Шановні платники та жителі міста Дніпропетровська!
У місті Дніпропетровську з’явилася група шахраїв, які видають себе за працівників органів державної фіскальної служби Дніпропетровщини, не маючи до них жодного відношення, та телефонують суб’єктам господарювання з вимогами сплати грошових коштів.
Тож, з метою виявлення та недопущення у майбутньому подібних випадків шахрайства просимо інформувати управління власної безпеки ГУ ДФС у Дніпропетровській області за телефонами: (056) 370-10-51, (056) 374-31-46.
Легалізація заробітної плати в рамках проведення операції «Урожай - 2015»
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що 29 вересня поточного року в інформаційному агентстві «Мост–Днепр» відбулася прес-конференція щодо легалізації заробітної плати у рамках проведення операції «Урожай – 2015» за участі начальника управління комунікацій ГУ ДФС у Дніпропетровській області Манушак Осипової.
За її словами: «Одним з важливих напрямів діяльності Державної фіскальної служби є робота по легалізації робочих місць і виявленню фактів отримання заробітної платні «в конвертах». Так, з початку 2015 року фіскальною службою Дніпропетровської області легалізовано працю більш 7 тисяч найнятих робітників. Лише за рахунок легалізації найнятих робітників і оформлення трудових взаємостосунків згідно трудового законодавства вже додатково донараховано до бюджету Дніпропетровської області податку на доходи з фізичних осіб та до цільових фондів єдиного соціального внеску на суму більше 3,6 мільйонів гривень».
Приведення трудових відносин у відповідність із законодавством проводиться у ході аналітичної і контрольно-перевірочної роботи. Також більше 6 мільйонів гривень донараховано по податку на доходи з фізичних осіб (далі – ПДФО) та єдиного соціального внеску під час перевірки працівниками фіскальної служби області 412 суб’єктів господарювання області. З них до бюджету вже надійшло ПДФО, єдиного соціального внеску штрафів та пені 3 мільйони 105 тисяч гривень.
Починаючи з липня і по жовтень поточного року проводиться операція «Урожай – 2015», головною метою якої є забезпечення повних і своєчасних надходжень до бюджету податків і зборів, легалізація виплати заробітної плати на сільськогосподарських підприємствах.
«За підсумками проведення спільних з місцевими органами влади, управліннями праці та іншими держустановами заходів сільгоспвиробниками підвищена зарплата більше 8 тисячам працівникам. Сума зарплати, що виплачена, збільшена майже на 13,5 мільйонів гривень. В результаті до бюджету поступило податку на доходи з фізичних осіб більше 1,8 мільйонів гривень, єдиного соціального внеску більше 5 мільйонів гривень. У даний час робота в рамках операції «Урожай – 2015» продовжується» – зауважила Манушак Осипова.
Роман Насіров: Ми повинні напрацювати зміни, які комплексно поліпшать умови ведення бізнесу
Державна фіскальна служба та платники податків мають спільно працювати над поліпшенням умов ведення бізнесу. Про це Голова ДФС Роман Насіров заявив під час круглого столу на тему: „СЕА ПДВ в повному режимі: перші підсумки”, який відбувся в Українському союзі промисловців і підприємців.
За підтримки бізнесу, в тому числі, членів УСПП, вдалося ухвалити Закон України від 16 липня 2015 р. №643-VIII „Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість” та вже імплементувати додаткові необхідні зміни, які були зроблені в системі 10 днів тому.
„Ми вже бачимо результати нашого діалогу, - зазначив Роман Насіров. – Але процес покращення не закінчився. Нам разом із вами, платниками податків, потрібно рухатися далі в бік удосконалення не тільки цієї системи, а й напрацювання інших подібних систем для більш ефективного процесу сплати податків”.
У ДФС зроблено вже чимало для мінімізації діяльності нелегального бізнесу в Україні взагалі. Це стосується як боротьби з „податковими ямами”, контрабандою, так і контролю за реалізацією та обігом підакцизних товарів та іншими схемами ухилення від сплати податків.
„Для уникнення можливості маніпулювання з ПДВ ми здійснюємо постійний моніторинг, щоб бути впевненими, що СЕА не має так званих дірок. І досі проблем у нас не виникало”, - поінформував керівник відомства.
Як наслідок, сьогодні виписати класичній „податковій ямі” податкову накладну не можливо, хоча такі спроби є. Буквально на цьому тижні на Київщині працівники ДФС упередили спробу підприємства зареєструвати податкову накладну за фіктивними операціями на 43 млрд. грн.
Остаточно ж, за прогнозами податківців, повністю вичистити незрозумілий податковий кредит, який існував у системі, реально у жовтні-листопаді 2015 року.
Нині у ДФС завершується розробка пропозицій щодо змін до Податкового кодексу, які невдовзі буде подано Міністерству фінансів України.
На 66 відсотків збільшилася сума надходжень Дніпропетровської митниці до держбюджету, у порівнянні з минулим роком
У серпні 2015 року Дніпропетровською митницею ДФС направлено до державного бюджету України 1 мільярд 412 мільйонів 162,8 тисячі гривень, тоді, як у серпні минулого року надходження склали 850 мільйонів 811,1 тисяч гривень.
З них 1 мільярд 107 мільйонів 953,4 тисячі склав податок на додану вартість, для порівняння - у минулому році сума ПДВ складала 764 мільйони 585,4 тисячі гривень. Сума ввізного мита у серпні 2015 року склала 296 мільйонів 700,4 тисячі гривень, у минулому році сума ввізного мита у серпні складала 57 мільйонів 284 тисячі гривень. Сума вивізного мита у серпні 2015 року склала 2 мільйони 864,8 тисячі гривень проти 1 мільйона 214,1 тисячі гривнів у серпні минулого року.
Загалом, надходження Дніпропетровської митниці ДФС у серпні 2015 року збільшилися у порівнянні з аналогічним періодом минулого року на 561 мільйон 351,7 тисяч гривень, або на 66 відсотків.
Слідчими ГУ ДФС у Дніпропетровській області відшкодовано понад 16 млн. грн. збитків по закінчених кримінальних провадженнях
З початку 2015 року фахівці слідчого управління ГУ ДФС у Дніпропетровській області розслідували 538 кримінальних проваджень, з яких 402 - прийнято до провадження у поточному році.
Досудове розслідування закінчено по 165 кримінальним провадженням, з яких до суду направлено - 69, в т.ч: 50 кримінальних проваджень направлено до суду з обвинувальним актом; скеровано до судових інстанцій 19 проваджень.
Завдяки розслідуваним справам слідчими ДФС Дніпропетровської області впродовж січня - серпня 2015 року відшкодована сума нанесених державі збитків у розмірі 16,1 млн. грн. Крім того, накладено арешт на майно порушників на суму 7,88 млн. грн.
Увага! Відкриття рахунків 3719 (ЄСВ)
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що відповідно до Закону України від 8 липня 2015 року №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов‘язкове державне соціальне страхування» на ім‘я Державної фіскальної служби України 1 вересня 2015 року відкрито рахунки за балансовим рахунком 3719 “Рахунок для зарахування коштів, які підлягають розподілу за видами загальнообов’язкового державного соціального страхування”, які починають діяти з 15 вересня 2015 року.
Реквізити рахунків розміщені на субсайті Територіальні органи ДФС у Дніпропетровській області у розділі «Бюджетні рахунки».
Змінено порядок надання узагальнюючих письмових податкових консультацій
Законом України від 17 липня 2015 року №655-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зменшення податкового тиску на платників податків» (далі – Закон №655), який набрав чинності з 01.09.2015, змінено, зокрема, порядок надання контролюючими органами узагальнюючих письмових податкових консультацій
Законом №655 змінено визначення узагальнюючої письмової податкової консультації.
Відповідно до пункту 14.1.173 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) у редакції Закону №655 узагальнюючі письмові податкові консультації – це оприлюднення позиції центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, що склалася за результатами узагальнення податкових консультацій, наданих контролюючими органами платникам податків.
Узагальнюючі письмові податкові консультації надаються виключно центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, та підлягають оприлюдненню на офіційному веб-сайті Державної фіскальної служби України протягом 5 календарних днів (пункт 52.6 статті 52 Кодексу).
З початку року місцеві бюджети Дніпропетровщини отримали майже 8 млрд. грн.
До місцевих бюджетів Дніпропетровської області за січень - серпень 2015 року надійшло 7 млрд. 810 млн. грн., що на 1 млрд. 116 млн. грн. більше надходжень відповідного періоду 2014 року.
Зростання доходів місцевих громад досягнуто по таким бюджетоутворюючим джерелам, як: податок на прибуток – на 655,7 млн. грн., плата за землю – на 233,3 млн. грн.; єдиний податок для суб'єктів малого підприємництва – на 146,1 млн. грн.
«Додаткові кошти, які надходять на рахунки місцевих громад Дніпропетровщини працюють на поліпшення соціальних умов мешканців регіону. Досягти таких показників тільки зусиллями працівників фіскальної служби області без тісної співпраці з платниками та органами місцевого самоврядування було б неможливо», – відзначив начальник ГУ ДФС у Дніпропетровській області Василь Андрухів.
На Дніпропетровщині виявили незадекларовані зубні щітки на суму у чверть мільйона гривень
З 1 вересня 2015 року митниками України розпочато операцію «Рубіж - 2015», спрямовану на запобігання та протидію контрабанді і порушенням митних правил. В ході проведення операції «Рубіж - 2015» системою виявлення ризиків порушення митних правил викрито та припинено спробу переміщення на територію України вантажу зубних щіток виробництва Китай у кількості 55 тисяч штук на суму у чверть мільйона гривень, не задекларованих згідно митних правил суб’єктом господарювання.
В ході спільної операції Дніпропетровською митницею ДФС, Департаментом аналізів ризиків і протидії митним правопорушенням ДФС і територіальним підрозділом податкової міліції незадекларований вантаж під час огляду було затримано, а також складено протокол за фактом незадекларування товарів. В подальшому, товар у порушника митних правил конфіскується і на порушника накладаються штрафні санкції у сумі вартості незадекларованого товару.
Загалом, з початку року митниками Дніпропетровщини складено протоколів на загальну суму 14 мільйонів 285 тисяч 580 гривень. З цієї суми митниками вилучено товарів на суму більше 4 мільйонів 427 тисяч гривень. Судами області вже розглянуто тридцять дві справи про порушення митних правил, за результатами яких з порушників вже стягнуто 356 тисяч 577 гривень.
Щодо розміру мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму для працездатних осіб
20 вересня набрав чинності Закон України від 17 вересня 2015 року №704-VIII «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік».
Вказаним законом установлений з 1 вересня 2015 року прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі 1330 гривень, а для основних соціальних і демографічних груп населення:
дітей віком до 6 років: 1167 гривень;
дітей віком від 6 до 18 років: 1455 гривень;
працездатних осіб:1378 гривень;
осіб, які втратили працездатність:1074 гривні.
Також, установлено мінімальну заробітну плату з 1 вересня: у місячному розмірі: 1378 гривень; у погодинному розмірі—8,29 гривні.
Щодо термінів надсилання поштою податкових декларацій
З 1 вересня 2015 року у разі надсилання податкової декларації поштою, платник податку має надіслати таку декларацію не пізніше ніж за п'ять днів до закінчення граничного строку її подання. Раніше, таке відправлення необхідно було здійснити за десять днів. Відповідна норма передбачена Законом України від 17 липня №655-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зменшення податкового тиску на платників податків».
Також звертаємо увагу: податкова декларація відправляється на адресу відповідного контролюючого органу за місцем реєстрації платника податку.
Водночас, податкова звітність в електронній формі повинна бути подана не пізніше закінчення останньої години дня, в якому спливає граничний строк подачі.
До уваги фізичних осіб – платників податків!
ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська інформує, що 25.09.2015 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 17.08.2015 №714 «Про затвердження форми Квитанції про прийняття податків і зборів», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 02.09.2015 за №1048/27493 (далі – наказ №714) (опубліковано в інформаційному бюлетені «Офіційний вісник України» від 25.09.2015 №74).
Відповідно до статті 46,
Звертаємо увагу, що фізичні особи – платники податків, які проживають у сільській та селищній місцевості, за квитанцією про прийняття податків і зборів, затвердженою наказом №714, можуть сплачувати податки і збори через каси сільських (селищних) рад (зокрема, податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, плату за землю, транспортний податок).
За 8 місяців поточного року до бюджету сплачено 5,6 млрд. грн. військового збору
Протягом січня-серпня 2015 року до Державного бюджету України надійшло 5,6 млрд. грн. військового збору, що на 15,1 відс. більше від запланованого. Бюджет додатково отримав 736,9 млн. грн.
Зокрема, у серпні до бюджету сплачено 743,6 млн. грн.
Нагадаємо, що військовий збір запроваджено із 3 серпня 2014 року. Його ставка складає 1,5 відс. від об’єкта оподаткування.
Платниками збору є фізичні особи-резиденти, які отримують доходи як в Україні, так і за її межами, фізичні особи-нерезиденти, які отримують доходи в Україні, а також податкові агенти.
Для резидента об’єктом оподаткування збором є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід; доходи з джерела їх походження в Україні, які остаточно оподатковуються під час їх нарахування (виплати, надання); іноземні доходи, отримані з джерел за межами України.
Об'єктом оподаткування нерезидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід з джерела його походження в Україні; доходи з джерела їх походження в Україні, які остаточно оподатковуються під час їх нарахування (виплати, надання).
Торгівля пивом без ліцензії та РРО заборонена
Згідно із ст. 1 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-BP «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 481) пиво – насичений діоксидом вуглецю пінистий алкогольний напій із вмістом спирту етилового від 0,5 відсотка об’ємних одиниць, отриманий під час бродіння охмеленого сусла пивними дріжджами, що відноситься до товарної групи УКТ ЗЕД за кодом 2203.
Нагадаємо, що з 01.07.2015 пиво віднесено до алкогольних напоїв, що передбачає отримання відповідної ліцензії.
Статтею 15 Закону № 481 визначено, що ліцензія на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями видається за заявою суб’єкта господарювання. У заяві повинно бути зазначено вид господарської діяльності, на провадження якого суб’єкт господарювання має намір одержати ліцензію (імпорт, експорт, оптова, роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами).
У заяві про видачу ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями додатково зазначаються, зокрема, адреса місця торгівлі, перелік реєстраторів розрахункових операцій, які знаходяться у місці торгівлі, а також інформація про них: модель, модифікація, заводський номер, виробник, дата виготовлення; реєстраційні номери посвідчень реєстраторів розрахункових операцій, які знаходяться у місці торгівлі, та дата початку їх обліку в органах державної фіскальної служби.
Таким чином, суб’єктам господарювання для здійснення роздрібної торгівлі пивом (в т.ч. виключно пивом), необхідно отримати ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями з обов’язковим обладнанням місця торгівлі реєстраторами розрахункових операцій. Законом № 481 та іншими нормативними актами не передбачено отримання окремої ліцензії на роздрібну торгівлю пивом, у разі наявності у суб’єкта господарювання ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями.
При цьому фізичні особи – підприємці на єдиному податку, які здійснюють роздрібну торгівлю пивом, при розрахунках готівкою зобов’язані застосовувати належним чином зареєстровані РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або використовувати книги обліку розрахункових операцій та розрахункових книжок у випадках, передбачених чинним законодавством.
Щодо проведення камеральних перевірок юридичних осіб
ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська повідомляє, що відповідно до пункту 75.1 статті 75 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс) контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.
Камеральні перевірки проводяться контролюючими органами в межах їх повноважень виключно у випадках та порядку, встановлених цим Кодексом.
Згідно з підпунктом 75.1.1 пункту 75.1 статті 75 Кодексу камеральною вважається перевірка, яка проводиться у приміщенні контролюючого органу виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях (розрахунках) платника податків, та даних системи електронного адміністрування податку на додану вартість (даних органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриваються рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, даних Єдиного реєстру податкових накладних та даних митних декларацій).
Пунктом 76.1 статті 76 Кодексу встановлено, що камеральна перевірка проводиться посадовими особами контролюючого органу без будь-якого спеціального рішення керівника такого органу або направлення на її проведення. Камеральній перевірці підлягає вся податкова звітність суцільним порядком. Згода платника податків на перевірку та його присутність під час проведення камеральної перевірки не обов’язкова.
Порядок оформлення результатів камеральної перевірки здійснюється відповідно до вимог статті 86 Кодексу (пункт 76.2 статті 76 Кодексу).
Пунктом 86.2 статті 86 Кодексу визначено, що за результатами камеральної перевірки у разі встановлення порушень складається акт у двох примірниках, який підписується посадовими особами такого органу, які проводили перевірку, і після реєстрації у контролюючому органі вручається або надсилається для підписання протягом трьох робочих днів платнику податків у порядку, визначеному статтею 42 Кодексу.
Таким чином, камеральній перевірці підлягає вся податкова звітність платників податків – юридичних осіб суцільним порядком за кожний звітний (податковий) період.