Місцеві бюджети Дніпропетровської області отримали майже 1 млрд. 880 млн. грн. плати за землю
За десять місяців 2015 року надходження плати за землю від платників Дніпропетровського регіону склали майже 1880 млн. грн., зокрема, юридичними особами сплачено понад 1716,4 млн. грн., решта – фізичними особами.
За словами в.о. начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Геннадія Ткачука в поточному році відбулося зростання доходів місцевих громад Дніпропетровщини по платі за землю у порівнянні з січнем – жовтнем 2014 року майже на 289 млн. грн., або на 16,4%.
«Ці надходження важливі для місцевої казни Дніпропетровського краю. Отже, орендна плата за користування землею та земельний податок становлять майже 20 відсотків у загальній сумі надходжень і є одним з вагомих джерел наповнення місцевих скарбниць області», – підкреслив в.о. начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Геннадій Ткачук.
Майже 175 000 платників скористалися послугами ЦОП ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська
Якісну правову податкову допомогу, оперативний прийом податкової звітності можна отримати в центрі обслуговування платників ДПІ у Красногвардійському районі.
Протягом 10 місяців цього року Центр відвідали 174 947 тисяч платників податків, яким було своєчасно надано 5 293 адміністративних, 10 240 консультаційних та 159 414 інформаційних послуг.
У 2015 році найбільшою популярністю у громадян користується послуга видачі картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків, яку надали 2 237 фізичній особі.
У приміщенні Центру обслуговування платників встановлено комп'ютер, який підключений до мережі Інтернет із завантаженим необхідним програмним забезпеченням, яке дозволяє здійснити повний цикл підготовки та відправки звітності.
Власники авто перерахували в місцевий бюджет Красногвардійського району м.Дніпропетровська майже 1,4 млн гривень транспортного податку
За деcять місяців 2015 року платники транспортного податку перерахували до місцевого бюджету Красногвардійського району 1379,4 млн грн або 84,6% від нарахованої річної суми. Зокрема, 140,25 тис грн податку або 103% від загальної суми сплачено юридичними особами та 1239,15 млн або 89% сплачено фізичними особами, - про це під час зустрічі з платниками повідомив заступник начальника ДПІ у Красногвардійському районі Денис Коренєв.
Кількість зареєстрованих громадян - платників транспортного податку складає 92, юридичних осіб - платників транспортного податку складає 6%.
Варто нагадати, що платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, а також нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні легкові автомобілі з об’ємом циліндрів двигуна більше 3000 куб. см та використовувалися до 5 років. Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 тис. грн за кожен легковий автомобіль, який є об’єктом оподаткування. Звітний період дорівнює календарному року.
У разі переходу права власності автомобіля від одного власника до іншого протягом звітного року податок обчислюється попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності, а новим власником – починаючи з місяця, в якому він набув право власності.
За об’єкти оподаткування, придбані протягом року, податок сплачується пропорційно кількості місяців, які залишилися до кінця року, починаючи з місяця, в якому проведено реєстрацію транспортного засобу.
До уваги платників акцизного податку: умови, за яких припиняється обов’язок з подання декларацій
Підпунктом 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – Кодекс) встановлено, що платники податків зобов’язані подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов’язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.
При цьому, платник податків зобов’язаний за кожний встановлений Кодексом звітний період, в якому виникають об’єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог Кодексу подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є (пункт 49.2 статті 49 Кодексу).
Платники, які мають діючі (у тому числі призупинені) ліцензії на право здійснення діяльності з підакцизною продукцією, яка підлягає ліцензуванню згідно із законодавством, зобов’язані за кожний встановлений Кодексом звітний період подавати податкові декларації незалежно від того, чи провадили такі платники господарську діяльність у звітному періоді (пункт 49.21 статті 49 Кодексу).
Таким чином, якщо платник здійснює діяльність, яка не ліцензується, тобто у нього відсутні діючі (у т.ч. призупинені) ліцензії на право здійснення діяльності з підакцизною продукцією та у звітному періоді у такого платника не виникли об’єкти оподаткування, або не з’явились показники, що підлягають декларуванню, платник у такому звітному періоді за нормами Кодексу не зобов’язаний подавати декларацію з акцизного податку.
Затверджено нову декларацію про доходи
Наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 №859, який зареєстрований у Міністерстві юстиції України 26.10.2015 за №1298/27743 (далі – наказ №859), затверджені нова форма податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – декларація) та інструкція щодо її заповнення (далі – Інструкція №859).
Наказ №859 набрав чинності 17.11.2015, тобто з дня його офіційного опублікування (опублікований в «Офіційнийному віснику України» від 17.11.2015 №89).
Декларація складається з восьми розділів чотирьох додатків до декларації (далі – додатки), які містять розрахунки окремих видів доходів (витрат) а саме:
- додаток Ф1 «Розрахунок податку на доходи фізичних осіб при отриманні доходів у формі заробітної плати від двох і більше податкових агентів згідно з підпунктом «є» пункту 176.1 статті 176 розділу IV Податкового кодексу України»;
- додаток Ф2 «Розрахунок податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору з доходів, отриманих від операцій з інвестиційними активами»;
- додаток Ф3 «Розрахунок податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору з доходів, отриманих з джерел за межами України»;
- додаток Ф4 «Розрахунок податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору з доходів, отриманих самозайнятою особою».
Додатки є складовою частиною декларації і без декларації не є дійсними. Додатки заповнюються та подаються виключно за наявності доходів (витрат), розрахунок яких міститься у цих додатках (пункт 2 розділу II Інструкції №859).
Пунктом 2 наказу №859 визначено, що втратив чинність,
З початку 2015 року ДФС виявлено понад 82 тис. нелегальних найманих працівників
Протягом січня – жовтня 2015 року ДФС було виявлено понад 82 тис. найманих осіб, які працювали без укладання трудових угод з роботодавцями. Вони сплатили до бюджету понад 15 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб та 35 млн. грн. єдиного внеску.
Ще понад 33 тис. громадян, які працювали без реєстрації, офіційно зареєструвалися підприємцями та сплатили до бюджету понад 15 млн. грн. податків.
Крім того, завдяки спільним заходам ДФС та органів місцевої влади, у поточному році рівень виплати заробітної плати своїм працівникам підвищили 14 тис. суб’єктів господарювання. Бюджет додатково отримав 21,3 млн. грн.
Загалом, з початку року під час перевірок на дотримання трудового законодавства порушення фіксувалися у 58 відс. суб’єктів господарювання. До бюджету донараховано понад 574 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб з урахуванням штрафних санкцій.
Боротьба з митними правопорушеннями
20 листопада 2015 року в Інформаційному агентстві «МОСТ-ДНЕПР» відбулася прес-конференція на тему «Боротьба з митними правопорушеннями» за участі начальника відділу виробництва у справах про порушення митних правил управління аналізу ризиків і протидії митним правопорушенням Дніпропетровської митниці ДФС Віталія Аксютіна.
За його словами: "З початку року Дніпропетровською митницею ДФС відкрито 82 справи про порушення митних правил на суму більше 18 млн. грн. Кількість справ про порушення митних правил з вилученими предметами порушень – 19 на суму більше 6,98 млн. грн. Також, розглянуто 42 справи про порушення митних правил та застосовано адміністративне стягнення у вигляді штрафу на суму більше 507 тис. грн.".
"З початку року Дніпропетровською митницею ДФС до правоохоронних органів направлено 2 повідомлення про виявлення ознак про кримінальні правопорушення», - зазначив він.
Система електронного адміністрування ПДВ: розрахунок коригування при обрахунку формули
Платники податку на додану вартість мають право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) на суму, обчислену за формулою, визначеною п. 200 прим.1. 3 ст. 200 прим. 1 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).
Крім того, п. 200 прим.1. 3 ст. 200 прим.1 ПКУ встановлено, що показники формули, за якою визначається сума, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в ЄРПН, обраховуються з 01.07.2015. Під час обрахунку показників СумНаклОтр (сума ПДВ за отриманими податковими накладними) та СумНаклВид (сума ПДВ за виданими податковими накладними) також використовуються розрахунки коригування, складені починаючи з 01.07.2015 та зареєстровані в ЄРПН, до податкових накладних, складених до 01.07.2015, що підлягали наданню покупцям - платникам податку.
Таким чином, розрахунки коригування, складені починаючи з 01.07.2015, до податкових накладних, складених до 01.07.2015 (у тому числі до 01.02.2015), під час обрахунку показників формули СумНаклОтр та СумНаклВид:
- враховуються, якщо податкові накладні підлягали наданню покупцям – платникам податку;
- не враховуються, якщо податкові накладні були складені на покупців – неплатників ПДВ.
Державною фіскальною службою України доопрацьовано електронний сервіс «Реєстрація договорів про визнання електронних документів»
ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська звертає увагу платників податків, що Державною фіскальною службою України (далі – ДФС України) з метою покращення сервісного обслуговування плат- ників при поданні податкових документів в електронній формі доопрацьовано електронний сервіс «Реєстрація договорів про визнання електронних документів».
ДФС України спрощено процес укладання договорів про визнання електронних документів (далі – Договір) з територіальними органами ДФС, а саме: починаючи з 25.11.2015, платником податків укладається один Договір з територіальним органом ДФС за основним місцем обліку. До Договору додаються посилені сертифікати відкритих ключів. Для формування та подання договору розроблено нову форму (код форми J1391004).
Більше інформації про ці та інші зміни щодо роботи зазначеного електронного сервісу можна дізнатися на головній сторінці ДФС України за посиланням:
Змінився порядок надання послуг ЕЦП
Фахівці ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська інформують, що Акредитований центр сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС (далі – АЦСК ІДД) на головній сторінці офіційного інформаційного ресурсу АЦСК ІДД у розділі «Новини» за посиланням повідомив про особливості надання послуг електронного цифрового підпису (далі – ЕЦП).
Для протидії шахрайству та захисту законних інтересів заявників з 30.10.2015 для отримання послуг ЕЦП представництво юридичних осіб (за винятком органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій державної форми власності), фізичних осіб – підприємців, фізичних осіб та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, в АЦСК ІДД ДФС здійснюватиметься особисто або виключно на підставі довіреності, посвідченої нотаріально з дотриманням вимог Закону України від 12.09.1993 №3425 «Про нотаріат».
Звертаємо увагу, що у довіреності необхідно надати представнику відповідні повноваження для отримання послуг ЕЦП (подання до АЦСК ІДД ДФС реєстраційних документів заявника, вчинення необхідних реєстраційних дій, генерація особистих ключів заявника, блокування, поновлення та скасування посилених сертифікатів тощо). Якщо реєстраційні документи заявника (реєстраційна картка тощо) підписані безпосередньо представником, в довіреності повинно бути додатково обумовлено наділення представника повноваженнями укладати від імені заявника договір про надання послуг ЕЦП.
Просимо поставитися з розумінням до змін в обслуговуванні клієнтів.
Нагадаємо, що у Дніпропетровській області діє 5 відокремлених пунктів реєстрації користувачів АЦСК ІДД ДФС (далі – пункти).
Клієнти можуть отримати безкоштовні сертифікати відкритих ключів у містах: Дніпропетровськ (2 пункти), Кривий Ріг,Нікополь, Павлоград.
Детальна інформація щодо режиму роботи пунктів, їх адрес та телефонів розміщена на головній сторінці офіційного інформаційного ресурсу АЦСК ІДД у розділі «Контакти» за посиланням:
Довідки за телефоном (0562) 27–30–76.
Податкова міліція у Києві припинила реалізацію фальсифікованого палива через АЗС міста
Працівниками податкової міліції м. Києва в ході розслідування у рамках кримінального провадження за ч.1 ст. 204 КК України, а також операцій «Акциз-2015» та «Нафтопродукт-2015» виявлено факт зберігання контрафактних паливно-мастильних матеріалів та реалізації їх через мережу автозаправних станцій Києва.
З метою припинення незаконної діяльності співробітниками податкової міліції ДФС проведено 2 обшуки в офісному приміщені та на території нафтосховища, а також оглянуто транспортні засоби, які використовувались у протиправній діяльності.
У результаті обшуків з незаконного обігу вилучено 1 152,8 тонн контрафактних паливно-мастильних матеріалів на загальну суму 17,3 млн. гривень.
Вилучені товарно-матеріальні цінності передані на відповідальне зберігання.
Тривають подальші слідчі дії.
Податковою міліцією Києва встановлено факт несплати 30,6 млн. грн. податків
Співробітниками податкової міліції м. Києва до ЄРДР внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення за ч.3 ст.212 КК України за фактом ухилення від сплати податків посадовими особами підприємства, що здійснює оптову торгівлю твердим, рідким, газоподібним паливом.
Як з’ясувалося, зазначені особи протягом 2012 - 2014 років здійснювали фінансово-господарські взаємовідносини з підприємством, що має ознаки фіктивності. Внаслідок цього порушники ухилились від сплати податків на суму 30,6 млн. гривень.
Слідчі дії тривають.
На Луганщині вилучено горілчаного фальсифікату на суму понад 1 млн. грн.
Співробітники оперативного управління ГУ ДФС в Луганській області разом зі спецпідрозділом «Фантом» викрили та ліквідували канал, через який на споживчий ринок регіону поставляли фальсифіковані алкогольні напої.
У ході операції проведено санкціоновані судом обшуки на оптових базах, складах та в магазинах, де фальсифікат реалізовували безпосередньо споживачам.
За результатами слідчо-оперативних заходів вилучено майже 20 тис. пляшок алкогольного сурогату з підробленими марками акцизного податку, а також 152 картонні короби з 10-літровими пакетами зі спиртовмісною рідиною, обклеєні підробленими марками акцизного податку, без зазначення виробника, міцності та інших відомостей щодо їх походження та якості.
Окрім того, виявлено та вилучено 105 тис. грн. виручки, отриманої від реалізації алкогольної продукції, чорнові записи та системні блоки, де зберігалася інформація про фактичні обсяги продажу фальсифікату.
Як було встановлено, нелегальний бізнес організував один з підприємців Харківської області. Він постачав фальсифіковані алкогольні напої під торговими марками «Краля пшенична», «Краля настоянка», «Вільна на молоці» нібито виробництва ПрАТ «Люботинський завод «Продтовари».
Поставки горілки відбувалися з оптових баз Харківщини. «Продукцію» привозили на склади та в магазини роздрібної торгівельної мережі Луганської області. Фальсифікат розповсюджувався майже по всій території області, у тому числі в магазинах поблизу лінії розмежування.
Для прикриття злочинної діяльності та забезпечення безперешкодного транспортування фальсифікованих алкогольних напоїв у зону проведення АТО використовувалися документи та сертифікати, які в подальшому знищували, а отриману виручку приховували від оподаткування.
Загалом за результатами проведених обшуків вилучено 12 тонн фальсифікату на суму майже 1,1 млн. грн.
У межах досудового розслідування встановлюються джерела виробництва фальсифікату та підроблених марок.
До уваги платників податків – користувачів РРО!
ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська нагадує, що Законом України від 28.12.2014 №71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» та Законом України від 01.07.2015 №569-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій» внесені зміни до Податкового кодексу України і, зокрема, до Закону України від 06.07.1995 №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон №265).
Відповідно до вимог Закону №265 та Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 28.08.2013 №417, що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 19.09.2013 за №1616/24148, суб’єктам господарювання до 01.01.2016 необхідно вивести з експлуатації реєстратори розрахункових операцій, які не створюють контрольну стрічку в електронній формі та не забезпечують подання по електронних каналах зв’язку електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків.
Державною фіскальною службою України запроваджено новий електронний сервіс
ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська інформує, що Державною фіскальною службою України (далі – ДФС України) у листопаді поточного року запроваджено новий електронний сервіс «Інформування громадян про результати обробки файлів-запитів щодо доходів фізичних осіб, які звернулись за призначенням житлових субсидій, що надходять від підрозділів соціального захисту населення».
За його допомогою громадяни та працівники органів соціального захисту населення, вказавши реєстраційні дані фізичної особи, можуть у телефонному режимі отримати необхідну інформацію в Інформаційно-довідковому департаменті ДФС України.
Контактні телефони для отримання інформації: 0-800-501-007 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів).
Інформація щодо цього сервісу розміщена на головній сторінці ДФС України за посиланням: