На другому Київському міжнародному економічному форумі відомі експерти
дадуть рекомендації, як досягти спільних дій усіх сторін суспільного договору задля економічного зростання країни
Пошук інструментів швидкого економічного зростання України стане лейтмотивом другого Київського міжнародного економічного форуму (КМЕФ), який відбудеться 8 жовтня 2015 року. Виправдовувати брак можливостей для бізнесу світовою кризою чи війною на Донбасі вже стало відвертим моветоном. Найнижча точка, якої економіка країни, за багатьма оцінками, майже досягнула, могла б стати відправною точкою для руху нагору. Але, щоб зробити зростання можливим, необхідна тісна взаємодія влади, бізнесу та суспільства заради спільної мети. Організації такої співпраці будуть присвячені дві окремі панельні дискусії КМЕФ-2015.
Основою збалансованого економічного та соціального розвитку в умовах демократії є трикутник «влада — бізнес — суспільство». У розвинутих країнах ці три ланки відокремлені одна від одної, між ними існують чіткі правила взаємодії. В Україні ж сформувалася політико-олігархічна система управління, де державна влада, фінансові ресурси, політичні партії та ЗМІ належать одним і тим самим клановим групам.
Яким чином досягти того, щоб кожна із цих трьох сторін суспільного договору шукала спільні для всіх рішення? Щоб дії влади були спрямовані на користь бізнесу та суспільства, а прискорення економічного розвитку перетворилося на національну ідею? Як громадянському суспільству впливати на владу без скликання майданів? Як організувати ефективну взаємодію бізнесу та влади й уникнути при цьому корупції? На ці та інші питання під час дискусії
Вкрай важлива сфера, в якій також мають взаємодіяти влада, бізнес і суспільство — це освіта та наука. Щоб вдосконалення системи освіти призводило до створення зростаючої доданої вартості, а не до «вимивання мізків» за кордон, вона має бути вмонтована в ланцюг інновацій. Цей ланцюг включає в себе шкільну та вищу освіту, науку, комерціалізацію винаходів, запуск серійних продуктів, а також капіталізацію компаній. При цьому відсутність або недорозвиненість будь-якої з цих ланок робить неефективним вдосконалення всіх інших.
«Проблема «вимивання мізків» стоїть перед нами досить гостро, — зазначає міністр освіти і науки України
Цим проблемам буде присвячена панельна дискусія
Загалом,
На думку організаторів форуму — асоціації «Інноваційний розвиток України» та дискусійного клубу «КОЛО», – Україна спроможна вийти у світові лідери. Тому спрямованість заходу визначена слоганом «Україна: з третього світу в перший».
Реєстрацію на КМЕФ-2015 уже
Київський міжнародний економічний форум (Kyiv International Economic Forum, KIEF) — постійно діючий майданчик для формування стратегії економічного розвитку України. Орієнтований на організацію діалогу експертів, бізнесу та влади, запозичення кращого світового досвіду, створення «дорожньої карти» розвитку та сприяння конвертації ідей у реальні дії.
Перший KIEF відбувся 2 жовтня 2014 року за участі більш ніж 50 експертів, 120 представників міжнародних і національних ЗМІ та 550 учасників.
Дискусійний клуб «КОЛО» — спільнота представників середнього бізнесу, державних управлінців, учених, експертів, діячів культури та журналістів, які реалізують спрямовані на соціально-економічний розвиток України ініціативи.
Асоціація «Інноваційний розвиток України» об’єднує провідні міжнародні та національні компанії у сфері високих технологій, освіти й науки, інформаційних технологій, машинобудування, мікроелектроніки, енергоефективності. Місією асоціації є створення умов для високотехнологічного бізнесу в Україні.