З початку року підприємствам Дніпропетровщини понад 171 млн. грн. ПДВ повернуто «автоматом»
З початку поточного року дніпропетровським платникам податку на додану вартість відшкодовано 468,78 млн. грн., що на 173,4 млн. грн. більше, ніж за відповідний період минулого року.
При цьому, в автоматичному режимі cуб’єктам господарювання повернуто 171,86 млн. грн. податку на додану вартість, що на 40,13 млн. грн. більше, ніж за січень-серпень 2014 року.
Про це повідомив виконуючий обов’язки начальника ГУ ДФС у Дніпропетровської області Олександр Лукін.
Зберігається позитивна тенденція і щодо збільшення кількості платників, які відповідають критеріям автоматичного бюджетного відшкодування. На сьогодні таких платників у Дніпропетровському регіоні – 54, тоді, як за аналогічний період 2014 та 2013 років їх було 26 і 15 відповідно.
Дніпропетровською митницею ДФС прийнято 56 рішень про припинення митного оформленння відомих брендів
Дніпропетровською митницею ДФС здійснюється постійний моніторинг митного оформлення з метою виявлень можливих порушень прав інтелектуальної власності. Про це на прес-конференції в інформаційному агентстві «МОСТ-Днепр» днями повідомив головний державний інспектор відділу з питань захисту прав інтелектуальної власності та експортного контролю управління організації митного контролю та оформлення Дніпропетровської митниці ДФС Максим Розумій.
Згідно з чинним законодавством України митні органи, в разі виявлення ознак порушення прав інтелектуальної власності на підставі даних митного реєстру, припиняють митне оформлення. Товари розміщуються на складі митного органу. Митне оформлення товарів припиняється на строк до 10 робочих днів, у разі потреби можливе продовження цього терміну ще на 10 робочих днів, але не більше.
«Рішення приймає керівник митного органу. Безпосередньо, в день ухвалення рішення про припинення митного оформлення товарів митниця повідомляє правовласника про факт пред’явлення цих товарів до митного оформлення. Митний орган інформує декларанта про причини припинення митного оформлення, повідомляє йому найменування і контактні дані правовласника. Також, митниця має право припинити митне оформлення товарів, які можуть порушувати права інтелектуальної власності. В разі припинення митного оформлення швидкопсувних товарів термін припинення складає три робочих дні і не може бути продовжений. З початку року Дніпропетровською митницею ДФС прийнято 56 рішень про припинення митного оформлення товарів, що містять об’єкти права інтелектуальної власності. Рішення про припинення митного оформлення приймалися відносно таких відомих брендів, як: Philips, Mercedes-benz, Samsung, Swarovski, Versace, Harley-devidson, Shneider Electric та інші», - зауважив Максим Розумій.
На сьогоднішній день митний реєстр включає 2761 об’єкт права інтелектуальної власності. Митний реєстр знаходиться в абсолютно вільному доступі.
Підприємці зустрілися з бізнес-омбудсменом в Дніпропетровській ОДА
Проблеми, з якими стикається бізнес Дніпропетровщини, та шляхи їх вирішення обговорили в Дніпропетровській облдержадміністрації.
«Для бізнес-омбудсмена важливо знатися на проблемах не тільки київських підприємців, а й регіональних, - зазначив бізнес-омбудсмен України Альгірдас Шемета. - Я вже побував у Харкові, Львові, Чернігові, Краматорську і Красноармійську. Тепер я тут, щоб налагодити відкритий діалог з бізнесом».
Виконуючий обов’язки голови регіону Олег Кужман підкреслив, що для ОДА підтримка бізнесу та інвестиційного клімату області - одне з пріоритетних завдань: «Ми раді співпрацювати з омбудсменом, допомагаючи вирішувати питання, які виникають у малого та середнього бізнесу. Зараз країна переживає нелегкий час. Важко всім, у тому числі і підприємцям. Як ніколи, їм потрібна підтримка влади і ми її надаємо. Адже, від бізнесу залежить процвітання регіону та благополуччя всіх його мешканців», - зауважив Олег Кужман.
Начальник управління комунікацій ГУ ДФС у Дніпропетровській області Манушак Осипова зазначила, що фіскальні органи максимально відкритті для діалогу з бізнесом; всі питання, які виникають з підприємцями, як правило, вирішуються на регіональному рівні. В області активно проходять телефонні «гарячі» лінії, засідання «круглого столу», прес-конференції, семінари тощо. Робота фіскальної служби і надалі буде спрямована на розширення електронних і інформаційних сервісів для підтримки платників.
Центрами обслуговування платників надано понад 2 млн. адмінпослуг
На сьогодні обслуговування платників податків та громадян здійснюється 465 ЦОПами, якими надається 92 адміністративні слуги (56 податкових та 36 митних). Протягом січня – серпня 2015 року Центрами надано 2,3 млн. таких послуг. Зокрема, у серпні – понад 292 тис. послуг.
Серед них, найбільшим попитом користується послуга з видачі картки платника податків та внесення до паспорта громадянина даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків. За вказаний період було надано понад 1 млн. таких карток, з яких майже 133,5 тис. – у серпні.
Також не менш запитуваною з боку суб`єктів господарювання є послуга з реєстрації книг обліку розрахункових операцій. З початку поточного року ЦОПами надано понад 242 тис. таких послуг. У серпні було зареєстровано понад 30,3 тис. книг.
Третю «сходинку рейтингу» посіла така послуга, як видача довідки про відсутність заборгованості з платежів до бюджету, що контролюються фіскальними органами. Так, за вісім місяців 2015 року Центрами обслуговування платників було надано майже 234 тис. зазначених довідок, з них – 34 тис. – надано у серпні.
Роман Насіров взяв участь у засіданні Громадської ради при ДФС України
Під час заходу, який відбувся сьогодні, 17 вересня 2015 р, Голова ДФС розповів про основні напрями реформування відомства. „Ми вже почали ці важкі зміни. Передусім ми змінили функціональну структуру як центрального апарату, так і спланували таку зміну по областях”, - зазначив Роман Насіров. Очікується, що новий штатний розпис найближчим часом буде затверджено Міністерством фінансів України.
В рамках інституційної реформи ДФС планується, зокрема, перевести всіх аудиторів з районних інспекцій Києва в єдиний офіс аудиту з тим, щоб більше не було можливості ані маніпулювати, ані домовлятися, ані навіть здійснювати тиск на платників податків. А згодом цей пілотний проект на базі м. Києва пошириться і на інші великі міста, такі як Одеса, Харків, Львів, Дніпропетровськ.
Крім того, планується суттєво зменшити кількість інспекцій - з 311 до 161. „Це робиться для оптимізації процесів як адміністрування податків, так і обслуговування платників, - уточнив Голова ДФС. - Ми прагнемо забрати корупційні елементи, коли, в деяких випадках, начальник інспекції міг сам створити схему і контролювати її роботу». Також на сьогодні вже змінено понад 600 керівників органів ДФС різного рівня.
Щодо податкової реформи взагалі Роман Насіров наголосив, що Державна фіскальна служба пропонує окремі зміни, які полегшать адміністрування платежів і сприятимуть усуненню можливостей для зловживань з боку всіх учасників податкових відносин у державі.
Велика увага на засіданні Громадської ради приділялася ПДВ – особливостям роботи системи електронного оподаткування (СЕА) ПДВ та відшкодування податку. За словами Романа Насірова, запровадження СЕА було вимушеним заходом у відповідь на махінації з боку платників, які в середньому на місяць намагалися зареєструвати приблизно 3 млрд. грн. схемного кредиту. Зараз СЕА працює в повноцінному режимі, щомісяця в ній реєструється понад 20 млн. податкових накладних, а в перспективі працівники ДФС обіцяють суттєво скоротити кількість зустрічних і позапланових перевірок. „Якщо є скарги на роботу системи, надавайте. Будуть конкретні факти, буде реакція”, - закликав громадськість керівник відомства.
Щодо відшкодування податку, ДФС ініціює збільшення бюджетного розпису на 12 млрд. грн. на ці цілі. У 2015 р. передбачено виділити на відшкодування 58 млрд. грн. (або 4,8 млрд. грн. у перерахунку на місяць), а щомісячна заявка на відшкодування сягає 7,5 млрд. грн.
Митний блок питань, яких накопичилося чимало, на наступному тижні буде більш детально обговорений з членами профільного комітету Громадської ради. „Загалом нашу з вами роботу потрібно вдосконалювати – не тільки зустрічатися формально, а намагатися вибудовувати конструктивний діалог і знаходити ефективні рішення, які можна втілити в життя”, - зазначив Голова ДФС.
Обираємо добровільне пенсійне страхування
У ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська укладено 64договорапро добровільну участь у системі загально- обов’язкового державного соціального страхування.
Нагадаємо, що відповідно до статті 10 Закону України від 08.07.2010 №2464-VI ( із змінами та доповненями) «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» скористатися правом на добровільне соціальне страхування мають право особи, які досягли 16-річного віку та не належать до платників єдиного внеску, визначених пунктами 2-14 частини першої статті 4 цього Закону, іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають або працюють в Україні, громадяни України, які працюють або постійно проживають за межами України, якщо інше не встановлено міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, а також особи - члени фермерського господарства, або особистого селянського господарства.
З такими громадянами укладається договір про добровільне соціальне страхування. Період, за який такими особами буде сплачено єдиний внесок, зараховуватиметься до страхового стажу та буде враховуватися при визначенні розміру пенсії.
Для укладання відповідного договору мешканцям Кіровського району необхідно звернутися до Центру обслуговування платників за адресою: м.Дніпропетровськ , вул.Шаумяна, 5.
Шановні платники! Можливість проводити дотендерні закупівлі через електронну систему ProZorro
Дніпропетровська обласна державна адміністрація (далі-облдержадміністрація) та підпорядковані їй структури щороку закуповують товарів та послуг на кілька мільярдів гривень, а Ваше підприємство їх виробляє та продає.
З вересня 2015 року облдержадміністрація почала проводити дотендерні закупівлі через електронну систему ProZorro. Ця система проста та зручна.
Через ProZorro працюють вже більш ніж 200 установ, підпорядкованих адміністрації. Вам тепер не треба бігати з кабінету до кабінету та передавати папери. Треба лише зареєструватися на спеціальному сайті www.prozorro.org та обрати систему, за якою будете співпрацювати з бюджетною установою. Ознайомитися з принципами роботи ProZorro можна за посиланням: youtu.be/S9gvc1ESads.
Якщо Ви хочете дізнатися, як у простий спосіб отримати замовлення від державної установи, облдержадміністрація запрошує Вас на спеціальний тренінг. Заняття відбудуться 17 вересня о 14.00 у приміщенні Дніпропетровської обласної державної адміністрації. Записатися можна за телефоном: (097)791–93–91 та за допомогою електронної пошти
Система ProZorro відкрита для всіх, хто воліє працювати чесно та прозоро. ProZorro робить процес придбання товарів та послуг відкритим, адже перевірити угоду може будь-який українець у будь-якому куточку країни. З 2016 року у систему ProZorro планується перевести всі бюджетні закупівлі, у тому числі й тендерні.
Робота сервісу «Пульс»
Ефективний сервіс «Пульс» (044) 284-00-07 — є каналом комунікацій з громадянами, який дозволить остаточно подолати корупцію, ліквідувати перешкоди, що заважають здійснювати підприємницьку діяльність, усунути складнощі у спілкуванні із посадовими особами.
Завдяки роботі інтерактивного сервісу «Пульс» діє зворотній зв’язок та здійснюється оперативне вирішення проблемних питань платників податків.
За січень-серпень до бюджету сплачено понад365 мільйонів гривень
Платниками Ленінського району м. Дніпропетровська за вісім місяців 2015 року до бюджетів усіх рівнів сплачено 365,03 мільйонів гривень, з них лише у серпні –45,5 мільйонів гривень», – повідомив начальникДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська Віктор Саранцев.
За словами керівника податкової інспекції, до Державного бюджету України суб‘єктами господарювання було перераховано 206,6 мільйонів гривень.
У розрізі основних платежів за вісім місяців цього року забезпечено надходження до державного бюджету податку на додану вартість – понад 133,3 млн. грн., податку на прибуток сплачено 40,7 млн. гривень.
ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська забезпечно 10,5 млн.гривень військового збору на потреби армії
Такі результати досягнуті за вісім місяців цього року завдяки злагодженій співпраці працівників інспекції та платників податків. Кошти, які надходять до бюджету від військового збору, призначені активізувати обороноздатність нашої держави – повідомила перший заступник начальника ДПІ у Ленінському районі м Дніпропетровська Наталія Болдаш.
Військовий збір запроваджено з метою допомоги та покращення матеріально – технічного забезпечення українських військовослужбовців. Крім того, зарахування, утримання та перерахування військового збору до бюджету здійснюється у порядку, встановленому ст. 168 Податкового кодексу України для податку на доходи фізичних осіб. За недотримання законодавчих норм до платників збору застосовується фінансова відповідальність, пеня та адміністративна відповідальність.
Єдинщики збагатили місцеву казну на 31,7 млн гривень
Платники єдиного податку за січень -серпень 2015 року сплатили до бюджету 31,7 млн. гривень єдиного податку.
Зокрема, юридичними особами сплачено до бюджету 7,6 млн. грн. єдиного податку. Понад 24,1 млн. грн. єдиного податку перераховано до місцевої казни фізичними –особами підприємцями.
Понад 264 млн. грн. єдиного внеску надійшло до бюджету
За сім місяців 2015 року суб’єкти господарювання, які перебувають на обліку ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська.
Нагадуємо, Законом України від 8 березня 2015 року №219-VIІІ «Про внесення змін до розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» внесено зміни до критеріїв, що дають право застосовувати понижуючий коефіцієнт при обчисленні єдиного внеску, якщо платником виконуються одночасно такі умови:
база нарахування єдиного внеску в розрахунку на одну застраховану особу в звітному місяці збільшилась на 20 і більше відсотків порівняно з середньомісячною базою нарахування єдиного внеску платника за 2014 рік в розрахунку на одну застраховану особу;
після застосування коефіцієнта середній платіж на одну застраховану особу в звітному місяці складе не менше ніж середньомісячний платіж на одну застраховану особу платника за 2014 рік;
кількість застрахованих осіб у звітному місяці, яким нараховані виплати, не перевищує 200% середньомісячної кількості застрахованих осіб платника за 2014 рік.
Правильно заповнюйте поле «Призначення платежу» при перерахуванні коштів до бюджету
Реквізит «Призначення платежу» платіжного документу заповнюється платником так, щоб надавати повну інформацію про платіж на перерахування коштів отримувачу.
Нагадуємо, що наказом Міндоходів від 22.10.2013 р. № 609 затверджено Порядок заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів.
З метою недопущення випадків невірного заповнення реквізиту розрахункового документу «Призначення платежу» при перерахуванні платежів до бюджету рекомендуємо звернути увагу на необхідність дотримання вимог Порядку, зокрема в частині заповнення всіх розділових знаків та кодів, які містяться у розрахункових документах на здійснення платежів до бюджету.
Кожен вид платежу і кожен код виду сплати слід оформляти окремим платіжним документом У разі заповнення реквізиту платіжного документа «Призначення платежу» з порушенням вимог Порядку № 609 (таким порушенням може вважатися навіть проставлення зайвого пробілу) банк приймає такий документ до виконання, але при цьому вважатиметься, що платник податків сплачує грошове зобов’язання з кодом виду сплати «101», за тим видом бюджетного платежу, на рахунок якого здійснено платіж.
Штрафних санкцій за порушення порядку заповнення «коду виду сплати» не передбачено. У разі несвоєчасної сплати узгодженого податкового зобов’язання (з урахуванням штрафних санкцій за прострочення сплати і нарахованої пені) воно вважається податковим боргом.
Якщо допущена помилка і платіж зараховано не за призначенням сплати, необхідно подати заяву на повернення помилково сплаченої суми. У заяві слід зазначити напрямок перерахування коштів у рахунок погашення грошового зобов’язання за необхідним платежем. Подання такої заяви є обов’язковою умовою для повернення/зарахування помилково перерахованих коштів.
«Тіньова» зарплата на контролі Ленінської ДПІ
Проведення спільної роботи щодо легалізації заробітної плати та зайнятості населення, забезпечення своєчасної виплати заробітної плати працівникам є вагомим джерелом наповнення місцевих бюджетів та одним із пріоритетних напрямів роботиДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська.
Ми не втомлюємося пояснювати суспільству: праця кожного має оцінюватися не тільки достойно, але й офіційно. Кожна гривня податку із заробітної плати, що надійде до бюджету, впливає на забезпечення виплат пенсій сьогоднішнім пенсіонерам, малозабезпеченим сім’ям та найманим працівникам у майбутньому. Громадяни, які і сьогодні продовжують працювати без належного оформлення трудових взаємовідносин, ризикують своїми соціальними гарантіями, втрачають і страховий стаж і будь-які права у разі конфлікту з роботодавцем. Тож будьте свідомими!
До початку роботи працівника необхідно подати до органу ДФС повідомлення про прийняття його на роботу
До початку роботи працівника за укладеним трудовим договором власник підприємства, установи, організації або фізична особа повинна подати до територіальних органів Державної фіскальної служби за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування повідомлення про прийняття такого працівника на роботу.
Інформація, що міститься в повідомленні про прийняття працівника на роботу, уноситься до реєстру страхувальників і реєстру застрахованих осіб відповідно до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».
Форма повідомлення про прийняття працівника на роботу затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 17.06.2015 р. № 413.