Повідомляє ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська

2015-12-08 19:08 Подобається

У січні – листопаді 2015 року від платників Дніпропетровщини до бюджетів усіх рівнів надійшло майже 68,5 мільярдів гривень

Впродовж одинадцяти місяців поточного року органами ДФС у Дніпропетровській області забезпечено в бюджети усіх рівнів (з урахуванням ЄСВ) 68 млрд. 449,9 млн. грн. Це на 16 млрд. 891,6 млн. грн., або на 32,8 % більше, ніж у відповідному періоді 2014 року. Про це проінформував в.о. начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Геннадій Ткачук.

Так, до Державного бюджету Дніпропетровського регіону за січень – листопад поточного року мобілізовано 39 млрд. 925,8 млн. грн., що на 14 млрд. 130,4 млн. грн. або на 54,8% більше, ніж за аналогічний період 2014 року.

Місцеві бюджети Дніпропетровщини протягом одинадцяти місяців 2015 року отримали 10 млрд. 879,2 млн. грн. Це на 1 млрд. 577,4 млн. грн., або на 17,0% більше фактичних надходжень січня – листопада 2014 року.

Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з початку року зібрано 17 млрд. 644,9 млн. грн. Порівняно з 2014 роком надходження зросли на 7,2%, або на 1 млрд. 183,8 млн. гривень.

Які податкові пільги мають учасники АТО?

З метою заохочення громадян до підтримки захисників України підпунктом 165.1.54 пункту 165.1 статті 165 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) встановлено, що не оподатковуються доходи учасника бойових дій під час АТО, отримані в якості благодійної допомоги.

Однак, така допомога повинна бути надана благодійниками, які надали її відповідно до вимог Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації». Також, передбачається пільга і для самих благодійників – не оподатковуватимуть доходи, отримані ними для надання благодійної допомоги учасникам АТО, згідно з підпунктом «б» підпункту 165.1.54 пункту 165.1 статті 165 ПКУ.

Поряд з цим, відповідно до підпункту 165.1.56 пункту 165.1 статті 165 ПКУ, не оподатковуються доходи у вигляді благодійної допомоги, наданої міжнародними благодійними організаціями особам, що проживають на території проведення АТО або особам, які вимушено її покинули.

Згідно з абзацом 2 підпункту 164.2.19 пункту 164.2 статті 164 ПКУ пенсії людей, які стали інвалідами під час АТО, а також пенсії, які надаються членам сімей загиблих через АТО, не підлягають оподаткуванню.

Від оподаткування військовим збором звільняються доходи у вигляді грошового забезпечення на час безпосередньої участі особи в антитерористичній операції, відповідно до абзацу 2 підпункту 1.7 пункту 16 (1) підрозділу 10 розділу ХХ Перехідних положень ПКУ. Однак, необхідно відзначити, що безпосередня участь особи в АТО має бути документально підтверджена посвідченням учасника бойових дій. Воно видається відповідно до «Порядку надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення». Цей документ затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2014 № 413.

Крім того, пунктом 31 підрозділу 2 розділу XX Перехідних положень ПКУ встановлено, що не обкладаються податком на додану вартість операції з імпорту та поставки касок, шоломів, бронежилетів та інших спецзасобів захисту, оптичних приладів для зброї, а також ліків і медикаментів, призначених для учасників АТО, чиє здоров’я було порушене.

У випадку, якщо людина не змогла вчасно подати декларацію через те, що вона перебувала у зоні АТО або на цій території розташоване її підприємство, вона звільняється від відповідальності, оскільки АТО є форс-мажорною обставиною (Постанова Київського апеляційного адміністративного суду від 21 травня 2015 року по справі №826/519/15). Однак, даний факт обов’язково повинен бути засвідчений Торгово-промисловою палатою, яка видає відповідне свідоцтво.

Що стосується місцевих податків, то місцевими радами можуть надаватися пільги щодо сплати податку з нерухомого майна, відмінного від земельної ділянки.

До уваги платників: своєчасно звітуйте та сплачуйте податки

14 грудня останній день подання

звіту про фактичні витрати на виплату середнього заробітку працівникам, призваним на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період;

15 грудня останній день подання:

- звіту про використання РРО та книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок) за листопад (форма №ЗВР-1), якщо не передбачено подання інформації дротовими або бездротовими каналами зв’язку;

- довідки про використані розрахункові книжки за листопад;

16 грудня останній день подання

заяви щодо переходу на спрощену систему оподаткування з I кварталу 2016 року та розрахунку доходу за попередній календарний рік;

18 грудня останній день сплати

авансового внеску з єдиного податку за грудень 2015 року платниками, віднесеними до першої та другої груп;

21 грудня останній день

подання:

- податкової декларації з ПДВ за листопад платниками, в яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному місяцю;

- звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до фіскальних органів (форма №Д4 (місячна)) за листопад;

- заяви про відмову від спрощеної системи оподаткування з I кварталу 2016 року;

- декларації акцизного податку за листопад;

- податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за листопад платниками, які обрали місячний період для звітування, та за нововідведені земельні ділянки або за новоукладеними договорами оренди землі у листопаді;

- податкової декларації зі збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності за листопад;

сплати:

- доплати (за потреби) податкового зобов’язання з акцизного податку на тютюнові вироби після реалізації тютюнової продукції*;

- єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування роботодавцями за листопад (крім гірничих підприємств).

Можливості електронного сервісу «Управління ЕЦП»

Державною фіскальною службою України (далі – ДФС України) у листопаді поточного року запроваджено новий електронний сервіс «Управління ЕЦП».

Зазначений сервіс надає можливість керівнику вносити до системи подання документів в електронному вигляді інформацію щодо сертифікатів відповідальних осіб (у межах строку дії сертифікату такої відповідальної особи). Також у повідомленні може бути надана інформація щодо нового сертифіката керівника (до закінчення строку дії попереднього сертифікату) або бухгалтера.

Для формування та подання платниками інформації щодо електронних цифрових підписів (далі – ЕЦП) в електронному вигляді до автоматизованої системи «Єдине вікно подання електронної звітності» розроблено новий електронний формат Повідомлення за кодом J(F)1391102.

До Повідомлення додаються сертифікати відповідальних осіб, зазначених у Повідомленні, та таке Повідомлення підписується ЕЦП цих відповідальних осіб.

Звертаємо увагу, що сформоване Повідомлення обов’язково підписується керівником ЕЦП, сертифікат якого на момент отримання Повідомлення вже наявний у системі подання документів в електронному вигляді як діючий сертифікат керівника платника податків.

Чи є об’єктом оподаткування акцизним податком операції списання знищеного, зіпсованого, втраченого підакцизного товару?

Об’єктом оподаткування акцизним податком є обсяги та вартість втрачених підакцизних товарів (продукції), що перевищують встановлені норми втрат, визначені Кабінетом Міністрів України.

Датою виникнення податкового зобов’язання щодо зіпсованого, знищеного, втраченого підакцизного товару (продукції) є дата складання відповідного акта.

Втраченим є товар (продукція), місцезнаходження якого платник податку не може встановити.

У той же час, податкове зобов’язання щодо втраченого підакцизного товару (продукції) не виникає, якщо:

а) платник податку документально зафіксував ці втрати та надав контролюючим органам необхідні докази того, що відповідний підакцизний товар (продукцію) утрачено внаслідок аварії, пожежі, повені чи інших форс-мажорних обставин і його використання на митній території України є неможливим;

б) підакцизний товар (продукцію) утрачено внаслідок випаровування у процесі виробництва, обробки, переробки, зберігання чи транспортування такого товару (продукції) чи з іншої причини, пов’язаної з природним результатом.

Ця вимога застосовується у разі втрати підакцизних товарів (продукції) у межах нормативів втрат, які затверджуються у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України.

Внесені зміни до СЕА ПДВ для сільськогосподарських підприємств

Постановою Кабінету Міністрів України від 25.11.2015 №976 (далі – Постанова №976), яка набрала чинності 03.12.2015, внесені зміни до Порядку акумулювання сільськогосподарськими підприємствами сум податку на додану вартість на спеціальних рахунках, відкритих у банках та/або органах, які здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.01.2015 №11.

Постановою №976 передбачено відкриття у системі електронного адміністрування податку на додану вартість (далі – СЕА ПДВ), крім автоматично відкритого рахунку, додаткового рахунку, призначеного для перерахування коштів на спеціальні рахунки підприємства, відкриті в установах банків та/або органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів.

У разі виключення сільськогосподарського підприємтсва з реєстру суб’єктів спеціального режиму оподаткування відповідно до пункту 209.12 статті 209 Податкового кодексу України сільськогосподарське підприємство зобов’язане в місячний строк закрити спеціальний рахунок.

Сума ПДВ, нарахована сільськогосподарським підприємством на вартість поставлених сільськогосподарських товарів/послуг власного виробництва, не підлягає сплаті до бюджету та акумулюється сільськогосподарським підприємством на його спеціальному рахунку.

Для акумулювання суми ПДВ, нарахованої сільгосппідприємством на вартість поставлених сільськогосподарських товарів (послуг) власного виробництва, таке підприємство зараховує кошти на власний рахунок в СЕА ПДВ, відкритий для перерахування коштів на його спеціальний рахунок.

Кошти, зараховані на рахунок в СЕА ПДВ, перераховуються автоматично протягом операційного дня, в якому вони надійшли на такий рахунок, органом Казначейства на спеціальний рахунок сільськогосподарського підприємства.

Касові апарати без електронної касової стрічки не можна застосовувати у 2016 році

з 1 січня 2016 року завершується перехідний адаптаційний період для заміни чи доопрацювання касової техніки на таку, що формує електронну контрольну касову стрічку.

Відтак, застосування РРО, що не забезпечує подання електронними каналами зв’язку копій розрахункових документів та фіскальних звітних чеків з нового року заборонено.

Така законодавча вимога випливає з пункту 8 розділу II «Прикінцеві положення» Закону № 265 «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», де передбачено, що з 1 січня 2015 року дозволяється первинна реєстрація лише реєстраторів розрахункових операцій, які створюють контрольну стрічку в електронній формі, та електронних таксометрів, автоматів з продажу товарів (послуг), реєстраторів розрахункових операцій з купівлі-продажу іноземної валюти, що мають аналогічну функцію.

Однак, законодавець передбачив, що до 1 січня 2016 року дозволяється використання електронних контрольно - касових апаратів, введених в експлуатацію до 1 січня 2015 року, що створюють контрольну стрічку в друкованому вигляді та подають до органів доходів і зборів по дротових або бездротових каналах зв'язку тільки інформацію про обсяг розрахункових операцій, виконаних у готівковій та/або в безготівковій формі, яка міститься в їх фіскальній пам'яті, і при цьому не подають електронних копій розрахункових документів.

Відповідно до норм цього закону, електронні контрольно-касові апарати, що подають до фіскальних органів тільки інформацію про обсяг розрахункових операцій (Z-звіти), можна було використовувати до 1 липня 2015 року.

Разом з тим, законом дозволено не застосовувати штрафні санкції до тих суб’єктів господарювання, які до вказаної дати уклали договори про придбання і налаштування касової техніки, що передбачає передачу каналами електронного зв’язку звітної інформації. Але вже з 1 січня 2016 року фахівці ДФС матимуть право застосовувати штрафи у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян до тих підприємців, котрі не подбали про належне доопрацювання РРО.

Отож, у представників бізнесу залишається лише 4 тижні для того, щоб придбати касовий апарат, або доопрацювати наявний для електронної передачі звітної інформації.

Набрала чинності нова форма податкової декларації про майновий стан і доходи

Наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 №859, який зареєстрований у Міністерстві юстиції України 26.10.2015 за №1298/2774, затверджені нова форма податкової декларації про майновий стан і доходи та інструкція щодо її заповнення.

Наказ №859 набрав чинності 17.11.2015, тобто з дня його офіційного опублікування (опублікований в «Офіційнийному віснику України» від 17.11.2015 №89).

Декларація складається з восьми розділів чотирьох додатків до декларації, які містять розрахунки окремих видів доходів (витрат) а саме:

- додаток Ф1 «Розрахунок податку на доходи фізичних осіб при отриманні доходів у формі заробітної плати від двох і більше податкових агентів згідно з підпунктом «є» пункту 176.1 статті 176 розділу IV Податкового кодексу України»;

- додаток Ф2 «Розрахунок податкових зобов'язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору з доходів, отриманих від операцій з інвестиційними активами»;

- додаток Ф3 «Розрахунок податкових зобов'язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору з доходів, отриманих з джерел за межами України»;

- додаток Ф4 «Розрахунок податкових зобов'язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору з доходів, отриманих самозайнятою особою».

Додатки є складовою частиною декларації і без декларації не є дійсними. Додатки заповнюються та подаються виключно за наявності доходів (витрат), розрахунок яких міститься у цих додатках (пункт 2 розділу II Інструкції №859).

Слід зазначити, пунктом 2 наказу №859 визначено, що втратив чинність, наказ Міністерства доходів і зборів України від 11.12.2013 №793 «Про затвердження форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 24.12.2013 за №2179/24711.

Особливості отримання податкової соціальної пільги при зміні місця роботи

фізична особа – платник податку, який був звільнений з місця роботи, має право на отримання податкової соціальної пільги в місяці, в якому відбулося таке звільнення (підпункт 169.3.4 пункту 169.3 статті 169 Податкового кодексу України). Звертаємо увагу на те, що платник податку має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень(підпункт 169.4.1 пункту 169.4 статті 169 Податкового кодексу України).

Крім того варто зазначити, що податкова соціальна пільга застосовується до нарахованого платнику податку місячного доходу у вигляді заробітної плати тільки за одним місцем його нарахування (виплати).

Отже, оскільки платник податків має право на отримання податкової соціальної пільги лише від одного працедавця і реалізував це право у звітному місяці на старому місці роботи, то слід зауважити, що при прийнятті на нове місце роботи, така фізична особа не має права на отримання в цьому місяці податкової соціальної пільги.

Проте, при дотриманні умов отримання податкової соціальної пільги, фізична особа на новому місці роботи має право на отримання податкової соціальної пільги лише з наступного місяця після прийняття на роботу.

Відносини з роботодавцем оформляйте офіційно

Громадяни, які є найманими працівниками у суб’єктів господарювання та не уклали трудові угоди з роботодавцями, а працюють нелегально, позбавляють себе лікарняного, допомоги у разі отримання травми на виробництві, трудового стажу, пенсії, втрачають відпустки.

Кожний громадянин має право на заробітну плату не менше від установленого мінімального розміру. Такі явища, як заробітна плата в «конверті» та робота без оформлення трудових відносин, мають глибокі корені і руйнують суспільство з середини, послабляють майбутнє тих, хто отримує не офіційну заробітну плату і чиї трудові книжки залишені не оформленими.

Отже, змусити роботодавців чесно платити найманим працівникам зароблені гривні – на першому рівні можуть лише самі працівники.

Громадянам слід зрозуміти, що вони зможуть себе захистити лише законним шляхом. А це можливо тільки в тому випадку, коли відносини з роботодавцем офіційно оформлені.

Ведення платниками єдиного податку Книги обліку доходів

Нагадуємо суб’єктам господарювання, що відповідно до пп. 296.1.1 п. 296.1 ст. 296 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платники єдиного податку першої і другої груп та платники єдиного податку третьої групи (фізичні особи – підприємці), які не є платниками податку на додану вартість, ведуть книгу обліку доходів шляхом щоденного, за підсумками робочого дня, відображення отриманих доходів.

Платники єдиного податку третьої групи (фізичні особи – підприємці), які є платниками податку на додану вартість, ведуть облік доходів та витрат за формою та в порядку, що встановлені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику. (п.п. 296.1.2 п. 296.1 ст. 296 ПКУ).

Відповідно до п. 2 Порядку ведення книги обліку доходів (книги обліку доходів і витрат) (далі – Книга), ведеться за вибором платника податку в паперовому або в електронному вигляді.

При обранні платником податку ведення Книги в паперовому вигляді записи виконуються розбірливо чорнилом темного кольору або кульковою ручкою. У разі допущення помилки, внесення виправлень здійснюється шляхом нового запису (з відображенням від’ємного або позитивного значення), який засвідчується підписом платника податку (п. 3 Порядку). Якщо, платником податку обрано ведення Книги в електронній формі, в такому випадку у Книзі в електронному вигляді допускаються виправлення помилок або коригування шляхом доповнення рядка, в якому відображається від’ємне або позитивне значення (п. 4 Порядку).

Хочете скористатися податковою знижкою – подайте декларацію

Громадяни можуть скористатись податковою знижкою протягом всього календарного року, наступного за звітним, тобто за попередній 2014 рік декларацію про майновий стан і доходи можна подати впродовж 2015 року.

До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У зазначених документах обов'язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання); Витрати, підтверджені платником податку документально, зазначаються платником податку у декларації.

Перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки зазначені в п. 166.3. Податкового Кодексу України

Якщо платник податку до кінця наступного за звітним року не скористався правом на нарахування податкової знижки, таке право на наступні роки не переноситься.

З початку року платники податків ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська поповнили бюджет країни на 498,3 млн. гривень

Підсумовуючи роботу інспекції за 11 місяців 2015 року начальник ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська Віктор Саранцев поінформував, що до бюджетів усіх рівнів від платників міста надійшло 498,3 млн. гривень. До загального фонду державного бюджету сплачено 275,4млн. гривень. Надходження податку на прибуток склали 50,6 млн. гривень. Платниками міста перераховано 181,5млн. грн. податку на додану вартість.

Місцевий бюджет протягом січня – листопада цього року теж отримав на 222,9 млн.грн. у тому числі: податку на майно – 1,3 млн.грн, єдиного податку – 44,7 млн.грн, акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів –15,8 млн. грн, екологічного податку –1,3млн. гривень.

Поряд з цим, було також відмічено, що одним із джерел стабільного наповнення бюджету є і результативність заходів фіскальної служби, направлених на детінізацію ринку праці та боротьба з фактами виплат зарплат у «конвертах».

«Питання контролю за дотриманням роботодавцями вимог чинного законодавства при виплаті заробітної плати має першочергове соціальне значення. Серед найбільших ухилень від оподаткування та порушень законодавства, на жаль, залишаються заборгованість, зарплата «в конверті», або її виплата у розмірі, що не відповідає законодавчо встановленому рівню», – відмітив Віктор Саранцев.

Стабільні показники у сплаті єдиного соціального внеску дають можливість державі забезпечити своєчасні виплати необхідних соціальних гарантій громадянам. Цьогоріч надходження єдиного внеску збільшилися, зокрема, за 11 місяців вони склали 347,0 млн.грн.

«Зростання надходжень до бюджету є результатом спільної співпраці з бізнесом. Для спрощення процедури сплати та декларування доходів ми продовжуємо працювати над тим, щоб платники міста отримували максимально комфортні умови та високий рівень сервісних послуг. Колектив інспекції вдячний сумлінним платникам за добровільну сплату податків в нелегкі часи для нашої країни. Адже своєчасне наповнення бюджету є базою розбудови економіки держави та гарантією соціального забезпечення населення. Сподіваємося, що податкові надходження від платників міста і надалі будуть стабільними i давати змогу державі виконувати свої функції», – підкреслив керівник податкової інспекції.

Як отримати «ідентифікаційний номер», перебуваючи за кордоном

За інформацією начальника відділу реєстрації платників та електронних сервісів ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська області Тесленко Тетяни, протягом 11 місяців 2015 року Центром обслуговування платників інспекції видано 3847 реєстраційних номерів облікової картки платника податків.

Керівник підрозділу розповіла, що останнім часом громадяни звертаються із запитанням щодо можливості реєстрації у Державному реєстрі та/або отриманні документа, що засвідчує таку реєстрацію у разі перебування їх за межами країни.

Так, відповідно до п.4 р. ІІІ Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 10.12.2013 р. № 779, громадяни України, які виїхали за її межі і не можуть особисто прибути до відповідного контролюючого органу в Україні, у разі виникнення необхідності в реєстрації у Державному реєстрі та/або отриманні документа, що засвідчує реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі, можуть надіслати поштою на адресу ДФС України Облікову картку/Заяву для реєстрації у Державному реєстрі та ксерокопію з чітким зображенням документа, що посвідчує особу.

Тетяна Тесленко звернула увагу на те, що підпис громадянина України на Обліковій картці/Заяві повинен бути засвідчений дипломатичним представництвом або консульською установою України за місцеперебуванням громадянина України за кордоном.

Аналогічно оформлюється довіреність на отримання документа, що засвідчує реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі. Посвідчення підпису на обліковій картці/Заяві або довіреності повинно бути проведене відповідно до Положення про порядок учинення нотаріальних дій в дипломатичних представництвах та консульських установах України, затвердженого наказом Міністерства юстиції України, Міністерства закордонних справ України від 27.12.2004 р. № 142/5/310.

Поряд з цим, облікова картка фізичної особи може бути подана через законного представника чи уповноважену особу за наявності документа, що посвідчує особу такого представника, та документа, що посвідчує особу довірителя, або його ксерокопії (з чітким зображенням), а також нотаріально засвідченої довіреності та її копії (п.4 р. VII Положення).

«За бажанням громадянина документ може бути виданий як законному представнику/уповноваженій особі, так і надісланий до дипломатичного представництва або консульської установи України за місцезнаходженням громадянина України за кордоном», - додала Тетяна Тесленко.

Коментарі (0)

Додати смайл! Залишилося 3000 символів
Додати новини
Реклама

Опитування

Ви підтримуєте виселення з Печерської лаври московської церкви?

Реклама

Зараз коментують

Всі