Розгляду звернень – постійна увага
Забезпечення довіри громадян до органів фіскальної служби є одним із тих питань, без вирішення яких неможливе існування демократичної державі, адже держава – це кожен її громадянин.
Тому робота зі зверненнями громадян є важливим напрямом роботи фахівців ДПІ у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська.
Протягом восьми місяців 2015 року до ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська, надійшло 8 письмових звернень громадян. В порівнянні з минулим роком, кількість звернень зменшилась на 6 звернень.
Питання, порушені у письмових зверненнях громадян стосувались ухилення від сплати податків – 86%, податок на доходи . Всі звернення розглянуто своєчасно, без порушення термінів.
Крім того, для зручності громадян в приміщенні інспекції постійно діє приймальня громадян.
Особистий прийом громадян посадовими особами ДПІ у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська проводиться за попереднім записом згідно із затвердженим графіком. Записатися на прийом можна за тел. 377-46-08 або особисто звернувшись до центру обслуговування платників ДПІ за адресою: 49047, м. Дніпропетровськ, вул. Театральна 1 «А», кімн. 112.
Доступ до публічної інформації – право кожного
З початку року до ДПІ у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська надійшло 9 запитів на інформацію, у тому числі: 8– поштою, 1– електронною поштою; з них: 4 – від юридичних осіб та 4 – від фізичних осіб – громадян.
За результатами розгляду дев’яти запитів на інформацію: 8 запитувачам надано відкриту податкову інформацію, 1 запитувачу – відмовлено, з одночасним роз’ясненням причин відмови з посиланням на норми чинного законодавства.
Відповіді на всі запити надано у встановлений термін, не пізніше п’яти робочих днів з дня надходження запиту.
Вже багато громадян оцінили переваги нових можливостей у спілкуванні з владою. Інформаційний запит став цінним інструментом у процесі збору офіційної інформації щодо діяльності владних структур.
Сфера використання отриманої інформації жодним чином не обмежена. Студенти мають можливість збирати інформацію, яка необхідна їм для виконання навчальних завдань. Представники організацій та активні громадяни легко та швидко можуть дізнатись інформацію про діяльність суб’єктів владних повноважень.
Робота у напрямку надання публічної інформації триває, а це означає, що є можливість отримати актуальну інформацію – вчасно.
Нагадуємо, що запит на інформацію може бути поданий: на поштову адресу: ДПІ у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області, 49047, м.Дніпропетровськ, вул.Театральна,1-а (на конверті вказувати „Публічна інформація”); на електронну адресу:
На Дніпропетровщині 99,8 відсотків декларацій з ПДВ та 87,6 відсотки звітів з ЄСВ підприємці надають у електронній формі
Із загальної кількості у 17 тисяч 155 податкових декларацій з податку на додану вартість, поданих до органів фіскальної служби Дніпропетровської області у серпні 2015 року 17 тисяч 124, або 99,8 відсотки – надано в електронному вигляді. Для порівняння, за аналогічний період минулого року з 18 тисяч 494 податкових декларацій з ПДВ в електронному вигляді було надано 17 тисяч 309, або 93,6 відсотки.
В той же час, у серпні 2015 року до органів фіскальної служби області подано 44 тисячі 295 звітів з виплат загальнообов’язкового єдиного соціального внеску, з них в електронному вигляді подано 38 тисяч 823, або 87,6 відсотки. У порівнянні з минулим роком - кількість звітів з ЄСВ, поданих в електронному вигляді майже не змінилася та становила 87,3 відсотки.
Щодо застосування спрощеної системи оподаткування
ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська звертає увагу на те, що здійснюючи певні види діяльності, підприємці не можуть застосовувати спрощену систему оподаткування.
Зокрема, не можуть бути платниками єдиного податку першої - третьої груп:
- суб’єкти господарювання (фізичні особи - підприємці), які здійснюють:
1) діяльність з організації, проведення азартних ігор, лотерей (крім розповсюдження лотерей), парі (букмекерське парі, парі тоталізатора);
2) обмін іноземної валюти;
3) виробництво, експорт, імпорт, продаж підакцизних товарів (крім роздрібного продажу паливно-мастильних матеріалів в ємностях до 20 літрів та діяльності фізичних осіб, пов’язаної з роздрібним продажем пива та столових вин);
4) видобуток, виробництво, реалізацію дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, у тому числі органогенного утворення (крім виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння);
5) видобуток, реалізацію корисних копалин, крім реалізації корисних копалин місцевого значення;
6) діяльність у сфері фінансового посередництва, крім діяльності у сфері страхування, яка здійснюється страховими агентами, визначеними Законом України ”Про страхування”, сюрвейєрами, аварійними комісарами та аджастерами, визначеними розд. III ПКУ;
7) діяльність з управління підприємствами;
8) діяльність з надання послуг пошти (крім кур’єрської діяльності) та зв’язку (крім діяльності, що не підлягає ліцензуванню);
9) діяльність з продажу предметів мистецтва та антикваріату, діяльність з організації торгів (аукціонів) виробами мистецтва, предметами колекціонування або антикваріату;
10) діяльність з організації, проведення гастрольних заходів;
- фізичні особи - підприємці, які здійснюють технічні випробування та дослідження (група 74.3 КВЕД ДК 009:2005), діяльність у сфері аудиту;
- фізичні особи - підприємці, які надають в оренду земельні ділянки, загальна площа яких перевищує 0,2 гектара, житлові приміщення та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 100 квадратних метрів, нежитлові приміщення (споруди, будівлі) та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 300 квадратних метрів;
- страхові (перестрахові) брокери, банки, кредитні спілки, ломбарди, лізингові компанії, довірчі товариства, страхові компанії, установи накопичувального пенсійного забезпечення, інвестиційні фонди і компанії, інші фінансові установи, визначені законом; реєстратори цінних паперів;
- фізичні особи - нерезиденти;
- суб’єкти господарювання, які на день подання заяви про реєстрацію платником єдиного податку мають податковий борг, крім безнадійного податкового боргу, що виник внаслідок дії обставин непереборної сили (форс-мажорних обставин).
Щодо нового сервісу «Довідка про доходи он-лайн»
Сервіс «Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків у електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису» запрацював у штатному режимі з 1 вересня поточного року.
Завдяки йому фізична особа – платник податків зможе отримати відомості щодо сум своїх отриманих доходів та утриманих податків протягом доби після формування відповідного запросу. Вказана послуга дійсна за умови використання електронного ключа. Раніше, платнику для того, щоб отримати зазначену довідку, доводилося звертатися в інспекцію. Відповідь він отримував протягом трьох днів.
Більш детальну інформацію можна дізнатися на сайті ДФС України у рубриці: Фізичним особам/Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків у електронному вигляді
Дніпропетровською митницею ДФС прийнято 56 рішень про припинення митного оформленння відомих брендів
Дніпропетровською митницею ДФС здійснюється постійний моніторинг митного оформлення з метою виявлень можливих порушень прав інтелектуальної власності. Про це на прес-конференції в інформаційному агентстві «МОСТ-Днепр» днями повідомив головний державний інспектор відділу з питань захисту прав інтелектуальної власності та експортного контролю управління організації митного контролю та оформлення Дніпропетровської митниці ДФС Максим Розумій.
Згідно з чинним законодавством України митні органи, в разі виявлення ознак порушення прав інтелектуальної власності на підставі даних митного реєстру, припиняють митне оформлення. Товари розміщуються на складі митного органу. Митне оформлення товарів припиняється на строк до 10 робочих днів, у разі потреби можливе продовження цього терміну ще на 10 робочих днів, але не більше.
«Рішення приймає керівник митного органу. Безпосередньо, в день ухвалення рішення про припинення митного оформлення товарів митниця повідомляє правовласника про факт пред’явлення цих товарів до митного оформлення. Митний орган інформує декларанта про причини припинення митного оформлення, повідомляє йому найменування і контактні дані правовласника. Також, митниця має право припинити митне оформлення товарів, які можуть порушувати права інтелектуальної власності. В разі припинення митного оформлення швидкопсувних товарів термін припинення складає три робочих дні і не може бути продовжений. З початку року Дніпропетровською митницею ДФС прийнято 56 рішень про припинення митного оформлення товарів, що містять об’єкти права інтелектуальної власності. Рішення про припинення митного оформлення приймалися відносно таких відомих брендів, як: Philips, Mercedes-benz, Samsung, Swarovski, Versace, Harley-devidson, Shneider Electric та інші», - зауважив Максим Розумій.
На сьогоднішній день митний реєстр включає 2761 об’єкт права інтелектуальної власності. Митний реєстр знаходиться в абсолютно вільному доступі.
З початку року підприємствам Дніпропетровщини понад 171 млн. грн. ПДВ повернуто «автоматом»
З початку поточного року дніпропетровським платникам податку на додану вартість відшкодовано 468,78 млн. грн., що на 173,4 млн. грн. більше, ніж за відповідний період минулого року.
При цьому, в автоматичному режимі cуб’єктам господарювання повернуто 171,86 млн. грн. податку на додану вартість, що на 40,13 млн. грн. більше, ніж за січень-серпень 2014 року.
Про це повідомив виконуючий обов’язки начальника ГУ ДФС у Дніпропетровської області Олександр Лукін.
Зберігається позитивна тенденція і щодо збільшення кількості платників, які відповідають критеріям автоматичного бюджетного відшкодування. На сьогодні таких платників у Дніпропетровському регіоні – 54, тоді, як за аналогічний період 2014 та 2013 років їх було 26 і 15 відповідно.
Увага! Змінено порядок заповнення платіжних документів
З 1 вересня 2015 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 24.07.2015 №666. Цим наказом затверджено Порядок заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів (далі - Порядок). Відповідно попередній наказ із зазначених питань від 22.10.2013 №609 визнано таким, що втратив чинність.
Так, у Порядку наведено алгоритм і приклади заповнення поля «Призначення платежу» розрахункового документу при сплаті (стягненні) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійсненні бюджетного відшкодування ПДВ, поверненні помилково або надміру зарахованих коштів.
Також, зокрема, Порядком визначено, що при заповненні полів розрахункового документу не допускаються пропуски (пробіли) між словами і службовими знаками. Сплата за кожним видом платежу та за кожним видом сплати має оформлятися окремим документом на переказ.
З 1 вересня 2015 року пенсії учасників війни звільнені від оподаткування
З 1 вересня 2015 року Управлінням Пенсійного фонду України при нарахуванні та виплаті пенсій учасникам бойових дій у період Другої світової війни, інвалідам війни та особам, на яких поширюється чинність статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», податок на доходи фізичних осіб нараховуватись та утримуватись не буде.
Законом України від 17 липня 2015 року №653-VIII «Про внесення зміни до статті 164 Податкового кодексу України щодо оподаткування пенсій інвалідів війни та деяких інших категорій осіб» було внесено зміни до підпункту 164.2.19 пункту 164.2 статті 164 Податкового кодексу України, яку доповнено абзацом другим стосовно того, що положення цього підпункту не застосовується до пенсій, призначених учасникам бойових дій у період Другої світової війни, інвалідам війни та особам, на яких поширюється чинність статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».
Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку затверджено наказом Міністерства фінансів України від 31.01.2015 року №4.
Тож починаючи з 1 вересня 2015 року вказані вище доходи будуть зазначатися у розрахунку за формою №1-ДФ тільки з ознакою доходу «128» та будуть звільнені від оподаткування податком на доходи фізичних осіб.
Пільги щодо сплати земельного податку для юридичних осіб
Відповідно до п. 282.1 ст. 282 Податкового кодексу України від сплати земельного податку звільняються:
- санаторно-курортні та оздоровчі заклади громадських організацій інвалідів, реабілітаційні установи громадських організацій інвалідів (п.п. 282.1.1 п. 282.1 ст. 282 ПКУ);
- громадські організації інвалідів України, підприємства та організації, які засновані громадськими організаціями інвалідів та спілками громадських організацій інвалідів і є їх повною власністю, де протягом попереднього календарного місяця кількість інвалідів, які мають там основне місце роботи, становить не менш як 50 відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за умови, що фонд оплати праці таких інвалідів становить протягом звітного періоду не менш як 25 відсотків суми загальних витрат на оплату праці.
Зазначені підприємства та організації громадських організацій інвалідів мають право застосовувати цю пільгу за наявності дозволу на право користування такою пільгою, який надається уповноваженим органом відповідно до Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні».
У разі порушення вимог цієї норми зазначені громадські організації інвалідів, їх підприємства та організації зобов’язані сплатити суми податку за відповідний період, проіндексовані з урахуванням інфляції, а також штрафні санкції згідно із законодавством;
- бази олімпійської та паралімпійської підготовки, перелік яких затверджується Кабінетом Міністрів України;
- дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади незалежно від форми власності і джерел фінансування, заклади культури, науки, освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, фізичної культури та спорту, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів.
Крім того, протягом дії ратифікованих Верховною Радою України міжнародних договорів (угод) України з питань космічної діяльності щодо створення космічної техніки (включаючи агрегати, системи та їх комплектуючі для космічних комплексів, космічних ракет-носіїв, космічних апаратів та наземних сегментів космічних систем), але не пізніше 1 січня 2018 року, резиденти – суб’єкти космічної діяльності, які отримали ліцензію на право її здійснення та беруть участь у реалізації таких договорів (угод), за земельні ділянки виробничого призначення згідно з переліком, який затверджується Кабінетом Міністрів України, звільняються від сплати земельного податку (підрозд. 6 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України).
Слідчими ГУ ДФС у Дніпропетровській області відшкодовано понад 16 млн. грн. збитків по закінчених кримінальних провадженнях
З початку 2015 року фахівці слідчого управління ГУ ДФС у Дніпропетровській області розслідували 538 кримінальних проваджень, з яких 402 - прийнято до провадження у поточному році.
Досудове розслідування закінчено по 165 кримінальним провадженням, з яких до суду направлено - 69, в т.ч: 50 кримінальних проваджень направлено до суду з обвинувальним актом; скеровано до судових інстанцій 19 проваджень.
Завдяки розслідуваним справам слідчими ДФС Дніпропетровської області впродовж січня - серпня 2015 року відшкодована сума нанесених державі збитків у розмірі 16,1 млн. грн. Крім того, накладено арешт на майно порушників на суму 7,88 млн. грн.
Підприємці зустрілися з бізнес-омбудсменом в Дніпропетровській ОДА
Проблеми, з якими стикається бізнес Дніпропетровщини, та шляхи їх вирішення обговорили в Дніпропетровській облдержадміністрації.
«Для бізнес-омбудсмена важливо знатися на проблемах не тільки київських підприємців, а й регіональних, - зазначив бізнес-омбудсмен України Альгірдас Шемета. - Я вже побував у Харкові, Львові, Чернігові, Краматорську і Красноармійську. Тепер я тут, щоб налагодити відкритий діалог з бізнесом».
Виконуючий обов’язки голови регіону Олег Кужман підкреслив, що для ОДА підтримка бізнесу та інвестиційного клімату області - одне з пріоритетних завдань: «Ми раді співпрацювати з омбудсменом, допомагаючи вирішувати питання, які виникають у малого та середнього бізнесу. Зараз країна переживає нелегкий час. Важко всім, у тому числі і підприємцям. Як ніколи, їм потрібна підтримка влади і ми її надаємо. Адже, від бізнесу залежить процвітання регіону та благополуччя всіх його мешканців», - зауважив Олег Кужман.
Начальник управління комунікацій ГУ ДФС у Дніпропетровській області Манушак Осипова зазначила, що фіскальні органи максимально відкритті для діалогу з бізнесом; всі питання, які виникають з підприємцями, як правило, вирішуються на регіональному рівні. В області активно проходять телефонні «гарячі» лінії, засідання «круглого столу», прес-конференції, семінари тощо. рРобота фіскальної служби і надалі буде спрямована на розширення електронних і інформаційних сервісів для підтримки платників.
Особливості сплати єдиного соціального внеску при відсутності доходу
Фізичні особи – підприємці, які перебувають на загальній системі оподаткування та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, не отримували доходів (прибутків) у звітному році або окремому місяці звітного року, такі особи можуть не визначати базу єдиного внеску, оскільки вказаною нормою передбачено право, а не обов’язок платника. Платники, що не отримали доходу у звітному році або окремому місяці звітного року, мають право самостійно визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску. Найголовніше – нарахована сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.
Такі норми передбачено Законом України від 28 грудня 2014 року № 77-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов'язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці», яким було внесено зміни до пункту 2 частини першої статті 7 Закону України від 08.07.2010 № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування». Відповідно до Закону для платників, зазначених у пунктах 4 (крім фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування) та 5 частини першої статті 4 Закону № 2464, єдиний внесок нараховується на суму доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за місяць, у якому отримано дохід (прибуток). Ці зміни враховуватимуться при поданні річної звітності з єдиного внеску фізичними особами - підприємцями (крім спрощенців) за 2015 рік.
Отже, за підсумками 2015 року фізичні особи – підприємці на загальній системі оподаткування, а також особи, які проводять незалежну професійну діяльність, сплачують єдиний внесок до 10 лютого 2016 року.
У випадку пошкодження електронного ключа варто пройти процедуру повторної реєстрації
Якщо підписувач, фізична особа-підприємець чи юридична особа, втратив (пошкодив) особистий ключ або забув пароль захисту особистого ключа, то він повинен звернутися до представництва АЦСК ІДД.
Для цього користувач послуги повинен звернутися в Центр обслуговування платників податків або в представництво АЦСК ІДД, в якому отримував послугу електронного цифрового підпису та повторно пройти процедуру реєстрації з повним пакетом реєстраційних документів.
Також одночасно потрібно подати заяву на скасування посиленого сертифіката для відповідної категорії платника податків, перелік яких визначено у розділі 5 Регламенту АЦСК ІДД.