Повідомляє ДПІ у Ленініському районі м. Дніпропетровська

2015-09-30 18:56 Подобається

Шановні платники та жителі міста Дніпропетровська!

У місті Дніпропетровську з’явилася група шахраїв, які видають себе за працівників органів державної фіскальної служби Дніпропетровщини, не маючи до них жодного відношення, та телефонують суб’єктам господарювання з вимогами сплати грошових коштів.

Тож, з метою виявлення та недопущення у майбутньому подібних випадків шахрайства просимо інформувати управління власної безпеки ГУ ДФС у Дніпропетровській області за телефонами: (056) 370-10-51, (056) 374-31-46.

ГУ ДФС у Дніпропетровській області.

Легалізація заробітної плати в рамках проведення операції «Урожай - 2015»

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що 29 вересня поточного року в інформаційному агентстві «Мост–Днепр» відбулася прес-конференція щодо легалізації заробітної плати у рамках проведення операції «Урожай – 2015» за участі начальника управління комунікацій ГУ ДФС у Дніпропетровській області Манушак Осипової.

За її словами: «Одним з важливих напрямів діяльності Державної фіскальної служби є робота по легалізації робочих місць і виявленню фактів отримання заробітної платні «в конвертах». Так, з початку 2015 року фіскальною службою Дніпропетровської області легалізовано працю більш 7 тисяч найнятих робітників. Лише за рахунок легалізації найнятих робітників і оформлення трудових взаємостосунків згідно трудового законодавства вже додатково донараховано до бюджету Дніпропетровської області податку на доходи з фізичних осіб та до цільових фондів єдиного соціального внеску на суму більше 3,6 мільйонів гривень».

Приведення трудових відносин у відповідність із законодавством проводиться у ході аналітичної і контрольно-перевірочної роботи. Також більше 6 мільйонів гривень донараховано по податку на доходи з фізичних осіб (далі – ПДФО) та єдиного соціального внеску під час перевірки працівниками фіскальної служби області 412 суб’єктів господарювання області. З них до бюджету вже надійшло ПДФО, єдиного соціального внеску штрафів та пені 3 мільйони 105 тисяч гривень.

Починаючи з липня і по жовтень поточного року проводиться операція «Урожай – 2015», головною метою якої є забезпечення повних і своєчасних надходжень до бюджету податків і зборів, легалізація виплати заробітної плати на сільськогосподарських підприємствах.

«За підсумками проведення спільних з місцевими органами влади, управліннями праці та іншими держустановами заходів сільгоспвиробниками підвищена зарплата більше 8 тисячам працівникам. Сума зарплати, що виплачена, збільшена майже на 13,5 мільйонів гривень. В результаті до бюджету поступило податку на доходи з фізичних осіб більше 1,8 мільйонів гривень, єдиного соціального внеску більше 5 мільйонів гривень. У даний час робота в рамках операції «Урожай – 2015» продовжується» – зауважила Манушак Осипова.

Змінено порядок оскарження до суду узагальнюючих та індивідуальних податкових консультацій

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує.

Законом України від 17.07.2015 №655-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зменшення податкового тиску на платників податків» (далі – Закон №655), який набрав чинності з 01.09.2015, змінено, зокрема, порядок оскарження до суду узагальнюючих та індивідуальних податкових консультацій.

Так, відповідно до пункту 53.3 статті 53 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI у редакції Закону №655 (далі – Кодекс) платник податків може оскаржити до суду наказ про затвердження узагальнюючої податкової консультації або надану йому індивідуальну податкову консультацію як правовий акт індивідуальної дії, викладені в письмовій або електронній формі, які, на думку такого платника податків, суперечать нормам або змісту відповідного податку чи збору.

Скасування судом наказу про затвердження узагальнюючої податкової консультації або індивідуальної податкової консультації є підставою для надання нової податкової консультації з урахуванням висновків суду.

Протягом 30 календарних днів із дня набрання законної сили рішенням суду про скасування наказу про затвердження узагальнюючої податкової консультації або індивідуальної податкової консультації центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, або контролюючий орган з урахуванням висновків суду зобов'язані опублікувати узагальнюючу податкову консультацію або надати платнику податків індивідуальну податкову консультацію.

До уваги платників податків – затверджено новий порядок заповнення платіжних документів!

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує, що 01.09.2015 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 24.07.2015 №666 «Про затвердження Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 12.08.2015 за №974/27419 (далі – наказ №666) (опубліковано в інформаційному бюлетені «Офіційний вісник України» від 01.09.2015 №67).

Відповідно до пункту 2 наказу №666 та визнано таким, що втратив чинність наказ Міністерства доходів і зборів України від 22.10.2013 №609 «Про затвердження Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 05.11.2013 за № 1878/24410.

Звертаємо увагу, що у пункті 3 Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів (далі – Порядок №666) наведені приклади заповнення поля «Призначення платежу» у розрахунковому документі:

Наказом №666 затверджений перелік кодів видів сплати, які вказуються у полі «Призначення платежу» розрахункового документа.

Згідно з пунктом 7 Порядку №666 визначено у разі заповнення поля «Призначення платежу» з порушенням вимог, визначених у цьому Порядку, документ на переказ приймається до виконання. При цьому вважається, що платник податків сплачує грошове зобов’язання (код виду сплати 101 «Сплата суми податків і зборів / єдиного внеску»).

Повідомляємо, що застосування норми пункту 8 Порядку №666 щодо присвоєння коду виду сплати 140 «Надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу / недоїмки з єдиного внеску» буде можливим після затвердження Державною фіскальною службою України (далі – ДФС) відповідного Порядку взаємодії структурних підрозділів органів ДФС у процесі визначення напряму сплати сум платниками, які мають податковий борг.

Щодо проведення камеральних перевірок юридичних осіб

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє наступне.

Відповідно до пункту 75.1 статті 75 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс) контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.

Камеральні перевірки проводяться контролюючими органами в межах їх повноважень виключно у випадках та порядку, встановлених цим Кодексом.

Згідно з підпунктом 75.1.1 пункту 75.1 статті 75 Кодексу камеральною вважається перевірка, яка проводиться у приміщенні контролюючого органу виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях (розрахунках) платника податків, та даних системи електронного адміністрування податку на додану вартість (даних органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриваються рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, даних Єдиного реєстру податкових накладних та даних митних декларацій).

Пунктом 76.1 статті 76 Кодексу встановлено, що камеральна перевірка проводиться посадовими особами контролюючого органу без будь-якого спеціального рішення керівника такого органу або направлення на її проведення. Камеральній перевірці підлягає вся податкова звітність суцільним порядком. Згода платника податків на перевірку та його присутність під час проведення камеральної перевірки не обов’язкова.

Порядок оформлення результатів камеральної перевірки здійснюється відповідно до вимог статті 86 Кодексу (пункт 76.2 статті 76 Кодексу).

Пунктом 86.2 статті 86 Кодексу визначено, що за результатами камеральної перевірки у разі встановлення порушень складається акт у двох примірниках, який підписується посадовими особами такого органу, які проводили перевірку, і після реєстрації у контролюючому органі вручається або надсилається для підписання протягом трьох робочих днів платнику податків у порядку, визначеному статтею 42 Кодексу.

Таким чином, камеральній перевірці підлягає вся податкова звітність платників податків – юридичних осіб суцільним порядком за кожний звітний (податковий) період.

Освітні заклади – без податку на майно

Відповідно до пп. ”ї” пп. 266.2.2 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) з 1 вересня будівлі дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів незалежно від форм власності та джерел фінансування, що використовуються для надання освітніх послуг, не є об’єктом оподаткування податком на майно.

Так, звільняються від сплати земельного податку дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади незалежно від форм власності і джерел фінансування, заклади культури, науки, освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, фізичної культури та спорту, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів (пп. 282.1.4 ПКУ).

Зазначені зміни внесено Законом України від 17.07.2015 р. №654-VIII „Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо створення сприятливих умов для надання освітніх послуг дошкільними та загальноосвітніми навчальними закладами недержавної форми власності”.

Про зміни в податковому законодавстві – на семінарі для платників

Днями в ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська відбувся семінар для платників податків району.

Із вітальним словом до учасників семінару звернулася заступник начальника ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська Еліна Бойкова.

«Сьогодні ми зустрілися не тільки, щоб обговорити питання, які хвилюють підприємницьке середовище, а й почути пропозиції щодо реформування і удосконалення податкового законодавства, - зазначила Еліна Бойкова . – Вже сьогодні ми можемо спостерігати ряд позитивних наслідків останніх новацій. Наприклад, завдяки п’ятивідсотковому акцизному податку суттєво збільшились надходження до місцевих бюджетів, а це перш за все забезпечення реалізації важливих соціально-економічних програм у великих та малих містах і селах».

Під час роботи семінару лектори – фахівці ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська обговорили актуальні питання щодо військового збору, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, ПДВ, податку на доходи фізичних осіб та податку на нерухомість.

Підприємці та бухгалтери району отримали від провідних спеціалістів кваліфіковані консультації і роз`яснення окремих норм Податкового кодексу України та останніх законодавчих змін.

Коли покупець втратив статус платника ПДВ

Відповідно до змін, внесених Законом України від 16 липня 2015 року № 643-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість» до п. 192.1 ст.192 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов’язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, складеному в порядку, встановленому для податкових накладних, та зареєстрованому в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН).

Розрахунок коригування, складений постачальником товарів/послуг до податкової накладної, яка видана їх отримувачу - платнику податку, підлягає реєстрації в ЄРПН:

- постачальником (продавцем) товарів/послуг, якщо передбачається збільшення суми компенсації їх вартості на користь такого постачальника або якщо коригування кількісних та вартісних показників у підсумку не змінює суму компенсації;

- отримувачем (покупцем) товарів/послуг, якщо передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, для чого постачальник надсилає складений розрахунок коригування отримувачу. При цьому постачальник товарів/послуг має право зменшити суму податкових зобов’язань за таким розрахунком коригування після його реєстрації в ЄРПН.

Таким чином, якщо після здійснення операції з постачання товарів/послуг покупець таких товарів послуг втрачає статус платника податку на додану вартість, така особа втрачає право на коригування податкового кредиту, сформованого в період його реєстрації платником податку, а тому відсутні підстави для складання розрахунку коригування на такого покупця.

У випадку, якщо після анулювання реєстрації покупця як платника податку на додану вартість відбувається збільшення суми компенсації вартості поставлених товарів/послуг, то постачальник таких товарів/послуг на дату такого збільшення складає нову податкову накладну на суму такого збільшення, в якій у графі ”Код отримувача” проставляє умовний Індивідуальний податковий номер покупця ”100000000000”, в графі «Особа (платник податку) - продавець» зазначається «Неплатник».

Як „спрощенці” можуть виправити помилку в книгах обліку

Відповідно до п.п. 296.1.1 п. 296.1 ст. 296 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платники єдиного податку першої і другої груп та платники єдиного податку третьої групи (фізичні особи - підприємці), які не є платниками податку на додану вартість, ведуть книгу обліку доходів шляхом щоденного, за підсумками робочого дня, відображення отриманих доходів.

Платники єдиного податку третьої групи (фізичні особи - підприємці), які є платниками податку на додану вартість, ведуть облік доходів та витрат за формою та в порядку, що встановлені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику. (п.п. 296.1.2 п. 296.1 ст. 296 ПКУ).

Форми книги обліку доходів, книги обліку доходів і витрат та порядки їх ведення затверджені наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015 № 579 (далі – Порядок).

Відповідно до п. 2 Порядку книга обліку доходів (книга обліку доходів і витрат) (далі – Книга) ведеться за вибором платника податку в паперовому або в електронному вигляді.

При обранні платником податку ведення Книги в паперовому вигляді записи виконуються розбірливо чорнилом темного кольору або кульковою ручкою. Внесення виправлень здійснюється шляхом нового запису (з відображенням від’ємного або позитивного значення), який засвідчується підписом платника податку (п. 3 Порядку).

Коли платником податку обрано ведення Книги в електронній формі у Книзі в електронному вигляді допускаються виправлення помилок або коригування шляхом доповнення рядка, в якому відображається від’ємне або позитивне значення (п. 4 Порядку).

Нова форма звітності для юридичних осіб на єдиному податку

З 1 січня 2015 року внесено зміни до Податкового кодексу України щодо застосування спрощеної системи оподаткування.

Зокрема, четверту та шосту групи для платників єдиного податку – юридичних осіб об’єднано у третю групу зі ставками 2 (у разі сплати ПДВ) та 4 відсотки (у разі включення ПДВ до складу єдиного податку).

Наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015 №578 „Про затвердження форм податкових декларацій платника єдиного податку”, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 07.07.2015 за №799/27244 (далі – Наказ №578), затверджено нову форму податкової декларацій платника єдиного податку третьої групи для юридичних осіб.

Відповідно до п. 4 Наказу №578 цей документ набирає чинності з дня офіційного опублікування.

Таким чином, платники єдиного податку – юридичні особи мають можливість подати податкову звітність за 9 місяців 2015 року за формою декларації, затвердженою Наказом №578, у тому числі для самостійного виправлення помилок, допущених у податковій звітності за попередні звітні (податкові) періоди.

Обираємо добровільне пенсійне страхування

У ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська укладено 64договорапро добровільну участь у системі загально- обов’язкового державного соціального страхування.

Нагадаємо, що відповідно до статті 10 Закону України від 08.07.2010 №2464-VI ( із змінами та доповненями) «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» скористатися правом на добровільне соціальне страхування мають право особи, які досягли 16-річного віку та не належать до платників єдиного внеску, визначених пунктами 2-14 частини першої статті 4 цього Закону, іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають або працюють в Україні, громадяни України, які працюють або постійно проживають за межами України, якщо інше не встановлено міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, а також особи - члени фермерського господарства, або особистого селянського господарства.

З такими громадянами укладається договір про добровільне соціальне страхування. Період, за який такими особами буде сплачено єдиний внесок, зараховуватиметься до страхового стажу та буде враховуватися при визначенні розміру пенсії.

Для укладання відповідного договору мешканцям Кіровського району необхідно звернутися до Центру обслуговування платників за адресою: м.Дніпропетровськ , вул.Шаумяна, 5.

Шановні платники! Можливість проводити дотендерні закупівлі через електронну систему ProZorro

Дніпропетровська обласна державна адміністрація (далі-облдержадміністрація) та підпорядковані їй структури щороку закуповують товарів та послуг на кілька мільярдів гривень, а Ваше підприємство їх виробляє та продає.

З вересня 2015 року облдержадміністрація почала проводити дотендерні закупівлі через електронну систему ProZorro. Ця система проста та зручна.

Через ProZorro працюють вже більш ніж 200 установ, підпорядкованих адміністрації. Вам тепер не треба бігати з кабінету до кабінету та передавати папери. Треба лише зареєструватися на спеціальному сайті www.prozorro.org та обрати систему, за якою будете співпрацювати з бюджетною установою. Ознайомитися з принципами роботи ProZorro можна за посиланням: youtu.be/S9gvc1ESads.

Якщо Ви хочете дізнатися, як у простий спосіб отримати замовлення від державної установи, облдержадміністрація запрошує Вас на спеціальний тренінг. Заняття відбудуться 17 вересня о 14.00 у приміщенні Дніпропетровської обласної державної адміністрації. Записатися можна за телефоном: (097)791–93–91 та за допомогою електронної пошти [email protected].

Система ProZorro відкрита для всіх, хто воліє працювати чесно та прозоро. ProZorro робить процес придбання товарів та послуг відкритим, адже перевірити угоду може будь-який українець у будь-якому куточку країни. З 2016 року у систему ProZorro планується перевести всі бюджетні закупівлі, у тому числі й тендерні.

Робота сервісу «Пульс»

Ефективний сервіс «Пульс» (044) 284-00-07 — є каналом комунікацій з громадянами, який дозволить остаточно подолати корупцію, ліквідувати перешкоди, що заважають здійснювати підприємницьку діяльність, усунути складнощі у спілкуванні із посадовими особами.

Завдяки роботі інтерактивного сервісу «Пульс» діє зворотній зв’язок та здійснюється оперативне вирішення проблемних питань платників податків.

За січень-серпень до бюджету сплачено понад365 мільйонів гривень

Платниками Ленінського району м. Дніпропетровська за вісім місяців 2015 року до бюджетів усіх рівнів сплачено 365,03 мільйонів гривень, з них лише у серпні –45,5 мільйонів гривень», – повідомив начальникДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська Віктор Саранцев.

За словами керівника податкової інспекції, до Державного бюджету України суб‘єктами господарювання було перераховано 206,6 мільйонів гривень.

У розрізі основних платежів за вісім місяців цього року забезпечено надходження до державного бюджету податку на додану вартість – понад 133,3 млн. грн., податку на прибуток сплачено 40,7 млн. гривень.

ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська забезпечно 10,5 млн.гривень військового збору на потреби армії

Такі результати досягнуті за вісім місяців цього року завдяки злагодженій співпраці працівників інспекції та платників податків. Кошти, які надходять до бюджету від військового збору, призначені активізувати обороноздатність нашої держави – повідомила перший заступник начальника ДПІ у Ленінському районі м Дніпропетровська Наталія Болдаш.

Військовий збір запроваджено з метою допомоги та покращення матеріально – технічного забезпечення українських військовослужбовців. Крім того, зарахування, утримання та перерахування військового збору до бюджету здійснюється у порядку, встановленому ст. 168 Податкового кодексу України для податку на доходи фізичних осіб. За недотримання законодавчих норм до платників збору застосовується фінансова відповідальність, пеня та адміністративна відповідальність.

Єдинщики збагатили місцеву казну на 31,7 млн гривень

Платники єдиного податку за січень -серпень 2015 року сплатили до бюджету 31,7 млн. гривень єдиного податку.

Зокрема, юридичними особами сплачено до бюджету 7,6 млн. грн. єдиного податку. Понад 24,1 млн. грн. єдиного податку перераховано до місцевої казни фізичними –особами підприємцями.

Понад 264 млн. грн. єдиного внеску надійшло до бюджету

За сім місяців 2015 року суб’єкти господарювання, які перебувають на обліку ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська.

Нагадуємо, Законом України від 8 березня 2015 року №219-VIІІ «Про внесення змін до розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» внесено зміни до критеріїв, що дають право застосовувати понижуючий коефіцієнт при обчисленні єдиного внеску, якщо платником виконуються одночасно такі умови:

база нарахування єдиного внеску в розрахунку на одну застраховану особу в звітному місяці збільшилась на 20 і більше відсотків порівняно з середньомісячною базою нарахування єдиного внеску платника за 2014 рік в розрахунку на одну застраховану особу;

після застосування коефіцієнта середній платіж на одну застраховану особу в звітному місяці складе не менше ніж середньомісячний платіж на одну застраховану особу платника за 2014 рік;

кількість застрахованих осіб у звітному місяці, яким нараховані виплати, не перевищує 200% середньомісячної кількості застрахованих осіб платника за 2014 рік.

Правильно заповнюйте поле «Призначення платежу» при перерахуванні коштів до бюджету

Реквізит «Призначення платежу» платіжного документу заповнюється платником так, щоб надавати повну інформацію про платіж на перерахування коштів отримувачу.

Нагадуємо, що наказом Міндоходів від 22.10.2013 р. № 609 затверджено Порядок заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів.

З метою недопущення випадків невірного заповнення реквізиту розрахункового документу «Призначення платежу» при перерахуванні платежів до бюджету рекомендуємо звернути увагу на необхідність дотримання вимог Порядку, зокрема в частині заповнення всіх розділових знаків та кодів, які містяться у розрахункових документах на здійснення платежів до бюджету.

Кожен вид платежу і кожен код виду сплати слід оформляти окремим платіжним документом У разі заповнення реквізиту платіжного документа «Призначення платежу» з порушенням вимог Порядку № 609 (таким порушенням може вважатися навіть проставлення зайвого пробілу) банк приймає такий документ до виконання, але при цьому вважатиметься, що платник податків сплачує грошове зобов’язання з кодом виду сплати «101», за тим видом бюджетного платежу, на рахунок якого здійснено платіж.

Штрафних санкцій за порушення порядку заповнення «коду виду сплати» не передбачено. У разі несвоєчасної сплати узгодженого податкового зобов’язання (з урахуванням штрафних санкцій за прострочення сплати і нарахованої пені) воно вважається податковим боргом.

Якщо допущена помилка і платіж зараховано не за призначенням сплати, необхідно подати заяву на повернення помилково сплаченої суми. У заяві слід зазначити напрямок перерахування коштів у рахунок погашення грошового зобов’язання за необхідним платежем. Подання такої заяви є обов’язковою умовою для повернення/зарахування помилково перерахованих коштів.

«Тіньова» зарплата на контролі Ленінської ДПІ

Проведення спільної роботи щодо легалізації заробітної плати та зайнятості населення, забезпечення своєчасної виплати заробітної плати працівникам є вагомим джерелом наповнення місцевих бюджетів та одним із пріоритетних напрямів роботиДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська.

Ми не втомлюємося пояснювати суспільству: праця кожного має оцінюватися не тільки достойно, але й офіційно. Кожна гривня податку із заробітної плати, що надійде до бюджету, впливає на забезпечення виплат пенсій сьогоднішнім пенсіонерам, малозабезпеченим сім’ям та найманим працівникам у майбутньому. Громадяни, які і сьогодні продовжують працювати без належного оформлення трудових взаємовідносин, ризикують своїми соціальними гарантіями, втрачають і страховий стаж і будь-які права у разі конфлікту з роботодавцем. Тож будьте свідомими!

До початку роботи працівника необхідно подати до органу ДФС повідомлення про прийняття його на роботу

До початку роботи працівника за укладеним трудовим договором власник підприємства, установи, організації або фізична особа повинна подати до територіальних органів Державної фіскальної служби за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування повідомлення про прийняття такого працівника на роботу.

Інформація, що міститься в повідомленні про прийняття працівника на роботу, уноситься до реєстру страхувальників і реєстру застрахованих осіб відповідно до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Форма повідомлення про прийняття працівника на роботу затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 17.06.2015 р. № 413.

Платники податків активно вивчають електронне адміністрування ПДВ

Порядок електронного адміністрування податку на додану вартість фахівці ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська доводять до платників на семінарах та практикумах. Податківці організовують їх як у приміщенні інспекції, так й на базі Ленінського міськвиконкому

Фахівці інспекції постійно беруть участь у семінарах, які організовуються Центрами зайнятості міста та району для тих, хто тільки планує відкрити свій бізнес. Знання, отримані на таких зустрічах, допомагають слухачам у написанні власних бізнес-проектів.

–Один з напрямів нашої роботи – це проведення роз'яснювальних кампаній. Присутність на семінарах для багатьох бухгалтерів є вже доброю давньою традицією. Нове у податковому законодавстві, зміни щодо нарахування та сплати єдиного соціального внеску, питання практичного застосування норм законодавства – про все це можна дізнатися від бердянських податківців. На платників та податківців чекає наступний етап податкової реформи, завданням якої є зменшити податкове навантаження на законослухняних громадян та чесний бізнес, та водночас повернути у податкове поле тих, хто ухиляється від сплати чи мінімізує податки. А проведення якісної роз’яснювальної роботи допоможе у здійсненні добровільної та чесної сплати податків, – наголосив начальник ДПІ у Ленінського району м. Дніпропетровська Ввіктор Саранцев.

Про цільове використання коштів, що акумульовані сільськогосподарськими підприємствами на спеціальних рахунках

Державною фіскальною службою України розглянуто питання щодо цільового використання коштів, що акумульовані сільськогосподарськими підприємствами на спеціальних рахунках при застосуванні спеціального режиму оподаткування податком на додану вартість.

У зазначеному листі, зокрема, йдеться про те, що кошти, перераховані платником податку зі спеціального рахунку, відкритому у банку або органі, який здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, на основний або додатковий електронний рахунок в системі електронного адміністрування податку на додану вартість, з метою збільшення реєстраційної суми, вважаються такими, що використані не на виробничі цілі, тобто використані не за цільовим призначенням, та підлягають стягненню до бюджету відповідно до пункту 123.2 статті 123 Податкового кодексу України із застосуванням відповідних штрафних санкцій.

ЛистДФС від 11.09.2015 №33835/7/99-99-19-03-01-17

Про зміни в порядку нарахування пені та штрафних (фінансових) санкцій

Законом України від 17 липня 2015 року № 655-VIII „Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зменшення податкового тиску на платників податків” (далі – Закон № 655), який набрав чинності з 01.09.2015, були внесені зміни до Податкового кодексу України (далі – Кодекс), зокрема, стосовно порядку нарахування пені при самостійному виявлені платником податку помилок та щодо штрафних (фінансових) санкцій.

Так, завдяки доповненню ст. 129 Кодексу пунктом 129.9, у разі внесення змін до податкової звітності внаслідок самостійного виявлення платником податку помилок відповідно до статті 50 цього Кодексу пеня, передбачена цією статтею, не нараховується, якщо зміни до податкової звітності внесені протягом 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного цим Кодексом.

Закон № 655, шляхом доповнення підрозділу 10 розділу XX „Перехідні положення” Кодексу пунктом 35, тимчасово, до 31 грудня 2016 року включно, скасовує платникам податків, обсяг доходів та/або операцій яких за попередній (звітний) рік складав менше 20 млн. грн., штрафні (фінансові) санкції, нараховані на суму податкового зобов'язання, яку платник податків сплатив без оскарження податкового повідомлення-рішення в терміни, визначені цим Кодексом. Нараховані штрафні (фінансові) санкції скасовуються протягом 10 днів з дня сплати такого податкового зобов'язання у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику. Зазначена норма не застосовується у разі повторного протягом року визначення контролюючим органом суми податкового зобов'язання з одного й того самого податку або збору. При цьому у разі скасування штрафної санкції відповідне сплачене податкове зобов'язання не підлягає подальшому оскарженню.

Про зміни в наданні податкових консультацій

Законом України від 17 липня 2015 року № 655-VIII „Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зменшення податкового тиску на платників податків” (далі – Закон № 655), який набрав чинності з 01.09.2015, були внесені зміни, зокрема, до статей 52 та 53 Податкового кодексу України щодо надання податкових консультацій платникам податків.

Зміни полягають у тому, що консультації, крім узагальнюючих, надаються:

в усній формі – контролюючими органами;

у письмовій або електронній формі – контролюючими органами в Автономній Республіці Крим, містах Києві та Севастополі, областях, міжрегіональними територіальними органами, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику (тобто Державною фіскальною службою України).

Консультації у письмовій чи електронній формі підлягають обов'язковому розміщенню на сайті контролюючого органу, який їх надав, протягом 10 календарних днів після дня надання таких консультацій без зазначення найменування (прізвища, ім'я, по батькові) платника податків та його податкової адреси.

Періодичне узагальнення податкових консультацій, які стосуються значної кількості платників податків або значної суми податкових зобов'язань проводить Міністерство фінансів України та затверджує наказом узагальнюючі податкові консультації, які підлягають оприлюдненню, у тому числі на його офіційному веб-сайті, протягом 5 календарних днів.

Крім того, нововведення, внесені Законом №655, надають право платнику податків оскаржити до суду як надану йому індивідуальну податкову консультацію як правовий акт індивідуальної дії, викладену в письмовій або електронній формі, так і наказ про затвердження узагальнюючої податкової консультації, які, на думку такого платника податків, суперечать нормам або змісту відповідного податку чи збору.

Скасування судом наказу про затвердження узагальнюючої податкової консультації або індивідуальної податкової консультації є підставою для надання нової податкової консультації з урахуванням висновків суду.

Електронні сервіси ДФС України для платників податків у системі електронного адміністрування ПДВ

Електронні сервіси ДФС України для платників податків у системі електронного адміністрування ПДВ — це сервіси, які надають можливість платникам податків отримувати інформацію із системи електронного адміністрування податку на додану вартість.

Нині платникам податків пропонується 10 електронних сервісів ДФС України, які надають можливість платникам податків отримати інформацію стосовно:

· відомостей з Єдиного реєстру податкових накладних;

· реквізитів рахунка та відомостей про стан рахунка в системі електронного адміністрування ПДВ, на яку він має право зареєструвати в ЄРПН податкові накладні та/або розрахунки коригування до податкових накладних;

· суми збільшення, на яку платник має право зареєструвати в ЄРПН податкові накладні та/або розрахунки коригування до податкових накладних;

· виданих податкових накладних і розрахунках коригування, зареєстрованих із порушенням граничного строку реєстрації за запитуваний період;

· операцій із системи електронного адміністрування ПДВ та інші.

Повну інформацію щодо переліку зазначених сервісів ДФС України та кодів форм, за якими платники податків можуть отримати інформацію з системи електронного адміністрування ПДВ, розміщена на офіційному порталі ДФС України за електронною адресою: www.sfs.gov.ua.

Коментарі (0)

Додати смайл! Залишилося 3000 символів
Додати новини
Реклама

Опитування

Ви підтримуєте виселення з Печерської лаври московської церкви?

Реклама

Зараз коментують

Всі