25 вересня - останній день подання відомостей про кінцевого бенефіціарного власника
Не пізніше 25 вересня 2015 року юридичні особи зобов’язані подати держреєстратору відомості про свого кінцевого бенефіціарного власника (контролера), у тому числі про кінцевого бенефіціарного власника (контролера) їх засновника (учасника), якщо засновником є юридична особа, або про відсутність такого власника (контролера).
Зверніть увагу, що відомості не подають юрособи, до реєстраційної картки яких не вноситься інформація про кінцевого бенефіціарного власника (контролера), а також юрособи, засновниками (учасниками) яких є виключно фізичні особи, якщо такі фізособи і є бенефіціарними власниками (контролерами) такої юридичної особи (п. 2 розд. ІІ Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення кінцевих вигодо одержувачів юридичних осіб та публічних діячів» від 14 жовтня 2014 р. №1701-VII, зі змінами та доповненнями).
За невиконання встановлених Законом норм, тобто за ненадання юридичною особою державному реєстратору відомостей про свого кінцевого вигодоодержувача встановлена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Повідомлення про прийняття працівника на роботу до податкової можна подати в електронному вигляді
Повідомлення про прийняття працівника на роботу подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою до територіальних органів Державної фіскальної служби за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором.
Повідомлення подається в такі способи:
- засобами електронного зв'язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу та електронного підпису;
- на паперових носіях разом з копією в електронній формі;
- на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п'ятьма особами.
Порядок та форму повідомлення про прийняття працівника на роботу затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 р. №413.
Звертаємо увагу, що Державною фіскальною службою України розроблено спеціалізоване клієнтське програмне забезпечення для формування та подання звітності до «Єдиного вікна подання електронної звітності» (за версією, чинною на дату подання повідомлення), яке розповсюджується на безоплатній основі і розміщене в розділі «Платникам податків про електронну звітність» на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України.
В даному програмному забезпеченні платникам надана можливість сформувати Повідомлення про прийняття працівника на роботу, накласти електронно-цифровий підпис та направити його до Єдиного вікна податкової звітності.
Додатково повідомляємо, що повідомлення про прийняття працівника на роботу, надані до територіальних органів Державної фіскальної служби не за місцем обліку роботодавця або не за встановленою формою вважаються такими, що не подавалися.
Застосування спрощеної системи оподаткування має обмеження щодо видів діяльності
Здійснюючи певні види діяльності, підприємці не можуть застосовувати спрощену систему оподаткування, - звертають увагу фахівці ДПІ у Кіровському районі м Дніпропетровська .
Зокрема, не можуть бути платниками єдиного податку першої - третьої груп:
- суб’єкти господарювання (фізичні особи - підприємці), які здійснюють:
1) діяльність з організації, проведення азартних ігор, лотерей (крім розповсюдження лотерей), парі (букмекерське парі, парі тоталізатора);
2) обмін іноземної валюти;
3) виробництво, експорт, імпорт, продаж підакцизних товарів (крім роздрібного продажу паливно-мастильних матеріалів в ємностях до 20 літрів та діяльності фізичних осіб, пов’язаної з роздрібним продажем пива та столових вин);
4) видобуток, виробництво, реалізацію дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, у тому числі органогенного утворення (крім виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння);
5) видобуток, реалізацію корисних копалин, крім реалізації корисних копалин місцевого значення;
6) діяльність у сфері фінансового посередництва, крім діяльності у сфері страхування, яка здійснюється страховими агентами, визначеними Законом України ”Про страхування”, сюрвейєрами, аварійними комісарами та аджастерами, визначеними розд. III ПКУ;
7) діяльність з управління підприємствами;
8) діяльність з надання послуг пошти (крім кур’єрської діяльності) та зв’язку (крім діяльності, що не підлягає ліцензуванню);
9) діяльність з продажу предметів мистецтва та антикваріату, діяльність з організації торгів (аукціонів) виробами мистецтва, предметами колекціонування або антикваріату;
10) діяльність з організації, проведення гастрольних заходів;
- фізичні особи - підприємці, які здійснюють технічні випробування та дослідження (група 74.3 КВЕД ДК 009:2005), діяльність у сфері аудиту;
- фізичні особи - підприємці, які надають в оренду земельні ділянки, загальна площа яких перевищує 0,2 гектара, житлові приміщення та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 100 квадратних метрів, нежитлові приміщення (споруди, будівлі) та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 300 квадратних метрів;
- страхові (перестрахові) брокери, банки, кредитні спілки, ломбарди, лізингові компанії, довірчі товариства, страхові компанії, установи накопичувального пенсійного забезпечення, інвестиційні фонди і компанії, інші фінансові установи, визначені законом; реєстратори цінних паперів;
- фізичні особи - нерезиденти;
- суб’єкти господарювання, які на день подання заяви про реєстрацію платником єдиного податку мають податковий борг, крім безнадійного податкового боргу, що виник внаслідок дії обставин непереборної сили (форс-мажорних обставин).
У випадку пошкодження електронного ключа варто пройти процедуру повторної реєстрації
Якщо підписувач, фізична особа-підприємець чи юридична особа, втратив (пошкодив) особистий ключ або забув пароль захисту особистого ключа, то він повинен звернутися до представництва АЦСК ІДД, - наголошують фахівці ДПІ у Кіровському районі м Дніпропетровська.
Для цього користувач послуги повинен звернутися в Центр обслуговування платників податків або в представництво АЦСК ІДД, в якому отримував послугу електронного цифрового підпису та повторно пройти процедуру реєстрації з повним пакетом реєстраційних документів.
Також одночасно потрібно подати заяву на скасування посиленого сертифіката для відповідної категорії платника податків, перелік яких визначено у розділі 5 Регламенту АЦСК ІДД.
Податкові зобов’язання з ПДВ сплачуємо на електронний рахунок
ДПІ у Кіровському районі м Дніпропетровська нагадує, що для реєстрації податкових накладних в єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) платник податку повинен мати достатню суму податкового кредиту, підтверджену зареєстрованими в ЄРПН «вхідними» податковими накладними, сплатою ПДВ при імпорті товарів або (за недостатності таких сум) коштів на його рахунку в системі електронного адміністрування ПДВ. Тобто, на рахунки в системі електронного адміністрування ПДВ платники податку зараховують кошти в сумах, необхідних для збільшення розміру суми, що надає право для реєстрації в ЄРПН податкових накладних/розрахунків коригування.
Крім того на такі електронні рахунки платники податку самостійно зараховують кошти з власних поточних рахунків у сумах, необхідних для сплати до бюджету узгоджених податкових зобов’язань з цього податку, задекларованих ними в податковій звітності з ПДВ.
Поповнення електронного рахунку платника ПДВ за рахунок інших джерел, наприклад, з поточних рахунків інших осіб, не передбачено.
Бухгалтеру на замітку: збільшено вартісний критерій для основних засобів
З 1 вересня 2015 року збільшено вартісний критерій для віднесення матеріальних активів до основних засобів, а саме з 2500 гривень до 6000 гривень.
Основні засоби – це матеріальні активи, у тому числі запаси корисних копалин наданих у користування ділянок надр (крім вартості землі, незавершених капітальних інвестицій, автомобільних доріг загального користування, бібліотечних і архівних фондів, матеріальних активів, вартість яких не перевищує 6000 гривень, невиробничих основних засобів і нематеріальних активів).
При цьому, такі основні засоби призначаються платником податку для використання у господарській діяльності, їх вартість поступово зменшується у зв'язку з фізичним або моральним зносом і очікуваний строк корисного використання (експлуатації) яких з дати введення в експлуатацію становить понад один рік (або операційний цикл, якщо він довший за рік).
Вказані зміни внесені у підпункт 14.1.138 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України Законом України від 17.07.2015 року № 655-VIII „Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зменшення податкового тиску на платників податків”.
Зміни в порядку нарахування пені та штрафних (фінансових) санкцій
Законом України від 17 липня 2015 року № 655-VIII „Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зменшення податкового тиску на платників податків” (далі – Закон № 655), який набрав чинності з 01.09.2015, були внесені зміни до Податкового кодексу України (далі – Кодекс), зокрема, стосовно порядку нарахування пені при самостійному виявлені платником податку помилок та щодо штрафних (фінансових) санкцій.
Так, завдяки доповненню ст. 129 Кодексу пунктом 129.9, у разі внесення змін до податкової звітності внаслідок самостійного виявлення платником податку помилок відповідно до статті 50 цього Кодексу пеня, передбачена цією статтею, не нараховується, якщо зміни до податкової звітності внесені протягом 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного цим Кодексом.
Закон № 655, шляхом доповнення підрозділу 10 розділу XX „Перехідні положення” Кодексу пунктом 35, тимчасово, до 31 грудня 2016 року включно, скасовує платникам податків, обсяг доходів та/або операцій яких за попередній (звітний) рік складав менше 20 млн. грн., штрафні (фінансові) санкції, нараховані на суму податкового зобов'язання, яку платник податків сплатив без оскарження податкового повідомлення-рішення в терміни, визначені цим Кодексом. Нараховані штрафні (фінансові) санкції скасовуються протягом 10 днів з дня сплати такого податкового зобов'язання у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику. Зазначена норма не застосовується у разі повторного протягом року визначення контролюючим органом суми податкового зобов'язання з одного й того самого податку або збору. При цьому у разі скасування штрафної санкції відповідне сплачене податкове зобов'язання не підлягає подальшому оскарженню.
Більше 460 громадян отримали реєстраційний номер
Протягом січня-вересня поточного року ДПІ у Кіровському районі м Дніпропетровська в державному реєстрі зареєстровано 460 облікові картки.
Крім того, 8 громадян скористалися своїм правом і внесли відмітки до паспортів фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це орган ДФС.
Нагадаємо, реєстраційний номер облікової картки платника податків (реєстраційний номер) використовується органами державної влади та органами місцевого самоврядування, юридичними особами незалежно від організаційно-правових форм, включаючи установи Національного банку України, банки та інші фінансові установи, біржі, особами, які провадять незалежну професійну діяльність, фізособами-підприємцями, а також фізичними особами в усіх документах, які містять інформацію про об’єкти оподаткування або про сплату податків.
Відповідно фізичні особи у випадках, передбачених законодавством, мають пред’явити паспорт та надати документальне підтвердження реєстраційного номера.
Всім платникам ПДВ отримувати витяг із Реєстру не обов'язково
Адже дані із Реєстру щоденно оприлюднюються на офіційному веб-порталі ДФС (www.sfs.gov.ua). За запитом в електронній формі платнику ПДВ можуть бути надані довідки із Реєстру про реєстрацію його контрагентів як платників ПДВ. Окрім того, платник ПДВ може отримати витяг із Реєстру в електронному вигляді.
ДПІ у Кіровському районі м Дніпропетровська повідомляє, оперативно отримати дані із Реєстру можна за допомогою таких пошукових електронних сервісів на офіційному веб-порталі ДФС:
рубрика "Дані реєстру платників ПДВ" - дані з Реєстру із зазначенням дати податкової реєстрації, індивідуального податкового номера та терміну дії реєстрації платника ПДВ, у тому числі дані з реєстру суб'єктів спеціального режиму оподаткування із зазначенням переліку видів діяльності сільськогосподарського підприємства, на які поширюється дія спеціального режиму оподаткування ПДВ;
рубрика "Анулювання реєстрації платників ПДВ" - інформація про осіб, реєстрацію яких як платників ПДВ анульовано, із зазначенням дати анулювання, причин та підстав для анулювання реєстрації.
Додамо, до 19.11.2014р. як витяги з Реєстру могли застосовуватись свідоцтва про реєстрацію платника ПДВ. На сьогодні у випадках, коли законодавство передбачає надання особою витягу з Реєстру чи його копії, копії свідоцтва про реєстрацію платника ПДВ чи іншого документального підтвердження факту реєстрації платником ПДВ, має надаватись чинний витяг з Реєстру. Зазначимо, порядок отримання платником ПДВ витягу з Реєстру визначений пунктом 7.6 розділу VII Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість.
Щодо цільового використання коштів, що акумульовані сільськогосподарськими підприємствами на спеціальних рахунках
ДПІ у Кіровському районі м Дніпропетровська інформує, що Державна фіскальна служба України у листі від 11.09.2015 р. № 33835/7/99-99-19-03-01-17 надала роз’яснення щодо цільового використання коштів, що акумульовані с/г підприємствами на спеціальних рахунках. Зокрема, у листі зазначається, що кошти, перераховані платником податку зі спеціального рахунку, відкритому у банку або органі, який здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, на основний або додатковий електронний рахунок, з метою збільшення реєстраційної суми, вважаються такими, що використані не на виробничі цілі, тобто використані не за цільовим призначенням, та підлягають стягненню до бюджету відповідно до пункту 123.2 статті 123 Кодексу із застосуванням відповідних штрафних санкцій.
Камеральній перевірці підлягає вся податкова звітність
Відповідно до пункту 75.1 статті 75 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.
Камеральною вважається перевірка, яка проводиться у приміщенні контролюючого органу виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях (розрахунках) платника податків, та даних системи електронного адміністрування ПДВ (даних Держказначейства, даних Єдиного реєстру податкових накладних та даних митних декларацій).
Камеральна перевірка проводиться посадовими особами контролюючого органу без будь-якого спеціального рішення керівника такого органу або направлення на її проведення. Камеральній перевірці підлягає вся податкова звітність суцільним порядком. Згода платника податків на перевірку та його присутність під час проведення камеральної перевірки не обов'язкова.
У 2015 та 2016 роках п.3 розділу II Прикінцевих положень Закону України від 28.12. 2014 року №71 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» (далі - Закон № 71) встановлені певні обмеження щодо проведення перевірок контролюючими органами, а саме: перевірки підприємств, установ та організацій з обсягом доходу до 20 мільйонів гривень за попередній календарний рік здійснюються контролюючими органами виключно з дозволу Кабінету Міністрів України, за заявкою суб'єкта господарювання щодо його перевірки, згідно з рішенням суду або вимогами Кримінального процесуального кодексу України.
Постановою Кабінету Міністрів України і Національного банку України від 11 березня 2015 року №99 затверджено План заходів на 2015 рік із запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення, яким зобов’язано Державну фіскальну службу України забезпечити здійснення протягом року заходів;
щодо виявлення та припинення протиправної діяльності «конвертаційних центрів» і підприємств з ознаками фіктивності, задіяних у легалізації (відмиванні) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванні тероризму, а також заходів з припинення їх діяльності;
у межах повноважень для виявлення фактів приховування чи маскування незаконного походження доходів, визначення джерел їх походження,
місцезнаходження і способів переміщення, напрямів використання (зокрема для провадження підприємницької, інвестиційної, іншої господарської та благодійної діяльності, здійснення розрахункових і кредитних операцій), а також пошуку, арешту та конфіскації таких доходів;
щодо виявлення фактів переміщення товарів, готівкових та безготівкових коштів, розрахункових документів, інших валютних цінностей, культурних цінностей, дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння та виробів з них, які можуть використовуватися з метою легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансування тероризму.
З огляду на викладене, вся податкова звітність платників податків - юридичних осіб підлягає камеральній перевірці суцільним порядком за кожний звітний (податковий) період.