Повідомляє ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська

2015-12-03 21:28 Подобається

На Дніпропетровщині завдяки операції «Урожай – 2015» легалізовано працю понад 3,3 тис. робітників

З липня по жовтень поточного року на Дніпропетровщині тривала операція «Урожай – 2015», мета якої – спільно з місцевими органами влади і іншими державними установами області відпрацювання сільськогосподарських виробників з питань дотримання податкового законодавства і законодавства про працю.

В рамках проведення «урожайної» операції фахівцями ГУ ДФС у Дніпропетровській області проведено моніторинг всіх сільгоспвиробників, які знаходяться на податковому обліку в ДПІ області. Тож, перевірено 1719 «ризикових» суб’єктів господарювання аграрного сектору, які мають значні доходи, використовують великі площі для вирощування сільськогосподарських культур, при цьому мають незначну кількість працівників.

За результатами заходів з виявлення «нелегалів»-заробітчан, легалізації доходів громадян та підвищення рівня виплати заробітної плати роботодавці добровільно оформили трудові відносини з 3357 найманими працівниками. Легалізовано доходи у вигляді заробітної плати в сумі понад 7,7 млн. грн., що вже забезпечило додаткові надходження до бюджету податку на доходи з фізичних осіб в сумі 1 млн. 362 тис. грн., єдиного внеску – 3 млн. 330 тис. грн.

Кількість найманих працівників, яким підвищено розмір заробітної плати, склала 8644 громадян. За рахунок цього підвищення легалізовано 18 млн. 438 тис. грн. доходу, а до бюджету щомісячні додаткові надходження склали: 3 млн. 227 тис. грн. ПДФО та 7 млн. 465 тис. грн. ЄСВ.

«Підводячи підсумки операції «Урожай – 2015» зазначу, що таких результатів ми досягли завдяки налагодженому зв’язку співпраці органів ДФС з місцевими органами влади по відпрацюванню сільськогосподарських виробників. З метою забезпечення соціального захисту громадян органами відомства ведеться активна робота з виявлення і припинення використання праці незареєстрованих найманих працівників та виплати заробітної плати у «конвертах»», – підкреслив в.о. начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Геннадій Ткачук.

Результати розгляду справ у судах органами фіскальної служби Дніпропетровщини

Сьогодні, в Інформаційному агентстві «Мост-Днепр» відбулась прес-конференція на тему: "Результати розгляду справ у судах, стороною яких виступають органи ДФС" за участі начальника управління правової роботи ГУ ДФС у Дніпропетровській області Олега Басана.

Він повідомив: "На розгляді в адміністративних судах Дніпропетровської області знаходяться близько 15 тисяч справ на загальну суму 12,5 млрд. грн. Більшість справ, що розглядаються в адміністративних судах – це податкові спори. У порівнянні з минулим роком кількість справ збільшилася на 1,4 тисячу на загальну суму 3,2 млрд. грн. На теперішній час вже розглянуто і ухвалено рішення близько 5 тисяч справ на суму 4,1 млрд. грн., з яких на користь органів фіскальної служби – майже 3 тисячі справ на суму близько 2 млрд. грн. Основна категорія справ – оскарження платниками податкових повідомлень-рішень. Таких справ близько 80% від загальної їх кількості».

Розпочав роботу Центр податкового та митного права

26 листопада 2015 року проведено перше засідання Центру податкового та митного права, створеного у рамках Угоди про співпрацю між ДФС та Інститутом законодавства Верховної Ради України.

У засіданні взяли участь представники Державної фіскальної служби України, Держфінмоніторингу, співробітники Інституту законодавства ВРУ, науковці та експерти, представники провідних аудиторських та юридичних компаній.

Основними напрями роботи визначено обговорення питань судово-практичної експертизи, аналізу міжнародної практики, взаємодії з міжнародними урядовими та міжурядовими, науково-дослідними, приватними інституціями.

Також учасники засідання домовилися про формат своєї подальшої роботи, під час якої розглядатиметься проблематика нормативно-правового регулювання податкових та митних відносини в енергетиці, аграрному секторі, а також галузі інформаційних технологій, рітейлу тощо.

Нагадаємо, що Угоду про співробітництво ДФС та Інституту законодавства Верховної Ради України підписано 2 жовтня поточного року.

Актуально для суб’єктів господарювання та громадян

У Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (далі – «ЗІР») впроваджено новий інноваційний розділ «Інтерактивна мапа» за напрямами «Митна справа» та «Єдиний соціальний внесок», який працює за принципом «Крок за кроком».

Як повідомляє Державна фіскальна служба України на головній сторінці офіційного веб-порталу (http://sfs.gov.ua/anonsi/11369.htm), за допомогою інтерактивних мап користувачі «ЗІР» мають змогу швидко та зручно ознайомитися із законодавчою базою та знайти відповіді на питання за вказаними напрямами.

Порядок накладення ЕЦП посадових осіб суб’єкта господарювання на податкову звітність

Відповідно до підпункту 7.1 пункту 7 розділу ІІІ Інструкції з підготовки і подання податкових документів в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв’язку, затвердженої наказом ДПА України від 10.04.2008 №233, що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 16.04.2008 за №320/15011, платник податків створює податковий документ в електронному вигляді відповідно до затвердженого формату (стандарту) за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення.

Після підготовки платником податків податкового документа в електронному вигляді на нього накладаються електронні цифрові підписи (далі – ЕЦП) посадових осіб платника податків у такому порядку: першим – ЕЦП головного бухгалтера (бухгалтера), другим – ЕЦП керівника, третім – ЕЦП, що є аналогом відбитка печатки платника податків.

За відсутності у платника податків посади бухгалтера ЕЦП посадових осіб платника податків накладаються у такому порядку: першим – ЕЦП керівника, другим – ЕЦП, що є аналогом відбитка печатки платника податків.

Платником податків фізичною особою – суб’єктом підприємницької діяльності ЕЦП накладаються у такому порядку: першим – ЕЦП платника податків – фізичної особи, другим – ЕЦП, що є аналогом відбитка печатки платника податків (за наявності).

З початку 2015 року ЦОПами надано майже 3 млн. послуг

Протягом січня – жовтня 2015 року Центрами обслуговування платників податків надано майже 3 млн. адміністративних послуг. Зокрема, у жовтні надано понад 298 тис. послуг.

Серед них найбільшим попитом користується послуга з видачі картки платника податків та внесення до паспорта громадянина даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків. За десять місяців 2015 року було надано понад 1,3 млн. таких карток, з яких майже 153 тис. – у жовтні.

Також запитуваною з боку суб`єктів господарювання є послуга з реєстрації книг обліку розрахункових операцій. У січні-жовтні поточного року ЦОПами надано понад 302,5 тис. таких послуг. У жовтні було зареєстровано понад 30 тис. книг обліку розрахункових операцій.

Актуальною залишається послуга з видачі довідки про відсутність заборгованості з платежів до бюджету, що контролюються фіскальними органами. Так, з початку 2015 року Центрами обслуговування платників було надано майже 282 тис. зазначених довідок, з них – майже 20 тис. – надано у жовтні.

На сьогодні обслуговування платників податків та громадян здійснюється 465 ЦОПами, якими надаються 92 адміністративні слуги (56 податкових та 36 митних).

У січні – листопаді 2015 року від платників Дніпропетровщини до бюджетів усіх рівнів надійшло майже 68,5 мільярдів гривень

Впродовж одинадцяти місяців поточного року органами ДФС у Дніпропетровській області забезпечено в бюджети усіх рівнів (з урахуванням ЄСВ) 68 млрд. 449,9 млн. грн. Це на 16 млрд. 891,6 млн. грн., або на 32,8 % більше, ніж у відповідному періоді 2014 року. Про це проінформував в.о. начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Геннадій Ткачук.

Так, до Державного бюджету Дніпропетровського регіону за січень – листопад поточного року мобілізовано 39 млрд. 925,8 млн. грн., що на 14 млрд. 130,4 млн. грн. або на 54,8% більше, ніж за аналогічний період 2014 року.

Місцеві бюджети Дніпропетровщини протягом одинадцяти місяців 2015 року отримали 10 млрд. 879,2 млн. грн. Це на 1 млрд. 577,4 млн. грн., або на 17,0% більше фактичних надходжень січня – листопада 2014 року.

Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з початку року зібрано 17 млрд. 644,9 млн. грн. Порівняно з 2014 роком надходження зросли на 7,2%, або на 1 млрд. 183,8 млн. гривень.

Доопрацювання діючого та впровадження нового сервісу ДФС

Державною фіскальною службою України доопрацьовано електронний сервіс „Реєстрація договорів про визнання електронних документів”.

Нагадаємо, що договір про визнання електронних документів складається відповідно до положень Порядку підготовки та подання податкової звітності в електронному вигляді, яка надсилається засобами телекомунікаційного зв’язку, затвердженого наказом ДПА України від 10.04.2008 №233.

Зауважимо, що з 25 листопада 2015 року платниками податків складається один договір з територіальним органом ДФС за основним місцем обліку. До договору додаються посилені сертифікати відкритих ключів. Для формування та подання договору розроблено новий електронний формат за кодом J1391004.

Додатково інформуємо про запровадження нового електронного сервісу управління ЕЦП, який надасть можливість керівнику вносити до системи подання документів в електронному вигляді інформацію щодо сертифікатів відповідальних осіб та самостійно визначити термін, на який відповідальній особі надається право підпису податкових документів.

Відповідальність ФОП – платників єдиного податку за несвоєчасну сплату авансових внесків

Фахівці ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська нагадують, що несплата (неперерахування) фізичною особою – платником єдиного податку (далі – ФО – платник ЄП), визначеною підпунктами 1 і 2 пункту 291.4 статті 291 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), авансових внесків ЄП у порядку та у строки, визначені цим Кодексом, тягне за собою накладення штрафу у розмірі 50% ставки ЄП, обраної платником єдиного податку відповідно до цього Кодексу (пункт 121.1 статті 121 Кодексу).

Нагадаємо, що для першої групи ФО – платників ЄП залежно від виду господарської діяльності з розрахунку на календарний місяць встановлюється фіксована ставка ЄП у межах 10% мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року; для другої групи – у межах 20% розміру мінімальної заробітної плати (з 01.01.2015 мінімальна заробітна плата складає 1218 гривень).

Перехідний період для заміни касової техніки

Фахівці ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська звертають увагу, що пункт 8 розділу II «Прикінцеві положення» Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 6 липня 1995 року №265/95-ВР, доповнено абзацами другим та третім у такій редакції:

«З 1 січня 2015 року дозволяється первинна реєстрація лише реєстраторів розрахункових операцій, які створюють контрольну стрічку в електронній формі, та електронних таксометрів, автоматів з продажу товарів (послуг), реєстраторів розрахункових операцій з купівлі-продажу іноземної валюти.

Дозволяється до 1 січня 2016 року використання електронних контрольно-касових апаратів, введених в експлуатацію до 1 січня 2015 року, що створюють контрольну стрічку в друкованому вигляді та подають до фіскальних органів по дротових або бездротових каналах зв'язку тільки інформацію про обсяг розрахункових операцій, виконаних у готівковій та/або в безготівковій формі, яка міститься в їх фіскальній пам'яті, і при цьому не подають електронних копій розрахункових документів».

Таким чином, користувачам зареєстрованих та введених в експлуатацію до 01.01.2015 електронних контрольно-касових апаратів, що подають до органів фіскальних органів тільки інформацію про обсяг розрахункових операцій (2-звіти), встановлено перехідний період тривалістю 1 рік для доопрацювання або заміни існуючої касової техніки на таку, яка забезпечує подання по електронних каналах зв'язку електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків.

Підрозділ ДФС «Фантом» зупинив спробу розкрадання державного лісу

Підрозділ податкової міліції ДФС «Фантом» виявив вантаж державних лісоматеріалів, який намагалися привласнити, використовуючи підроблені документи.

Зведеною мобільною групою у складі підрозділу ДФС «Фантом» було зупинено автомобіль, завантажений лісом одного з державних підприємств. При перевірці документів водієм було надано накладну, в якій зазначався інший транспортний засіб та було вдвічі занижено кількість вантажу.

Наразі матеріали передані до міського відділення поліції для реєстрації кримінального провадження за фактом привласнення державного майна за ст. 191 КК України.

Податковою міліцією вилучено алкогольних напоїв на суму понад 1,5 млн. гривень

Працівниками податкової міліції Київської області в рамках проведення операції «Акциз-2015» та розслідування кримінального провадження за ст.204 КК України викрито протиправну діяльність громадянина, який здійснював незаконне зберігання та реалізацію фальсифікованих алкогольних напоїв.

На підставі ухвал суду було проведено обшук в нежитлових приміщеннях, під час якого виявлено незаконні місця зберігання та реалізації фальсифікованих лікеро-горілчаних виробів.

У ході проведених заходів виявлено та вилучено 1196 дал лікеро-горілчаних виробів (горілка, коньяк та ін. напої, розлиті в тару – «бег-ін-бокс», пластмасові та скляні пляшки) загальною вартістю понад 1,5 млн. гривень.

Товарно-матеріальні цінності вилучені, тривають слідчі дії.

«Гаряча лінія» начальника відділу організації роботи ЦОП, розгляду звернень та забезпечення доступу до публічної інформації управління реєстрації платників та електронних сервісів ГУ ДФС у Дніпропетровській області Є. Суднікова

Яку мету мають центри обслуговування платників?

Відповідь. З самого початку стратегічною метою створення Центрів обслуговування платників було і залишається забезпечення ефективної організації роботи з надання адміністративних послуг, здійснення інноваційних кроків у напрямі підвищення якості обслуговування громадян та бізнесу, удосконалення існуючих послуг та впровадження нових, переважно електронних сервісів. Реалізацію цих завдань на Дніпропетровщині втілюють нині 37 Центри обслуговування платників. Разом з цим, за дорученням керівництва головного управління Державної фіскальної найближчим часом планується відкриття ще семи центрів обслуговування платників у відділеннях ДПІ області, що забезпечить повну зону покриття обслуговування платників у Дніпропетровській області. У центрах обслуговування платників Дніпропетровської області різноманітними послугами можуть скористатися близько 243 тис. платників, що обліковуються на Дніпропетровщині. З них понад 78 тисяч – юридичні особи та майже 165 тис. – фізичні особи-підприємці.

Нагадаю, Центрами обслуговування платників Головного управління ДФС у Дніпропетровській області надається комплекс послуг, зокрема 23 адміністративні послуги, а також консультативні та інформаційні. Платники без черги у зручний для них час подають податкову звітність, отримують ключі електронного цифрового підпису, одержують кваліфіковані консультації, адміністративні послуги тощо.

Варто відмітити, що в секції «обслуговування платників» Центру обслуговування платників розташований комп`ютер, підключений до мережі Інтернет із завантаженим необхідним програмним забезпеченням. Це дозволяє платникам здійснити повний цикл підготовки при подачі звітності до ДПІ. А ще, для зручності відвідувачів Центру тут існує система Wi-Fi.

Також у чотирьох інспекціях області облаштовано Центри сертифікації ключів. Платники можуть безкоштовно та швидко отримати електронні ключі

Працівники органів ДФС у Дніпропетровській області прагнуть, щоб обслуговування в ЦОПах стало для платників комфортним та передбачуваним процесом. Крім того, керівництвом ГУ ДФС у області та районних ДПІ приділяється чимала увага постійному підвищенню рівня податкових сервісів. Це – вимога сьогодення. Сучасна служба має бути відкрита для своїх платників та громадян, забезпечуючи якісний податковий сервіс.

Пільги щодо сплати збору за місця для паркування транспортних засобів

Відповідно до підпункту 2681.2.1 пункту 2681.2 статті 2681 Податкового кодексу України від 02.2010 №2775-VI об’єктом оподаткування збору за місця для паркування транспортних засобів є земельна ділянка, яка згідно з рішенням сільської, селищної або міської ради спеціально відведена для забезпечення паркування транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування, тротуарах або інших місцях, а також комунальні гаражі, стоянки, паркінги (будівлі, споруди, їх частини), які побудовані за рахунок коштів місцевого бюджету, за винятком площі земельної ділянки, яка відведена для безоплатного паркування транспортних засобів, передбачених статтею 30 Закону України від 21.03.1991 №875-XII «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» із змінами та доповненнями (далі – Закон №875).

Згідно з частиною шостою статті 30 Закону №875 власники спеціально обладнаних чи відведених майданчиків для паркування забезпечують виділення та облаштування в межах майданчиків місць для безоплатного паркування легкових автомобілів, якими керують інваліди з ураженням опорно-рухового апарату, члени їхніх сімей, яким відповідно до порядку забезпечення інвалідів автомобілями передано право керування автомобілем, та законні представники недієздатних інвалідів або дітей-інвалідів, які перевозять інвалідів (дітей-інвалідів) з ураженням опорно-рухового апарату, а також для безоплатного паркування транспортних засобів, що належать підприємствам, установам, організаціям громадських організацій інвалідів та сфери соціального захисту населення і перевозять інвалідів (дітей-інвалідів) з ураженням опорно-рухового апарату.

Кількість місць для безоплатного паркування становить не менше 10 відсотків загальної кількості місць на спеціально обладнаних чи відведених майданчиках для паркування, але не менш як для одного транспортного засобу з позначенням цих місць дорожніми знаками та відповідною розміткою.

У разі неперерахування у встановлений строк до бюджету податків з вини банку – платник звільняється від відповідальності

Відповідно до статті 126 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI із змінами та доповненнями (далі – Кодекс) у разі, якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов’язання та/або авансових внесків з податку на прибуток підприємств, рентної плати протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:

- при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, – у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;

- при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, – у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.

Статтею 129 Кодексу передбачено нарахування пені на суму податкового боргу платників податків після закінчення встановлених строків погашення узгодженого грошового зобов’язання.

Пунктом 129.6 статті 129 Кодексу встановлено, що за порушення строку зарахування податків до бюджетів або державних цільових фондів, установлених Законом України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні», з вини банку або органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриваються рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, такий банк/орган сплачує пеню за кожний день прострочення, включаючи день сплати, та штрафні санкції у розмірах, встановлених цим Кодексом, а також несе іншу відповідальність, встановлену цим Кодексом, за порушення порядку своєчасного та повного внесення податків, зборів, платежів до бюджету або державного цільового фонду.

При цьому платник податків звільняється від відповідальності за несвоєчасне або перерахування не в повному обсязі таких податків, зборів та інших платежів до бюджетів і державних цільових фондів, включаючи нараховану пеню або штрафні санкції.

Коментарі (0)

Додати смайл! Залишилося 3000 символів
Додати новини
Реклама

Опитування

Ви підтримуєте виселення з Печерської лаври московської церкви?

Реклама