Повідомляє ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська

2015-12-30 21:34 Подобається

Платники Красногвардійського району м.Дніпропетровська направили до бюджету країни понад 18 мільйонів гривень військового збору

Таку суму надходжень мобілізовано до державного бюджету за період січень-листопад 2015 року. В тому числі за листопад поточного року платниками податків перераховано понад 2 мільйони гривень збору, що на 5,8% перевищило індикативний показник.

Звертаємо увагу, що військовий збір сплачується (перераховується) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу.

Якщо податковий агент нараховує, але не виплачує (не надає) платнику податку дохід, то військовий збір, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає перерахуванню до бюджету податковим агентом у строки, встановлені законодавством для місячного податкового періоду, тобто не пізніше 30 календарних днів, наступних за місяцем нарахування доходу.

Платник, який отримує доходи від особи, що не є податковим агентом, та іноземні доходи, зобов'язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року, а також сплатити військовий збір з таких доходів

Якщо оподатковуваний дохід надається у негрошовій формі чи виплачується готівкою з каси податкового агента, військовий збір сплачується (перераховується) до бюджету протягом банківського дня, що настає за днем такого нарахування (виплати, надання).

Організація роботи щодо погашення податкового боргу з податків, зборів та єдиного внеску платників

Про погашення податкового боргу з податків, зборів та єдиного внеску платників повідомила начальник управління погашення заборгованостей ГУ ДФС у Дніпропетровській області Яна Бабець під час прес-конференції в медіа-центрі "Днепр ПОСТ".

За її словами: "Враховуючи сьогоднішню ситуацію в нашій країні, ми розуміємо, що деякі підприємства не справляються зі своїми фінансовими зобов'язаннями і утворюють податковий борг. Якщо брати загальний показник по Україні, то Дніпропетровська область знаходиться в "золотій середині" по податковій заборгованості. Основними боржниками в Дніпропетровській області є комунальні підприємства. Це сфера водопостачання і теплопостачання, оскільки є невідповідність тарифів - того що платять клієнти і витрачає підприємство на свою роботу. Комунальники заборгували близько 200 мільйонів гривен, а фізичні особи - більше 150 мільйонів гривен".

Управління погашення заборгованостей ГУ ДФС у Дніпропетровській області покликане боротися з погашенням податкової заборгованості. На сьогодні середньомісячне погашення податкового боргу по області складає близько 55 мільйонів гривен в місяць.

Це досить вагома цифра в масштабах України. Окрім податкового боргу, ще існує такий напрям, як неоплата єдиного соціального внеску. Також, ведеться певна робота з державною виконавчою службою, результатом якої є погашення заборгованості більше 5 мільйонів гривен в місяць. Але, оскільки оплата податків є гарантією отримання заробітної плати вчітелям і усім держслужбовцям, то оплата єдиного соціального внеску - це, так би мовити, оплата на майбутнє в отриманні пенсій".

"Управління погашення заборгованостей ГУ ДФС у Дніпропетровській області закликає платників податків сумлінно оплачувати податки і єдиний соціальний внесок, тому що обидва ці показники – "наше майбутнє, майбутнє наших дітей і наших батьків",- резюмувала Яна Бабець.

Протягом 11 місяців 2015 року митницями ДФС порушено майже 16,6 тис. справ про порушення митних правил

Протягом січня – листопада поточного року митницями Державної фіскальної служби порушено 16 578 справ про порушення митних правил на суму понад 1 713,63 млн. грн. З них у 7 986 справах вилучено предмети правопорушень на суму понад 561,33 млн. грн.

Переважну більшість вартості вилученого складають промислові товари – понад 337,13 млн. грн. Продовольчих товарів вилучено на суму понад 75,15 млн. грн., валюти – понад 98,24 млн. грн., транспортних засобів – понад 50,80 млн. грн.

На початку грудня в зоні митного контролю залу «Відліт» терміналу «D» міжнародного аеропорту «Бориспіль» під час митного огляду в особистих речах іноземця, виявлено та вилучено 2,652 кг бурштину та 15 виробів із срібла.

За даним фактом складено протокол про порушення митних правил за ч.1 ст. 483 Митного кодексу України (Переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю).

Інший випадок порушення митного законодавства України зафіксували співробітники митного поста «Краковець» Львівської митниці ДФС під час здійснення митного контролю автомобіля, який прямував до України з Польщі.

У багажному відсіку транспортного засобу виявлено 5 металевих труб для димовідводу вагою 50 кг та вартістю 303,4 польських злотих. Крім того, водій намагався ввезти на територію України електроніку фірми «Apple», а саме – 3 електронних планшети, 1 комп`ютер моноблок та 65 чохлів для мобільних телефонів загальною вартістю 97,7 тис. грн.

За цим фактом складено протокол про порушення митних правил за ст. 471 Митного кодексу України (Порушення порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю), а вантаж вилучено.

Дата отримання доходу ФОП – платника єдиного податку у разі сплати покупцем коштів через платіжний термінал

Відповідно до пункту 292.6 статті 292 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VІ із змінами та доповненнями (далі – Кодекс) датою отримання доходу платника єдиного податку є дата надходження коштів платнику єдиного податку у грошовій (готівковій або безготівковій) формі, дата підписання платником єдиного податку акта приймання-передачі безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг). Для платника єдиного податку третьої групи, який є платником ПДВ, датою отримання доходу є дата списання кредиторської заборгованості, за якою минув строк позовної давності.

Порядок ведення книги обліку доходів платників єдиного податку першої і другої груп та платників єдиного податку третьої групи, які не є платниками ПДВ (далі – Книга), затверджено наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015 №579 (зареєстрований у Міністерстві юстиції України 07.07.2015 за №799/27244) (далі – Порядок).

Згідно з пунктом 5 зазначеного Порядку записи у Книзі виконуються за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід, окремо кошти, що надійшли на поточний рахунок платника податку та/або отримано готівкою, фактично безоплатно отримано товари (роботи, послуги).

Отже, датою отримання доходу фізичної особи – платника єдиного податку у разі проведення розрахунків за товари з використанням електронних платіжних засобів у платіжній системі є дата надходження коштів на розрахунковий рахунок платника єдиного податку.

Терміни розрахунків за експортно-імпортними операціями у сфері ЗЕД

Починаючи з 05.12.2015 на період до трьох місяців розрахунки за операціями з експорту та імпорту товарів (робіт, послуг) здійснюються у строк, що не перевищує 90 календарних днів.

Дана норма передбачена Постановою Правління Національного банку України від 04 грудня 2015 року № 863 «Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках України», яка набрала чинність з 05 грудня 2015 року і діє до 04 березня 2016 року включно.

Відповідне питання – відповідь розміщено у категорії 114 Бази знань, що знаходиться на сервісі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» офіційного веб-порталу ДФС України.

Проведено останнє у 2015 році засідання Громадської ради при ГУ ДФС у Дніпропетровській області

Під час останнього у 2015 році засідання Громадської ради при ГУ ДФС у Дніпропетровській області підведені підсумки роботи ради за рік та намічено першочергові питання, які будуть розглянуто у наступному, 2016 році.

Під час засідання голова Громадської ради при ГУ ДФС області Володимир Дон доповів, що у 2015 році було проведено 8 засідань Громадської ради, 5 засідань комітетів, 3 засідання робочих груп. До органів виконавчої влади та місцевого самоврядування членами ради підготовлено та направлено 24 звернення. На засіданнях ради прийнято 72 рішення, схвалено 7 проектів та 12 пропозицій.

Із заключним словом до присутніх звернувся виконуючий обов’язки начальника Головного управління ДФС у Дніпропетровській області Геннадій Ткачук: «Керівництво органів фіскальної служби завжди відкрито для співпраці з громадськістю. Активна участь громадськості у реформах податкової системи це запорука успіху побудови якісної та прозорої європейської державної служби. Членам Громадської ради у наступному, 2016 році, бажаю плідної роботи».

Правила перетину кордону напередодні Новорічних та Різдвяних свят

Днями у прес – центрі ІА «МОСТ – ДНЕПР» відбулася прес-конференція на тему: «Правила перетину кордону напередодні Новорічних та Різдвяних свят» за участі заступника начальника митного поста – начальника відділу митного оформлення №1 митного поста «Дніпропетровськ – аеропорт» Дніпропетровської митниці ДФС Атаманенка Євгена.

За його словами: «Під час перетину кордону необхідно пам’ятати, які речі громадян вважаються особистими і не обкладаються митом.

До особистих речей щодо законодавства відносяться: спортивне спорядження (велосипед, вудка, комплект альпіністського спорядження, комплект спорядження для підводного плавання, комплект лиж, комплект тенісних ракеток, дошка для серфінгу та інше аналогічне спорядження, призначене для використання однією особою). Товари особистої гігієни та індивідуальні косметичні засоби, особисті прикраси, призначені виключно для особистого використання, і які мають ознаки використання. Також один фотоапарат, одна кіно– або відеокамера разом з обґрунтованою кількістю фото–, відео–, кіноплівки і додатковим спорядженням.

Не більше двох мобільних телефонів і переносних персональних комп’ютерів, флеш-карти у кількості не більше трьох штук. Туалетної води – 0,5 л або 100 г парфуму».

Також, при в’їзді на територію України з-за кордону лікарські препарати можна ввозити з собою без рецепта лікаря тільки у кількості, яка не перевищує п’яти упаковок кожного найменування на людину.

Євген Атаманенко зазначив, що у зв’язку з новорічними святами актуальним залишається питання щодо ввезення алкоголю, тютюну та продуктів харчування на територію України: «Громадяни, які досягли повноліття можуть ввозити з собою: 5 л пива, 2 л вина, 1 л міцних алкогольних напоїв; 200 сигарет або 50 сигар, 250 г тютюну, або всі вироби в наборі загальною вагою не більше 250 г.

Також, він додав, стосовно ввезення та вивезення валюти громадянами, то українцеві, в незалежності від віку можна ввозити в Україну та вивозити за межі країни готівку у сумі, яка не перевищує 10 тис. євро, без письмового декларування митним органам.

Ввезення на територію України алкогольних напоїв та тютюнових виробів особами, що не досягли 18 років, забороняється.

У разі виникнення питань, що можна перевозити і в якій кількості перевозити через кордон, необхідно звертатися за цілодобовим телефоном (056) 39-56-73.

Витрати, понесені підприємством у зв’язку з оплатою найманого житла працівникам, оподатковуються єдиним внеском

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська нагадує, що пунктом 1 частини 1 статті 7 Закону України від 08.07.2010 №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями визначено, що базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) для роботодавців та найманих працівників, є сума нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України «Про оплату праці», сума винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.

Виплати, що відносяться до основної, додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, при нарахуванні єдиного внеску визначені Інструкцією зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Державного комітету статистики України від 13.01.2004 №5 (зареєстрована у Міністерстві юстиції 27.01.2004 за №114/8713) (далі – Інструкція № 5).

Згідно з підпунктом 2.3.4 пункту 2.3 Інструкції №5 виплати, що мають індивідуальний характер (оплата квартири та найманого житла, гуртожитків, товарів, продуктових замовлень, абонементів у групи здоров’я, передплати на газети та журнали, протезування, суми компенсації вартості виданого працівникам палива у випадках, не передбачених чинним законодавством) належать до фонду оплати праці у складі інших заохочувальних та компенсаційних виплат.

Отже, єдиний внесок нараховується підприємством на витрати, понесені ним у зв’язку з оплатою найманого житла працівникам.

Особливості припинення діяльності фізичних осіб – підприємців

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська нагадує, що підпунктом 6 пункту 11.32 розділу XI Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 09.12.2011 №1588 (зареєстрований у Міністерстві юстиції України 29.12.2011 за №1562/20300) з внесеними змінами визначено, що після державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичних осіб – підприємців, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія або територія проведення антитерористичної операції, процедури та дії щодо зняття з обліку самозайнятих осіб можуть проводитись за місцем перебування таких осіб у разі їх звернення до відповідних контролюючих органів з документальним підтвердженням особи та місця перебування.

Актуально для платників податків!

Державна фіскальна служба України (далі – ДФС) на головній сторінці офіційного порталу за посиланням http://sfs.gov.ua/anonsi/11916.html повідомила, що у зв’язку із завершенням бюджетного 2015 року, з 1 по 4 січня 2016 року буде тривати проведення технологічних регламентних робіт в інформаційних системах ДФС.

У зазначені дні платникам податків, які подають податкову звітність до контролюючих органів засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством (далі – в електронній формі), засобами АС «Єдине вікно подання електронної звітності», будуть направлятись лише перші квитанції.

По завершенню проведення технологічних регламентних робіт, почне здійснюватись обробка поданої з 1 по 4 січня 2016 року податкової звітності в електронній формі у штатному режимі і буде забезпечено формування та направлення засобами АС «Єдине вікно подання електронної звітності» других квитанцій. При цьому дата реєстрації у контролюючому органі прийнятої податкової звітності буде відповідати даті, зазначеній у першій квитанції.

Отже, перевірку результатів обробки направленої з 1 по 4 січня 2016 року податкової звітності в електронній формі необхідно здійснювати, починаючи з 5 січня 2016 року.

Враховуючи зазначене, рекомендується з 1 по 4 січня 2016 року подавати лише податкову звітність, для якої настає термін сплати нарахованих сум.

Роман Насіров підсумував роботу фіскальної служби у 2015 році

Про попередні підсумки роботи у 2015 році, процеси і зміни, які відбуваються у Державній фіскальній службі України, зокрема, щодо реформування служби, стану забезпечення бюджетних надходжень та боротьби з тіньовою економікою розповів Голова ДФС Роман Насіров під час прес-конференції 25 грудня в Кабінеті Міністрів України

Разом з керівником служби про свою роботу прозвітували і Перший заступник Голови ДФС Сергій Білан та начальник Міжрегіонального головного управління – Центрального офісу Євген Бамбізов.

Так, за словами Романа Насірова, основним завданням, виконання якого чекало і суспільство, і Уряд, і Парламент, стало реформування служби.

«Ми почали зміни з себе. Затверджено нову структуру ДФС – в ній підрозділи сформовані за функціональним напрямом. Це дозволило усунути дублювання функцій та виконати доручення Кабінету Міністрів України щодо скорочення служби на 30 відсотків. Вже звільнено 1862 працівники. А перше незалежне тестування, до якого залучено консорціум незалежних HR-фахівців, пройшли 877 керівників та ключових фахівців центрального апарату та територіальних органів ДФС», - наголосив Роман Насіров.

Також запроваджено Офіс аудиту та проведено сертифікацію аудиторів, розпочато демілітаризацію податкової міліції та реформу Офісу великих платників.

Не менш важливими є й досягнення ДФС у напрямі стабілізації надходжень до бюджету. З початку року до зведеного бюджету ДФС забезпечила надходження 522 млрд. грн. Щомісячне перевиконання планових показників дозволило на початку осені забезпечити Уряду реалізацію соціальних програм та поступово збільшити суми повернення бізнесу податку на додану вартість.

Так, з початку року відшкодовано 58,9 млрд. грн. ПДВ, з них 21 млрд. грн. – протягом трьох останніх місяців.

Збільшились й середньомісячні суми надходження ПДВ: порівняно з 2014 роком фактично майже на 30%. У листопаді до бюджету надійшла рекордна сума цього податку – 10,8 млрд. грн., за результатами грудня задекларовано 10,7 млрд. грн. ПДВ.

­Крім того, перевиконання по митному напряму дозволило побудувати 32,8 км нових доріг та розпочати реконструкцію 29,4 км доріг у Чернівецькій, Волинській та Львівській областях. Завдяки експерименту, за яким 50% від суми перевиконання по митним зборам спрямовується на розбудову інфраструктури регіонів, бюджети областей отримали понад 400 млн. грн.

Збільшенню надходжень бюджету також сприяла ефективна боротьба з тіньовим бізнесом.

«Основним показником роботи у цьому напрямі є не кількість порушених кримінальних справ чи вироків суду, а прямий економічний ефект від діяльності оперативних підрозділів ДФС. Це забезпечення надходжень до держбюджету та запобігання тратам державних коштів», - підкреслив Сергій Білан.

Так, державі відшкодовано 932,4 млн. грн. збитків по закінченим кримінальним провадженням. Завдяки використанню системи аналізу ризиків вдалося попередити спроби формування фіктивного податкового кредиту з ПДВ на стадії реєстрації податкових накладних на суму 243 млрд. грн.

Крім того, з початку року припинено діяльність 59 конвертаційних центрів та з їх вигодонабувачів стягнуто до бюджету 770 млн. грн.

Значні кроки було зроблено й у напрямі реформування митниць, вдосконалення митних процедур, захисту кордонів та приведення митних пунктів пропуску до європейських стандартів.

«Я хочу подякувати всім сумліннім платникам податків за цей рік. І за те, що більшість з них була готова до змін, які відбуваються в країні. До змін, які відбуваються у фіскальній службі. А саме головне – за підхід до процедури сплати податків. Зі свого боку ми будемо забезпечувати прозорість своєї роботи та єдиний підхід до усіх платників податків», - підсумував Роман Насіров.

Підрозділ ДФС «Фантом» у зоні АТО вилучив майже 42 тис. дол. США, які призначались терористам

Зведеною мобільною групою у складі співробітників спецпідрозділу податкової міліції ДФС «Фантом», СБУ, ДПСУ та ВСУ на контрольно-пропускному пункті «Курахове» Донецької області зупинено та оглянуто легковий автомобіль.

У результаті огляду у водія, місцевого мешканця, виявлено та вилучено грошові кошти у сумі 41 тис. 800 дол. США, які він намагався перевезти на непідконтрольну Україні територію з метою фінансування тероризму.

За даним фактом відкрито кримінальне провадження за ч.1 ст. 258-5 ККУ (фінансування тероризму).

Привітання начальника ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська Ганни Чуб з Новим Роком

Шановні колеги та платники податків!

Прийміть мої найщиріші вітання з Новим роком! Рік, що минає, був багатий на кардинальні зміни і перетворення у нашій країні взагалі та фіскальній службі зокрема. Ми шукали нові шляхи удосконалення роботи, аналізували та виправляли помилки, втілювали креативні проекти. Цей час був достатньо напруженим та відповідальним, та, впевнений, він залишить у нашій пам’яті гарні спогади, а всі наші починання матимуть гідне продовження.

Нехай 2016 рік стане роком втілення ваших планів, здійсненням мрій та сподівань.

Бажаю вам щастя, міцного здоров’я, нових досягнень, добробуту та родинного затишку!

Актуально для користувачів РРО!

Фахівці ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська нагадують, що у суб’єктів господарювання, які використовують реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО), залишився час до кінця грудня 2015 року, щоб обладнати місця торгівлі касовими апаратами, що забезпечують створення контрольної цифрової стрічки та подання по електронних каналах зв’язку електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків.

Отже, користувачі РРО, які не встигли вивести з експлуатації касову техніку, яка не відповідає зазначеним вище вимогам, мають до 01.01.2016 встановити нову або доопрацювати наявну.

Відповідно до пункту 8 розділу II «Прикінцеві положення» Закону України від 06.07.1995 №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями (далі – Закон №265) платникам податків дозволено до 1 січня 2016 року використання електронних контрольно-касових апаратів, введених в експлуатацію до 1 січня 2015 року, що створюють контрольну стрічку в друкованому вигляді та подають до органів ДФС по дротових або бездротових каналах зв’язку тільки інформацію про обсяг розрахункових операцій, виконаних у готівковій та/або в безготівковій формі, яка міститься в їх фіскальній пам’яті, і при цьому не подають електронних копій розрахункових документів.

Таким чином, користувачам зареєстрованих та введених в експлуатацію до 01.01.2015 електронних контрольно-касових апаратів, що подають до фіскальних органів тільки інформацію про обсяг розрахункових операцій (Z-звіти), встановлено перехідний період тривалістю 1 рік (з 01.01.2015 по 31.12.2015), для доопрацювання або заміни існуючої касової техніки на таку, яка забезпечує подання по електронних каналах зв’язку електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків.

Звертаємо увагу, що згідно з пунктом 5 статті 17 Закону №265 передбачена відповідальність суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги) у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян у разі, якщо контрольну стрічку не надруковано або не створено в електронній формі на РРО або виявлено спотворення даних про проведені розрахункові операції, інформація про які міститься на контрольній стрічці, створеній в електронній формі.

З 1 січня 2016 року розпочинається кампанія декларування доходів громадян

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська нагадує, що з 1 січня 2016 року стартує кампанія декларування доходів, отриманих громадянами у 2015 році.

Цьогорічні доходи та майновий стан громадянам потрібно буде декларувати за новою формою декларації про майновий стан і доходи (далі – декларація), яка затверджена наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 №859, що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 26.10.2015 за №1298/27743.

Декларація об’єднала звітність з податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) та військового збору. Відтепер фізичні особи – платники податків подаватимуть декларацію, в якій окрім податкових зобов’язань з ПДФО, необхідно буде показати податкові зобов’язання з військового збору.

Обов’язкове подання декларації про майновий стан і доходи, отримані у 2015 році, передбачено для тих громадян, які отримували доходи, що підлягають оподаткуванню, але від осіб, які не є податковими агентами, а саме:

- доходи від операцій з продажу (обміну) об’єктів рухомого та/або нерухомого майна;

- дохід від надання майна в лізинг, оренду (суборенду), житловий найм (піднайм);

- інвестиційний прибуток;

- вартість успадкованого чи отриманого у дарунок майна;

- іноземні доходи.

Також, обов’язкове подання декларації у разі отримання громадянином доходів у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород від двох і більше податкових агентів.

Податкова декларація за 2015 рік подається до 1 травня 2016 року.

Громадяни, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2015 року, податкову декларацію можуть подати упродовж усього 2016 року.

Коментарі (0)

Додати смайл! Залишилося 3000 символів
Додати новини
Реклама

Опитування

Ви підтримуєте виселення з Печерської лаври московської церкви?

Реклама

Зараз коментують

Всі