Повідомляє ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська

2016-01-21 20:15 Подобається

За 2015 рок місцеві бюджети Дніпропетровщини отримали більше 2,2 млрд. грн. плати за землю

Власники та орендарі земельних ділянок Дніпропетровської області у 2015 році поповнили місцеві бюджети на 2 млрд. 258 млн. грн. При цьому, 2 млрд. 070 млн. грн. сплачено юридичними особами і 188 млн. грн. – фізичними особами. Фактичні показники 2014 року перевищено майже на 345 млн. грн.

Орендна плата за користування землею та земельний податок є одним з вагомих джерел наповнення місцевих скарбниць області і становить майже 19% до їх загальних надходжень.

«Позитивна динаміка у зборі плати за землю з одного боку є свідченням сумлінного ставлення платників області до виконання свого обов’язку щодо сплати податків, а з іншого є результатами спільних зусиль з місцевою владою регіону в напрямі легалізації земельних відносин», – відзначив начальник ГУ ДФС у Дніпропетровській області Василь Андрухів.

За 2015 рік платники Красногвардійського району м.Дніпропетровська перерахували майже 52 млн. гривень єдиного соціального внеску

Протягом 12 місяців 2015 року суб’єкти господарювання, які перебувають на обліку в ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська, сплатили 51,7 млн. грн. єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. В порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження зросли на майже 30 млн. гривень, - про це повідомив під зустрічі з представниками малого та середнього бізнесу заступник начальника ДПІ Денис Коренєв

В ході зустрічі він нагадав, що на веб–порталі ДФС України працює он – лайн сервіс «Реєстр страхувальників», завдяки якому платники єдиного внеску можуть оперативно отримати дані про взяття на облік, реєстраційний номер платника єдиного внеску та його клас професійного ризику виробництва.

Для отримання інформації з Реєстру страхувальників достатньо знати ім’я, прізвище та по батькові платника, його податковий номер або серію та номер паспорта.

Майже 32 млн.грн. єдиного податку надійшло до місцевого бюджету Красногвардійського району м.Дніпропетровська.

У 2015 року фізичні особи - підприємці, які перебувають на обліку в ДПІ У Красногвардійському районі м.Дніпропетровська, сплатили майже 32 млн.грн. єдиного податку. Це на 18 млн.грн. більше, ніж у 2014 році, та на 24 млн.грн. - від планових призначень.

Звертаємо увагу, що звітність для платників єдиного податку – підприємців за результатами діяльності 2015 року слід подати за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015 № 578.

Особливості застосування спеціального режиму оподаткування у сільському господарстві у 2016 році

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська нагадує, що Законом України від 24.12.2015 №909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» (далі – Закон №909) внесені зміни до Податкового кодексу України (далі – Кодекс).

Відповідно до пункту 209.2 статті 209 Кодексу, з урахуванням змін, внесених Законом №909 позитивна різниця між сумою податкових зобов’язань звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту звітного (податкового) періоду, визначена по окремих видах сільськогосподарських операцій, перераховується до Державного бюджету України та на спеціальні рахунки сільськогосподарських підприємств у різних частках залежно від виду продукції:

Про окремі особливості перерахування у 2016 році коштів на додаткові електронні рахунки, відкриті суб’єктами спеціального режиму оподаткування у сільському господарстві Державна фіскальна служба України повідомила у листі від 05.01.2016 №203/7/99-99-19-03-02-17 (далі – лист ДФС України №203).

Лист №203 розміщено на офіційному веб-порталі ДФС України за посиланням: http://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-zmini-2015/elektronne-administruvannya-pdv/65869.html

Внесені зміни до Податкового кодексу України

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська нагадує, що 01.01.2016 набрав чинності Закон України від 24.12.2015 №909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» (далі – Закон №909).

При цьому, відповідно до пункту 1 розділу II Закону №909 зміни, внесені:

- до пунктів 200.7 та 200.18 статті 200 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) щодо запровадження реєстрів заяв про повернення суми бюджетного відшкодування набирають чинності з 1 лютого 2016 року;

- до підпунктів 215.3.1 – 215.3.4 пункту 215.3 статті 215 Кодексу щодо ставок акцизного податку на алкогольні напої, тютюнові вироби, пального набирає чинності з першого числа третього місяця з дня набрання чинності цим Законом, тобто з 01.03.2016;

- до Кодексу про доповнення його статтями 231 та 232 стосовно запровадження акцизних накладних при реалізації пального, Єдиного реєстру акцизних накладних та системи електронного адміністрування реалізації пального, набирають чинності з 01.03.2016.

Законом №909 внесені зміни до Кодексу, зокрема, у частині податку на додану вартість, податку на прибуток підприємств, податку на доходи фізичних осіб, єдиного податку (спрощена система оподаткування), акцизного податку, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, транспортного податку, плати за землю, екологічного податку та рентної плати.

Закон №909 опубліковано у газеті «Голос України» від 31.12.2015 №250.

У Дніпропетровській області вилучено насіння соняшника на суму майже 1,3 млн. гривень

Працівниками податкової міліції Дніпропетровської області у рамках розслідування кримінального провадження за ч.3 ст.212 КК України на підставі ухвали суду проведено обшуки в офісних та складських приміщеннях підприємства, що здійснює діяльність з реалізації зернових культур.

Під час обшуків виявлено та вилучено 139,9 тонн насіння соняшника орієнтовною вартістю 1 млн. 259 тис. гривень, 12 системних блоків, флеш-накопичувачі та фінансово-господарську документацію.

Насіння соняшника залишено на відповідальне зберігання.

Слідчо-оперативні заходи тривають.

Cтавки податку на доходи фізичних осіб

Слід враховувати, що до доходів, отриманих у 2015 році, застосовується ставка податку на доходи фізичних осіб:

– 15 відсотків бази оподаткування – щодо доходів (крім випадків, визначених у п.п. 167.2 – 167.6 ст. 167 Податкового кодексу України), які не перевищують десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року;

– 20 відсотків, – якщо база оподаткування в календарному місяці перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, – до суми такого перевищення. Самозайняті особи застосовують ставку 20 відсотків до частини середньомісячного річного оподатковуваного доходу, що перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати;

– подвійна ставка податку (30 відсотків) – до доходів, нарахованих як виграш чи приз (крім виграшів, призів у лотерею, грошові виграші у спортивних змаганнях) на користь резидентів або нерезидентів;

– 20 відсотків – для пасивних доходів, у тому числі нарахованих у вигляді дивідендів за акціями та/або інвестиційними сертифікатами, що виплачуються інститутами спільного інвестування (крім зазначених у п.п. 167.5.2 п. 167.5 ст. 167 Податкового кодексу України). Перелік пасивних доходів визначено п.п. 167.5.3 п.167.5 ст. 167 Податкового кодексу України, до яких, зокрема, відноситься інвестиційний прибуток, включаючи прибуток від операцій з облігаціями внутрішніх державних позик, у тому числі від зміни курсу іноземної валюти;

– 5 та 0 відсотків бази оподаткування у випадках, прямо визначених розділом IV Податкового кодексу України, зокрема, при операціях з успадкування (дарування) та операціях з продажу (обміну) об’єктів нерухомого майна.

При декларуванні доходів за результатами 2015 року платникам податків слід враховувати, що розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року, становить 1218 гривень.

Протягом 2015 року до Державного бюджету України надійшло понад 9 млрд. грн. військового збору

За 2015 рік платники податків сплатили до державного бюджету 9 153,9 млн. грн. військового збору. Індикативні показники виконано на 117,4 відс.

При цьому у грудні 2015 року до державного бюджету надійшло 1 101,1 млн. грн. військового збору, що складає 138,5 відс. виконання індикативного показника.

Довідково: військовий збір запроваджено із 3 серпня 2014 року. Його ставка складає 1,5 %. від об’єкта оподаткування.

Платниками збору є фізичні особи-резиденти, які отримують доходи як в Україні, так і за її межами, фізичні особи-нерезиденти, які отримують доходи в Україні, а також податкові агенти.

Для резидента об’єктом оподаткування збором є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід; доходи з джерела їх походження в Україні, які остаточно оподатковуються під час їх нарахування (виплати, надання); іноземні доходи, отримані з джерел за межами України.

Об’єктом оподаткування нерезидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід з джерела його походження в Україні; доходи з джерела їх походження в Україні, які остаточно оподатковуються під час їх нарахування (виплати, надання).

Декларування громадянами доходів, отриманих у 2015 році

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська нагадує, що з початку 2016 року розпочалася кампанія декларування громадянами доходів, отриманих у 2015 році.

Свідоме декларування доходів та сплата податків – вірний шлях до побудови європейського суспільства.

Декларування доходів – це виконання громадянами свого конституційного обов’язку, індивідуальний внесок у добробут держави, реалізація права громадян на податкову знижку.

Податкова декларація про майновий стан і доходи надається фізичною особою у разі отримання нею протягом 2015 року доходів:

- від двох і більше податкових агентів;

- від осіб, які не є податковими агентами, у вигляді:

а) доходів від операцій з продажу (обміну) об’єктів рухомого та/або нерухомого майна;

б) доходів від надання майна в лізинг, оренду (суборенду), житловий найм (піднайм);

в) інвестиційного прибутку;

г) вартості успадкованого чи отриманого у дарунок майна;

д) іноземних доходів.

Про індексацію нормативної грошової оцінки земель

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська інформує, що Державна фіскальна служба України (далі – ДФС) для забезпечення виконання статті 289 Податкового кодексу України щодо індексації нормативної грошової оцінки земель розмістила на головній сторінці офіційного веб-порталу ДФС витяг з листа Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру від 11.01.2016 №6-28-0.22-201/2-16 «Про індексацію нормативної грошової оцінки земель» за посиланням: http://sfs.gov.ua/nove-pro-podatki--novini-/231924.html

Декларування доходів громадян, отриманих у 2015 році

Радник начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Ігор Ломако повідомив, що у 2015 році мешканці Дніпропетровщини сплатили більше 43 млрд. грн. податків до бюджету України. Про це він розповів на прес-конференції в Інформаційному агенстві «МОСТ-ДНЕПР».

За його словами: «Головним управліням ДФС у Дніпропетровській області за 2015 рік до державного бюджету зібрано більше 43 млрд. грн., це майже на 15 млрд. грн. більше, ніж за аналогічний період 2014 року. До місцевого бюджету зібрано більше 11 млрд. грн. податків, в порівнянні з минулим роком, це більше на 1,7 млрд. грн.».

Також, Ігор Ломако повідомив, що за результами декларування доходів громадян Дніпропетровської області, отриманих у 2015 році до бюджету надійшло 62 млн. грн. Станом на 01 січня 2016 року громадянами Дніпропетровської області подано близько 48,6 тис. податкових декларацій. Сума задекларованого податкового зобов'язання склала 64,3 млн. грн. Також, надано 10,2 тис. декларацій на податкову знижку. Сума до повернення складає 10,7 млн. грн., фактично повернуто 10 млн. грн. Крім того, відзначено, що доходи в сумі більше 1 млн. грн. задекларували 299 громадян Дніпропетровщини та сума податку до сплати склала -18,7 млн. грн.

Радник начальника ГУ ГФС України в Дніпропетровській області Ігор Ломако додав, що в Україні вже стартувала кампанія по декларуванню доходів за 2015 рік, яка продовжиться до 1 травня 2016 року.

Вихідні в зоні АТО: цигарки та гроші не доїхали до терористів

За вихідні дні в зоні АТО контрольні служби пунктів в'їзду-виїзду та зведені мобільні групи попередили декілька спроб незаконного переміщення товарів та готівкових коштів через лінію зіткнення в бік терористичних ЛНР та ДНР.

Так, серед виявлених на КПВВ "Новотроїцьке" товарів - косметика, продукти харчування, одяг та електротовари в обсягах, що значно перевищують дозволені до перевезення норми. Співробітниками спецпідрозділу "ФАНТОМ" складені протоколи про адміністративні правопорушення. Нагадаємо, що перевозити товари для реалізації на тимчасово непідконтрольній Україні території заборонено.

Окрім того, на КПВВ "Новотроїцьке" та КПВВ "Зайцеве" були виявлені три автомобілі із схованками для перевезення заборонених товарів, зокрема цигарок.

Цигарки популярних марок українського виробництва прямували в м.Донецьк та м.Єнакієве, в той час як цигарки без акцизних марок їхали в зворотньому напрямку - на територію України. Співробітниками спецпідрозділу "ФАНТОМ" вилучено близько 8000 пачок. На перевізників чекає відповідальність за ст. 204 Кримінального кодексу "Незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів".

Не обійшлось на вихідних і без затримання готівкових коштів, що прямували в терористичну ЛНР.

Так, під задніми сидіннями автівки подружжя намагалось приховати від контрольних служб КПВВ "Зайцеве" більше сотні тисяч гривень та півсотні банківських карток, копії чужих паспортів та інші документи, що свідчать про незаконні оборудки з картками - виявлені нові, щойно видані картки з пін-кодами на чужі прізвища, емітовані одним з українських банків.

Співробітники спецпідрозділу "ФАНТОМ" перевіряють зв’язок даного факту із попередніми затриманнями готівкових коштів та карток.

Нагадаємо, що за фінансування тероризму передбачена кримінальна відповідальність за ст.285-5.

Актуально для платників єдиного соціального внеску

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська повідомляє, що Законом України від 24.12.2015 №909-VШ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» (далі – Закон №909), який набрав чинності 01.01.2016, зокрема, внесено зміни до абзацу 2 частини 14 та абзацу 2 частини 15 статті 25 Закону України від 08.07.2010 №2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон №2464) щодо термінів сплати платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) сум пені та штрафів, передбачених Законом №2464.

Згідно з внесеними змінами суми пені та штрафів, що передбачені Законом №2464, підлягають сплаті платником єдиного внеску протягом десяти календарних днів після надходження відповідного рішення, винесеного територіальним органом доходів і зборів (абзац 2 частини 14 та абзац 2 частини 15 статті 25 Закону №2464).

Враховуючи викладене, термін сплати по рішеннях, винесених територіальним органом Державної фіскальної служби України по 31.12.2015 включно, становитиме 10 робочих днів, винесених з 01.01.2016, становитиме 10 календарних днів.

До приведення Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 №449, що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 07.05.2015 за №508/26953 (далі – Інструкція №449), яка є підзаконним нормативно-правовим актом, у відповідність до норм Закону №2464, існуватиме певна суперечність норм Інструкції №449 нормам Закону №2464 у частині сплати штрафів та пені платниками єдиного внеску.

Листом Міністерства юстиції України від 30.01.2009 №Н-35267-18 надано роз’яснення щодо юридичної сили закону як основного джерела права.

Всі підзаконні нормативно-правові акти приймаються на основі законів та за своїм змістом не повинні суперечити їм. Підпорядкованість таких актів законам закріплено Конституцією України.

Отже, у разі суперечності норм підзаконного акта нормам закону слід застосовувати норми закону, оскільки він має вищу юридичну силу.

До приведення Інструкції №449 у відповідність до Закону №2464, територіальні органи ДФС повинні використовувати форми рішень про застосування штрафних санкцій, передбачені Інструкцією №449, та обов’язково повідомляти платника єдиного внеску про зміну термінів сплати такого рішення та підстави такої зміни.

Повідомлення про зміну термінів сплати рішення про застосування штрафних санкцій вручається (надсилається) платнику єдиного внеску одночасно з рішенням.

Про особливості надання послуг ЕЦП органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам та організаціям державної форми власності

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська інформує, що Акредитований центр сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС (далі – АЦСК ІДД ДФС) на головній сторінці офіційного інформаційного ресурсу АЦСК ІДД ДФС у розділі «Новини» за посиланням повідомив про особливості надання послуг електронного цифрового підпису (далі – ЕЦП).

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28.10.2004 №1452 «Про затвердження Порядку застосування електронного цифрового підпису органами державної влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями державної форми власності», працівники органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій державної форми власності (далі – працівники) особисто генерують ключі ЕЦП безпосередньо в установі або в акредитованих центрах сертифікації ключів. У разі, коли генерація особистого та відкритого ключів здійснена підписувачем безпосередньо в установі, засвідчення чинності відкритого ключа може бути здійснено лише в одному акредитованому центрі сертифікації ключів.

Генерація ключів працівників за довіреністю не дозволяється.

Звертаємо увагу, що працівник для виконання своїх посадових обов’язків не може використовувати одночасно кілька чинних посилених сертифікатів відкритого ключа. Зазначене обмеження не стосується електронної печатки.

До уваги платників єдиного соціального внеску

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська повідомляє, що Законом України від 24.12.2015 №909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» (далі – Закон №909), який набрав чинності 01.01.2016, зокрема, внесені зміни до частини п’ятої статті 8 Закону України від 08.07.2010 №2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон №2464).

Для платників, визначених частиною першою статті 4 Закону №2464, єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) встановлено у розмірі 22% до бази нарахування, визначеної статтею 7 Закону №2464.

Відповідно до частини другої статті 24 Закону №2464 наказом Міністерства доходів і зборів України від 09.09.2013 №453 (зареєстрований у Міністерстві юстиції України 17.09.2013 за №1602/24134) затверджено Порядок прийняття банками до виконання розрахункових документів на виплату заробітної плати (далі – Порядок), який є підзаконним нормативно-правовим актом.

Пунктом 2 Порядку передбачено, що банки приймають від платників єдиного внеску грошові чеки, платіжні доручення та інші розрахункові документи на видачу (перерахування) коштів для виплати заробітної плати, на які відповідно до Закону №2464 нараховується єдиний внесок, та здійснюють видачу (перерахування) зазначених коштів лише за умови одночасного подання платником єдиного внеску розрахункових документів (документів на переказ готівки) про перерахування коштів для сплати сум єдиного внеску. Суми, сплачені за цими документами, повинні складати не менше 1/3 суми коштів для виплати заробітної плати, зазначеної в грошових чеках, платіжних дорученнях та інших розрахункових документах.

Якщо в розрахункових документах або документах на переказ готівки сума єдиного внеску менша, ніж 1/3 суми коштів для виплати заробітної плати, банки приймають від платників єдиного внеску грошові чеки та/або платіжні доручення, та/або інші розрахункові документи на видачу (перерахування) коштів для виплати заробітної плати разом з оригіналом довідки-розрахунку, погодженим з органом доходів і зборів за місцем взяття на облік платника єдиного внеску.

Довідка-розрахунок складається платником єдиного внеску у трьох примірниках за формою згідно з додатком 1 до Порядку (пункт 3 Порядку).

Оскільки на сьогодні змінюється частка сплаченого єдиного внеску, що підлягає контролю банками на виконання вимог статті 24 Закону №2464, Державною фіскальною службою України (далі – ДФС) направлено до Національного банку України лист від 15.01.2016 №526/5/99-99-17-03-01-16 «Про єдиний внесок» з проханням до приведення Порядку у відповідність до законодавства при прийнятті від платників єдиного внеску грошових чеків, платіжних доручень та інших розрахункових документів на видачу (перерахування) коштів для виплати заробітної плати, на які відповідно до Закону №2464 нараховується єдиний внесок, контролювати сплату єдиного внеску, яка має становити 1/5 суми коштів для виплати заробітної плати, зазначеної у розрахункових документах, відповідно до додатка 1 до Порядку.

Територіальні органи ДФС до приведення Порядку у відповідність до законодавства погоджують сплату єдиного внеску, яка має становити 1/5 суми коштів для виплати заробітної плати, зазначеної у грошових чеках, платіжних дорученнях та інших розрахункових документах, та підтверджують додаток 1 до Порядку з приміткою «Погоджено відповідно до встановленого з 01.01.2016 Законом України від 08 липня 2010 року №2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Коментарі (0)

Додати смайл! Залишилося 3000 символів
Додати новини
Реклама

Опитування

Ви підтримуєте виселення з Печерської лаври московської церкви?

Реклама

Зараз коментують

Всі