До уваги платників податків – користувачів РРО!
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що
Відповідно до вимог Закону №265 та Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 28.08.2013 №417, що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 19.09.2013 за №1616/24148, суб’єктам господарювання до 01.01.2016 необхідно вивести з експлуатації реєстратори розрахункових операцій, які не створюють контрольну стрічку в електронній формі та не забезпечують подання по електронних каналах зв’язку електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків.
Актуально для суб’єктів господарювання та громадян
У Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (далі – «ЗІР») впроваджено новий інноваційний розділ «
Як повідомляє Державна фіскальна служба України на головній сторінці офіційного веб-порталу (
ФОП мають право на вибір
Відповідно до статті 42 Господарського кодексу України від 16.01.2003 №436-IV зі змінами (далі – ГКУ) підприємництво – це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб’єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.
Підприємці мають право без обмежень самостійно здійснювати будь-яку підприємницьку діяльність, яку не заборонено законом. Особливості здійснення окремих видів підприємництва встановлюються законодавчими актами. Перелік видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню, а також перелік видів діяльності, підприємництво в яких забороняється, встановлюються виключно законом (стаття 43 ГКУ).
Згідно зі статтею 44 ГКУ підприємництво здійснюється на основі вільного вибору підприємцем видів підприємницької діяльності.
Підприємництво в Україні здійснюється в будь-яких організаційних формах, передбачених законом, на вибір підприємця (стаття 45 ГКУ).
На сьогодні для фізичних осіб – підприємців (далі – ФОП) існує дві системи оподаткування доходів, одержуваних від здійснення підприємницької діяльності, кожна з яких регулюється окремими статтями Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI із змінами та доповненнями (далі – Кодекс) та має певні обмеження і переваги, а також різний порядок оподаткування таких доходів, ведення обліку доходів і витрат, а саме:
- спрощена система оподаткування, оподаткування, обліку та звітності, правові засади застосування якої встановлено у главі 1 розділу ХІV Кодексу;
- загальна система оподаткування, яка регулюється статтею 177 Кодексу.
Слід зазначити, що відповідно до положень Кодексу ФОП може самостійно обрати, як спрощену, так і загальну систему оподаткування.
При отриманні заробітної плати «в конверті» повідомляйте в податкову
Наймаючись на роботу, громадяни мають пам’ятати, що заробітна плата, яка виплачується «у конвертах» – це тимчасове благо, яке має негативні наслідки для самого працівника.
Перш за все, це ризик залишитися без права на отримання соціальних пільг та виплат, гарантованих державою, особливо при нарахуванні пенсії та здійсненні перерахунків пенсій у подальшому.
Людина, яка працює неофіційно, при отриманні травми не може розраховувати на виплату їй лікарняних та інших обов’язкових виплат.
Підприємства, установи, організації, а також суб’єкти підприємницької діяльності, при виплаті заробітної плати працівникам, повинні дотримуватись чинного законодавства України та несуть відповідальність за навмисне ухилення від сплати податків. За невиплату заробітної плати працівникам передбачена кримінальна відповідальність згідно ст. 175 Кримінального кодексу України.
Запорука соціальної підтримки громадянина в будь-який час – це перш за все легалізація заробітної плати та офіційне працевлаштування.
Про відомі Вам факти порушення трудових прав, отримання заробітної плати «в конверті» Ви можете залишити своє повідомлення в Центрі обслуговуванні платників, за адресою: вул. Шаумяна 5,
Шановні громадяни – не залишайтеся байдужими до своєї долі!
Запобігання та протидія проявам корупції
Проблема корупції в Україні є однією з тих, що потребує невідкладного розв’язання, оскільки вона становить загрозу європейським стандартам та принципам демократичної держави.
Запобігання проявам корупції є одним з найвідповідальніших напрямів в діяльності ДФС, а запорука успіху у боротьбі з корупцією — прозорість та відкритість. Курс на активну співпрацю з громадськістю, налагодження партнерства з бізнесом, створення таких умов для підприємств, аби їх робота з податковими органами була простою, зрозумілою та прозорою – ось одні з основних шляхів до зменшення, а згодом і повного викорінення корупційних правопорушень.
Вирішити проблему подолання корупції не можливо одноразово. Це має бути цілісна система дій, спрямована на посилення протидії цьому злу, запроваджено систематичне проведення на найвищому рівні організаційних заходів за участю керівників правоохоронних та інших Державних органів, присвячених питанням протидії корупції тощо.
ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська нагадує, що з метою недопущення корупційних діянь та інших правопорушень працює антикорупційний сервіс Державної фіскальної служби України «Пульс», який покликаний подолати корупцію в лавах відомства, ліквідувати перешкоди, що заважають здійснювати підприємницьку діяльність, усунути складнощі у спілкуванні із посадовими особами. Він працює у вигляді прямої телефонної лінії на номер (044) 284-00-07 за принципом call-back – податківці не тільки приймають звернення, але й повідомляють платникам про результати перевірки та вжиті заходи.
Платники податків Ленінського району м. Дніпропетровська відрахували на соціальні виплати 337 мільйонів гривень
З початку 2015 року від платників Ленінського району м. Дніпропетровська надійшло майже 337 мільйонів гривень єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. При цьому, лише в жовтні цього року перераховано на рахунки Держказначейства понад 38 мільйонів гривень.
«Високі показники надходжень забезпечуються за рахунок професійних підходів в організації адміністрування єдиного внеску, проведення систематичної роз’яснювальної роботи та підвищення податкової культури. Сукупність цих факторів і забезпечує позитивний результат», – підкреслив начальник ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська Віктор Саранцев.