Інформує ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська

2015-11-19 18:21 Подобається

Платниками Красногвардійського району м.Дніпропетровська сплачено понад майже 463 мільйони гривень єдиного внеску

За січень-жовтень 2015 року платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування було перераховано майже 463 млн. гривень.

Це більш ніж на 78 мільйонів гривень перевищує показники за аналогічний період минулого року.

Станом на 1 листопада 2015 року на обліку платників ЄВ в ДПІ у Красногвардійському районі знаходиться 12691 суб’єктів. Переважно це фізичні особи – 8016 осіб, а також 4675 – юридичні особи.

Нагадаємо, що єдиний внесок автоматично розподіляється засобами програмного забезпечення Державною казначейською службою України за видами загальнообов’язкового державного соціального страхування відповідно до визначених пропорцій та перераховується за призначенням – на рахунки, відкриті в Державній казначейській службі на ім’я фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування і пенсійного страхування.

Зростання експортованої та імпортованої продукції на Дніпропетровщині

На 11,9 відсотків збільшилися загальні вагові показники експортованої продукції підприємств Дніпропетровщини, які було оформлено Дніпропетровською митницею ДФС за 10 місяців 2015 року. Вартість задекларованих товарів збільшилась на 17,8 відсотків.

Загальні обсяги імпорту збільшилися на 37,7 відсотки, при цьому, вартість імпортованих товарів зросла, у порівнянні з відповідним періодом минулого року на 27,3 відсотки.

Загалом, за 10 місяців поточного року до Дніпропетровської митниці ДФС суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності подано 60 тисяч 631 експортна і 48 тисяч 466 імпортних митних декларацій.

З початку 2015 року на сервісну телефонну лінію «Пульс» надійшло 47 звернень від платників Красногвардійського району м.Дніпропетровська

На сервісну телефонну лінію «Пульс» надійшло 47 звернень.

Основні питання, з якими заявники звертаються до Сервісу, стосувались роботи органів ДФС – 5, звітності та реєстрації накладних – 32, реєстрації платником ПДВ – 2, системи електронного адміністрування ПДВ – 8.

Протягом січня-жовтня 2015 року до інспекції надійшло 9 запитів на публічну інформацію та 10 письмових звернень громадян.

Нагадуємо, з метою отримання консультацій щодо порядку складання та надання запитів на інформацію або письмових звернень громадян необхідно звертатись на поштову адресу: ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська ГУ ДФС в Дніпропетровській області, 49047, м.Дніпропетровськ, вул..Театральна,1-а (на конверті вказати «Публічна інформація»), електронна адреса: [email protected]. факс (0562) 34-28-55, телефон (056) 377-46-08.

Змінився порядок надання послуг ЕЦП

Фахівці ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська інформують, що Акредитований центр сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС (далі – АЦСК ІДД) на головній сторінці офіційного інформаційного ресурсу АЦСК ІДД у розділі «Новини» за посиланням http://acskidd.gov.ua/news повідомив про особливості надання послуг електронного цифрового підпису (далі – ЕЦП).

Для протидії шахрайству та захисту законних інтересів заявників з 30.10.2015 для отримання послуг ЕЦП представництво юридичних осіб (за винятком органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій державної форми власності), фізичних осіб – підприємців, фізичних осіб та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, в АЦСК ІДД ДФС здійснюватиметься особисто або виключно на підставі довіреності, посвідченої нотаріально з дотриманням вимог Закону України від 12.09.1993 №3425 «Про нотаріат».

Звертаємо увагу, що у довіреності необхідно надати представнику відповідні повноваження для отримання послуг ЕЦП (подання до АЦСК ІДД ДФС реєстраційних документів заявника, вчинення необхідних реєстраційних дій, генерація особистих ключів заявника, блокування, поновлення та скасування посилених сертифікатів тощо). Якщо реєстраційні документи заявника (реєстраційна картка тощо) підписані безпосередньо представником, в довіреності повинно бути додатково обумовлено наділення представника повноваженнями укладати від імені заявника договір про надання послуг ЕЦП.

Просимо поставитися з розумінням до змін в обслуговуванні клієнтів.

Нагадаємо, що у Дніпропетровській області діє 5 відокремлених пунктів реєстрації користувачів АЦСК ІДД ДФС (далі – пункти).

Клієнти можуть отримати безкоштовні сертифікати відкритих ключів у містах: Дніпропетровськ (2 пункти), Кривий Ріг,Нікополь, Павлоград.

Детальна інформація щодо режиму роботи пунктів, їх адрес та телефонів розміщена на головній сторінці офіційного інформаційного ресурсу АЦСК ІДД у розділі «Контакти» за посиланням: http://acskidd.gov.ua/contacts.

Довідки за телефоном (0562) 27–30–76.

Дата подання заяви на реєстрацію „спрощенця” при надсиланні поштою

Відповідно до п.п. 298.1.1 п. 298.1 ст. 298 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) заява подається за вибором платника податків, якщо інше не передбачено ПКУ, в один з таких способів:

1) особисто платником податків або уповноваженою на це особою;

2) надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

3) засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством;

4) державному реєстратору як додаток до реєстраційної картки, що подається для проведення державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи - підприємця з урахуванням вимог п. 291.5 ст. 291 ПКУ. Електронна копія заяви, виготовлена шляхом сканування, передається державним реєстратором до контролюючого органу одночасно з відомостями з реєстраційної картки на проведення державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи - підприємця згідно із Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців».

Згідно з п.п. 298.1.2 п. 298.1 ст. 298 ПКУ зареєстровані в установленому законом порядку суб’єкти господарювання (новостворені), які протягом 10 днів з дня державної реєстрації подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для третьої групи, яка не передбачає сплату податку на додану вартість, вважаються платниками єдиного податку з дня їх державної реєстрації.

Отже, при надсиланні заяви щодо обрання спрощеної системи оподаткування поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення датою подання заяви вважається дата відправлення, яка відбивається на повідомленні про вручення та на описі.

Майже 175 000 платників скористалися послугами ЦОП ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська

Якісну правову податкову допомогу, оперативний прийом податкової звітності можна отримати в центрі обслуговування платників ДПІ у Красногвардійському районі.

Протягом 10 місяців цього року Центр відвідали 174 947 тисяч платників податків, яким було своєчасно надано 5 293 адміністративних, 10 240 консультаційних та 159 414 інформаційних послуг.

У 2015 році найбільшою популярністю у громадян користується послуга видачі картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків, яку надали 2 237 фізичній особі.

У приміщенні Центру обслуговування платників встановлено комп'ютер, який підключений до мережі Інтернет із завантаженим необхідним програмним забезпеченням, яке дозволяє здійснити повний цикл підготовки та відправки звітності.

Власники авто перерахували в місцевий бюджет Красногвардійського району м.Дніпропетровська майже 1,4 млн гривень транспортного податку

За деcять місяців 2015 року платники транспортного податку перерахували до місцевого бюджету Красногвардійського району 1379,4 млн грн або 84,6% від нарахованої річної суми. Зокрема, 140,25 тис грн податку або 103% від загальної суми сплачено юридичними особами та 1239,15 млн або 89% сплачено фізичними особами, - про це під час зустрічі з платниками повідомив заступник начальника ДПІ у Красногвардійському районі Денис Коренєв.

Кількість зареєстрованих громадян - платників транспортного податку складає 92, юридичних осіб - платників транспортного податку складає 6%.

Варто нагадати, що платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, а також нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні легкові автомобілі з об’ємом циліндрів двигуна більше 3000 куб. см та використовувалися до 5 років. Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 тис. грн за кожен легковий автомобіль, який є об’єктом оподаткування. Звітний період дорівнює календарному року.

У разі переходу права власності автомобіля від одного власника до іншого протягом звітного року податок обчислюється попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності, а новим власником – починаючи з місяця, в якому він набув право власності.

За об’єкти оподаткування, придбані протягом року, податок сплачується пропорційно кількості місяців, які залишилися до кінця року, починаючи з місяця, в якому проведено реєстрацію транспортного засобу.

Пільги для фізичних осіб при сплаті земельного податку

Фахівці ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська нагадують, що відповідно до статті 269 Податкового кодексу України платниками земельного податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі.

Об’єктами оподаткування відповідно до статті 270 Податкового кодексу України є земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні, та земельні частки (паї), які перебувають у власності.

Водночас статтею 281 Податкового кодексу України визначено окремі категорії громадян, які звільняються від сплати податку, зокрема:

- інваліди першої і другої групи;

- фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;

- пенсіонери (за віком);

- ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

- фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для даних категорій громадян, поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм, а саме:

- для ведення особистого селянського господарства – у розмірі не більш як 2 гектари;

- для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах – не більш як 0,25 гектара, в селищах – не більш як 0,15 гектара, в містах – не більш як 0,10 гектара;

- для індивідуального дачного будівництва – не більш як 0,10 гектара;

- для будівництва індивідуальних гаражів – не більш як 0,01 гектара;

- для ведення садівництва – не більш як 0,12 гектара.

Відтак, якщо фізична особа відноситься до категорій осіб, що мають право на пільги щодо сплати земельного податку, та використовує земельну ділянку (оформлену або неоформлену) за кожним видом використання в межах визначених граничних норм, то їй надано право на звільнення від сплати земельного податку.

Надання нерухомого майна в оренду: право на спрощену систему оподаткування

Фахівці ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська нагадують, що відповідно до ст. 41 Конституції України кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності.

Пунктом 1 ст. 320 Цивільного кодексу України визначено, що власник має право використовувати своє майно для здійснення підприємницької діяльності, крім випадків, встановлених законом.

Згідно з п.п. 291.5.3 п. 291.5 ст. 291 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) не можуть бути платниками єдиного податку першої–третьої груп фізичні особи – підприємці, які надають в оренду земельні ділянки, загальна площа яких перевищує 0,2 гектара, житлові приміщення та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 100 квадратних метрів, нежитлові приміщення (споруди, будівлі) та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 300 квадратних метрів.

Нормами чинного законодавства не передбачено обмежень щодо надання в оренду власного нерухомого майна фізичними особами, які зареєстровані суб’єктами господарювання.

Отже, фізичні особи – підприємці можуть надавати власне майно в оренду за умови, що здавання в оренду нерухомого майна такою фізичною особою не здійснюється в межах підприємницької діяльності платника єдиного податку.

Оподаткування доходу фізичної особи від надання нерухомості в оренду (суборенду), житловий найм (піднайм) здійснюється відповідно до п. 170.1 ст. 170 ПКУ.

Податкова знижка при отриманні другої вищої освіти

Фахівці ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська нагадують, що відповідно до пп. 166.3.3 п. 166.3 ст. 166 Податкового кодексу України платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 Податкового кодексу України, фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати у вигляді суми коштів, сплачених платником податку на користь закладів освіти, для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення, який не одержує заробітної плати. При цьому така сума не може перевищувати розміру доходу, визначеного в абзаці першому пп. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 Податкового кодексу України, в розрахунку на кожну особу, яка навчається, за кожний повний або неповний місяць навчання протягом звітного податкового року (в 2015 році ця сума становить 1710,00 гривень).

Відповідно до ст. 60 Закону України від 1 липня 2014 року № 1556-VII «Про вищу освіту» (далі – Закон № 1556) післядипломна освіта – це спеціалізоване вдосконалення освіти та професійної підготовки особи шляхом поглиблення, розширення та оновлення її професійних знань, умінь та навичок або отримання іншої професії, спеціальності на основі здобутого раніше освітнього рівня та практичного досвіду. Післядипломну освіту здійснюють заклади післядипломної освіти або відповідні структурні підрозділи вищих навчальних закладів і наукових установ.

Таким чином, здобуття другої вищої освіти є складовою вищої освіти, компенсації вартості якої платник податку має право включити до податкової знижки з урахуванням обмежень, встановлених пп. 166.3.3 п. 166.3 ст. 166 Податкового кодексу України.

Окрім цього, вищий навчальний заклад відповідно до законодавства та статуту може надавати фізичним та юридичним особам платні послуги за умови забезпечення надання належного рівня освітніх послуг як основного статутного виду діяльності (ст. 73 Закону № 1556). Перелік платних освітніх та інших послуг, що можуть надаватися державними і комунальними вищими навчальними закладами, затверджується Кабінетом Міністрів України.

Водночас надання спеціально облаштованих приміщень гуртожитків навчальних закладів для проживання осіб, які навчаються у відповідному навчальному закладі, належить до сфери житлово-комунальних послуг, що мають право надаватися закладами системи освіти. Відтак сума коштів, сплачена платником податків за гуртожиток, не належить до послуг, що надаються у сфері освітньої діяльності, а, отже, не підпадає під дію пп. 166.3.3 п. 166.3 ст. 166 Податкового кодексу України.

З початку 2015 року до бюджету сплачено майже 8,8 млрд. грн. єдиного податку

Протягом січня - жовтня 2015 року платники податків, які застосовують спрощену систему оподаткування, спрямували до бюджету майже 8,8 млрд. грн. єдиного податку. З них понад 1,3 млрд. грн. – сплачено у жовтні.

У розрізі категорій платників, фізичні особи – підприємці протягом 10 місяців поточного року спрямували до бюджету 5 437,3 млн. грн. зазначеного податку. Це на 1 044,1 млн. грн. більше, ніж за аналогічний період минулого року. Зокрема, у жовтні сплачено 679,4 млн. грн., що перевищує минулорічний показник на 0,4 млн. грн.

У свою чергу юридичні особи – «спрощенці» з початку року спрямували до бюджету 3 333,1 млн. грн. єдиного податку, з яких 624,7 млн. грн. – у жовтні.

Серед них платниками третьої групи у січні – жовтні поточного року сплачено 1 737,5 млн. грн. єдиного податку, з яких 185 млн. грн. – сплачено у жовтні.

Щодо четвертої групи платників податків – юридичних осіб, то ними протягом 10 місяців поточного року сплачено до бюджету 1 595,6 млн. грн. єдиного податку. Жовтневі надходження складають 439,7 млн. грн.

Працівниками податкової міліції вилучено продуктів харчування на 24 млн. гривень

Співробітниками податкової міліції Центрального офісу в рамках розслідування кримінального провадження за ч.2 ст.205 і ч.3 ст.212 КК України в містах Дніпропетровську, Івано-Франківську, Харкові, Хмельницькому, Херсоні та с. Малехи (Львівська область) на підставі ухвали суду проведено 6 обшуків в складських приміщеннях. Під час обушків виявлено понад 286 тонн бананів на суму 7 млн. гривень.

Також у м. Херсоні в складських приміщеннях виявлено та вилучено 250 тонн м’яса глибокої заморозки виробництва Бразилії орієнтовною вартістю 17 млн. гривень. При цьому будь-які документи щодо якості продукції та її власника були відсутні. Також вилучено 110 тис. гривень необлікованої готівки та 5 печаток.

Слідчо-оперативні заходи тривають.

Підприємствам Дніпропетровщини 210 млн. грн. ПДВ повернуто «автоматом»

На протязі січня – жовтня 2015 року платникам Дніпропетровського регіону відшкодовано майже 530 млн. грн. податку на додану вартість, з них за процедурою автоматичного відшкодування – 209,27 млн. грн.

Спостерігається, що з початку року платникам регіону відшкодовано податку на додану вартість майже на 140 млн. грн., або на 35,7% більше, ніж за десять місяців минулого року. Про це повідомив в.о. начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Геннадій Ткачук.

Крім того, на сьогоднішній день кількість платників, які отримали суми ПДВ по автоматичному відшкодуванню складає 65, що вдвічі більше аналогічного періоду попереднього року.

Щодо електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська нагадує, що згідно Закону України від 06 липня 1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон №265) з 01.01.2015 набрала чинності наступна вимога: «Суб’єкти господарювання, які використовують реєстратори розрахункових операцій (крім електронних таксометрів, автоматів з продажу товарів (послуг) та реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для обліку та реєстрації операцій з купівлі-продажу іноземної валюти) повинні подавати до органів державної податкової служби по дротових або бездротових каналах зв'язку електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, які містяться на контрольній стрічці в пам’яті реєстраторів розрахункових операцій або в пам’яті модемів, які до них приєднані.»

Це означає, що всі електронні контрольно-касові апарати (ЕККА) повинні відправляти копії кожного фіскального чека та кожний Z-звіт. На виконання даних вимог виробниками касової техніки розроблені та внесені до реєстру РРО нові версії програмного забезпечення для РРО та ЕККА.

Законом України від 28 грудня 2014 року №71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» внесено зміни до Податкового кодексу України і, зокрема, Закону №265. Згідно вимог даного Закону «Дозволяється до 1 січня 2016 року використання електронних контрольно-касових апаратів, введених в експлуатацію до 1 січня 2015 року, що створюють контрольну стрічку в друкованому вигляді та подають до органів ДФС України по дротових або бездротових каналах зв’язку тільки інформацію про обсяг розрахункових операцій, виконаних у готівковій та/або в безготівковій формі, яка міститься в їх фіскальній пам’яті, і при цьому не подають електронних копій розрахункових документів».

Тобто з 01.01.2016 до суб’єктів господарювання – власників РРО та ЕККА, які не відповідають вимогам чинного законодавства, можуть бути застосовані штрафні санкції.

Для виконання вимог чинного законодавства рекомендуємо користувачам РРО та ЕККА протягом листопада – грудня 2015 року зробити доопрацювання, налаштування та оновлення програмного забезпечення комплекта «РРО+Модем» для передачі електроних копій розрахункових документів та фіскальних звітних чеків до Системи зберігання та обробки даних РРО Державної Фіскальної Служби України.

Прощені кредити та проценти в іноземній валюті звільнено від оподаткування

З 7 травня поточного року набрав чинності Закон України від 09.04.2015 №321-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо кредитних зобов’язань» (далі – Закон №321), опублікований у газеті «Голос України» від 06.05.2015 №79.

Законом №321 підрозділ 1 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України доповнено пунктом 8 такого змісту:

«Не вважається додатковим благом платника податку та не включається до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу сума, прощена (анульована) кредитором у розмірі різниці між основною сумою боргу за фінансовим кредитом в іноземній валюті, визначена за офіційним курсом Національного банку України на дату зміни валюти зобов’язання за таким кредитом з іноземної валюти у гривню, та сумою такого боргу, визначеною за офіційним курсом Національного банку України станом на 1 січня 2014 року, а також сума процентів, комісії та/або штрафних санкцій (пені) за такими кредитами, прощених (анульованих) кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним із процедурою його банкрутства, до закінчення строку позовної давності.

Норми цього пункту застосовуються до фінансових кредитів в іноземній валюті, не погашених до 1 січня 2014 року.

Дія абзацу першого цього пункту поширюється на операції з прощення (анулювання) кредитором боржникові заборгованості за фінансовим кредитом в іноземній валюті, що здійснювалися починаючи з 1 січня 2015 року».

Коментарі (0)

Додати смайл! Залишилося 3000 символів
Додати новини
Реклама

Опитування

Ви підтримуєте виселення з Печерської лаври московської церкви?

Реклама