо, спецпідрозділ «Фантом» активно бореться з виробництвом і продажем фальсифікованого алкоголю в зоні АТО. Тільки минулого тижня були вилучені майже 4 тонни спиртосумішей і проведені обшуки в точках реалізації небезпечного для здоров'я алкоголю у тісній співпраці з Краматорською місцевою прокуратурою.

Транспортний податок: порядок справляння у 2016 році

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська повідомляє, що Законом України від 24.12.2015 №909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» (далі – Закон №909) внесені зміни до Податкового кодексу України (далі – Кодекс), зокрема, у частині справляння транспортного податку, які набрали чинності з 01.01.2016.

Підпунктом 267.1.1 пункту 267.1 статті 267 Кодексу визначено, що платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, у тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 статті 267 Кодексу є об’єктами оподаткування.

Об’єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 750 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Така вартість визначається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику економічного розвитку, за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України, виходячи з марки, моделі, року випуску, типу двигуна, об’єму циліндрів двигуна, типу коробки переключення передач, пробігу легкового автомобіля, та розміщується на його офіційному веб-сайті (підпункт 267.2.1 пункту 267.2 статті 267 Кодексу).

Отже, об’єктом оподаткування у 2016 році є легкові автомобілі, середньоринкова вартість яких становить понад 1 033 500 грн. та з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно).

Згідно з підпунктом 14.1.220 пункту 14.1 статті 14 Кодексу виготовлення транспортного засобу – це календарна дата виготовлення транспортного засобу (день, місяць, рік); для транспортних засобів, календарну дату виготовлення яких визначити неможливо, – 1 січня року виготовлення, зазначеного у реєстраційних документах.

Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік та становить, як і раніше, 25 000 грн. за кожен легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування.

Відповідно до підпункту 267.5.1 пункту 267.5 статті 267 Кодексу базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.

Платники податку – юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року (2016 рік) і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцем реєстрації об’єкта оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

Щодо об’єктів оподаткування, придбаних протягом року, декларація юридичною особою – платником подається протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об’єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт (підпункт 267.6.4 пункту 267.6 статті 267 Кодексу).

Нагадуємо, що юридичні особи – платники транспортного податку звітуватимуть у 2016 році за формою податкової декларації з транспортного податку (далі – декларація), яка затверджена наказом Міністерства фінансів України від 10.04.2015 №415 «Про затвердження форми Податкової декларації з транспортного податку», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 28.04.2015 за №474/26919.

Граничний термін подання декларації на 2016 рік – 19 лютого 2016 року.

Для фізичних осіб – платників транспортного податку не передбачено надання декларації. Обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів оподаткування фізичних осіб – резидентів здійснюється контролюючим органом за місцем реєстрації платника податку (підпункт 267.6.1 пункту 267.6 статті 267 Кодексу), а для фізичних осіб – нерезидентів – за місцем реєстрації об’єктів оподаткування, що перебувають у власності таких нерезидентів (підпункт 267.6.2 пункту 267.6 статті 267 Кодексу).

Відповідно до пункту 267.8 статті 267 Кодексу транспортний податок сплачується:

а) фізичними особами – протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;

б) юридичними особами – авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

Розширено перелік підакцизних товарів

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська інформує, що Законом України від 24.12.2015 №909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» (далі – Закон №909) внесені зміни до Податкового кодексу України (далі – Кодекс), зокрема, у частині справляння акцизного податку.

З 01.01.2016 розширено перелік підакцизних товарів у частині пального.

Відповідно до пункту 215.1 статті 215 Кодексу з урахуванням змін, внесених Законом №909, до підакцизних товарів належать:

- спирт етиловий та інші спиртові дистиляти, алкогольні напої, пиво;

- тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну;

- пальне;

- автомобілі легкові, кузови до них, причепи та напівпричепи, мотоцикли, транспортні засоби, призначені для перевезення 10 осіб і більше, транспортні засоби для перевезення вантажів;

- електрична енергія.

Як визначено підпунктом 14.1.601 пункту 14.1 статті 14 Кодексу пальне це нафтопродукти, скраплений газ, паливо моторне альтернативне, паливо моторне сумішеве, речовини, що використовуються як компоненти моторних палив, інші товари, зазначені у підпункті 215.3.4 пункту 215.3 статті 215 цього Кодексу.

Відповідно до підпункту 215.3.4 пункту 215.3 статті 215 Кодексу до пального віднесено суміші ароматичних вуглеводнів, толуол, ксилоли, вуглеводні ациклічні, інші ефіри прості, антидетонатори, антиоксиданти, які оподатковуються за ставками, встановленими для бензинів.

Який розмір єдиного внеску застосовують роботодавці при нарахуванні заробітної плати (доходу) найманим працівникам?

Фахівці ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська повідомляють, що роботодавці нараховують єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) на суми нарахованої заробітної плати (доходу) найманим працівникам у розмірі 22% до визначеної бази нарахування єдиного внеску.

У разі, якщо база нарахування єдиного внеску не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, сума єдиного внеску розраховується, як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), та ставки єдиного внеску.

При нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам з джерел не за основним місцем роботи ставка єдиного внеску застосовується до визначеної бази нарахування незалежно від її розміру.

Відповідне питання – відповідь розміщене у підкатегорії 301.04.01 Бази знань, що знаходиться на сервісі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» офіційного веб-порталу ДФС України за посиланням http://zir.sfs.gov.ua у розділі: «ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ З БАЗИ ЗНАНЬ».

За перший місяць 2016 року українці задекларували понад 1 мільярд гривень отриманих ними доходів

Протягом січня 2016 року громадяни України подали майже 14,6 тис. декларацій про майновий стан та доходи за 2015 рік. Загальна сума задекларованого ними доходу станом на 1 лютого поточного року складає 1 284,5 млн. грн.

Найактивніше декларували свої статки мешканці м. Києва, Дніпропетровської, Запорізької та Харківської областей.

Більшу частку у задекларованих доходах – 482,3 млн. грн. складає успадковане та дароване майно. Задекларована заробітна плата становить 276,7 млн. грн., дохід отриманий від операцій з продажу рухомого та нерухомого майна – 191,8 млн. грн., інші доходи – 333,7 млн. грн.

Сума податку на доходи фізичних осіб, яку українці самостійно визначили до сплати до бюджету складає 36 млн. грн. А загальна сума задекларованого військового збору – 8,1 млн. грн.

Правом на отримання податкової знижки у січні поточного року скористалися понад 3 тисячі громадян. Задекларована сума податку на доходи фізичних осіб, яка підлягає поверненню, становить 6,3 млн. грн.

Сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» начальника управління комунікацій ГУ ДФС у Дніпропетровській області Манушак Осипової на тему: «Новації в податковому законодавстві»

Питання. Чи є об’єктом оподаткування земельні ділянки (паї), право користування якими не зареєстровані відповідно до законодавства?

Відповідь. Законом України від 24.12.2015 №909- VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» щодо об'єкту оподаткування для платників єдиного податку четвертої групи виключено положення пункту 292-1.1 статті 292-1 Податкового кодексу України стосовно оформлення та реєстрації, відповідно до законодавства права власності/користування земельними ділянками. Таким чином, відповідно до пункту 292-1.1 статті 292-1 Кодексу для платників єдиного податку четвертої групи об’єктом оподаткування є площа сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень) та/або земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ), що перебуває у власності сільськогосподарського товаровиробника або надана йому у користування, у тому числі на умовах оренди, без оформлення та реєстрації права власності/користування на них.

Питання. Чи оподатковується єдиним внеском на загальнообов'язкове державне соціальне страхування дохід, отриманий фізичною особою за межами території України?

Відповідь. Дохід, отриманий фізичною особою за межами України не є базою нарахування єдиного внеску. При цьому, частиною 1 статті 10 Закону України від 08.07.2010 №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями визначено, що громадяни України, які працюють за межами України, мають право на добровільну сплату єдиного внеску на випадок безробіття, у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням.

Отже, громадяни України, які працюють за її межами мають право на добровільну сплату єдиного внеску, у разі укладання договору про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

У Києві виявлено факт незаконної реалізації тютюну для кальянів через Інтернет-магазин

Працівниками податкової міліції у м. Києві в ході проведення слідчо-оперативних заходів за кримінальним провадженням та у рамках операції «Акциз – 2016» виявлено факт незаконної реалізації через Інтернет-магазин тютюну для кальянів відомих торгівельних марок.

Документи, які засвідчують походження зазначеної тютюнової продукції відсутні, а пачки були не марковані марками акцизного податку.

У результаті з незаконного обігу вилучено 10 906 пачок (545,3 кг) тютюну на суму понад 1,6 млн. грн.

Слідчі дії тривають.

Розроблено порядок ведення та форми реєстрів заяв про відшкодування ПДВ

З 1 лютого 2016 року набрали чинності зміни, внесені до Податкового кодексу України, Законом України № 909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році», щодо запровадження реєстрів заяв про повернення суми бюджетного відшкодування.

Наразі ДФС направлено до Міністерства фінансів України пропозиції до проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку ведення та форми реєстрів заяв про повернення сум бюджетного відшкодування».

Реєстри заяв міститимуть такі дані:

найменування платника податку та його індивідуальний податковий номер;

дата прийняття заяви на бюджетне відшкодування на рахунок платника у банку, поданої у складі податкової декларації або уточнюючого розрахунку, номер податкової декларації/уточнюючого розрахунку;

сума податку, заявлена до бюджетного відшкодування на рахунок платника у банку, згідно декларації або уточнюючого розрахунку;

дата узгодження контролюючим органом суми бюджетного відшкодування за заявою;

дата висновку, направленого до органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, та сума, що підлягає бюджетному відшкодуванню;

дата неузгодження контролюючим органом суми бюджетного відшкодування за заявою, номер податкового повідомлення-рішення та неузгоджена сума бюджетного відшкодування;

дата початку оскарження податкового повідомлення-рішення та сума бюджетного відшкодування, що оскаржується;

дата закінчення оскарження податкового повідомлення-рішення та сума бюджетного відшкодування, узгоджена за результатами оскарження;

дата та сума повернення бюджетного відшкодування на рахунок платника у банку.

Практична реалізація публікації 2-х реєстрів заяв відбудеться після набрання чинності цієї постанови.

ДФС тимчасово призупинено надання послуг електронного цифрового підпису юридичним особам, зареєстрованим після 1 січня 2016 року

У зв’язку з набранням з 1 січня 2016 року чинності нової редакції Закону України від 15 травня 2003 року №755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» змінено процедуру державної реєстрації юридичної особи. Зокрема, виключено норму щодо повернення другого примірника установчого документа (положення, статут, зміни до статуту тощо) з відміткою державного реєстратора.

Відповідно до Правил посиленої сертифікації, затверджених наказом Департаменту спеціальних телекомунікаційних систем та захисту інформації Служби безпеки України від 13.01.2005 №3 (у редакції наказу Департаменту спеціальних телекомунікаційних систем та захисту інформації Служби безпеки України від 10.05.2006 №50), встановлення юридичної особи здійснюється за її установчими документами (положення, статут юридичної особи тощо) або копіями таких документів, які нотаріально посвідчені відповідно до законодавства.

Відтак, враховуючи відсутність нормативно-правових актів, які б регулювали порядок ознайомлення третіх осіб з установчими документами, що надавалися для здійснення державної реєстрації юридичної особи, АЦСК ІДД ДФС змушений тимчасово призупинити надання послуг електронного цифрового підпису юридичним особам, зареєстрованим після 01.01.2016, а також тим, які вносили зміни до установчих документів починаючи з 01.01.2016.

Для захисту законних прав суб’єктів господарювання та прискорення вирішення порушених питань Державною фіскальною службою України направлено офіційні запити до контролюючого органу.

Після отримання відповідних роз’яснень, буде розглянуто питання щодо порядку подальшого обслуговування зазначених вище підприємств, про що буде повідомлено додатково.

Просимо поставитися з розумінням до змін в обслуговуванні клієнтів.

Податкова звітність з ПДВ за січень 2016 року подається за новою формою

Фахівці ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська повідомляє, що платники податку на додану вартість звітують за новою формою в електронному вигляді починаючи зі звітів за січень 2016 року.

Нова форма декларації з податку на додану вартість затверджена наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21 "Про затвердження форм та порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість", який опубліковано 30 січня 2016 року у виданні "Урядовий кур’єр".

Нагадаємо, що Законом України від 24 грудня 2015 року № 909-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році" внесено суттєві зміни до Податкового кодексу України в частині визначення податкових зобов’язань з податку на додану вартість та їх сплати до бюджету, зокрема, сільськогосподарськими товаровиробниками.

Коментарі (0)

Додати смайл! Залишилося 3000 символів
Додати новини
Реклама

Опитування

Ви підтримуєте виселення з Печерської лаври московської церкви?

Реклама

Зараз коментують

Всі