Інформує ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська

2016-01-13 17:37 Подобається

З 1 січня 2016 року розпочинається кампанія декларування доходів громадян

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська нагадує, що з 1 січня 2016 року стартує кампанія декларування доходів, отриманих громадянами у 2015 році.

Цьогорічні доходи та майновий стан громадянам потрібно буде декларувати за новою формою декларації про майновий стан і доходи (далі – декларація), яка затверджена наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 №859, що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 26.10.2015 за №1298/27743.

Декларація об’єднала звітність з податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) та військового збору. Відтепер фізичні особи – платники податків подаватимуть декларацію, в якій окрім податкових зобов’язань з ПДФО, необхідно буде показати податкові зобов’язання з військового збору.

Обов’язкове подання декларації про майновий стан і доходи, отримані у 2015 році, передбачено для тих громадян, які отримували доходи, що підлягають оподаткуванню, але від осіб, які не є податковими агентами, а саме:

- доходи від операцій з продажу (обміну) об’єктів рухомого та/або нерухомого майна;

- дохід від надання майна в лізинг, оренду (суборенду), житловий найм (піднайм);

- інвестиційний прибуток;

- вартість успадкованого чи отриманого у дарунок майна;

- іноземні доходи.

Також, обов’язкове подання декларації у разі отримання громадянином доходів у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород від двох і більше податкових агентів.

Податкова декларація за 2015 рік подається до 1 травня 2016 року.

Громадяни, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2015 року, податкову декларацію можуть подати упродовж усього 2016 року.

З 2016 року моделі РРО, які не відповідають вимогам законодавства, повинні бути виведені з експлуатації

Фахівці ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська повідомляють, що 1 січня 2016 року закінчується перехідний період для доопрацювання або заміни існуючих РРО на такі, які забезпечують подання електронними каналами зв'язку електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків.

РРО, які не створюють контрольну стрічку в електронній формі та не забезпечують подання електронними каналами зв'язку електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, до 01.01.2016 р., виводяться з експлуатації.

Тобто, РРО можна не замінювати на новий, якщо він буде доопрацьований так, що забезпечуватиме подання електронними каналами зв'язку електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків.

Зазначені норми визначені п. 1 ст. 9 і п. 9 Прикінцевих положень Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг".

Власниками цифрових підписів від ДФС стали 228,8 тис. клієнтів

З початку 2015 року послугами Акредитованого центру сертифікації ключів ДФС скористалися 228,8 тис. клієнтів. Їм безкоштовно видано 605,3 тис. посилених сертифікатів відкритих ключів.

Переважну більшість користувачів складають фізичні особи – 148,4 тис. Протягом січня – листопада вони отримали 295,4 тис. посилених сертифікатів відкритих ключів.

Майже 80,4 тис. юридичних осіб за цей період отримали 309,9 тис. цифрових підписів.

Загалом з початку діяльності Центр обслуговує 3,9 млн. сертифікатів відкритих ключів.

Клієнти Центру отримують посилені електронні ключі безкоштовно, на відміну від комерційних центрів, де ця послуга є платною.

Видані центром ключі електронного цифрового підпису дають змогу звітувати в режимі он-лайн не лише до органів ДФС, а й до органів державної статистики та Пенсійного фонду України.

Контакт – центром ДФС надано майже 1,2 млн. відповідей на запитання платників податків та громадян

Протягом січня – листопада 2015 року Контакт-центром Державної фіскальної служби надано 1183,9 тис. відповідей на запитання суб’єктів господарювання та громадян. Більшість з них, 1145 тис. – надано у телефонному режимі. Електронною поштою та факсом надано 36,6 тис. З використанням автовідповідача платники податків отримали 2,3 тис. відповідей на запитання.

Найчастіше суб’єкти господарювання та громадяни зверталися з питань податку на додану вартість, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, податку на доходи фізичних осіб, єдиного податку для фізичних осіб-підприємців та податку на прибуток підприємств.

Для уникнення неоднозначного трактування положень законодавства відповіді надаються з використанням Бази знань. Це автоматизована база уніфікованих відповідей на запитання платників податків та громадян, яка постійно оновлюється та підтримується в актуальному стані.

За 11 місяців з використанням Бази знань платникам податків надано 559 консультацій у письмовій формі. Станом на 01.12.2015 База знань налічує 14 тис. уніфікованих запитань-відповідей.

Для зручності суб`єктів господарювання та громадян Базу знань розміщено на головній сторінці офіційного веб-порталу Державної фіскальної служби у розділі «Запитання – відповіді» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу. З початку року за допомогою ЗІР самостійно знайшли відповіді на свої запитання понад 2,4 млн. клієнтів офіційного веб-порталу ДФС.

З початку 2015 року до держбюджету надійшло 105,7 млн. грн. від реалізації майна, що перейшло у власність держави

Протягом січня – листопада 2015 року до держбюджету надійшло 105,7 млн. грн. за результатами розпорядження товарами, валютою та цінностями, що перейшли у власність держави.

Зокрема, реалізація конфіскованого майна принесла бюджету країни 20,7 млн. грн. Також 3,2 млн. грн. зараховано до бюджету від реалізації органами Державної виконавчої служби майна, яке безпосередньо митницями не вилучалось, але було конфісковано у справах про порушення митних правил.

У свою чергу, від реалізації митницями швидкопсувного майна, вилученого у справах про порушення митних правил, а також майна, що підлягає поверненню за рішенням суду (власник не звернувся) держава отримала додатково 2,8 млн. грн. надходжень.

За звітний період митницями реалізовано товарів по закінченню термінів зберігання та розміщених у митний режим відмови на користь держави на загальну суму 8,2 млн. грн., які також перераховані до бюджету країни.

Крім того, за одинадцять місяців 2015 року до держбюджету зараховано валюти та цінностей на суму 70,8 млн. грн.

У 2015 році на Дніпропетровщині від оренди землі до місцевого бюджету надійшло майже 2 мільярди гривень

Наприкінці грудня 2015 року у прес-центрі Інформаційного агентства «МОСТ-ДНЕПР» відбулася прес-конференція заступника начальника управління оподаткування юридичних осіб Головного управління ДФС у Дніпропетровській області Віталія Мироненко на тему: «Статистика і механізм оплати оренди земельних ділянок, що перебувають у державній комунальній власності».

За словами Віталія Мироненко: «Плата за землю є другим після податку на доходи з фізичних осіб джерелом наповнення до місцевих бюджетів. На плату за землю припадає майже 20% від загальних надходжень до місцевих бюджетів. За 11 місяців 2015 року по Дніпропетровській області надходження до місцевих бюджетів склали 9,2 млрд. грн., з яких 1,8 млрд. грн. припадає на плату за землю».

«Слід зазначити, що починаючи з 2016 року плата за землю буде справлятися вже на підставі положень, затверджених місцевими радами. В області у поточному році майже всі місцеві ради прийняли рішення про впровадження плати за землю та затвердили положення та ставки оподаткування земельних ділянок, відповідно до законодавства», – зазначив Віталій Мироненко.

До уваги експортерів!

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська звертає увагу, що на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України за посиланням: http://www.sfs.gov.ua/baneryi/mitne-oformlennya/subektam-zed/sertifikati-z-perevezennya-tovariv

оприлюднено детальну інформацію про місця розміщення підрозділів митниць, які з 01.01.2016 здійснюватимуть видачу сертифікатів EUR.1.

Електронний сервіс ДФС України «Реєстрація договорів про визнання електронних документів»

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська нагадує, що Державною фіскальною службою України (далі – ДФС України) доопрацьовано електронний сервіс «Реєстрація договорів про визнання електронних документів».

Детальна інформація розміщена на офіційному веб-порталі ДФС України за посиланням: http://sfs.gov.ua/media-tsentr/novini/225191.html

Чи є об’єктом оподаткування акцизним податком операції з переміщення виробником підакцизних товарів (продукції) з місця виробництва на склад або з одного складу на інший?

Переміщення підакцизних товарів (продукції) підприємством – виробником таких товарів (продукції) з місця виробництва на склад або з одного складу на інший, якщо такі переміщення здійснюються у межах одного акцизного складу, не є об’єктом оподаткування акцизним податком.

При цьому, переміщення підакцизних товарів з одного акцизного складу підприємства на інший з метою власного споживання, промислової переробки, своїм працівникам, а також здійснення внесків підакцизними товарами (продукцією) до статутного капіталу є об’єктом оподаткування акцизним податком і таке переміщення без відмітки на товарно-транспортній накладній «Виїзд дозволено» представника контролюючого органу на акцизному складі забороняється.

У 2015 році на Дніпропетровщині від оренди землі до місцевого бюджету надійшло майже 2 мільярди гривень

Наприкінці грудня 2015 року у прес-центрі Інформаційного агентства «МОСТ-ДНЕПР» відбулася прес-конференція заступника начальника управління оподаткування юридичних осіб Головного управління ДФС у Дніпропетровській області Віталія Мироненко на тему: «Статистика і механізм оплати оренди земельних ділянок, що перебувають у державній комунальній власності».

За словами Віталія Мироненко: «Плата за землю є другим після податку на доходи з фізичних осіб джерелом наповнення до місцевих бюджетів. На плату за землю припадає майже 20% від загальних надходжень до місцевих бюджетів. За 11 місяців 2015 року по Дніпропетровській області надходження до місцевих бюджетів склали 9,2 млрд. грн., з яких 1,8 млрд. грн. припадає на плату за землю».

«Слід зазначити, що починаючи з 2016 року плата за землю буде справлятися вже на підставі положень, затверджених місцевими радами. В області у поточному році майже всі місцеві ради прийняли рішення про впровадження плати за землю та затвердили положення та ставки оподаткування земельних ділянок, відповідно до законодавства», – зазначив Віталій Мироненко.

На Дніпропетровщині викрито протиправну діяльність посадовців державного підприємства

Працівниками податкової міліції Дніпропетровської області у ході розслідування кримінального провадження за ч.2 ст.212 внесено відомості до ЄРДР про вчинення кримінального правопорушення за ч.5 ст.191 КК України за фактом порушення діючого законодавства посадовими особами одного з державних підприємств, що здійснює діяльність у сфері транспорту.

Як з’ясувалося, зазначені особи з 2011 по 2013 рік здійснили фінансово-господарські взаємовідносини з низкою підприємств з ознаками фіктивності на суму 34 млн. гривень.

Такі дії керівників підприємства призвели до заволодіння коштами державного підприємства в особливо великих розмірах.

Про внесення змін до Податкового кодексу України

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська повідомляє, що прийнято Закон України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році", яким внесені зміни до Податкового кодексу.

Так, зокрема, збільшено ставки акцизного податку на 2016 рік на спирт, алкогольні напої і пиво – на 100%, на тютюнові вироби – на 40% тощо.

У частині податку на прибуток підприємств скасовується сплата авансових внесків та запроваджується квартальний звітний період для тих підприємств, у яких річний дохід перевищує 20 млн. грн.

Податок на доходи фізичних осіб стягуватиметься за єдиною базовою ставкою у розмірі 18% замість діючих 15% та 20%.

Щодо змін в спрощеній системі оподаткування. До платників третьої групи із нового року будуть входити суб'єкти господарювання із річним доходом до 5 млн. грн. замість 20 млн. грн. у 2015 році та збільшення ставок для платників ІІІ групи: з 2 до 3% (для платників ПДВ) – та з 4 до 5% (для неплатників ПДВ).

Стартувала кампанія декларування доходів та майнового стану

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська звертає увагу, що з 1 січня 2016 року у Дніпропетровській області області, розпочалась кампанія декларування 2016, яка здійснюватиметься за новою формою декларації про майновий стан і доходи, що затверджена наказом Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 за № 859 та зареєстрована в Міністерстві юстиції України 26 жовтня 2015 за № 1298/27743.

Для зручності платників податків у новій декларації об’єднано звітність з податку на доходи фізичних осіб та військовому збору. Враховуючи це, за результатами 2015 року фізичні особи, які отримували доходи не від податкових агентів (зокрема від інших фізичних осіб) та іноземні доходи, визначають податкові зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб та військовому збору в одній податковій звітності. При цьому подання будь-якої додаткової звітності не передбачається.

Нагадуємо, що за результатами 2015 року фізичні особи – підприємці, які перебувають на загальній системі подають декларацію про майновий стан і доходи до 10 лютого 2016 року, в якій разом з доходами від підприємницької діяльності декларують іноземні та інші доходи. Громадяни та особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність, подають  декларацію про майновий стан і доходи за результатами 2015 року до 01 травня 2016 року.

Щодо авансових внесків з податку на прибуток

Починаючи з 1 січня 2016 року Законом України від 24 грудня 2015 року № 909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» скасовано щомісячні авансові внески з податку на прибуток.

Ознайомитися із законом № 909-VIII можна за посиланням: http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/909-19.

Про особливості надання послуг ЕЦП органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам та організаціям державної форми власності

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська інформує, що Акредитований центр сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС (далі – АЦСК ІДД ДФС) на головній сторінці офіційного інформаційного ресурсу АЦСК ІДД ДФС у розділі «Новини» за посиланням http://acskidd.gov.ua/news повідомив про особливості надання послуг електронного цифрового підпису (далі – ЕЦП).

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28.10.2004 №1452 «Про затвердження Порядку застосування електронного цифрового підпису органами державної влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями державної форми власності», працівники органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій державної форми власності (далі – працівники) особисто генерують ключі ЕЦП безпосередньо в установі або в акредитованих центрах сертифікації ключів. У разі, коли генерація особистого та відкритого ключів здійснена підписувачем безпосередньо в установі, засвідчення чинності відкритого ключа може бути здійснено лише в одному акредитованому центрі сертифікації ключів.

Генерація ключів працівників за довіреністю не дозволяється.

Звертаємо увагу, що працівник для виконання своїх посадових обов’язків не може використовувати одночасно кілька чинних посилених сертифікатів відкритого ключа. Зазначене обмеження не стосується електронної печатки.

Яким чином обчислюється та в який термін сплачується єдиний внесок ФОП, які перебувають на загальній системі оподаткування без використання найманої праці ?

Відповідно до пункту 4 частини першої статті 4 Закону України від 08.07.2010 №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями (далі – Закон №2464) платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) є фізичні особи – підприємці (далі – ФОП), у тому числі ФОП – платники єдиного податку.

Платники єдиного внеску, зазначені у пункті 4 частини 1 статті 4 Закону №2464, зокрема, ФОП, крім ФОП платників єдиного податку, зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний рік, до 10 лютого наступного року (абзац третій частини восьмої статті 9 Закону №2464).

Порядок обчислення і строки сплати єдиного внеску ФОП, які перебувають на загальній системі оподаткування, визначено пунктом 5 розділу ІV Інструкції про порядок нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 №449 (далі – Інструкція №449).

Так, обчислення сум єдиного внеску платниками, зазначеними у підпункті 3 (крім ФОП, які обрали спрощену систему оподаткування) пункту 1 розділу II Інструкції №449, здійснюється на підставі даних річних податкових декларацій (річної звітності) та результатів перевірок господарської діяльності таких осіб, що призвела до збільшення або зменшення розміру доходу, що підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб (підпункт 1 пункту 5 розділу Інструкції № 449);

Платники, визначені підпунктом 3 (крім ФОП, які обрали спрощену систему оподаткування) пункту 1 розділу II Інструкції №449, здійснюють розрахунок єдиного внеску за календарний рік до 10 лютого наступного року на підставі даних річної податкової декларації.

При визначенні доходу (прибутку), з якого сплачується єдиний внесок, враховується кількість календарних місяців, в яких отримано дохід (прибуток) (підпункт 2 пункту 5 розділу ІV Інструкції №449).

Базою нарахування єдиного внеску є чистий оподатковуваний дохід (прибуток), зазначений у податковій декларації, поділений на кількість календарних місяців, протягом яких він отриманий. До зазначеної суми з урахуванням максимальної величини бази нарахування єдиного внеску застосовується відповідна ставка, зазначена у пункті 3 розділу III Інструкції №449 (підпункт 2 пункту 5 розділу ІV Інструкції №449).

У разі, якщо таким платником не отримано дохід (прибуток) у звітному році або окремому місяці звітного року, то такий платник має право самостійно визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої Законом №2464.

При цьому, сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску (абзац третій підпункт 2 пункту 5 розділу ІV Інструкції №449).

Платникам, визначеним підпунктом 3 (крім ФОП, які обрали спрощену систему оподаткування) пункту 1 розділу II Інструкції №449, які здійснили нарахування єдиного внеску менше мінімального страхового внеску, фіскальні органи надсилають повідомлення-розрахунок за формою згідно з додатком 2 до Інструкції №449, у якому зазначається розрахунок суми такої доплати, яка підлягала сплаті за результатами підприємницької діяльності за звітний календарний рік (абзац четвертий підпункт 2 пункту 5 розділу ІV Інструкції №449).

На Дніпропетровщині під час обшуку виявлено документи щодо протиправної діяльності підприємства та готівкові кошти

Працівниками податкової міліції Дніпропетровської області в рамках розслідування криміналь- ного провадження ч.3 ст.212 КК України на підставі ухвал суду проведено 2 обшуки в офісному приміщені підприємства і за місцем проживання директора.

Під час обшуків виявлено та вилучено 239 тис. гривень, 3,8 тис. доларів США готівкою, системний блок, блокноти, чорнові записи, документи щодо виплати заробітної плати працівників підприємства.

На даний час слідчі дії тривають.

Сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» заступника начальника управління податкового та митного аудиту ГУ ДФС у Дніпропетровській області Людмили Дубрової на тему: «Результати контрольно – перевірочної роботи»

Питання. Доброго дня. Які перевірки платників податків можуть проводити фіскальні органи?

Відповідь. Органи ДФС проводять наступні перевірки: камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.

Питання. Підкажіть, будь – ласка, а яка періодичність проведення документальних планових перевірок?

Відповідь. Будь – ласка. На сьогоднішній день застосовується ризико -орієнтована система відбору платників для проведення планових виїзних перевірок.

Періодичність проведення документальних планових перевірок платників податків визначається залежно від ступеня ризику в діяльності таких платників податків, який поділяється на високий, середній та незначний.

Платники податків із незначним ступенем ризику включаються до плану-графіка не частіше ніж раз на три календарних роки, середнім - не частіше ніж раз на два календарних роки, високим - не частіше одного разу на календарний рік.

Питання. Будьте добрі, проконсультуйте. За рахунок кого здійснюється оплата послуг експерта для проведення експертизи під час податкового контролю?

Відповідь. Оплата послуг експерта для проведення експертизи під час податкового контролю здійснюється на договірних засадах та за рахунок коштів сторони, що є ініціатором залучення эксперта.

Питання. На який строк може бути продовжений термін проведення документальної виїзної перевірки дотримання законодавства з питань державної митної справи? Заздалегідь дякую за відповідь.

Відповідь. Термін проведення документальної виїзної перевірки дотримання законодавства з питань державної митної справи може бути подовжено на 15 робочих днів.

Питання. У мене таке запитання. Яка вартість підлягає амортизації, якщо об’єкт нерухомого майна придбаний платником податку разом із землею, яка знаходиться під таким об’єктом?

Відповідь. Амортизації буде підлягати вартість придбаного об’єкта нерухомого майна, яка визначена за звичайною ціною без врахування вартості землі.

Питання. Хто нараховує амортизацію на основні засоби, передані банком у фінансовий лізинг?

Відповідь. Амортизацію на основні засоби, передані банком у фінансовий лізинг, нараховує лізингоотримувач.

Питання. Дайте, будь – ласка, відповідь на такі питання. Яка перевірка вважається фактичною перевіркою та яка максимальна тривалість такої перевірки?

Відповідь. Відповідаю. Перевірка, щодо дотримання норм законодавства з питань регулювання обігу готівки, порядку здійснення платниками податків розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності документа, що підтверджує державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців відповідно до закону, ліцензій, патентів, свідоцтв, у тому числі про виробництво та обіг підакцизних товарів, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами). Тривалість фактичної перевірки не повинна перевищувати 10 діб.

Питання. Чи зобов’язані органи фіскальної служби попереджати платника податку про здійснення фактичної перевірки?

Відповідь. Не зобов’язані.

Питання. Що може бути проведено посадовими особами органів ДФС перед початком фактичної перевірки?

Відповідь. Перед початком фактичної перевірки може бути проведена контрольна розрахункова операція.

Питання. Чи дозволяється працівникам податкової міліції брати участь у проведенні позапланових виїзних перевірок платників податків?

Відповідь. Ні, забороняється.

Питання. Коли банк може розпочати видаткові операції за рахунком платника податку?

Відповідь. Видаткові операції банк розпочинає з дати отримання повідомлення контролюючого органу про взяття рахунку на облік.

У 2015 році Контакт – центром ДФС надано майже 1,3 млн. відповідей на запитання платників податків та громадян

Протягом 2015 року Контакт-центром Державної фіскальної служби надано 1286 тис. відповідей на запитання суб’єктів господарювання та громадян. Більшість з них, 1244,1 тис. – надано у телефонному режимі. Електронною поштою та факсом надано 39,6 тис. З використанням автовідповідача платники податків отримали 2,3 тис. відповідей на запитання.

Найчастіше суб’єкти господарювання та громадяни зверталися з питань податку на додану вартість, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, податку на прибуток підприємств та податку на доходи фізичних осіб.

Для уникнення неоднозначного трактування положень законодавства відповіді надаються з використанням Бази знань. Це автоматизована база уніфікованих відповідей на запитання платників податків та громадян, яка постійно оновлюється та підтримується в актуальному стані.

За 2015 рік з використанням Бази знань платникам податків надано 609 консультацій у письмовій формі. На сьогодні База знань налічує 14,1 тис. уніфікованих запитань-відповідей.

Для зручності суб`єктів господарювання та громадян Базу знань розміщено на головній сторінці офіційного веб-порталу Державної фіскальної служби у розділі «Запитання – відповіді» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу. Протягом 2015 року за допомогою ЗІР самостійно знайшли відповіді на свої запитання понад 2,7 млн. клієнтів офіційного веб-порталу ДФС.

У 2015 році до зведеного бюджету зібрано 587,1 млрд. гривень

За оперативними даними у 2015 році до зведеного бюджету надійшло (збір) 587,1 млрд. грн., що на 162 млрд. грн., або на 38,1 відс., більше 2014 року. До державного бюджету забезпечено 487,7 млрд. грн., до місцевих бюджетів – 99,4 млрд. гривень.

Надходження (збір) до загального фонду державного бюджету склали 486,9 млрд. грн., індикативні показники Міністерства фінансів України виконано на 101,3 відс., додатково забезпечено 6,3 млрд. гривень.

У повному обсязі виконано завдання Міністерства фінансів України з податку на додану вартість з вироблених в Україні товарів – 101,3 відс. (+1,3 млрд. грн.), податку та збору на доходи фізичних осіб – 105,8 відс. (+2,5 млрд. грн.), ввізного мита – 106,6 відс. (+2,5 млрд. грн.), акцизного податку з вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції) – 106,2 відс. (+2,3 млрд. грн.), акцизного податку з ввезених на митну територію України підакцизних товарів – 103,5 відс. (+0,8 млрд. грн.), частини чистого прибутку (доходу), що вилучається до держбюджету – 215,5 відс. (+2,2 млрд. грн.) тощо.

У розрізі основних платежів у 2015 році приріст до відповідного періоду 2014 року забезпечено з податку на додану вартість із ввезених на територію України товарів – на 29,3 відс. (+31,5 млрд. грн.), податку на додану вартість з вироблених на території України товарів (робіт, послуг) – на 32,3 відс. (+26,1 млрд. грн.), ввізного мита – у 3,6 раза (+28,8 млрд. грн.), акцизного податку з вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції) – на 36,8 відс. (+10,4 млрд. грн.), рентної плати за користування надрами – у 2 рази (+18,8 млрд. грн.), акцизного податку з ввезених на митну територію України підакцизних товарів – у 8,6 раза (+21,5 млрд. грн.), частини чистого прибутку (доходу), що вилучається до держбюджету – у 2,2 раза (+2,3 млрд. грн.), збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності – на 48,5 відс. (+0,9 млрд. грн.) тощо.

З початку року платникам податків на рахунки відшкодовано 68,4 млрд. грн. податку на додану вартість.

Надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування склали 185,7 млрд. гривень.

Податкова міліція у Дніпропетровській області вилучила цигарки сумнівного походження на суму майже 4 млн. грн.

Працівниками податкової міліції Дніпропетровської області в рамках проведення операції «Акциз-2016» та у ході розслідування кримінального провадження спільно з прокуратурою встановлено та припинено протиправну діяльність щодо незаконного зберігання, транспортування і збуту тютюнових виробів сумнівного походження.

Встановлено, що місцевий підприємець використовував у своїй господарській діяльності схеми з приховування податків, у т. ч. акцизного податку, та виведення коштів у тіньовий сектор економіки.

Зокрема, зловмисник зареєстрував ряд фіктивних підприємств за допомогою яких здійснювалася закупівля тютюнових виробів. Надалі цигарки продавалися за готівку без відображення в офіційній податкової звітності.

На підставі ухвали суду проведено обшуки, за результатами яких було виявлено та вилучено 285,6 тис. пачок цигарок сумнівного походження на загальну суму майже 4 млн. гривень.

Слідчо-оперативні заходи тривають.

Власниками цифрових підписів від ДФС стали 228,8 тис. клієнтів

З початку 2015 року послугами Акредитованого центру сертифікації ключів ДФС скористалися 228,8 тис. клієнтів. Їм безкоштовно видано 605,3 тис. посилених сертифікатів відкритих ключів.

Переважну більшість користувачів складають фізичні особи – 148,4 тис. Протягом січня – листопада вони отримали 295,4 тис. посилених сертифікатів відкритих ключів.

Майже 80,4 тис. юридичних осіб за цей період отримали 309,9 тис. цифрових підписів.

Загалом з початку діяльності Центр обслуговує 3,9 млн. сертифікатів відкритих ключів.

Клієнти Центру отримують посилені електронні ключі безкоштовно, на відміну від комерційних центрів, де ця послуга є платною.

Видані центром ключі електронного цифрового підпису дають змогу звітувати в режимі он-лайн не лише до органів ДФС, а й до органів державної статистики та Пенсійного фонду України.

Податковий календар на січень 2015 року

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська повідомляє, що

14 січня останній день подання

- звіту про фактичні витрати на виплату компенсації середнього заробітку працівникам, призваним на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період;

15 січня останній день подання

- звіту про використання реєстраторів розрахункових операцій та книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок) за грудень 2015 року (форма №ЗВР-1), якщо не передбачено подання інформації дротовими або бездротовими каналами зв’язку;

- довідки про використані розрахункові книжки за грудень 2015 року.

Щодо чинності договору про визнання електронних документів

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська нагадує, що Державною фіскальною службою України (далі – ДФС України) з 25.11.2015 доопрацьований електронний сервіс «Реєстрація договорів про визнання електронних документів».

Договір про визнання електронних документів (далі – Договір), укладений платником до 25.11.2015 з органом ДФС за основним місцем обліку, є чинним з моменту його підписання та діє до закінчення строку чинності посилених сертифікатів відкритих ключів.

З 25.11.2015 раніше укладений діючий Договір з територіальним органом ДФС за основним місцем обліку надає право платнику подавати звітність до будь-якого територіального органу.

Відповідна інформація розміщена на сервісі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» офіційного веб-порталу ДФС України у розділі «АКТУАЛЬНІ ЗАПИТАННЯ» за посиланням: http://zir.sfs.gov.ua/main/actual/

Порядок оподаткування спадщини у вигляді грошових заощаджень

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська інформує.

Порядок оподаткування доходу, отриманого платником податку в результаті прийняття ним у спадщину чи дарунок коштів, майна, майнових чи немайнових прав регламентується статтею 174 Податкового кодексу України (далі – Кодекс).

Підпунктом 174.2.1 пункту 174.2 статті 174 Кодексу визначено, що за нульовою ставкою оподатковуються, зокрема, грошові заощадження, поміщені до 2 січня 1992 року в установи Ощадного банку СРСР та державного страхування СРСР, що діяли на території України, а також у державні цінні папери (облігації Державної цільової безпроцентної позики 1990 року, облігації Державної внутрішньої виграшної позики 1982 року, державні казначейські зобов’язання СРСР, сертифікати Ощадного банку СРСР) та грошові заощадження громадян України, поміщені в установи Ощадного банку України та колишнього Укрдержстраху протягом 1992 – 1994 років, погашення яких не відбулося, що успадковуються будь-яким спадкоємцем.

Отже, якщо громадянин (незалежно від ступеня споріднення) отримав спадщину у вигляді грошових заощаджень колишнього СРСР, то такий дохід не оподатковується.

Щодо порядку справляння транспортного податку у 2016 році

У зв’язку з набранням чинності з 1 січня Закону України від 24 грудня 2015 року №909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» суттєвих змін зазнав порядок справляння транспортного податку. Тепер об’єктом оподаткування транспортним податком є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 750 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня (1,03 млн.грн.) (у 2015 році транспортний податок сплачували власники з автомобілів, які використовувалися до 5 років та мали об’єм циліндрів двигуна понад 3 тис. куб. см.).

Перелік автомобілів, вартість яких перевищує 750 МЗП, визначатиметься за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України та публікуватимуться на веб-сайті Мінекономрозвитку.

Платниками транспортного податку як і торік є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти. Ставка не змінилась – 25000 гривень на рік за кожен автомобіль.

ДФС контролює недопущення ввезення на митну територію України заборонених товарів з Російської Федерації

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.12.2015 №1147 до 5 серпня 2016 року заборонено ввезення на митну територію України товарів, що походять з Російської Федерації (за переліком згідно з додатком до постанови).

Таким чином, товари, переміщення яких через митний кордон України заборонено законодавством, з 10 січня не пропускаються на митну територію України, у т. ч. у митному режимі транзиту.

Також ввезення таких товарів громадянами у період з 10 січня 2016 року по 5 серпня 2016 року заборонено у відповідності до вимог чинного законодавства.

У разі переміщення товарів з порушеннями митних правил вживатимуться заходи щодо фіксації правопорушень та притягнення осіб до відповідальності.

Так, за провезення через «зелений коридор» товарів, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством, або товарів в обсягах, що перевищують неоподатковувану норму, накладається штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. А у разі, якщо безпосередніми предметами правопорушення є товари, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством, – ці товари також конфіскуються.

Якщо переміщення відбувалось поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю, то до порушників застосовується штраф у розмірі 100 відсотків вартості товарів та ці товари конфіскуються. Також конфіскуються й транспортні засоби, що переміщували товари поза митним контролем, або у яких були спеціально виготовлені сховища, тайники.

У разі виявлення факту зберігання, перевезення, придбання чи використання товарів, транспортних засобів комерційного призначення, ввезених на митну територію України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю, до правопорушників застосовується стягнення у вигляді штрафу в розмірі 100 відсотків вартості цих товарів, транспортних засобів або їх конфіскації.

Щодо РРО у 2016 році

Фахівці ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська звертає увагу.

Перехідний адаптаційний період для заміни чи доопрацювання касової техніки на таку, що формує електронну контрольну касову стрічку завершився 1 січня 2016 року. Відтак, застосування касових апаратів, що не забезпечують подання електронними каналами зв’язку копій розрахункових документів та фіскальних звітних чеків, з нового року заборонено.

Нагадаємо, що Законом України від 28 грудня 2014 року № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» та Законом України від 1 липня 2015 року № 569-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій» внесено зміни до Податкового кодексу України і, зокрема, Закону України від 6 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

Щодо подання податкової звітності фізичними особи – підприємцями спрощеної системи оподаткування Податкова декларація платника єдиного податку - фізичної особи – підприємця 1 та 2 груп надається у строк, встановлений для річного податкового (звітного) періоду, а саме протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року, тобто не пізніше 29 лютого 2016 року.

Податкова декларація платника єдиного податку - фізичної особи – підприємця 3 групи надається у строки, встановлені для квартального податкового (звітного) періоду, а саме протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя), тобто не пізніше 9 лютого 2016 року.

Для надання звітності підприємцями спрощеної системи оподаткування першої, другої та третьою груп за 2015 рік використовується форма Податкової декларації, затверджена наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015 р. N 578.

Про податкову звітність з податку на прибуток

Державна фіскальна служба України, з метою належного адміністрування податку на прибуток підприємств, повідомляє про надання роз’яснення листом від 04.01.2016 № 102/7/99-99-19-02-01-17 «Про затвердження декларації з податку на прибуток підприємств» (далі ­– лист).

Нагадуємо, що 1 грудня 2015 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 20.10.2015 № 897 «Про затвердження форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 11.11.2015 за № 1415/27860.

Так, у листі надано відповіді та висвітлено актуальну інформацію з таких питань: щодо подання декларації за новою формою; авансові внески при виплаті дивідендів; самостійне виправлення помилок; додатки до декларації; щодо подання Податкового звіту про використання коштів неприбуткових установ та організацій; щодо подання розрахунку податкових зобов’язань з податку на прибуток нерезидентів, які провадять діяльність на території України через постійне представництво; щодо подання спрощеної податкової декларації.

Коментарі (0)

Додати смайл! Залишилося 3000 символів
Додати новини
Реклама

Опитування

Ви підтримуєте виселення з Печерської лаври московської церкви?

Реклама

Зараз коментують

Всі