Майже 190 000 платників скористалися послугами ЦОП ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська
Якісну правову податкову допомогу, оперативний прийом податкової звітності можна отримати в центрі обслуговування платників ДПІ у Красногвардійському районі.
Протягом 11 місяців цього року Центр відвідали 189 220 платників податків, яким було своєчасно надано 5 941 адміністративних, 11 180 консультаційних та 172 099 інформаційних послуг.
У 2015 році найбільшою популярністю у громадян користується послуга видачі картки платника податків і внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків та видачі довідки про відсутність заборгованості з платежів до бюджету, що контролюються органами доходів і зборів, яку надали 2 237 та 1 008 платникам податків, відповідно.
З переліком адміністративних послуг можна ознайомитися на офіційному суб-сайті ГУ ДФС у Дніпропетровській області (
Для зручності платників на сайті розміщені електронні форми заяв, необхідні для отримання таких послуг.
Антикорупційним сервісом „Пульс” з початку року скористалось 52 платників Красногвардійського району
Протягом січня – листопада 2015 року до ДПІ у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області на розгляд з сервісу «Пульс» надійшло 52 звернення від платників Красногвардійського району.
Найактуальнішими темами, що порушувались у зверненнях, були питання щодо роботи органів державної фіскальної служби – 8 (15,4%), системи електронного адміністрування ПДВ – 9 (17,3%), звітності та реєстрації накладних – 33 (63,5%), реєстрації платником ПДВ – 2 (3,8%). Всі питання, порушені заявниками у зверненнях, вирішено по суті.
Антикорупційний сервіс Державної фіскальної служби „Пульс” є ефективним механізмом взаємодії з платниками податків. Сервіс працює за принципом зворотнього зв'язку - оператори не тільки приймають звернення, але і повідомляють про результати розгляду та вжиті заходи. Номер цілодобової безкоштовної телефонної лінії сервісу „Пульс”: (044) 284-00-07.
З початку року підприємці Дніпропетровщини отримали 11 тисяч 231 ліцензію на право роздрібної торгівлі алкоголем та тютюном
Всього на території Дніпропетровської області станом на 01.12.2015 діє 11687 ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, з них: 6401 ліцензій на алкогольні напої та 5286 – на тютюнові вироби по 5753 суб’єктам господарської діяльності. Про це повідомила заступник начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Вікторія Каліногорська.
«В той же час в області призупинено дію 1510 ліцензій за несвоєчасну сплату чергового платежу та анульовано 1274 ліцензії, в тому числі за фактом продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років – 35 ліцензій», – зазначила Вікторія Каліногорська.
До казни Дніпропетровщини протягом січня – листопада поточного року надійшло 62,4 млн. грн. плати за ліцензії на право оптової та роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами. Цей показник перевищує рівень надходжень аналогічного періоду 2014 року на 15,1 млн. грн.
Наявність електронного цифрового підпису – це переваги в обслуговуванні
Електронний цифровий підпис платники податків, фізичні та юридичні особи, можуть отримати в Акредитованому центрі сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС, - повідомляє ДПІ У Красногвардійському районі м.Дніпропетровська.
Ключі електронного цифрового підпису, видані Акредитованим центром сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС України, дають змогу:
- уникнути черг в Центрах обслуговування платників податків при поданні звітності.
- звітувати не лише до податкового органу, а й до інших контролюючих органів на території України (зокрема органів державної статистики та Пенсійного фонду України).
- отримувати відомості з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків у електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису.
- використовувати отримані ключі для роботи в «Електронному кабінеті платника податків» який працює дистанційно у режимі реального часу, та дає можливість звітувати до податкового органу, проводити звіряння своїх розрахунків з бюджетом та отримувати Акт про проведення звіряння, не витрачаючи час на відвідування органів ДФС.
- використовувати інші електронні сервіси ДФС України.
Довідково: Електронний цифровий підпис платники податків, фізичні та юридичні особи, можуть отримати в Акредитованому центрі сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС, що знаходяться за адресами: м. Дніпропетровськ, вул.Героїв Сталінграду, 25 та пр.Газети «Правда», 95а.
До уваги користувачів РРО: якщо втрачена довідка про реєстрацію КОРО та реєстраційне посвідчення до РРО
Відповідальність за порушення норм із застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО) або з регулювання обігу готівки визначена Законом України від 06.07.1995 №265/95 «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» з внесеними змінами та доповненнями і Указом Президента України від 12.06.1995 №436/95 «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки».
Вищевказаними нормами чинного законодавства відповідальність за втрату реєстраційного посвідчення до РРО та довідки про реєстрацію книги обліку розрахункових операцій не передбачена.
При цьому, платник податків, який втратив зазначені документи повинен звернутися до органів ДФС з метою отримання дублікату
Податкова міліція у Дніпропетровську вилучила 161 тис. грн. за фактом ухилення від сплати податків
Співробітниками податкової міліції Дніпропетровської області в рамках розслідування кримінального провадження за ч.3 ст.212 КК України на підставі ухвали суду проведено обшук в складських приміщеннях одного з товариств міста Дніпропетровськ.
Під час обшуку виявлено та вилучено 161 тис. грн. готівкою, 450,3 тис. дитячих іграшок в асортименті, 20 системних блоків, 2 ноутбуки та чорнову бухгалтерську документацію товариства.
Тривають слідчі дії.
Підрозділ ДФС «Фантом» затримав партію фальсифікованого алкоголю у зоні АТО
Підрозділ податкової міліції ДФС «Фантом» спільно з представниками національної поліції затримав велику партію підроблених алкогольних напоїв.
На блокпосту в Артемівському районі правоохоронцями було зупинено вантажівку, що перевозила партію горілки з ознаками фальсифікату.
Так, було виявлено 2540 пляшок ємністю 0,25 літра та 1320 пляшок ємністю 0,5 літра горілки «Пшенична», що начебто вироблена на заводах у Горлівці та Єнакієве. Алкогольні вироби містили марки акцизного податку з ознаками фальсифікації.
Наразі 1295 літрів фальсифікованого алкоголю вилучено, встановлюється місце його виготовлення. Триває перевірка.
Актуально для користувачів РРО!
ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська нагадує, що у суб’єктів господарювання, які використовують реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО), залишився час до кінця грудня 2015 року, щоб обладнати місця торгівлі касовими апаратами, що забезпечують створення контрольної цифрової стрічки та подання по електронних каналах зв’язку електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків.
Отже, користувачі РРО, які не встигли вивести з експлуатації касову техніку, яка не відповідає зазначеним вище вимогам, мають до 01.01.2016 встановити нову або доопрацювати наявну.
Відповідно до пункту 8 розділу II «Прикінцеві положення» Закону України від 06.07.1995 №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями (далі – Закон №265) платникам податків дозволено до 1 січня 2016 року використання електронних контрольно-касових апаратів, введених в експлуатацію до 1 січня 2015 року, що створюють контрольну стрічку в друкованому вигляді та подають до органів ДФС по дротових або бездротових каналах зв’язку тільки інформацію про обсяг розрахункових операцій, виконаних у готівковій та/або в безготівковій формі, яка міститься в їх фіскальній пам’яті, і при цьому не подають електронних копій розрахункових документів.
Таким чином, користувачам зареєстрованих та введених в експлуатацію до 01.01.2015 електронних контрольно-касових апаратів, що подають до фіскальних органів тільки інформацію про обсяг розрахункових операцій (Z-звіти), встановлено перехідний період тривалістю 1 рік (з 01.01.2015 до 01.01.2016), для доопрацювання або заміни існуючої касової техніки на таку, яка забезпечує подання по електронних каналах зв’язку електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків.
Звертаємо увагу, що згідно з пунктом 5 статті 17 Закону №265 передбачена відповідальність суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги) у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян у разі, якщо контрольну стрічку не надруковано або не створено в електронній формі на РРО або виявлено спотворення даних про проведені розрахункові операції, інформація про які міститься на контрольній стрічці, створеній в електронній формі.
Система електронного адміністрування ПДВ: електронні сервіси, запроваджені
ДФС України
ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська нагадує, що Державною фіскальною службою України (далі – ДФС України) запроваджено ланку електронних сервісів щодо отримання платниками інформації з системи електронного адміністрування податку на додану вартість (далі – СЕА ПДВ).
Для зручності платників податків на головній сторінці веб-порталу ДФС України у банері «Електронне адміністрування ПДВ» розміщена актуальна інформація з питань функціонування системи електронного адміністрування ПДВ, у тому числі і перелік оновлених електронних сервісів у СЕА ПДВ.
На теперішній час платники мають можливість скористатись наступними сервісами ДФС України, інформація про які розміщена на головній сторінці веб-порталу ДФС України за посиланням:
Електронний сервіс «Реєстрація договорів про визнання електронних документів»
Фахівці ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська нагадують, що Державною фіскальною службою України (далі – ДФС України) у листопаді поточного року доопрацьовано електронний сервіс «Реєстрація договорів про визнання електронних документів».
Детальна інформація розміщена на офіційному веб-порталі ДФС України за посиланням:
Податковою міліцією упереджено потрапляння на ринки дитячих іграшок без документів про їх походження
Співробітниками податкової міліції у Дніпропетровській області в рамках розслідування кримінального провадження, зареєстрованого за ч.3 ст.212 КК України за фактом ухилення від сплати податків, проведено обшуки в складських приміщеннях та за адресами проживання фігурантів провадження.
За результатами проведених заходів вилучено 325 тис. гривень готівкою, 3 печатки, фінансово-господарську документацію, дитячі іграшки в кількості 66,1 тис. штук без будь-яких документів щодо їх походження.
Тривають слідчі дії.
Платники Красногвардійського району м.Дніпропетровська направили до бюджету країни понад 18 мільйонів гривень військового збору
Таку суму надходжень мобілізовано до державного бюджету за період січень-листопад 2015 року. В тому числі за листопад поточного року платниками податків перераховано понад 2 мільйони гривень збору, що на 5,8% перевищило індикативний показник.
Звертаємо увагу, що військовий збір сплачується (перераховується) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу.
Якщо податковий агент нараховує, але не виплачує (не надає) платнику податку дохід, то військовий збір, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає перерахуванню до бюджету податковим агентом у строки, встановлені законодавством для місячного податкового періоду, тобто не пізніше 30 календарних днів, наступних за місяцем нарахування доходу.
Платник, який отримує доходи від особи, що не є податковим агентом, та іноземні доходи, зобов'язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року, а також сплатити військовий збір з таких доходів
Якщо оподатковуваний дохід надається у негрошовій формі чи виплачується готівкою з каси податкового агента, військовий збір сплачується (перераховується) до бюджету протягом банківського дня, що настає за днем такого нарахування (виплати, надання).
Податковою міліцією під час обшуків вилучено фальсифікований спирт
Співробітниками податкової міліції Черкаської області в ході проведення операції «Акциз-2015» в рамках розслідування кримінального провадження за ч.3 ст.204 КК України на підставі ухвал суду проведено 3 обшуки в житловому приміщенні, торгівельному павільйоні та автомобілі, за результатами яких встановлено факти незаконного виготовлення, зберігання, реалізації та транспортування з метою збуту алкогольних напоїв.
Під час проведених заходів вилучено 5 бочок ємністю 200 літрів та 43 пластикові пляшки ємністю від 1,5 до 6 літрів, заповнених прозорою рідиною з характерним запахом спирту і легковий автомобіль загальною орієнтовною вартістю 363 тис. гривень.
Фізичні особи декларують свої доходи за 2015 рік по-новому
Фахівці ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська нагадують, що фізичні особи – платники податків декларують свої доходи, отримані у 2015 році, за новою формою декларації про майновий стан і доходи (далі – нова декларації).
Нова форма декларації та Інструкція щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи затверджені наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 №859 (зареєстрований Міністерством юстиції України 26.10.2015 за №1298/27743) і вводиться в дію з 1 січня 2016 року.
Для спрощення та зменшення часу для заповнення декларації обсяг нової декларації зменшено з 2-х аркушів до 1-го, а кількість додатків – з 7-ми до 4-х.
Додатки заповнюються лише при отриманні доходів, які передбачають особливий розрахунок оподатковуваного доходу, а саме:
- при отриманні доходів від двох та більше податкових агентів заповнюється додаток Ф1;
- при операціях з інвестиційними активами заповнюється додаток Ф2;
- при отриманні іноземних доходів заповнюється додаток Ф3;
- при отриманні доходів самозайнятими особами заповнюється додаток Ф4.
У новій формі декларації відображається інформація щодо отриманих доходів, відомості щодо утриманого (сплаченого) податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) і військового збору та визначені податкові зобов’язання за операціями з нерухомим/рухомим майном, спадщини (дарування) та надання майна у лізинг, оренду (суборенду), житловий найм (піднайм).
Крім того, відомості про власну нерухомість та/або нерухомість, яка надається в оренду (суборенду), житловий найм (піднайм) зазначається у розділі VII нової декларації, а відомості про власне рухоме майно та/або рухоме майно, яка надається в оренду (суборенду) зазначається у розділі VIІІ нової декларації.
Звертаємо увагу, що у графі «Категорії об’єктів» нерухомого/рухомого майна у розділах VII та VIІІ нової декларації тепер зазначаються не назви об’єктів, а номер, що відповідає категорії об’єкта.
Так, наприклад, для нерухомого майна земельні ділянки зазначаються у декларації з категорією «1»; житлові будинки з категорією «2»; квартири – «3»; садовий (дачний) будинок – «4»; гараж – «5»; водойми – «6»; інше нерухоме майно – «7».
Сума ПДФО, на яку зменшуються податкові зобов’язання у зв’язку з використанням права та податкову знижку, розраховується лише у розділі III нової декларації без заповнення додатка. При цьому не зазначаються реквізити документів, які підтверджують понесені витрати, а вказуються лише категорії понесених витрат (вказуєтьсмя позначка «Х» на відповідних категоріях «1», «2», «3», «4», «5», «6», «7», «8») та загальна сума фактично здійснених протягом звітного податкового року витрат (рядки 13 та 14 декларації).
Акцентуємо увагу, що норма підпункту 166.3.4 пункту 166.3 статті 166 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VІ із змінами та доповненнями (далі – Кодекс) щодо права на податкову знижку за витратами, понесеними для компенсації вартості платних послуг з лікування (категорія витрат за номером «4»), відповідно до пункту 1 розділу XIX Прикінцевих положень Кодексу набирає чинності з 1 січня року, наступного за роком, в якому набере чинності закон про загальнообов’язкове державне соціальне медичне страхування.
На сьогодні такий закон не прийнято, а, отже, платники податків не мають право на отримання знижки згідно з підпунктом 166.3.4 пункту 166.3 статті 166 Кодексу. Відповідно, за 2015 рік категорія витрат за номером «4» розділу III нової декларації платниками податків не заповнюється.
Слід зазначити, що з 01.01.2016 платник податку має право на повернення ПДФО при від’ємній різниці за результатами перерахунку податку відповідно до підпункту «є» пункту 176.1 статті 176 Кодексу. Додаток Ф1 до нової форми декларації доповнено рядком, в якому відображається сума ПДФО, що підлягає поверненню з бюджету за результатами такого перерахунку.
Особливості припинення діяльності фізичних осіб – підприємців
Фахівці ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська нагадують, що підпунктом 6 пункту 11.32 розділу XI Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 09.12.2011 №1588 (зареєстрований у Міністерстві юстиції України 29.12.2011 за №1562/20300) з внесеними змінами визначено, що після державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичних осіб – підприємців, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія або територія проведення антитерористичної операції, процедури та дії щодо зняття з обліку самозайнятих осіб можуть проводитись за місцем перебування таких осіб у разі їх звернення до відповідних контролюючих органів з документальним підтвердженням особи та місця перебування.