Повідомляє ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська

2016-02-09 22:51 Подобається

Порядок визначення вартості необоротних активів для цілей нарахування амортизації

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує, що Державною фіскальною службою України у зв’язку з надходженням численних запитів платників податків про визначення сум коригувань на різниці, які виникають при нарахуванні амортизації необоротних активів у листі від 28.01.2016 №2784/7/99-99-19-02-02-17 «Про вартість необоротних активів для цілей нарахування амортизації відповідно до п.138.3 ст.138 Податкового кодексу України» (далі – лист ДФС №2784) надані роз’яснення з цього питання.

Згідно з підпунктом 134.1.1 пункту 134.1 статті 134 Податкового кодексу України з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс) об’єктом оподаткування податком на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень розділу III «Податок на прибуток підприємств» Кодексу.

Різниці, які виникають при нарахуванні амортизації необоротних активів, формуються відповідно до вимог статті 138 Кодексу.

Відповідно до пункту 138.1 статті 138 Кодексу фінансовий результат до оподаткування збільшується на суму уцінки та втрат від зменшення корисності основних засобів або нематеріальних активів, включених до витрат звітного періоду відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності та згідно з пунктом 138.2 статті 138 Кодексу зменшується на суму дооцінки та вигід від відновлення корисності основних засобів або нематеріальних активів в межах попередньо віднесених до витрат уцінки та втрат від зменшення корисності основних засобів або нематеріальних активів відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності.

Отже, для розрахунку амортизації відповідно до положень пункту 138.3 статті 138 Кодексу визнається вартість основних засобів та нематеріальних активів без урахування їх переоцінки (уцінки, дооцінки), проведеної відповідно до положень бухгалтерського обліку.

Крім того, з урахуванням вимог пункту 11 підрозділу 4 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу при розрахунку амортизації основних засобів та нематеріальних активів відповідно до пункту 138.3 статті 138 Кодексу балансова вартість основних засобів та нематеріальних активів станом на 01.01.2015 має дорівнювати балансовій вартості таких активів, що визначена станом на 31.12.2014 відповідно до статей 144 – 146 та 148 розділу III Кодексу у редакції, що діяла до 01.01.2015.

Лист ДФС №2784 розміщено на офіційному веб-порталі ДФС за посиланням:

http://sfs.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/listi-dps/66227.html

У 2016 році змінені ставки екологічного податку

Законом України від 24.12.2015 №909-VIІI «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» (далі – Закон №909) проіндексовано ставки екологічного податку, що діяли у 2015 році, за:

- викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення (крім двоокису вуглецю), що затверджені пунктами 243.1 –243.3 статті 243 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), на 26,71%, а за викиди двоокису вуглецю (пункт 243.4 статті 243 Кодексу) – на 26,92% (пункт 59 розділу І Закону №909);

- скиди забруднюючих речовин у водні об’єкти (пункти 245.1 – 245.2 статті 245 Кодексу) – на 26,72% (пункт 60 розділу І Закону №909);

- розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об’єктах (пункти 246.11 – 246.2 статті 246 Кодексу) – на 25,81 – 26,81% (пункт 61 розділу І Закону №909);

- утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені) (пункт 247.1 статті 247 Кодексу) – на 26,7% (пункт 62 розділу І Закону №909);

- тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками понад установлений особливими умовами ліцензії строк (пункт 248.1 статті 248 Кодексу) – на 26,7% (пункт 63 розділу І Закону №909).

Звертаємо увагу, що відповідно до абзацу четвертого пункту 2 підрозділу 5 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу за податковими зобов’язаннями з екологічного податку, що виникли для виробників електроенергії на теплоелектроцентралях та ТЕС, з 01.01.2016 ставки податку становлять 100% від ставок, передбачених статтями 243, 244, 245 і 246 Кодексу.

Про це повідомила Державна фіскальна служба України (далі – ДФС) у листі від 29.01.2016 №2938/7/99-99-15-04-02-17, який розміщено на офіційному веб-порталі ДФС за посиланням:

http://sfs.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/listi-dps/66221.html

Розроблені форми реєстрів заяв про відшкодування ПДВ та порядок їх ведення

З 01.02.2016 набрали чинності зміни, внесені Законом України №909-VIII до Податкового кодексу України, щодо запровадження реєстрів заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість (ПДВ).

Державною фіскальною службою України направлено до Міністерства фінансів України пропозиції до проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку ведення та форми реєстрів заяв про повернення сум бюджетного відшкодування».

Власні кошти, внесені ФОП на розрахунковий рахунок, не включаться до її доходу

Пунктом 177.2 статті 177 Податкового кодексу України з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс) визначено, що об’єктом оподаткування доходів, отриманих фізичною особою – підприємцем від провадження господарської діяльності на загальній системі оподаткування (далі – ФОП) є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої ФОП.

ФОП зобов’язані вести Книгу обліку доходів і витрат (далі – Книга) та мати підтверджуючі документи щодо походження товару (пункт 177.10 статті 177 Кодексу).

Отже, до складу загального оподатковуваного доходу зараховується виручка, що надійшла ФОП, як у грошовій, так і в натуральній формі від провадження господарської діяльності:

- виручка у вигляді безготівкових грошових коштів, що надійшли на поточний рахунок ФОП, чи в готівковій формі, що надійшла до каси ФОП на місці здійснення розрахунків;

- сума заборгованості, за якою минув строк позовної давності:

- вартість безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг);

- суми штрафів і пені, отримані від інших суб’єктів господарювання за договорами цивільно-правового характеру за порушення умов договорів;

- інші доходи, які пов’язані із здійсненням підприємницької діяльності.

Власні кошти, які ФОП зараховує на розрахунковий рахунок, не включається до складу доходу та не відображається у Книзі.

Більше 17 млн.грн. надійшло до місцевого бюджету від платників податків Ленінського району м. Дніпропетровська

За перший місяць 2016 року від платників податків Ленінського району м. Дніпропетровська надійшло майже 17,4 млн. грн. до місцевого бюджету. З них 10,4 млн. грн. становив податок з доходів фізичних осіб, 3,0 млн. грн. - земельний податок, 4,3 млн. грн. - єдиний податок. Про це повідомила заступник начальника ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська Еліна Бойкова під час проведення зустрічі з підприємцями району.

„Новий формат роботи з платниками податків – це шлях діалогу, компромісів, добровільного дотримання всіма учасниками правил гри та взятих на себе зобов’язань, надання на місцевому рівні якісних податкових послуг, зменшення тиску на бізнес. Створення умов ведення бізнесу, удосконалення податкового законодавства з урахуванням регіональної специфіки та рішенням проблем адміністрування податків – головні цілі реформування податкової системи», - зазначила Еліна Володимирівна.

З початку року платники податків ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська поповнили бюджет країни на 37 млн. гривень

Підсумовуючи роботу інспекції за січень 2016 року начальник ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська Віктор Саранцев поінформував, що до бюджетів усіх рівнів від платників міста надійшло 37 млн. гривень. До загального фонду державного бюджету сплачено 19,2 млн. гривень. Надходження податку на прибуток склали 1,4 млн. гривень. Платниками міста перераховано 14,3 млн. грн. податку на додану вартість.

Місцевий бюджет протягом січня – листопада цього року теж отримав на 17,4 млн.грн. у тому числі: 10,4 млн. грн. становив податок з доходів фізичних осіб, 3,0 млн. грн. - земельний податок, 4,3 млн. грн. - єдиний податок.

Стабільні показники у сплаті єдиного соціального внеску дають можливість державі забезпечити своєчасні виплати необхідних соціальних гарантій громадянам. Надходження єдиного внеску у січні становили 21,0 млн.грн.

Поряд з цим, було також відмічено, що одним із джерел стабільного наповнення бюджету є і результативність заходів фіскальної служби, направлених на детінізацію ринку праці та боротьба з фактами виплат зарплат у «конвертах».

«Питання контролю за дотриманням роботодавцями вимог чинного законодавства при виплаті заробітної плати має першочергове соціальне значення. Серед найбільших ухилень від оподаткування та порушень законодавства, на жаль, залишаються заборгованість, зарплата «в конверті», або її виплата у розмірі, що не відповідає законодавчо встановленому рівню», – відмітив Віктор Саранцев.

«Зростання надходжень до бюджету є результатом спільної співпраці з бізнесом. Для спрощення процедури сплати та декларування доходів ми продовжуємо працювати над тим, щоб платники міста отримували максимально комфортні умови та високий рівень сервісних послуг. Колектив інспекції вдячний сумлінним платникам за добровільну сплату податків в нелегкі часи для нашої країни. Адже своєчасне наповнення бюджету є базою розбудови економіки держави та гарантією соціального забезпечення населення. Сподіваємося, що податкові надходження від платників міста і надалі будуть стабільними i давати змогу державі виконувати свої функції», – підкреслив керівник податкової інспекції.

Сервіс «Пульс» в допомогу платникам податків

В ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська нагадують, що за допомогою сервісу «Пульс» можна поскаржитися на неправомірні дії або бездіяльність працівників Державної фіскальної служби, оперативно та в повному обсязі вирішити суперечливі питання, які виникають у сфері адміністрування податків та у митній сфері.

Телефон цілодобової лінії (044) 284-00-07.

Надходження єдиного податку від платників ДПІ у Ленінському району м. Дніпропетровська

Надходження до місцевих бюджетів за січень 2016 року по єдиному податку склали 4,3млн. грн. Більше двох мільйонів, а саме 0,3 млн. гривень перерахували юридичні особи, а від фізичних осіб – підприємців надійшло 4 млн. гривень.

«Я бачу позитивні перспективи розвитку державної фіскальної служби на цей рік, бо вдосконалення податкової системи буде продовжуватися, адже рівень роботи з платниками має стати найвищим. Завдяки тісній взаємодії з місцевими органами влади та самоврядування, покращання сервісних послуг, покликаних допомогти платникам прозоріше декларувати доходи та добровільно сплачувати податкові зобов’язання, ми зможемо виконати найголовніший обов’язок перед державою – наповнити казну, стати надійним партнером для платників.» - зазначив начальник ДПІ Ленінському районі м. Дніпропетровська Віктор Саранцев.

ДПІ Ленінського району м. Дніпропетровська роз’яснює новації законодавства

Новий 2016 рік платники податків зустріли оновленим Податковим кодексом та Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне страхування».

У зв’язку з тим, що Закон України № 909, який вніс зміни та доповнення у дані законодавчі акти було оприлюднено 31 грудня, вже з перших робочих днів січня фахівці ДПІ Ленінського району м. Дніпропетровська почали активно вивчати новації законодавства та проводити роз’яснювальна роботу серед платників.

Нещодавно було проведено інформаційний практикум для керівників та бухгалтерів підприємств та фізичних осіб – підприємців. На всі питання щодо адміністрування податків та зборів відповідали начальник інспекції Віктор Саранцев та заступники Ясаком Максим та Бойкова Еліна.

Також були роз’яснення змін до Податкового кодексу стосовно акцизного податку для суб’єктів господарювання, які реалізують паливо. Оскільки частина таких платників вперше будуть сплачувати акцизний податок та надавати звітність з цього податку, а з 01 березня вводиться система електронного адміністрування акцизного податку, такі роз’яснення будуть дуже необхідні та корисні особам, що реалізують паливо.

На закінченні зустрічі, присутні представники бізнесу висловили вдячність податківцям за роз’яснення.

У січні платники Дніпропетровщини перерахували до бюджетів усіх рівнів понад 4,3 мільярди гривень

а оперативними даними у першому місяці 2016 року орга- нами ДФС у Дніпропетровській області забезпечено в бюджети усіх рівнів (з урахуванням ЄСВ) 4 млрд. 324,4 млн. грн., що на 46,8 млн. грн. більше, ніж у січні 2015 року. Про це проінформував виконуючий обов’язки началь- ника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Геннадій Ткачук.

Так, до Державного бюджету впродовж січня 2016 року спрямовано 2 млрд. 342,2 млн. грн., що на 28,0 млн. грн. більше, ніж за аналогічний період 2015 року.

Січневі надходження поточного року до місцевих бюджетів Дніпропетровського регіону склали 827,3 млн. грн. Це на 213,5 млн. грн. більше фактичних надходжень першого місяця 2015 року.

Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з початку року зібрано 1 млрд. 154,9 млн. грн.

За перший місяць 2016 року українці задекларували понад 1 мільярд гривень отриманих ними доходів

Протягом січня 2016 року громадяни України подали майже 14,6 тис. декларацій про майновий стан та доходи за 2015 рік. Загальна сума задекларованого ними доходу станом на 1 лютого поточного року складає 1 284,5 млн. грн.

Найактивніше декларували свої статки мешканці м. Києва, Дніпропетровської, Запорізької та Харківської областей.

Більшу частку у задекларованих доходах – 482,3 млн. грн. складає успадковане та дароване майно. Задекларована заробітна плата становить 276,7 млн. грн., дохід отриманий від операцій з продажу рухомого та нерухомого майна – 191,8 млн. грн., інші доходи – 333,7 млн. грн.

Сума податку на доходи фізичних осіб, яку українці самостійно визначили до сплати до бюджету складає 36 млн. грн. А загальна сума задекларованого військового збору – 8,1 млн. грн.

Правом на отримання податкової знижки у січні поточного року скористалися понад 3 тисячі громадян. Задекларована сума податку на доходи фізичних осіб, яка підлягає поверненню, становить 6,3 млн. грн.

У Дніпропетровській області ДФС вилучено 2 млн. акцизних марок, незаконно ввезених в Україну

Співробітниками податкової мілі- ції Дніпропетровської області в рамках проведення операції «Акциз-2016» спільно з праців- никами Національної поліції та Служби безпеки України проведено огляд у відділенні поштової компанії.

Під час обшуку виявлено та вилучено 20 картонних коробок, в яких знаходились 2 млн. марок акцизного податку України.

Встановлено, що на коробках, з метою приховування їх походження, вирізані та заклеєні плівкою місця, призначені для відміток митних органів про перетин кордону, що свідчить про їх іноземне походження.

Слідчі дії тривають.

Коментарі (0)

Додати смайл! Залишилося 3000 символів
Додати новини
Реклама

Опитування

Ви підтримуєте виселення з Печерської лаври московської церкви?

Реклама

Зараз коментують

Всі