Більше 17 млн.грн. надійшло до місцевого бюджету від платників податків Ленінського району м. Дніпропетровська
За перший місяць 2016 року від платників податків Ленінського району м. Дніпропетровська надійшло майже 17,4 млн. грн. до місцевого бюджету. З них 10,4 млн. грн. становив податок з доходів фізичних осіб, 3,0 млн. грн. - земельний податок, 4,3 млн. грн. - єдиний податок. Про це повідомила заступник начальника ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська Еліна Бойкова під час проведення зустрічі з підприємцями району.
„Новий формат роботи з платниками податків – це шлях діалогу, компромісів, добровільного дотримання всіма учасниками правил гри та взятих на себе зобов’язань, надання на місцевому рівні якісних податкових послуг, зменшення тиску на бізнес. Створення умов ведення бізнесу, удосконалення податкового законодавства з урахуванням регіональної специфіки та рішенням проблем адміністрування податків – головні цілі реформування податкової системи», - зазначила Еліна Володимирівна.
З початку року платники податків ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська поповнили бюджет країни на 37 млн. гривень
Підсумовуючи роботу інспекції за січень 2016 року начальник ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська Віктор Саранцев поінформував, що до бюджетів усіх рівнів від платників міста надійшло 37 млн. гривень. До загального фонду державного бюджету сплачено 19,2 млн. гривень. Надходження податку на прибуток склали 1,4 млн. гривень. Платниками міста перераховано 14,3 млн. грн. податку на додану вартість.
Місцевий бюджет протягом січня – листопада цього року теж отримав на 17,4 млн.грн. у тому числі: 10,4 млн. грн. становив податок з доходів фізичних осіб, 3,0 млн. грн. - земельний податок, 4,3 млн. грн. - єдиний податок.
Стабільні показники у сплаті єдиного соціального внеску дають можливість державі забезпечити своєчасні виплати необхідних соціальних гарантій громадянам. Надходження єдиного внеску у січні становили 21,0 млн.грн.
Поряд з цим, було також відмічено, що одним із джерел стабільного наповнення бюджету є і результативність заходів фіскальної служби, направлених на детінізацію ринку праці та боротьба з фактами виплат зарплат у «конвертах».
«Питання контролю за дотриманням роботодавцями вимог чинного законодавства при виплаті заробітної плати має першочергове соціальне значення. Серед найбільших ухилень від оподаткування та порушень законодавства, на жаль, залишаються заборгованість, зарплата «в конверті», або її виплата у розмірі, що не відповідає законодавчо встановленому рівню», – відмітив Віктор Саранцев.
«Зростання надходжень до бюджету є результатом спільної співпраці з бізнесом. Для спрощення процедури сплати та декларування доходів ми продовжуємо працювати над тим, щоб платники міста отримували максимально комфортні умови та високий рівень сервісних послуг. Колектив інспекції вдячний сумлінним платникам за добровільну сплату податків в нелегкі часи для нашої країни. Адже своєчасне наповнення бюджету є базою розбудови економіки держави та гарантією соціального забезпечення населення. Сподіваємося, що податкові надходження від платників міста і надалі будуть стабільними i давати змогу державі виконувати свої функції», – підкреслив керівник податкової інспекції.
Сервіс «Пульс» в допомогу платникам податків
В ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська нагадують, що за допомогою сервісу «Пульс» можна поскаржитися на неправомірні дії або бездіяльність працівників Державної фіскальної служби, оперативно та в повному обсязі вирішити суперечливі питання, які виникають у сфері адміністрування податків та у митній сфері.
Телефон цілодобової лінії (044) 284-00-07.
Надходження єдиного податку від платників ДПІ у Ленінському району м. Дніпропетровська
Надходження до місцевих бюджетів за січень 2016 року по єдиному податку склали 4,3млн. грн. Більше двох мільйонів, а саме 0,3 млн. гривень перерахували юридичні особи, а від фізичних осіб – підприємців надійшло 4 млн. гривень.
«Я бачу позитивні перспективи розвитку державної фіскальної служби на цей рік, бо вдосконалення податкової системи буде продовжуватися, адже рівень роботи з платниками має стати найвищим. Завдяки тісній взаємодії з місцевими органами влади та самоврядування, покращання сервісних послуг, покликаних допомогти платникам прозоріше декларувати доходи та добровільно сплачувати податкові зобов’язання, ми зможемо виконати найголовніший обов’язок перед державою – наповнити казну, стати надійним партнером для платників.» - зазначив начальник ДПІ Ленінському районі м. Дніпропетровська Віктор Саранцев.
Шановні громадяни, задекларуйте доходи, отримані у 2015 році!
Кампанія декларування громадянами доходів, отриманих у 2015 року, триває з 1 січня до 1 травня 2016 року.
Порядок декларування доходів регулюється розділом IV «Податок на доходи фізичних осіб» Податкового кодексу України з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс).
Подання декларації про майновий стан і доходи (далі – декларація) для фізичних осіб – платників податків обов’язкове у разі отримання ними наступних доходів:
- від двох і більше податкових агентів, згідно з підпунктом «є» пункту 176.1 статті 176 Кодексу;
- від особи, яка не є податковим агентом (підпункт 168.2.1 пункту 168.2 статті 168 Кодексу);
- іноземних доходів (підпункт 170.11.1 пункту 170.11 статті 170 Кодексу);
- від операцій з інвестиційними активами (пункт 170.2 статті 170 Кодексу);
- від надання в оренду (суборенду), житловий найм (піднайм) нерухомості, якщо орендар є фізичною особою, яка не є суб’єктом господарювання (підпункт 170.1.5 пункту 170.1 статті 170 Кодексу);
- від успадкування чи отримання у дарунок коштів, майна, майнових чи немайнових прав від осіб, які не є членами сім’ї першого ступеня споріднення, крім спадкоємців-нерезидентів (пункт 174.3 статті 174 Кодексу);
- за ухвалою суду, за якою прийнято рішення про зміну власника та перехід права власності на рухоме майно (підпункт 173.4 статті 173 Кодексу);
- у вигляді суми заборгованості, за якою минув строк позовної давності у сумі, що перевищує 50% місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року (підпункт 164.2.7 пункту 164.2 статті 164 Кодексу);
- у разі отримання благодійної допомоги, відповідно до підпункту 165.1.54 пункту 165.1 статті 165 Кодексу, у сумі, що перевищує граничний розмір, встановлений підпунктом «б» підпункту 170.7.8 пункту 170.7 статті 170 Кодексу, або використану не за цільовим призначенням;
- у разі отримання цільової благодійної допомоги не використаної та не повернутої благодійнику у строки, визначені законодавством (підпункт 170.7.5 пункту 170.7 статті 170);
- у разі отримання нецільової благодійної допомоги, якщо загальна сума такої допомоги перевищує граничний розмір, установлений підпунктом 169.4.1 пункту 169.4 статті 169 Кодексу (підпункт 170.7.3 пункту 170.7 статті 170);
- у разі отримання додаткового блага у вигляді основної суми боргу (кредиту), прощеного (анульованого) кредитором у сумі, що перевищує 50% однієї мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного податкового року (підпункт «д» підпункту 164.2.17 пункту 164.2 статті 164 Кодексу);
- від продажу власної сільськогосподарської продукції у випадках, передбачених підпунктом 165.1.24 пункту 165.1 статті 165 Кодексу.
Граничний термін надання декларації для громадян – до 1 травня 2016 року
До уваги платників рентної плати за спеціальне використання води!
Державною фіскальною службою України у листі від 27.01.2016 №2604/7/99-99-15-04-02-17 «Про позначення коду водного об’єкта» (далі – лист ДФС №2604) надані методичні рекомендації щодо заповнення реквізитів Розрахунку з рентної плати за спеціальне використання води (додаток 5 до податкової декларації з рентної плати) (далі – розрахунок).
Нагадаємо, що форма податкової декларації з рентної плати (далі – декларація) затверджена наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 №719, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 03.09.2015 за №1051/27496.
Розрахунок заповнюється платниками рентної плати за спеціальне використання води, які використовують обсяги води, отримані шляхом забору води з водних об’єктів (первинні водокористувачі) та/або від первинних або інших водокористувачів (вторинні користувачі), та використовують воду для потреб рибництва (далі – платник).
Для кожного типу водного об’єкта відповідно до додатка 16 «Кодифікація водних об’єктів за типом водного об’єкта та напрямом використання води згідно з розділом IX Податкового кодексу України» до декларації складається окремий розрахунок.
При заповненні рядка 6 («код водного об’єкта») розрахунку платники використовують довідкову інформацію відповідно до додатка 16.
Порядок зазначення коду водного об’єкта в залежності від типу водного об’єкта та напряму використання води платником викладено у листі ДФС №2604, який розміщено на офіційному веб-порталі ДФС за посиланням:
Оподаткування податком на доходи фізичних осіб лікарняних, нарахованих та виплачених у січні 2016 року за період 2015 року, та відпускних, нарахованих і виплачених у грудні 2015 року за період січня 2016 року
Відповідно до пункту 163.1 статті 163 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI із змінами та доповненнями (далі – Кодекс) об’єктом оподаткування резидента є, зокрема, загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід.
До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються доходи у вигляді заробітної плати, нараховані (виплачені) платнику податку відповідно до умов трудового договору (контракту) (підпункт 164.2.1 пункту 164.2 статті 164 Кодексу).
Згідно з підпунктом 14.1.48 пункту 14.1 статті 14 Кодексу заробітна плата – основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв’язку з відносинами трудового найму.
Оподаткування доходів, зокрема, у вигляді заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами, починаючи з 1 січня 2016 року здійснюється за ставкою 18%.
При цьому, згідно з підпунктом 168.1.1. пункту 168.1 статті 168 Кодексу податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов’язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену в статті 167 Кодексу.
Якщо платник податку отримує доходи у вигляді заробітної плати за період її збереження згідно із законодавством, у тому числі за час відпустки або перебування платника податку на лікарняному, то з метою визначення граничної суми доходу, що дає право на отримання податкової соціальної пільги, та в інших випадках їх оподаткування, такі доходи (їх частина) відносяться до відповідних податкових періодів їх нарахування (підпункт 169.4.1 пункту 169.4 статті 169 Кодексу).
При цьому, роботодавець та/або податковий агент має право здійснювати перерахунок сум нарахованих доходів, утриманого податку за будь-який період та у будь-яких випадках для визначення правильності оподаткування, незалежно від того, чи має платник податку право на застосування податкової соціальної пільги (підпункт 169.4.3 пункту 169.4 статті 169 Кодексу).
Враховуючи викладене, суми лікарняних, нарахованих і виплачених у січні 2016 року за місяці 2015 року, включаються при перерахунку до загального оподатковуваного доходу відповідних податкових періодів (місяців) 2015 року та оподатковуються за ставками, які діяли до 01.01.2016, тобто 15% (20%).
Разом з тим, суми відпускних, нарахованих та виплачених у грудні 2015 року за січень 2016 року, відносяться податковим агентом до загального оподатковуваного доходу січня 2016 року та оподатковуються за ставкою 18%.
Відповідне питання – відповідь розміщене у підкатегорії 103.02 Бази знань, що знаходиться на сервісі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» офіційного веб-порталу ДФС України за посиланням
Актуально для сільськогосподарських підприємств: особливості сплати ПДВ!
Законом України від 24.12.2015 №909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» (далі – Закон №909) внесено низку змін до Податкового кодексу України (далі – Кодекс).
Державна фіскальна служба України (далі – ДФС) у зв’язку з прийняттям Закону №909, який набрав чинності 01.01.2016, та на доповнення до листа ДФС від 05.01.2016 №203/7/99-99-19-03-02-17 (
Законом №909, зокрема, внесено зміни до пункту 209.2 статті 209 Кодексу, відповідно до яких у 2016 році у межах спеціального режиму оподаткування запроваджена часткова сплата сум ПДВ до бюджету та на спеціальні рахунки. Розмір суми ПДВ, що підлягає сплаті до бюджету та перерахуванню на спеціальні рахунки, залежить від виду сільськогосподарської продукції, що реалізується.
Так, позитивна різниця між сумою податкових зобов’язань звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту звітного (податкового) періоду, визначена:
- за операціями із зерновими культурами товарних позицій 1001 – 1008 згідно з УКТ ЗЕД (далі – зернові культури) та технічними культурами товарних позицій 1205 і 1206 00 згідно з УКТ ЗЕД (далі – технічні культури), у розмірі 15% спрямовується на спеціальні рахунки сільськогосподарських підприємств, а у розмірі 85% – перераховується до державного бюджету (додатковий електронний рахунок 3754);
- за операціями з продукцією тваринництва товарних позицій 0102 і 0401 згідно з УКТ ЗЕД (далі – продукція тваринництва). у розмірі 80% спрямовується на спеціальні рахунки сільськогосподарських підприємств, а у розмірі 20% – до бюджету (додатковий електронний рахунок 3755);
- за операціями з сільськогосподарськими товарами/послугами, крім зернових і технічних культур та продукції тваринництва (далі – інші сільськогосподарські товари/послуги), у межах діяльності спеціального режиму оподаткування такий розподіл складає 50% – на спеціальні рахунки сільськогосподарських підприємств, 50% – до бюджету (додатковий електронний рахунок 3753).
Крім того, для сільськогосподарських підприємств, зазначених у пункті 209.18 статті 209 Кодексу (підприємств, які відповідають критеріям, визначеним статтею 209 Кодексу, але не обрали спеціального режиму оподаткування, і на загальних підставах вважаються платником ПДВ), також запроваджена часткова сплата сум ПДВ до бюджету та на поточні рахунки за операціями з реалізації молока, худоби, птиці, вовни власного виробництва, а також з реалізації молочних продуктів, молочної сировини та м’ясопродуктів, вироблених у власних переробних цехах, у таких розмірах:
- за операціями з продукцією тваринництва (товарні позиції 0102 і 0401 згідно з УКТ ЗЕД) позитивна різниця між сумою податкових зобов’язань звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту звітного (податкового) періоду у розмірі 80% спрямовується на поточні рахунки таких сільськогосподарських підприємств, а у розмірі 20% – до бюджету;
- за операціями з іншими товарами, зазначеними у пункті 209.18 статті 209 Кодексу (крім товарних позицій 0102 і 0401 згідно з УКТ ЗЕД), такий розподіл складає 50% – на поточні рахунки таких сільськогосподарських підприємств, 50% – до бюджету.
Відповідно до пункту 23 Порядку електронного адміністрування ПДВ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.10.2014 №569 із змінами суб’єкти спеціального режиму оподаткування та платники – сільськогосподарські підприємства, які відповідають вимогам пункту 209.18 статті 209 Кодексу, ведуть окремий податковий облік операцій:
- із зерновими та технічними культурами (ведуть тільки суб’єкти спеціального режиму оподаткування);
- з продукцією тваринництва;
- з іншими сільськогосподарськими товарами/послугами.
Отже, з метою визначення сум ПДВ, що підлягають сплаті до державного бюджету та перерахуванню на спеціальні/поточні рахунки платників, суб’єкти спеціального режиму оподаткування та платники – сільськогосподарські підприємства, які відповідають вимогам пункту 209.18 статті 209 Кодексу, суми податкових зобов’язань та податкового кредиту звітного (податкового) періоду визначають за кожним видом операцій.
У листі ДФС №2533 також викладений порядок заповнення податкових декларацій з ПДВ, в яких відображаються операції у межах спеціального режиму оподаткування (0121 – 0123) та діяльності у межах пункту 209.18 статті 209 Кодексу (0130).
З листом №2533 можна ознайомитись на офіційному веб-порталі ДФС за посиланням:
Терміни подання звітності та сплати податків за 4 квартал 2015 року!
Термін подання податкової звітності за 4 кв. 2015 року – не пізніше 09 лютого 2016 року, термін сплати податків та зборів за 4 кв. - не пізніше 19 лютого 2016 року!
Терміни подання звітності та сплати податків та зборів підприємцями!
Для платників єдиного податку 1 та 2 групи ( які весь рік знаходилися на єдиному податку 1 або 2 групи) термін подання податкової декларації за 2014 рік – не пізніше 29 лютого 2015 року.
Платникам єдиного податку 3 групи термін подання податкової декларації за 4 кв. 2015 року – не пізніше 09 лютого 2016 року, термін сплати єдиного податку за 4 кваіфяртал – не пізніше 19 лютого 2016 року.
Приватним підприємцям на загальній системі термін подання податкової декларації за 2015 рік – не пізніше 09 лютого 2016 року, термін сплати податку на доході фізичних осіб та військогво збору за даними декларації – не пізніше 19 лютого 2016 року!
Єдиний соціальний внесок: звітність та сплата підприємцями
Термін подання звітності з єдиного внеску за 2015 рік - 09 лютого 2016 року.
ФОП - на єдиному податку подають Звіт за формою згідно таблиці 2 додатку 5 «Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску». При цьому, звіт не подається платниками єдиного податку, які є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу протягом всього року.
ФОП, які обрали загальну систему оподаткування, Звіт подають за формою згідно таблиці 1 додатку 5 «Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску».
Термін сплати єдиного внеску з доходу ФОП на загальній системі за себе при остаточному розрахунку за 2015 рік - не пізніше 09 лютого 2016 року.
Юридичним особам - платника податку на прибуток підприємств та неприбутковим організаціям!
Термін подання декларації про прибуток підприємств (для платників із річним податковим періодом) та Звіту про використання коштів неприбуткових організацій за 2015 рік - 29 лютого 2016 року. Термін сплати податку на прибуток підприємств за 2015 рік - 10 березня 2016 року.
Нагадуємо! Платники податку на прибуток подають разом з річною податковою декларацією річну фінансову звітність у порядку, передбаченому для подання податкової декларації.
ДПІ Ленінського району м. Дніпропетровська роз’яснює новації законодавства
Новий 2016 рік платники податків зустріли оновленим Податковим кодексом та Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне страхування».
У зв’язку з тим, що Закон України № 909, який вніс зміни та доповнення у дані законодавчі акти було оприлюднено 31 грудня, вже з перших робочих днів січня фахівці ДПІ Ленінського району м. Дніпропетровська почали активно вивчати новації законодавства та проводити роз’яснювальна роботу серед платників.
Нещодавно було проведено інформаційний практикум для керівників та бухгалтерів підприємств та фізичних осіб – підприємців. На всі питання щодо адміністрування податків та зборів відповідали начальник інспекції Віктор Саранцев та заступники Ясаком Максим та Бойкова Еліна.
Також були роз’яснення змін до Податкового кодексу стосовно акцизного податку для суб’єктів господарювання, які реалізують паливо. Оскільки частина таких платників вперше будуть сплачувати акцизний податок та надавати звітність з цього податку, а з 01 березня вводиться система електронного адміністрування акцизного податку, такі роз’яснення будуть дуже необхідні та корисні особам, що реалізують паливо.
На закінченні зустрічі, присутні представники бізнесу висловили вдячність податківцям за роз’яснення.
З 1 січня 2016 року платники єдиного внеску під час виплати заробітної плати (доходу, грошового забезпечення), зобов'язані сплачувати авансові платежі єдиного внеску у розмірі 1/5 суми коштів для виплати
Порядком прийняття банками на виконання розрахункових документів на виплату заробітної плати визначено, що банки приймають від платників єдиного внеску грошові чеки, платіжні доручення та інші розрахункові документи на видачу (перерахування) коштів для виплати заробітної плати, на які відповідно до Закону нараховується єдиний внесок, та здійснюють видачу (перерахування) зазначених коштів лише за умови одночасного подання платником єдиного внеску розрахункових документів про перерахування коштів для сплати сум єдиного внеску. Суми, сплачені за цими документами, повинні складати не менше 1/3 суми коштів для виплати заробітної плати, зазначеної в грошових чеках, платіжних дорученнях та інших розрахункових документах.
Водночас, Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році" внесені зміни до Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", зокрема, для роботодавців та інших платників, єдиний внесок встановлений у розмірі 22 відсотки до бази нарахування.
Враховуючи, що на сьогодні змінюється частка сплаченого єдиного внеску, Державною фіскальною службою надіслано листа до Національного банку України щодо контролю банками сплати єдиного внеску, яка має становити 1/5 суми коштів для виплати заробітної плати. Зазначений порядок роз’яснений листом ДФС України від 15.01.2016р. №1259 /7/99-99-17-03-01-17.
Про сплату авансових внесків з ПДФО підприємцями на загальній системі
Підпункт 177.5.1 п. 177.5 ст. 177 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), викладено в такій редакції: авансові платежі з податку на доходи фізичних осіб розраховуються платником податку самостійно згідно з фактичними даними, зазначеними у Книзі обліку доходів і витрат, кожного календарного кварталу та сплачуються до бюджету до 20 числа місяця, наступного за кожним календарним кварталом (до 20 квітня, до 20 липня і до 20 жовтня). Авансовий платіж на четвертий календарний квартал не розраховується та не сплачується.
Якщо результатом розрахунку авансового платежу за відповідний календарний квартал є від'ємне значення, то авансовий платіж за такий період фізичною особою - підприємцем не сплачується (пп. 2 п. 35 Закону).
Таким чином, для фізичних осіб - підприємців під час заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи у додатку Ф4 "Розрахунок податкових зобов'язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору з доходів, отриманих самозайнятою особою" не виникає обов'язку розрахунку квартальних авансових платежів по податку на доходи фізичних осіб, тобто, платниками податків не заповнюється рядок 6 розділу II додатка Ф4.
Отже, до внесення змін у п. 12 розділу IV Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи, яка затверджена наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 N 859, рекомендувати платникам податків не здійснювати розрахунок авансових платежів.
Звертаємо увагу, що доходи, отримані самозайнятими особами після 1 січня 2016 року, оподатковуються за ставкою, визначеною п. 167.1 ст. 167 Кодексу, у розмірі 18 відсотків.
(Лист ДФС від 12.01.2016 р. N 594/7/99-99-17-02-02-17).
Про нарахування ЕСВ на перехідні лікарняні та відпускні
Єдиний внесок на суми перехідних лікарняних за періоди 2015 року, нарахованих у січні 2016 року обчислюється виходячи із сум єдиного внеску, що діє на день нарахування заробітної плати (доходу), на яку нараховується єдиний внесок у розмірі 22 відсотки.
Перехідні відпускні, нараховані у 2015 році за період, який припадає на січень 2016 року, перерахунку не підлягають.
Як подавати декларацію з плати за землю в 2016 році
Платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року і подають в податкову інспекцію за місцезнаходженням земельної ділянки декларацію на поточний рік.
Декларація подається з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.
При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки. Надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.
Платник плати за землю має право подавати щомісяця звітну податкову декларацію протягом 20 календарних днів місяця, наступного за звітним. У такому випадку оносвобождается від обов'язку подавати річну декларацію не пізніше 20 лютого поточного року.
За нововідведені земельні ділянки або за новоукладеними договорами оренди землі платник плати за землю подає податкову декларацію протягом 20 календарних днів місяця, наступного за звітним.
Наказом від 16.06.2015 р № 560 затверджено нову форму Податкової декларації з плати за землю (земельний податок та / або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності).
Нові правила подання декларації з податку на прибуток підприємств
Законом України від 24.12.15 №909-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році", внесено зміни в оподаткуванні податком на прибуток, які набули чинності з 1 січня 2016 року.
Податковими (звітними) періодами для податку на прибуток підприємств, є календарні: квартал, півріччя, три квартали, рік. При цьому податкова декларація розраховується наростаючим підсумком (п. 137.4 ст. 137 ПКУ).
Водночас для окремих категорій платників податку встановлено річний податковий (звітний) період, а саме:
- платників податку, які зареєстровані протягом звітного (податкового) року (новостворені), що сплачують податок на прибуток на підставі річної податкової декларації за період діяльності у звітному (податковому) році;
- виробників сільськогосподарської продукції;
- платників податку, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за показниками Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід), за попередній річний звітний (податковий) період, не перевищує 20 млн. грн (п. 137.5 ст. 137 ПКУ).
Подання декларації за відповідні звітні (податкові) періоди: квартал, півріччя, три квартали та рік здійснюється протягом 40 календарних днів, що настають за останнім днем звітного податкового кварталу (пп. 49.18.2 та, п. 49.19 ст. 49 ПКУ).
Декларації за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному року, подаються протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року (пп. 49.18.3 , п. 49.19 ст. 49 ПКУ).
Таким чином, за результатами діяльності за 2015 рік податкова декларація повинна бути подана:
протягом 40 календарних днів, що настають за останнім днем звітного податкового кварталу, якщо базовим звітним (податковим) періодом для платника податку є календарний квартал;
протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року, якщо базовим звітним (податковим) періодом є календарний рік.
Податкова знижка для громадян без реєстраційного номера
Податкова знижка може бути надана виключно резиденту, який має реєстраційний номер облікової картки платника податку, а також резиденту - фізичній особі, яка через свої релігійні переконання відмовилась від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомила про це відповідний орган державної податкової служби і має про це відмітку у паспорті.
Громадяни, які є резидентами України та через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, офіційно повідомили про це орган державної податкової служби і мають про це відмітку у паспорті, мають право на застосування податкової знижки на загальних підставах.
Для застосування права на податкову знижку додатки до декларації не надаються
З 1 січня 2016 року громадяни декларують, отримані у звітному році доходи за формою декларації про майновий стан і доходи, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015р. № 859.
Декларація складається з восьми розділів та чотирьох додатків, які подаються на одно-, двосторонніх аркушах формату А4 та містять розрахунки окремих видів доходів (витрат).
Якщо громадянин бажає скористатися правом на податкову знижку, то сума податку, на яку мають зменшитися податкові зобов'язання у зв'язку з використанням такого права, розраховується лише в розділі III нової форми декларації без заповнення додатка, як це було раніше у минулих роках. При цьому у декларації не зазначаються реквізити документів, які підтверджують понесені витрати, а вказуються лише категорії понесених витрат і загальна сума фактично здійснених витрат протягом звітного податкового року.
Нагадаємо, громадяни, які бажають скористатися правом на нарахування податкової знижки мають право надавати річну податкову декларацію протягом всього поточного року - включно по 31 грудня 2016 року.