Інформує ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська

2015-11-05 17:46 Подобається

На Дніпропетровщині 37 ЦОПами з початку року надано 1 мільйон 961 тисячу послуг

На сьогодні в Дніпропетровській області створено та працюють 37 Центрів обслуговування платників, які надають інформаційні, консультативні та 25 видів адміністративних послуг. З них – 17 у головних офісах державних податкових інспекцій області, 20 – у відділеннях ДПІ області.

Діяльність Центрів обслуговування платників області забезпечує 359 фахівців. Загалом, з початку року працівниками таких Центрів надано 1 млн. 961 тис. послуг.

З метою ефективності якості надання послуг у Центрах обслуговування платників проводиться анкетування платників. Так, за дев’ять місяців 2015 року отримано 4 тисячі 460 анкет, в яких платниками надано позитивну оцінку роботи Центрів обслуговування платників.

З переліком безоплатних адміністративних послуг, що надаються територіальними органами ДФС Дніпропетровщини та інформаційними картками адміністративних послуг можна ознайомитись на суб-сайті Територіальні органи ГУ ДФС у Дніпропетровській області в розділі «Адміністративні послуги» та в Центрах обслуговування платників.

Вшанували пенсіонерів та ветеранів ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська.

З нагоди свята вшанування пенсіонерів та ветеранів, які сумлінною багаторічною працею сприяли становленню служби та зміцненню авторитету професії податківця, – в ДПІ у Красногвардійському районі відбулася зустріч начальника ДПІ Ганни Чуб з ветеранами та пенсіонерами податкової служби.

У цей святковий день начальник ДПІ висловила слова вдячності тим, хто започаткував створення податкової інспекції - окремої структури, які сьогодні діляться своїм досвідом, набутими знаннями. Побажала всім міцного здоров’я, наснаги, родинного благополуччя, невичерпної життєвої енергії, сімейного затишку і впевненості у завтрашньому дні, надійних товаришів і друзів, миру, добра та достатку.

Ветерани із захопленням оглядали Центру обслуговування платників та схвально відгукнулися про його роботу. На завершення зустрічі зробили світлину на пам’ять.

Сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» начальника управління комунікацій ГУ ДФС у Дніпропетровській області Манушак Осипової на тему: «Актуальні питання податкового законодавства»

Питання. У який термін платнику єдиного податку, що не передбачає сплати ПДВ, потрібно подати заяву за ф.№1-ПДВ при переході за добровільним рішенням на загальну систему оподаткування?

Відповідь. Відповідно до статті 183 Податкового кодексу України, у разі переходу осіб із спрощеної системи оподаткування, що не передбачає сплати податку на додану вартість, на сплату інших податків і зборів, реєстраційна заява подається не пізніше 10 числа першого календарного місяця, в якому здійснено перехід на сплату інших податків і зборів, встановлених ПКУ.

У разі зміни ставки єдиного податку, реєстраційна заява подається не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку календарного кварталу, в якому буде застосовуватися ставка єдиного податку, що передбачає сплату ПДВ.

У разі добровільної реєстрації особи як платника ПДВ або особи, яка відповідає вимогам, визначеним статтею 180 ПКУ, реєстраційна заява подається до контролюючого органу не пізніше ніж за 20 календарних днів до початку податкового періоду, з якого такі особи вважатимуться платниками ПДВ та матимуть право на податковий кредит і виписку податкових накладних.

Зміна мінімальної зарплати не впливає на ставки єдиного податку

Фахівці ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська нагадують, що згідно з п. 293.1 ст. 93 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) ставки єдиного податку для платників першої — другої груп встановлюються у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, і третьої групи — у відсотках до доходу.

Так, п. 293.2 ПКУ зазначено, що фіксовані ставки єдиного податку встановлюються сільськими, селищними та міськими радами для фізичних осіб — підприємців, які здійснюють господарську діяльність, залежно від виду господарської діяльності, з розрахунку на календарний місяць:

- для першої групи платників єдиного податку — у межах до 10% розміру мінімальної заробітної плати;

- для другої групи платників єдиного податку — у межах до 20% розміру мінімальної заробітної плати.

Розміри мінімальної заробітної плати на 2015 р. затверджено Законом України від 28.12.2014 р. № 80-VIII «Про Державний бюджет України на 2015 рік» із змінами і доповненнями (на 01.01.2015 р. — 1218 грн., з 01.09.2015 р. — 1378 грн.).

Статтею 295 ПКУ встановлено, що платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок у вигляді авансових внесків не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця, або можуть здійснити сплату єдиного податку авансовим внеском за весь податковий (звітний) період (квартал, рік), але не більш як до кінця поточного звітного року.

Отже, платникам першої — другої груп єдиного податку у зв’язку зі зміною розміру мінімальної заробітної плати не потрібно перераховувати суму єдиного податку, яку було сплачено авансовим внеском до кінця поточного звітного року, оскільки сума єдиного податку за фіксованою ставкою, що підлягає сплаті до бюджету, розраховується від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня року, і не підлягає зміні протягом звітного року.

Де та як можна отримати ЕЦП?

Детальну інформацію щодо режиму роботи, розміщення віддалених пунктів реєстрації користувачів Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС (далі – АЦСК ІДД) можна отримати на головній сторінці офіційного інформаційного ресурсу АЦСК ІДД у розділі «Контакти» за посиланням: http://www.acskidd.gov.ua/contacts

Перелік документів, необхідних для отримання послуг електронних цифрових підписів, наведено у розділі підготовка документів та реєстрація, розміщеного на головній сторінці офіційного інформаційного ресурсу АЦСК ІДД у розділі «Реєстрація користувачів» за посиланням: http://www.acskidd.gov.ua/r_kor.

Відповідна інформація розміщена у розділі «Актуальні запитання» на сервісі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» офіційного веб-порталу ДФС України за посиланням: http://zir.sfs.gov.ua,

Викрито дніпропетровських підприємців, які не сплатили понад 3 млн. грн. податків

У Дніпропетровській області співробітники податкової міліції викрили керівників одного з підприємств, які ухилилися від сплатили понад 3,3 млн. грн. податків.

Як з’ясувалося, посадовці компанії, яка займається оптовою торгівлею побутовими електроприладами, змовившись з представниками двох інших фірм, під час імпорту товарів занижували їх митну вартість.

Товари надходили від нерезидентів з Польщі, Китаю та Об’єднаних Арабських Еміратів.

Такі дії дозволили злочинцям ухилитися від сплати ПДВ та митних платежів на суму 3 млн. 323 тис. гривень.

Наразі інформація про скоєння кримінального злочину за ч.5 ст. 27 (види співучасників) та ч.3 ст.212 (ухилення від сплати податків, зборів) внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Податкова міліція припинила діяльність «конвертцентру» з обігом понад 100 млн. гривень

Працівниками податкової міліції Дніпропетровської області у рамках розслідування кримінального провадження, зареєстрованого за ч.3 ст.212, ч.5 ст.27, ч.2 ст.205 КК України, припинено діяльність конвертаційного центру, який діяв на території Київської, Запорізької та Дніпропетровської областей.

Схема конвертації полягала в наступному: легальні підприємства перераховували безготівкові грошові кошти за нібито придбані товарно-матеріальні цінності на рахунки підконтрольних учасників центру – «транзитні» СГД, після чого дані кошти перераховувались на рахунки фіктивних підприємств та знімались готівкою. Винагорода за незаконну конвертацію грошових коштів, яку організатори центру залишали собі, складала 6-10%.

Орієнтовний обіг проконвертованих коштів протягом 2015 року склав понад 100 млн. гривень, ймовірні втрати бюджету складають близько 16 млн. гривень.

Працівниками податкової міліції в містах Дніпропетровську та Дніпродзержинську проведено 17 обшуків в офісах, автомобілях та за місцями проживання фігурантів центру. Під час обшуків де вилучено 4 печатки, комп’ютерну техніку, електронні носії інформації, 4 роутери, мобільні телефони, планшет та фінансово-бухгалтерську документацію, що свідчать про протиправну діяльність.

На розрахункових рахунках СГД учасників конвертаційного центру заблоковано кошти у сумі 420 тис. гривень .

Слідчо-оперативні заходи тривають.

Протягом якого часу платник ПДВ має право зареєструвати податкову накладну та/або розрахунок коригування до неї в Єдиному реєстрі податкових накладних?

Пунктом 201.10 статті 201 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI із змінами та доповненнями (далі – Кодекс) визначено, що реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) здійснюється не пізніше п’ятнадцяти календарних днів, наступних за датою їх складання.

Згідно із пунктом 39 підрозділу 2 розділу ХХ Кодексу для податкових накладних, дата складення яких припадає на період з 1 липня по 30 вересня 2015 року включно, не застосовуються граничні строки реєстрації в ЄРПН, встановлені пунктом 201.10 статті 201 Кодексу, та встановлюються такі строки реєстрації:

- податкові накладні, складені з 1 по 15 день (включно) місяця у період, зазначений в абзаці першому цього пункту, підлягають реєстрації в ЄРПН до останнього дня (включно) місяця, в якому вони були складені;

- податкові накладні, складені з 16 по останній день (включно) місяця у період, зазначений в абзаці першому цього пункту, підлягають реєстрації в ЄРПН до 15 числа (включно) місяця, наступного за місяцем, в якому вони були складені.

Відповідне питання-відповідь розміщене у підкатегорії 101.20 (реєстрація в Єдиному реєстрі податкових накладних) категорії 101 (податок на додану вартість) Бази знань, що знаходиться на сервісі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» офіційного веб-порталу ДФС України за посиланням http://zir.sfs.gov.ua у розділі: «ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ З БАЗИ ЗНАНЬ».

Право на отримання податкової знижки

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська нагадує, що відповідно до підпункту 166.1.1 пункту 166.1 статті 166 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VІ із змінами та доповненнями (далі – Кодекс) платник податку має право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року.

Податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб’єктами господарювання, це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку – резидента у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів – фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених цим Кодексом (підпункт 14.1.170 пункту 14.1 статті 14 Кодексу).

Підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації, яка подається по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року (підпункт 166.1.2 пункту 166.1 статті 166 Кодексу).

Таким чином, приймання податкових декларацій від громадян на отримання податкової знижки за підсумками 2014 року здійснюється до кінця 2015 року.

Звертаємо увагу, що відповідно до підпункту 166.4.3 пункту 166.4 статті 166 Кодексу, якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.

Отже, право на податкову знижку до кінця 2015 року мають громадяни, які у 2014 році отримували дохід у вигляді заробітної плати та сплачували протягом року (пункт 166.3 статті 166 Кодексу), зокрема:

- проценти за користування іпотечним житловим кредитом;

- за навчання закладам освіти за себе або членів сім’ї першого ступеня споріднення, який не одержує заробітної плати;

- вартість платних послуг з лікування за себе або члена сім’ї першого ступеня споріднення на користь закладів охорони здоров’я відповідно до вимог підпункту 166.3.4 пункту 166.3 статті 166 Кодексу;

- суму страхових внесків, премій та пенсійних внесків, сплачених страховику-резиденту, недержавному пенсійному фонду, установі банку за договорами довгострокового страхування життя, недержавного пенсійного забезпечення, за пенсійним контрактом з недержавним пенсійним фондом, а також внески на банківський депозитний рахунок, на пенсійні вклади за себе або членів своєї сім’ї;

- за допоміжні репродуктивні технології;

- вартість державних послуг, пов’язаних з усиновленням дитини, включаючи сплату державного мита;

- за переобладнання транспортного засобу, що належить платникові податку, з використанням у вигляді палива моторного сумішевого, біоетанолу, біодизелю, стиснутого або скрапленого газу, інших видів біопалива;

- за будівництво (придбання) доступного житла, визначеного законом.

Чи може страхувальник (роботодавець) подати поштою повідомлення про прийняття працівника на роботу?

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська повідомляє наступне.

Відповідно до норм постанови Кабінету Міністрів України від 17.06.2015 №413 «Про порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу» (далі – Постанова №413) повідомлення про прийняття працівника на роботу подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою до територіальних органів Державної фіскальної служби за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за формою згідно з додатком до Постанови № 413, до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором одним із таких способів:

- засобами електронного зв’язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу та електронного підпису;

- на паперових носіях разом з копією в електронній формі;

- на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п’ятьма особами.

Постанова №413 не містить посилання на норми подання страхувальником повідомлення про прийняття працівника на роботу поштою.

Понад 61 мільярдів гривень мобілізовано до бюджетів усіх рівніворганами ДФС Дніпропетровщини з початку року

Органами ДФС у Дніпропетровській області у січні – жовтні поточного року забезпечено надходження в бюджети усіх рівнів (з урахуванням ЄСВ) 61 млрд. 280 млн. грн. Це на 15 млрд. 136 млн. грн., або на 32,8 % більше, ніж у відповідному періоді 2014 року. Про це проінформував виконуючий обов’язки начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Геннадій Ткачук.

Так, до загального фонду державного бюджету впродовж десяти місяців 2015 року мобілізовано 35 млрд. 694,2 млн. грн., що на 12 млрд. 725,5 млн. грн., або на 55,4% більше, ніж за аналогічний період 2014 року.

Надходження, що формують місцеву казну Дніпропетровського регіону склали 9 млрд. 651,1 млн. грн. Це на 1 млрд. 409,4 млн. грн. (або на 17,1%) більше фактичних надходжень січня – жовтня минулого року.

Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з початку року зібрано 15 млрд. 934,5 млн. грн. Порівняно з 2014 роком надходження зросли на 6,7%, або на 1 млрд. 1,3 млн. грн.

Через митний пост «Дніпропетровськ – аеропорт» з початку року переміщено більше 100 тон вантажів

З початку 2015 року з дніпропетровського аеропорту за кордони держави здійснено виліт 1310 міжнародних авіарейсів, прийнято – 1319. Авіарейсами, крім пасажирів, перевезено більше 100 тонн вантажів. Експорт вантажів, які перетнули кордон України, склав 11 тон 389 кілограмів, експорт – 89 тон 249 кілограм.

Основна категорія товарів, які переміщуються авіаційним транспортом, це запчастини до літаків, лікарські засоби, обладнання та інструменти, косметичні вироби. У зоні діяльності митного посту «Дніпропетровськ – аеропорт», також розташована зона митного контролю для прибуття вантажів автомобільним автотранспортом, яким, як правило, через кордони України, переміщуються лікарські засоби і медичне обладнання, хімічна продукція (фарби, сполуки для виробництва фарб, поліпропілен), інструменти, ветеринарна вакцина та інше.

Лише у жовтні 2015 року вантажним відділом митного посту «Дніпропетровськ – аеропорт» перераховано до державного бюджету України 15 мільйонів 8 тисяч гривень, що на 5,3 відсотки більше відповідного періоду минулого року. На сьогодні, у середньому, щодоби митні платежі при переміщенні через митний пост «Дніпропетровськ – аеропорт» вантажів складає більше 750 тисяч гривень. При цьому, митне оформлення вантажів на митному посту носить нерегулярний характер. На експортно-імпортні переміщення через кордон вантажів авіатранспортом впливає вартість перевезення вантажів, сезонність поставок та ввезення тестових, незначних, видів товарів.

Спрощенці-фізичні особи Красногвардійського району м.Дніпропетровська сплатили до бюджету майже 23млн грн

За десять місяців 2015 року підприємці - платники єдиного податку перерахували до місцевого бюджету Красногвардійського району майже 23 млн грн, що майже на 10 млн грн більше, ніж за аналогічний період минулого року. Про це повідомив заступник начальника ДПІ у Красногвардійського району Денис Коренєв.

У жовтні 2015 року підприємці перерахували до місцевого бюджету понад 3 млн грн єдиного податку, що на 750тис.грн. більше, ніж у жовтні 2014 року.

Нагадаємо, що єдиний податок регламентований розділом XIV Податкового кодексу України (далі – Кодекс). Зокрема, пунктом 293.2 ст. 293 Кодексу визначено, що фіксовані ставки єдиного податку встановлюються сільськими, селищними та міськими радами для фізичних осіб - підприємців, які здійснюють господарську діяльність, залежно від виду господарської діяльності, з розрахунку на календарний місяць.

Пільги для фізичних осіб при сплаті земельного податку

Відповідно до статті 269 Податкового кодексу України платниками земельного податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі.

Об’єктами оподаткування відповідно до статті 270 Податкового кодексу України є земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні, та земельні частки (паї), які перебувають у власності.

Водночас статтею 281 Податкового кодексу України визначено окремі категорії громадян, які звільняються від сплати податку, зокрема:

- інваліди першої і другої групи;

- фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;

- пенсіонери (за віком);

- ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

- фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для даних категорій громадян, поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм, а саме:

- для ведення особистого селянського господарства – у розмірі не більш як 2 гектари;

- для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах – не більш як 0,25 гектара, в селищах – не більш як 0,15 гектара, в містах – не більш як 0,10 гектара;

- для індивідуального дачного будівництва – не більш як 0,10 гектара;

- для будівництва індивідуальних гаражів – не більш як 0,01 гектара;

- для ведення садівництва – не більш як 0,12 гектара.

Відтак, якщо фізична особа відноситься до категорій осіб, що мають право на пільги щодо сплати земельного податку, та використовує земельну ділянку (оформлену або неоформлену) за кожним видом використання в межах визначених граничних норм, то їй надано право на звільнення від сплати земельного податку.

Перехід із „спрощенки” на сплату інших податків і зборів з четвертого кварталу: як звітувати?

Згідно з п. 296.2 ст. 296 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платники єдиного податку першої та другої груп подають до контролюючого органу податкову декларацію платника єдиного податку у строк, установлений для річного податкового (звітного) періоду, в якій відображаються обсяг отриманого доходу, щомісячні авансові внески, визначені п. 295.1 ст. 295 ПКУ.

Платник єдиного податку може самостійно відмовитися від спрощеної системи оподаткування у зв’язку з переходом на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ, з першого числа місяця, що настає за податковим (звітним) кварталом, у якому подано заяву щодо відмови від спрощеної системи оподаткування у зв’язку з переходом на сплату інших податків і зборів (пп. 298.2.2 п. 298.2 ст. 298 ПКУ). Така заява подається до контролюючого органу не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку нового календарного кварталу (року).

Згідно з пп. 177.5.2 п. 177.5 ст. 177 ПКУ фізичні особи — підприємці, які перейшли із спрощеної на загальну систему оподаткування, мають подати податкову декларацію за результатами звітного кварталу, в якому відбувся перехід на загальну систему оподаткування із зазначенням авансових платежів. Розрахунок та сплата авансових платежів здійснюються такими особами у строки, визначені пп. 177.5.1 цього пункту, що настануть у звітному податковому році.

Відповідно до п. 46.3 ст. 46 ПКУ якщо податкова звітність з окремого податку складається наростаючим підсумком, податкова декларація за результатами останнього податкового періоду року прирівнюється до річної податкової декларації. У такому разі річна податкова декларація не подається.

Отже, якщо фізична особа — підприємець перейшла у IV кварталі звітного року зі спрощеної на загальну систему оподаткування, то вона має подати до контролюючого органу за місцем своєї податкової адреси податкову декларацію про майновий стан і доходи за звітний (податковий) період, що дорівнює календарному кварталу (пп. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 ПКУ), яка прирівнюється до річної декларації, та податкову декларацію платника єдиного податку за річний податковий (звітний) період.

Коментарі (0)

Додати смайл! Залишилося 3000 символів
Додати новини
Реклама

Опитування

Ви підтримуєте виселення з Печерської лаври московської церкви?

Реклама