Повідомляє ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська

2015-09-12 17:32 Подобається

Майже 98 відсотків митних декларацій на Дніпропетровську митницю подають в електронному вигляді

З 1 грудня по 31 серпня 2015 року до Дніпропетровської митниці ДФС суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності направлено 101 тисячу 526 митних декларацій, що складає 98,7 відсотків від кількості митних декларацій, поданих за вісім місяців поточного року. При цьому, у серпні 2015 року до Дніпропетровської митниці надійшло 13 тисяч 829 митних декларацій.

Кількість електронних митних декларацій, що подаються до Дніпропетровської митниці ДФС, у порівняння з відповідним періодом минулого року збільшилася на 3,6 відсотка.

Збільшення кількості митних декларацій, які подаються у електронному вигляді збільшується щомісячно. Так, у порівнянні з липнем поточного року кількість електронних митних декларацій, отриманих протягом серпня 2015 року - збільшилася на 0,3 відсотки.

До уваги платників податків – податковий календар

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що

9 вересня поточного року останній день подання:

- звіту про обсяги виробництва та реалізації спирту (форма №1-РС);

- звіту про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв (форма №2-РС);

- звіту про обсяги виробництва та реалізації тютюнових виробів (форма №3-РС);

- звіту про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв (форма №1-ОА);

- звіту про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів (форма №1-ОТ);

10 вересня поточного року останній день подання:

- декларації про максимальні роздрібні ціни на підакцизні товари/продукцію.

Податкова міліція викрила оборудки на ринку землі на суму 82 млн. грн.

Співробітниками податкової міліції Центрального офісу з обслуговування великих платників у рамках розслідування кримінального провадження, зареєстрованого за ч. 1 ст.205 та ч.3 ст.209 КК України, встановлено групу осіб, яка займалась незаконним формуванням податкового кредиту з ПДВ, конвертуванням грошових коштів та подальшою легалізацією доходів, одержаних злочинним шляхом.

Свої незаконні операції злочинці проводили, використовуючи в якості транзиту грошових коштів розрахункові рахунки підприємства, відкриті в одному з комерційних банків м. Києва.

Встановлено, що протягом 2013 року шляхом використання документів і реквізитів підконтрольного підприємства зазначеними особами було отримано безготівкові кошти у сумі 82 млн. грн. від комерційного банку м. Києва, які в подальшому використано для придбання тринадцяти земельних ділянок на території Київської області за завищеною вартість.

Згідно документів, вартість ділянок склала 82 млн. грн., що на 76 млн. 643 тис. грн. більше їх ринкової (оціночної) вартості.

Тривають слідчі дії по встановленню кола осіб, причетних до скоєння зазначеного кримінального правопорушення.

Протягом січня – серпня 2015 року Контакт – центром ДФС надано понад 897 тис. відповідей на запитання платників податків та громадян

З початку 2015 року Контакт – центром Державної фіскальної служби надано 897,2 тис. відповідей на запитання платників податків та громадян. Більшість з них, 866,6 тис. – надано у телефонному режимі. Електронною поштою та факсом надано 28,3 тис. відповідей. З використанням автовідповідача користувачі отримали 2,3 тис. відповідей на свої запитання.

Найчастіше суб`єктів господарювання цікавили питання податку на додану вартість, єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, податку на доходи фізичних осіб та податку на прибуток підприємств.

Для уникнення неоднозначного трактування положень законодавства відповіді надаються з використанням Бази знань. Це автоматизована база уніфікованих відповідей на запитання платників податків та громадян, яка постійно оновлюється та підтримується в актуальному стані.

У січні – серпні 2015 року з використанням Бази знань платникам податків було надано 440 письмових консультацій. Станом на 1 вересня База знань налічує 13,5 тис. запитань – відповідей.

Для зручності суб`єктів господарювання та громадян Базу знань розміщено на головній сторінці офіційного веб – порталу Державної фіскальної служби у розділі «Запитання – відповіді з Бази знань» Загальнодоступного інформаційно – довідкового ресурсу.

З початку року за допомогою ЗІР самостійно знайшли відповіді на свої запитання майже 1,7 млн. клієнтів офіційного веб-порталу ДФС.

З початку 2015 року до бюджету сплачено 116,7 млрд. грн. ЄСВ

Протягом січня - серпня поточного року надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування склали 116,7 млрд. грн. Зокрема, у серпні до бюджету сплачено 14,6 млрд. грн. цього податку.

Єдиний внесок засобами програмного забезпечення автоматично розподіляється Державною казначейською службою України за видами загальнообов’язкового державного соціального страхування відповідно до визначених пропорцій та перераховується за призначенням – на рахунки, відкриті в Державній казначейській службі на ім’я фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування і пенсійного страхування.

ДФС зацікавлена у запровадженні максимально ефективного механізму адміністрування податків

Як адміністратор податків та митних зборів, ДФС зацікавлена у запровадженні максимально ефективного механізму адміністрування та максимально комфортних ставок податків як для платників, так і для державного бюджету. Про це заявив Голова ДФС Роман Насіров під час спільної прес-конференції з Міністром фінансів України Наталією Яресько 7 вересня 2015 року.

«Досвід моєї роботи на посаді Голови ДФС України та до цього в комітеті (Верховної Ради України) з питань податкової та митної політики дозволив виявити вузькі місця в питаннях адміністрування податків, тому саме в цій площині була сформована більшість наших пропозицій, які пропонувалися Міністерству фінансів в рамках розробки проекту податкової реформи», - підкреслив Роман Насіров.

В розрізі проекту податкової реформи Міністерства фінансів України ДФС повністю підтримує ідею зниження податкового навантаження на заробітну плату, що стимулюватиме перехід від «зарплат в конвертах» до легальної оплати праці в країні.

Також Голова ДФС висловив підтримку збереження існуючої моделі оподаткування податком на прибуток, вирівнювання податкового навантаження ПДВ на платників різних галузей економіки та ідеї підвищення надходжень до бюджету від розширення бази оподаткування транспортним податком.

«Щодо акцизного податку – ДФС пропонує запровадити комплексну автоматизовану систему контролю за обігом підакцизних товарів від імпортера/виробника підакцизної продукції до кінцевого споживача для підвищення ефективності адміністрування та боротьби з нелегальним обігом підакцизних товарів (контрабанди та контрафакту). Така система дасть змогу державі контролювати обіг та обсяги підакцизних товарів всередині країни та повноту сплати акцизного податку», - повідомив Роман Насіров.

З метою покращення адміністрування податків та обслуговування платників пропонується запровадження системи автоматизованого обліку товарообігу від імпортера виробника до кінцевого споживача за допомогою ЕAN-кодів (штрих-кодів), що унеможливить мінімізацію податків несумлінними платниками.

Крім того, ДФС пропонує встановити особливі правила адміністрування та оподаткування для платників в зоні АТО, запровадити на 2-3 роки мораторій на встановлення нових податкових пільг та зменшення бази оподаткування.

Серед пропозицій ДФС також запровадження процедури медіації (системи вирішення спорів) та побудова однорівневої системи апеляційних оскаржень платниками податкових повідомлень-рішень органів ДФС для скорочення термінів винесення рішень ДФС по апеляційних скаргах, підвищення якості та забезпечення об’єктивності рішень, скорочення чисельності ДФС.

Робота сервісу «Пульс»

Ефективний сервіс «Пульс» (044) 284-00-07 — є каналом комунікацій з громадянами, який дозволить остаточно подолати корупцію, ліквідувати перешкоди, що заважають здійснювати підприємницьку діяльність, усунути складнощі у спілкуванні із посадовими особами.

Завдяки роботі інтерактивного сервісу «Пульс» діє зворотній зв’язок та здійснюється оперативне вирішення проблемних питань платників податків.

За січень-серпень до бюджету сплачено понад365 мільйонів гривень

Платниками Ленінського району м. Дніпропетровська за вісім місяців 2015 року до бюджетів усіх рівнів сплачено 365,03 мільйонів гривень, з них лише у серпні –45,5 мільйонів гривень», – повідомив начальникДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська Віктор Саранцев.

За словами керівника податкової інспекції, до Державного бюджету України суб‘єктами господарювання було перераховано 206,6 мільйонів гривень.

У розрізі основних платежів за вісім місяців цього року забезпечено надходження до державного бюджету податку на додану вартість – понад 133,3 млн. грн., податку на прибуток сплачено 40,7 млн. гривень.

ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська забезпечно 10,5 млн.гривень військового збору на потреби армії

Такі результати досягнуті за вісім місяців цього року завдяки злагодженій співпраці працівників інспекції та платників податків. Кошти, які надходять до бюджету від військового збору, призначені активізувати обороноздатність нашої держави – повідомила перший заступник начальника ДПІ у Ленінському районі м Дніпропетровська Наталія Болдаш.

Військовий збір запроваджено з метою допомоги та покращення матеріально – технічного забезпечення українських військовослужбовців. Крім того, зарахування, утримання та перерахування військового збору до бюджету здійснюється у порядку, встановленому ст. 168 Податкового кодексу України для податку на доходи фізичних осіб. За недотримання законодавчих норм до платників збору застосовується фінансова відповідальність, пеня та адміністративна відповідальність.

Єдинщики збагатили місцеву казну на 31,7 млн гривень

Платники єдиного податку за січень -серпень 2015 року сплатили до бюджету 31,7 млн. гривень єдиного податку.

Зокрема, юридичними особами сплачено до бюджету 7,6 млн. грн. єдиного податку. Понад 24,1 млн. грн. єдиного податку перераховано до місцевої казни фізичними –особами підприємцями.

Понад 264 млн. грн. єдиного внеску надійшло до бюджету

За сім місяців 2015 року суб’єкти господарювання, які перебувають на обліку ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська.

Нагадуємо, Законом України від 8 березня 2015 року №219-VIІІ «Про внесення змін до розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» внесено зміни до критеріїв, що дають право застосовувати понижуючий коефіцієнт при обчисленні єдиного внеску, якщо платником виконуються одночасно такі умови:

база нарахування єдиного внеску в розрахунку на одну застраховану особу в звітному місяці збільшилась на 20 і більше відсотків порівняно з середньомісячною базою нарахування єдиного внеску платника за 2014 рік в розрахунку на одну застраховану особу;

після застосування коефіцієнта середній платіж на одну застраховану особу в звітному місяці складе не менше ніж середньомісячний платіж на одну застраховану особу платника за 2014 рік;

кількість застрахованих осіб у звітному місяці, яким нараховані виплати, не перевищує 200% середньомісячної кількості застрахованих осіб платника за 2014 рік.

«Тіньова» зарплата на контролі Ленінської ДПІ

Проведення спільної роботи щодо легалізації заробітної плати та зайнятості населення, забезпечення своєчасної виплати заробітної плати працівникам є вагомим джерелом наповнення місцевих бюджетів та одним із пріоритетних напрямів роботиДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська.

Ми не втомлюємося пояснювати суспільству: праця кожного має оцінюватися не тільки достойно, але й офіційно. Кожна гривня податку із заробітної плати, що надійде до бюджету, впливає на забезпечення виплат пенсій сьогоднішнім пенсіонерам, малозабезпеченим сім’ям та найманим працівникам у майбутньому. Громадяни, які і сьогодні продовжують працювати без належного оформлення трудових взаємовідносин, ризикують своїми соціальними гарантіями, втрачають і страховий стаж і будь-які права у разі конфлікту з роботодавцем. Тож будьте свідомими!

15 вересня – останній день подання заяви для переходу на спрощену систему оподаткування з 4 кварталу 2015 року

Платникам податку, які бажають перейти із загальної системи оподаткування на спрощену з4 кварталу 2015 року необхідно подати заяву про застосування спрощеної системи оподаткування.

Останній день подання такої заяви - 15 вересня 2015 року.

До поданої заяви додається розрахунок доходу за попередній календарний рік.

18 вересня 2015 року - останній день подання заяви про відмову від спрощеної системи оподаткування з 4 кварталу 2015 року.

Підприємці ІІ та ІІІ групи єдиного податку повинні постійно контролювати обсяг своїх доходів

У разі перевищення платниками єдиного податку II та III групи в календарному році обсягу доходу 1 млн. грн. обов’язковим стає застосування РРО.

Повідомляємо, що таким платникам єдиного податку ІІІ групи (фізичні особи-підприємці) необхідно врахувати цю інформацію, оскільки вже з 1 жовтня 2015 року вони зобов’язані при здійсненні своєї господарської діяльності застосовувати РРО, або перейти на використання виключно безготівкових розрахунків.

Водночас, платники єдиного податку ІІ групи (фізичні особи-підприємці) у разі перевищення обсягу доходу 1 млн. грн. у 2015 році (незалежно від місяця, у якому відбулося таке перевищення) зобов’язані з 01.01.2016 при провадженні своєї господарської діяльності розпочати застосування РРО.

До початку роботи працівника необхідно подати до органу ДФС повідомлення про прийняття його на роботу

До початку роботи працівника за укладеним трудовим договором власник підприємства, установи, організації або фізична особа повинна подати до територіальних органів Державної фіскальної служби за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування повідомлення про прийняття такого працівника на роботу.

Інформація, що міститься в повідомленні про прийняття працівника на роботу, уноситься до реєстру страхувальників і реєстру застрахованих осіб відповідно до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Форма повідомлення про прийняття працівника на роботу затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 17.06.2015 р. № 413.

Широкий спектр безкоштовних послуг для платників податків

Надання якісних послуг — одне з основних завдань Центру обслуговування платників. Вчасно отримана послуга дає змогу спланувати плани на майбутнє тазекономити час.

Звернувшись до Центру обслуговування платників, відвідувачі мають змогу отримати необхідну інформацію та широкий спектр безплатних послуг, серед яких: отримати довідку про відсутність заборгованості з платежів до бюджету, довідку-розрахунок на видачу заробітної плати; провести звірку стану розрахунків із бюджетами за податками та зборами; отримати довідку про джерела доходів і реєстраційний номер облікової картки платника податків; подати податкову звітність як на паперових носіях, так і в електронному вигляді, використовуючи завчасно отримані безплатні електронні ключі з використанням комп’ютеризованого робочого місця, отримавши доступ до мережі Інтернет; укласти договори про визнання документів в електронному вигляді; отримати доступ до публічної інформації; записатися на прийом до посадових осіб тощо.

На кожну послугу є інформаційна картка, в якій зазначено інформацію про суб’єкта, що надає адміністративну послугу, нормативно-правові акти, які це регламентують, та умови й строки її отримання. На стендах розміщена інформація про реєстрацію платників податків, заповнення й подачу податкової звітності, графіки особистого прийому громадян посадовими особами органів Державної фіскальної служби України, звернення громадян і доступ до публічної інформації.

Зметою інформування платників про зміни в законодавстві в Центрі обслуговування платників розповсюджується друкована продукція — листівки, брошури, буклети тощо.

Запрошуємо до Центру обслуговування платників ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська за адресою: м. Дніпропетровськ, вул.. Шаумяна, 5.

Набрав чинності закон щодо зменшення податкового тиску на платників податків

З 1 вересня 2015 року набрав чинності Закон України від 17.07.2015 №655-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зменшення податкового тиску на платників податків".

Цим Законом Міністерству фінансів передано повноваження із надання узагальнюючих податкових консультацій з обов'язковим їх оприлюдненням на офіційному сайті відомства.

Контролюючим та іншим державним органам забороняється використовувати акт перевірки як основу для висновків про відносини платника податків із контрагентами у разі, якщо платникові за результатами здавання акту не вручене податкове повідомлення-рішення.

За наявності письмового звернення платника податків, замість документальної невиїзної перевірки може проводитися документальна виїзна перевірка.

Згідно із Законом, тимчасово, до 31 грудня 2016 року включно, платникам податків з обсягом доходів або операцій до 20 млн. грн. штрафи, нараховані на суми податкового зобов'язання, які платник податків сплатив без оскарження податкового повідомлення-рішення, скасовуються протягом 10 днів із дня сплати податкового зобов'язання. Також платникам дозволено не нараховувати пеню при самостійному нарахуванні суми грошового зобов'язання впродовж 90 днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання.

Оновлено порядок заповнення платіжки на сплату податків і зборів

Мінфін наказом від 24.07.2015 р. № 666 затвердив оновлений Порядок заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково чи надміру зарахованих коштів.

Основні відмінності між Наказом № 666 і його попередником Порядком № 609 такі:

1. Прибрано згадку друкувати в полі № 3 коду за ЄДРПОУ відокремленого підрозділу, за який здійснюється така сплата в разі здійснення платником податків — юридичною особою сплати за відокремлений підрозділ.

2. Додано приклад заповнення поля «Призначення платежу» в разі перерахування до бюджету Державною казначейською службою України ПДВ у системі електронного адміністрування ПДВ.

3. Відсутні приклади заповнення поля «Призначення платежу» у випадках погашення суми податкового боргу юридичних осіб; при здійсненні передоплати (доплати) за митне оформлення на депозитний рахунок, перерахуванні до бюджету й поверненні з бюджету сум митних платежів.

4. Передбачено, що в разі наявності в платника податків/платника ЄСВ податкового боргу/недоїмки з ЄСВ розрахунковий документ на переказ коштів приймається до виконання незалежно від напряму сплати, зазначеного в полі «Призначення платежу» розрахункового документа. Водночас зарахування коштів відбувається в порядку черговості, установленому ПКУ, а такому виду сплати органами ДФС присвоюється код виду сплати 140.

5. Змінено ряд кодів та їх назв у Переліку кодів видів сплати.

Оприлюднено проект майнової декларації

На сайті ДФСУ оприлюднено проект наказу Мінфіну «Про затвердження форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи».

Документ розроблено з метою приведення форми майнової декларації у відповідність сЗаконом від 28.12.2014 р. № 71-VIII. Податківці нагадали, що цим Законом передбачено зміни щодо порядку оподаткування доходів фізичних осіб в частині:

• оподаткування доходів, отриманих фізичною особою – підприємцем від провадження господарської діяльності, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування;

• для платників ПДФО, у яких протягом звітного року оподатковувані доходи нараховувалися (виплачувалися, надавалися) одночасно двома або більше податковими агентами і при цьому загальна річна сума таких оподатковуваних доходів перевищує 120 розмірів мінімальної заробітної плати, надано право на повернення податку з бюджету при від'ємному значенні результату річного перерахунку;

• підвищений рівень прогресивної шкали оподаткування з ПДФО з 17 % до 20 %;

• розширена база оподаткування військовим збором, зокрема, щодо доходів громадян, отриманих від осіб, які не є податковими агентами.

Для ознайомлення та надання пропозицій податківці розмістили такі документи:

• проект наказу;

• форму податкової декларації про майновий стан і доходи;

• додатки 1-4 до форми декларації;

• інструкцію щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи.

Коментарі (0)

Додати смайл! Залишилося 3000 символів
Додати новини
Реклама

Опитування

Ви підтримуєте виселення з Печерської лаври московської церкви?

Реклама

Зараз коментують

Всі