Інформує ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська

2015-09-12 17:32 Подобається

Завдяки операції «Урожай - 2015» на Дніпропетровщині підвищено заробітну плату 4140 працівникам сільського господарства

З липня поточного року у Дніпропетровській області розпочалася операція «Урожай-2015». Мета проведення цього заходу: виявлення необлікованих найманих працівників, легалізація заробітної плати, перевірка повноти нарахування і сплати земельного податку та орендної плати за землю, упередження схем ухилення від оподаткування суб’єктами господарювання аграрного сектору тощо.

З початку проведення операції «Урожай - 2015» завдяки спільним заходам територіальних органів ГУ ДФС у Дніпропетровській області з органами місцевого самоврядування та іншими державними установами регіону керівники сільгосппідприємств підвищили розмір заробітної плати 4140 працівникам. Сума виплаченої заробітної плати збільшена на 7,2 млн. грн., що забезпечило додаткові щомісячні надходження податку на доходи фізичних осіб майже на мільйон гривень, єдиного соціального внеску – понад 2,7 млн. грн.

Крім того, аграріями добровільно оформлено трудові відносини з 1898 найманими працівниками, яким нарахована заробітна плата на загальну суму майже 4 млн. грн. Додаткові надходження в цьому випадку склали: ПДФО – 512,3 тис. грн., ЄСВ – 1,5 млн. грн.

Операція «Урожай-2015» на Дніпропетровщині продовжується.

Правом на податкову знижку скористались 226 громадянина Красногвардійського району.

Декларування доходів, отриманих фізичними особами в 2014 році, пов'язано не тільки з виконанням громадянського обов'язку, але й з правом на отримання податкової знижки, яке передбачено Податковим кодексом України.

Станом на 01.09.2015 року 226 жителів Красногвардійського району м.Дніпропетровська скористались правом на податкову знижку. Ними заявлено про повернення з бюджету 292,61 тис. грн., зокрема:

за навчання – 132,01 тис. грн.;

за користування іпотечним кредитом – 89,5 тис. грн..;

за договорами страхування – 68,3 тис. грн.,

за оплату допоміжних репродуктивних технологій – 2,8 тис. гривень.

Нагадуємо, що подати декларацію про майновий стан і доходи для того, щоб скористатись правом на податкову знижку, можна до 31.12.2015 року.

У січні-серпні фахівцями ДПІ у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська надано 4342 адмінпослуг

З них 1727 - реєстраційні номери облікової картки платника податків, 894 – довідки про відсутність заборгованості з платежів до бюджету та 1721 – інші послуги, необхідні для ведення бізнесу.

Протягом серпня надано 1141 консультаційну послугу. В переважній більшості вони стосувались порядку подання звітності в електронному вигляді, спрощеної системи оподаткування, декларування доходів громадян, електронного адміністрування ПДВ, акцизного податку та сплати податку на землю.

Для інформування платників податків в ЦОП ДПІ у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська оформлені інформаційні стенди, на яких розміщено важливу податкову інформацію, зразки заповнення заяв, роз’яснення податкового законодавства та інші інформаційні матеріали.

Для вивчення громадської думки, проведення оцінки діяльності ЦОП ДПІ встановлено скриньку для заяв та пропозицій. Результати опитування використовуються для розробки та реалізації заходів з підвищення якості надання послуг у ЦОП.

Актуально для платників єдиного податку четвертої групи

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська повідомляє, що з 1 січня 2015 року Законом України від 28.12.2014 №71-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України» фіксований сільськогосподарський податок трансформовано в єдиний податок (виділено в окрему четверту групу).

Відповідно до підпункту 295.9.2. пункту 295.9 статті 295 Податкового кодексу України з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс) платники єдиного податку четвертої групи повинні сплачувати податок щоквартально протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу.

На теперішній час платниками єдиного податку четвертої групи подано податкові декларації за формою, затвердженою наказом Міністерства доходів і зборів України від 30.12.2013 №864 «Про затвердження форми Податкової декларації з фіксованого сільськогосподарського податку», і податкові зобов’язання на 2015 рік, відповідно, нараховуються помісячно.

Як наслідок, в інтегрованій картці платника податку обліковуються податковий борг та умовно нараховані штрафні санкції.

З метою дотримання вимог чинного податкового законодавства наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015 №578 «Про затвердження форм податкових декларацій платника єдиного податку», який зареєстровано у Міністерстві юстиції України 07.06.2015 за №799/27244 (далі – наказ № 578), затверджено форму податкової декларації платника єдиного податку четвертої групи. Наказ №578 набрав чинності з дня його офіційного опублікування, тобто 28.07.2015 (опубліковано в «Офіційному віснику України» від 28.07.2015 №57).

З урахуванням зазначеного, Державною фіскальною службою України рекомендовано платникам єдиного податку четвертої групи:

а) подати уточнюючі податкові декларації з фіксованого сільськогосподарського податку на 2015 рік (усіх декларацій, поданих у 2015 році) із заповненням розділу «Нараховано до зменшення податкового зобов’язання», що унеможливить виникнення штучного податкового боргу та умовно нарахованих штрафних санкцій;

б) подати «звітну» декларацію платника єдиного податку четвертої групи на 2015 рік за формою, затвердженою наказом №578. Граничний термін подання декларацій платника єдиного податку четвертої групи – до 10.10.2015.

Про зустрічні звірки

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська повідомляє, що з 05.08.2015 р. набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України, якою внесено зміни до власної постанови від 27.12.2010 р. № 1232, якими приведено у відповідність із чинним законодавством порядок проведення контролюючими органами зустрічних звірок.

Передбачено, що у разі встановлення фактів, які не дають змогу провести зустрічну звірку суб’єкта господарювання у зв’язку із зняттям з обліку, встановленням відсутності суб’єкта господарювання та/або його посадових (уповноважених) осіб за місце-знаходженням (податковою адресою), ненаданням інформації та документів для проведення зустрічної звірки, контролюючий орган (виконавець) складає акт про неможливість проведення зустрічної звірки суб’єкта господарювання, який підписується посадовими особами контролюючого органу (виконавця).

Податковою міліцією виявлено кримінальні правопорушення у сфері торгівлі металобрухтом

Співробітниками податкової міліції у Дніпропетровській області у рамках розслідування кримінального провадження, зареєстрованого за ч.3 ст.212 КК України, на підставі ухвал суду проведено обшуки в офісних та житлових приміщення посадових осіб підприємства, яке здійснює діяльність у сфері торгівлі металобрухтом.

За результатами проведених обшуків вилучено фінансово-господарську документацію, 3 системні блоки, чисті бланки з відбитками печаток різних підприємств, флеш накопичувачі та 1 800 тонн брухту чорних металів загальною вартістю майже 6,3 млн. гривень.

Тривають слідчі дії по встановленню кола осіб, причетних до скоєння кримінального правопорушення.

Підприємство, що здійснює діяльність у сфері видобутку кам’яного вугілля, ухилилось від сплати податків на суму 94,4 млн. гривень

Співробітниками податкової міліції Центрального офісу у Дніпропетровській області зареєстроване кримінальне провадження за ч.3 ст.212 КК України за фактом порушення податкового законодавства посадовими особами підприємства, що здійснює діяльність у сфері видобутку кам’яного вугілля.

У 2011-2014 роках ці посадові особи відобразили у податковому обліку фінансово-господарські операції з придбання лісоматеріалів та отримання послуг з капітального будівництва об’єктів переробки вугілля від підприємствами з ознаки фіктивності, що призвело до ухилення від сплати податків на суму 94,4 млн. гривень.

Тривають слідчі дії по встановленню кола осіб, причетних до скоєння зазначеного кримінального правопорушення.

Порядок звітування платників єдиного внеску, які змінили місцезнаходження

Пунктом 4 частини 1 статті 6 Закону України від 08.07.2010 №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями (далі – Закон №2464) визначено, що платник єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄВ) зобов’язаний подавати звітність до фіскального органу за основним місцем обліку платника ЄВ у строки, порядку та за формою, встановленими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, за погодженням з Пенсійним фондом та фондами загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Згідно з пунктом 7 розділу ІІІ Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 №435, що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 23.04.2015 за №460/26905, якщо страхувальник із числа страхувальників, зазначених у пунктах 1, 2, 4 цього розділу, у звітному періоді змінює місцезнаходження, або місце реєстрації, або місце проживання (поза межами територіального обслуговування фіскального органу, в якому він перебував на обліку), звіт за цей звітний період (з першого до останнього календарного числа звітного періоду) подається до фіскального органу за новим місцем взяття на облік.

Таким чином, у разі зміни суб’єктом господарювання протягом бюджетного року місцезнаходження, пов’язаного зі зміною адміністративного району, звітність про суми нарахованого ЄВ подається та сплачується за новим місцем взяття на облік.

До уваги платників податків – податковий календар

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що

8 вересня поточного року останній день сплати:

- податку на прибуток підприємств виробниками сільськогосподарської продукції за період з 01.07.2014 по 30.06.2015;

9 вересня поточного року останній день подання:

- звіту про обсяги виробництва та реалізації спирту (форма №1-РС);

- звіту про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв (форма №2-РС);

- звіту про обсяги виробництва та реалізації тютюнових виробів (форма №3-РС);

- звіту про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв (форма №1-ОА);

- звіту про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів (форма №1-ОТ);

10 вересня поточного року останній день подання:

- декларації про максимальні роздрібні ціни на підакцизні товари/продукцію.

Чи можливо отримати ЕЦП через мережу Інтернет без особистої присутності платника?

Процедура отримання послуг електронного цифрового підпису від Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту Державної фіскальної служби України (далі – АЦСК ІДД) не передбачає можливість реєстрації заявників через мережу Інтернет.

Відповідно до вимог Регламенту Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту заявник, або його довірена особа, мають бути особисто присутніми під час процедури реєстрації.

Детальну інформацію щодо процедури реєстрації можна переглянути на офіційному інформаційному ресурсі АЦСК ІДД за посиланням: у розділі «Реєстрація користувачів».

Електронний сервіс ДФС України працює у штатному режимі

Державна фіскальна служба України (далі – ДФС України) на головній сторінці офіційного веб-порталу повідомила, що з 1 вересня поточного року у штатному режимі працює електронний сервіс «Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків у електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису».

Фізична особа – платник податків для отримання відомостей про себе з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків щодо сум отриманих доходів та утриманих податків формує запит в електронному вигляді, підписує сформований запит електронним цифровим підписом та відправляє на електронному адресу «Єдиного вікна подання електронної звітності ДФС». За результатами обробки запиту на електронну адресу платника надходить відповідь, що містить відомості про суми доходів.

Звертаємо увагу, що фізична особа – платник податків відповідно до норм Закону України «Про захист персональних даних» може сформувати запит на отримання інформації виключно про себе, інформація щодо третіх осіб у відповідь на такий запит не надається.

Інформація щодо роботи цього сервісу розміщена на офіційному порталі ДФС України за посиланням:http://sfs.gov.ua/fizichnim-osobam/vidomosti-doxid/.

Майже 98 відсотків митних декларацій на Дніпропетровську митницю подають в електронному вигляді

З 1 грудня по 31 серпня 2015 року до Дніпропетровської митниці ДФС суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності направлено 101 тисячу 526 митних декларацій, що складає 98,7 відсотків від кількості митних декларацій, поданих за вісім місяців поточного року. При цьому, у серпні 2015 року до Дніпропетровської митниці надійшло 13 тисяч 829 митних декларацій.

Кількість електронних митних декларацій, що подаються до Дніпропетровської митниці ДФС, у порівняння з відповідним періодом минулого року збільшилася на 3,6 відсотка.

Збільшення кількості митних декларацій, які подаються у електронному вигляді збільшується щомісячно. Так, у порівнянні з липнем поточного року кількість електронних митних декларацій, отриманих протягом серпня 2015 року - збільшилася на 0,3 відсотки.

«Спрощенці» Красногвардійського району сплатили понад 24 млн. грн. єдиного податку

З початку року платники Красногвардійського району, які працюють на спрощеній системі оподаткування сплатили 24,3млн. грн. єдиного податку. Порівняно з аналогічним періодом 2014 року надходження зросли на 9,1млн. грн. або понад майже 60 відсотків.

Позитивну динаміку демонструють спрощенці як фізичні особи так і юридичні. Зокрема, в серпні від приватних підприємців до бюджету надійшло 3,7млн. грн., що на 1,4млн. грн. більше відповідного періоду минулого року. Юридичні особи сплатили 1,6млн. гривень.

Нагадуємо платникам єдиного податку, що з 23 липня 2015 року у зв’язку зі змінами, внесеними до п 296.10 ст.296 Податкового кодексу України Законом України від 01.07.2015 №569-YІІІ ,,Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій”, обов’язкове застосування реєстратора розрахункових операцій платниками єдиного податку другої і третьої груп (фізичними особами - підприємцями) розпочинається з першого числа першого місяця кварталу , наступного за виникненням перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1000000 гривень, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом дії свідоцтва платника єдиного податку.

Не застосовуються реєстратори розрахункових операцій платниками єдиного податку:

першої групи;

другої і третьої (фізичні особи-підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 гривень.

До бюджету надійшло понад 358 мільйонів гривень єдиного соціального внеску

Саме такий обсяг надходжень єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування платники податків ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська мобілізували до бюджету з початку 2015 року. За серпень поточного року бюджет отримав майже 50 мільйонів гривень надходжень єдиного соціального внеску, що перевищує аналогічні показники минулого року на 12 мільйонів гривень.

Така позитивна динаміка надходжень на соціальне страхування свідчить про відповідальність місцевої бізнес - спільноти, адже за рахунок цього платежу гарантується право наших громадян на соціальний захист.

Новий порядок включення підприємств (установ, організацій) до неприбуткових

Порядок ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру встановлює Кабінет Міністрів України.

До затвердження нового Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, діє Положення про Реєстр неприбуткових установ та організацій, затверджене наказом МФУ № 37 від 24.01.13.

Для включення до нового Реєстру діє правило:

- якщо установчі документи неприбуткових організацій на день набрання чинності Законом України від 18.03.2015 р. №263-ІІІ (набрав чинності з 10.04.2015 р.) відповідають новим вимогам формування їх установчих документів, то вони включаються до нового Реєстру,

- якщо не відповідають, - то необхідно до 1 січня 2017 року привести установчі документи у відповідність із змінами та у цей самий строк подати копії таких документів до фіскального органу.

У разі не приведення установчих документів до нових вимог, після 1 січня 2017 року неприбуткові організації виключаються з Реєстру неприбуткових установ та організацій.

За проведення державної реєстрації змін до установчих документів неприбуткових організацій реєстраційний збір не справляється.

Зазначені зміни до підр. 4 розд. ХХ Податкового кодексу України передбачені Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування неприбуткових організацій" від 17.07.2015 №652-VIII (опублікований в «Голосі України» від 12.08.2015 р. №147).

Електронні сервіси розміщені на офіційному веб-порталі ДФС

Для якісного обслуговування платників Державна фіскальна служба України пропонує платникам скористатись електронними сервісами.

Зокрема, на офіційному веб-порталі ДФС функціонує сервіс «Електронний кабінет платника податків». Для інформаційної підтримки та технічної допомоги суб’єктам господарювання пропонують скористатися послугами call-центру ДФС. Цікавою для користувачів є також інформація щодо потенційних бізнес-партнерів з реєстру платників ПДВ.

Крім того, можна скористатися автоматизованою системою «Єдине вікно подання електронної звітності» ДФС тощо.

Коментарі (0)

Додати смайл! Залишилося 3000 символів
Додати новини
Реклама

Опитування

Ви підтримуєте виселення з Печерської лаври московської церкви?

Реклама