Повідомляє ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська

2015-11-24 18:05 Подобається

Не гайте часу на відвідування органів ДФС — працюйте дистанційно!

ДФС України впроваджено чимало електронних сервісів. Це новий формат відносин з платниками, завдяки якому скорочується час на оформлення та подання звітності до органів фіскальної служби, знижуються корупційні ризики завдяки уникненню безпосереднього спілкування з працівниками контролюючих органів. Для подання звітності в електронному вигляді, необхідно лише отримати ключ цифрового підпису.

До переваг електронного цифрового підпису відноситься всебічна економія ресурсів та удосконалення бізнес-процесів на підприємстві. Ведення електронного документообігу на підприємстві істотно зменшує обсяги паперової бухгалтерської документації, економить час співробітників і витрати підприємства, пов’язані з укладанням договорів, оформленням платіжних документів, та їх пересиланням. Документи можуть бути підписані за допомогою електронного цифрового підпису та передані за призначенням протягом декількох секунд. Також, до переваг відноситься простота і зручність використання електронного ключа, навіть людиною з початковими навичками володіння персональним комп’ютером.

Звертаємо увагу, що звітність з єдиного внеску також можливо подавати в електронному вигляді, для цього необхідно отримати в органах ДФС електронний цифровий підпис та завантажити відповідне програмне забезпечення.

При отриманні заробітної плати «в конверті» повідомляйте в податкову

Наймаючись на роботу, громадяни мають пам’ятати, що заробітна плата, яка виплачується «у конвертах» – це тимчасове благо, яке має негативні наслідки для самого працівника.

Перш за все, це ризик залишитися без права на отримання соціальних пільг та виплат, гарантованих державою, особливо при нарахуванні пенсії та здійсненні перерахунків пенсій у подальшому.

Людина, яка працює неофіційно, при отриманні травми не може розраховувати на виплату їй лікарняних та інших обов’язкових виплат.

Підприємства, установи, організації, а також суб’єкти підприємницької діяльності, при виплаті заробітної плати працівникам, повинні дотримуватись чинного законодавства України та несуть відповідальність за навмисне ухилення від сплати податків. За невиплату заробітної плати працівникам передбачена кримінальна відповідальність згідно ст. 175 Кримінального кодексу України.

Запорука соціальної підтримки громадянина в будь-який час – це перш за все легалізація заробітної плати та офіційне працевлаштування.

Про відомі Вам факти порушення трудових прав, отримання заробітної плати «в конверті» Ви можете залишити своє повідомлення в Центрі обслуговуванні платників, за адресою: вул. Шаумяна 5,

Шановні громадяни – не залишайтеся байдужими до своєї долі!

Отримати податкову знижку можна до кінця року

ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська нагадує, що прийом податкових декларацій від громадян на отримання податкової знижки за підсумками 2014 року здійснюється до кінця 2015 року.

Право на податкову знижку мають громадяни, які в 2014 році отримували дохід у вигляді заробітної плати та сплачували за навчання закладам освіти, сплачували проценти за іпотечним житловим кредитом, страхували себе або членів своєї сім’ї, оплачували допоміжні репродуктивні технології, всиновлювали дітей, або понесли витрати у зв’язку із переобладнанням транспортного засобу.

Звертаємо увагу платників: громадянин, який не скористається правом на отримання податкової знижки за наслідками звітного податкового року, втрачає можливість використати таке право в наступних податкових роках.

Запобігання та протидія проявам корупції

Проблема корупції в Україні є однією з тих, що потребує невідкладного розв’язання, оскільки вона становить загрозу європейським стандартам та принципам демократичної держави.

Запобігання проявам корупції є одним з найвідповідальніших напрямів в діяльності ДФС, а запорука успіху у боротьбі з корупцією — прозорість та відкритість. Курс на активну співпрацю з громадськістю, налагодження партнерства з бізнесом, створення таких умов для підприємств, аби їх робота з податковими органами була простою, зрозумілою та прозорою – ось одні з основних шляхів до зменшення, а згодом і повного викорінення корупційних правопорушень.

Вирішити проблему подолання корупції не можливо одноразово. Це має бути цілісна система дій, спрямована на посилення протидії цьому злу, запроваджено систематичне проведення на найвищому рівні організаційних заходів за участю керівників правоохоронних та інших Державних органів, присвячених питанням протидії корупції тощо.

ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська нагадує, що з метою недопущення корупційних діянь та інших правопорушень працює антикорупційний сервіс Державної фіскальної служби України «Пульс», який покликаний подолати корупцію в лавах відомства, ліквідувати перешкоди, що заважають здійснювати підприємницьку діяльність, усунути складнощі у спілкуванні із посадовими особами. Він працює у вигляді прямої телефонної лінії на номер (044) 284-00-07 за принципом call-back – податківці не тільки приймають звернення, але й повідомляють платникам про результати перевірки та вжиті заходи.

До уваги платників податків!

Відповідно до Регламенту АЦСК ІДД ДПС, надає послуги електронного цифрового підпису (далі - ЕЦП) органам державної влади, органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам та організаціям всіх форм власності, іншим суб’єктами господарської діяльності та фізичним особам, з можливістю безоплатної видачі посилених сертифікатів відкритих ключів.

Під послугами ЕЦП слід розуміти реєстрацію заявників, надання у користування надійних засобів ЕЦП, допомогу при генерації відкритих та особистих ключів, обслуговування посилених сертифікатів ключів заявників (сертифікацію відкритих ключів заявників, розповсюдження та зберігання посилених сертифікатів ключів, управління статусом посилених сертифікатів ключів та розповсюдження інформації про статус сертифікатів ключів), надання послуги фіксування часу, консультативні послуги за зверненнями платників податків.

Сферою використання посилених сертифікатів АЦСК ІДД ДПС є організація електронного документообігу з використанням ЕЦП.

Бажаєте знати точну суму своїх доходів - користуйтесь електронним сервісом ДФС

Державною фіскальною службою України (далі – ДФС) запроваджено новий електронний сервіс «Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків у електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису».

Фізична особа – платник податків може сформувати Запит щодо отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків у електронному вигляді (далі – Запит) виключно для отримання інформації про себе.

Формування Запиту здійснюється за допомогою «Спеціалізованого клієнтського програмного забезпечення для формування та подання звітності/запитів до «Єдиного вікна подання електронної звітності», яке розміщене на офіційному веб-порталі ДФС та є загальнодоступним для використання.

Запит має підписуватися електронним цифровим підписом з одночасним застосовуванням посиленого сертифікату, після чого надсилатися до ДФС на єдину електронну адресу подання звітності ([email protected]).

Після обробки запиту на електронну адресу фізичної особи – платника податків направляється файл-відповідь, який містить відомості з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків.

Слід звернути увагу, що відомості про суми отриманих доходів та суми сплачених податків в електронному вигляді надаються за останні три роки (по квартально), відомості за останній звітний період (квартал) надаються через 60 днів після його закінчення.

Детальніше з інформацією щодо роботи сервісу та Порядком формування запиту щодо отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків у електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису та отримання відповіді на запит з ДФС можна ознайомитися за посиланням: (Головна>Фізичним особам>Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків у електронному вигляді).

Отримали індивідуальну знижку - сплату ПДФО

Сума знижки включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку виключно у випадку, якщо дана знижка носить індивідуальний (персональний) характер. (Лист ДФСУ від 22.10.2015 р № 22297/6 / 99-99-17-03-03-15).

Неповернена позика є об'єктом обкладення ПДФО і військовим збором

До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається основна сума поворотної фінансової допомоги, наданої платником податку іншим особам, яка повертається йому, або основна сума поворотної фінансової допомоги, отриманої платником податку, яка надійшла платнику податків у користування за договором, який не передбачає нарахування процентів або надання інших видів компенсацій у вигляді плати за користування такими коштами, і є обов'язковою до повернення.

Тобто у разі неповернення коштів у вигляді поворотної фінансової допомоги в строк, встановлений договором, сума допомоги включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку та оподатковується ПДФО і військовим збором на загальних підставах.

Разом з тим, оскільки поворотна фінансова допомога (позика) не є складовою заробітної плати, вона не є і базою нарахування та утримання ЄСВ.

(Лист ДФСУ від 28.10.2015 р № 22849/6 / 99-99-17-03-03-15).

Про надання запиту на публічну інформацію

Законом України від 13.01.11 № 2939-VI “Про доступ до публічної інформації” визначено, що за порядком доступу інформація поділяється на відкриту та інформацію з обмеженим доступом. Інформацією з обмеженим доступом є: конфіденційна, таємна та службова. Конфіденційна інформація - це інформація, доступ до якої обмежено фізичною або юридичною особою, та яка може поширюватися за їх бажанням. Розпорядники інформації, які володіють конфіденційною інформацією, можуть поширювати її лише за згодою осіб, яких вона стосується. До службової інформації може належати інформація отримана контролюючим органом в процесі виконання владних повноважень.

Якщо ФОП – платником єдиного податку перевищено обсяг доходу 1 мільйон гривень, необхідно застосовувати РРО

Пунктом 296.10 статті 296 Податкового кодексу України реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО) не застосовуються платниками єдиного податку другої і третьої груп (фізичні особи – підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 мільйон гривень.

У разі перевищення у календарному році обсягу доходу понад 1 млн. грн. застосування РРО для такого платника єдиного податку є обов’язковим.

Застосування РРО розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, що настає за виникненням такого перевищення, та продовжується в усіх наступних податкових періодах протягом дії свідоцтва платника єдиного податку.

Так, наприклад, у разі перевищення у січні – жовтні 2015 року обсягу доходу понад 1 млн.грн. при здійсненні господарської діяльності фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку другої і третьої груп з 01.01.2016 зобов’язані застосовувати РРО або перейти на використання винятково безготівкових розрахунків.

Здаєте квартиру в оренду – укладіть договір про найм

ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська звертає увагу власників нерухомості, що у разі, якщо житло здається в оренду, то такі правовідносини мають бути юридично оформлені – необхідно укласти договір про найм чи оренду нерухомого майна. Здавати в оренду власне нерухоме майно громадяни можуть як у межах підприємницької діяльності, так і без реєстрації підприємця. Здавання в оренду кімнат у квартирі, всієї квартири, гаража, дачного будинку чи іншого нерухомого майна є додатковим джерелом заробітку. Та досить часто громадяни забувають, що таке джерело заробітку має бути оподатковане.

Громадяни, які надають в оренду іншим фізичним особам нерухомість (квартири, будинки, кімнати тощо), зобов’язані самостійно нараховувати та сплачувати податок на доходи до бюджету. Сума отриманого доходу, відображається орендодавцем у річній податковій декларації про майновий стан і доходи, яка подається ним до Державної податкової інспекції за місцем проживання чи реєстрації по закінченню звітного календарного року. Наприклад, за 2015 рік - з 1 січня до 1 травня 2016 року.

Ставка податку на доходи для такого платника становить 15% (якщо дохід не є більшим 12180 гривень) або 20% (якщо дохід є більшим).

Згідно статті 170 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI податок від здавання нерухомості в оренду громадянин сплачує протягом 40 календарних днів, після закінчення кожного кварталу.

Якщо орендодавець у звітному році щокварталу податок на доходи не сплачував, то обов’язок виконати такий платіж у нього залишається - без штрафних санкцій до 1 серпня наступного року (у тому ж році, що подано декларацію).

Зверніть увагу, що доходи отримані від здавання майна в оренду, необхідно обов’язково декларувати. Така декларація про майновий стан і доходи подається по закінченні звітного року - з 1 січня до 1 травня.

Вимогою щодо подання інформації про отримані доходи ігнорувати не можна, адже за неподання або несвоєчасне подання податкової декларації чекає відповідальність у вигляді накладення штрафу у 170 гривень.

З ТОНКОЩАМИ ПОДАТКОВОГО ЗАКОНОДАВСТВА ДОПОМОЖЕ РОЗІБРАТИСЯ ЕЛЕКТРОННИЙ СЕРВІС «ЗІР»

ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська радить платникам користуватися загальнодоступним інформаційно-довідковим ресурсом Державної фіскальної служби України «ЗІР». Вказаний електронний сервіс дозволяє користувачам здійснювати пошук інформації по певному податку, напрямку діяльності тощо.

У розділі «Запитання - відповіді» розміщено відповіді на питання щодо оподатковування, митної справи, єдиного внеску на загальнообов'язкове соціальне страхування та діяльності акредитованого центру сертифікації ключів.

Розділ «Письмові консультації» містить витяги з письмових консультацій, наданих на типові звернення суб'єктів господарювання й громадян.

У розділі «Останні зміни в законодавстві» можна ознайомитись з законодавчими актами.

Розділ «Актуальні запитання» надає можливість користувачам ресурсу переглядати 10 найактуальніших запитань, з якими платники податків найчастіше звертались до Контакт-центру за попередній день та відповіді на них.

Для надання пропозицій і зауважень щодо роботи ресурсу пропонується використати «Форму зворотного зв'язку» (Про ресурс - Форма зворотного зв'язку – текст повідомлення).

Ознайомитися з функціональними можливостями загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу та скористатися ним можна на офіційному порталі територіальних органів ДФС України (http://sfs.gov.ua) розділ «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс».

Державною фіскальною службою України доопрацьовано електронний сервіс «Реєстрація договорів про визнання електронних документів»

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу платників податків, що Державною фіскальною службою України (далі – ДФС України) з метою покращення сервісного обслуговування платників при поданні податкових документів в електронній формі доопрацьовано електронний сервіс «Реєстрація договорів про визнання електронних документів».

ДФС України спрощено процес укладання договорів про визнання електронних документів (далі – Договір) з територіальними органами ДФС, а саме: починаючи з 25.11.2015, платником податків укладається один Договір з територіальним органом ДФС за основним місцем обліку. До Договору додаються посилені сертифікати відкритих ключів. Для формування та подання договору розроблено нову форму (код форми J1391004).

Більше інформації про ці та інші зміни щодо роботи зазначеного електронного сервісу можна дізнатися на головній сторінці ДФС України за посиланням: http://sfs.gov.ua/media-tsentr/novini/225191.html.

Актуально для платників: про оновлення технологічного сертифікату!

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує, що Акредитований центр сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС (далі – АЦСК ІДД) на головній сторінці офіційного інформаційного ресурсу АЦСК ІДД у розділі «Новини» за посиланням http://acskidd.gov.ua/news повідомив про оновлення технологічного сертифікату.

У зв’язку з проведенням аварійно-відновлювальних робіт та переналаштуванням обладнання АЦСК ІДД ДФС, сформовано нові технологічні сертифікати CMP-серверу, які необхідно додати до файлового сховища та здійснити переналаштування програмного забезпечення, що використовується для підписання електронних документів.

Завантажити нові технологічні сертифікати CMP-серверу можна за цим посиланням.

Завантажити повний перелік актуальних технологічних сертифікатів АЦСК ІДД ДФС можна у розділі «Сертифікати АЦСК» офіційного інформаційного ресурсу.

Внесені зміни до переліку медичних виробів, операції з постачанням яких оподатковуються ПДВ за ставкою 7%

Постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №923 (далі – Постанова №923) внесені зміни до переліку медичних виробів, операції з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України яких підлягають обкладенню податком на додану вартість за ставкою 7 відсотків, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.11.2014 №410 (далі – Постанова №410).

Постанова №923 набрала чинності 19.11.2015, тобто з дня її офіційного опублікування (опублікована у газеті «Урядовий кур’єр» від 19.11.2015 №216).

Порядок подання звітності та сплати податку на прибуток підприємствами, створеними протягом звітного року

Відповідно до пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – Кодекс) платники податку, які зареєстровані протягом звітного (податкового) року (новостворені), сплачують податок на прибуток на підставі річної податкової декларації за період діяльності у звітному (податковому) році та не сплачують авансового внеску.

Відповідне питання-відповідь розміщене у підкатегорії 102.20.01 Бази знань, що знаходиться на сервісі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» офіційного веб-порталу ДФС України за посиланням http://zir.sfs.gov.ua у розділі: «ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ З БАЗИ ЗНАНЬ».

Операції з підакцизними товарами, які не підлягають оподаткуванню

Пунктом 213.2 статті 213 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – Кодекс) визначені операції з підакцизними товарами, які не підлягають оподаткуванню, а саме з:

- вивезення (експорту) підакцизних товарів (продукції) платником податку за межі митної території України.

Товари (продукція) вважаються вивезеними (експортованими) платником податку за межі митної території України, якщо їх вивезення (експортування) засвідчене належно оформленою митною декларацією, у тому числі, якщо відвантаження відбулося у звітному періоді, а вивезення (експортування) – у наступному звітному періоді і на дату подання декларації з акцизного податку за звітний місяць наявна така митна декларація;

- ввезення на митну територію України раніше експортованих підакцизних товарів (продукції), у яких виявлено недоліки, що перешкоджають реалізації цих товарів на митній території країни імпортера, для їх повернення експортеру.

Такі підакцизні товари (продукція) ввозяться їх продавцем (експортером) без подальшої реалізації на митній території України;

- реалізації електричної енергії, виробленої кваліфікованими когенераційними установками та/або з відновлюваних джерел енергії.

З початку 2015 року ДФС виявлено понад 82 тис. нелегальних найманих працівників

Протягом січня – жовтня 2015 року ДФС було виявлено понад 82 тис. найманих осіб, які працювали без укладання трудових угод з роботодавцями. Вони сплатили до бюджету понад 15 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб та 35 млн. грн. єдиного внеску.

Ще понад 33 тис. громадян, які працювали без реєстрації, офіційно зареєструвалися підприємцями та сплатили до бюджету понад 15 млн. грн. податків.

Крім того, завдяки спільним заходам ДФС та органів місцевої влади, у поточному році рівень виплати заробітної плати своїм працівникам підвищили 14 тис. суб’єктів господарювання. Бюджет додатково отримав 21,3 млн. грн.

Загалом, з початку року під час перевірок на дотримання трудового законодавства порушення фіксувалися у 58 відс. суб’єктів господарювання. До бюджету донараховано понад 574 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб з урахуванням штрафних санкцій.

Юридичні особи для переходу на спрощену систему подають заяву за 15 днів до початку 2016 року

Юридична особа, яка є платником інших податків і зборів відповідно до норм Податкового кодексу України, один раз протягом календарного року може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування. Для цього необхідно подати заяву до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу.

Право на застосування спрощеної системи оподаткування в наступному календарному році мають платники єдиного податку за умови не перевищення протягом календарного року обсягу доходу, встановленого для відповідної групи платників єдиного податку (п. 292.16 ст. 292 ПКУ).

Згідно з п.п. 3 п. 291.4 ст. 291 ПКУ обсяг доходу для платників єдиного податку третьої групи юридичних осіб – суб’єктів господарювання будь-якої організаційно-правової форми, протягом календарного року не повинен перевищувати 20 млн. гривень.

До поданої заяви додається розрахунок доходу за попередній календарний рік, який визначається з дотриманням вимог, встановлених гл.1 р.XIV ПКУ.

Враховуючи вищенаведене, у разі прийняття юридичною особою рішення про перехід на спрощену систему оподаткування з 1 січня наступного року заява до контролюючого органу подається не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку нового року разом із розрахунком доходу за попередній календарний рік, що передує року переходу на спрощену систему оподаткування.

Отже, дохід за попередній календарний рік, що передує року переходу на спрощену систему оподаткування, визначається на момент подання заяви із врахуванням запланованої суми отримання доходу, за період що залишився до кінця року після подання заяви.

5-відсотковий акцизний податок обов’язково відображається у книзі обліку доходів та витрат

Сума акцизного податку в разі її включення до вартості проданих товарів відображається фізичною особою-підприємцем, яка застосовує загальну систему оподаткування, у книгу обліку доходив і витрат.

Облік доходів і витрат фізичні особи-підприємці, яка застосовують загальну систему оподаткування, ведуть у Книзі обліку доходів і витрат. Форма та Порядок ведення затверджено наказом Міндоходів України від 16.09.2013 р. №481.

Так у графі 2 «Сума доходу, отриманого від здійснення господарської діяльності» відображається сума доходу та акцизного податку у разі її включення до вартості товарів, отриманих від здійснення господарської діяльності із сумарним підсумком за місяць, квартал, рік, зокрема кошти, що надійшли на поточний рахунок, в касу платника податків та/або отримані готівкою, сума заборгованості, за якою минув строк позовної давності, вартість безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг) (п.6 Порядку №481). Однак не відображається в графах 5-8 «Витрати, пов’язані з господарською діяльністю».

За неподання або несвоєчасне подання податкової звітності передбачена фінансова відповідальність

Неподання або несвоєчасне подання платником податків податкових декларацій (розрахунків) тягне за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

За ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, накладається штраф в розмірі 1020 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

Отже, за неподання або несвоєчасне подання платником податків податкової звітності передбачена фінансова відповідальність у вигляді штрафних (фінансових) санкцій:

– в розмірі 170 гривень, за кожне неподання (несвоєчасне подання) декларації (розрахунку), зазначеного в одному акті;

– в розмірі 1020 гривень при повторному порушенні за несвоєчасне подання податкової декларації (розрахунку) незалежно від виду податку, за яке до такого платника протягом року вже було застосовано штраф за неподання (несвоєчасне подання) податкової декларації (розрахунку) та у період до одного року винесено податкове повідомлення-рішення.

Зазначена норма передбачена п. 120.1 ст. 120 Податкового кодексу України.

Прийняли працівника на роботу? – повідомте ДФС

Відповідно до нової редакції ст. 24 Кодексу законів про працю України визначено, що працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування ЄСВ про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Постановою КМ України від 17 червня 2015 року № 413 «Про порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу» (далі – Постанова № 413) затверджено форму такого повідомлення. Відтак визначено, що повідомлення про прийняття працівника на роботу подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою до територіальних органів Державної фіскальної служби за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Подати таке повідомлення слід до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором одним із таких способів:

– засобами електронного зв’язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу та електронного підпису;

– на паперових носіях разом з копією в електронній формі;

– на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п’ятьма особами.

Інформація, що міститься у повідомленні про прийняття працівника на роботу, вноситься до реєстру страхувальників та реєстру застрахованих осіб відповідно до Закону України від 8 липня 2010 року № 2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Звертаємо увагу, що власнику підприємства необхідно надати повідомлення про прийняття працівника (керівника підприємства) на роботу до ДФС, незалежно від надання інформації про зміну керівника державному реєстратору.

Більш детально читайте у листі ДФС України від 02.10.2015 № 20929/6/99-99-17-03-03-15, який знаходиться за посиланням http://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-konsultatsii/konsultatsii-dlya-yuridichnih-osib/64248.html.

Відповідальність за складання податкової звітності

До обов’язків платника податків належить складення звітності, що стосується обчислення і сплати податків, зборів та подання до контролюючих органів декларацій.

Відповідальність за неподання, порушення порядку заповнення документів податкової звітності, порушення строків їх подання контролюючим органам, недостовірність інформації, наведеної у зазначених документах, несуть:

– юридичні особи, постійні представництва нерезидентів, які відповідно до Податкового Кодексу визначені платниками податків, а також їх посадові особи. Відповідальність за порушення податкового законодавства відокремленим підрозділом юридичної особи несе юридична особа, до складу якої він входить;

– фізичні особи – платники податків та їх законні чи уповноважені представники у випадках, передбачених законом;

– податкові агенти.

Зазначена норма визначена ст. 16 та ст.47 Податкового кодексу України.

Під час проведення перевірки уточнюючі розрахунки не подаються

Платник податків, який самостійно виявляє факт заниження податкового зобов’язання минулих податкових періодів, зобов’язаний:

– або направити уточнюючий розрахунок і сплатити суми недоплати і штраф у розмірі 3 % від такої суми до представлення такого уточнюючого розрахунку;

– або відобразити суму недоплати у складі декларації, яка подається за податковий період, що йде за періодом, в якому виявлений факт заниження податкового зобов’язання, збільшену на суму штрафу у розмірі 5 % від такої суми, з відповідним збільшенням загальної суми грошового зобов’язання.

В той же час, під час проведення документальних планових і позапланових перевірок платник податків не має права подавати уточнюючі розрахунки до поданих їм раніше податковим деклараціям за будь-який звітний період по відповідному податку і збору, який перевіряється.

Визначення податкової адреси платника податків

Податковою адресою платника податків – фізичної особи визнається місце її проживання, за яким вона береться на облік як платник податків у контролюючому органі.

Платник податків – фізична особа може мати одночасно не більше однієї податкової адреси.

Податковою адресою юридичної особи (відокремленого підрозділу юридичної особи) є місцезнаходження такої юридичної особи, відомості про що містяться у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців.

Податковою адресою підприємства, переданого у довірче управління, є місцезнаходження довірчого власника.

Зазначена норма визначена ст. 45 Податковий кодекс України.

Коментарі (0)

Додати смайл! Залишилося 3000 символів
Додати новини
Реклама

Опитування

Ви підтримуєте виселення з Печерської лаври московської церкви?

Реклама

Зараз коментують

Всі