Повідомляє ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська

2015-11-23 19:59 Подобається

Місцеві бюджети Дніпропетровської області отрималимайже 1 млрд. 880 млн. грн. плати за землю

За десять місяців 2015 року надходження плати за землю від платників Дніпропетровського регіону склали майже 1880 млн. грн., зокрема, юридичними особами сплачено понад 1716,4 млн. грн., решта – фізичними особами.

За словами в.о. начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Геннадія Ткачука в поточному році відбулося зростання доходів місцевих громад Дніпропетровщини по платі за землю у порівнянні з січнем – жовтнем 2014 року майже на 289 млн. грн., або на 16,4%.

«Ці надходження важливі для місцевої казни Дніпропетровського краю. Отже, орендна плата за користування землею та земельний податок становлять майже 20 відсотків у загальній сумі надходжень і є одним з вагомих джерел наповнення місцевих скарбниць області», – підкреслив в.о. начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Геннадій Ткачук.

До уваги платників акцизного податку: умови, за яких припиняється обов’язок з подання декларацій

Підпунктом 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – Кодекс) встановлено, що платники податків зобов’язані подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов’язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.

При цьому, платник податків зобов’язаний за кожний встановлений Кодексом звітний період, в якому виникають об’єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог Кодексу подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є (пункт 49.2 статті 49 Кодексу).

Платники, які мають діючі (у тому числі призупинені) ліцензії на право здійснення діяльності з підакцизною продукцією, яка підлягає ліцензуванню згідно із законодавством, зобов’язані за кожний встановлений Кодексом звітний період подавати податкові декларації незалежно від того, чи провадили такі платники господарську діяльність у звітному періоді (пункт 49.21 статті 49 Кодексу).

Таким чином, якщо платник здійснює діяльність, яка не ліцензується, тобто у нього відсутні діючі (у т.ч. призупинені) ліцензії на право здійснення діяльності з підакцизною продукцією та у звітному періоді у такого платника не виникли об’єкти оподаткування, або не з’явились показники, що підлягають декларуванню, платник у такому звітному періоді за нормами Кодексу не зобов’язаний подавати декларацію з акцизного податку.

Який граничний розмір суми сплати за навчання має право включити фізична особа до податкової знижки, якщо навчаються кілька непрацюючих членів сім’ї першого ступеня споріднення?

Відповідно до підпункту 14.1.170 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VІ із змінами та доповненнями (далі – Кодекс) податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб’єктами господарювання, – це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку – резидента у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів – фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених Кодексом.

Платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень пунктом 164.6 статті 164 Кодексу, фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати у вигляді суми коштів, сплачених платником податку на користь закладів освіти для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення, який не одержує заробітної плати. Така сума не може перевищувати розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень, в розрахунку на кожну особу, яка навчається, за кожний повний або неповний місяць навчання протягом звітного податкового року (підпункт 166.3.3 пункту 166.3 статті 166 Кодексу).

При цьому, загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку в звітному податковому році, не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата, зменшена на суму єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, страхових внесків до Накопичувального фонду, а у випадках, передбачених законом, – обов’язкових страхових внесків до недержавного пенсійного фонду, які відповідно до закону сплачуються за рахунок заробітної плати працівника, а також на суму податкової соціальної пільги за її наявності (підпункт 166.4.2 пункту 166.4 статті 166 Кодексу).

Відповідне питання-відповідь розміщене у підкатегорії 103.06.03 (на навчання) категорії 103 (податок на доходи фізичних осіб) Бази знань, що знаходиться на сервісі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» офіційного веб-порталу ДФС України за посиланням http://zir.sfs.gov.ua у розділі: «ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ З БАЗИ ЗНАНЬ».

Порядок обліку доходів та витрат для фізичних осіб – підприємців на загальній системі оподаткування

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що оподаткування доходів, отриманих фізичною особою – підприємцем (далі – ФОП) від провадження господарської діяльності, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, регулюється статтею 177 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VІ із змінами та доповненнями (далі – Кодекс).

Відповідно до пункту 177.2 статті 177 Кодексу об’єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю таких ФОП.

Для ФОП, зареєстрованого як платник податку на додану вартість (далі – ПДВ), не включаються до витрат і доходу суми ПДВ, що входять до ціни придбаних або проданих товарів (пункт 177.3 статті 177 Кодексу)

Пунктом 177.4 статті 177 Кодексу визначено перелік витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів ФОП від провадження господарської діяльності на загальній системі оподаткування.

Згідно з пунктом 177.10 статті 177 Кодексу ФОП зобов’язані вести книгу обліку доходів і витрат та мати підтверджуючі документи щодо походження товару.

Форму книги обліку доходів і витрат, яку ведуть ФОП, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування (далі – Книга) та порядок її ведення затверджено наказом Міндоходів від 16.09.2013 №481, що зареєстрований в Міністерстві юстиції України 01.10.2013 за №1686/24218 (далі – Порядок №481).

У пункті 1 Порядку №481 зазначено, що ФОП зобов’язані вести Книгу, в якій за підсумком робочого дня, протягом якого отримано дохід, на підставі первинних документів здійснюються записи про отримані доходи та документально підтверджені витрати.

Книга ведеться за вибором платника податку у паперовому або електронному вигляді (пункт 2 Порядку №481).

У графі 2 Книги відображається сума доходу, отриманого від здійснення господарської або незалежної професійної діяльності із сумарним підсумком за місяць, квартал, рік, зокрема, кошти, що надійшли на поточний рахунок, касу платника податків та/або отримано готівкою, сума заборгованості, за якою минув строк позовної давності, вартість безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг) (підпункт 2 пункту 6 Порядку №481).

У графі 5 зазначаються реквізити документа, який підтверджує понесені витрати, що безпосередньо пов’язані з отриманим доходом. Документами, які підтверджують витрати, можуть бути, зокрема, платіжне доручення, прибутковий касовий ордер, квитанція, фіскальний чек, акт закупки (виконаних робіт, наданих послуг) та інші первинні документи, що засвідчують факт оплати товарів, робіт, послуг (підпункт 5 пункту 6 Порядку №481).

Сума витрат на оплату праці та нарахування на оплату праці найманих осіб, понесені у звітному місяці, відображаються у графі 7 Книги (підпункт 7 пункту 6 Порядку №481).

Сума чистого оподатковуваного доходу зазначається у графі 9 Книги та розраховується як різницяґ між сумою доходу за звітний період (графа 4) та сумою понесених витрат від провадження господарської діяльності (графи 6, 7, 8).

Книга зберігається у ФОП протягом 3-х років після закінчення звітного періоду, в якому здійснено останній запис.

Дані Книги використовуються ФОП для заповнення декларації про майновий стан і доходи (пункт 9 Порядку №481).

Таким чином, ФОП, який перебуває на загальній системі оподаткування, відображає у складі доходу виручку у грошовій та негрошовій формі. При цьому до складу витрат має право включати витрати господарської діяльності, пов’язані з отриманням зазначеного доходу та підтверджені документально.

До уваги платників – своєчасно реєструйтеся платниками ПДВ!

Порядок реєстрації особи як платника податку на додану вартість (далі – ПДВ) регулюється статтями 180 – 183 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VІ із змінами та доповненнями (далі – Кодекс) та регламентується Положенням про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 14.11.2014 №1130, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 17.11.2014 за №1456/26233.

Особи, які для цілей оподаткування ПДВ мають право або зобов’язані бути зареєстровані як платники ПДВ, визначені підпунктом 14.1.139 пункту 14.1 статті 14 та пунктом 180.1 статті 180 Кодексу.

Відповідно до пункту 181.1 статті 181 Кодексу обов’язковій реєстрації як платника ПДВ підлягає особа, у якої загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з розділом V Кодексу, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп’ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1 млн. грн. (без урахування ПДВ).

Згідно з пунктами 183.1 та 183.2 статті 183 Кодексу для здійснення такої реєстрації особа не пізніше 10 числа календарного місяця, що настає за місяцем, в якому вперше досягнуто зазначеного вище обсягу оподатковуваних операцій з постачання товарів/послуг, повинна подати до контролюючого органу за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) реєстраційну заяву платника ПДВ за формою №1-ПДВ (далі − Заява).

У разі, якщо останній день строку подання Заяви припадає на вихідний, святковий або неробочий день, останнім днем строку вважається наступний за вихідним, святковим або неробочим робочий день (пункт 183.6 статті 183 Кодексу).

Звертаємо увагу, що будь-яка особа, яка підлягає обовязковій реєстрації як платник ПДВ у випадках та у порядку, передбачених статтею 183 Кодексу, не подала до контролюючого органу Заяву, несе відповідальність за ненарахування або несплату ПДВ на рівні зареєстрованого платника ПДВ без права нарахування податкового кредиту та отримання бюджетного відшкодування податку (пункт 183.10 статті 183 Кодексу).

Таким чином, обов’язок щодо нарахування та сплати податкових зобов’язань з ПДВ в особи, що підлягає обов’язковій реєстрації як ПДВ виникає, починаючи з дати такої реєстрації.

При цьому, у разі, якщо така особа не подала або несвоєчасно подала Заяву до контролюючого органу, обов’язок щодо нарахування та сплати податкових зобов’язань з ПДВ виникає з дня, наступного за граничним днем, який встановлений для подання Заяви, тобто з 11 числа календарного місяця, що настає за місяцем, в якому вперше досягнуто загального обсягу оподатковуваних операцій з постачання товарів/послуг понад 1 млн. гривень за останні 12 календарних місяців.

Крім того, пунктом 183.3 статті 183 Кодексу визначено, що у разі добровільної реєстрації особи як платника ПДВ або особи, яка відповідає вимогам, визначеним підпунктом 6 пункту 180.1 статті 180 Кодексу, реєстраційна заява подається згідно з пунктом 183.7 цієї статті не пізніше, ніж за 20 календарних днів до початку податкового періоду, з якого такі особи вважатимуться платниками ПДВ та матимуть право на податковий кредит і виписку податкових накладних.

Протягом десяти місяців поточного року сервіс ДФСУ «Пульс» отримав 614 запитів від дніпропетровських платників

У переважній більшості громадяни Дніпропетровського регіону використовують сервіс Державної фіскальної служби України «Пульс» для з’ясування питань щодо подання електронної звітності. Цієї тематики стосувалось більше половини звернень (51,5%).

Робота системи електронного адміністрування ПДВ цікавила 20% запитувачів. Понад 19% заявників порушували питання щодо організації роботи територіальних органів ГУ ДФС у Дніпропетровській області, з приводу перевірок суб’єктів господарювання звернулися 4,2% платників, особливостями реєстрації платником ПДВ цікавились 2,7% громадян тощо.

У той же час слід відзначити, що саме антикорупційної тематики стосувалось лише 4 звернення, або 0,65% від загальної їх кількості.

Всі звернення оперативно розглянуті у встановлений термін та вирішені по суті.

Нагадаємо, що звертатися щодо неправомірних дій або бездіяльності працівників Державної фіскальної служби, оперативно вирішити суперечливі запитання, які виникають у сфері адміністрування податків та під час здійснення митного контролю, можна за телефоном (044) 284-00-07. Лінія працює цілодобово.

Окружна виборча комісія є податковим агентом

Державна фіскальна служба України на головній сторінці офіційного веб-порталу повідомила наступне.

Окружна виборча комісія є юридичною особою та комісією вищого рівня щодо всіх дільничних виборчих комісій у межах відповідного територіального виборчого округу з питань виборів депутатів.

Дільнична виборча комісія не є юридичною особою.

Окружна виборча комісія, яка нараховує (виплачує) оподатковуваний дохід (заробітну плату) фізичній особі, відповідно до норм Податкового кодексу України, є податковим агентом і має утримувати податок на доходи фізичних осіб та військовий збір від суми такого доходу за рахунок такої особи та перерахувати його до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу.

Крім того, як податковий агент, окружна виборча комісія повинна подати до територіального органу державної фіскальної служби за своїм місцезнаходженням податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма №1ДФ) за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 13.01.14 №4, що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 30.01.14 за №111/26556.

Чи може орган ДФС надати фізичній особі довідку про те, що вонане зареєстрована як фізична особа підприємець?

Відповідно до пункту 1 статті 1 Закону України «Про адміністративні послуги» від 06.09.2012 №5203-VI із змінами та доповненнями (далі – Закон №5203) адміністративна послуга – результат здійснення владних повноважень суб’єктом надання адміністративних послуг за заявою фізичної або юридичної особи, спрямований на набуття, зміну чи припинення прав та/або обов’язків такої особи відповідно до закону.

Суб’єктом надання адміністративних послуг на кожну адміністративну послугу, яку він надає відповідно до закону, затверджуються інформаційна і технологічна картки, а у разі якщо суб’єктом надання є посадова особа, – органом, якому вона підпорядковується (пункт 1 статті 8 Закону №5203).

Наказом Державної фіскальної служби України (далі – ДФС) від 13.01.2015 №7 «Про затвердження інформаційних карток адміністративних послуг» встановлено тимчасовий перелік надання адміністративних послуг, що надаються ДФС та територіальними органами, до якого не включено послугу з надання довідок про наявність у фізичної особи статусу підприємця.

Водночас з метою забезпечення органів державної влади та учасників цивільного обороту достовірною інформацією про юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців відповідно до Закону України від 15.05.2003 №755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» із змінами і доповненнями (далі – Закон №755) створено Єдиний державний реєстр юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців (далі – ЄДР).

Відомості, що містяться в ЄДР, є відкритими і загальнодоступними (стаття 20 Закону №775), за винятком реєстраційних номерів облікових карток платників податків, відомостей про відкриття та закриття рахунків, накладення та зняття арештів на рахунки та майно, відомостей, передбачених частиною другою статті 17 Закону №755.

Вільний та безкоштовний доступ фізичних та юридичних осіб до ЄДР забезпечений через веб-сайт ЄДР (www.irc.gov.ua).

З урахуванням норм статті 6 Закону №755 оформлення витягів, виписок та довідок здійснюють реєстраційні служби територіальних управлінь юстиції обласного значення або районного, районного у місті Києві. При цьому повноваження державного реєстратора, передбачені Законом №755-IV, з прийому документів для надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців та видачі оформлених результатів їх надання можуть виконувати посадові особи органів місцевого самоврядування, адміністратори центрів надання адміністративних послуг.

Порядок надання відомостей з ЄДР затверджений наказом Міністерства юстиції України від 31.03.2015 №466/5 (зареєстрований у Міністерстві юстиції України 31.03.2015 за №349/26794).

Слід зазначити, що розпорядником ЄДР є Міністерство Юстиції України, яке запровадило он-лайн сервіс отримання відомостей з ЄДР через офіційний веб-сайт за посиланням: https://usr.minjust.gov.ua/ua/freesearch.

Відповідне питання-відповідь розміщене у підкатегорії 136.12 (довідки) категорії 136 (права та обов’язки контролюючих органів (ПКУ)) Бази знань, що знаходиться на сервісі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» офіційного веб-порталу ДФС України за посиланням http://zir.sfs.gov.ua у розділі: «ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ З БАЗИ ЗНАНЬ».

До уваги платників єдиного податку, які здійснюють роздрібну торгівлю підакцизними товарами!

Відповідно до підпункту 212.1.11 пункту 212.1 статті 212 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI із змінами та доповненнями (далі – Кодекс) платником акцизного податку є особа – суб’єкт господарювання роздрібної торгівлі, яка здійснює реалізацію підакцизних товарів.

Звертаємо увагу, що згідно з пунктом 297.1 статті 297 платники єдиного податку не звіляються від сплати акцизного податку.

Таким чином, платники єдиного податку, які здійснюють роздрібну торгівлю дозволеними відповідно до вимог Кодексу підакцизними товарами, є платниками акцизного податку.

Які документи має подати платник до контролюючого органу, щоб скористатися правом на податкову знижку щодо суми коштів, сплачених ним за навчання?

Фізична особа, яка має право включити до податкової знижки у зменшення свого оподатковуваного доходу за наслідками звітного податкового року суму коштів, сплачених ним за навчання, повинна надати до контролюючого органу річну податкову декларацію про майновий стан і доходи (далі - декларація), яка подається по 31 грудня включно наступного за звітним податковим роком.

Відповідно до підпункту 166.2.1 пункту 166.2 статті 166 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI із змінами та доповненнями (далі – Кодекс) до податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними документами.

Таким чином, платник податку, крім декларації, повинен надати відповідні платіжні та розрахункові документи, зокрема, квитанції, фіскальні або товарні чеки, прибуткові касові ордери, копію договору з навчальним закладом. У зазначених документах обов’язково повинно бути відображено вартість послуги за навчання і строк її надання.

Якщо платник податку здійснює оплату за навчання члена сім’ї першого ступеня споріднення, який не одержує заробітної плати, для здобуття ним середньої професійної або вищої освіти, то також необхідно надати документи, які підтверджують ступінь їх споріднення.

Для прискорення проведення контролюючим органом розрахунку сум, що підлягають поверненню з бюджету, та забезпечення правильності визначення зазначених сум доцільно надавати до контролюючого органу копії зазначених документів.

Оригінали зазначених у підпункті 166.2.1 пункту 166.2 Кодексу документів не надсилаються контролюючому органу, але підлягають зберіганню платником податку протягом строку давності, встановленого Кодексом (підпункт 166.2.2 пункту 166.2 статті 166 Кодексу).

Центри обслуговування платників Дніпропетровщини щомісячно надають понад 20,5 тисяч адміністративних послуг

Загалом, протягом січня – жовтня поточного року Центрами обслуговування платників ГУ ДФС у Дніпропетровській області було надано 205,7 тисяч адміністративних послуг.

Здебільш платники цікавились послугами з видачі картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків. За десять місяців 2015 року було надано більше 101 тисячі таких послуг.

Не менш популярними залишаються послуги з видачі довідки про відсутність заборгованості з платежів до бюджету, що контролюються органами фіскальної служби та реєстрації книг обліку розрахункових операцій. Цих послуг впродовж січня – жовтня цього року дніпропетровськими ЦОПами надано запитувачам 21,5 тисячі та 18,9 тисяч відповідно.

Нагадуємо, Центрами обслуговування платників Головного управління ДФС у Дніпропетровській області надається комплекс послуг, зокрема 25 видів адміністративних послуг, а також консультативні та інформаційні. Платники без черги у зручний для них час подають податкову звітність, отримують ключі електронного цифрового підпису, одержують кваліфіковані консультації, адміністративні послуги тощо.

До уваги платників – своєчасно сплачуйте податки та збори!

27 листопада останній день сплати:

- авансового внеску рентної плати за користування надрами для видобування нафти, конденсату, газу природного, у тому числі газу, розчиненого у нафті (нафтового (попутного) газу), етану, пропану, бутану за листопад;

- авансового внеску рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України за листопад;

- авансового внеску рентної плати за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами, транзитне транспортування трубопроводами природного газу та аміаку територією України за листопад.

30 листопада останній день сплати:

- єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування гірничими підприємствами за жовтень;

- авансових внесків з податку на прибуток за листопад;

- ПДВ за жовтень платниками, у яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному місяцю;

- акцизного податку за жовтень;

- земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності (крім громадян) за жовтень;

- збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності за жовтень;

- податку на доходи фізичних осіб з нарахованого, але не виплаченого доходу, за жовтень;

- податку на доходи фізичних осіб із загальної суми процентів, нарахованих за жовтень на поточний або депозитний банківський рахунок; на вклади членів кредитної спілки;

- військового збору з нарахованого, але не виплаченого доходу, за жовтень.

Новий порядок оформлення результатів документальних перевірок

Наказом Міністерства фінансів України від 20.08.2015 №727, що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 26.10.2015 за №1300/27745 (далі – наказ №727), затверджено новий Порядок оформлення результатів документальних перевірок дотримання законодавства України з питань державної митної справи, податкового, валютного та іншого законодавства платниками податків – юридичними особами та їх відокремленими підрозділами (далі – Порядок №727).

Наказ №727 набрав чинності 17.11.2015, тобто з дня його офіційного опублікування (опублікований в «Офіційному віснику України» від 17.11.2015 №89).

Порядок №727 об’єднав вимоги Податкового кодексу України та Митного кодексу України з метою забезпечення єдиного порядку фіксування результатів документальних перевірок платників податків – юридичних осіб та їх відокремлених підрозділів.

Відповідно до пункту 2 Наказу №727 втратили чинність:

- наказ Міністерства фінансів України від 21.03.2012 №377 «Про затвердження Порядку оформлення результатів проведення митними органами перевірок», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 25.04.2012 за №622/20935;

- наказ Державної податкової адміністрації України від 22.12.2010 №984 «Про затвердження Порядку оформлення результатів документальних перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 12.01.2011 за №34/18772.

Звертаємо увагу, що дія Порядку №727 не поширюється на оформлення результатів перевірок контрольованих операцій, які проводяться з урахуванням вимог підпункту 39.5.2 пункту 39.5 статті 39 Податкового кодексу України. Результати цих перевірок оформляють актом (довідкою), форму та вимоги складання якого(якої) затверджено наказом Міністерства доходів і зборів України від 24.12.2014 №843, що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 22.01.2014 за №126/24903.

Державною фіскальною службою України запровадженоновий електронний сервіс

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує, що Державною фіскальною службою України (далі – ДФС України) у листопаді поточного року запроваджено новий електронний сервіс «Інформування громадян про результати обробки файлів-запитів щодо доходів фізичних осіб, які звернулись за призначенням житлових субсидій, що надходять від підрозділів соціального захисту населення».

За його допомогою громадяни та працівники органів соціального захисту населення, вказавши реєстраційні дані фізичної особи, можуть у телефонному режимі отримати необхідну інформацію в Інформаційно-довідковому департаменті ДФС України.

Контактні телефони для отримання інформації: 0-800-501-007 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів).

Інформація щодо цього сервісу розміщена на головній сторінці ДФС України за посиланням: http://sfs.gov.ua/anonsi/11545.html.

Особи, які мають право на користування підвищеною податковою соціальною пільгою у розмірі 200%

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що відповідно до пункту 169.1 статті 169 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI із змінами та доповненнями (далі – Кодекс) з урахуванням норм підпункту 169.4.1 пункту 169.4 цієї статті Кодексу платник податку має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги у розмірі, що дорівнює 100% розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), встановленому законом на 1 січня звітного податкового року, – для будь-якого платника податку (підпункт 169.1.1 пункту 169.1 статті 169 Кодексу) (прожитковий мінімум для працездатних осіб станом на 01.01.2015 складає 1218 грн.).

Підвищена соціальна пільга у розмірі 200% суми пільги, визначеної підпунктом 169.1.1 пункту 169.1 статті 169 Кодексу, надається платнику податків, який є (підпункт 169.1.4 пункту 169.1 статті 169 Кодексу):

а) Героєм України, Героєм Радянського Союзу, Героєм Соціалістичної Праці або повним кавалером ордена Слави чи ордена Трудової Слави, особою, нагородженою чотирма і більше медалями «За відвагу»;

б) учасником бойових дій під час Другої світової війни або особою, яка у той час працювала в тилу, та інвалідом I і II групи, з числа учасників бойових дій на території інших країн у період після Другої світової війни, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

в) колишнім в’язнем концтаборів, гетто та інших місць примусового утримання під час Другої світової війни або особою, визнаною репресованою чи реабілітованою;

г) особою, яка була насильно вивезена з території колишнього СРСР під час Другої світової війни на територію держав, що перебували у стані війни з колишнім СРСР або були окуповані фашистською Німеччиною та її союзниками;

ґ) особою, яка перебувала на блокадній території колишнього Ленінграда (Санкт-Петербург, Російська Федерація) у період з 8 вересня 1941 року по 27 січня 1944 року.

З урахуванням вимог пункту 1 розділу ХІХ Кодексу до 31.12.2015 для цілей застосування підпункту 169.1.1 пункту 169.1 статті 169 податкова соціальна пільга надається у розмірі, що дорівнює 50% розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), встановленому законом на 1 січня звітного податкового року, – для будь-якого платника податку.

Отже, у 2015 році 200% податкова соціальна пільга складає 1218 грн. (1218 х 200% х 50%).

При цьому, для застосування податкової соціальної пільги у 2015 році розмір заробітної плати на місяць не повинен перевищувати 1710 гривень (підпункт 169.4.1 пункту 169.4 статті 169 Кодексу).

Роман Насіров: Податкова реформа має запрацювати в грудні 2015 року

Нинішня податкова система не відповідає тому стану економіки, який є на сьогоднішній день, і нам треба разом працювати над тим, щоб реформа дала саме конструктивні зміни. Про це заявив під час відкриття другої частини Х з’їзду АППУ Голова ДФС Роман Насіров.

«Зараз дуже важливий час для нашого бізнесу, для всієї економіки. Тому ми маємо об’єднати наші зусилля, щоб зробити роботу фіскальної служби прозорою, створивши справжню сервісну службу. У нас є підписаний меморандум з АППУ, але зараз вже треба переходити до більш рішучих кроків, сідати разом за стіл перемовин і почати працювати в реальному режимі часу. Податкова реформа для бізнесу має стартувати в грудні 2015 року!», - заявив Роман Насіров.

Очільник ДФС зазначив, що служба буде залучати до співпраці експертів і членів асоціації в багатьох питаннях. АППУ має фактично виступати лобістом реформ, так як деякі зміни просто застрягають в бюрократії. Співпраця з громадськістю, з місцевими органами влади дає можливість працювати більш ефективно всім підрозділам служби. В підтвердження цієї ідеї виступив і присутній на з’їзді голова Одеської ОДА Міхеіл Саакашвілі. Він зазначив, що співпраця з керівництвом ДФС йде і результати справжньої ефективної роботи можна буде побачити вже до 1 березня наступного року.

Ще одним напрямом роботи для себе в ДФС вбачають перегляд умов роботи бізнесу. З тією ситуацією, яка є в економіці країни, в службі вважають за потрібне або взагалі відмовитись від авансової сплати податку на прибуток, або перейти на трьохмісячний режим контролю. Крім того, керівництво ДФС вважає, що новий Податковий кодекс має чітко закріпити умови роботи для бізнесу на 2-4 роки, чи в крайньому випадку ввести мораторій на зміни.

«Ви можете покладатися на ДФС, а ми зі свого боку будемо як можемо підтримувати вас і намагатися разом з вами змінити як саму фіскальну службу, так і підхід до адміністрування податків, що фактично змінить на краще нашу країну», - підсумував свій виступ Роман Насіров.

У 2015 році до бюджету сплачено 392 млн. грн. транспортного податку

З початку поточного року до бюджету надійшло 392 млн. грн. транспортного податку, що перевищує заплановані показники на 7,6 відс.

Зокрема, у жовтні платники сплатили 48,8 млн. грн. цього податку.

Нагадаємо, що платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні, згідно з чинним законодавством, власні легкові автомобілі, що відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 статті 267 Кодексу є об'єктами оподаткування.

Транспортний податок сплачується фізичними особами – протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення, юридичними особами – авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

Громадяни, які звернулися за субсидіями, зможуть отримати інформацію про стан обробки запитів щодо їх доходів

Державна фіскальна служба України запроваджує новий електронний сервіс «Інформування громадян про результати обробки файлів-запитів щодо доходів фізичних осіб, які звернулись за призначенням житлових субсидій, що надходять від підрозділів соціального захисту населення».

За його допомогою громадяни та працівники органів соціального захисту населення, вказавши реєстраційні дані фізичної особи, можуть у телефонному режимі отримати необхідну інформацію в Інформаційно-довідковому департаменті ДФС.

Контактні телефони для отримання інформації:

0-800-501-007 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів)

(044) 454-16-13 з 8:00 до 20:00 (крім суботи та неділі) для мешканців Києва.

Загалом, з 1 травня 2015 року ДФС оброблено та надано інформацію про доходи фізичних осіб, які звернулись за призначенням житлових субсидій, по 10 млн. запитах від 669 структурних підрозділів соціального захисту населення.

З початку 2015 року ДФС виявлено понад 82 тис. нелегальних найманих працівників

Протягом січня – жовтня 2015 року ДФС було виявлено понад 82 тис. найманих осіб, які працювали без укладання трудових угод з роботодавцями. Вони сплатили до бюджету понад 15 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб та 35 млн. грн. єдиного внеску.

Ще понад 33 тис. громадян, які працювали без реєстрації, офіційно зареєструвалися підприємцями та сплатили до бюджету понад 15 млн. грн. податків.

Крім того, завдяки спільним заходам ДФС та органів місцевої влади, у поточному році рівень виплати заробітної плати своїм працівникам підвищили 14 тис. суб’єктів господарювання. Бюджет додатково отримав 21,3 млн. грн.

Загалом, з початку року під час перевірок на дотримання трудового законодавства порушення фіксувалися у 58 відс. суб’єктів господарювання. До бюджету донараховано понад 574 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб з урахуванням штрафних санкцій.

Спрощено умови ведення бізнесу

ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська інформує, що 16.10.2015 р. набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 31.08.2015 р. № 747 «Про затвердження Змін до Порядку обліку платників податків і зборів та Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість».

«Такими змінами забезпечено реєстрацію бізнесу протягом 24 годин та приведено Порядок обліку у відповідність до Закону України від 12 лютого 2015 року № 191-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення умов ведення бізнесу (дерегуляція)», - прокоментувла зміни начальник відділу реєстрації платників та електронних сервісів ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області Тесленко Тетяна.

Так, відповідно до р.ІІІ та р.VІ Порядку обліку платників податків і зборів взяття на облік платників податків та передача до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців даних про взяття їх на облік у контролюючих органах здійснюється у день отримання відомостей з ЄДР.

Серед основних змін також відзначено те, що перелік документів, який подається відповідно до п. 4.4 р. IV Порядку обліку платників податків і зборів нерезидентом для взяття на облік в контролюючих органах, приведений у відповідність до положень ст. 64 р. II Податкового кодексу України. Окремі зміни внесено також і щодо обліку та реєстрації договорів управління майном та договорів про спільну діяльність без створення юридичних осіб.

Тетяна Тесленко звернула увагу на те, що Наказом № 747 викладено у новій редакції додаток 13 до Положення про реєстрацію платників ПДВ, яким встановлюється форма витягу з реєстру платників ПДВ (форма № 2-ВР). Нова форма витягу доповнена реквізитами додаткового рахунку в системі електронного адміністрування ПДВ сільськогосподарського підприємства, що обрав спеціальний режим оподаткування відповідно до ст. 209 р. V Кодексу, призначеного для перерахування коштів на спеціальний рахунок.

Легалізація заробітної плати залишається актуальним питанням

ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська повідомляє.

Сьогодні, як ніколи, важливим є стабільне наповнення бюджетів. Прозора виплата доходів – це ознака свідомого суспільства, усвідомлення своїх обов’язків та відповідальності перед громадськістю. Підприємства, установи, організації та громадяни – суб’єкти підприємницької діяльності, при виплаті заробітної плати, повинні дотримуватись чинного законодавства, нести відповідальність за ухилення від сплати податків і порушення норм законодавства щодо виплати заробітної плати.

Слід памятати, що заробітна плата, яка виплачується у «конвертах» – це лише тимчасове благо. Майбутнє нелегальних працівників фактично залишається в безперспективній «тіні». Роботодавець, виплачуючи зарплату у «конвертах», просто ухиляється від сплати податків, позбавляючи людей похилого віку пенсій, хворих – лікарняних, а безробітних – грошової допомоги.

Використання нелегальної робочої сили, неоформлення трудових відносин або несвоєчасна реєстрація трудових відносин з найманим працівником – це порушення трудового законодавства, яке передбачає адміністративну, фінансову та кримінальну відповідальність.

Платники податків Ленінського району м. Дніпропетровська відрахували на соціальні виплати 337 мільйонів гривень

З початку 2015 року від платників Ленінського району м. Дніпропетровська надійшло майже 337 мільйонів гривень єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. При цьому, лише в жовтні цього року перераховано на рахунки Держказначейства понад 38 мільйонів гривень.

«Високі показники надходжень забезпечуються за рахунок професійних підходів в організації адміністрування єдиного внеску, проведення систематичної роз’яснювальної роботи та підвищення податкової культури. Сукупність цих факторів і забезпечує позитивний результат», – підкреслив начальник ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська Віктор Саранцев.

Декларуйте доходи у вигляді спадщини (подарунка) вчасно!

ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська нагадує , що кожен громадянин, який отримав дохід у вигляді спадщини (подарунку) зобов’язаний задекларувати такий дохід та сплатити податок.

Повідомляємо, що для спадщини і подарунка діють такі ж правила декларування та оподаткування, як для інших доходів фізичних осіб. А згідно зі ст. 174 глави IV Податкового кодексу України, податком обкладаються такі види спадщини, як об’єкти нерухомості; рухоме майно, до якого відносяться антикваріат, твори мистецтва, коштовності, будь-які транспортні засоби, а також інші види рухомого майна; об’єкти комерційної власності: цінні папери, корпоративні права; готівка або гроші на рахунку в будь-якій фінустанові, іпотечні сертифікати, сертифікати фонду операцій з нерухомістю.

Як повідомляють фахівці ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська , ставка податку на спадщину залежить від виду успадкованого об’єкта і від ступеня споріднення спадкоємця і спадкодавця. Так, батьки, подружжя і діти (в тому числі усиновлені) є ріднею першого ступеня і, згідно закону, не повинні платити податок на спадщину. Відповідно, вони мають право його не декларувати.

Інші члени сім’ї відносяться до другого ступеня споріднення і зобов’язані сплачувати 5% вартості подарунка або успадкованого об’єкта. Так само, як і всі інші спадкоємці, які не є членами сім’ї.

Зверніть увагу, отримані подарунки наприклад, від сестри або брата також повинні бути задекларовані та оподатковуються 5% податку з суми подарунка. При невчасно поданій (не поданій) декларації сплачується штраф 170 грн.

Звертаємо також вашу увагу на важливий нюанс: якщо спадщину або подарунок отримано від нерезидентів України, то сума податку складе 15% (20%).

Також, одержувачі спадщини або подарунків в 2015 році повинні подати декларацію про доходи і вказати в ній вартість майна чи немайнових прав, отриманих в дар або в спадщину до 1 травня 2016 року, а сплатити податок з такого доходу до 1 серпня 2016 року.

Коментарі (0)

Додати смайл! Залишилося 3000 символів
Додати новини
Реклама

Опитування

Ви підтримуєте виселення з Печерської лаври московської церкви?

Реклама

Зараз коментують

Всі