Про електронний сервіс ДФС України «Електронна звітність»
Програмне забезпечення «Система формування та подання до органів ДПС засобами телекомунікаційного зв’язку податкової звітності, податкових накладних та реєстрів податкових накладних в електронному вигляді» розміщено на головній сторінці офіційного веб-порталу Державної фіскальної служби України (далі – ДФС України) (
Спеціалізоване клієнтське програмне забезпечення для формування та подання звітності до «Єдиного вікна подання електронної звітності» також розташовано на головній сторінці офіційного порталу ДФС України у розділі електронних сервісів «Електронна звітність» > «Спеціалізоване клієнтське програмне забезпечення для формування та подання звітності до «Єдиного вікна подання електронної звітності»» за посиланням:
На Дніпропетровщині завдяки фінансовим розслідуванням бюджету відшкодовано понад 35 мільйонів гривень
За 12 місяців 2015 року в провадженні слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Дніпропетровській області перебувало 669 кримінальних проваджень.
Досудове розслідування закінчено зі 236 кримінальних проваджень, з яких до суду скеровано 88. З обвинувальним актом до суду направлено 65 проваджень. 23 кримінальних провадження слідчими направлено до суду для вирішення питання про звільнення особи від кримінальної відповідальності, з яких 13 проваджень – на підставі ч.4 ст.212 КК України, у зв’язку із відшкодуванням збитків під час досудового розслідування.
В минулому році слідчими ДФС області закрито 148 кримінальних проваджень, з них на підставі п.9 ст. 284 КПК України – 18 проваджень.
Крім того, впродовж 2015 року за підслідністю до інших органів слідчими скеровано 166 кримінальних проваджень, приєднано до інших проваджень – 108.
Завдяки розслідуваним справам слідчими ДФС Дніпропетровщини в минулому році відшкодовано по закінчених кримінальних провадженнях 35 мільйонів 484 тисячі гривень. Також, накладено арешт на майно порушників у сумі 8 мільйонів 334 тисячі гривень.
Актуально для фізичних осіб – підприємців
У зв’язку з прийняттям Закону України від 24.12.2015 №909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» (далі – Закон №909) у новій редакції викладено підпункт 177.5.1 пункту 177.5 статті 177 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), а саме:
«Авансові платежі з податку на доходи фізичних осіб розраховуються платником податку самостійно згідно з фактичними даними, зазначеними у Книзі обліку доходів і витрат, кожного календарного кварталу та сплачуються до бюджету до 20 числа місяця, наступного за кожним календарним кварталом (до 20 квітня, до 20 липня і до 20 жовтня). Авансовий платіж за четвертий календарний квартал не розраховується та не сплачується.
Якщо результатом розрахунку авансового платежу за відповідний календарний квартал є від’ємне значення, то авансовий платіж за такий період не сплачується» (підпункт 2) пункту 35 розділу I Закону №909).
Таким чином, для фізичних осіб – підприємців (далі – ФОП) під час заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 №859, що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 26.10.2015 за №1298/27743 (далі – наказ №859), у додатку Ф4 «Розрахунок податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору з доходів, отриманих самозайнятою особою», не виникає обов’язку розрахунку квартальних авансових платежів по податку на доходи фізичних осіб. Отже, ФОП не заповнюється рядок 6 розділу II додатку Ф4.
До внесення змін до підпункту 12) пункту 5 розділу IV Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи, яка затверджена наказом №859, Державною фіскальною службою України рекомендовано платникам податків не здійснювати розрахунок авансових платежів.
Звертаємо увагу, що доходи, отримані самозайнятими особами після 01.01.2016, оподатковуються за ставкою, визначеною пунктом 167.1 статті 167 Кодексу у редакції Закону №909 у розмірі 18 відсотків.
Податкова міліція на Дніпропетровщині викрила факт реалізацій бензину без дозвільних документів
Співробітники податкової міліції Дніпро- петровської області в рамках проведення операції „Акциз-2016” у м. Кривому Розі виявили факт реалізації за готівку бензину марки А-95 без будь-яких дозвільних документів.
У результаті проведених заходів з незаконного обігу вилучено 4 ємності по 80 м. куб., роздавальна колонка, 14 тонн бензину марки А-95.
Всього з незаконного обігу вилучено товарно-матеріальних цінностей на загальну суму 501 тис. гривень.
Наразі тривають заходи зі встановлення постачальників паливно-мастильних матеріалів.
На Дніпропетровщині працівники власної безпеки ДФС провели 229 службових перевірок та розслідувань
На протязі 2015 року відділом власної безпеки при ГУ ДФС у Дніпропетровській області ГУВБ України за основними лініями роботи взято участь у проведенні 229 службових розслідувань та перевірок, за результатами яких встановлено 117 фактів порушення вимог діючих законодавчих та нормативно-правових документів з боку співробітників територіальних та структурних підрозділів ГУ ДФС області.
Проведено 50 перевірок стану охорони приміщень підрозділів ГУ ДФС області, при цьому у всіх випадках виявлені недоліки. Розпочато 48 кримінальних проваджень, в тому числі 9 – за фактом вимагання та отримання хабара; винесено 72 подання керівникам територіальних підрозділів ГУ ДФС області щодо вжиття заходів реагування, усунення недоліків та притягнення винних осіб до відповідальності; до дисциплінарної відповідальності притягнуто 31 працівника служби.
З метою недопущення на вакантні та керівні посади в органах ДФС осіб, що своїми діями або вчинками можуть дискредитувати імідж служби, у минулому році проведено перевірки 557 кандидатів на працевлаштування. За підсумками перевірок 19 претендентам відмовлено у прийомі на службу.
Щодо подання податкової звітності фізичними особи – підприємцями спрощеної системи оподаткування
Податкова декларація платника єдиного податку - фізичної особи – підприємця 1 та 2 груп надається у строк, встановлений для річного податкового (звітного) періоду, а саме протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року, тобто не пізніше 29 лютого 2016 року.
Податкова декларація платника єдиного податку - фізичної особи – підприємця 3 групи надається у строки, встановлені для квартального податкового (звітного) періоду, а саме протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя), тобто не пізніше 9 лютого 2016 року.
Для надання звітності підприємцями спрощеної системи оподаткування першої, другої та третьою груп за 2015 рік використовується форма Податкової декларації, затверджена наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015 р. N 578.
Щодо РРО у 2016 році
Перехідний адаптаційний період для заміни чи доопрацювання касової техніки на таку, що формує електронну контрольну касову стрічку завершився 1 січня 2016 року. Відтак, застосування касових апаратів, що не забезпечують подання електронними каналами зв’язку копій розрахункових документів та фіскальних звітних чеків, з нового року заборонено.
Нагадаємо, що Законом України від 28 грудня 2014 року № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» та Законом України від 1 липня 2015 року № 569-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій» внесено зміни до Податкового кодексу України і, зокрема, Закону України від 6 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
Для аграріїв – суб’єктів спецрежиму оподаткування відкриті додаткові електронні рахунки
Для забезпечення розрахунків з бюджетом та перерахування коштів на спеціальні рахунки сільськогосподарським підприємствам, які використовують спеціальний режим оподаткування, Державною казначейською службою України відкрито додаткові електронні рахунки.
Так, з рахунків з електронного адміністрування ПДВ аграріїв, які здійснюють операції з постачання зернових і технічних культур (балансовий рахунок 3754) 85% коштів перераховується на рахунки платників в системі електронного адміністрування ПДВ, а 15% – на спецрахунки підприємств.
За операціями з постачання продукції тваринництва (балансовий рахунок 3755) – на рахунки платників в системі електронного адміністрування ПДВ перераховуватиметься 20% коштів, 80% – на спецрахунки.
За іншими операціями з постачання сільськогосподарських товарів/послуг, крім зернових і технічних культур та продукції тваринництва (балансовий рахунок3753) 50% перераховується на рахунки платників в системі електронного адміністрування ПДВ, 50% – на спецрахунки.
В свою чергу ДФС інформує платника податку про реквізити його електронних рахунків після надходження відповідних повідомлень від Державної казначейської служби України (ДКСУ).
Наразі, в системі електронного адміністрування ПДВ платникам - сільськогосподарським підприємствам ДКСУ додатково відкрито та органами ДФС взято на облік біля 43 тисяч рахунків, про реквізити яких платникам направлено відповідні повідомлення. Станом на 13.01.2016 платники податків почали поповнювати такі рахунки.
За інформацією Державної казначейської служби України здійснення операцій з перерахування коштів з таких рахунків, відповідно до законодавства, розпочнеться 20 січня 2016 року.
Додатково звертаємо увагу, що фіскальною службою вдосконалено електронний сервіс (за формою J/F1302301), за допомогою якого відтепер платники податків мають змогу не лише отримати реквізити електронного рахунку, а й інформацію щодо залишку коштів на такому рахунку.
Більш детальну інформацію можна дізнатися за посиланням
У 2015 році до зведеного бюджету зібрано 587,1 млрд. гривень
За оперативними даними у 2015 році до зведеного бюджету надійшло (збір) 587,1 млрд. грн., що на 162 млрд. грн., або на 38,1 відс., більше 2014 року. До державного бюджету забезпечено 487,7 млрд. грн., до місцевих бюджетів – 99,4 млрд. гривень.
Надходження (збір) до загального фонду державного бюджету склали 486,9 млрд. грн., індикативні показники Міністерства фінансів України виконано на 101,3 відс., додатково забезпечено 6,3 млрд. гривень.
У повному обсязі виконано завдання Міністерства фінансів України з податку на додану вартість з вироблених в Україні товарів – 101,3 відс. (+1,3 млрд. грн.), податку та збору на доходи фізичних осіб – 105,8 відс. (+2,5 млрд. грн.), ввізного мита – 106,6 відс. (+2,5 млрд. грн.), акцизного податку з вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції) – 106,2 відс. (+2,3 млрд. грн.), акцизного податку з ввезених на митну територію України підакцизних товарів – 103,5 відс. (+0,8 млрд. грн.), частини чистого прибутку (доходу), що вилучається до держбюджету – 215,5 відс. (+2,2 млрд. грн.) тощо.
У розрізі основних платежів у 2015 році приріст до відповідного періоду 2014 року забезпечено з податку на додану вартість із ввезених на територію України товарів – на 29,3 відс. (+31,5 млрд. грн.), податку на додану вартість з вироблених на території України товарів (робіт, послуг) – на 32,3 відс. (+26,1 млрд. грн.), ввізного мита – у 3,6 раза (+28,8 млрд. грн.), акцизного податку з вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції) – на 36,8 відс. (+10,4 млрд. грн.), рентної плати за користування надрами – у 2 рази (+18,8 млрд. грн.), акцизного податку з ввезених на митну територію України підакцизних товарів – у 8,6 раза (+21,5 млрд. грн.), частини чистого прибутку (доходу), що вилучається до держбюджету – у 2,2 раза (+2,3 млрд. грн.), збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності – на 48,5 відс. (+0,9 млрд. грн.) тощо.
З початку року платникам податків на рахунки відшкодовано 68,4 млрд. грн. податку на додану вартість.
Надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування склали 185,7 млрд. гривень.
На допомогу армії від платників Ленінського району м. Дніпропетровська надійшло майже 17 млн. грн. військового збору
За період 2015 року платники, які перебувають на обліку в ДПІ Ленінського району м. Дніпропетровська, до Державного бюджету сплатили 16855,5 тис. грн. військового збору. З них у грудні 2015 року надійшло 1829,7 тис.гривень.
Реквізити для сплати військового збору можна отримати в Центрі обслуговування платників ДПІ у Ленінському районі за адресою: м.Дніпропетровськ, вул.. Шаумяна, 5.
Понад 17 млн. грн. акцизного податку надійшло до місцевого бюджету від платників Ленінського району м. Дніпропетровська.
За період 2015 року платники податків Ленінського району м. Дніпропетровська, які виготовляють або реалізовують підакцизну продукцію, перерахували до місцевого бюджету 17,3 млн..грн. акцизного податку з вироблених в Україні підакцизних товарів.
Нагадаємо, з 1 січня 2015 року до кола платників акцизного податку увійшли роздрібні торговці алкоголем та пивом, тютюном та тютюновими виробами, а також паливом. Податковим кодексом передбачено ставку акцизного податку 5%. Звітним податковим періодом для роздрібного продажу акцизу є календарний місяць.
До бюджету надійшло понад 413 млн. грн. єдиного соціального внеску
За період 2015 року суб’єкти господарювання, які перебувають на обліку в ДПІ Ленінського району м. Дніпропетровська, сплатили 413 млн.грн. єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Це на 23 млн. грн. – від планових показників.
Нагадаємо, що на веб-порталі Міністерства ДФС України працює он-лайн сервіс «Реєстр страхувальників», завдяки якому платники єдиного внеску можуть оперативно отримати дані про взяття на облік, реєстраційний номер платника єдиного внеску та його клас професійного ризику виробництва.
Для отримання інформації з Реєстру страхувальників достатньо знати ім’я, прізвище та по батькові платника, його податковий номер або серію та номер паспорта.
Порядок оподаткування спадщини у вигляді грошових заощаджень
Порядок оподаткування доходу, отриманого платником податку в результаті прийняття ним у спадщину чи дарунок коштів, майна, майнових чи немайнових прав регламентується статтею 174 Податкового кодексу України (далі – Кодекс).
Підпунктом 174.2.1 пункту 174.2 статті 174 Кодексу визначено, що за нульовою ставкою оподатковуються, зокрема, грошові заощадження, поміщені до 2 січня 1992 року в установи Ощадного банку СРСР та державного страхування СРСР, що діяли на території України, а також у державні цінні папери (облігації Державної цільової безпроцентної позики 1990 року, облігації Державної внутрішньої виграшної позики 1982 року, державні казначейські зобов’язання СРСР, сертифікати Ощадного банку СРСР) та грошові заощадження громадян України, поміщені в установи Ощадного банку України та колишнього Укрдержстраху протягом 1992 – 1994 років, погашення яких не відбулося, що успадковуються будь-яким спадкоємцем.
Отже, якщо громадянин (незалежно від ступеня споріднення) отримав спадщину у вигляді грошових заощаджень колишнього СРСР, то такий дохід не оподатковується.
Щодо чинності договору про визнання електронних документів
Доопрацьований електронний сервіс «Реєстрація договорів про визнання електронних документів».
Договір про визнання електронних документів (далі – Договір), укладений платником до 25.11.2015 з органом ДФС за основним місцем обліку, є чинним з моменту його підписання та діє до закінчення строку чинності посилених сертифікатів відкритих ключів.
З 25.11.2015 раніше укладений діючий Договір з територіальним органом ДФС за основним місцем обліку надає право платнику подавати звітність до будь-якого територіального органу.
Відповідна інформація розміщена на сервісі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» офіційного веб-порталу ДФС України у розділі «АКТУАЛЬНІ ЗАПИТАННЯ» за посиланням:
З 1 січня стартувала деклараційна кампанія – 2016
З початку 2016 року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2015 року.
За вибором платника податків декларації подаються за місцем своєї податкової адреси особисто або уповноваженою на це особою; поштою або засобами електронного зв’язку.
Звертаємо увагу, що поштою документи потрібно надсилати з повідомленням про вручення та з описом про вкладення не пізніше, ніж за десять днів до закінчення граничного строку подання. Якщо ж декларація подається в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису, то надсилати її потрібно не пізніше закінчення останньої години граничного строку подання.
Для комфортного звітування громадян протягом січня-квітня 2016 року центри обслуговування платників податків працюватимуть за подовженим режимом роботи, при цьому подати декларацію можна буде також й у вихідні дні. У разі необхідності платники зможуть отримати безкоштовні консультації та допомогу в заповненні декларації.
Також нагадуємо, що з 1 січня 2016 року запроваджується нова форма декларації про майновий стан і доходи, в якій об’єднано звітність по податку на доходи фізичних осіб та військовому збору. Враховуючи це, за результатами 2015 року податкові зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб та військового збору визначатимуться в одній податковій звітності.
Детальніше про особливості деклараційної кампанії 2016 року можна дізнатися за посиланням
Нова форма податкової декларації про майновий стан і доходи
ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська повідомляє платників податків, що з 17.11.2015 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 02.10.2015 року № 859 «Про затвердження форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 26.10.2015 року за № 1298/27743, яким затверджено: нову форму податкової декларації про майновий стан і доходи; інструкцію щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи.
Наказ Міністерства доходів і зборів України від 11.12.2013 року № 793 «Про затвердження форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи» втратив чинність.
Обов’язкове подання декларації про майновий стан і доходи
Обов’язкове подання декларації про майновий стан і доходи, отримані у 2015 році, передбачено для тих громадян, які отримували доходи, що підлягають оподаткуванню, але від осіб, які не є податковими агентами, а саме:
- доходи від операцій з продажу (обміну) об’єктів рухомого та/або нерухомого майна;
- дохід від надання майна в лізинг, оренду (суборенду), житловий найм (піднайм);
- інвестиційний прибуток;
- вартість успадкованого чи отриманого у дарунок майна;
- іноземні доходи.
Також, обов’язкове подання декларації у разі отримання громадянином доходів у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород від двох і більше податкових агентів.
Щодо мінімальної зарплати у 2016 році
Законом України «Про Державний бюджет на 2016 рік» встановлена мінімальна заробітна плата у 2016 р. на рівні:
у місячному розмірі: з 1 січня — 1 378 грн., з 1 травня — 1450 грн., з 1 грудня — 1550 грн.;
у погодинному розмірі: з 1 січня — 8,29 грн., з 1 травня — 8,69 грн., з 1 грудня — 9,29 грн.
Подавайте звітність в електронному вигляді
Державна податкова інспекція Ленінського району м. Дніпропетровська звертає увагу, що платники податків, які отримали ключі електронного цифрового підпису від Акредитованого центру сертифікації ключів, мають можливість подавати звітність в електронному вигляді, в тому числі з єдиного соціального внеску.
Подання звітності в електронній формі має багато очевидних переваг. Серед основних переваг подання звітності в електронному вигляді варто виділити економію робочого часу та коштів на придбання бланків звітності, оперативне відстеження змін до форм звітності, уникнення втрат часу на черги при поданні звітності тощо.
Для електронного звітування платникам потрібно завантажити відповідне програмне забезпечення та отримати електронний цифровий підпис, який надається безкоштовно.
Для отримання ключів електронного цифрового підпису потрібно звернутись до Акредитованого центру сертифікації ключів інформаційно-довідкового департаменту ДФС.
Інформацію щодо необхідних документів для отримання ключів електронного цифрового підпису можна знайти на офіційному інформаційному ресурсі Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС за електронноюадресою
Зарплата "у конверті" - життя без гарантій
Погоджуючись на роботу без оформлення трудових відносин, одержуючи заробітну плату «у конвертах» необхідно чітко усвідомлювати, що позбавляєте себе:
- гарантованого розміру заробітної плати;
- відповідного пенсійного забезпечення;
- забезпечення у повному обсязі гарантованого державою права на матеріальні виплати та соціальні послуги;
- оплачуваної відпустки;
- права на оплату лікарняного листа, охорону праці;
- можливості відстоювати свої інтереси як найманого працівника при виникненні непорозумінь із роботодавцем;
- можливості одержати банківський кредит.
Нелегальна трудова діяльність – це відповідальність перед законом як роботодавця, так і працівника. За порушення трудового законодавства законом передбачено як адміністративну, так і кримінальну відповідальність.
Оформлення трудових відносин у законодавчо встановленому порядку, офіційне отримання заробітної плати – це державний захист від незаконного звільнення, гарантоване право на відпочинок, своєчасно виплачена заробітна плата в обсязі, не нижче визначеної законом.
ЄСВ з 1 січня справляється за ставкою 22%
ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська доводить до відома, що Законом України від 24.12.2015 р. № 909 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» внесені зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464, які набувають чинності з 1 січня 2016 року.
Основні нововведення такі:
1) працюватиме єдина ставка ЄСВ у розмірі 22% (диференційованих ставок ЄСВ залежно від класу професійного ризику виробництва не буде);
2) максимальну величину бази нарахування ЄСВ підвищено із 17 до 25 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
3) із заробітної плати (доходу) робітників більше не утримуватимуть ЄСВ (3,6%). Утримання скасовується;
4) якщо база нарахування ЄСВ не перевищує розміру мінімальної зарплати, то сума ЄСВ розраховується як добуток розміру мінімальної зарплати й ставки ЄСВ;
5) при нарахуванні зарплати (доходів) фізособам із джерел за неосновним місцем роботи ставка ЄСВ застосовується до визначеної бази нарахування ЄСВ незалежно від її розміру.