Слідчими ГУ ДФС у Дніпропетровській області відшкодовано понад 16 млн. грн. збитків по закінчених кримінальних провадженнях
З початку 2015 року фахівці слідчого управління ГУ ДФС у Дніпропетровській області розслідували 538 кримінальних проваджень, з яких 402 - прийнято до провадження у поточному році.
Досудове розслідування закінчено по 165 кримінальним провадженням, з яких до суду направлено - 69, в т.ч: 50 кримінальних проваджень направлено до суду з обвинувальним актом; скеровано до судових інстанцій 19 проваджень.
Завдяки розслідуваним справам слідчими ДФС Дніпропетровської області впродовж січня - серпня 2015 року відшкодована сума нанесених державі збитків у розмірі 16,1 млн. грн. Крім того, накладено арешт на майно порушників на суму 7,88 млн. грн.
Про зміни до порядку обліку нерезидентів
Серед інших змін, Закон України від 17 липня 2015 року №655-VIII „Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зменшення податкового тиску на платників податків” (далі – Закон №655) доповнює пункт 64.5 ст. 64 Податкового кодексу України нормою, відповідно до якої нерезидент береться на облік у контролюючому органі за місцезнаходженням відповідного об'єкта у разі отримання іноземною компанією або організацією майнових прав на нерухомість або землю в Україні, які підлягають оподаткуванню, якщо спосіб та цілі отримання цього майна не потребують створення такою компанією (організацією) відокремленого підрозділу або постійного представництва нерезидента в Україні.
Такий нерезидент береться на облік у контролюючому органі за місцезнаходженням відповідного об'єкта після подання визначеного переліку документів:
заяви за формою, затвердженою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику;
копії витягу з торговельного, банківського або судового реєстру, виданого в країні реєстрації іноземної компанії, організації та легалізованого в установленому порядку, якщо інше не передбачено міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, що супроводжується нотаріально засвідченим перекладом українською мовою;
нотаріально засвідченої копії правовстановлювальних документів, якими підтверджується право власності на нерухомість або право власності чи користування земельною ділянкою, виданих та зареєстрованих на ім'я нерезидента уповноваженими органами України;
дані про представника платника податку.
Нагадуємо, що Закон №655 набрав чинності з 01.09.2015.
Щодо цільового використання коштів, що акумульовані сільськогосподарськими підприємствами на спеціальних рахунках
Відповідно до пункту 2001.2 статті 2001 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) з урахуванням змін, внесених Законом України від 16 липня 2015 року №643-VIII „Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість” сільськогосподарські підприємства використовують у системі електронного адміністрування два електронних рахунки: основний та додатковий.
Відповідно до підпунктів „а” та „б” пункту 200¹.4 статті 200 Кодексу на електронні рахунки платників зараховуються кошти виключно з власного поточного рахунку.
Основний електронний рахунок призначається для проведення розрахунків з бюджетом. На такий рахунок сільськогосподарські підприємства перераховують зі свого поточного рахунку кошти в сумах, необхідних для реєстрації податкових накладних по діяльності іншій, ніж сільськогосподарська.
Додатковий електронний рахунок призначений для перерахування коштів на спеціальні рахунки сільськогосподарських підприємств. На цей рахунок сільськогосподарським підприємством зараховуються кошти з поточного рахунку в сумі, необхідній для реєстрації податкових накладних, які складаються сільськогосподарським підприємством при здійсненні операцій з постачання сільськогосподарських товарів/послуг у межах спеціального режиму оподаткування.
З додаткового електронного рахунку кошти автоматично перераховуються Державною казначейською службою на спеціальні рахунки сільськогосподарських підприємств протягом операційного дня, в якому кошти надійшли на такі електронні рахунки (пункт 209.2 статті 209 Кодексу).
Порядок акумулювання сільськогосподарськими підприємствами сум податку на додану вартість на спеціальних рахунках, відкритих у банках та/або органах, які здійснюють казначейське обслуговування, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 12 січня 2011 року №11 (далі – Порядок №11).
Пунктом 4 Порядку №11 передбачено, що сума податку на додану вартість, що акумулюється на спеціальному рахунку, використовується сільськогосподарським підприємством відповідно до пункту 209.2 статті 209 Кодексу – на виробничі цілі.
Для сільськогосподарських товаровиробників виробничими цілями вважаються витрати, що безпосередньо пов’язані з веденням діяльності у сфері сільського господарства. До такої діяльності відповідно до підпункту 209.15.2 пункту 209.15 статті 209 Кодексу належать:
виробництво продукції рослинництва, а саме рослинних культур, а також вирощування фруктів та овочів, квітів та декоративних рослин (у відкритих або закритих ґрунтах), грибів, насіння, прянощів, саджанців та водоростей, а також їх обробка, переробка та/або консервація;
виробництво продукції тваринництва, а саме свійських сільськогосподарських тварин, птахівництва, кролівництва, бджільництва, а також розведення шовкопрядів, змій та інших плазунів або слимаків та інших наземних ссавців, безхребетних та комах, а також їх обробка, переробка та/або консервація;
надання послуг іншим сільгосптоваровиробникам (юридичним особам) та/або фізичним особам з використанням сільськогосподарської техніки, крім надання її у фінансову оренду (лізинг).
Пунктом 4 Порядку №11 визначено, що у разі нецільового використання суми податку на додану вартість, що акумульована на спеціальному рахунку, сільськогосподарське підприємство несе відповідальність відповідно до законодавства.
Пунктом 123.2 статті 123 Кодексу визначено, що використання платником податків (посадовими особами платника податків) сум, що не сплачені до бюджету внаслідок отримання (застосування) податкової пільги, не за призначенням та/або всупереч умовам чи цілям її надання згідно із законом з питань відповідного податку, збору, платежу додатково до штрафів, передбачених пунктом 123.1 статті 123 Кодексу, – тягне за собою стягнення до бюджету суми податків, зборів, платежів, що підлягали нарахуванню без застосування податкової пільги. Сплата штрафу не звільняє таких осіб від відповідальності за умисне ухилення від оподаткування.
Таким чином, кошти, перераховані платником податку зі спеціального рахунку, відкритому у банку або органі, який здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, на основний або додатковий електронний рахунок, з метою збільшення реєстраційної суми, вважаються такими, що використані не на виробничі цілі, тобто використані не за цільовим призначенням, та підлягають стягненню до бюджету відповідно до пункту 123.2 статті 123 Кодексу із застосуванням відповідних штрафних санкцій.
Обираємо добровільне пенсійне страхування
У ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська укладено 64договорапро добровільну участь у системі загально- обов’язкового державного соціального страхування.
Нагадаємо, що відповідно до статті 10 Закону України від 08.07.2010 №2464-VI ( із змінами та доповненями) «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» скористатися правом на добровільне соціальне страхування мають право особи, які досягли 16-річного віку та не належать до платників єдиного внеску, визначених пунктами 2-14 частини першої статті 4 цього Закону, іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають або працюють в Україні, громадяни України, які працюють або постійно проживають за межами України, якщо інше не встановлено міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, а також особи - члени фермерського господарства, або особистого селянського господарства.
З такими громадянами укладається договір про добровільне соціальне страхування. Період, за який такими особами буде сплачено єдиний внесок, зараховуватиметься до страхового стажу та буде враховуватися при визначенні розміру пенсії.
Для укладання відповідного договору мешканцям Кіровського району необхідно звернутися до Центру обслуговування платників за адресою: м.Дніпропетровськ , вул.Шаумяна, 5.
Шановні платники! Можливість проводити дотендерні закупівлі через електронну систему ProZorro
Дніпропетровська обласна державна адміністрація (далі-облдержадміністрація) та підпорядковані їй структури щороку закуповують товарів та послуг на кілька мільярдів гривень, а Ваше підприємство їх виробляє та продає.
З вересня 2015 року облдержадміністрація почала проводити дотендерні закупівлі через електронну систему ProZorro. Ця система проста та зручна.
Через ProZorro працюють вже більш ніж 200 установ, підпорядкованих адміністрації. Вам тепер не треба бігати з кабінету до кабінету та передавати папери. Треба лише зареєструватися на спеціальному сайті www.prozorro.org та обрати систему, за якою будете співпрацювати з бюджетною установою. Ознайомитися з принципами роботи ProZorro можна за посиланням: youtu.be/S9gvc1ESads.
Якщо Ви хочете дізнатися, як у простий спосіб отримати замовлення від державної установи, облдержадміністрація запрошує Вас на спеціальний тренінг. Заняття відбудуться 17 вересня о 14.00 у приміщенні Дніпропетровської обласної державної адміністрації. Записатися можна за телефоном: (097)791–93–91 та за допомогою електронної пошти
Система ProZorro відкрита для всіх, хто воліє працювати чесно та прозоро. ProZorro робить процес придбання товарів та послуг відкритим, адже перевірити угоду може будь-який українець у будь-якому куточку країни. З 2016 року у систему ProZorro планується перевести всі бюджетні закупівлі, у тому числі й тендерні.
Робота сервісу «Пульс»
Ефективний сервіс «Пульс» (044) 284-00-07 — є каналом комунікацій з громадянами, який дозволить остаточно подолати корупцію, ліквідувати перешкоди, що заважають здійснювати підприємницьку діяльність, усунути складнощі у спілкуванні із посадовими особами.
Завдяки роботі інтерактивного сервісу «Пульс» діє зворотній зв’язок та здійснюється оперативне вирішення проблемних питань платників податків.
За січень-серпень до бюджету сплачено понад365 мільйонів гривень
Платниками Ленінського району м. Дніпропетровська за вісім місяців 2015 року до бюджетів усіх рівнів сплачено 365,03 мільйонів гривень, з них лише у серпні –45,5 мільйонів гривень», – повідомив начальникДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська Віктор Саранцев.
За словами керівника податкової інспекції, до Державного бюджету України суб‘єктами господарювання було перераховано 206,6 мільйонів гривень.
У розрізі основних платежів за вісім місяців цього року забезпечено надходження до державного бюджету податку на додану вартість – понад 133,3 млн. грн., податку на прибуток сплачено 40,7 млн. гривень.
ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська забезпечно 10,5 млн.гривень військового збору на потреби армії
Такі результати досягнуті за вісім місяців цього року завдяки злагодженій співпраці працівників інспекції та платників податків. Кошти, які надходять до бюджету від військового збору, призначені активізувати обороноздатність нашої держави – повідомила перший заступник начальника ДПІ у Ленінському районі м Дніпропетровська Наталія Болдаш.
Військовий збір запроваджено з метою допомоги та покращення матеріально – технічного забезпечення українських військовослужбовців. Крім того, зарахування, утримання та перерахування військового збору до бюджету здійснюється у порядку, встановленому ст. 168 Податкового кодексу України для податку на доходи фізичних осіб. За недотримання законодавчих норм до платників збору застосовується фінансова відповідальність, пеня та адміністративна відповідальність.
Єдинщики збагатили місцеву казну на 31,7 млн гривень
Платники єдиного податку за січень -серпень 2015 року сплатили до бюджету 31,7 млн. гривень єдиного податку.
Зокрема, юридичними особами сплачено до бюджету 7,6 млн. грн. єдиного податку. Понад 24,1 млн. грн. єдиного податку перераховано до місцевої казни фізичними –особами підприємцями.
Понад 264 млн. грн. єдиного внеску надійшло до бюджету
За сім місяців 2015 року суб’єкти господарювання, які перебувають на обліку ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська.
Нагадуємо, Законом України від 8 березня 2015 року №219-VIІІ «Про внесення змін до розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» внесено зміни до критеріїв, що дають право застосовувати понижуючий коефіцієнт при обчисленні єдиного внеску, якщо платником виконуються одночасно такі умови:
база нарахування єдиного внеску в розрахунку на одну застраховану особу в звітному місяці збільшилась на 20 і більше відсотків порівняно з середньомісячною базою нарахування єдиного внеску платника за 2014 рік в розрахунку на одну застраховану особу;
після застосування коефіцієнта середній платіж на одну застраховану особу в звітному місяці складе не менше ніж середньомісячний платіж на одну застраховану особу платника за 2014 рік;
кількість застрахованих осіб у звітному місяці, яким нараховані виплати, не перевищує 200% середньомісячної кількості застрахованих осіб платника за 2014 рік.
Правильно заповнюйте поле «Призначення платежу» при перерахуванні коштів до бюджету
Реквізит «Призначення платежу» платіжного документу заповнюється платником так, щоб надавати повну інформацію про платіж на перерахування коштів отримувачу.
Нагадуємо, що наказом Міндоходів від 22.10.2013 р. № 609 затверджено Порядок заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів.
З метою недопущення випадків невірного заповнення реквізиту розрахункового документу «Призначення платежу» при перерахуванні платежів до бюджету рекомендуємо звернути увагу на необхідність дотримання вимог Порядку, зокрема в частині заповнення всіх розділових знаків та кодів, які містяться у розрахункових документах на здійснення платежів до бюджету.
Кожен вид платежу і кожен код виду сплати слід оформляти окремим платіжним документом У разі заповнення реквізиту платіжного документа «Призначення платежу» з порушенням вимог Порядку № 609 (таким порушенням може вважатися навіть проставлення зайвого пробілу) банк приймає такий документ до виконання, але при цьому вважатиметься, що платник податків сплачує грошове зобов’язання з кодом виду сплати «101», за тим видом бюджетного платежу, на рахунок якого здійснено платіж.
Штрафних санкцій за порушення порядку заповнення «коду виду сплати» не передбачено. У разі несвоєчасної сплати узгодженого податкового зобов’язання (з урахуванням штрафних санкцій за прострочення сплати і нарахованої пені) воно вважається податковим боргом.
Якщо допущена помилка і платіж зараховано не за призначенням сплати, необхідно подати заяву на повернення помилково сплаченої суми. У заяві слід зазначити напрямок перерахування коштів у рахунок погашення грошового зобов’язання за необхідним платежем. Подання такої заяви є обов’язковою умовою для повернення/зарахування помилково перерахованих коштів.
«Тіньова» зарплата на контролі Ленінської ДПІ
Проведення спільної роботи щодо легалізації заробітної плати та зайнятості населення, забезпечення своєчасної виплати заробітної плати працівникам є вагомим джерелом наповнення місцевих бюджетів та одним із пріоритетних напрямів роботиДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська.
Ми не втомлюємося пояснювати суспільству: праця кожного має оцінюватися не тільки достойно, але й офіційно. Кожна гривня податку із заробітної плати, що надійде до бюджету, впливає на забезпечення виплат пенсій сьогоднішнім пенсіонерам, малозабезпеченим сім’ям та найманим працівникам у майбутньому. Громадяни, які і сьогодні продовжують працювати без належного оформлення трудових взаємовідносин, ризикують своїми соціальними гарантіями, втрачають і страховий стаж і будь-які права у разі конфлікту з роботодавцем. Тож будьте свідомими!
До початку роботи працівника необхідно подати до органу ДФС повідомлення про прийняття його на роботу
До початку роботи працівника за укладеним трудовим договором власник підприємства, установи, організації або фізична особа повинна подати до територіальних органів Державної фіскальної служби за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування повідомлення про прийняття такого працівника на роботу.
Інформація, що міститься в повідомленні про прийняття працівника на роботу, уноситься до реєстру страхувальників і реєстру застрахованих осіб відповідно до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».
Форма повідомлення про прийняття працівника на роботу затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 17.06.2015 р. № 413.