Повідомляє ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська

2015-10-20 23:04 Подобається

За січень-вересень до бюджету сплачено майже 400 мільйонів гривень

Платниками Ленінського району м. Дніпропетровська за вісім місяців 2015 року до бюджетів усіх рівнів сплачено 399,80 мільйонів гривень, з них лише у вересні –34,8 мільйонів гривень», – повідомив начальник ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська Віктор Саранцев.

За словами керівника податкової інспекції, до Державного бюджету України суб‘єктами господарювання було перераховано 290,5 мільйонів гривень.

У розрізі основних платежів за вісім місяців цього року забезпечено надходження до державного бюджету податку на додану вартість – понад 148,4 млн. грн., податку на прибуток сплачено 43,3 млн. гривень.

Бізнес Дніпропетровщини направив на соціальні виплати понад 14,2 мільярдів гривень ЄСВ

З початку року 2015 року органи фіскальної служби Дніпропетровської області забезпечили надходження єдиного соціального внеску на загальну суму 14 млрд. 255,5 млн. грн. Якщо порівняти цей показник з минулорічним, то у січні – вересні поточного року єдиного соціального внеску сплачено на 890 млн. грн. більше. Про це повідомив заступник начальника Головного управління ДФС у Дніпропетровській області Геннадій Ткачук.

При цьому, лише у вересні 2015 року платники єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування Дніпропетровської області перерахували на рахунки Держказначейства 1 млрд. 613 млн. грн.

Нагадуємо, що єдиний внесок засобами програмного забезпечення автоматично розподіляється Державною казначейською службою України за видами загальнообов’язкового державного соціального страхування відповідно до визначених пропорцій та перераховується за призначенням – на рахунки, відкриті в Державній казначейській службі на ім’я фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування і пенсійного страхування.

Податковий календар на жовтень 2015 року

сьогодні, 19 жовтня, останній день:

- подання декларації про валютні цінності, доходи та майно, що належать резиденту України і знаходяться за її межами за 3-й квартал 2015 року;

- сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з доходу фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування за 3-й квартал 2015 року;

20 жовтня останній день

подання:

- декларації з ПДВ за вересень 2015 року платниками, в яких податковий період дорівнює календарному місяцю;

- декларації акцизного податку за вересень 2015 року;

- податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за вересень 2015 року платниками, які обрали місячний період звітування, та за нововідведені земельні ділянки або за новоукладеними договорами оренди землі у вересні 2015 року;

- податкової декларації зі збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності за вересень 2015 року;

- звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до фіскальних органів за вересень 2015 року;

сплати:

- єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, нарахованого з доходу за вересень 2015 року (крім гірничих підприємств);

- авансового внеску з єдиного податку за жовтень 2015 року платниками 1-ї та 2-ї груп;

- доплати (за потреби) податкового зобов’язання з акцизного податку на тютюнові вироби після реалізації тютюнової продукції.

До уваги платників рентної плати: порядок звітування за «новою» формою

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що Державною фіскальною службою України у листі від 12.10.2015 №37619/7/99-99-15-04-01-17 «Про подання Податкової декларації з рентної плати» (далі – лист ДФС України №37619) надані роз’яснення щодо порядку звітування платників рентної плати за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 №719, що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 03.09.2015 за №1051/27496 (далі – наказ №719).

Наказ №719 набрав чинності 29.09.2015, тобто з дня його офіційного опублікування (опублікований в «Офіційному віснику України» від 29.09.2015 №75).

Пунктом 257.1 статті 257 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс) визначено, що базовий податковий (звітний) період для рентної плати дорівнює календарному кварталу.

Згідно з пунктом 46.6 статті 46 Кодексу до визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є чинними форми декларацій (розрахунків), чинні до такого визначення.

Таким чином, за «новою» формою, затвердженою наказом №719, Податкова декларація з рентної плати буде подаватися за четвертий квартал 2015 року та наступні податкові періоди.

Лист №37619 розміщено на офіційному веб-порталі ДФС України (sfs.gov.ua) за посиланням: http://sfs.gov.ua/podatki-ta-zbori/zagalnoderjavni-podatki/rentni-plateji/listi/64391.html.

Розширено перелік неприбуткових організацій

У зв’язку з набранням чинності Законом України від 17.07.2015 №652-VШ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування неприбуткових організацій» (далі – Закон №652), починаючи з 13.08.2015 розширюється перелік суб’єктів господарювання неприбуткових підприємств, установ та організацій, які не є платниками податку на прибуток підприємств, та змінюється порядок їх оподаткування податком на прибуток.

Підпунктом 14.1.121 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) з урахуванням змін, внесених Законом №652, визначено, що неприбуткові підприємства, установи та організації (далі – неприбуткова організація) – це неприбуткові підприємства, установи та організації, які не є платниками податку на прибуток підприємств відповідно до пункту 133.4 статті 133 Кодексу.

До неприбуткових організацій, які відповідають вимогам пункту 133.4 статті 133 Кодексу і не є платниками податку на прибуток, зокрема, можуть бути віднесені (підпункт 133.4.6 пункту 133.4 статті 133 Кодексу):

- бюджетні установи;

- громадські об’єднання, політичні партії, творчі союзи, релігійні організації, благодійні організації, пенсійні фонди;

- союзи, асоціації і інші об’єднання юридичних осіб;

- житлово-будівельні кооперативи (з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому відповідно до закону здійснено прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом житлового будинку і такий житловий будинок споруджувався або придбавався житлово-будівельним (житловим) кооперативом), дачні (дачно-будівельні), садівничі та гаражні (гаражно-будівельні) кооперативи (товариства);

- об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, асоціації власників жилих будинків;

- професійні спілки, їх об’єднання та організації профспілок, а також організації роботодавців та їх об’єднання;

- сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи, кооперативні об’єднання сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів;

- інші юридичні особи, діяльність яких відповідає вимогам пункту 133.4 статті 133 Кодексу.

Неприбуткові організації, визначені пунктом 133.4 статті 133 Кодексу, подають звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації за формою, затвердженою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної податкової політики, у строки, передбачені для подання податкової декларації з податку на прибуток підприємств (пункт 46.2 статті 46 Кодексу), тобто до 1 червня року, наступного за звітним (податковим) роком.

Відповідно до змін, внесених Законом №652, неприбутковою організацією є підприємство, установа та організація, що одночасно відповідає таким вимогам (підпункт 133.4.1 пункту 133.4 статті 133 Кодексу):

- утворена та зареєстрована у порядку, визначеному законом, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації;

- установчі документи якої містять заборону розподілу отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб;

- установчі документи якої передбачають передачу активів одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зарахування до доходу бюджету у разі припинення юридичної особи (у результаті її ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення);

- внесена контролюючим органом до Реєстру неприбуткових установ та організацій (далі – Реєстр).

Таким чином, для внесення до Реєстру установчі документи повинні містити обмеження щодо розподілу отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов'язаних з ними осіб.

Неприбуткові організації, у яких дохід або їх частина розподіляється серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб, не можуть бути внесені до Реєстру.

За 9 місяців 2015 року платники Дніпропетровщини перерахували до держбюджету 771 млн. грн. військового збору

З початку 2015 року платники Дніпропетровської області спрямували на потреби Збройних Сил України 771,3 мільйонів гривень військового збору. Тільки у вересні поточного року на зміцнення обороноздатності України з доходів мешканців Дніпропетровського регіону відраховано 97,6 мільйонів гривень, що майже в 2 рази більше, ніж у січні 2015 року (50,7 мільйонів гривень).

Нагадуємо, що оподаткування військовим збором подовжено до набрання чинності рішенням Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України. Ставка податку у 2015 році залишається на рівні 1,5 відсотка.

Крім того, відповідно до Закону України від 18 червня 2015 року №548-VIII «Про внесення зміни до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування військовим збором грошового забезпечення військовослужбовців та інших осіб, які беруть безпосередню участь в антитерористичній операції», який вступив в дію 10 вересня 2015 року, від оподаткування даним збором звільнено грошове забезпечення учасників АТО.

До уваги платників рентної плати! Порядок звітування за третій квартал 2015 року

Наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 №719, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 03.09.2015 за №1051/27496 (далі – наказ №719) затверджено форму Податкової декларації з рентної плати.

Наказ №719 набрав чинності 29.09.2015, тобто з дня його офіційного опублікування (опублікований в «Офіційному віснику України» від 29.09.2015 №75).

Пунктом 257.1 статті 257 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс) визначено, що базовий податковий (звітний) період для рентної плати дорівнює календарному кварталу.

Згідно з пунктом 46.6 статті 46 Кодексу до визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є чинними форми декларацій (розрахунків), чинні до такого визначення.

Таким чином, за третій квартал поточного року платники рентної плати залежно від об’єкта оподаткування звітують за формами, затвердженими:

а) наказами ДПА України:

- від 24.12.2010 №1011 «Про затвердження форм податкових розрахунків з рентної плати за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами, транзитне транспортування трубопроводами природного газу та аміаку територією України» (далі – форма №1011), зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 20.01.2011 за №81/18819;

- від 24.12.2010 №1018 «Про затвердження форми Податкового розрахунку збору за користування радіочастотним ресурсом України» (далі – форма №1018), зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 12.01.2011 за №28/18766;

б) наказами Міністерства фінансів України:

- від 17.09.2012 №1000 «Про затвердження форм податкових розрахунків з плати за користування надрами» (далі – форма №1000), зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 15.10.2012 за № 1732/22044;

- від 21.12.2012 №1403 «Про затвердження форм податкових декларацій збору за спеціальне використання води» (далі – форма №1403), зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 15.01.2013 за № 123/22655;

- від 21.12.2012 №1404 «Про затвердження форми Податкового розрахунку збору за спеціальне використання лісових ресурсів» (далі – форма №1404), зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 22.01.2013 за №172/22704.

Інформація щодо граничних термінів надання та рекомендації щодо порядку заповнення форм №1000, №1011, №1018 за третій квартал 2015 року та форм №1403 і №1404 за три квартали 2015 року викладені у листі Державної фіскальною службою України від 12.10.2015 №37619/7/99-99-15-04-01-17 «Про подання Податкової декларації з рентної плати» (далі – лист ДФС України №37619).

Лист №37619 розміщено на офіційному веб-порталі ДФС України (sfs.gov.ua) за посиланням: http://sfs.gov.ua/podatki-ta-zbori/zagalnoderjavni-podatki/rentni-plateji/listi/64391.html.

Актуально для платників податку на прибуток підприємства

Наказом Міністерства фінансів України від 20.07.2015 №651 «Про затвердження змін до бюджетної класифікації» внесені зміни до бюджетної класифікації у частині виключення кодів, передбачених для обліку надходжень авансових внесків з податку на прибуток підприємств (далі – наказ №651).

Відповідно до наказу №651 Державною казначейською службою України здійснено перенесення залишків коштів авансових внесків з податку на прибуток підприємств на рахунки з обліку надходжень до бюджетів податку на прибуток підприємств та закриття 06.10.2015 рахунків з обліку надходжень до бюджетів авансових внесків з податку на прибуток підприємств.

Враховуючи викладене, перерахування сум авансових внесків з податку на прибуток підприємств повинно здійснюватися платниками на бюджетні рахунки за кодами бюджетної класифікації, передбаченими для обліку податку на прибуток підприємств.

Протягом січня – вересня 2015 року ДФС зафіксовано понад 2 тис. випадків порушення прав інтелектуальної власності

Протягом дев`яти місяців поточного року ДФС зафіксовано 2 210 випадків призупинення митного оформлення за підозрою у порушенні прав інтелектуальної власності.

Про всі виявлені факти своєчасно повідомлено представників правовласників для оперативного прийняття відповідного рішення щодо їх інтелектуальної власності.

Крім того, у зазначений період митницями порушено 19 справ про порушення митних правил за фактом ввезення на митну територію України товарів з порушенням прав інтелектуальної власності. Загальна вартість ввезених з порушеннями товарів складає понад 2 млн. грн.

Для сприяння захисту правовласників під час зовнішньоекономічної діяльності Державна фіскальна служба України веде митний реєстр об’єктів права інтелектуальної власності. До них належать об’єкти авторського права і суміжних прав, винаходи, корисні моделі, промислові зразки, торговельні марки, географічні зазначення (зазначення походження товарів) та сорти рослин.

Загалом, станом на 1 жовтня 2015 року до митного реєстру за заявами правовласників внесено 2 785 об’єктів. З них – 356 об`єктів внесено у поточному році.

У січні-вересні 2015 року до бюджету сплачено понад 132 млрд. грн. ЄСВ

Протягом січня - вересня поточного року надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування склали майже 132 млрд. грн. Зокрема, у вересні до бюджету сплачено 15,3 млрд. грн. ЄСВ.

Єдиний внесок засобами програмного забезпечення автоматично розподіляється Державною казначейською службою України за видами загальнообов’язкового державного соціального страхування відповідно до визначених пропорцій та перераховується за призначенням – на рахунки, відкриті в Державній казначейській службі на ім’я фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування і пенсійного страхування.

Нагадаємо, що з 1 січня 2015 року набрав чинності Закон України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці”.

З початку 2015 року на потреби української армії надійшло майже 6,4 млрд. грн. військового збору

Протягом січня-вересня поточного року платники податків сплатили до державного бюджету 6 390,5 млн. грн. військового збору. Індикативні показники виконано на 114,4 відс.

У вересні 2015 року до зведеного бюджету України надійшло 778,2 млн. грн. військового збору, що складає 109,3 відс. виконання індикативного показника.

Довідково: військовий збір запроваджено із 3 серпня 2014 року. Його ставка складає 1,5 %. від об’єкта оподаткування.

Платниками збору є фізичні особи-резиденти, які отримують доходи як в Україні, так і за її межами, фізичні особи-нерезиденти, які отримують доходи в Україні, а також податкові агенти.

Для резидента об’єктом оподаткування збором є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід; доходи з джерела їх походження в Україні, які остаточно оподатковуються під час їх нарахування (виплати, надання); іноземні доходи, отримані з джерел за межами України.

Об’єктом оподаткування нерезидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід з джерела його походження в Україні; доходи з джерела їх походження в Україні, які остаточно оподатковуються під час їх нарахування (виплати, надання).

З початку 2015 року на „Пульс” надійшло майже 7,3 тис. звернень від платників податків та громадян

Протягом січня – вересня 2015 року до антикорупційного сервісу Державної фіскальної служби „Пульс” надійшло 7 255 звернень.

Переважна більшість звернень – 5 891 – стосувалось податкової тематики. З питань митної тематики протягом зазначеного періоду на сервіс зателефонували 1 364 громадянина.

Здебільшого звернення стосувались проблем, які виникають при поданні звітності та реєстрації податкових накладних – 2 328 звернень та організації роботи ДФС та її територіальних органів – 1 906 звернень.

Електронного адміністрування ПДВ стосувалось 997 звернень, Затримки митного оформлення товарів, та перевірок суб`єктів господарювання – 814 та 239 звернень відповідно.

Саме антикорупційної тематики стосувалось лише 170 звернень. Не залишаються без уваги суб`єктів господарювання та громадян питання роботи ЦОПів та особливості реєстрації платником ПДВ. Стосовно цих тем за 9 місяців поточного року на „Пульс” надійшло відповідно 98 та 236 звернень. Також 264 дзвінки на „Пульс” булі пов`язані з наявністю черг на митних постах ДФС.

Станом на 1 жовтня 2015 року завершено розгляд 6 699 звернень, а заявники сповіщені про результати розгляду.

Нагадаємо, що за допомогою сервісу „Пульс” можна поскаржитися на неправомірні дії або бездіяльність працівників Державної фіскальної служби, оперативно та в повному обсязі вирішити суперечливі питання, які виникають у сфері адміністрування податків та у митній сфері.

Телефон цілодобової лінії (044) 284-00-07.

З 1 жовтня застосовується штраф за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних

Законом №643 були внесені зміни в п. 35 подразд. 2 разд. ХХ ПКУ, згідно з якими норми "штрафного" п. 120 1.1 ПКУ не застосовуються у випадку порушення строків реєстрації податкових накладних/розрахунків коректування в ЄРПН, складених до 1 жовтня 2015 року.

Таким чином, у випадку порушення строків реєстрації податкових накладних/розрахунків коректування в ЄРПН, складених починаючи з 1 жовтня 2015 року, штраф згідно п. 120 1.1 ПКУ застосовується повною мірою.

Головне Управління ДФС у Дніпропетровської області спільно з ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська провели семінар для платників

Нещодавно Головне Управління ДФС у Дніпропетровської області спільно з ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська провели семінар для представників бізнесу та громадян за темою : «Практика застосування норм Податкового кодексу України.Спрощена система оподаткування для фізичних осіб - підприємців .Адміністрування єдиного соціального внеску. Отримання послуг електронного цифрового підпису. Електронні сервіси ДФС.».

Відкрила семінар Надія Золотухіна, яка звернула увагу платників на переваги ведення бізнесу з дотриманням законодавчих норм, повноту та своєчасність сплати податків. Також детально доповіла про спрощену систему оподаткування для фізичних осіб-підприємців.

Про зміни в оподаткуванні єдиним соціальним внеском , штрафні санкції . нові світа докладно розповіла начальник відділу адміністрування єдиного внеску управління доходів і зборів з фізичних осіб у Ленінському районі м. Дніпропетровська Наталія Вільховецька.

Також платникам було роз’яснена необхідність отримання послуг цифрового підпису.Ця тема біла висвітлена головним державним інспектором відділу ІТ Якимовой Анастасією.

Також платникам було нагадано про подачу звітності в електронному вигляді, електронні сервіси, якими можна скористатися на веб-порталі ДФС, антикорупційний сервіс «Пульс»,

Присутні взяли активну участь в обговоренні новацій законодавства та висловили сподівання, що реформування податкової системи та зміни, прийняті до Податкового кодексу України, посприяють стабілізації економічної ситуації.

Наприкінці зустрічі платники податків отримали кваліфіковані відповіді на свої запитання.

Новий електронний сервіс ДФС щодо отримання інформації чи зареєстрований конкретний РРО

Державна фіскальна служба України запровадила новий електронний сервіс, за допомогою якого громадяни та суб’єкти господарювання мають можливість отримати інформацію, чи зареєстрований конкретний реєстратор розрахункових операцій (РРО) в органах ДФС.

Тобто за отриманим фіскальним чеком можливо перевірити чи зареєстрований в органах ДФС касовий апарат, на якому продавцем товарів або послуг був роздрукований цей фіскальний чек.

Суб’єкт господарювання може отримати дані щодо фіскальних номерів РРО, найменування суб’єкта господарювання (прізвища, імені, по батькові), дату реєстрації, номер останньої книги обліку розрахункових операцій (КОРО), зареєстрованої на такий РРО та дати її реєстрації тощо.

Користувач сервісу також може отримати інформацію щодо фіскальних номерів РРО та КОРО, реєстрацію яких скасовано за заявою суб’єкта господарювання або з ініціативи органів ДФС.

Сервісом можна скористатися на офіційному порталі ДФС (www.sfs.gov.ua) у розділах «Інформація про РРО» та «Інформація про книги ОРО».

Коментарі (0)

Додати смайл! Залишилося 3000 символів
Додати новини
Реклама

Опитування

Ви підтримуєте виселення з Печерської лаври московської церкви?

Реклама

Зараз коментують

Всі