На Дніпропетровщині 99,8 відсотків декларацій з ПДВ та 87,6 відсотки звітів з ЄСВ підприємці надають у електронній формі
Із загальної кількості у 17 тисяч 155 податкових декларацій з податку на додану вартість, поданих до органів фіскальної служби Дніпропетровської області у серпні 2015 року 17 тисяч 124, або 99,8 відсотки – надано в електронному вигляді. Для порівняння, за аналогічний період минулого року з 18 тисяч 494 податкових декларацій з ПДВ в електронному вигляді було надано 17 тисяч 309, або 93,6 відсотки.
В той же час, у серпні 2015 року до органів фіскальної служби області подано 44 тисячі 295 звітів з виплат загальнообов’язкового єдиного соціального внеску, з них в електронному вигляді подано 38 тисяч 823, або 87,6 відсотки. У порівнянні з минулим роком - кількість звітів з ЄСВ, поданих в електронному вигляді майже не змінилася та становила 87,3 відсотки.
Сільгоспвиробники, зверніть увагу!
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу сільгоспвиробників на новації у справлянні податку та поданні декларацій платниками єдиного податку 4 групи. З січня 2015 року, фіксований сільськогосподарський податок було трансформовано в єдиний податок та зазначену категорію платників виділено в окрему четверту групу «спрощенців». Такі новації були передбачені Законом України від 28 грудня 2014 року №71-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України».
Відповідно до п.п.295.9.2. п. 295.9 ст.295 Податкового кодексу України платники єдиного податку четвертої групи повинні сплачувати податок щоквартально протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу.
На теперішній час платниками єдиного податку четвертої групи подано податкові декларації за формою, затвердженою наказом Міністерства доходів і зборів України від 30.12.2013 №864 «Про затвердження форми Податкової декларації з фіксованого сільськогосподарського податку», і податкові зобов'язання на 2015 рік нараховуються помісячно. Як наслідок, в інтегрованій картці платника податку обліковуються податковий борг та умовно нараховані штрафні санкції.
Щоб привести у звітність відповідність до вимог законодавства, було прийнято наказ Міністерства фінансів України від 19.06.2015 №578 «Про затвердження форм податкових декларацій платника єдиного податку» (далі - наказ №578) та зареєстровано у Міністерстві юстиції України 7 червня 2015 року за №799/27244, яким затверджено форму податкової декларації платника єдиного податку четвертої групи. Відповідно до п. 4 наказу №578 цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
З огляду на викладене пропонується платниками єдиного податку четвертої групи:
– подати уточнюючі податкові декларації з фіксованого сільськогосподарського податку на 2015 рік (усіх декларацій, поданих у 2015 році) із заповненням розділу «нараховано до зменшення податкового зобов'язання», що унеможливить виникнення штучного податкового боргу та умовно нарахованих штрафних санкцій;
– подати «звітну» декларацію платника єдиного податку четвертої групи на 2015 рік за формою, затвердженою наказом №578.
Граничний термін подання декларацій платника єдиного податку четвертої групи - до 10.10.2015.
Щодо застосування спрощеної системи оподаткування
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу на те, що здійснюючи певні види діяльності, підприємці не можуть застосовувати спрощену систему оподаткування.
Зокрема, не можуть бути платниками єдиного податку першої - третьої груп:
- суб’єкти господарювання (фізичні особи - підприємці), які здійснюють:
1) діяльність з організації, проведення азартних ігор, лотерей (крім розповсюдження лотерей), парі (букмекерське парі, парі тоталізатора);
2) обмін іноземної валюти;
3) виробництво, експорт, імпорт, продаж підакцизних товарів (крім роздрібного продажу паливно-мастильних матеріалів в ємностях до 20 літрів та діяльності фізичних осіб, пов’язаної з роздрібним продажем пива та столових вин);
4) видобуток, виробництво, реалізацію дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, у тому числі органогенного утворення (крім виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння);
5) видобуток, реалізацію корисних копалин, крім реалізації корисних копалин місцевого значення;
6) діяльність у сфері фінансового посередництва, крім діяльності у сфері страхування, яка здійснюється страховими агентами, визначеними Законом України ”Про страхування”, сюрвейєрами, аварійними комісарами та аджастерами, визначеними розд. III ПКУ;
7) діяльність з управління підприємствами;
8) діяльність з надання послуг пошти (крім кур’єрської діяльності) та зв’язку (крім діяльності, що не підлягає ліцензуванню);
9) діяльність з продажу предметів мистецтва та антикваріату, діяльність з організації торгів (аукціонів) виробами мистецтва, предметами колекціонування або антикваріату;
10) діяльність з організації, проведення гастрольних заходів;
- фізичні особи - підприємці, які здійснюють технічні випробування та дослідження (група 74.3 КВЕД ДК 009:2005), діяльність у сфері аудиту;
- фізичні особи - підприємці, які надають в оренду земельні ділянки, загальна площа яких перевищує 0,2 гектара, житлові приміщення та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 100 квадратних метрів, нежитлові приміщення (споруди, будівлі) та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 300 квадратних метрів;
- страхові (перестрахові) брокери, банки, кредитні спілки, ломбарди, лізингові компанії, довірчі товариства, страхові компанії, установи накопичувального пенсійного забезпечення, інвестиційні фонди і компанії, інші фінансові установи, визначені законом; реєстратори цінних паперів;
- фізичні особи - нерезиденти;
- суб’єкти господарювання, які на день подання заяви про реєстрацію платником єдиного податку мають податковий борг, крім безнадійного податкового боргу, що виник внаслідок дії обставин непереборної сили (форс-мажорних обставин).
Найталановитіші діти України отримали нагороди за участь у конкурсі ДФС України: Майбутнє країни - у мріях дитини
Врученням призів та цінних подарунків закінчився Всеукраїнський дитячий конкурс Державної фіскальної служби України «Майбутнє країни – у мріях дитини», в якому діти у мальовничий, художній формі відображали своє бачення важливості та необхідності сплати податків. На нагородження переможців останнього третього етапу конкурсу, який проведено в місті Києві, в Головні управління ДФС областей України було запрошено всіх дітей – переможців регіональних етапів конкурсу. А спілкування проходило у режимі відеоконференції, тож у кожній області України діти мали можливість не лише почути і побачити представників фіскальної служби України, але і нагородження вісімнадцяти переможців з різних куточків країни.
«Цікаво, що у кожній дитячій роботі: чи то у малюнку, у літературному творі або комп’ютерній графіці ми побачили привите з дитинства розуміння, що таке податки, нащо вони сплачуються і куди витрачаються. Взагалі - наскільки це важливо для нашої держави» - поділився своїм враженням від знайомством з дитячими роботами на нагородженні Голова ДФС України Роман Насіров.
Школярі - переможці конкурсу отримали не лише почесні грамоти Державної фіскальної служби України, але і цінні подарунки. Диплом лауреата та спеціальний приз – набір книг «Гаррі Поттер» від дитячого видавництва «А-ба-ба-га-ла-ма-га» отримала лауреат Всеукраїнського конкурсу Філіпова Катерина з Дніпропетровської області за художній твір «Від кожної родини – на благо країни».
«У 2015 році до участі у проведенні конкурсу дитячої творчості "Майбутнє країни – у мріях дитини" залучилися понад 350 школярів Дніпропетровської області - сказала наприкінці нагородження начальник управління комунікацій ГУ ДФС в Дніпропетровській області Манушак Осипова, - всі ви молодці, всі ви дуже талановиті діти. І нам би хотілося, щоб ви й надалі приймали участь в конкурсі, представляючи Дніпропетровщину на Всеукраїнському рівні».
Робота сервісу «Пульс»
Ефективний сервіс «Пульс» (044) 284-00-07 — є каналом комунікацій з громадянами, який дозволить остаточно подолати корупцію, ліквідувати перешкоди, що заважають здійснювати підприємницьку діяльність, усунути складнощі у спілкуванні із посадовими особами.
Завдяки роботі інтерактивного сервісу «Пульс» діє зворотній зв’язок та здійснюється оперативне вирішення проблемних питань платників податків.
За січень-серпень до бюджету сплачено понад365 мільйонів гривень
Платниками Ленінського району м. Дніпропетровська за вісім місяців 2015 року до бюджетів усіх рівнів сплачено 365,03 мільйонів гривень, з них лише у серпні –45,5 мільйонів гривень», – повідомив начальникДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська Віктор Саранцев.
За словами керівника податкової інспекції, до Державного бюджету України суб‘єктами господарювання було перераховано 206,6 мільйонів гривень.
У розрізі основних платежів за вісім місяців цього року забезпечено надходження до державного бюджету податку на додану вартість – понад 133,3 млн. грн., податку на прибуток сплачено 40,7 млн. гривень.
ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська забезпечно 10,5 млн.гривень військового збору на потреби армії
Такі результати досягнуті за вісім місяців цього року завдяки злагодженій співпраці працівників інспекції та платників податків. Кошти, які надходять до бюджету від військового збору, призначені активізувати обороноздатність нашої держави – повідомила перший заступник начальника ДПІ у Ленінському районі м Дніпропетровська Наталія Болдаш.
Військовий збір запроваджено з метою допомоги та покращення матеріально – технічного забезпечення українських військовослужбовців. Крім того, зарахування, утримання та перерахування військового збору до бюджету здійснюється у порядку, встановленому ст. 168 Податкового кодексу України для податку на доходи фізичних осіб. За недотримання законодавчих норм до платників збору застосовується фінансова відповідальність, пеня та адміністративна відповідальність.
Єдинщики збагатили місцеву казну на 31,7 млн гривень
Платники єдиного податку за січень -серпень 2015 року сплатили до бюджету 31,7 млн. гривень єдиного податку.
Зокрема, юридичними особами сплачено до бюджету 7,6 млн. грн. єдиного податку. Понад 24,1 млн. грн. єдиного податку перераховано до місцевої казни фізичними –особами підприємцями.
Понад 264 млн. грн. єдиного внеску надійшло до бюджету
За сім місяців 2015 року суб’єкти господарювання, які перебувають на обліку ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська.
Нагадуємо, Законом України від 8 березня 2015 року №219-VIІІ «Про внесення змін до розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» внесено зміни до критеріїв, що дають право застосовувати понижуючий коефіцієнт при обчисленні єдиного внеску, якщо платником виконуються одночасно такі умови:
база нарахування єдиного внеску в розрахунку на одну застраховану особу в звітному місяці збільшилась на 20 і більше відсотків порівняно з середньомісячною базою нарахування єдиного внеску платника за 2014 рік в розрахунку на одну застраховану особу;
після застосування коефіцієнта середній платіж на одну застраховану особу в звітному місяці складе не менше ніж середньомісячний платіж на одну застраховану особу платника за 2014 рік;
кількість застрахованих осіб у звітному місяці, яким нараховані виплати, не перевищує 200% середньомісячної кількості застрахованих осіб платника за 2014 рік.
Правильно заповнюйте поле «Призначення платежу» при перерахуванні коштів до бюджету
Реквізит «Призначення платежу» платіжного документу заповнюється платником так, щоб надавати повну інформацію про платіж на перерахування коштів отримувачу.
Нагадуємо, що наказом Міндоходів від 22.10.2013 р. № 609 затверджено Порядок заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів.
З метою недопущення випадків невірного заповнення реквізиту розрахункового документу «Призначення платежу» при перерахуванні платежів до бюджету рекомендуємо звернути увагу на необхідність дотримання вимог Порядку, зокрема в частині заповнення всіх розділових знаків та кодів, які містяться у розрахункових документах на здійснення платежів до бюджету.
Кожен вид платежу і кожен код виду сплати слід оформляти окремим платіжним документом У разі заповнення реквізиту платіжного документа «Призначення платежу» з порушенням вимог Порядку № 609 (таким порушенням може вважатися навіть проставлення зайвого пробілу) банк приймає такий документ до виконання, але при цьому вважатиметься, що платник податків сплачує грошове зобов’язання з кодом виду сплати «101», за тим видом бюджетного платежу, на рахунок якого здійснено платіж.
Штрафних санкцій за порушення порядку заповнення «коду виду сплати» не передбачено. У разі несвоєчасної сплати узгодженого податкового зобов’язання (з урахуванням штрафних санкцій за прострочення сплати і нарахованої пені) воно вважається податковим боргом.
Якщо допущена помилка і платіж зараховано не за призначенням сплати, необхідно подати заяву на повернення помилково сплаченої суми. У заяві слід зазначити напрямок перерахування коштів у рахунок погашення грошового зобов’язання за необхідним платежем. Подання такої заяви є обов’язковою умовою для повернення/зарахування помилково перерахованих коштів.
«Тіньова» зарплата на контролі Ленінської ДПІ
Проведення спільної роботи щодо легалізації заробітної плати та зайнятості населення, забезпечення своєчасної виплати заробітної плати працівникам є вагомим джерелом наповнення місцевих бюджетів та одним із пріоритетних напрямів роботиДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська.
Ми не втомлюємося пояснювати суспільству: праця кожного має оцінюватися не тільки достойно, але й офіційно. Кожна гривня податку із заробітної плати, що надійде до бюджету, впливає на забезпечення виплат пенсій сьогоднішнім пенсіонерам, малозабезпеченим сім’ям та найманим працівникам у майбутньому. Громадяни, які і сьогодні продовжують працювати без належного оформлення трудових взаємовідносин, ризикують своїми соціальними гарантіями, втрачають і страховий стаж і будь-які права у разі конфлікту з роботодавцем. Тож будьте свідомими!
Шановні платники!
Дніпропетровська обласна державна адміністрація (далі-облдержадміністрація) та підпорядковані їй структури щороку закуповують товарів та послуг на кілька мільярдів гривень, а Ваше підприємство їх виробляє та продає.
З вересня 2015 року облдержадміністрація почала проводити дотендерні, закупівлі через електронну систему ProZorro. Ця система проста та зручна.
Через ProZorro працюють вже більш ніж 200 установ, підпорядкованих адміністрації. Вам тепер не треба бігати з кабінету до кабінету та передавати папери. Треба лише зареєструватися на спеціальному сайті www.prozorro.org та обрати систему, за якою будете співпрацювати з бюджетною установою. Ознайомитися з принципами роботи ProZorro можна за посиланням: youtu.be/S9gvc1ESads.
Якщо Ви хочете дізнатися, як у простий спосіб отримати замовлення від державної установи, облдержадміністрація запрошує Вас на спеціальний тренінг. Заняття відбудуться 17 вересня о 14.00 у приміщенні Дніпропетровської обласної державної адміністрації. Записатися можна за телефоном: (097)791–93–91 та за допомогою електронної пошти [email protected].
Система ProZorro відкрита для всіх, хто воліє працювати чесно та прозоро. ProZorro робить процес придбання товарів та послуг відкритим, адже перевірити угоду може будь-який українець у будь-якому куточку країни. З 2016 року у систему ProZorro планується перевести всі бюджетні закупівлі, у тому числі й тендерні.
Підприємці ІІ та ІІІ групи єдиного податку повинні постійно контролювати обсяг своїх доходів
У разі перевищення платниками єдиного податку II та III групи в календарному році обсягу доходу 1 млн. грн. обов’язковим стає застосування РРО.
Повідомляємо, що таким платникам єдиного податку ІІІ групи (фізичні особи-підприємці) необхідно врахувати цю інформацію, оскільки вже з 1 жовтня 2015 року вони зобов’язані при здійсненні своєї господарської діяльності застосовувати РРО, або перейти на використання виключно безготівкових розрахунків.
Водночас, платники єдиного податку ІІ групи (фізичні особи-підприємці) у разі перевищення обсягу доходу 1 млн. грн. у 2015 році (незалежно від місяця, у якому відбулося таке перевищення) зобов’язані з 01.01.2016 при провадженні своєї господарської діяльності розпочати застосування РРО.
До початку роботи працівника необхідно подати до органу ДФС повідомлення про прийняття його на роботу
До початку роботи працівника за укладеним трудовим договором власник підприємства, установи, організації або фізична особа повинна подати до територіальних органів Державної фіскальної служби за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування повідомлення про прийняття такого працівника на роботу.
Інформація, що міститься в повідомленні про прийняття працівника на роботу, уноситься до реєстру страхувальників і реєстру застрахованих осіб відповідно до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».
Форма повідомлення про прийняття працівника на роботу затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 17.06.2015 р. № 413.
Щодо особливостей оподаткування господарських товариств, у статутному капіталі яких є корпоративні права держави
Державна фіскальна служба України надала роз’яснення щодо особливостей оподаткування господарських товариств, у статутному капіталі яких є корпоративні права держави.
Лист ДФС України від 26.08.2015 № 31684/7/99-99-15-02-02-17 «Щодо особливостей оподаткування господарських товариств, у статутному капіталі яких є корпоративні права держави» розміщено на веб-порталі ДФС (http://sfs.gov.ua/podatki-ta-zbori/zagalnoderjavni-podatki/podatok-na-pributok-pidpri/listi-dps/212416.html).
Про особливості перерахування зайво зарахованих коштів з електронного рахунку платника
У рамках системи електронного адміністрування податку на додану вартість (далі – СЕА) для платників податку передбачено механізм повернення суми коштів з електронного рахунку платника, відкритого в Казначействі для роботи в СЕА (далі – електронний рахунок), до бюджету чи на його поточний рахунок.
Цей механізм не розповсюджується на додатковий електронний рахунок, відкритий для сільськогосподарських підприємств, що обрали спеціальний режим оподаткування відповідно до статті 209 Податкового кодексу України.
Так, відповідно до підпункту 2001.6. статті 2001 Податкового кодексу України у разі, якщо на дату подання податкової декларації з податку на додану вартість сума коштів на електронному рахунку платника податку перевищує суму, що підлягає перерахуванню до бюджету відповідно до поданої декларації (далі – зайво зараховані кошти), платник податку має право подати до контролюючого органу у складі такої податкової декларації заяву, відповідно до якої такі кошти підлягають перерахуванню:
а) або до бюджету в рахунок сплати податкових зобов'язань з податку;
б) або на поточний рахунок такого платника податку, реквізити якого платник зазначає в заяві, у сумі залишку коштів, що перевищує суму податкового боргу з податку та суму узгоджених податкових зобов'язань з податку.
При цьому перерахування коштів на поточний рахунок платника може здійснюватися у разі відсутності перевищення суми податку, зазначеної у податкових накладних, складених у звітному періоді та зареєстрованих у Єдиному реєстрі податкових накладних, над сумою податкових зобов'язань з податку за операціями з постачання товарів/послуг, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість у такому звітному періоді (п. 200¹.5 ст.200 Податкового кодексу України).
Податкову звітність поштою можна подавати на п'ять днів довше
Платники податків, які звітують по пошті, тепер можуть подавати звітність не пізніше, ніж за п'ять днів до закінчення граничного строку подання податкової декларації. Відповідні зміни, передбачені Законом про зниження податкового тиску від 17.07.2015 р. № 655-VIII, набрали чинності з 1 вересня 2015 року.
Ще одна зміна стосується подання в довільній формі доповнення до декларації, яка на думку платника податку збільшує або зменшує його податкові зобов'язання, всупереч нормам ПКУ з такого податку чи збору. В п. 46.4 ПКУ додані уточнення про те, що платник податків, для якого Податковим кодексом встановлено обов'язок подання звітності в електронній формі, подає таке доповнення в електронному вигляді.
ЄСВ при виплатах працівникам профспілок
Якщо профспілкова організація здійснює виплати незвільненим головам профспілкових організацій та іншим особам, які займають виборні профспілкові посади, тобто не перебувають у трудових відносинах з підприємством (є позаштатними), ЄСВ на зазначені виплати не нараховується і не утримується.
При цьому якщо профспілкова організація сплачує своїм працівникам заробітну плату або здійснює виплату фізичним особам винагороди за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами, така організація нараховує та утримує ЄСВ на загальних підставах.
Про це фахівці ГФСУ повідомили в листі від 12.08.2015 р. № 17042/6/99-99-17-03-03-15.
Чи може громадська організація здійснювати підприємницьку діяльність?
У листі від 10.08.2015 р. № 16782/6/99-99-19-02-02-15 податківці відзначили, що громадська організація має право вести підприємницьку діяльність та отримувати дохід від неї. Тим не менш такий дохід не може бути розподілений між засновниками та членами громадської організації і повинен бути спрямований виключно на досягнення мети громадської організації.
Якщо непідприємницька організація є громадським об'єднанням, створеним з урахуванням вимог Закону № 4572, така організація може скористатися правом для отримання статусу неприбуткової організації згідно з положеннями пп. 133.1.1 ПКУ за умови, що метою її діяльності не може бути одержання і розподіл прибутку серед засновників, членів органів управління, інших пов'язаних з ними осіб, а також серед працівників таких організацій.
Змінено порядок надання податкових консультацій
З 1 вересня набрали чинності зміни до Податкового кодексу, внесені Закон України від 17.07.2015 р. № 655-VIII щодо порядку надання податкових консультацій. Відтак консультації, крім узагальнюючих, надаються:
– в усній формі – контролюючими органами;
- у письмовій або електронній формі – контролюючими органами в Автономній Республіці Крим, містах Києві та Севастополі, областях, міжрегіональними територіальними органами, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, та підлягають обов’язковому розміщенню на сайті контролюючого органу, який надав консультацію, протягом 10 календарних днів після дня їх надання без зазначення найменування (прізвища, ім’я, по батькові) платника податків та його податкової адреси.
- Повноваження з надання узагальнюючих податкових консультацій передано Міністерству фінансів України, яке проводитиме періодичне узагальнення індивідуальних податкових консультацій та їх оприлюднення, у т. ч. на офіційному веб-сайті Мінфіну, протягом 5 календарних днів з дати затвердження.
- Також, платники податків отримали право оскаржити до суду наказ про затвердження узагальнюючої податкової консультації чи надану йому індивідуальну податкову консультацію як правовий акт індивідуальної дії, викладені в письмовій або електронній формі, що, на думку такого платника податків, суперечать нормам або змісту відповідного податку чи збору.
- Скасування судом наказу про затвердження узагальнюючої податкової консультації чи індивідуальної податкової консультації є підставою для надання нової податкової консультації з урахуванням висновків суду. Протягом 30 календарних днів із дня набрання законної сили рішенням суду про скасування наказу про затвердження узагальнюючої податкової консультації чи індивідуальної податкової консультації Мінфін або орган ДФС з урахуванням висновків суду зобов’язані опублікувати узагальнюючу податкову консультацію або надати платнику податків індивідуальну податкову консультацію.
Приєднуйтесь до електронного звітування
Нагадуємо платникам про можливість відзвітувати до органів державної фіскальної служби в електронному вигляді.
Серед основних переваг подання звітності в електронному вигляді варто виділити економію робочого часу, оперативне відстеження змін до форм звітності, уникнення черг при поданні звітності тощо.
Необхідними умовами для платника податків, який виявив бажання подавати податкову звітність в електронному вигляді, є наявність:
– комп’ютера з операційною системою Windows із доступом до мережі Інтернет;
– спеціалізованого програмного забезпечення для формування, підписання та подання податкової звітності до органів ДФС;
– чинних посилених сертифікатів ключів електронного цифрового підпису посадових осіб, які підписують звітність, що слугує аналогом власноручного підпису в електронному вигляді, який забезпечує цілісність документів, конфіденційність, достовірність даних та ідентифікацію особи, яка відправила документ.
Щоб розпочати подання податкової звітності в електронній формі платнику податків необхідно укласти договір «Про визнання електронних документів» з територіальними органами фіскальної служби.
Інформацію про безкоштовне програмне забезпечення, яке можна використовувати при формуванні та підписанні звітності та з повним переліком необхідних реєстраційних документів (зразками їх заповнення) для кожної категорії платників податків та іншою корисною інформацією можна ознайомитися на офіційному сайті АЦСК ІДД ДФС України
Чи можливо отримати ЕЦП через мережу Інтернет без особистої присутності платника?
Процедура отримання послуг електронного цифрового підпису від Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту Державної фіскальної служби України (далі – АЦСК ІДД) не передбачає можливість реєстрації заявників через мережу Інтернет.
Відповідно до вимог Регламенту Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту заявник, або його довірена особа, мають бути особисто присутніми під час процедури реєстрації.
Детальну інформацію щодо процедури реєстрації можна переглянути на офіційному інформаційному ресурсі АЦСК ІДД за посиланням: у розділі «Реєстрація користувачів».