Як правильно зареєструвати підприємницьку діяльність?

2015-09-12 17:29 Подобається

Державна податкова інспекція у м. Черкасах звертає увагу громадян, які займаються підприємницькою діяльністю без належної державної реєстрації, що цим вони порушують чинне законодавство України. Для здійснення підприємницької діяльності у правовому полі необхідно провести державну реєстрацію за місцем проживання в місцевих органах виконавчої влади – Державного реєстратора.

У м. Черкасах така реєстрація проводиться за адресою: вул. Благовісна. Для реєстрації приватним підприємцем необхідно надати такі документи:

- паспорт (оригінал та копія);

- заповнена реєстраційна картка (Форма №10) на проведення державної реєстрації фізичної особи-підприємця;

- довідка про присвоєння реєстраційного номеру облікової картки платника податків (ідентифікаційний номер).

Відразу після проведення державної реєстрації приватному підприємцю необхідно звернутись до Державної податкової інспекції у м. Черкасах для обрання системи оподаткування, згідно з якою сплачуватимуться податки та збори.

Для зручності платників, фахівці Державної податкової інспекції у м. Черкасах здійснюють взяття на облік новостворених суб’єктів господарювання протягом 1 дня – у день надходження в електронному вигляді відомостей із Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців про державну реєстрацію юридичних oci6, фізичних oci6 - підприємців (далі - ЄДР) або документів, що подані до органів ДФС.

Приватні підприємці можуть здійснювати підприємницьку діяльність за такими системами оподаткування (на їх вибір) :

1. Загальна система: необмежена кількість працівників, всі види діяльності без обмежень, сплачується 15 – 20% ПДФО від отриманого чистого доходу, сплачується 34,7% ЄСВ від отриманого чистого доходу, обсяг виручки від реалізації – необмежений.

2. Спрощена система – єдиний податок. Платники єдиного податку поділяються на 3 групи:

І група – підприємець працює самостійно без найманих працівників, здійснюють виключно роздрібний продаж товарі з торговельних місць на ринках або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг виручки за календарний рік – не перевищує 300 тис. грн., сплачує щомісячно до 20 числа фіксовану ставку єдиного податку (121,80 грн.). РРО не потрібен;

ІІ група – найманих працівників до 10 осіб, обсяг виручки за календарний рік – до 1,5 млн. грн., сплачує щомісячно до 20 числа фіксовану ставку єдиного податку (243,60 грн.);

ІІІ група – необмежена кількість найманих працівників, обсяг виручки за календарний рік – до 20 млн. грн., сплачує протягом 10 календарних днів після граничного строку подання податкової декларації за податковий (звітний) квартал 2% - у разі сплати ПДВ та 4% - у разі включення ПДВ до складу єдиного податку.

У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1 млн. гривень платники 2 та 3 груп повинні застосовувати РРО з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом дії свідоцтва платника єдиного податку.

Також сплачується щомісячно єдиний соціальний внесок у сумі 34,7% від мінімальної заробітної плати (422,65 грн.) в 2015 році (пенсіонери за віком та інваліди – не сплачують).

За детальнішою інформацією з питань оподаткування звертатись за адресою: м. Черкаси, вул. Хрещатик 235, або за тел. 45-34-27, 32-11-27.

Державна податкова інспекція у м. Черкасах

Коментарі (0)

Додати смайл! Залишилося 3000 символів
Додати новини
Реклама

Опитування

Ви підтримуєте виселення з Печерської лаври московської церкви?

Реклама