Повідомляє ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська

2016-01-06 17:22 Подобається

Про роботу ЦОПів на новорічні та різдвяні свята

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що для зручності платників та створення комфортних умов при поданні податкової звітності Центри обслуговування платників (ЦОП) у святкові та вихідні дні працюватимуть за таким графіком:

- 6 січня 2016 року – робочий день до 17 год. 00 хв.;

- 7 січня 2016 року - вихідний день;

- 8 січня 2016 року – робочий день у режимі чергування до 18 год. 00 хв.;

- 9 січня 2016 року – робочий день у режимі чергування до 16 год. 00 хв.;

- 10 січня 2016 року – вихідний день.

На допомогу армії від платників Ленінського району м. Дніпропетровська надійшло майже 17 млн. грн. військового збору

За період 2015 року платники, які перебувають на обліку в ДПІ Ленінського району м. Дніпропетровська, до Державного бюджету сплатили 16855,5 тис. грн. військового збору. З них у грудні 2015 року надійшло 1829,7 тис.гривень.

Реквізити для сплати військового збору можна отримати в Центрі обслуговування платників ДПІ у Ленінському районі за адресою: м.Дніпропетровськ, вул.. Шаумяна, 5.

Понад 17 млн. грн. акцизного податку надійшло до місцевого бюджету від платників Ленінського району м. Дніпропетровська.

За період 2015 року платники податків Ленінського району м. Дніпропетровська, які виготовляють або реалізовують підакцизну продукцію, перерахували до місцевого бюджету 17,3 млн..грн. акцизного податку з вироблених в Україні підакцизних товарів.

Нагадаємо, з 1 січня 2015 року до кола платників акцизного податку увійшли роздрібні торговці алкоголем та пивом, тютюном та тютюновими виробами, а також паливом. Податковим кодексом передбачено ставку акцизного податку 5%. Звітним податковим періодом для роздрібного продажу акцизу є календарний місяць.

До бюджету надійшло понад 413 млн. грн. єдиного соціального внеску

За період 2015 року суб’єкти господарювання, які перебувають на обліку в ДПІ Ленінського району м. Дніпропетровська, сплатили 413 млн.грн. єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Це на 23 млн. грн. – від планових показників.

Нагадаємо, що на веб-порталі Міністерства ДФС України працює он-лайн сервіс «Реєстр страхувальників», завдяки якому платники єдиного внеску можуть оперативно отримати дані про взяття на облік, реєстраційний номер платника єдиного внеску та його клас професійного ризику виробництва.

Для отримання інформації з Реєстру страхувальників достатньо знати ім’я, прізвище та по батькові платника, його податковий номер або серію та номер паспорта.

Порядок оподаткування спадщини у вигляді грошових заощаджень

Головне управління ДФС у Дніпропетровській інформує.

Порядок оподаткування доходу, отриманого платником податку в результаті прийняття ним у спадщину чи дарунок коштів, майна, майнових чи немайнових прав регламентується статтею 174 Податкового кодексу України (далі – Кодекс).

Підпунктом 174.2.1 пункту 174.2 статті 174 Кодексу визначено, що за нульовою ставкою оподатковуються, зокрема, грошові заощадження, поміщені до 2 січня 1992 року в установи Ощадного банку СРСР та державного страхування СРСР, що діяли на території України, а також у державні цінні папери (облігації Державної цільової безпроцентної позики 1990 року, облігації Державної внутрішньої виграшної позики 1982 року, державні казначейські зобов’язання СРСР, сертифікати Ощадного банку СРСР) та грошові заощадження громадян України, поміщені в установи Ощадного банку України та колишнього Укрдержстраху протягом 1992 – 1994 років, погашення яких не відбулося, що успадковуються будь-яким спадкоємцем.

Отже, якщо громадянин (незалежно від ступеня споріднення) отримав спадщину у вигляді грошових заощаджень колишнього СРСР, то такий дохід не оподатковується.

Щодо чинності договору про визнання електронних документів

Головне управління ДФС у Дніпропетровській нагадує, що Державною фіскальною службою України (далі – ДФС України) з 25.11.2015 доопрацьований електронний сервіс «Реєстрація договорів про визнання електронних документів».

Договір про визнання електронних документів (далі – Договір), укладений платником до 25.11.2015 з органом ДФС за основним місцем обліку, є чинним з моменту його підписання та діє до закінчення строку чинності посилених сертифікатів відкритих ключів.

З 25.11.2015 раніше укладений діючий Договір з територіальним органом ДФС за основним місцем обліку надає право платнику подавати звітність до будь-якого територіального органу.

Відповідна інформація розміщена на сервісі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» офіційного веб-порталу ДФС України у розділі «АКТУАЛЬНІ ЗАПИТАННЯ» за посиланням: http://zir.sfs.gov.ua/main/actual/

У 2015 році на Дніпропетровщині від оренди землі до місцевого бюджету надійшло майже 2 мільярди гривень

Наприкінці грудня 2015 року у прес-центрі Інформаційного агентства «МОСТ-ДНЕПР» відбулася прес-конференція заступника начальника управління оподаткування юридичних осіб Головного управління ДФС у Дніпропетровській області Віталія Мироненко на тему: «Статистика і механізм оплати оренди земельних ділянок, що перебувають у державній комунальній власності».

За словами Віталія Мироненко: «Плата за землю є другим після податку на доходи з фізичних осіб джерелом наповнення до місцевих бюджетів. На плату за землю припадає майже 20% від загальних надходжень до місцевих бюджетів. За 11 місяців 2015 року по Дніпропетровській області надходження до місцевих бюджетів склали 9,2 млрд. грн., з яких 1,8 млрд. грн. припадає на плату за землю».

«Слід зазначити, що починаючи з 2016 року плата за землю буде справлятися вже на підставі положень, затверджених місцевими радами. В області у поточному році майже всі місцеві ради прийняли рішення про впровадження плати за землю та затвердили положення та ставки оподаткування земельних ділянок, відповідно до законодавства», – зазначив Віталій Мироненко.

З 1 січня стартувала деклараційна кампанія – 2016

З початку 2016 року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2015 року.

За вибором платника податків декларації подаються за місцем своєї податкової адреси особисто або уповноваженою на це особою; поштою або засобами електронного зв’язку.

Звертаємо увагу, що поштою документи потрібно надсилати з повідомленням про вручення та з описом про вкладення не пізніше, ніж за десять днів до закінчення граничного строку подання. Якщо ж декларація подається в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису, то надсилати її потрібно не пізніше закінчення останньої години граничного строку подання.

Для комфортного звітування громадян протягом січня-квітня 2016 року центри обслуговування платників податків працюватимуть за подовженим режимом роботи, при цьому подати декларацію можна буде також й у вихідні дні. У разі необхідності платники зможуть отримати безкоштовні консультації та допомогу в заповненні декларації.

Також нагадуємо, що з 1 січня 2016 року запроваджується нова форма декларації про майновий стан і доходи, в якій об’єднано звітність по податку на доходи фізичних осіб та військовому збору. Враховуючи це, за результатами 2015 року податкові зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб та військового збору визначатимуться в одній податковій звітності.

Детальніше про особливості деклараційної кампанії 2016 року можна дізнатися за посиланням­ http://sfs.gov.ua/deklaruvannya-dohodiv-gromadyan-2016/.

Застосування РРО фізичними особами – підприємцями платниками єдиного податку другої та третьої груп

ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська нагадує, що Законом України від 01.07.2015 №569-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій», який набрав чинності 23.07.2015, внесені зміни до пункту 296.10 статті 296 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) у частині застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО) фізичними особами – підприємцями – платниками єдиного податку (далі – ФОП – платники ЄП) другої і третьої груп.

Так, пунктом 296.10 статті 296 Кодексу визначено, що РРО не застосовуються платниками єдиного податку:

- першої групи;

- другої і третьої груп (ФОП) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 мільйон гривень. У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1 мільйон гривень застосування РРО для такого платника ЄП є обов’язковим. Застосування РРО розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом дії свідоцтва платника ЄП.

Якщо ФОП – платники ЄП третьої групи, за три квартали 2015 року перевищили обсяг доходу 1 мільйон гривень, то вони зобов’язані з 01.01.2016 при здійсненні своєї господарської діяльності розпочати застосовувати РРО, або перейти на використання виключно безготівкових розрахунків.

У разі, якщо ФОП – платники ЄП другої групи перевищили обсяг доходу 1 мільйон гривень у 2015 році (незалежно від місяця, в якому відбулося таке перевищення), то вони зобов’язані з 01.01.2016 при здійсненні своєї господарської діяльності розпочати застосування РРО.

Нова форма податкової декларації про майновий стан і доходи

ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська повідомляє платників податків, що з 17.11.2015 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 02.10.2015 року № 859 «Про затвердження форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 26.10.2015 року за № 1298/27743, яким затверджено: нову форму податкової декларації про майновий стан і доходи; інструкцію щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи.

Наказ Міністерства доходів і зборів України від 11.12.2013 року № 793 «Про затвердження форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи» втратив чинність.

Обов’язкове подання декларації про майновий стан і доходи

Обов’язкове подання декларації про майновий стан і доходи, отримані у 2015 році, передбачено для тих громадян, які отримували доходи, що підлягають оподаткуванню, але від осіб, які не є податковими агентами, а саме:

- доходи від операцій з продажу (обміну) об’єктів рухомого та/або нерухомого майна;

- дохід від надання майна в лізинг, оренду (суборенду), житловий найм (піднайм);

- інвестиційний прибуток;

- вартість успадкованого чи отриманого у дарунок майна;

- іноземні доходи.

Також, обов’язкове подання декларації у разі отримання громадянином доходів у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород від двох і більше податкових агентів.

Відображення у новій декларації відомостей про власну нерухомість

Відомості про власну нерухомість та/або нерухомість, яка надається в оренду (суборенду), житловий найм (піднайм) зазначається у розділі VII нової декларації, а відомості про власне рухоме майно та/або рухоме майно, яка надається в оренду (суборенду) зазначається у розділі VIІІ нової декларації.

Звертаємо увагу, що у графі «Категорії об’єктів» нерухомого/рухомого майна у розділах VII та VIІІ нової декларації тепер зазначаються не назви об’єктів, а номер, що відповідає категорії об’єкта. Так, наприклад, для нерухомого майна земельні ділянки зазначаються у декларації з категорією «1»; житлові будинки з категорією «2»; квартири – «3»; садовий (дачний) будинок – «4»; гараж – «5»; водойми – «6»; інше нерухоме майно – «7».

Щодо мінімальної зарплати у 2016 році

Законом України «Про Державний бюджет на 2016 рік» встановлена мінімальна заробітна плата у 2016 р. на рівні:

у місячному розмірі: з 1 січня — 1 378 грн., з 1 травня — 1450 грн., з 1 грудня — 1550 грн.;

у погодинному розмірі: з 1 січня — 8,29 грн., з 1 травня — 8,69 грн., з 1 грудня — 9,29 грн.

Подавайте звітність в електронному вигляді

Державна податкова інспекція Ленінського району м. Дніпропетровська звертає увагу, що платники податків, які отримали ключі електронного цифрового підпису від Акредитованого центру сертифікації ключів, мають можливість подавати звітність в електронному вигляді, в тому числі з єдиного соціального внеску.

Подання звітності в електронній формі має багато очевидних переваг. Серед основних переваг подання звітності в електронному вигляді варто виділити економію робочого часу та коштів на придбання бланків звітності, оперативне відстеження змін до форм звітності, уникнення втрат часу на черги при поданні звітності тощо.

Для електронного звітування платникам потрібно завантажити відповідне програмне забезпечення та отримати електронний цифровий підпис, який надається безкоштовно.

Для отримання ключів електронного цифрового підпису потрібно звернутись до Акредитованого центру сертифікації ключів інформаційно-довідкового департаменту ДФС.

Інформацію щодо необхідних документів для отримання ключів електронного цифрового підпису можна знайти на офіційному інформаційному ресурсі Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС за електронноюадресою http://acskidd.gov.ua/.

Фізичні особи – підприємці на загальній системі оподаткування сплачують військовий збір до 19 лютого 2016 року

Відповідно до підпункту 164.1.3 пункту 164.1 статті 164 Податкового кодексу України загальний річний оподатковуваний дохід дорівнює сумі загальних місячних оподатковуваних доходів, іноземних доходів, отриманих протягом такого звітного податкового року, доходів, отриманих фізичною особою – підприємцем від провадження господарської діяльності.

Згідно із статтею 177 цього Кодексу об’єктом оподаткування фізичної особи – підприємця є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи – підприємця.

Отже, фізичні особи – підприємці, крім тих що обрали спрощену систему, за результатами звітного податкового року самостійно розраховують військовий збір в розмірі 1,5 відсотки чистого оподатковуваного доходу, відображають в річній податковій декларації та сплачують в терміни передбачені для сплати податку на доходи фізичних осіб за відповідний період.

Першим звітним податковим періодом для нарахування військового збору з доходів фізичних осіб – підприємців, які обрали загальну систему оподаткування є 2015 рік. Термін сплати військового збору для фізичних осіб – підприємців – до 19 лютого 2016 року.

Що ж стосується підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, то оскільки підпунктом 165.1.36 Кодексу встановлено що, до загального оподатковуваного доходу фізичних осіб не включається дохід фізичної особи – підприємця, з якого сплачується єдиний податок згідно із спрощеною системою оподаткування, а значить ця категорія осіб, звільняється від нарахування та сплати військового збору.

Сплачений податок на нерухомість юридичними особами зменшує зобов’язання з податку на прибуток

Об’єктом оподаткування податком на прибуток підприємств є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування фінансового результату до оподаткування, визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних П(С)БО або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень Податкового кодексу.

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, відноситься до адміністративних витрат та враховується при визначенні фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку). Податок на прибуток, що підлягає сплаті до бюджету платниками податку, зменшується на суму нарахованого та сплаченого податку на майно (в частині податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки).

Сума нарахованого та сплаченого податку на майно відображається у рядку 16.2 додатка ЗП до рядка 16 ЗП «Зменшення нарахованої суми податку» до декларації з податку на прибуток підприємств, затвердженої наказом Мінфіну від 20.10.2015 № 897.

Фізична особа, яка здійснює незалежну адвокатську діяльність, не може обрати спрощену систему оподаткування

Незалежна професійна діяльність – це, зокрема, діяльність адвокатів за умови, що така особа не є працівником або фізичною особою – підприємцем та використовує найману працю не більш як чотирьох фізичних осіб (пп.14.1.226 ст.14 Податкового кодексу України).

Пунктом 291.3 ст.291 Податкового кодексу визначено, що обрати спрощену систему оподаткування може юридична особа чи фізична особа – підприємець.

Отже, фізична особа, яка здійснює незалежну адвокатську діяльність, не може бути підприємцем у межах такої адвокатської діяльності та обрати спрощену систему оподаткування, обліку та звітності.

При цьому чинним законодавством не заборонено фізичній особі, яка здійснює незалежну адвокатську діяльність, бути підприємцем та здійснювати іншу підприємницьку діяльність, не заборонену законом.

Не погашена прострочена заборгованість визнається безнадійною

Безнадійна заборгованість це заборгованість, що відповідає одній з таких ознак, а саме, прострочена заборгованість фізичної або юридичної особи, не погашена внаслідок недостатності майна зазначеної особи, за умови, що дії щодо примусового стягнення майна боржника не призвели до повного погашення заборгованості (пп. “є” пп. 14.1.11 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу).

Коментарі (0)

Додати смайл! Залишилося 3000 символів
Додати новини
Реклама

Опитування

Ви підтримуєте виселення з Печерської лаври московської церкви?

Реклама

Зараз коментують

Всі