Завдяки операції «Урожай - 2015» на Дніпропетровщині підвищено заробітну плату 4140 працівникам сільського господарства
З липня поточного року у Дніпропетровській області розпочалася операція «Урожай-2015». Мета проведення цього заходу: виявлення необлікованих найманих працівників, легалізація заробітної плати, перевірка повноти нарахування і сплати земельного податку та орендної плати за землю, упередження схем ухилення від оподаткування суб’єктами господарювання аграрного сектору тощо.
З початку проведення операції «Урожай - 2015» завдяки спільним заходам територіальних органів ГУ ДФС у Дніпропетровській області з органами місцевого самоврядування та іншими державними установами регіону керівники сільгосппідприємств підвищили розмір заробітної плати 4140 працівникам. Сума виплаченої заробітної плати збільшена на 7,2 млн. грн., що забезпечило додаткові щомісячні надходження податку на доходи фізичних осіб майже на мільйон гривень, єдиного соціального внеску – понад 2,7 млн. грн.
Крім того, аграріями добровільно оформлено трудові відносини з 1898 найманими працівниками, яким нарахована заробітна плата на загальну суму майже 4 млн. грн. Додаткові надходження в цьому випадку склали: ПДФО – 512,3 тис. грн., ЄСВ – 1,5 млн. грн.
Операція «Урожай-2015» на Дніпропетровщині продовжується.
Податковий календар на вересень поточного року
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що
4 вересня поточного року останній день подання:
- звіту про використання марок акцизного податку;
8 вересня поточного року останній день сплати:
- податку на прибуток підприємств виробниками сільськогосподарської продукції за період з 01.07.2014 по 30.06.2015;
9 вересня поточного року останній день подання:
- звіту про обсяги виробництва та реалізації спирту (форма №1-РС);
- звіту про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв (форма №2-РС);
- звіту про обсяги виробництва та реалізації тютюнових виробів (форма №3-РС);
- звіту про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв (форма №1-ОА);
- звіту про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів (форма №1-ОТ);
10 вересня поточного року останній день подання:
- декларації про максимальні роздрібні ціни на підакцизні товари/продукцію;
До уваги платників збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує.
Наказом Міністерства фінансів України від 20.07.2015 №654 «Про затвердження форми Податкової декларації збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності», що зареєстрований у Міністерстві юстиції України від 05.02.2015 за №947/27392 (далі – наказ №654) затверджена форма податкової декларації
- додаток 1 – Розрахунок податкового зобов’язання
- додаток 2 – Розрахунок податкового зобов’язання збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для населення.
Цей наказ набирав чинності з дня його офіційного опублікування, тобто 28.08.2015 (опублікований в «Офіційному віснику України» від 28.08.2015 №66).
Відповідно до пункту 2 наказу №654 втратив чинність
Наказ №654 розміщено на офіційному порталі Верховної Ради України за посиланням:
Актуально для платників єдиного податку четвертої групи
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує.
З 1 січня 2015 року Законом України від 28.12.2014 №71-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України» фіксований сільськогосподарський податок трансформовано в єдиний податок (виділено в окрему четверту групу).
Відповідно до підпункту 295.9.2. пункту 295.9 статті 295 Податкового кодексу України з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс) платники єдиного податку четвертої групи повинні сплачувати податок щоквартально протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу.
На теперішній час платниками єдиного податку четвертої групи подано податкові декларації за формою, затвердженою наказом Міністерства доходів і зборів України від 30.12.2013 №864 «Про затвердження форми Податкової декларації з фіксованого сільськогосподарського податку», і податкові зобов’язання на 2015 рік, відповідно, нараховуються помісячно.
Як наслідок, в інтегрованій картці платника податку обліковуються податковий борг та умовно нараховані штрафні санкції.
З метою дотримання вимог чинного податкового законодавства наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015 №578 «Про затвердження форм податкових декларацій платника єдиного податку», який зареєстровано у Міністерстві юстиції України 07.06.2015 за №799/27244 (далі – наказ № 578), затверджено форму податкової декларації платника єдиного податку четвертої групи. Наказ №578 набрав чинності з дня його офіційного опублікування, тобто 28.07.2015 (опубліковано в «Офіційному віснику України» від 28.07.2015 №57).
З урахуванням зазначеного, Державною фіскальною службою України рекомендовано платникам єдиного податку четвертої групи:
а) подати уточнюючі податкові декларації з фіксованого сільськогосподарського податку на 2015 рік (усіх декларацій, поданих у 2015 році) із заповненням розділу «Нараховано до зменшення податкового зобов’язання», що унеможливить виникнення штучного податкового боргу та умовно нарахованих штрафних санкцій;
б) подати «звітну» декларацію платника єдиного податку четвертої групи на 2015 рік за формою, затвердженою наказом №578. Граничний термін подання декларацій платника єдиного податку четвертої групи – до 10.10.2015.
В ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська привітали школярів, освітян і батьків зі святом Першого вересня
Представники ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська відвідали свято Першого вересня у школах №106 та № 141 та привітали школярів, вчителів і батьків з початком нового навчального року.
«Це свято — урочисте і хвилююче, адже воно символізує нові починання і прагнення якісних змін.» - наголосила заступник насальника ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська Еліна Бойкова.
Еліна Бойкова побажала школярам, освітянам, батькам гарного та успішного навчального року.
Питання звернення громадян та доступу до публічної інформації розглядалися на «гарячій лінії»
Нещодавно було проведено черговий сеанс телефонного зв’язку „гаряча лінія” з заступником начальника відділу реєстрації та обліку платників Прудким Володимиром Івановичем на тему: «Організація розгляду звернень та доступу до публічної інформації».
Пропонуємо Вашій увазі відповіді на деякі із запитань, які надійшли від платників податків під час сеансу зв’язку "гаряча лінія":
1. Які строки розгляду звернень громадян ?
Строки розгляду звернень громадян обчислюються у календарних днях, починаючи з дня реєстрації таких звернень. Датою виконання звернення громадян є дата реєстрації відповіді на нього.
Звернення розглядаються та вирішуються у строк не більше одного місяця із дня їх надходження, ураховуючи вихідні, святкові й неробочі дні, а ті, які не потребують додаткового вивчення та проведення перевірки за ними, невідкладно, але не пізніше 15 днів від дня їх реєстрації.
2. Які вимоги встановлено для письмових звернень громадян?
Звернення громадян мають бути оформлені відповідно до вимог статті 5 Закону України «Про звернення громадян». У зверненні зазначаються прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина та викладається суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги. Письмове звернення має бути надруковано або написано від руки розбірливо і чітко, підписано заявником (групою заявників) із зазначенням дати.
3. Який максимальний строк розгляду звернень громадян?
Загальний строк вирішення питань, порушених у зверненні, не може перевищувати 45 календарних днів.
4. Скажіть, будь-ласка, що таке публічна інформація та запит на інформацію?
Згідно зі статтею 1 Закону України від 13.01.11 №2939 „Про доступ до публічної інформації” публічна інформація – це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації.
Відповідно до статті 19 Закону № 2939, запит на інформацію – це прохання особи до розпорядника інформації надати публічну інформацію, що знаходиться у його володінні.
5.Обов’язкові реквізити Запиту на публічну інформацію?
Запит повинен містити:
- ПІБ (найменування) запитувача, поштову адресу або адресу електронної пошти, а також номер засобу зв’язку (якщо такий є);
- загальний опис інформації або вид, назву, реквізити чи зміст документа, щодо якого зроблено Запит на публічну інформацію, якщо запитувачу це відомо;
- підпис і дату за умови подання письмового Запиту.
6.Строк розгляду Запитів на публічну інформацію?
Відповідь на Запит на публічну інформацію надається не пізніше п’яти робочих днів з дня його отримання відповідно до вимог статті 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації».
Робота сервісу «Пульс»
Ефективний сервіс «Пульс» (044) 284-00-07 — є каналом комунікацій з громадянами, який дозволить остаточно подолати корупцію, ліквідувати перешкоди, що заважають здійснювати підприємницьку діяльність, усунути складнощі у спілкуванні із посадовими особами.
Завдяки роботі інтерактивного сервісу «Пульс» діє зворотній зв’язок та здійснюється оперативне вирішення проблемних питань платників податків.
За січень-серпень до бюджету сплачено понад365 мільйонів гривень
Платниками Ленінського району м. Дніпропетровська за вісім місяців 2015 року до бюджетів усіх рівнів сплачено 365,03 мільйонів гривень, з них лише у серпні –45,5 мільйонів гривень», – повідомив начальникДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська Віктор Саранцев.
За словами керівника податкової інспекції, до Державного бюджету України суб‘єктами господарювання було перераховано 206,6 мільйонів гривень.
У розрізі основних платежів за вісім місяців цього року забезпечено надходження до державного бюджету податку на додану вартість – понад 133,3 млн. грн., податку на прибуток сплачено 40,7 млн. гривень.
ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська забезпечно 10,5 млн.гривень військового збору на потреби армії
Такі результати досягнуті за вісім місяців цього року завдяки злагодженій співпраці працівників інспекції та платників податків. Кошти, які надходять до бюджету від військового збору, призначені активізувати обороноздатність нашої держави – повідомила перший заступник начальника ДПІ у Ленінському районі м Дніпропетровська Наталія Болдаш.
Військовий збір запроваджено з метою допомоги та покращення матеріально – технічного забезпечення українських військовослужбовців. Крім того, зарахування, утримання та перерахування військового збору до бюджету здійснюється у порядку, встановленому ст. 168 Податкового кодексу України для податку на доходи фізичних осіб. За недотримання законодавчих норм до платників збору застосовується фінансова відповідальність, пеня та адміністративна відповідальність.
Єдинщики збагатили місцеву казну на 31,7 млн гривень
Платники єдиного податку за січень -серпень 2015 року сплатили до бюджету 31,7 млн. гривень єдиного податку.
Зокрема, юридичними особами сплачено до бюджету 7,6 млн. грн. єдиного податку. Понад 24,1 млн. грн. єдиного податку перераховано до місцевої казни фізичними –особами підприємцями.
Понад 264 млн. грн. єдиного внеску надійшло до бюджету
За сім місяців 2015 року суб’єкти господарювання, які перебувають на обліку ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська.
Нагадуємо, Законом України від 8 березня 2015 року №219-VIІІ «Про внесення змін до розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» внесено зміни до критеріїв, що дають право застосовувати понижуючий коефіцієнт при обчисленні єдиного внеску, якщо платником виконуються одночасно такі умови:
база нарахування єдиного внеску в розрахунку на одну застраховану особу в звітному місяці збільшилась на 20 і більше відсотків порівняно з середньомісячною базою нарахування єдиного внеску платника за 2014 рік в розрахунку на одну застраховану особу;
після застосування коефіцієнта середній платіж на одну застраховану особу в звітному місяці складе не менше ніж середньомісячний платіж на одну застраховану особу платника за 2014 рік;
кількість застрахованих осіб у звітному місяці, яким нараховані виплати, не перевищує 200% середньомісячної кількості застрахованих осіб платника за 2014 рік.
Про сплату місцевих, ресурсних платежів – під час «гарячої лінії»
В ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія». На запитання платників щодо порядку нарахування та сплати місцевих податків, ресурсних платежів відповідав начальника управління оподаткування юридичних осіб Максим Зюзін.
Чи повинно підприємство – платник єдиного податку третьої групи сплачувати земельний податок у разі передачі будівлі в оренду?
Юридичні особи – платники єдиного податку, що є власниками земельних ділянок або постійні землекористувачі за земельні ділянки під будівлями (їх частинами), переданими іншим суб’єктам господарювання, з урахуванням прибудинкової території, повинні сплачувати земельний податок на загальних умовах за ставками, визначеними Податковим кодексом України, незалежно від виду діяльності, у тому числі якщо надання в оренду нерухомого майна є основним або одним із видів діяльності. У разі передачі в оренду частини будівлі земельний податок обчислюється пропорційно площі, яку передано в оренду.
Як визначається середньооблікова кількість працівників з метою застосування платником спрощеної системи оподаткування?
Визначення показника середньооблікової кількості працівників здійснюється відповідно до Інструкції зі статистики кількості працівників, затвердженої наказом Державного комітету статистики України від 28.09.2005 р. №286, п.3.1 якої встановлено, що середня кількість працівників підприємства за період (місяць, квартал, з початку року, рік) визначається як сума таких показників:
середньооблікової кількості штатних працівників;
середньої кількості зовнішніх сумісників;
середньої кількості працюючих за цивільно-правовими договорами.
Чи потрібно суб’єкту господарювання подавати декларацію акцизного податку, якщо з 1 липня припинено торгівлю підакцизною продукцією?
Якщо платник здійснює діяльність, яка не ліцензується, тобто у нього відсутні діючі (в т.ч. призупинені) ліцензії на право здійснення діяльності з підакцизною продукцією та у звітному періоді у такого платника не виникли об’єкти оподаткування, або не появились показники, що підлягають декларуванню, то платник у такому звітному періоді не зобов’язаний подавати декларацію з акцизного податку.
Які документи необхідно подати для отримання ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, яка її вартість?
Для отримання ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами суб’єкту господарювання необхідно подати до Головного управління ДФС у Львівській області або до ЦОП за місцем торгівлі такого суб’єкта господарювання заяву на отримання відповідної ліцензії, копію платіжного доручення про сплату квартальної суми за таку ліцензію з відміткою банку та довідки відповідного фінансового органу про фактичне надходження коштів до бюджету.
Плата за ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, крім сидру та перрі (без додання спирту), становить 8000 гривень на кожний окремий, зазначений в ліцензії електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій), що знаходиться у місці торгівлі, а на території сіл і селищ, за винятком тих, що знаходяться у межах території міст, – 500 гривень.
Також зазначаємо, що в Центрі обслуговування платників Золочівської ОДПІ здійснюється прийом документів для одержання та видачі ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами. За додатковою інформацією можна звертатись телефонами: (265) 7-10-34, 4-42-76.
Чи подаються платниками рентної плати за спеціальне використання води копії дозволу на спеціальне водокористування, договору на поставку води та статистичної звітності про використання води?
При поданні платником рентної плати за спеціальне використання води першої податкової декларації разом з нею подається копія дозволу на спеціальне водокористування, договору на поставку води, а надалі така копія подається у разі внесення змін до дозволу на спеціальне водокористування або договору на поставку води.
Копія звіту про використання води за формою №2ТП-водгосп (річна) з відміткою про одержання (штампом організації, що прийняла звіт, та датою прийняття) подається платником рентної плати разом з податковою декларацією за рік.
Правильно заповнюйте поле «Призначення платежу» при перерахуванні коштів до бюджету
Реквізит «Призначення платежу» платіжного документу заповнюється платником так, щоб надавати повну інформацію про платіж на перерахування коштів отримувачу.
Нагадуємо, що наказом Міндоходів від 22.10.2013 р. № 609 затверджено Порядок заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів.
З метою недопущення випадків невірного заповнення реквізиту розрахункового документу «Призначення платежу» при перерахуванні платежів до бюджету рекомендуємо звернути увагу на необхідність дотримання вимог Порядку, зокрема в частині заповнення всіх розділових знаків та кодів, які містяться у розрахункових документах на здійснення платежів до бюджету.
Кожен вид платежу і кожен код виду сплати слід оформляти окремим платіжним документом У разі заповнення реквізиту платіжного документа «Призначення платежу» з порушенням вимог Порядку № 609 (таким порушенням може вважатися навіть проставлення зайвого пробілу) банк приймає такий документ до виконання, але при цьому вважатиметься, що платник податків сплачує грошове зобов’язання з кодом виду сплати «101», за тим видом бюджетного платежу, на рахунок якого здійснено платіж.
Штрафних санкцій за порушення порядку заповнення «коду виду сплати» не передбачено. У разі несвоєчасної сплати узгодженого податкового зобов’язання (з урахуванням штрафних санкцій за прострочення сплати і нарахованої пені) воно вважається податковим боргом.
Якщо допущена помилка і платіж зараховано не за призначенням сплати, необхідно подати заяву на повернення помилково сплаченої суми. У заяві слід зазначити напрямок перерахування коштів у рахунок погашення грошового зобов’язання за необхідним платежем. Подання такої заяви є обов’язковою умовою для повернення/зарахування помилково перерахованих коштів.
«Тіньова» зарплата на контролі Ленінської ДПІ
Проведення спільної роботи щодо легалізації заробітної плати та зайнятості населення, забезпечення своєчасної виплати заробітної плати працівникам є вагомим джерелом наповнення місцевих бюджетів та одним із пріоритетних напрямів роботиДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська.
Ми не втомлюємося пояснювати суспільству: праця кожного має оцінюватися не тільки достойно, але й офіційно. Кожна гривня податку із заробітної плати, що надійде до бюджету, впливає на забезпечення виплат пенсій сьогоднішнім пенсіонерам, малозабезпеченим сім’ям та найманим працівникам у майбутньому. Громадяни, які і сьогодні продовжують працювати без належного оформлення трудових взаємовідносин, ризикують своїми соціальними гарантіями, втрачають і страховий стаж і будь-які права у разі конфлікту з роботодавцем. Тож будьте свідомими!