Повідомляє ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська

2015-11-11 17:15 Подобається

До уваги платників податковий календар на листопад 2015 року!

13 листопада останній день

подання:

- звіту про фактичні витрати на виплату середнього заробітку працівникам, призваним на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період;

- звіту про використання РРО та книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок) за жовтень (форма №ЗВР-1), якщо не передбачено подання інформації дротовими або бездротовими каналами зв’язку;

- довідки про використані розрахункові книжки за жовтень;

сплати:

- авансових платежів з податку на доходи фізичних осіб фізичними особами – суб’єктами підприємницької діяльності;

19 листопада останній день сплати:

- податку на прибуток підприємства за 3-й квартал;

- частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до держбюджету державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями за результатами фінансово-господарської діяльності, за 3-й квартал;

- ПДВ за 3-й квартал платниками, у яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу;

- екологічного податку за 3-й квартал;

- рентної плати за користування надрами за 3-й квартал з урахуванням фактично сплачених авансових внесків;

- рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України за 3-й квартал з урахуванням фактично сплачених авансових внесків;

- рентної плати за спеціальне використання води за 3-й квартал;

- рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів за 3-й квартал;

- рентної плати за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами, транзитне транспортування трубопроводами природного газу та аміаку територією України за 3-й квартал з урахуванням фактично сплачених авансових внесків;

- збору за місця для паркування транспортних засобів за 3-й квартал;

- туристичного збору за 3-й квартал;

- єдиного податку з сум доходів, що оподатковуються за ставкою 15% та задекларовані у 3-у кварталі платниками єдиного податку – фізичними особами – підприємцями першої та другої груп;

- єдиного податку юридичними та фізичними особами – підприємцями, віднесеними до третьої групи, за 3-й квартал.

Змінився порядок надання послуг ЕЦП

Акредитований центр сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС (далі – АЦСК ІДД) на головній сторінці офіційного інформаційного ресурсу АЦСК ІДД у розділі «Новини» за посиланням http://acskidd.gov.ua/news повідомив про особливості надання послуг електронного цифрового підпису (далі – ЕЦП).

Для протидії шахрайству та захисту законних інтересів заявників з 30.10.2015 для отримання послуг ЕЦП представництво юридичних осіб (за винятком органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій державної форми власності), фізичних осіб – підприємців, фізичних осіб та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, в АЦСК ІДД ДФС здійснюватиметься особисто або виключно на підставі довіреності, посвідченої нотаріально з дотриманням вимог Закону України від 12.09.1993 №3425 «Про нотаріат».

Звертаємо увагу, що у довіреності необхідно надати представнику відповідні повноваження для отримання послуг ЕЦП (подання до АЦСК ІДД ДФС реєстраційних документів заявника, вчинення необхідних реєстраційних дій, генерація особистих ключів заявника, блокування, поновлення та скасування посилених сертифікатів тощо). Якщо реєстраційні документи заявника (реєстраційна картка тощо) підписані безпосередньо представником, в довіреності повинно бути додатково обумовлено наділення представника повноваженнями укладати від імені заявника договір про надання послуг ЕЦП.

Просимо поставитися з розумінням до змін в обслуговуванні клієнтів.

Нагадаємо, що у Дніпропетровській області діє 5 відокремлених пунктів реєстрації користувачів АЦСК ІДД ДФС (далі – пункти).

Клієнти можуть отримати безкоштовні сертифікати відкритих ключів у містах:

  • Дніпропетровськ (2 пункти),
  • Кривий Ріг,
  • Нікополь,
  • Павлоград.

Детальна інформація щодо режиму роботи пунктів, їх адрес та телефонів розміщена на головній сторінці офіційного інформаційного ресурсу АЦСК ІДД у розділі «Контакти» за посиланням: http://acskidd.gov.ua/contacts.

Довідки за телефоном (0562) 27–30–76.

Помилився у податковому розрахунку за формою №1ДФ – подай уточнюючий розрахунок

Форма податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (форма №1ДФ) та порядок його заповнення і подання податковими агентами затверджені наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 №4, що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 30.01.2015 за №111/26556 (далі – наказ №4).

У разі, якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 Податкового кодексу України (далі – Кодекс)) платник податків самостійно виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених цією статтею), він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку (пункт 50.1 статті 50 Кодексу).

Уточнюючий податковий розрахунок за формою №1ДФ (далі – розрахунок) подається на підставі інформації з попередньо поданого розрахунку і містить інформацію лише за рядками й реквізитами, які уточнюються. Для заповнення також використовується інформація з повідомлень про виявлені помилки, які відправляються контролюючими органами до податкового агента.

Коригування показників розділу I:

- для виключення одного помилкового рядка з попередньо введеної інформації потрібно повторити всі графи такого рядка і у графі 9 зазначити «1» – на виключення рядка;

- для введення нового або пропущеного рядка потрібно повністю заповнити всі його графи і у графі 9 зазначити «0» – на введення рядка.

Тобто, для заміни помилкового рядка правильною інформацією необхідно повністю заповнити два рядки, один з яких виключає попередньо внесену помилкову інформацію, а другий вносить правильну інформацію.

Коригування показників розділу II:

- підрозділ «Оподаткування процентів»:

для виключення помилкового рядка з попередньо введеної інформації у рядку «Оподаткування процентів – виключення**» потрібно повторити всі графи помилкового рядка, а в рядку «Оподаткування процентів» відобразити правильну інформацію;

- підрозділ «Оподаткування виграшів (призів) у лотерею»:

для виключення помилкового рядка з попередньо введеної інформації у рядку «Оподаткування виграшів (призів) у лотерею – виключення***» потрібно повторити всі графи помилкового рядка, а в рядку «Оподаткування виграшів (призів) у лотерею» відобразити правильну інформацію;

- підрозділ «Військовий збір»:

для виключення помилкового рядка з попередньо введеної інформації у рядку «Військовий збір – виключення****» потрібно повторити всі графи помилкового рядка, а в рядку «Військовий збір» відобразити правильну інформацію.

Більш детальна інформація та відповідне питання – відповідь розміщено у підкатегорії 103.25 (порядок заповнення та подання податковими агентами податкового розрахунку за №1ДФ) категорії 103 (податок на доходи фізичних осіб) Бази знань, що знаходиться на сервісі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» офіційного веб-порталу ДФС України за посиланням http://zir.sfs.gov.ua у розділі: «ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ З БАЗИ ЗНАНЬ».

Документальна невиїзна перевірка: особливості проведення

Документальною невиїзною перевіркою вважається перевірка, яка проводиться у приміщенні контролюючого органу (підпункт 75.1.2 пункту 75.1 статті 75 Податкового кодексу України (далі – Кодекс)).

Порядок та умови проведення документальної невиїзної перевірки визначено статтею 79 Кодексу.

Документальна позапланова невиїзна перевірка проводиться посадовими особами контролюючого органу виключно на підставі рішення керівника контролюючого органу, оформленого наказом, та за умови надіслання платнику податків рекомендованим листом із повідомленням про вручення або вручення йому чи його уповноваженому представнику під розписку копії наказу про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки та письмового повідомлення про дату початку та місце проведення такої перевірки (пункт 79.2 статті 79 Кодексу).

Присутність платника податків під час проведення документальних невиїзних перевірок не обов’язкова.

За наявності письмового звернення платника податків замість документальної невиїзної перевірки може проводитися документальна виїзна перевірка (пункт 79.5 статті 79 Кодексу).

Визначення суми мінімального страхового внеску

Відповідно до пункту 5 частини 1 статті 1 Закону України від 08.07.2010 №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями мінімальний страховий внесок це сума єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та підлягає сплаті щомісяця.

Зростання експортованої та імпортованої продукції на Дніпропетровщині

На 11,9 відсотків збільшилися загальні вагові показники експортованої продукції підприємств Дніпропетровщини, які було оформлено Дніпропетровською митницею ДФС за 10 місяців 2015 року. Вартість задекларованих товарів збільшилась на 17,8 відсотків.

Загальні обсяги імпорту збільшилися на 37,7 відсотки, при цьому, вартість імпортованих товарів зросла, у порівнянні з відповідним періодом минулого року на 27,3 відсотки.

Загалом, за 10 місяців поточного року до Дніпропетровської митниці ДФС суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності подано 60 тисяч 631 експортна і 48 тисяч 466 імпортних митних декларацій.

Якщо ФОП – платником єдиного податку перевищено обсяг доходу 1 мільйон гривень, необхідно застосовувати РРО

Пунктом 296.10 статті 296 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО) не застосовуються платниками єдиного податку другої і третьої груп (фізичні особи – підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 мільйон гривень.

У разі перевищення у календарному році обсягу доходу понад 1 млн. грн. застосування РРО для такого платника єдиного податку є обов’язковим.

Застосування РРО розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, що настає за виникненням такого перевищення, та продовжується в усіх наступних податкових періодах протягом дії свідоцтва платника єдиного податку.

Так, наприклад, у разі перевищення у січні – жовтні 2015 року обсягу доходу понад 1 млн. грн. при здійсненні господарської діяльності фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку другої і третьої груп з 01.01.2016 зобов’язані застосовувати РРО або перейти на використання винятково безготівкових розрахунків.

На офіційному веб-порталі Державної фіскльної служби України оприлюднено проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку здійснення органами доходів і зборів контролю за досягненням платниками єдиного податку другої і третьої груп (фізичними особами – підприємцями) обсягу доходу відповідно до пункту 296.10 статті 296 Податкового кодексу України» за посиланням:

http://sfs.gov.ua/diyalnist-/regulyatorna-politika-/regulyatorna-politika/2015-rik/63903.html.

Про обмеження надання послуг ЕЦП юридичним особам

Головне управління ГУ ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу, що Акредитований центр сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС (далі – АЦСК ІДД) на головній сторінці офіційного інформаційного ресурсу АЦСК ІДД у розділі «Новини» за посиланням http://acskidd.gov.ua/news повідомив наступне.

У зв’язку з виявленням фактів отримання послуг електронного цифрового підпису (далі – ЕЦП) з використанням підроблених реєстраційних документів та з метою упередження таких випадків в майбутньому АЦСК ІДД ДФС з 15.10.2015 року обмежує територію реєстрації заявників – юридичних осіб.

Так, платники податків – юридичні особи зможуть отримувати послуги ЕЦП у будь-яких пунктах реєстрації користувачів АЦСК ІДД ДФС, розміщених в області, у якій зареєстрований платник податків.

Зазначені обмеження стосуються виключно юридичних осіб.

Контактну інформацію щодо розміщення пунктів реєстрації користувачів АЦСК ІДД ДФС можна переглянути за посиланням: http://acskidd.gov.ua/contacts.

Продавцем/покупцем порушено порядок заповнення податкової накладної – дії покупця/продавця

Пунктом 201.10 статті 201 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) визначено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку – продавець товарів/послуг зобов’язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

У разі порушення продавцем/покупцем товарів/послуг порядку заповнення та/або порядку реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) податкової накладної та/або розрахунку коригування покупець/продавець таких товарів/послуг має право додати до податкової декларації за звітний податковий період заяву із скаргою на такого продавця/покупця.

Таке право зберігається за ним протягом 365 календарних днів, що настають за граничним терміном подання податкової декларації за звітний (податковий) період, у якому не надано податкову накладну або порушено порядок її заповнення та/або порядок реєстрації в ЄРПН.

До заяви додаються копії товарних чеків або інших розрахункових документів, що засвідчують факт сплати податку на додану вартість (далі – ПДВ) у зв’язку з придбанням таких товарів/послуг або копії первинних документів, складених відповідно до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», що підтверджують факт отримання таких товарів/послуг.

Надходження такої заяви із скаргою є підставою для проведення документальної позапланової виїзної перевірки зазначеного продавця для з’ясування достовірності та повноти нарахування ним зобов’язань з ПДВ за такою операцією.

Як визначається максимальна величина бази нарахування єдиного внеску?

Відповідно до пункту 4 частини 1 статті 1 Закону України від 08.07.2010 №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями максимальна величина бази нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) це максимальна сума доходу застрахованої особи, що дорівнює сімнадцяти розмірам прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом, на яку нараховується єдиний внесок.

З 01.09.2015 розмір максимальної величини, з якої справляється єдиний внесок, становить 23 426 гривень.

На Дніпропетровщині виявлено підпільний міні-нафтопереробний завод

Співробітниками податкової міліції Дніпропетровської області в рамках операцій «Рубіж-2015», «Акциз-2015», «Нафтопродукт-2015» та розслідування кримінального провадження за ч.3 ст.212 КК України на підставі ухвали суду проведено обшуки на території промислової ділянки, де виявлено міні-нафтопереробний завод з виготовлення пально-мастильних матеріалів із використанням обладнання повного циклу переробки.

Під час обшуку вилучено 411 тонн пально-мастильних матеріалів в цистернах на загальну суму 8,6 млн. гривень, обладнання, 3 системні блоки, 1 ноутбук, 4 мобільні телефони, первинні фінансово-господарські документи та чорнові записи.

Слідчо-оперативні заходи тривають.

Протягом січня-жовтня 2015 року Контакт – центром ДФС надано понад 1 млн. відповідей на запитання платників податків та громадян

З початку 2015 року Контакт – центром Державної фіскальної служби надано 1 084,8 тис. відповідей на запитання платників податків та громадян. Більшість з них, 1 048,6 тис. – надано у телефонному режимі. Електронною поштою та факсом надано 33,9 тис. відповідей. З використанням автовідповідача користувачі отримали 2,3 тис. відповідей на свої запитання.

Найбільше суб`єктів господарювання цікавили питання податку на додану вартість, єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, податку на доходи фізичних осіб та податку на прибуток підприємств.

Для уникнення неоднозначного трактування положень законодавства відповіді надаються з використанням Бази знань. Це автоматизована база уніфікованих відповідей на запитання платників податків та громадян, яка постійно оновлюється та підтримується в актуальному стані.

За 10 місяців 2015 року з використанням Бази знань платникам податків було надано 516 письмових консультацій. Станом на 1 листопада База знань налічує 13,9 тис. запитань – відповідей.

Для зручності суб`єктів господарювання та громадян Базу знань розміщено на головній сторінці офіційного веб – порталу Державної фіскальної служби у розділі «Запитання – відповіді» Загальнодоступного інформаційно – довідкового ресурсу.

З початку року за допомогою ЗІР самостійно знайшли відповіді на свої запитання майже 2,2 млн. клієнтів офіційного веб-порталу ДФС. Також у січні-жовтні поточного року ЗІР поповнено новими розділами: «Необхідно знати», «Актуальні запитання», «Останні зміни у законодавстві», «Контакт-центр ДФС», «Антикорупційний сервіс ДФС «Пульс», «Інтерактивна мапа».

Публічне обговорення концепції податкової реформи

З метою залучення широкої громадськості та бізнесу до обговорення проекту податкової реформи Міністерства фінансів, за ініціативи Прем’єр-міністра України 6 листопада 2015 року відбулося публічне обговорення в рамках проекту "Національний діалог: обговорення концепції податкової реформи".

Публічні дискусії проведено за участі заступника Міністра фінансів України Олени Макеєвої, першого заступника голови Дніпропетровської ОДА Олега Кужмана, президента Дніпропетровської торгово-промислової палати Віталія Жмуренко та представниками експертного середовища, бізнесу та громадськості.

Спрощено умови ведення бізнесу

ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська інформує, що 16.10.2015 р. набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 31.08.2015 р. № 747 «Про затвердження Змін до Порядку обліку платників податків і зборів та Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість».

«Такими змінами забезпечено реєстрацію бізнесу протягом 24 годин та приведено Порядок обліку у відповідність до Закону України від 12 лютого 2015 року № 191-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення умов ведення бізнесу (дерегуляція)», - прокоментувла зміни начальник відділу реєстрації платників та електронних сервісів ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області Тесленко Тетяна.

Так, відповідно до р.ІІІ та р.VІ Порядку обліку платників податків і зборів взяття на облік платників податків та передача до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців даних про взяття їх на облік у контролюючих органах здійснюється у день отримання відомостей з ЄДР.

Серед основних змін також відзначено те, що перелік документів, який подається відповідно до п. 4.4 р. IV Порядку обліку платників податків і зборів нерезидентом для взяття на облік в контролюючих органах, приведений у відповідність до положень ст. 64 р. II Податкового кодексу України. Окремі зміни внесено також і щодо обліку та реєстрації договорів управління майном та договорів про спільну діяльність без створення юридичних осіб.

Тетяна Тесленко звернула увагу на те, що Наказом № 747 викладено у новій редакції додаток 13 до Положення про реєстрацію платників ПДВ, яким встановлюється форма витягу з реєстру платників ПДВ (форма № 2-ВР). Нова форма витягу доповнена реквізитами додаткового рахунку в системі електронного адміністрування ПДВ сільськогосподарського підприємства, що обрав спеціальний режим оподаткування відповідно до ст. 209 р. V Кодексу, призначеного для перерахування коштів на спеціальний рахунок.

Коментарі (0)

Додати смайл! Залишилося 3000 символів
Додати новини
Реклама

Опитування

Ви підтримуєте виселення з Печерської лаври московської церкви?

Реклама

Зараз коментують

Всі