Повідомляє ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська

2015-12-17 19:43 Подобається

Податок на нерухомість по Дніпропетровському регіону

"У наступному, 2016-му році, громадяни України - фізичні особи повинні будуть сплатити податок на нерухомість, нарахований за ставками та пільгами 2015-го року", - повідомив днями на прес-конференції в прес- центрі редакції газети «Днепр вечерний» завідувач сектору адміністрування майнових податків і зборів управління доходів і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Дніпропетровській області Андрій Дронов.

Якщо у 2015-му році податок на нерухомість заплатили, головним чином, власники великої кількості квадратних метрів і об'єктів: квартир – понад 120 м2 і будинків – понад 240 м2, то вже у 2016-му цей податок торкнеться більшої кількості дніпропетровців.

Андрій Дронов зазначив, що рішенням сесії Дніпропетровської міськради №7/60 від 28.01.15 року для дніпропетровців на 2015 рік передбачені пільги – площі, які не обкладаються податком: - для квартир 85 м2, для будинків - 200 м2. Все, що понад - оподатковується. Для податку на нежитлову нерухомість пільг не передбачається.

Таким чином, податок на нерухомість, взагалі не доведеться сплачувати тим, у кого загальна площа квартир в сумі менше 85 м2 і будинки – менше 200 м2. При цьому, коли власник має у власності кілька квартир, то вся їхня площа підсумовується, і від цієї суми віднімаються пільгові 85м2. Якщо кілька будинків, то від загальної сумарної площі всіх будинків віднімаються пільгові 200м2.

"Ставка податку поширюється на площу, яка перевищує пільгову, та згідно рішенням міськради м.Дніпропетровська становить:

- для житлової нерухомості - 1% від мінімальної заробітної плати, яка була на 1 січня 2015 року (від 1218 грн.);

- для нежитлової нерухомості в центрі Дніпропетровська - 0,5% від мінімальної заробітної плати, яка була на 1 січня 2015 року (від 1218 грн.);

- для нежитлової нерухомості на околиці міста -0,25% від мінімальної заробітної плати, яка була на 1 січня 2015 року (від 1218 грн.).

До того, ж схема нарахування нового податку досить проста. Так, для квартири загальною площею 95 квадратних метрів:

95 м2 - 85м2 = 10 * 12,18 = 121,8 грн. у рік" - зазначив Андрій Дронов.

За 11 місяців 2015 року до бюджету сплачено майже 10,3 млрд. грн. єдиного податку

З початку 2015 року платники податків, які застосовують спрощену систему оподаткування, сплатили до бюджету майже 10,3 млрд. грн. єдиного податку. З них понад 1,5 млрд. грн. – сплачено у листопаді.

У розрізі категорій платників, фізичні особи – підприємці протягом 11 місяців поточного року спрямували до бюджету 6 392,5 млн. грн. зазначеного податку. Це на 1 323,4 млн. грн. більше, ніж за аналогічний період минулого року. Зокрема, у листопаді сплачено 955,2 млн. грн., що перевищує минулорічний показник на 279,4 млн. грн.

У свою чергу юридичні особи – «спрощенці» з початку року спрямували до держбюджету 3 893,3 млн. грн. єдиного податку, з яких 560,2 млн. грн. сплачено у листопаді.

Серед них платниками третьої групи у січні – листопаді поточного року сплачено 2 098,7 млн. грн. єдиного податку, з яких 361,2 млн. грн. – сплачено у листопаді.

Щодо четвертої групи платників податків – юридичних осіб, то ними протягом 11 місяців поточного року сплачено до державного бюджету 1 794,6 млн. грн. єдиного податку. Надходження за листопад складають 199 млн. грн.

«Гаряча лінія» завідувача сектору спеціальних перевірок управління доходів і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Дніпропетровській області Ігоря Шевченка «Організація контрольно – перевірочної роботи по податку на доходи фізичних осіб"

Питання. Доброго дня. Чи має право податкова інспекція здійснювати планову перевірку підприємця на загальній системі оподаткування у поточному році, якщо планова перевірка проводилась у минулому році?

Відповідь. Відповідно до п.77.2 ст.77 Податкового кодексу України, періодичність проведення документальних планових перевірок платників податків визначається залежно від ступеня ризику в діяльності таких платників податків, який поділяється на високий, середній та незначний. Платники податків з незначним ступенем ризику включаються до плану-графіка не частіше, ніж раз на три календарних роки, середнім - не частіше ніж раз на два календарних роки, високим - не частіше одного разу на календарний рік.

Порядок формування та затвердження плану-графіка, перелік ризиків та їх поділ за ступенями встановлюються центральним органом державної податкової служби.

Питання. Підкажіть, будь – ласка, чи має право орган ДФС проводити фактичну перевірку без письмового попередження платника податків?

Відповідь. Фактична перевірка здійснюється без попередження платника податків (особи) (п.80.1 ст.80 Податкового кодексу України).

Однак, слід зазначити, що фактична перевірка може проводитися на підставі рішення керівника органу податкової служби, оформленого наказом, копія якого вручається платнику податків або його уповноваженому представнику під розписку до початку проведення такої перевірки, та за наявності хоча б однієї з обставин визначених п.80.2 Податкового кодексу України.

Питання. Чи має право орган ДФС проводити документальну планову перевірку тільки, наприклад, з питань дотримання повноти сплати земельного податку?

Відповідь. п.77.3 ст. 77 Податкового кодексу України заборонено проведення документальної планової перевірки за окремими видами зобов’язань перед бюджетами, крім правильності обчислення, повноти і своєчасності сплати податку з доходів фізичних осіб та зобов’язань за бюджетними позиками і кредитами, що гарантовані бюджетними коштами.

Питання. Чим передбачено надання документів платниками податків перевіряючим податківцям?

Відповідь. Порядок надання платниками податків документів для проведення перевірки передбачений ст. 85 Податкового кодексу України.

Так, згідно п.85.2 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний надати посадовим (службовим) особам органів державної фіскальної служби у повному обсязі всі документи, що належать до предмета перевірки або пов'язані з ним. Такий обов'язок виникає у платника податків після початку перевірки.

Питання. Чи має право податкова інспекція продовжувати строк проведення фактичної перевірки?

Відповідь. Право на продовження строку фактичної перевірки надано органам ДФС п.82.2 ст.82 Податкового кодексу України.

Тривалість зазначеного виду перевірок не повинна перевищувати 10 діб.

Продовження строку таких перевірок здійснюється за рішенням керівника органу державної фіскальної служби не більш, як на 5 діб.

Протягом півтора років підприємство «забувало» перераховувати до бюджету ПДФО та ЄСВ

Під час перевірки одного з підприємств Дніпропетровщини, яке займається вантажними автомобільними перевезеннями, фахівцями фіскальної служби області встановлено наступне.

За період з квітня минулого року по вересень 2015 року включно керівництво підприємства виплачувало працівникам заробітну плату, податок на доходи фізичних осіб та єдиний внесок нараховувався, але до бюджету не перераховувався. Таким чином, підприємство «сховало» від бюджету 1 млн. 323,8 тис. грн. ПДФО та 105,3 тис. грн. ЄСВ.

Отже, тепер підприємство мусить сплатити в бюджет не тільки податок на доходи фізичних осіб та єдиний внесок, а і штрафні санкції та пеню – всього 1 млн. 873,7 тис. грн.

З початку року перевірено 555 суб’єктів господарювання Дніпропетровської області з питань дотримання норм законодавства при виплаті заробітної плати

Протягом січня – листопада 2015 року фахівцями органів ДФС Дніпропетровщини перевірено 555 суб’єктів господарювання з питань дотримання норм законодавства при виплаті заробітної плати.

Отже, у 520 випадках встановлено порушення відповідності нарахування, утримання та своєчасності перерахування податку на доходи фізичних осіб, у 60 випадках – єдиного внеску.

За підсумками проведених перевірок співробітниками ДФС Дніпропетровської області роботодавцям донараховано 10,8 млн. грн., в тому числі: 9,4 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб та 1,4 млн. грн. єдиного внеску. З цієї суми вже надійшло до бюджету більше 4 млн. грн.

До уваги платників податків!

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська інформує, що Акредитований центр сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС (далі – АЦСК ІДД ДФС) на головній сторінці офіційного інформаційного ресурсу АЦСК ІДД ДФС у розділі «Новини» за посиланням http://acskidd.gov.ua/news повідомив про зміни до Регламенту Акредитованого центру сертифікації ключів ІДД ДФС (далі – Регламент).

Для забезпечення захисту законних прав та інтересів клієнтів під час надання послуг електронного цифрового підпису та для удосконалення процедур ідентифікації та автентифікації внесено зміни до Регламенту, які можна переглянути за посиланням: http://acskidd.gov.ua/reglament.

Актуально для користувачів РРО!

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська нагадує, що у суб’єктів господарювання, які використовують реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО), залишився час до кінця грудня 2015 року, щоб обладнати місця торгівлі касовими апаратами, що забезпечують створення контрольної цифрової стрічки та подання по електронних каналах зв’язку електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків.

Отже, користувачі РРО, які не встигли вивести з експлуатації касову техніку, яка не відповідає зазначеним вище вимогам, мають до 01.01.2016 встановити нову або доопрацювати наявну.

Відповідно до пункту 8 розділу II «Прикінцеві положення» Закону України від 06.07.1995 №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями (далі – Закон №265) платникам податків дозволено до 1 січня 2016 року використання електронних контрольно-касових апаратів, введених в експлуатацію до 1 січня 2015 року, що створюють контрольну стрічку в друкованому вигляді та подають до органів ДФС по дротових або бездротових каналах зв’язку тільки інформацію про обсяг розрахункових операцій, виконаних у готівковій та/або в безготівковій формі, яка міститься в їх фіскальній пам’яті, і при цьому не подають електронних копій розрахункових документів.

Таким чином, користувачам зареєстрованих та введених в експлуатацію до 01.01.2015 електронних контрольно-касових апаратів, що подають до фіскальних органів тільки інформацію про обсяг розрахункових операцій (Z-звіти), встановлено перехідний період тривалістю 1 рік (з 01.01.2015 до 01.01.2016), для доопрацювання або заміни існуючої касової техніки на таку, яка забезпечує подання по електронних каналах зв’язку електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків.

Звертаємо увагу, що згідно з пунктом 5 статті 17 Закону №265 передбачена відповідальність суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги) у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян у разі, якщо контрольну стрічку не надруковано або не створено в електронній формі на РРО або виявлено спотворення даних про проведені розрахункові операції, інформація про які міститься на контрольній стрічці, створеній в електронній формі.

Про справляння земельного податку

Фахівці ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська з метою забезпечення дотримання вимог чинного податкового законодавства у частині справляння земельного податку з юридичних осіб повідомляють наступне.

З 01.01.2015 плата за землю – місцевий податок, який є однією із складових податку на майно.

Місцеві податки і збори встановлюються рішеннями, які в межах повноважень приймають сільські, селищні та міські ради. Встановлення місцевих податків і зборів здійснюється у порядку, визначеному Податковим кодексом України (далі – Кодекс).

Статтею 7 Кодексу визначено загальні засади встановлення податків і зборів і, зокрема, ставок податку, податкових пільг тощо.

Розділом XII «Податок на майно» Кодексу передбачено граничний розмір ставок земельного податку. Ставки плати за землю та пільги щодо земельного податку, що сплачується на відповідній території, у розрізі категорій земельних ділянок визначаються рішенням місцевої ради.

При цьому, за відсутності рішення місцевої ради про встановлення місцевих податків і зборів, такі податки до прийняття рішення справляються виходячи з норм Кодексу із застосуванням мінімальних ставок, а плата за землю справляється із застосуванням ставок, які діяли до 31 грудня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування плати за землю (підпункт 12.3.5 пункту 12.3 статті 12 Кодексу).

Зазначену норму також необхідно враховувати для розрахунку суми земельного податку за земельні ділянки, розташовані за межами населених пунктів, нормативну грошову оцінку яких не проведено.

Рішення місцевої ради оприлюднюється до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування ставок податків та пільг (підпункт 12.3.4 пункту 12.3 статті 12 та пункт 271.2 статті 271 Кодексу).

Копія прийнятого рішення надсилається у десятиденний строк з дня оприлюднення до контролюючого органу, в якому перебувають на обліку платники відповідних місцевих податків та зборів (підпункт 12.3.3 пункту 12.3 статті 12 Кодексу).

Відповідно до пункту 284.1 статті 284 Кодексу органи місцевого самоврядування до 25 грудня року, що передує звітному, подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки рішення щодо ставок земельного податку та наданих пільг зі сплати земельного податку юридичним та/або фізичним особам.

Нові зміни щодо зазначеної інформації надаються до 1 числа першого місяця кварталу, що настає за звітним кварталом, у якому відбулися зазначені зміни.

Звертаємо увагу, що Кодексом не дозволяється сільським, селищним міським радам встановлювати індивідуальні пільгові ставки місцевих податків і зборів для окремих юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та фізичних осіб або звільняти їх від сплати таких податків і зборів (підпункт 12.3.7 пункту 12.3 статті 12).

Якщо право на пільгу у платника виникає протягом року, то він звільняється від сплати земельного податку, починаючи з місяця, що настає за місяцем, у якому виникло це право. У разі втрати права на пільгу протягом року податок сплачується, починаючи з місяця, що настає за місяцем, у якому втрачено це право (пункт 284.2 статті 284 Кодексу).

Поряд з цим, відповідно до статті 73 Закону України від 21.05.1997 №280/97-ВР «Про місцеве самоврядування в Україні» із змінами та доповненнями акти ради, сільського, селищного, міського голови, голови районної в місті ради, виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради, прийняті у межах наданих їм повноважень, є обов’язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об’єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території.

Підпунктом 287.1 статті 287 Кодексу визначено, що власники землі та землекористувачі сплачують земельний податок з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.

Державна реєстрація земельних ділянок здійснюється у Державному земельному кадастрі у порядку, встановленому Законом України від 07.07.2011 №3613-УІ «Про Державний земельний кадастр» з внесеними змінами та доповненнями.

Дані Державного земельного кадастру згідно з пунктом 286.1 статті 286 Кодексу є підставою для нарахування земельного податку.

Розпорядження землями територіальних громад, передача земельних ділянок комунальної власності у власність громадян та юридичних осіб, надання земельних ділянок у користування із земель комунальної власності, вилучення земельних ділянок із земель комунальної власності, здійснення контролю за використанням та охороною земель комунальної власності, додержанням земельного законодавства, вирішення земельних спорів тощо належить виключно до повноважень сільських, селищних та міських рад.

Суб’єктам господарювання, які не оформили відповідно до законодавства право власності або користування землею, необхідно звернутися до органів виконавчої влади та/або органів місцевого самоврядування для оформлення та реєстрації такого права.

Майже 190 000 платників скористалися послугами ЦОП ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська

Якісну правову податкову допомогу, оперативний прийом податкової звітності можна отримати в центрі обслуговування платників ДПІ у Красногвардійському районі.

Протягом 11 місяців цього року Центр відвідали 189 220 платників податків, яким було своєчасно надано 5 941 адміністративних, 11 180 консультаційних та 172 099 інформаційних послуг.

У 2015 році найбільшою популярністю у громадян користується послуга видачі картки платника податків і внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків та видачі довідки про відсутність заборгованості з платежів до бюджету, що контролюються органами доходів і зборів, яку надали 2 237 та 1 008 платникам податків, відповідно.

З переліком адміністративних послуг можна ознайомитися на офіційному суб-сайті ГУ ДФС у Дніпропетровській області (http://dp.sfs.gov.ua/).

Для зручності платників на сайті розміщені електронні форми заяв, необхідні для отримання таких послуг.

Антикорупційним сервісом „Пульс” з початку року скористалось 52 платників Красногвардійського району

Протягом січня – листопада 2015 року до ДПІ у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області на розгляд з сервісу «Пульс» надійшло 52 звернення від платників Красногвардійського району.

Найактуальнішими темами, що порушувались у зверненнях, були питання щодо роботи органів державної фіскальної служби – 8 (15,4%), системи електронного адміністрування ПДВ – 9 (17,3%), звітності та реєстрації накладних – 33 (63,5%), реєстрації платником ПДВ – 2 (3,8%). Всі питання, порушені заявниками у зверненнях, вирішено по суті.

Антикорупційний сервіс Державної фіскальної служби „Пульс” є ефективним механізмом взаємодії з платниками податків. Сервіс працює за принципом зворотнього зв'язку - оператори не тільки приймають звернення, але і повідомляють про результати розгляду та вжиті заходи. Номер цілодобової безкоштовної телефонної лінії сервісу „Пульс”: (044) 284-00-07.

Зупинено спробу незаконного переміщення запчастин з неконтрольованої території

Співробітниками підрозділу податкової міліції «Фантом» управління оперативного забезпечення на окремих територіях зон АТО ГУ ДФС у Донецької області спільно з ППСМОП «Дніпро-1» ГУМВС України в Дніпропетровській області поза межами визначеного транспортного коридору попереджено переміщення автозапчастин з неконтрольованих українською владою територій.

Вантажівку, на якій околицями намагались перевезти запчастини та обладнання для автомобілів на суму близько 100 тис.грн., було зупинено поблизу н.п. Новолуганське сектору «С». Переміщування товару здійснювали в порушення тимчасового порядку контролю за переміщенням осіб, транспортних засобів та вантажів через лінію зіткнення у межах Донецької та Луганської областей.

У ході огляду автомобілю встановлено відсутність відповідних дозволів для перетинання лінії розмежування. Зі слів водія, таким чином він намагався вивезти власне майно з окупованої території.

Наразі вантаж затримано, тривають заходи щодо встановлення походження обладнання та мети його ввезення.

Можливості електронного сервісу «Управління ЕЦП»

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська нагадує, що Державною фіскальною службою України (далі – ДФС України) у листопаді поточного року запроваджено новий електронний сервіс «Управління ЕЦП».

Зазначений сервіс надає можливість керівнику вносити до системи подання документів в електронному вигляді інформацію щодо сертифікатів відповідальних осіб (у межах строку дії сертифікату такої відповідальної особи). Також у повідомленні може бути надана інформація щодо нового сертифіката керівника (до закінчення строку дії попереднього сертифікату) або бухгалтера.

Для формування та подання платниками інформації щодо електронних цифрових підписів (далі – ЕЦП) в електронному вигляді до автоматизованої системи «Єдине вікно подання електронної звітності» розроблено новий електронний формат Повідомлення за кодом J(F)1391102.

До Повідомлення додаються сертифікати відповідальних осіб, зазначених у Повідомленні, та таке Повідомлення підписується ЕЦП цих відповідальних осіб.

Звертаємо увагу, що сформоване Повідомлення обов’язково підписується керівником ЕЦП, сертифікат якого на момент отримання Повідомлення вже наявний у системі подання документів в електронному вигляді як діючий сертифікат керівника платника податків.

До уваги користувачів РРО: якщо втрачена довідка про реєстрацію КОРО

та реєстраційне посвідчення до РРО

Відповідальність за порушення норм із застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО) або з регулювання обігу готівки визначена Законом України від 06.07.1995 №265/95 «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» з внесеними змінами та доповненнями і Указом Президента України від 12.06.1995 №436/95 «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки».

Вищевказаними нормами чинного законодавства відповідальність за втрату реєстраційного посвідчення до РРО та довідки про реєстрацію книги обліку розрахункових операцій не передбачена.

При цьому, платник податків, який втратив зазначені документи повинен звернутися до органів ДФС з метою отримання дублікату

Коментарі (0)

Додати смайл! Залишилося 3000 символів
Додати новини
Реклама

Опитування

Ви підтримуєте виселення з Печерської лаври московської церкви?

Реклама

Зараз коментують

Всі