Повідомляє ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська

2015-12-17 19:43 Подобається

З початку року підприємці Дніпропетровщини отримали 11 тисяч 231 ліцензію на право роздрібної торгівлі алкоголем та тютюном

Всього на території Дніпропетровської області станом на 01.12.2015 діє 11687 ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, з них: 6401 ліцензій на алкогольні напої та 5286 – на тютюнові вироби по 5753 суб’єктам господарської діяльності. Про це повідомила заступник начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Вікторія Каліногорська.

«В той же час в області призупинено дію 1510 ліцензій за несвоєчасну сплату чергового платежу та анульовано 1274 ліцензії, в тому числі за фактом продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років – 35 ліцензій», – зазначила Вікторія Каліногорська.

До казни Дніпропетровщини протягом січня – листопада поточного року надійшло 62,4 млн. грн. плати за ліцензії на право оптової та роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами. Цей показник перевищує рівень надходжень аналогічного періоду 2014 року на 15,1 млн. грн.

Про справляння земельного податку

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області з метою забезпечення дотримання вимог чинного податкового законодавства у частині справляння земельного податку з юридичних осіб повідомляє наступне.

З 01.01.2015 плата за землю – місцевий податок, який є однією із складових податку на майно.

Місцеві податки і збори встановлюються рішеннями, які в межах повноважень приймають сільські, селищні та міські ради. Встановлення місцевих податків і зборів здійснюється у порядку, визначеному Податковим кодексом України (далі – Кодекс).

Статтею 7 Кодексу визначено загальні засади встановлення податків і зборів і, зокрема, ставок податку, податкових пільг тощо.

Розділом XII «Податок на майно» Кодексу передбачено граничний розмір ставок земельного податку. Ставки плати за землю та пільги щодо земельного податку, що сплачується на відповідній території, у розрізі категорій земельних ділянок визначаються рішенням місцевої ради.

При цьому, за відсутності рішення місцевої ради про встановлення місцевих податків і зборів, такі податки до прийняття рішення справляються виходячи з норм Кодексу із застосуванням мінімальних ставок, а плата за землю справляється із застосуванням ставок, які діяли до 31 грудня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування плати за землю (підпункт 12.3.5 пункту 12.3 статті 12 Кодексу).

Зазначену норму також необхідно враховувати для розрахунку суми земельного податку за земельні ділянки, розташовані за межами населених пунктів, нормативну грошову оцінку яких не проведено.

Рішення місцевої ради оприлюднюється до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування ставок податків та пільг (підпункт 12.3.4 пункту 12.3 статті 12 та пункт 271.2 статті 271 Кодексу).

Копія прийнятого рішення надсилається у десятиденний строк з дня оприлюднення до контролюючого органу, в якому перебувають на обліку платники відповідних місцевих податків та зборів (підпункт 12.3.3 пункту 12.3 статті 12 Кодексу).

Відповідно до пункту 284.1 статті 284 Кодексу органи місцевого самоврядування до 25 грудня року, що передує звітному, подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки рішення щодо ставок земельного податку та наданих пільг зі сплати земельного податку юридичним та/або фізичним особам.

Нові зміни щодо зазначеної інформації надаються до 1 числа першого місяця кварталу, що настає за звітним кварталом, у якому відбулися зазначені зміни.

Звертаємо увагу, що Кодексом не дозволяється сільським, селищним міським радам встановлювати індивідуальні пільгові ставки місцевих податків і зборів для окремих юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та фізичних осіб або звільняти їх від сплати таких податків і зборів (підпункт 12.3.7 пункту 12.3 статті 12).

Якщо право на пільгу у платника виникає протягом року, то він звільняється від сплати земельного податку, починаючи з місяця, що настає за місяцем, у якому виникло це право. У разі втрати права на пільгу протягом року податок сплачується, починаючи з місяця, що настає за місяцем, у якому втрачено це право (пункт 284.2 статті 284 Кодексу).

Поряд з цим, відповідно до статті 73 Закону України від 21.05.1997 №280/97-ВР «Про місцеве самоврядування в Україні» із змінами та доповненнями акти ради, сільського, селищного, міського голови, голови районної в місті ради, виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради, прийняті у межах наданих їм повноважень, є обовязковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об’єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території.

Підпунктом 287.1 статті 287 Кодексу визначено, що власники землі та землекористувачі сплачують земельний податок з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.

Державна реєстрація земельних ділянок здійснюється у Державному земельному кадастрі у порядку, встановленому Законом України від 07.07.2011 №3613-УІ «Про Державний земельний кадастр» з внесеними змінами та доповненнями.

Дані Державного земельного кадастру згідно з пунктом 286.1 статті 286 Кодексу є підставою для нарахування земельного податку.

Розпорядження землями територіальних громад, передача земельних ділянок комунальної власності у власність громадян та юридичних осіб, надання земельних ділянок у користування із земель комунальної власності, вилучення земельних ділянок із земель комунальної власності, здійснення контролю за використанням та охороною земель комунальної власності, додержанням земельного законодавства, вирішення земельних спорів тощо належить виключно до повноважень сільських, селищних та міських рад.

Суб’єктам господарювання, які не оформили відповідно до законодавства право власності або користування землею, необхідно звернутися до органів виконавчої влади та/або органів місцевого самоврядування для оформлення та реєстрації такого права.

Порядок декларування доходів фізичних осіб за 2015 рік

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 №859 «Про затвердження форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи», що зареєстрований Міністерством юстиції України 26.10.2015 за №1298/27743 (далі – Наказ №859), затверджено нову форму податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – нова форма декларації), що вводиться в дію з 1 січня 2016 року.

Таким чином, фізичі особи – платники податків (далі – ФО ПП), стосовно доходів, отриманих у 2015 році, повинні надати до податкових інспекцій за своєю податковою адресою (місцем проживання, за яким ФО береться на облік як платник податку контролюючому органі) декларацію про майновий стан і доходи за новою формою.

У зв’язку з набранням чинності з 01.01.2015 норми Закону України від 28.12.2014 №71 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» (далі – Закон №71) щодо поширення на ФО порядку оподаткування військовим збором, нова форма декларації передбачає визначення податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору.

Слід зазначити, що відповідно до підпункту 1.2 пункту 161 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI із змінами та доповненнями (далі – Кодекс) об’єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені статтею 163 Кодексу.

Ставка військового збору складає 1,5 відсотків об’єкта оподаткування, визначеного підпунктом 1.2 пункту 161 підрозділу 10 розділу XX Кодексу (підпункт 1.3 пункту 161 підрозділу 10 розділу XX Кодексу).

При цьому, нарахування, утримання та сплата (перерахування) військового збору до бюджету здійснюються у порядку, встановленому статтею 168 Кодексу (підпункт 1.4 пункту 161 підрозділу 10 розділу XX Кодексу). Підпунктом 168.2.1 пункту 168.2 статті 168 Кодексу передбачено, що платник податку, що отримує доходи від особи, яка не є податковим агентом, та іноземні доходи, зобов’язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року, а також сплатити податок з такик доходів.

Отже, при отриманні доходів від особи, яка не є податковим агентом, та іноземних доходів платник податків повинен разом зі визначенням податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб визначити зобов’язання з військового збору. У графі 7 розділу 2 та рядку 24.1 нової форми декларації вказуються суми військового збору, що підлягають сплаті платником податків самостійно до бюджету за результатами звітного року.

Крім того, платник податків самостійно у рядку 8 розділу І нової форми декларації визначає категорію:

- громадянин;

- особа, яка проводить незалежну професійну діяльність;

- підприємець (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування).

Строки подання декларації залежать від обраної категорії платника, а саме:

- громадянин та особа, яка проводить незалежну професійну діяльність, – до 1 травня року, що настає за звітним (за звітний період 2015 рік останній день подання звітності – 03.05.2016);

- підприємецьпротягрм 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (року) (за звітний період 2015 рік останній день подання звітності – 09.02.2016).

Одним із нововведень є зазначення платниками податків відомостей щодо отриманих доходів, які не підлягають оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб (стаття 165 Кодексу), та загальної річної суми доходу.

Зазначаємо, що стосовно доходів, отриманих у 2015 році, застосовуються наступні ставки податку на доходи фізичних осіб:

- 15 відсотків бази оподаткування – щодо доходів (крім випадків, визначених у підпунктах 167.2 – 167.6 статті 167 Кодексу), які не перевищують десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року;

- 20 відсотків, – якщо база оподаткування в календарному місяці перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, до суми такого перевищення. Самозайняті особи застосовують ставку 20 відсотків до частини середньомісячного річного оподатковуваного доходу, що перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати;

- подвійна ставка податку (30 або 40 відсотків) – до доходів, нарахованих як виграш чи приз (крім виграшів, призів у лотерею, грошові виграші у спортивних змаганнях) на користь резидентів або нерезидентів;

- 20 відсотків – для пасивних доходів, у тому числі нарахованих у вигляді дивідендів за акціями та/або інвестиційними сертифікатами, що виплачуються інститутами спільного інвестування (крім зазначених у підпункті 167.5.2 пункту 167.5 статті 167 Кодексу). Перелік пасивних доходів визначено підпунктом 167.5.3 пункту 167.5 статті 167 Кодексу, до яких, зокрема, відноситься інвестиційний прибуток, включаючи прибуток від операцій з облігаціями внутрішніх державних позик, у тому числі від зміни курсу іноземної валюти;

- 5 та 0 відсотків бази оподаткування у випадках, прямо визначених розділом IV Кодексу, зокрема, при операціях з успадкування (дарування) та операціях з продажу (обміну) об’єктів нерухомого майна.

При декларуванні доходів за результатами 2015 року платникам податків слід враховувати, що розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року, становить 1218 гривень.

Впродовж січня – листопада 2015 року дніпропетровські страхувальники сплатили 17 мільярдів 645 мільйонів гривень єдиного внеску

За одинадцять місяців поточного року від дніпропетровських роботодавців надійшло 17 мільярдів 645 мільйонів гривень єдиного внеску. Ця сума перевищує очікувані показники майже на 75 мільйонів гривень та більше минулорічних надходжень на 1 мільярд 184 мільйони гривень.

За словами виконуючого обов’язки начальника Головного управління ДФС у Дніпропетровській області Геннадія Ткачука, лише у листопаді сплачено 1 мільярд 710 мільйонів гривень єдиного внеску, що на 182 мільйона гривень більше фактичних надходжень одинадцятого місяця 2014 року.

Нагадаємо, що єдиний внесок засобами програмного забезпечення автоматично розподіляється Державною казначейською службою України за видами загальнообов’язкового державного соціального страхування відповідно до визначених пропорцій та перераховується за призначенням – на рахунки, відкриті в Державній казначейській службі на ім’я фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування і пенсійного страхування.

Про застосування пільг зі сплати земельного податку

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що порядок застосування пільг зі сплати земельного податку викладено в Узагальнюючій податковій консультації щодо застосування пільг зі сплати земельного податку, встановлених відповідним рішенням органу місцевого самоврядування, яка затверджена наказом Державної фіскальної служби України (далі – ДФС України) від 28.05.2015 №379 (далі – Узагальнююча консультація №379).

Пунктом 30.1 статті 30 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VІ із змінами та доповненнями (далі – Кодекс) визначено, що податкова пільга це передбачене податковим та митним законодавством звільнення платника податків від обов’язку щодо нарахування та сплати податку і збору, сплата ним податку та збору в меншому розмірі за наявності підстав, визначених пунктом 30.2 цієї статті.

Підставами для надання податкових пільг є особливості, що характеризують певну групу платників податків, вид їх діяльності, об’єкт оподаткування або характер та суспільне значення здійснюваних ними витрат (пункт 30.2 статті 30 Кодексу).

Відповідно до пункту 30.3 статті 30 Кодексу платник податків вправі використовувати податкову пільгу з моменту виникнення відповідних підстав для її застосування і протягом усього строку її дії.

Якщо право на пільгу зі сплати земельного податку у платника виникає протягом року, то він звільняється від сплати податку починаючи з місяця, що настає за місяцем, у якому виникло це право. У разі втрати права на пільгу протягом року податок сплачується починаючи з місяця, що настає за місяцем, у якому втрачено це право (пункт 284.2 статті 284 Кодексу).

Узагальнююча консультація №379 розміщена на офіційному веб-порталі ДФС України за посиланням:

sfs.gov.ua/...sultatsii/63743.html
Наказ ДФС України від 28.05.15 № 379 "Про затвердження Узагальнюючої податкової консультації щодо застосування пільг із сплати земельного податку, встановлених відповідним рішенням органу місцевого самоврядування "
.

Осбливості заповнення нової деклараціїї про майновий стан та доходи

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 №859 «Про затвердження форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи», що зареєстрований Міністерством юстиції України 26.10.2015 за №1298/27743 (далі – Наказ №859), затверджено нову форму податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – нова декларації), що вводиться в дію з 1 січня 2016 року.

Одним із нововведень для цієї декларації є зазначення у ній платниками податків відомостей щодо отриманих доходів, які не підлягають оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб (стаття 165 Кодексу), та загальної річної суми доходу.

Наприклад, фізична особа – підприємець перебувала:

- у першому півріччі на спрощеній системі оподаткування та отримала дохід у розмірі 100,0 тис. грн.,

- у другому півріччі – на загальній системі оподаткування та отримала, дохід у розмірі 10,0 тис.грн., з них чистий оподатковуваний дохід – 5,0 тис. грн.,

- інші доходи не отримувались.

При заповненні розділу II «ДОХОДИ, ОТРИМАНІ ПРОТЯГОМ ЗВІТНОГО (ПОДАТКОВОГО) РОКУ» нової декларації:

- сума доходу на спрощеній системі оподаткування у розмірі 100,0 тис. грн. зазначається у графі 3 «Сума доходів (грн., коп)» рядка 11.1 «Доходи, отримані від провадження господарської діяльності за спрощеною системою оподаткування протягом звітного (податкового) року» та графі 3 рядка 11 «Доходи, які не підлягають оподаткуванню»;

- сума оподатковуваного доходу, отримана на загальній системі оподаткування, у розмірі 5,0 тис. грн. зазначається у графі 3 рядка 10.7 «Доходи, отримані фізичною особою – підприємцем від провадження господарської діяльності, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування (додаток Ф4)»;

- загальна сума отриманого доходу у розмірі 105,0 тис. грн. зазначається у графі 3, рядка 12 «Загальна сума річного доходу (рядок 10 + рядок 11)».

Доходи, які оподатковуються військовим збором

Відповідно до підпункту 1.2 пункту пункту 161 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI із змінами і доповненнями (далі – Кодекс) об’єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені статтею 163 Кодексу.

Згідно з пунктом 163.1 статті 163 Кодексу об’єктом оподаткування резидента є:

- загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід;

- доходи з джерела їх походження в Україні, які остаточно оподатковуються під час їх нарахування (виплати, надання);

- іноземні доходи – доходи (прибуток), отримані з джерел за межами України.

Об’єктом оподаткування нерезидента є:

- загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід з джерела його походження в Україні;

- доходи з джерела їх походження в Україні, які остаточно оподатковуються під час їх нарахування (виплати, надання).

Відповідне питання-відповідь розміщене на сервісі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» офіційного веб-порталу ДФС України у розділі «АКТУАЛЬНІ ЗАПИТАННЯ» за посиланням: http://zir.sfs.gov.ua/main/actual/.

Термін сплати податків і зборів у зв’язку з перенесенням термінів подання податкових декларацій

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує, що Державною фіскальною службою України (далі – ДФС України) на головній сторінці офіційного веб-порталу (sfs.gov.ua) надані роз’яснення щодо порядку сплати податкового зобов’язання у разі, якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день.

Згідно з пунктом 49.20 статті 49 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VІ із змінами та доповненнями (далі – Кодекс), якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем. Граничні строки подання податкової декларації можуть бути збільшені за правилами та на підставах, які передбачені Кодексом.

Пунктом 57.1 статті 57 Кодексу визначено, що платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Правову позицію з питання застосування пункту 57.1 статті 57 Кодексу висловлено Верховним Судом України у постанові від 09.06.2015 по справі №21-18а15 (далі – Постанова).

У цій Постанові визначено, що у разі, якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, граничним строком подання такої декларації є перший після нього робочий день. Тому початок перебігу встановленого пунктом 57.1 статті 57 Кодексу десятиденного строку для сплати визначеного у декларації податкового зобов’язання пов’язаний саме із таким робочим днем.

Тобто десятиденний строк для сплати податку слід рахувати від фактичної дати останнього дня подання декларації за відповідний період.

До кінця року триває декларування доходів громадян

З початку 2015 року до ДПІ У Ленінському районі м. Дніпропетровська громадянами подано 1153 декларацій про майновий стан і доходи, з них: 738 – ті, що підлягають обов’язковому декларуванню, решта –415- скористалися правом на одержання податкової знижки.

За результатами декларування бюджет країни поповнився на 1 691 тисячу гривень.

Наразі і до кінця року триває подання декларацій про майновий стан і доходи платниками, які бажають та мають право на отримання податкової знижки за 2014 рік. Таку декларацію подають громадяни з метою повернення частини сплаченого податку із заробітної плати. Така декларація за 2014 рік подається упродовж всього 2015 року.

З початком року наступного розпочнеться подання декларацій громадянами в обов’язковому порядку за операціями у разі:

- якщо громадяни здавали в оренду нерухомість,

- якщо здійснювали продаж об'єктів нерухомого майна, яке знаходилось у власності особи менше трьох років або якщо продавали протягом року більш як один транспортний засіб,

- якщо громадяни отримували додаткове благо,

- іноземні доходи,

- отримували дохід від надання різноманітних послуг, найпоширеніші це: медичні, послуги няні, домашньої робітниці, дохід від фото- та відео зйомок тощо,

- якщо фізичні особи отримували спадок (подарунки).

Відповідно до Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI дохід, отриманий платником податку від продажу чи обміну не частіше одного разу протягом року житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового чи дачного будинку (включаючи земельну ділянку) та за умови перебування такого майна у власності платника понад три роки, - не оподатковується.

Якщо громадянином отримано дохід, від продажу більш як одного з об’єктів нерухомості протягом звітного податкового року, то такий дохід підлягає оподаткуванню за ставкою 5% від вартості, зазначеної в договорі купівлі-продажу, але не нижче оціночної вартості такого об’єкта, розрахованої органом, уповноваженим здійснювати таку оцінку відповідно до закону.

Окрім цього, Податковим кодексом України передбачено справляння військового збору у розмірі 1,5% вартості об’єкта оподаткування.

Набрала чинності нова форма податкової декларація з податку на прибуток підприємств

Наказом МФУ України від 20.10.2015 р. № 897 затверджено нову форму податкової декларації з податку на прибуток підприємств.

Податкова декларація набрала чинності з 01.12.2015 (опублікована в Офіційному віснику України №93 від 01.12.2015 р.).

Нову форму необхідно застосовувати при складанні декларації за 2015 рік, і подати до фіскального органу до 01 червня 2016 року.

Нова форма є універсальною, тобто вона застосовується всіма категоріями платників податку на прибуток (підприємствами, страховиками, банками, букмекерами, операторами лотерей).

Форма податкової декларації приведена у відповідність з новими правилами визначення об'єкта оподаткування з податку прибуток на основі бухгалтерського обліку.

Нова форма декларації містить 9 додатків (попередня редакція декларації складалася із 14 додатків).

У декларації передбачено новий додаток РІ, в якому згруповано всі різниці відповідно до розділу III Податкового кодексу, що збільшують (зменшують) фінансовий результат.

Інструкція з бухлбліку оновлена

Наказом від від 16.11.2015 року № 1025 Мінфін затвердив зміни до Інструкції з бухгалтерського обліку податку на додану вартість, затвердженої наказом Мінфіну від 01.07.1997 р. № 141.

Документ прийнятий для узгодження численних ПДВшних нововведень із правилами бухобліку податку. Зокрема, наказ визначає, як відобразити нарахування податкових зобов’язань згідно із п.п. 198.5 та 199.1 ПКУ, як обліковувати кошти на електронному ПДВ-рахунку, як відображати суми ПДВ, коли відповідні податкові накладні так і не були зареєстровані в ЄРПН.

Наказ набирає чинності із дня його офіційного опублікування. Готується до опублікування в «Офіційному віснику України» за 18.12.2015 р. № 98.

Податковою міліцією викрито конвертаційний центр з обігом у 200 млн. гривень

Співробітниками податкової міліції м. Києва у рамках розслідування кримінального провадження за ч.2 ст.205 та ч.3 ст.191 КК України спільно зі слідчими Національної поліції припинено діяльність конвертаційно-транзитної групи, яка надавала послуги з мінімізації податкових зобов’язань та незаконної конвертації грошових коштів підприємствам реального сектору економіки.

Діяльність злочинної групи носила міжрегіональний характер. Протягом 2015 року обіг коштів по рахунках підконтрольних фіктивних суб’єктів підприємницької діяльності склав близько 200 млн. грн., орієнтовні втрати бюджету – понад 33 млн. грн.

Відповідно до ухвал суду проведено ряд обшуків у житлових приміщеннях фігурантів кримінального провадження, де виявлені і вилучені 39 печаток юридичних осіб-нерезидентів, первинні бухгалтерські документи, чорнові записи, флеш-накопичувачі, жорсткий диск, ноутбук, 6 мобільних телефонів, готівкові кошти в сумі близько 400 тисяч гривень та дві печатки підприємств, які мають ознаки фіктивності.

Також під час проведення слідчих дій накладено арешт на банківські рахунки підприємств з ознаками фіктивності, внаслідок чого заблоковано грошові кошти на загальну суму близько 8 млн. грн.

Наразі слідчі дії тривають.

Роман Насіров зустрівся з представниками Державного митного комітету Республіки Білорусь

Голова ДФС Роман Насіров провів робочу зустріч з представниками Державного митного комітету Республіки Білорусь на чолі з заступником Голови Комітету Сергієм Борисюком.

Під час зустрічі обговорювався стан функціонування та облаштування пунктів перетину кордону, зокрема, створення додаткової та модернізація існуючої інфраструктури в пунктах пропуску на автошляхах.

Українські та білоруські колеги відзначили стабільну та контрольовану ситуацію в автомобільних пунктах пропуску на кордоні двох держав. Цьому сприяло застосування Системи попереднього повідомлення про виникнення надзвичайних ситуацій на кордоні між двома сусідніми державами.

Учасники зустрічі домовилися про посилення співробітництва у сфері протидії порушенням митного законодавства та боротьби з контрабандою, а також про підвищення ефективності використання технічних засобів митного контролю за рахунок взаємного визнання результатів такого контролю.

На завершення представники ДФС та Державного митного комітету Республіки Білорусь визначилися щодо розробки Плану практичних заходів митних органів двох держав у правоохоронній сфері на 2016 рік. Крім того, заплановано провести зустріч представників правоохоронних підрозділів двох відомств у І кварталі 2016 року.

Електронний сервіс «Управління ЕЦП» працює в штатному режимі

Додатковий електронний сервіс для платників податків «Управління електронними цифровими підписами» працює в штатному режимі.

Сервіс створений для керівників підприємств, установ та організацій, які надають своїм працівникам право підпису податкових документів, а також право на тимчасове виконання обов’язків директора чи бухгалтера.

Керівник має можливість подати інформацію та сертифікати відкритих ключів ЕЦП осіб, яким надано відповідні повноваження. Таке Повідомлення (код форми J(F)1391102) надсилається в електронному вигляді до автоматизованої системи «Єдине вікно подання електронної звітності».

Звертаємо увагу, що сформоване Повідомлення керівник обов’язково підписує своїм електронним цифровим підписом, сертифікат якого на момент отримання Повідомлення вже наявний у системі подання документів в електронному вигляді як діючий сертифікат керівника.

Після отримання Повідомлення ДФС приймає податкові документи, підписані уповноваженими особами, у порядку, визначеному законодавством.

Звертаємо увагу, що керівник самостійно встановлює строк дії наданих повноважень шляхом керування ЕЦП. Для цього при оформленні ЕЦП для уповноваженої особи у заявці на формування посиленого сертифіката підписувача ЕЦП зазначається строк чинності ЕЦП, який має відповідати періоду виконання особою повноважень.

За 11 місяців 2015 року до бюджету сплачено майже 10,3 млрд. грн. єдиного податку

З початку 2015 року платники податків, які застосовують спрощену систему оподаткування, сплатили до бюджету майже 10,3 млрд. грн. єдиного податку. З них понад 1,5 млрд. грн. – сплачено у листопаді.

У розрізі категорій платників, фізичні особи – підприємці протягом 11 місяців поточного року спрямували до бюджету 6 392,5 млн. грн. зазначеного податку. Це на 1 323,4 млн. грн. більше, ніж за аналогічний період минулого року. Зокрема, у листопаді сплачено 955,2 млн. грн., що перевищує минулорічний показник на 279,4 млн. грн.

У свою чергу юридичні особи – «спрощенці» з початку року спрямували до держбюджету 3 893,3 млн. грн. єдиного податку, з яких 560,2 млн. грн. сплачено у листопаді.

Серед них платниками третьої групи у січні – листопаді поточного року сплачено 2 098,7 млн. грн. єдиного податку, з яких 361,2 млн. грн. – сплачено у листопаді.

Щодо четвертої групи платників податків – юридичних осіб, то ними протягом 11 місяців поточного року сплачено до державного бюджету 1 794,6 млн. грн. єдиного податку. Надходження за листопад складають 199 млн. грн.

Рекомендуємо спрощену процедуру декларування доходів

Незабаром розпочнеться компанія декларування доходів громадян, одержаних протягом 2015 року.

Так, за результатами 2015 року фізичні особи – підприємці, які перебувають на загальній системі оподаткування подають декларацію про майновий стан і доходи до 10 лютого 2016 року, а громадяни та особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність, подають декларацію в 2016 році не пізніше 3 травня 2016 року (1 травня 2016 року припадає на вихідний день).

Згідно з п. 49.3 ст. 49 Податкового кодексу України податкова декларація подається за вибором платника податків в один із таких способів:

а) особисто платником податків або уповноваженою на це особою;

б) надсилається поштою з повідомленням про вручення та описом вкладення;

в) засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.

Як повідомили в управлінні реєстрації платників та електронних сервісів ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська, для подання декларації платники податків можуть скористатись електронним сервісом «Декларування он-лайн» на офіційному сайті ДФС України. Сервіс надає змогу заповнити декларацію про майновий стан і доходи, яку подають до податкових органів фізичні особи – підприємці та громадяни. Заповнена декларація та додатки зберігаються у файл для направлення до податкового органу або друку.

«Сервіс «Декларування он-лайн» значно спрощує процес декларування громадянами своїх доходів. Все, що потрібно для електронного звітування – це наявність спеціального програмного забезпечення і електронного ключа цифрового підпису», – розповіли фахівці податкової району.

Нагадуємо, що для отримання безкоштовного електронного ключа цифрового підпису потрібно звернутися до відділу реєстрації користувачів при ГУ ДФС у Дніпропетровській області.

Звертайся на сервіс «Пульс»

ДПІ у Ленінському районі м. Дніпрпоетровська нагадує, що з метою подолання корупції в лавах Державної фіскальної служби України, на ліквідування перешкод, що заважають здійснювати підприємницької діяльності та усунення складнощів у спілкуванні із посадовими особами у відомстві функціонує єдиний антикорупційний сервіс – «Пульс».

Сервіс «Пульс» – це гаряча телефонна лінія, за якою по телефону: (044)284-00-07 громадяни та суб’єкти господарювання мають можливість повідомити про неправомірні дії або бездіяльність працівників Державної фіскальної служби України, про можливі корупційні дії з їхнього боку, а також проблеми, які виникають під час здійснення митного контролю та митного оформлення товарів та транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України.

Сервіс дозволяє своєчасно реагувати на появу ситуацій, що викликають невдоволення підприємницького середовища і оперативно вирішувати питання, пов’язані з порушенням законних прав людини і проявів бюрократії в органах ДФС.

«Гаряча» телефонна лінія працює за принципом call-back. Податківці не тільки приймають звернення, але й повідомляють про результати перевірки та вжиті заходи. Інформація приймається цілодобово.

Представники бізнесу Ленінського району м. Дніпропетровська поспілкувалися з податківцями на семінарі

Шляхом конструктивного діалогу вирішують усі проблемні питання оподаткування податківці та представники бізнес-середовища Ленінського району м. Дніпропетровська. На традиційному загальному семінарі предметом спілкування були питання практичного застосування положень Податкового кодексу України, актуальні питання з обчислення ЄСВ, електронні сервіси та адміністративні послуги ДФС України.

Начальник відділу податку на прибуток Вікторія Ліванова зосередила увагу учасників семінару на актуальних питаннях, змінах та новаціях в оподаткуванні податком на прибуток. Податківець приділила увагу порядку заповнення та подання нової форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015.

Крім того, виступаюча нагадала про порядок перерахування сум авансових внесків до бюджету та вкотре звернула увагу бухгалтерів неприбуткових установ на предмет відповідності статутних документів організацій до вимог діючого законодавства, а у разі необхідності – внесення до них змін до 1 січня 2017 року.

Начальник відділу адміністрування податку на доходи фізичних осіб Тетяна Тичинська розповіла присутнім про порядок здійснення річного перерахунку по ПДФО, застосування соціальної податкової пільги, сплату податку відокремленими підрозділами юридичної особи, відповідальність податкового агента у разі самостійного виправлення помилки при нарахуванні та перерахуванні до бюджету ПДФО та військового збору, порядок заповнення та подання податкового розрахунку за формою № 1ДФ. Обговорювалися і новації законодавства, зокрема запровадження з 1 січня 2016 року нової форми декларації про майновий стан і доходи, яка затверджена наказом Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015р. № 859.

На особливостях обчислення ЄСВ, нюансах формування і порядку подання страхувальниками звіту та виправленні помилок у звітності зосередила увагу присутніх начальник відділу адміністрування єдиного соціального внеску Наталія Вільховецька.

Також обговорювалося запровадження з 2016 року нових ставок по земельному податку та про особливості справляння за 2015 рік податку на нерухомість.

Акцентувалася увага представників бізнесу і на необхідності легалізації зайнятості населення та відмови від зарплати “у конвертах”. Роботодавцям нагадали про відповідальність за допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору, а саме про передбачений законодавством штраф у розмірі 41340 грн за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.

Поряд з цим, на зустрічі були розглянуті актуальні питання справляння акцизного податку, подання звітності засобами телекомунікаційного зв’язку, забезпечення платників безкоштовними ключами електронного цифрового підпису, своєчасного звітування та сплати податків тощо.

Учасники заходу адресували податківцям низку запитань щодо порушених тем, на які отримали вичерпні відповіді.

Коментарі (0)

Додати смайл! Залишилося 3000 символів
Додати новини
Реклама

Опитування

Ви підтримуєте виселення з Печерської лаври московської церкви?

Реклама

Зараз коментують

Всі