Шановні платники та жителі міста Дніпропетровська!
У місті Дніпропетровську з’явилася група шахраїв, які видають себе за працівників органів державної фіскальної служби Дніпропетровщини, не маючи до них жодного відношення, та телефонують суб’єктам господарювання з вимогами сплати грошових коштів.
Тож, з метою виявлення та недопущення у майбутньому подібних випадків шахрайства просимо інформувати управління власної безпеки ГУ ДФС у Дніпропетровській області за телефонами: (056) 370-10-51, (056) 374-31-46.
Збільшено розмір мінімальної заробітної плати
ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська звертає увагу, що з 20 вересня 2015 року частково набув чинності Закон України від 17.09.2015 № 704-VIII "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік".
Відповідно до внесених змін, з 01 вересня 2015 року місячний розмір мінімальної заробітної плати становитиме 1378 грн (у погодинному розмірі – 8,29 грн), а прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі 1330 грн.
Для основних соціальних і демографічних груп населення прожитковий мінімум встановлено на рівні:
- для дітей віком до 6 років - 1167 грн;
- для дітей віком від 6 до 18 років - 1455 грн;
- для працездатних осіб – 1378 грн;
- осіб, які втратили працездатність – 1074 грн.
Мобілізовані підприємці-«єдинники» звільняються від сплати податку та подання звітності
Підприємці- «єдинники», які призвані на військову службу під час мобілізації або залучені до виконання обов’язків щодо мобілізації за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, під час особливого періоду, визначеного Законом України від 21 жовтня 1993 року № 3543-ХІІ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», на цей період звільняються, зокрема, від обов’язку нарахування, сплати податку, а також подання звітності з єдиного податку.
Підставою є заява самозайнятої особи та копія військового квитка або іншого документа, виданого відповідним державним органом. В цьому документі мають бути зазначені дані про призов особи на військову службу під час мобілізації, на особливий період. Подати довідку до контролюючого органу за місцем податкової реєстрації самозайнятої особи необхідно протягом 10 днів після демобілізації. Якщо така демобілізована самозайнята особа перебуває на лікуванні чи реабілітації, то заява і копія військового квитка або копія іншого документа, виданого відповідним державним органом, подаються протягом 10 днів після закінчення лікування.
Які документи необхідні юридичним особам для отримання електронного цифрового підпису
Як повідомила начальник відділу реєстрації платників податків ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська Валентина Тертишна , передбачений наступний перелік документів,необхідних для отримання послуг електронного цифрового підпису юридичною особою:
• заповнена та підписана Реєстраційна картка (для юридичної особи) встановленого зразка у двох примірниках;
• додаток до розділу 2 Реєстраційної картки (в разі одночасного отримання послуг ЕЦП для більш ніж двох осіб), у двох примірниках;
• оригінал статуту юридичної особи (засновницького договору, рішення про створення юридичної особи, яка діє на підставі модельного статуту) або його нотаріально засвідчена копія (надається виключно для ознайомлення);
• документи, що підтверджують повноваження керівника заявника (копія наказу про призначення, протокол загальних зборів засновників/учасників);
• копії документів, що підтверджують належність підписувача до юридичної особи та його повноваження (наказ про призначення на посаду або трудовий договір);
• копія дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства або службової картки (за наявності таких осіб);
• копія паспорта підписувача (копії 1-2 сторінок (3-6 за наявності відміток) та сторінка з відміткою про реєстрацію місця проживання) або паспорта громадянина України для виїзду за кордон з відміткою про постійне місце проживання в іноземній державі, засвідчена підписом власника;
• для іноземних громадян – копія посвідки на постійне (тимчасове) місце проживання, засвідчена підписом власника, або паспорт громадянина іншої країни із нотаріально засвідченим перекладом на українську мову;
• копія картки платника податків, засвідчена підписом власника (тільки для посадових осіб, які уповноважені на підписання звітності). Якщо через релігійні переконання фізична особа відмовилась від реєстраційного номеру облікової картки платника податків, додатково подається копія сторінки паспорту з відміткою про таку відмову.
У разі неможливості особистої присутності заявника в АЦСК ІДД ДФС, він може бути представлений довіреною особою. У цьому випадку заявник надає довіреність, засвідчену підписом керівника підприємства з прикладенням його печатки або у разі відсутності печатки – нотаріально.
Нагадуємо, що для зручності користувачів сервісу діє електронний ресурс за адресою www.acskidd.gov.ua.
Завідувачем сектору адміністрування єдиного внеску ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська Валерієвною Гуровою проведено з платниками податків «гарячу лінію» з питань порядку обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування.
Надаємо питання, з якими зверталися платники у ході проведення заходу та відповіді на них.
Питання 1: Чи є базою нарахування єдиного внеску заробітна плата учнів та слухачів учбових закладів, яка виплачується їм при проходженні виробничої практики ?
Відповідь: Оскільки учні, які проходять виробничу практику, не є штатними працівниками підприємства, а отже не перебувають з ним у трудових відносинах, то заробітна плата, яка виплачується їм при проходженні виробничої практики, не є базою нарахування та утримання єдиного внеску.
Питання 2: Де знайти клас ризику для обкладання зарплати єдиним внеском ?
Відповідь: Якщо працю співробітника підприємець використовує в діяльності, вид якої він прийняв за основний, то клас професійного ризику виробництва для визначення розміру ставок єдиного внеску він знайде у Виписці з Єдиного державного реєстру юридичних осіб і фізичних осіб - підприємців, яку можна замовити в державного реєстратора.
Питання 3: Як оподатковувати зарплату сумісника, якщо її сума менша за мінімальну ?
Відповідь: Якщо база нарахування єдиного внеску не перевищує розміру мінімальної зарплати, суму єдиного внеску розраховують як добуток розміру такої мінімальної зарплати та ставки єдиного внеску, установленої для відповідної категорії платника (абз.9 ч.5 ст.8 Закону про ЄСВ). Однак, враховуючи приписи абз.10 ч.5 ст.8 Закону про ЄСВ така вимога не діє стосовно зовнішніх сумісників.
Отже, базою нарахування єдиного внеску на зарплату зовнішніх сумісників є фактично нарахована зарплата. Сума єдиного внеску розраховують множенням суми нарахованої заробітної плати на ставку єдиного внеску. При цьому не важливо, який саме розмір зарплати сумісника - менше, більше чи дорівнює мінімальній зарплаті.
Питання 4: Як заповнити звіт з ЄСВ, якщо по одній застрахованій особі наявні різні види нарахувань ?
Відповідь: Якщо протягом одного звітного періоду застрахованій особі були здійснені нарахування виплат, у яких відрізняються база нарахування єдиного внеску та розміри ставок єдиного внеску, то на одну застраховану особу допускається декілька записів у таблиці 6 додатка 4 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015р. №435.
ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська : з 1 вересня 2015 року розмір ЄСВ становитиме 478,17 гривень
У ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська звертають увагу на те, що для фізичних осіб - підприємців, які перебувають на спрощеній системі оподаткування та для підприємців на загальній системі оподаткування (в місяцях, в яких був отриманий оподатковуваний дохід) з 1 вересня 2015 року мінімальний розмір єдиного внеску становитиме 478,17 грн. (1378 * 34,7 %).
Як відомо, відповідно до Закону України від 19.09.2015 року № 174 «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» змінено розмір мінімальної заробітної плати та розмір прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць.
З 1 вересня 2015 року мінімальна заробітна плата становить 1378 гривень, прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць для працездатних осіб становить 1378 гривень.
Усім страхувальникам необхідно також врахувати, що з 15 вересня 2015 року змінено рахунки для сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Нові рахунки щодо сплати єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування розміщено за посиланням:
Про новий Порядок подання повідомлень про відкриття/закриття рахунків платників податків банками та іншими фінансовими установами
ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська повідомляє про затвердження наказом Міністерства фінансів України від 18.08.2015 №721 Порядку подання повідомлень про відкриття/закриття рахунків платників податків у банках та інших фінансових установах до контролюючих органів, який зареєстрований у Міністерстві юстиції України 04.09.2015 № 1058/27503 (далі – Порядок).
Порядок розроблено з метою приведення у відповідність до Закону України від 21 квітня 2015 року № 344-VIIІ «Про внесення змін до статті 69 Податкового кодексу України щодо спрощення умов ведення бізнесу» та забезпечення реалізації норм статі 69 розділу ІІ Податкового кодексу України.
На офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України (www.sfs.gov.ua) цей Порядок розміщено за адресою: «Діяльність» – «Регуляторна політика» – «Законодавство» – «Податкове законодавство» – «Накази».
У новій редакції Порядку: передбачено можливість відкриття рахунку банком на підставі інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, отриманої банком відповідно до закону, із зазначенням даних про взяття на облік в контролюючих органах як платника податків; зменшено строк, необхідний для відкриття підприємством рахунку у банку, з двох до одного робочого дня; запроваджено принцип мовчазної згоди у разі недотримання контролюючим органом визначених строків для направлення банку повідомлення про взяття або відмову у взятті рахунка на облік; скасовано обов’язкове роздрукування фінансовими установами та органами ДФС паперових копій електронних повідомлень про відкриття рахунків платникам податків; змінено порядок відправки та формат файлів (пакетів файлів) для обміну інформацією в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв’язку між органами ДФС України та банками і іншими фінансовими установами.
Новий Порядок набирає чинності через два місяці з дня його офіційного опублікування (бюлетень «Офіційний вісник України» від 25.09.2015 № 74).
Також повідомляємо, що з дня набрання чинності цим Порядком Державною фіскальною службою України будуть внесені зміни до функціонуючого програмного забезпечення в частині обміну інформацією в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв’язку між органами ДФС України та банками і іншими фінансовими установами.
За несвоєчасну реєстрацію податкових накладних в ЕРПН з 1 жовтня 2015 року застосовуватимуться штрафні санкції
ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська звертає увагу,що відповідно до п. 201.1 ст. 201 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI платник податку зобов’язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи, та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН). Реєстрація податкових накладних/ розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних здійснюється не пізніше п'ятнадцяти календарних днів, наступних за датою їх складання, але не пізніше 180 календарних днів від дати їх складання.
Згідно з пунктом 35 підрозділу 2 розділу ХХ Податкового Кодексу України, при порушенні термінів реєстрації в ЄРПН податкових накладних/ розрахунків коригування, складених до 1 жовтня 2015 року, не застосовуються штрафні санкції, визначені пунктом 1201.1 статті 1201розділу ІІ Кодексу.
З 1 жовтня 2015 штрафи за порушення платниками податку термінів реєстрації податкових накладних в ЄРПН, застосовуватимуться у таких розмірах:
10 відсотків від суми ПДВ, зазначеної в податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації від 1 до 15 календарних днів;
20 відсотків від суми ПДВ, зазначеної в податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації від 16 до 30 календарних днів;
30 відсотків від суми ПДВ, зазначеної в податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації від 31 до 60 календарних днів;
40 відсотків від суми ПДВ, зазначеної в податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації на 61 і більше календарних днів;
50 відсотків від суми ПДВ, зазначеної в податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації постачальником протягом 180 календарних днів та втратою права покупця на формування податкового кредиту.
Платники податків Кіровського району м. Дніппропетровська збільшили щомісячну сплату ПДВ до 15 мільйонів гривень
Системна діяльність понад 1329 платників податків Кіровського району м. Дніппропетровська у системі електронного адміністрування ПДВ позитивно позначилась на його надходженнях до державного бюджету. В цілому у нашому району сплата податку на додану вартість збільшились і щомісяця становить понад 15 мільйонів гривень.
«Запровадження системи електронного адміністрування податку на додану вартість позитивно вплинуло на умови ведення бізнесу, підвищило податкову культуру загалом. Як результат, з початку року забезпечено надходження ПДВ у розмірі 136,6 мільйона гривень, що на 32,2 мільйона гривень більше, ніж у відповідному періоді минулого року». – зазначив керівник ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська Алєксєєнко Вячеслав Юрійович.
Значне зростання надходжень податку на додану вартість у поточному році головним чином зумовлено впровадженням електронної системи адміністрування ПДВ, яка дозволила збільшити середньомісячні нарахування податку та його сплату.
Увага! Нові рахунки для зарахування ЄСВ
З 15 вересня 2015 року вступили в дію нові рахунки для зарахування коштів, які підлягають розподілу за видами загальнообов’язкового соціального страхування.Перелік відкритих в органах Казначейства України на ім’я органів ДФС України рахунківрозміщено на суб-сайті Територіальних органів ДФС У Дніпропетровській області в розділі «Бюджетні рахунки».
Які юридичні особи наділені пільгами з земельного податку
Відповідно до п. 282.1 ст. 282 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) від сплати земельного податку звільняються:
- санаторно-курортні та оздоровчі заклади громадських організацій інвалідів, реабілітаційні установи громадських організацій інвалідів (п.п. 282.1.1 п. 282.1 ст. 282 ПКУ);
- громадські організації інвалідів України, підприємства та організації, які засновані громадськими організаціями інвалідів та спілками громадських організацій інвалідів і є їх повною власністю, де протягом попереднього календарного місяця кількість інвалідів, які мають там основне місце роботи, становить не менш як 50 відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за умови, що фонд оплати праці таких інвалідів становить протягом звітного періоду не менш як 25 відсотків суми загальних витрат на оплату праці.
Зазначені підприємства та організації громадських організацій інвалідів мають право застосовувати цю пільгу за наявності дозволу на право користування такою пільгою, який надається уповноваженим органом відповідно до Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні».
При порушенні вимог цієї норми зазначені громадські організації інвалідів, їх підприємства та організації зобов’язані сплатити суми податку за відповідний період, проіндексовані з урахуванням інфляції, а також штрафні санкції згідно із законодавством (п.п. 282.1.2 п. 282.1 ст. 282 ПКУ);
- бази олімпійської та паралімпійської підготовки, перелік яких затверджується Кабінетом Міністрів України (п.п. 282.1.3 п. 282.1 ст. 282 ПКУ);
- дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади незалежно від форми власності і джерел фінансування, заклади культури, науки, освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, фізичної культури та спорту, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів (п.п. 282.1.4 п. 282.1 ст. 282 ПКУ).
Крім того, протягом дії ратифікованих Верховною Радою України міжнародних договорів (угод) України з питань космічної діяльності щодо створення космічної техніки (включаючи агрегати, системи та їх комплектуючі для космічних комплексів, космічних ракет-носіїв, космічних апаратів та наземних сегментів космічних систем), але не пізніше 1 січня 2018 року, резиденти - суб’єкти космічної діяльності, які отримали ліцензію на право її здійснення та беруть участь у реалізації таких договорів (угод), за земельні ділянки виробничого призначення згідно з переліком, який затверджується Кабінетом Міністрів України, звільняються від сплати земельного податку (підрозділ 6 розділ XX «Перехідні положення» ПКУ).
Дебіторська заборгованість при анулюванні платника ПДВ
Відповідно до п. 184.7 ст. 184 Податкового кодексу України, якщо товари/послуги, необоротні активи, суми податку по яких були включені до складу податкового кредиту, не були використані в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності, такий платник податку в останньому звітному (податковому) періоді не пізніше дати анулювання його реєстрації як платника податку зобов’язаний визначити податкові зобов’язання по таких товарах/послугах, необоротних активах виходячи із звичайної ціни відповідних товарів/послуг чи необоротних активів, крім випадків анулювання реєстрації як платника податку внаслідок реорганізації платника податку шляхом приєднання, злиття, перетворення, поділу та виділення відповідно до закону.
Отже, платник податку, у якого на дату анулювання реєстрації як платника ПДВ обліковується дебіторська заборгованість за оплаченими, але не отриманими товарами/послугами, необоротними активами, за якими суми ПДВ було включено до податкового кредиту, повинен не пізніше такої дати нарахувати податкові зобов’язання за такими товарами/послугами, необоротними активами виходячи з їх звичайної ціни, визначеної на момент такого нарахування.