З початку року платники податків ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська поповнили бюджет країни на 498,3 млн. гривень
Підсумовуючи роботу інспекції за 11 місяців 2015 року начальник ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська Віктор Саранцев поінформував, що до бюджетів усіх рівнів від платників міста надійшло 498,3 млн. гривень. До загального фонду державного бюджету сплачено 275,4млн. гривень. Надходження податку на прибуток склали 50,6 млн. гривень. Платниками міста перераховано 181,5млн. грн. податку на додану вартість.
Місцевий бюджет протягом січня – листопада цього року теж отримав на 222,9 млн.грн. у тому числі: податку на майно – 1,3 млн.грн, єдиного податку – 44,7 млн.грн, акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів –15,8 млн. грн, екологічного податку –1,3млн. гривень.
Поряд з цим, було також відмічено, що одним із джерел стабільного наповнення бюджету є і результативність заходів фіскальної служби, направлених на детінізацію ринку праці та боротьба з фактами виплат зарплат у «конвертах».
«Питання контролю за дотриманням роботодавцями вимог чинного законодавства при виплаті заробітної плати має першочергове соціальне значення. Серед найбільших ухилень від оподаткування та порушень законодавства, на жаль, залишаються заборгованість, зарплата «в конверті», або її виплата у розмірі, що не відповідає законодавчо встановленому рівню», – відмітив Віктор Саранцев.
Стабільні показники у сплаті єдиного соціального внеску дають можливість державі забезпечити своєчасні виплати необхідних соціальних гарантій громадянам. Цьогоріч надходження єдиного внеску збільшилися, зокрема, за 11 місяців вони склали 347,0 млн.грн.
«Зростання надходжень до бюджету є результатом спільної співпраці з бізнесом. Для спрощення процедури сплати та декларування доходів ми продовжуємо працювати над тим, щоб платники міста отримували максимально комфортні умови та високий рівень сервісних послуг. Колектив інспекції вдячний сумлінним платникам за добровільну сплату податків в нелегкі часи для нашої країни. Адже своєчасне наповнення бюджету є базою розбудови економіки держави та гарантією соціального забезпечення населення. Сподіваємося, що податкові надходження від платників міста і надалі будуть стабільними i давати змогу державі виконувати свої функції», – підкреслив керівник податкової інспекції.
Як отримати «ідентифікаційний номер», перебуваючи за кордоном
За інформацією начальника відділу реєстрації платників та електронних сервісів ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська області Тесленко Тетяни, протягом 11 місяців 2015 року Центром обслуговування платників інспекції видано 3847 реєстраційних номерів облікової картки платника податків.
Керівник підрозділу розповіла, що останнім часом громадяни звертаються із запитанням щодо можливості реєстрації у Державному реєстрі та/або отриманні документа, що засвідчує таку реєстрацію у разі перебування їх за межами країни.
Так, відповідно до п.4 р. ІІІ Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 10.12.2013 р. № 779, громадяни України, які виїхали за її межі і не можуть особисто прибути до відповідного контролюючого органу в Україні, у разі виникнення необхідності в реєстрації у Державному реєстрі та/або отриманні документа, що засвідчує реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі, можуть надіслати поштою на адресу ДФС України Облікову картку/Заяву для реєстрації у Державному реєстрі та ксерокопію з чітким зображенням документа, що посвідчує особу.
Тетяна Тесленко звернула увагу на те, що підпис громадянина України на Обліковій картці/Заяві повинен бути засвідчений дипломатичним представництвом або консульською установою України за місцеперебуванням громадянина України за кордоном.
Аналогічно оформлюється довіреність на отримання документа, що засвідчує реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі. Посвідчення підпису на обліковій картці/Заяві або довіреності повинно бути проведене відповідно до Положення про порядок учинення нотаріальних дій в дипломатичних представництвах та консульських установах України, затвердженого наказом Міністерства юстиції України, Міністерства закордонних справ України від 27.12.2004 р. № 142/5/310.
Поряд з цим, облікова картка фізичної особи може бути подана через законного представника чи уповноважену особу за наявності документа, що посвідчує особу такого представника, та документа, що посвідчує особу довірителя, або його ксерокопії (з чітким зображенням), а також нотаріально засвідченої довіреності та її копії (п.4 р. VII Положення).
«За бажанням громадянина документ може бути виданий як законному представнику/уповноваженій особі, так і надісланий до дипломатичного представництва або консульської установи України за місцезнаходженням громадянина України за кордоном», - додала Тетяна Тесленко.