Повідомляє ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська

2015-12-15 23:26 Подобається

Від нерухомості місцевий бюджет Красногвардійського району отримав майже 2 мільйони гривень

За січень-листопад поточного року платники податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплатили до місцевого бюджету Красногвардійського району понад 1,9 млн. гривень, що майже на 1,9 млн. гривень більше аналогічного періоду минулого року. Про це повідомила начальник ДПІ у Красногвардійського району м.Дніпропетровська Ганна Чуб.

Зокрема, 1,8 млн. грн. податку або 94% сплаченої суми надійшло від юридичних осіб та майже 122 тис. грн. або 63% сплатили громадяни.

Значне збільшення надходжень податку на нерухомість відбулося завдяки зміні правил оподаткування, оскільки з 1 січня 2015 року оподатковуються не лише об’єкти житлової, а й нежитлової нерухомості.

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, запроваджений з 1 січня 2013 року та регламентується ст. 266 Податкового кодексу України, - нагадала Ганна Чуб.

Платниками податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об'єктів житлової чи нежитлової нерухомості, а базою оподаткування є загальна площа об'єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток.

Податок сплачується за місцем розташування об'єктів оподаткування і зараховується до відповідного бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу України. Зокрема, громадяни сплачують податок протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення, а юридичні особи - авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

У січні – листопаді 2015 року від платників Дніпропетровщини до бюджетів усіх рівнів надійшло майже 68,5 мільярдів гривень

Впродовж одинадцяти місяців поточного року органами ДФС у Дніпропетровській області забезпечено в бюджети усіх рівнів (з урахуванням ЄСВ) 68 млрд. 449,9 млн. грн. Це на 16 млрд. 891,6 млн. грн., або на 32,8 % більше, ніж у відповідному періоді 2014 року. Про це проінформував в.о. начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Геннадій Ткачук.

Так, до Державного бюджету Дніпропетровського регіону за січень – листопад поточного року мобілізовано 39 млрд. 925,8 млн. грн., що на 14 млрд. 130,4 млн. грн. або на 54,8% більше, ніж за аналогічний період 2014 року.

Місцеві бюджети Дніпропетровщини протягом одинадцяти місяців 2015 року отримали 10 млрд. 879,2 млн. грн. Це на 1 млрд. 577,4 млн. грн., або на 17,0% більше фактичних надходжень січня – листопада 2014 року.

Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з початку року зібрано 17 млрд. 644,9 млн. грн. Порівняно з 2014 роком надходження зросли на 7,2%, або на 1 млрд. 183,8 млн. гривень.

Впродовж одинадцяти місяців 2015 року понад 70,9 тисяч «спрощенців» - фізичних осіб Дніпропетровщини сплатили до бюджету 508,7 млн. грн.

Станом на 01.12.2015 у Дніпропетровській області працюють 70 тисяч 907 підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, обліку та звітності.

Більше 9,4 тисяч підприємців обрали першу групу спрощеної системи оподаткування, майже 39,1 тисяч зареєстровані на другій групі та більше 22,4 тисяч працюють, обравши третю групу спрощеної системи оподаткування.

Протягом січня – листопада поточного року «спрощенці» – фізичні особи Дніпропетровщини сплатили до місцевих бюджетів 508,7 млн. грн. єдиного податку, що на 133,8 млн. грн., або на 35,7 відсотків, більше, ніж за відповідний період 2014 року.

За словами начальника управління доходів і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Дніпропетровській області Інни Андрущак, за дев’ять місяців поточного року підприємці третьої групи задекларували валового доходу на загальну суму 7,428 млрд. грн. Це на 3,332 млрд. грн. більше, ніж за аналогічний період 2014 року. До бюджету ними сплачено 285,1 млн. грн., що на 51,8% або 97,3 млн. грн. більше, ніж у минулому році.

До уваги платників податків!

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська нагадує, що розпочав роботу доопрацьований електронний сервіс Державної фіскальної служби України (далі – ДФС України) «Реєстрація договорів про визнання електронних документів».

Як інформує ДФС України на головній сторінці офіційного веб-порталу, договір про визнання електронних документів (далі – Договір), укладений платником до 25.11.2015 з органом ДФС за основним місцем обліку, є чинним з моменту його підписання та діє до закінчення строку чинності посилених сертифікатів відкритих ключів.

Договір з органом ДФС за неосновним місцем обліку не укладається.

Для формування та подання Договору розроблено новий електронний формат за кодом J(F)1391004.

Міністерством фінансів України оприлюднено проект нової редакції Податкового кодексу України

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська повідомляє, що на офіційному веб-порталі Міністерства фінансів України (http://www.minfin.gov.ua) оприлюднено проект Закону України «Про створення конкурентних умов в оподаткуванні та стимулювання економічної діяльності в Україні» (далі – Закон).

Зазначеним проектом Закону вносяться зміни до Податкового кодексу України.

Бюджет Дніпропетровської області додатково отримав 5,9 млн. грн. ПДФО та ЄСВ

За одинадцять місяців поточного року підрозділами ДФС Дніпропетровської регіону під час перевірки діяльності 4 тисяч 677 суб’єктів господарювання виявлено 10 тисяч 469 найманих працівників без офіційного оформлення трудових відносин.

За рахунок оформлення трудових відносин з найманими особами роботодавцями забезпечено додаткові надходження до бюджету з ПДФО та ЄСВ на загальну суму 5,9 млн. грн.

«Питання детінізації трудових відносин є одним з пріоритетних напрямків роботи для працівників ДФС області, адже податок на доходи фізичних осіб є бюджетоутворюючим для місцевих бюджетів», – нагадує виконуючий обов’язки начальника Головного управління ДФС у Дніпропетровській області Геннадій Ткачук.

Роман Насіров: У листопаді ДФС має три рекорди з надходжень до бюджету

Голова ДФС Роман Насіров сьогодні, нещодавно, провів прес-конференцію, під час якої повідомив про основні показники роботи ДФС у листопаді 2015 року.

За словами керівника служби, у листопаді поточного року ДФС має три рекорди з надходжень до бюджету. Перший – це надходження митних платежів. У листопаді було зібрано 20, 2 млрд. грн., що перевищує початкові індикативні показники Міністерства фінансів України на 21,6%, або на 3,6 млд. грн.

«Ми йшли до цього рекорду послідовно три останні місяці. У вересні було зібрано 18,8 млрд. грн., жовтні – 19,1 млрд. грн., листопаді – 20,2 млрд. грн. Це найбільші збори по митниці за її історію», – наголосив Роман Насіров.

Таке перевиконання показників дозволило ДФС за останні три місяці спрямувати на розвиток інфраструктури областей, які беруть участь в експерименті щодо перерозподілу перевищення митних надходжень, 434,6 млн. грн., з яких 183,7 млн. грн. перераховано у листопаді.

Другим рекордом Голова ДФС назвав надходження податку на додану вартість.

«У листопаді збір ПДВ з вироблених в Україні товарів становить 10, 8 млрд. грн. при середньомісячних надходженнях у січні-жовтні – 8,5 млрд. грн. Це найбільший показник за всю історію адміністрування цього податку», – підкреслив Роман Насіров.

Третім рекордом у роботі фіскальної служби є надходження податків і зборів до загального фонду державного бюджету – у листопаді забезпечено 48,9 млрд. грн. надходжень, що є найбільшим показником за історію існування служби.

«У вересні бюджет України був збільшений на 24 млрд. грн. Нам були доведені нові показники. Перевиконання бюджету у вересні було на 2,5 млрд. грн., у жовтні – на 3,2 млрд. грн., у листопаді – на 2,6 млрд. грн. В абсолютних цифрах: у вересні зібрано 40 млрд. грн., у жовтні – 41,6 млрд. грн., а в листопаді – 48,9 млрд. грн.», – зазначив очільник ДФС.

Серед позитивних зрушень Роман Насіров також назвав стан з відшкодування податку на додану вартість. Так, лише за останні три місяці платникам відшкодовано 21 млрд. грн. Бюджетний ресурс на грудень визначено в сумі 6,1 млрд. грн. Однак, за словами Романа Насірова, ДФС завдяки перевиконанню планів з надходження податків очікує збільшення цієї суми до 10 млрд. грн.

«Я хотів би подякувати сумлінним платникам податків за те, що вони допомагають нам, ми, у свою чергу, намагаємося допомагати їм, і я думаю що це дасть можливість розпочати 2016 рік з повної сплати всіх обов’язкових податків та забезпечити гарні умови адміністрування», – підсумував Роман Насіров.

Доходи учасника бойових дій під час АТО, отримані в якості благодійної допомоги, не оподатковуються

З метою заохочення громадян до підтримки захисників України підпунктом 165.1.54 пункту 165.1 статті 165 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) встановлено, що не оподатковуються доходи учасника бойових дій під час АТО, отримані в якості благодійної допомоги.

Однак, така допомога повинна бути надана благодійниками, які надали її, відповідно до вимог Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації». Також, передбачається пільга і для самих благодійників - не оподатковуватимуть доходи, отримані ними для надання благодійної допомоги учасникам АТО, згідно з підпунктом «б» підпункту 165.1.54 пункту 165.1 статті 165 ПКУ.

Поряд з цим, відповідно до підпункту 165.1.56 пункту 165.1 статті 165 ПКУ, не оподатковуються доходи у вигляді благодійної допомоги, наданої міжнародними благодійними організаціями особам, що проживають на території проведення АТО або особам, які вимушено її покинули.

Згідно з абзацом 2 підпункту 164.2.19 пункту 164.2 статті 164 ПКУ України, пенсії людей, які стали інвалідами під час АТО, а також пенсії, які надаються членам сімей загиблих через АТО, - не підлягають оподаткуванню.

Які податкові пільги мають учасники АТО?

З метою заохочення громадян до підтримки захисників України підпунктом 165.1.54 пункту 165.1 статті 165 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) встановлено, що не оподатковуються доходи учасника бойових дій під час АТО, отримані в якості благодійної допомоги.

Однак, така допомога повинна бути надана благодійниками, які надали її відповідно до вимог Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації». Також, передбачається пільга і для самих благодійників – не оподатковуватимуть доходи, отримані ними для надання благодійної допомоги учасникам АТО, згідно з підпунктом «б» підпункту 165.1.54 пункту 165.1 статті 165 ПКУ.

Поряд з цим, відповідно до підпункту 165.1.56 пункту 165.1 статті 165 ПКУ, не оподатковуються доходи у вигляді благодійної допомоги, наданої міжнародними благодійними організаціями особам, що проживають на території проведення АТО або особам, які вимушено її покинули.

Згідно з абзацом 2 підпункту 164.2.19 пункту 164.2 статті 164 ПКУ пенсії людей, які стали інвалідами під час АТО, а також пенсії, які надаються членам сімей загиблих через АТО, не підлягають оподаткуванню.

Від оподаткування військовим збором звільняються доходи у вигляді грошового забезпечення на час безпосередньої участі особи в антитерористичній операції, відповідно до абзацу 2 підпункту 1.7 пункту 16 (1) підрозділу 10 розділу ХХ Перехідних положень ПКУ. Однак, необхідно відзначити, що безпосередня участь особи в АТО має бути документально підтверджена посвідченням учасника бойових дій. Воно видається відповідно до «Порядку надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення». Цей документ затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2014 № 413.

Крім того, пунктом 31 підрозділу 2 розділу XX Перехідних положень ПКУ встановлено, що не обкладаються податком на додану вартість операції з імпорту та поставки касок, шоломів, бронежилетів та інших спецзасобів захисту, оптичних приладів для зброї, а також ліків і медикаментів, призначених для учасників АТО, чиє здоров’я було порушене.

У випадку, якщо людина не змогла вчасно подати декларацію через те, що вона перебувала у зоні АТО або на цій території розташоване її підприємство, вона звільняється від відповідальності, оскільки АТО є форс-мажорною обставиною (Постанова Київського апеляційного адміністративного суду від 21 травня 2015 року по справі №826/519/15). Однак, даний факт обов’язково повинен бути засвідчений Торгово-промисловою палатою, яка видає відповідне свідоцтво.

Що стосується місцевих податків, то місцевими радами можуть надаватися пільги щодо сплати податку з нерухомого майна, відмінного від земельної ділянки.

Повідомлення про прийняття працівників на роботу можна подавати на паперових носіях

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська нагадує, що відповідно до частини третьої ст. 24 КЗпП, працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Порядок повідомлення ДФС та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 року № 413 (далі – Постанова № 413

Відповідно до Постанови № 413 повідомлення про прийняття працівника на роботу подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою до територіальних органів Державної фіскальної служби за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за формою згідно з додатком до Постанови № 413, до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором одним із таких способів:

засобами електронного зв’язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу та електронного підпису;

на паперових носіях разом з копією в електронній формі;

на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п’ятьма особами.

Отже, власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган (особа) чи фізична особа подає повідомлення про прийняття працівників на роботу згідно з додатком до Постанови № 413 на паперових носіях за умови, якщо на дату формування такого повідомлення у страхувальника трудові договори укладено не більше ніж із п’ятьма найманими працівниками, тобто у повідомленні заповнюються рядки не більше ніж на п’ять прийнятих осіб, незалежно від кількості уже працюючих на підприємстві найманих працівників.

Захист прав людини та правозахисна діяльність у сфері податкових відносин

Ефективність захисту прав платників податків значною мірою визначається станом законодавства – правової основи захисту. Так, ст.ст. 6, 8, 13 і 19 Конституції України містять положення, що забезпечують належний захист прав платників податків.

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що Податковий кодекс України (далі ПК України) деталізує права платників податків та механізми їх захисту, зокрема:

- право платників податків безоплатно отримувати у контролюючих органах, у тому числі і через мережу Інтернет, інформацію про податки та збори і нормативно-правові акти, що їх регулюють, порядок обліку та сплати податків та зборів, права та обов’язки платників податків, повноваження контролюючих органів та їх посадових осіб щодо здійснення податкового контролю. Так, існує ряд електронних сервісів, наприклад, рубрика «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» на веб-порталі ДФС України (www.sfs.gov.ua), також «гарячі лінії», на яких можна отримати консультації з податкових питань.

Окрім цього згідно ст. 52 ПК України за зверненням платників податків контролюючі органи надають безоплатно консультації з питань практичного використання окремих норм податкового законодавства протягом 30 календарних днів, що настають за днем отримання такого звернення даним контролюючим органом. Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію. За вибором платника податків консультація надається в усній, письмовій або електронній формі;

- право платників бути присутніми під час проведення перевірок та надавати пояснення з питань, що виникають під час таких перевірок, ознайомлюватися та отримувати акти (довідки) перевірок, проведених контролюючими органами, перед підписанням актів (довідок) про проведення перевірки, у разі наявності зауважень щодо змісту (тексту) складених актів (довідок) підписувати їх із застереженням та подавати контролюючому органу письмові заперечення в порядку, встановленому цим кодексом, а також приймати участь в їх розгляді;

- право оскаржувати в порядку, встановленому цим кодексом, рішення, дії (бездіяльність) контролюючих органів (посадових осіб), надані контролюючими органами податкові консультації. Зазначене передбачає, що рішення, прийняті контролюючим органом, можуть бути оскаржені в адміністративному або судовому порядку (п. 14.1.7 ст. 14, п. 56.1 ст. 56). Порядок оскарження рішень контролюючих органів встановлений ст.ст. 55, 56 ПК України. ПК України встановлює дворівневу процедуру адміністративного оскарження, тобто скарги на рішення державних податкових інспекцій подаються до Головних управлінь ДФС в областях, місті Києві, а скарги на рішення контролюючих органів в областях, місті Києві – до ДФС України;

- право вимагати від контролюючих органів проведення перевірки відомостей та фактів, що можуть свідчити на користь платника податків;

- право на залік чи повернення надміру сплачених, а також надміру стягнутих сум податків та зборів, пені, штрафів у порядку, встановленому цим кодексом;

- право на повне відшкодування збитків (шкоди), заподіяних незаконними діями (бездіяльністю) контролюючих органів (їх посадових осіб), у встановленому законом порядку.

Окрім цього, з метою реалізації та захисту власних прав платники податків можуть звертатися до інспекцій із запитами згідно до Законів України «Про звернення громадян», «Про інформацію», «Про доступ до публічної інформації».

Результати діяльності оперативних підрозділів ДФС за 11 місяців 2015 року

Податковою міліцією з початку 2015 року припинено протиправну діяльність 56 конвертаційних центрів, якими було проконвертовано 16,2 млрд. грн. З вигодонабувачів конвертаційних центрів до бюджету стягнуто 731,5 млн. грн. завданих державі збитків.

У напрямі протидії оборудкам з ПДВ підрозділи податкової міліції виявили та зупинили на стадії реєстрації податкових накладних в ЄРПН операцій на суму 243 млрд. грн.

Також, за матеріалами оперативних підрозділів розпочато 249 кримінальних проваджень за виявленими фактами незаконно заявлених до відшкодування 2 млрд. грн. та незаконно відшкодованих з бюджету 177,4 млн. грн. податку на додану вартість.

Загалом оперативниками ДФС з початку року накладено арешт на майно у кримінальних провадженнях на суму 2,5 млрд. грн., у рамках кримінальних проваджень досліджується походження легалізованого доходу на суму 2,7 млрд. грн. Відшкодована сума збитків державі по закінчених кримінальних провадженнях становить 905,7 млрд. гривень. Крім того, по податковому компромісу в рамках кримінальних проваджень сплачено 406,4 млн. грн.

Завдяки комплексу заходів з підвищення ефективності протидії незаконному виготовленню та обігу підакцизних товарів, посилення державного контролю у цій сфері і збільшення надходження акцизного податку у рамках операції «Акциз -2015», яка стартувала 10 квітня 2015 року, податковою міліцією вилучено підакцизних товарів на суму 690 млн. грн. Серед вилученої продукції лікеро-горілчані вироби – на суму 85,8 млн. грн., тютюнові вироби – 145,9 млн. грн., спирт – 67,9 млн. грн..

З метою поліпшення ефективності заходів щодо протидії незаконному виготовленню та обігу паливно-мастильних матеріалів, скрапленого газу, посилення державного контролю у вказаній сфері і збільшення надходження акцизного податку до державного бюджету у травні 2015 року було розпочато операцію «Нафтопродукт – 2015». За її результатами здійснюється досудове розслідування в рамках 91 кримінального провадження, накладено арешт на паливно-мастильні матеріали на суму 66,3 млн. грн., вилучено паливно-мастильних матеріалів на суму 339,1 млн. гривень.

Загалом, завдяки посиленню заходів із протидії тіньовому обігу підакцизних товарів припинено діяльність 113 незаконних виробництв такої продукції, розпочато 45 кримінальних проваджень, пов’язаних з її незаконним виробництвом та обігом. Податковою міліцією вилучено підакцизних товарів на загальну суму 1,2 млрд. грн.

У рамках операції «Рубіж-2015», яка триває з вересня поточного року з метою попередження, виявлення та припинення порушень законодавства України з питань державної митної справи, виявлення кримінальних правопорушень у митній та податковій сферах, а також попередження та припинення каналів незаконного переміщення товарів народного споживання, податковою міліцією розпочато 138 кримінальних проваджень. Сума збитків по кримінальним провадженням становить 204 млн. грн. З початку проведення операції «Рубіж» в рамках кримінальних проваджень вилучено товарно-матеріальних цінностей на суму 565 млн. грн., у тому числі накладено арешт на суму 188,4 млн. грн.

Підрозділ ДФС «Фантом» зупинив спробу незаконного переміщення партії

фруктів до неконтрольованої території

Співробітниками підрозділу податкової міліції «Фантом» управління оперативного забезпечення на окремих територіях зон АТО ГУ ДФС у Донецької області спільно зі співробітниками СБУ та ППСМОП «Дніпро-1» ГУМВС України у Дніпропетровській області поза межами визначеного транспортного коридору попереджено переміщення великої партії фруктів до тимчасово неконтрольованої території.

Поблизу н.п. Семігір’я сектору «С» силами зведеної мобільної групи було зупинено одразу дві вантажівки, на яких порушники намагалися околицями перевезти через лінію розмежування партію фруктів на суму понад 250 тис. грн. При цьому вони порушували тимчасовий порядок контролю за переміщенням осіб, транспортних засобів та вантажів через лінію зіткнення у межах Донецької та Луганської областей.

У ході огляду автомобілів правоохоронці виявили 8 тонн мандаринів та гранат. Відповідні дозволи для перетинання лінії розмежування у водіїв були відсутні.

Наразі товар вилучено, триває перевірка.

Щодо звітування за новою формою декларації про майновий стан і доходи

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська нагадує, що наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 №859, що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 26.10.2015 за №1298/27743 (далі – наказ №859), затверджена нова форма податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – декларація).

Наказ №859 набрав чинності 17.11.2015 (опублікований в «Офіційному віснику України» від 17.11.2015 №89).

Як повідомляє Державна фіскальна служба України (далі – ДФС України) на головній сторінці офіційного веб-порталу (sfs.gov.ua), нова форма декларації запроваджується з 1 січня 2016 року.

Для зручності фізичних осіб у новій декларації об’єднано звітність по податку на доходи фізичних осіб та військовому збору. Враховуючи це, за результатами 2015 року фізичні особи, які отримували доходи не від податкових агентів (зокрема, від інших фізичних осіб) та іноземні доходи, визначають податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб та військовому збору в одній податковій звітності. При цьому подання будь-якої додаткової звітності не передбачається.

Для спрощення та зменшення часу для заповнення декларації її обсяг зменшено з 2 аркушів до 1, а кількість додатків – з 7 до 4.

Одним з нововведень є те, що платник податків самостійно визначає свій статус: громадянин; особа, яка здійснює незалежну професійну діяльність; підприємець, який перебуває на загальній системі.

Нагадуємо, що за результатами 2015 року фізичні особи – підприємці, які перебувають на загальній системі, подають декларацію про майновий стан і доходи до 10 лютого 2016 року, в якій разом з доходами від підприємницької діяльності декларують іноземні та інші доходи.

Громадяни та особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність, подають декларацію про майновий стан і доходи за результатами 2015 року до 1 травня 2016 року.

Шановні платники, користуйтеся електронними сервісами ДФС України!

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська нагадує, що Державною фіскальною службою України (далі – ДФС України) створені та функціонують ряд електронних сервісів.

Так, наа головній сторінці офіційного веб-порталу ДФС (sfs.gov.ua) розміщені такі електронні сервіси:

1. «Електронний кабінет платника податків» – це персональне автоматизоване робоче місце платника, за допомогою якого можна здійснити подання податкової звітності в електронному вигляді; переглянути дані про стан розрахунків з бюджетом, податковий календар, облікові дані платника;

2. «Дані реєстру платників ПДВ» – щоденно оприлюднюється інформація про платників ПДВ, сервіс надає можливість перевірити потенційних бізнес-партнерів щодо реєстрації платником ПДВ;

3. «Митна статистика» – надає можливість ознайомитись зі зведеними даними митної статистики зовнішньої торгівлі України;

4. «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера» – сервіс для перевірки потенційних бізнес-партнерів щодо сумлінності сплати податків до бюджету;

5. «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» («ЗІР») – сервіс, який забезпечує можливість пошуку інформації по певному податку, напрямку діяльності (оподаткування, митна справа, єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ), електронний цифровий підпис) шляхом перегляду за певні періоди інформації не лише по запитаннях-відповідях, розміщених у Базі знань, але і по відповідях на письмові звернення, які були надані з використанням Бази знань, а також містить нормативні та інформаційні документи, інформацію про останні зміни у законодавстві, актуальні запитання та відповіді на них, новий інноваційний розділ «Інтерактивна мапа» за напрямами «Митна справа» та «Єдиний соціальний внесок;

6. «Анулювання реєстрації платника ПДВ» – сервіс, який надає можливість отримати інформацію про осіб, позбавлених реєстрації як платників ПДВ за заявою платника податку, з ініціативи контролюючих органів чи за рішенням суду; надає можливість перевірити потенційних бізнес-партнерів щодо анулювання реєстрації платника ПДВ;

7. «Антикорупційний сервіс «Пульс» – «гаряча» телефонна лінія, за якою по телефону (044)284-00-07 громадяни та суб’єкти господарювання цілодобово мають можливість повідомити про неправомірні дії або бездіяльність працівників органів ДФС, про можливі корупційні дії з їхнього боку, а також проблеми, які виникають під час здійснення митного контролю та митного оформлення товарів та транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України;

8. «Заповнення декларації громадянами» – сервіс надає змогу заповнити декларацію про майновий стан і доходи, яку подають до органів ДФС фізичні особи – підприємці та громадяни, та надіслати її до органів ДФС засобами телекомунікаційного зв’язку;

9. «Реєстр платників єдиного податку» – щоденно оприлюднюється інформація про платників єдиного податку, надає можливісь перевірити потенційних бізнес-партнерів щодо реєстрації платником єдиного податку;

10. «Акредитований центр сертифікації ключів» – інформація щодо Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС України (далі – АЦСК ІДД ДФС), який безкоштовно надає послуги електронного цифрового підпису (далі – ЕЦП); отримання ЕЦП; безкоштовне програмне забезпечення ДФС України, за допомогою якого платник може підготувати та подати звітність в електронному вигляді (ОПЗ), електронний сервіс «Електронний кабінет платника податків» та інші програмні забезпечення, в яких реалізовано можливість використання посилених сертифікатів, сформованих АЦСК ІДД ДФС та інше;

11. «Електронна звітність» спеціалізоване клієнтське програмне забезпечення для формування та подання звітності до «Єдиного вікна подання електронної звітності», актуальні нововведення, підтримка користувачів;

12. «Електронна митниця» – інформація щодо багатофункціональної комплексної системи «Електронна митниця»;

13. «Реєстр страхувальників» – інформація про взяття на облік платника єдиного внеску, його реєстраційний номер, код КВЕД, по якому призначений клас ризику та клас професійного ризику виробництва;

14. «Дані про взяття на облік платників податків» – формується інформація по запиту щодо взяття на облік платника (назва, місцезнаходження, ДПІ за основним місцем обліку, дата взяття на облік у контролюючих органах), надає можливість перевірити потенційних бізнес-партнерів щодо обліку в органах ДФС;

15. «Інформація про РРО» – отримання інформації щодо реєстрації конкретного реєстратора розрахункових операцій в органах ДФС;

16. «Інформація про КОРО» – отримання інформації щодо реєстрації книг обліку розрахункових операцій в органах ДФС.

Коментарі (0)

Додати смайл! Залишилося 3000 символів
Додати новини
Реклама

Опитування

Ви підтримуєте виселення з Печерської лаври московської церкви?

Реклама

Зараз коментують

Всі