ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська повідомляє:

2015-09-12 17:30 Подобається

ДО УВАГИ ПЛАТНИКІВ ! З 15 вересня 2015 року змінюються реквізити рахунків з ЄСВ

ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська повідомляє, що з 15.09.2015 року змінюються реквізити рахунків для зарахування надходжень по єдиному внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у 2015 році.

Разом з тим повідомляємо, що рахунки , відкриті на ім’я територіальних органів Пенсійного фонду України та територіальних органів Міндоходів, залишаються відкритими. З використанням програмного забезпечення кошти єдиного внеску, спрямовані з 15 вересня 2015 року на рахунки територіальних органів Пенсійного фонду України або територіальних органів Міндоходів, в автоматичному режимі будуть перераховуватись на відповідні рахунки територіальних органів ДФС.

За додатковою інформацією необхідно звертатися до ДПІ за своїм місцем реєстрації як платника податків.

Перелік рахунків, що будуть відкриті з 15.09.2015 знаходяться на суб-сайті ГУ ДФС у Дніпропетровську області (sumy.sfs.gov.ua) в розділі«Бюджетні рахунки».

Окремі питання проведення документальних перевірок роз’яснили у ДФС України

ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська повідомляє, що у зв'язку з набранням з 1 вересня 2015 року чинності Законом України від 17 липня 2015 року № 655-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо зменшення тиску на платників податків» Державна фіскальна служба України листом 28.08.2015 р. N 32067/7/99-99-22-04-02-17 роз’яснила окремі питання проведення документальних перевірок.

Серед запитань, особливості прийняття податкових повідомлень-рішень за результатами перевірок, проведених за визначених підпунктом 78.1.11 пункту 78.1 статті 78 Кодексу обставин, у зв’язку з наявністю кримінального провадження щодо кримінального правопорушення стосовно посадової особи (посадових осіб) платника, прийняття податкових повідомлень-рішень за результатами документальних перевірок щодо дотримання законодавства з питань державної митної справи, зміни форми податкового повідомлення-рішення, зміни, відповідно до яких посилено вимоги щодо складання наказу про проведення перевірки та інформація яку слід врахувати, у зв’язку з тим, що Законом N 655 доповнено статтю 79 розділу ІІ Кодексу новим пунктом 79.5, згідно з яким за наявності письмового звернення платника податків замість невиїзної документальної перевірки може проводитися документальна виїзна перевірка.

Виїжджаєте за кордон - не забудьте подати декларацію

ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська звертає увагу бажаючих виїхати за територію України на те, що громадяни - резиденти, які перетинають кордон з метою переселення та проживання в іншій країні, зобов’язані подати до територіального органу Державної фіскальної служби України за місцем свого проживання декларацію про майновий стан і доходи. Така декларація подається не пізніше 60 календарних днів, що передують виїзду.

Обов’язок щодо подання податкової декларації платниками податку-резидентами, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, визначено п.179.3 ст.179 Податкового кодексу України. Декларація громадянами складається за формою, затвердженою наказом Міндоходів від 11.12.2013 № 793 "Про затвердження форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи" та заповнюється у відповідності до наведеної інструкції.

У свою чергу, орган ДФС після надходження такої декларації зобов’язаний перевірити визначене податкове зобов’язання, сплату належної суми податку (при наявності) і видати довідку про таку сплату та про відсутність податкових зобов’язань.

Мешканцям району адміністративну послугу по наданню зазначеної довідки пропонує Центр обслуговування платників ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська.

Звертаємо увагу фізичних осіб - платників податку - резидентів, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, що довідка дійсна протягом 60 календарних днів з дати її видачі за наявності документа, що посвідчує особу.

Обираємо добровільне пенсійне страхування

У ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська укладено 64 договора про добровільну участь у системі загально- обов’язкового державного соціального страхування.

Нагадаємо, що відповідно до статті 10 Закону України від 08.07.2010 №2464-VI ( із змінами та доповненями) «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» скористатися правом на добровільне соціальне страхування мають право особи, які досягли 16-річного віку та не належать до платників єдиного внеску, визначених пунктами 2-14 частини першої статті 4 цього Закону, іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають або працюють в Україні, громадяни України, які працюють або постійно проживають за межами України, якщо інше не встановлено міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, а також особи - члени фермерського господарства, або особистого селянського господарства.

З такими громадянами укладається договір про добровільне соціальне страхування. Період, за який такими особами буде сплачено єдиний внесок, зараховуватиметься до страхового стажу та буде враховуватися при визначенні розміру пенсії.

Для укладання відповідного договору мешканцям Кіровського району необхідно звернутися до Центру обслуговування платників за адресою: м.Дніпропетровськ , вул. Горького ,22

Шановні платники!

Дніпропетровська обласна державна адміністрація (далі-облдержадміністрація) та підпорядковані їй структури щороку закуповують товарів та послуг на кілька мільярдів гривень, а Ваше підприємство їх виробляє та продає.

З вересня 2015 року облдержадміністрація почала проводити дотендерні, закупівлі через електронну систему ProZorro. Ця система проста та зручна.

Через ProZorro працюють вже більш ніж 200 установ, підпорядкованих адміністрації. Вам тепер не треба бігати з кабінету до кабінету та передавати папери. Треба лише зареєструватися на спеціальному сайті www.prozorro.org та обрати систему, за якою будете співпрацювати з бюджетною установою. Ознайомитися з принципами роботи ProZorro можна за посиланням: youtu.be/S9gvc1ESads.

Якщо Ви хочете дізнатися, як у простий спосіб отримати замовлення від державної установи, облдержадміністрація запрошує Вас на спеціальний тренінг. Заняття відбудуться 17 вересня о 14.00 у приміщенні Дніпропетровської обласної державної адміністрації. Записатися можна за телефоном: (097)791–93–91 та за допомогою електронної пошти [email protected].

Система ProZorro відкрита для всіх, хто воліє працювати чесно та прозоро. ProZorro робить процес придбання товарів та послуг відкритим, адже перевірити угоду може будь-який українець у будь-якому куточку країни. З 2016 року у систему ProZorro планується перевести всі бюджетні закупівлі, у тому числі й тендерні.

Новий порядок надання податкових консультацій

ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська повідомляє, що письмові роз’яснення або консультування в електронній формі надаються Державною фіскальною службою України, Головними управліннями ДФС України в областях, міжрегіональними територіальними органами ДФСУ та протягом 10 календарних днів після дня їх надання підлягають обов'язковому розміщенню на сайті контролюючого органу, який надав консультацію, без зазначення найменування (прізвища, ім'я, по батькові) платника податків та його податкової адреси.

З 1 вересня поточного року податкова консультація, надана в письмовій або електронній формі, обов'язково повинна містити опис питань, що порушуються платником податків, з урахуванням фактичних обставин, вказаних у зверненні платника податків, обґрунтування застосування норм законодавства та висновок з питань практичного використання окремих норм податкового законодавства.

Платник податків може оскаржити до суду податкові консультації, які, на думку такого платника податків, суперечать нормам або змісту відповідного податку чи збору. Якщо судом узагальнююча або індивідуальна податкові консультації будуть скасовані, нові роз’яснення норм податкового законодавства з урахуванням висновків суду надаються у термін 30 календарних днів із дня набрання законної сили рішенням суду.

Про особливості сплати транспортного податку у разі зміни власника

У разі переходу права власності на об’єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом звітного року податок обчислюється попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначений об’єкт оподаткування, а новим власником - починаючи з місяця, в якому він набув право власності на цей об’єкт.

Порядок обчислення суми транспортного податку у разі зміни власника об’єкта оподаткування (легкового автомобіля) регулюється підпунктом 267.6.5 пункту 267.6 статті 267 Податкового кодексу.

Так, контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

Підпунктом 267.6.6 пункту 267.6 статті 267 Податкового кодексу визначено, що за об’єкти оподаткування, придбані протягом року, податок сплачується пропорційно кількості місяців, які залишилися до кінця року, починаючи з місяця, в якому проведено реєстрацію транспортного засобу.

Щодо об’єктів оподаткування, придбаних протягом року юридичною особою, то такий платник податку повинен надати контролюючому органу за місцем реєстрації об’єкта оподаткування декларацію протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об’єкт. При цьому транспортний податок сплачується, починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт.

ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська нагадує, що об’єктом оподаткування транспортним податком є легкові автомобілі, які використовувались до 5 років і мають об’єм циліндрів двигуна понад 3000 куб. см.

Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 тисяч гривень за кожен легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування.

Транспортний податок сплачується:

- фізичними особами - протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;

- юридичними особами - авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються у річній податковій декларації.

Кіоск, палатка тощо: чи буде підприємець платником земельного податку?

Відповідно до ст. 206 Земельного кодексу України використання землі в Україні є платним. Плата за землю - це обов’язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності (п.п. 14.1.147 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі – ПКУ)).

Згідно із статтею 269, 270 ПКУ платниками земельного податку є, зокрема, власники земельних ділянок та землекористувачі, а об’єктами оподаткування - земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні.

Підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру (п. 286.1 ст. 286 ПКУ).

Нагадаємо, що тимчасова споруда торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності - це одноповерхова споруда, що виготовляється з полегшених конструкцій з урахуванням основних вимог до споруд, визначених технічним регламентом будівельних виробів, будівель і споруд, і встановлюється тимчасово, без улаштування фундаменту.

Розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності здійснюється в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади з питань будівництва, містобудування та архітектури.

Відповідно до наказу Міністерства регіонального розвитку будівництва та житлово-комунального господарства України від 21.10.2011 № 244 «Про затвердження Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності» (далі - Порядок) підставою для розміщення тимчасової споруди є Паспорт прив’язки тимчасової споруди (далі – ТС).

Пунктом 2.6 Порядку передбачено, що для оформлення паспорта прив’язки замовник звертається до органу з питань містобудування та архітектури із заявою щодо оформлення паспорта прив’язки ТС, до якої разом з іншими документами надає схему розміщення ТС, що затверджена додатком 1 Порядку. Додаток 1 Порядку містить форму схеми розміщення ТС із вказівкою площі земельної ділянки згідно з документами на землекористування. Тобто, перш ніж оформляти паспорт прив’язки, суб’єкт господарювання має отримати документи на землекористування, і лише після їх отримання він може звертатися за оформленням паспорта прив’язки.

Документи, що подаються для отримання паспорта прив’язки, мають містити дані щодо розміру земельних ділянок, які вносяться на підставі отриманих суб’єктом господарювання документів на право користування земельною ділянкою.

Відповідно до п. 2.27 Порядку внесення таких даних без наявних документів на право землекористування тягне за собою анулювання паспорта прив’язки.

Враховуючи вищезазначене, якщо фізична особа — підприємець має паспорт прив’язки тимчасової споруди, то він повинен мати і правовстановлюючі документи на земельну ділянку (свідоцтво про право власності або користування чи договір оренди земельної ділянки), по яких розраховується плата за землю.

На «гарячій ліній» - питання погашення податкового боргу

Днями ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему: «Погашення (стягнення) податкового боргу платника податків. Порядок надання розстрочення/відстрочення грошових зобов’язань. Новації згідно Закону України від 16.07.2015р. №643-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість"» за участю начальника відділу погашення заборгованостей Станіслава Лебедіча.

Наводимо відповіді на запитання, з якими зверталися під час проведення заходу.

Питання 1: Яке майно фізичної особи - підприємця не може бути використане як джерело погашення податкового боргу?

Відповідь: Відповідно до п. 87.3 ст. 87 Податкового кодексу не можуть бути використані як джерела погашення податкового боргу платника податків:

- майно платника податків, надане ним у заставу іншим особам (на час дії такої застави);

- майно, яке належить на правах власності іншим особам та перебуває у володінні або користуванні платника податків;

- майнові права інших осіб, надані платнику податків у користування або володіння, а також немайнові права, у тому числі права інтелектуальної (промислової) власності, передані в користування такому платнику податків без права їх відчуження;

- кошти кредитів або позик, наданих платнику податків кредитно-фінансовою установою, суми акредитивів, що виставлені на ім’я платника податків, але не відкриті, суми авансових платежів;

- майно, вільний обіг якого заборонено згідно із законодавством України;

- майно, що не може бути предметом застави відповідно до Закону України «Про заставу»;

- кошти інших осіб, надані платнику податків у вклад (депозит) або довірче управління, а також власні кошти юридичної особи (фізичної особи - підприємця), що використовуються для виплат заборгованості з основної заробітної плати за фактично відпрацьований час фізичним особам, які перебувають у трудових відносинах з такою юридичною особою.

Питання 2: Яким чином платник податку може отримати інформацію щодо відсутності податкової застави майна ?

Відповідь: Відповідно до ст. 45 Закону України від 18 листопада 2003 року № 1255-IV „Про забезпечення вимог кредиторів та реєстрацію обтяжень» держатель або реєстратор Державного реєстру зобов’язані на запит будь-якої фізичної або юридичної особи надати завірений держателем або реєстратором Державного реєстру витяг з Державного реєстру.

Витяг надається у строк не пізніше трьох робочих днів із дня отримання держателем або реєстратором Державного реєстру відповідного запиту. Відмова в наданні витягу з Державного реєстру допускається лише в разі невнесення заявником плати за надання витягу.

Питання 3: Чи передбачена відповідальність у разі несвоєчасно сплачених розстрочених сум податкового боргу (грошових зобов’язань)?

Відповідь: Відповідно до п.п. 100.12.2 п. 100.12 ст.100 Кодексу у разі якщо платник податків порушує умови погашення розстроченого грошового зобов’язання чи податкового боргу або відстроченого грошового зобов’язання чи податкового боргу, то договори про розстрочення (відстрочення) можуть бути достроково розірвані з ініціативи контролюючого органу.

Пунктом 4.6 Порядку № 574 визначено, що з дня, наступного за днем розірвання договору, на розстрочені (відстрочені) суми, що залишилися не сплаченими, нараховуються пеня та штраф у розмірах, передбачених Кодексом.

Про наповнення бюджету – на брифінгу у Кіровському районі м.Дніпропетровська

В цей складний для країни час, ми повинні максимально зосередити свої зусилля на тому, щоб забезпечувати стабільні надходження до бюджетів усіх рівнів. Такими словами відкрила брифінг в.о.начальника ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська повідомляє Катерина Дебела, який днями відбувся в приміщенні інспекції для представників районних ЗМІ.

Зокрема, було зазначено, що станом на перше вересня до Зведеного бюджету надійшло майже 501, 9 млн. грн. податків, зборів (обов’язкових платежів), що майже на 136,2 млн. грн. перевищує надходження за аналогічний період минулого року.

За січень - серпень 2015 року до Державного бюджету надійшло коштів на загальну суму понад 253,4 млн. грн., що майже на 81 млн. грн. перевищує надходження за аналогічний період минулого року.

Основним джерелом наповнення Державного бюджету є податок на додану вартість, надходження якого у 2015 році склали майже 122,2 млн. грн. Податку на прибуток підприємств надійшло майже 57,2 млн. грн.

Сума надходжень коштів до Місцевого бюджету за січень - серпень 2015 року в порівнянні з відповідним періодом 2014 року збільшилась на 55,2 млн. грн.

Вагомими наповненнями Місцевого бюджету є:

- податок з доходів фізичних осіб – майже 150,9 млн. грн.;

- плата за землю – понад 36,1 млн. грн.;

- єдиний податок – майже 26 млн. грн.

Надходження єдиного соціального внеску залишаються стабільними. З початку 2015 року від платників Кіровського району м. Дніпропетровська надійшло понад 493,6 млн. грн. ЄСВ.

Катерина Петрівна зазначила, що на даний час органи Державної фіскальної служби України та бізнес є стратегічними партнерами, які працюють заради однієї мети – розвитку підприємництва в країні та, відповідно, підтримання стабільної економічної ситуації в державі в цілому.

Затверджено новий Порядок заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів

ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська повідомляє, що з 01 вересня 2015 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 24.07.2015 № 666, яким затверджено Порядок заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів (далі – Порядок). Відповідно попередній наказ із зазначених питань від 22.10.2013 № 609 визнано таким, що втратив чинність.

Так, у документі наведено алгоритм і приклади заповнення поля «Призначення платежу» розрахункового документу при сплаті (стягненні) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійсненні бюджетного відшкодування ПДВ, поверненні помилково або надміру зарахованих коштів.

Також, зокрема, Порядком визначено, що при заповненні полів розрахункового документу не допускаються пропуски (пробіли) між словами і службовими знаками. Сплата за кожним видом платежу та за кожним видом сплати має оформлятися окремим документом на переказ.

У разі виникнення будь-яких питань за довідками слід звертатися до територіального органу ДФС за місцем реєстрації.

Коментарі (0)

Додати смайл! Залишилося 3000 символів
Додати новини
Реклама

Опитування

Ви підтримуєте виселення з Печерської лаври московської церкви?

Реклама

Зараз коментують

Всі