Інформує ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська

2015-10-15 18:46 Подобається

За фіктивні оборудки дніпропетровське підприємство сплатило до бюджету 600 тисяч гривень

За матеріалами перевірки суб’єкта господарювання Дніпропетровщини, який займається оптовою торгівлею канцелярськими товарами працівники ГУ ДФС у Дніпропетровській області донарахували 600 тисяч гривень податкових зобов’язань разом із штрафними санкціями.

Ухиляючись від сплати податків, посадові особи підприємства проводили сумнівні фінансові оборудки, використовуючи фіктивних контрагентів. Зокрема, не підтверджено реальність здійснення господарських відносин із контрагентами: їх вид, обсяг, якість та розрахунки, а саме, встановлено відсутність об’єктів оподаткування, та неможливість реального здійснення платником операцій по ланцюгу постачання: контрагенти/постачальники – підприємство – контрагенти/покупці.

За результатами перевірки підприємство сплатило до бюджету всю донараховану суму – 600 тисяч гривень.

За 9 місяців 2015 року на телефонну лінію сервісу «Пульс» ДПІ у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська надійшло 44 звернення

Упродовж січня-вересня поточного року на антикорупційний сервіс Державної фіскальної служби України “Пульс” від платників Красногвардійського району м. Дніпропетровська надійшло 44 звернення.

Найактуальніші питання що порушувались у зверненнях, стосувалися:

- роботи органів державної фіскальної служби – 4;

- реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі та подання податкової звітності - 30;

- реєстрації платників ПДВ - 2;

- системи електронного адміністрування ПДВ – 8.

Нагадуємо, антикорупційний сервіс Державної фіскальної служби України “Пульс” створений для оперативного реагування на звернення громадян та суб’єктів господарювання щодо неправомірних дій або бездіяльність працівників ДФС.

Телефон гарячої лінії “Пульс” (044) 284-00-07. Лінія працює цілодобово.

Реквізити платіжного доручення в системі електронного адміністрування ПДВ

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська нагадує, що при заповненні реквізитів отримувача у платіжних дорученнях при перерахуванні коштів з власного поточного рахунка на електронний рахунок у системі електронного адміністрування податку на додану вартість: - у полі «Отримувач» необхідно заповнювати назву платника;

- у полі «Код» - податковий номер платника податку, за яким ведеться облік у контролюючих органах;

- у полі «Банк отримувача» - «Казначейство України (ел. адм. подат.)»;

- у полі «Код банку» - «899998»;

- у полі «№ рахунка» - номер рахунка, вказаний в електронному повідомленні або отриманий в Центрі обслуговування платників за основним місцем обліку.

Поле «Призначення платежу» такого платіжного доручення необхідно заповнювати згідно з вимогами щодо заповнення реквізитів розрахункових документів, викладених у додатку 8 до Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 21 січня 2004 року № 22 (далі – Постанова № 22).

Відповідно до п. 3.8 Постанови № 22 реквізит «Призначення платежу» платіжного доручення заповнюється платником так, щоб надавати повну інформацію про платіж та документи, на підставі яких здійснюється перерахування коштів отримувачу. Повноту інформації визначає платник з урахуванням вимог законодавства України.

При перерахуванні коштів з власного поточного рахунка на електронний рахунок у системі електронного адміністрування податку на додану вартість у полі № 4 друкується роз’яснювальна інформація про призначення платежу в довільній формі. Наприклад: «перераховано з власного поточного рахунка на електронний рахунок».

У розрахункових документах на сплату (стягнення) платежів до бюджету цей реквізит заповнюється з урахуванням вимог Порядку заповнення документів на переказ при сплаті (стягненні) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.07.2015 № 666.

До уваги платників податку на прибуток щодо обліку прибутку, звільненого від оподаткування!

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська повідомляє, що наказом Державної фіскальної служби України (далі – ДФС України) від 30.04.15 №325 затверджена Узагальнююча податкова консультація щодо обліку прибутку, звільненого від оподаткування відповідно до вимог пунктів 154.8 та 154.9 статті 154 Податкового кодексу України (далі – Узагальнююча консультація №325).

Пункти 154.8 та 154.9 статті 154 Податкового кодексу України з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс) передбачають розрахунок та облік прибутку, що звільняється від оподаткування, у межах фактичних витрат, що не перевищують загальну річну суму, визначених інвестиційними програмами.

Ведення окремого обліку доходу (прибутку) та витрат, пов’язаних з отриманням такого доходу (прибутку) з метою застосування пунктів 154.8 та 154.9 статті 154 Кодексу, відповідно до пункту 152.11 статті 152 Кодексу не передбачається.

Сума прибутку, що звільняється від оподаткування, відповідно до пунктів 154.8 і 154.9 статті 154 Кодексу відображається у додатку ПЗ до податкової декларації з податку на прибуток підприємства (далі – декларація). У рядку 09 таблиці 1 додатка ПЗ до декларації платники, що користуються пільгами згідно з пунктами 154.8 та 154.9 статті 154 Кодексу, зазначають суму прибутку, звільненого від оподаткування, а у рядках А1, А2, А3 цієї таблиці здійснюють прокреслення.

Узагальнююча консультація №325 розміщена на офіційному веб-порталі ДФС України за посиланням:

http://sfs.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/uzagalnyuyuchi-podatkovi-konsultatsii/63694.html

За продаж алкоголю і тютюну неповнолітнім на Дніпропетровщині анульовано 33 ліцензії

Саме стільки випадків реалізації «дорослої» продукції неповнолітнім виявлено фахівцями Державної фіскальної служби Дніпропетровської області протягом січня – вересня 2015 року. Як наслідок, усіх порушників позбавлено права здійснювати торгівлю алкогольними та тютюновими виробами.

У загальному ж рахунку, протягом дев’яти місяців 2015 року працівниками ГУ ДФС у Дніпропетровській області перевірено 128 суб’єктів господарювання з питань, що регулюють обіг підакцизних товарів. У результаті виявлено 132 порушення.

За результатами перевірок до бюджету донараховано майже 7 мільйонів гривень. Крім того, податківцями вилучено з незаконного обігу товарів підакцизної групи на загальну суму 53,8 млн. грн., в т.ч. спирту – 163,79 дал на суму 161,6 тис. грн., лікеро – горілчаних виробів 1073,38 дал на суму 5,9 млн. грн., тютюнових виробів – 35 тисяч пачок. на суму 504 тис. грн., нафтопродуктів – 2335,23 тон на суму 47,2 млн. грн.

На Дніпропетровщині майже 100% платників ПДВ надають перевагу електронній звітності

Майже 100 відсотків платників ПДВ та 88,4 відсотків платників єдиного соціального внеску Дніпропетровської області прозвітували у вересні 2015 року в органи ДФС, скориставшись мережею Інтернет.

Так, із загальної кількості 17 тисяч 164 дніпропетровських платників податку на додану вартість, у вересні поточного року 17 тисяч 138 суб’єктів господарювання скористалися електронним сервісом ДФС, направивши звітність по e-mail. Це майже на 8 відсотків більше, ніж у вересні 2014 року і складає 99,85 відсотків від загальної кількості платників ПДВ Дніпропетровської області.

Також, у вересні 2015 року з 45 тисяч 232 платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування Дніпропетровщини 39 тисяч 982 платника прозвітували у фіскальні органи регіону засобами електронного зв’язку, що на 1 відсоток більше, ніж у вересні 2014 року.

«Більшість платників не тільки звикли до зручного електронного формату, але й упевнені в його майбутньому, адже електронна звітність економить не лише час платників, а й фінансові витрати. Це – європейський курс і сучасна світова практика», – переконана заступник начальника Головного управління ДФС у Дніпропетровській області Вікторія Каліногорська.

До уваги платників податку на прибуток: закриті рахунки з обліку надходжень до бюджетів авансових внесків

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська інформує про те, що Державна фіскальна служба України на головній сторінці офіційного веб-порталу (sfs.gov.ua) повідомила наступне.

У зв’язку із внесенням змін до бюджетної класифікації наказом Міністерства фінансів України від 20.07.2015 №651 «Про затвердження змін до бюджетної класифікації» у частині виключення кодів, передбачених для обліку надходжень авансових внесків з податку на прибуток підприємств, Державною казначейською службою України 06.10.2015 здійснено закриття рахунків з обліку надходжень до бюджетів авансових внесків з податку на прибуток підприємств.

Враховуючи викладене, перерахування сум авансових внесків з податку на прибуток підприємств повинно здійснюватися платниками на бюджетні рахунки за кодами бюджетної класифікації, передбаченими для обліку податку на прибуток підприємств.

До уваги платників єдиного податку – фізичних осіб: порядок звітування за новою формою

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська нагадує, що наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015 №578 «Про затвердження форм податкових декларацій платника єдиного податку», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 07.07.2015 за №800/27245, (далі – наказ №578), затверджена нова форма податкової декларації платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця (далі – декларація платника ЄП – ФОП).

Наказ №578 набрав чинності 28.07.2015, тобто з дня його офіційного опублікування.

Згідно з пунктом 294.1 статті 294 Кодексу податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку першої та другої груп є календарний рік.

Податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку третьої групи є календарний квартал.

Відповідно до пункту 296.2 статті 296 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – Кодекс) платники ЄП ФОП першої та другої груп подають до контролюючого органу податкову декларацію платника єдиного податку у строк, встановлений для річного податкового (звітного) періоду, в якій відображаються обсяг отриманого доходу, щомісячні авансові внески, визначені пунктом 295.1 статті 295 Кодексу.

Платники ЄП ФОП третьої групи подають до контролюючого органу податкову декларацію платника єдиного податку у строки, встановлені для квартального податкового (звітного) періоду (пункт 296.3 статті 296 Кодексу).

Форми податкових декларацій платника єдиного податку, визначені підпунктами 296.2 – 296.3 статті 296 Кодексу, затверджуються у порядку, встановленому статтею 46 Кодексу.

До визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є чинними форми декларацій (розрахунків), чинні до такого визначення (пункт 46.6 статті 46 Кодексу).

З огляду на те, що базовим податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку третьої групи є календарний квартал, то форма декларації платника ЄП – ФОП, затверджена наказом №578, буде використовуватись такими платниками для складання звітності за 2015 рік, починаючи з 01.01.2016, у тому числі і для самостійного виправлення помилок, допущених у податковій звітності за попередні звітні (податкові) періоди.

Вказана форма декларації також рекомендована для подання платниками єдиного податку першої та другої груп за річний податковий (звітний) період – 2015 рік.

Дане роз’яснення розміщене у категорії 107.08 (строки подання звітності та порядок її заповнення) Бази знань, що знаходиться на сервісі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» офіційного веб-порталу ДФС України за посиланням:

До уваги платників єдиного внеску!

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська нагадує, що постановою Кабінету Міністрів України від 17.06.2015 №413 (далі – Постанова №413) визначений порядок повідомлення Державній фіскальній службі (далі – ДФС) та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу.

Ця Постанова була прийнята відповідно до частини третьої статті 24 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП), яка містить положення про укладення трудового договору.

Статтею 259 КЗпП визначено, що державний нагляд та контроль за додержанням законодавства про працю юридичними особами незалежно від форми власності, виду діяльності, господарювання, фізичними особами –підприємцями, які використовують найману працю, здійснює центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

При цьому штрафи, зазначені у частині другій статті 265 КЗпП, накладаються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до пункту 1 Положення про Міністерство соціальної політики України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.06.2015 №423 (далі – Положення №423), Міністерство соціальної політики України (Мінсоцполітики) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України і який забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері, зокрема, трудових відносин.

Одними з основних завдань Мінсоцполітики є, зокрема, забезпечення формування та реалізація державної політики у сфері трудових відносин та здійснення державного нагляду та контролю за додержанням вимог законодавства про працю (пункт 3 Положення №423),

Також Мінсоцполітики відповідно до покладених завдань інформує у межах повноважень, передбачених законом, та надає роз’яснення щодо реалізації державної політики з питань, що належать до компетенції Мінсоцполітики (підпункт 103 пункту 4 Положення №423).

Відповідно до норм Постанови №413 органи ДФС лише приймають від суб’єктів господарювання повідомлення про прийняття працівника на роботу, проте не регулюють питання трудових відносин, встановлених статтею 24 КЗпП щодо укладення трудового договору.

Податковою міліцією у Києві вилучено велику партію продукції торгової марки Apple на суму понад 10 млн. грн.

Працівниками податкової міліції м. Києва у рамках операції «Рубіж-2015» та розслідування кримінального провадження за ст.212 КК України на підставі ухвал суду проведено обшуки торгових та складських приміщень низки Інтернет магазинів.

Під час обшуків вилучено близько 2 тисяч одиниць продукції торгової марки Apple, у тому числі більше 300 мобільних телефонів Iphone, 45 планшетів Ipad, 50 ноутбуків MacBook та комп’ютерів iMac, годинники Apple Watch, медіа плеєри iPod, медіа приставки та аксесуари.

Весь вилучений товар був ввезений на територію України з порушеннями податкового та митного законодавства.

Загальна вартість вилученої продукції складає понад 10 млн. грн.

Крім того, у ході проведення обшуків вилучено близько 100 одиниць продукції фірм Sony, Canon та Samsung (принтери, телевізори, ігрові приставки), яка, згідно інформації офіційних представників вказаних компаній, також ввезена поза митним контролем.

Тривають слідчі дії.

ДФС та Рада бізнес-омбудсмена підписали меморандум про співробітництво та партнерство

Голова ДФС Роман Насіров, та Бізнес-омбудсмен Альгірдас Шемета, 12 жовтня 2015 року підписали Меморандум про партнерство та співробітництво між Державною фіскальною службою України та Радою бізнес-омбудсмена.

Відповідно до Меморандуму сторони співпрацюватимуть у напрямі забезпечення прозорості діяльності органів державної влади, сприяння зниженню рівня корупції та запобігання недобросовісній поведінці стосовно суб’єктів підприємництва в Україні.

«Наше завдання – побудувати конструктивний діалог, при якому бізнес та платники податків мають можливість не тільки звернутися, а й системно отримати допомогу у вирішенні проблем, які існували роками. Необхідно зробити так, щоб Державна фіскальна служба стала прикладом того, як центральні органи виконавчої влади повинні спілкуватися зі своїми фактичними клієнтами», - наголосив Роман Насіров.

У свою чергу Альгірдас Шемета відзначив, що офіс бізнес-омбудсмена розробляє системні рекомендації щодо адміністрування податків та інших найбільш болючих питань.

«Я думаю, що підписання цього меморандуму і подальше створення спільних експертних груп стане майданчиком, де всі наші рекомендації ми зможемо обговорити і запропонувати втілити їх в життя», - додав пан Шемета.

Вже наступного тижня почнуть працювати спільні групи експертів ДФС та офісу бізнес-омбудсмена за окремими напрямами, зокрема, щодо покращення адміністрування податків та удосконалення податкового та митного законодавства. Планується й залучення експертів до процесу реформування самої фіскальної служби.

Платниками Красногвардійського району м.Дніпропетровська

забезпечено надходження понад 308 млн грн ЄСВ

Сума перерахування єдиного соціального внеску Красногвардійськими працедавцями за підсумками січня-вересня 2015 року перевищує минулорічні надходження на 130 млн гривень. Крім того, сплачено єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на 63 млн грн більше ніж прогнозувалось. Виконання індикативного показника становить 162%.

Таке зростання надходжень з єдиного соціального внеску напряму залежить від вдосконалення системи адміністрування ЄСВ, зокрема, запровадження понижуючого коефіцієнта. Другий важливий момент - це максимальна координація зусиль органів влади, фіскальної служби та сумлінного бізнесу в напрямку легалізації зайнятості населення та оплати праці.

Актуально для платників ПДВ!

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська повідомляє, що Державною фіскальною службою України у листі від 09.10.2015 №37545/7/99-99-19-03-02-17 (далі – лист ДФС України №37545) на доповнення до листа ДФС України від 26.08.2015 №31730/7/99-99-19-03-02-17 «Про особливості перерахування зайво зарахованих коштів з електронного рахунку платника» (далі – лист ДФС України №31730) надані роз’яснення стосовно окремих питань заповнення додатка 4 (Д4) до податкової декларації з податку на додану вартість (далі – ПДВ).

Зазначаємо, що лист ДФС України №31730 розміщений на офіційному веб-порталі ДФС України (sfs.gov.ua) за посиланням:

http://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-zmini-2015/elektronne-administruvannya-pdv/63902.html).

У разі, якщо платник податку виявив бажання зайво зараховані кошти на електронний рахунок перерахувати до бюджету чи на поточний рахунок, то такий платник податку зобов’яний заповнити та подати у складі податкової декларації з ПДВ Заяву про повернення суми бюджетного відшкодування та/або суми коштів на рахунку у системі електронного адміністрування податку на додану вартість (далі – СЕА) платника податку, що перевищує суму, яка підлягає перерахуванню до бюджету (Д4) (далі – додаток (Д4)).

У такому випадку у додатку (Д4) платник податку зобов’язаний заповнити таблицю про відомості щодо суми коштів на рахунку у СЕА, шо перевищує суму, яка підлягає перерахуванню до бюджету (далі – таблиця про відомості).

Порядок заповнення додатку (Д4) та граф таблиці про відомості додатку (Д4) викладений у листі ДФС України №37545, який розміщений на офіційному веб-порталі ДФС України у банері «Електронне адміністрування ПДВ» за посиланням:

.

Звертаємо увагу, що ДФС України листом №37545 відкликала абзац листа ДФС України №31730:

«При цьому графа 5 «Сума коштів на рахунку у СЕА податку на додану вартість, що може бути перерахована на поточний рахунок платника» не заповнюється (прочерки та нулі не проставляються)».

Шановні платники та жителі міста Дніпропетровська!

У місті Дніпропетровську з’явилася група шахраїв, які видають себе за працівників органів державної фіскальної служби Дніпропетровщини, не маючи до них жодного відношення, та телефонують суб’єктам господарювання з вимогами сплати грошових коштів.

Тож, з метою виявлення та недопущення у майбутньому подібних випадків шахрайства просимо інформувати ГУ ДФС у Дніпропетровській області за телефоном (056) 370-10-32.

Коментарі (0)

Додати смайл! Залишилося 3000 символів
Додати новини
Реклама

Опитування

Ви підтримуєте виселення з Печерської лаври московської церкви?

Реклама