Перший раз – у перший клас!
Вже за доброю традицією керівництво ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська завіталo до загальноосвітніх шкіл Кіровського району. В. о. начальника ДПІ Катерина Дебела привітала школярів школи № 1 зі святом Першого дзвоника та побажала, щоб результатом їх старанності були оцінки на відмінно, а отримані знання та навички обов’язково знадобилися у житті. Катерина Дебела розповіла дітям про податки, пояснила на які цілі вони використовуються. «А для того щоб держава наша була квітучою і затишної її громадяни повинні бути сумлінними платникам податків» - додала вона на завершення. Також святкові привітання від першого заступника начальника ДПІ Ольги Тісової та завідувача сектору Наталії Горяної отримали учні шкіл № 58 та № 9.
Набрав чинності закон щодо зменшення податкового тиску на платників податків З 1 вересня 2015 року набрав чинності Закон України від 17.07.2015 №655-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зменшення податкового тиску на платників податків". Цим Законом Міністерству фінансів передано повноваження із надання узагальнюючих податкових консультацій з обов'язковим їх оприлюдненням на офіційному сайті відомства. Контролюючим та іншим державним органам забороняється використовувати акт перевірки як основу для висновків про відносини платника податків із контрагентами у разі, якщо платникові за результатами здавання акту не вручене податкове повідомлення-рішення. За наявності письмового звернення платника податків, замість документальної невиїзної перевірки може проводитися документальна виїзна перевірка. Згідно із Законом, тимчасово, до 31 грудня 2016 року включно, платникам податків з обсягом доходів або операцій до 20 млн. грн. штрафи, нараховані на суми податкового зобов'язання, які платник податків сплатив без оскарження податкового повідомлення-рішення, скасовуються протягом 10 днів із дня сплати податкового зобов'язання. Також платникам дозволено не нараховувати пеню при самостійному нарахуванні суми грошового зобов'язання впродовж 90 днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання.
Катерина Дебела : Ми робимо активні кроки аби створити сприятливий бізнес клімат у районі.
Напередодні професійного свята представників бізнесу, у ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська відбувся захід з нагоди відзначення Дня підприємця. За вагомий внесок у розвиток підприємництва, наповнення бюджетів усіх рівнів, високу податкову культуру в.о. начальника ДПІ Катерина Дебела відзначила подяками кращих платників податків району. У своїй промові Катерина Петрівна наголосила: «Підприємництво – це нелегка щоденна праця, але завдяки їй заможною може стати не тільки окрема людина або родина, заможною стає держава». Сьогодення вимагає кардинальних змін у всіх сферах, тому фіскальні органи спрямовані на активні дії й першочерговим для ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська є підвищення довіри бізнесу до роботи відомства. Начальник фіскальної служби зазначила, що сприятливий бізнес клімат це, коли кожен громадянин та кожне підприємство впевнені, що до них ставляться неупереджено, а сумлінно сплачені ними податки дають їм справедливе право отримувати якісні сервісні послуги Вітаючи підприємців Катерина Петрівна висловила подяку за відповідальне ставлення до сплати податків та побажала учасникам заходу успіхів, процвітання, прихильності долі, миру та злагоди.
До 1 жовтня 2015 року діятимуть рахунки для зарахування надходжень авансових внесків з податку на прибуток
ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська повідомляє, що Міністерство фінансів України наказом від 20.07.2015 року № 651 затвердило Зміни до бюджетної класифікації у частині виключення кодів, передбачених для обліку надходжень авансових внесків з податку на прибуток. Перехід органами Державної фіскальної служби на адміністрування податку на прибуток без використання кодів бюджетної класифікації, передбачених для обліку авансових внесків з податку на прибуток, потребує часу на реалізацію цих змін в інформаційній системі служби. Державною казначейською службою України рахунки для зарахування до державного та місцевих бюджетів надходжень авансових внесків з податку на прибуток не будуть закриватися до 01.10.2015 року. Враховуючи викладене, перерахування сум авансових внесків з податку на прибуток з терміном сплати у серпні 2015 року повинно здійснюватися платниками на діючі бюджетні рахунки за кодами бюджетної класифікації, передбаченими для обліку авансових внесків.
До уваги сільськогосподарських підприємств - платників ПДВ!
Платникам податку на додану вартість, які провадять діяльність у сфері сільського господарства (лісового господарства або рибальства) та згідно зі статтею 209 розділу V Податкового кодексу обрали спеціальний режим оподаткування (декларації 0121-0123), та у яких з моменту подання останньої декларації змінилися реквізити спеціального рахунку або які подають вказану декларацію вперше, необхідно подати декларації з податку на додану вартість за серпень 2015 року (або за перший звітний період) з достовірними актуальними реквізитими спеціального рахунку. Зокрема, платники повинні вказати № спецрахунку, дані банку/органу, в якому відкрито рахунок (найменування, ЄДРПОУ, МФО). Реквізити спеціального рахунку обов’язкововказуються при позитивному або нульовому значенні рядка 25.2 декларацій 0121-0123. Надання достовірних та актуальних реквізитів спеціального рахунку є умовою перерахування на такі рахунки коштів з додаткових рахунків в системі електронного адміністрування податку, відкритих платникам відповідно п.2001.2 ст.2001Податкового кодексу України та призначених для перерахування коштів на їх спеціальні рахунки в установах банків та/або органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів. Перерахування здійснюється за реквізитами такого спеціального рахунку платника, який зазначений у податковій звітності з податку на додану вартість.
Платники Кіровського району забезпечили понад 500 млн. грн. податкових надходжень до зведеного бюджету
За вісім місяців поточного року надходження до зведеного бюджету виконано на 122,3 відсотка. До бюджетів усіх рівнів додатково надійшло майже 91,7 млн. грн. Порівняно з аналогічним періодом минулого року надходження до зведеного бюджету зросли на 141,6 млн. грн. Зокрема, державний бюджет отримав від платників регіону 253,4 млн. грн., що на 49,7 відсотка перевищує надходження січня – серпня 2014 року. У грошовому еквіваленті це – 84,2 млн. грн. додаткових надходжень до державної скарбниці. Лідерами за обсягами надходжень до державного бюджету є податок на додану вартість, якого надійшло 122,2 млн. гривень, податок на доходи фізичних осіб (50,3 млн. грн.), податок на прибуток (57,2 млн. грн.) та військовий збір (19,1 млн. грн.) З початку нинішнього року до місцевих бюджетів мобілізовано понад 248,5 млн. грн., що на 30,1 відсотка більше, ніж у 2014 році; приріст надходжень становить 57,5 млн. грн. Значну суму місцеві бюджети отримали від сплати: податку на доходи фізичних осіб – 150,9 млн. грн., плати за землю – 36,0 млн. грн., єдиного податку – 25,9 млн. грн. та акцизного податку з роздрібного продажу – 15,9 млн. грн. Очільник ДПІ Катерина Дебела наголошує, що незважаючи на досягнуті успіхи у сфері податкового адміністрування, частка тіньової економіки та ухилень платників від сплати податків, як не прикро, зменшується повільно. Втім форми і методи боротьби з «тінню» також вдосконалюються, оскільки це є джерелом додаткових надходжень податків та зборів. «Переконаний, що лише завдяки фінансовій стабільності країна буде обороноздатна і міцна, а задля цього податки мають надходити до бюджетів своєчасно та в повному обсязі», – наголошує Катерина Петрівна .
З тонкощами податкового законодавства допоможе розібратися електронний сервіс «ЗІР»
ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська радить платникам податків скористатися загальнодоступним інформаційно-довідковим ресурсом («ЗІР»), що розміщений на офіційному порталі Державної фіскальної служби України. У відомстві наголошують, даний електронний сервіс дозволяє користувачам здійснювати пошук інформації по певному податку, напрямку діяльності, в тому числі з використанням ключових слів, шляхом перегляду за певні періоди інформації, при цьому не лише по запитаннях-відповідях, але і по відповідях на письмові звернення, які були надані із використанням Бази знань, назвах нормативних та інформаційних документів. У розділі «Запитання - відповіді» (http://zir.minrd.gov.ua/main/bz/view/?src=ques) розміщено відповіді на питання щодо оподатковування, митної справи, єдиного внеску на загальнообов'язкове соціальне страхування та діяльності акредитованого центру сертифікації ключів. Розділ «Письмові консультації» (http://zir.minrd.gov.ua/main/bz/view/?src=pz) містить витяги з письмових консультацій, наданих на типові звернення суб'єктів господарювання й громадян. У розділі «Останні зміни в законодавстві» (http://zir.minrd.gov.ua/main/lastupdate/) можна ознайомитись з законодавчими актами. Розділ «Актуальні запитання» (http://zir.minrd.gov.ua/main/actual/) надає можливість користувачам ресурсу переглядати 10 найактуальніших запитань, з якими платники податків найчастіше звертались до Контакт-центру за попередній день та відповіді на них. Для надання пропозицій і зауважень щодо роботи ресурсу пропонується використати «Форму зворотного зв'язку» (Про ресурс - Форма зворотного зв'язку – текст повідомлення:
Термін надсилання поштою податкових декларацій скорочено до п'яти днів
У ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська нагадують, раніше, таке відправлення слід здійснити було не пізніше ніж за десять днів до закінчення установленого строку подання податкової декларації. Також звертаємо увагу, що податкова декларація відправляється на адресу відповідного контролюючого органу за місцем реєстрації платника податку. При поданні податкової звітності в електронній формі, така звітність повинна бути подана не пізніше закінчення останньої години дня, в якому спливає такий граничний строк. Така законодавча норма передбачена відповідно до Закону України від 17.07.2015 року № 655 -VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зменшення податкового тиску на платників податків», та набирає чинності з 1 вересня 2015 року.
Студент-«контрактник» може повернути кошти за навчання
Як розповіла начальник управління ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська Оксана Баькіна: «отримати податкову знижку за навчання може або студент ВУЗу чи технікуму, або його батьки. Головне, щоб вони офіційно отримували заробітну плату та сплачували з неї податок на доходи фізичних осіб». «Механізм відшкодування – простий. Для отримання коштів від держави громадянину необхідно заповнити декларацію про свої доходи та надати її до податкової інспекції. Якщо виникають запитання, проконсультуватися можна у інспектора. Водночас, громадянин повинен мати документи, що підтверджують факт сплати коштів, а також договір на навчання»,- повідомила посадовець. Документи разом із декларацією необхідно подати до Центру обслуговування платників ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська, що знаходиться за адресою: м. Дніпропетровськ , вул. Горького ,22 У декларації необхідно вказати розрахунковий рахунок, на який декларант бажає отримати кошти. У податковій інспекції перевіряють дані і протягом 60 діб громадянину повертають кошти. Варто нагадати, що платник податків, який навчається в декількох навчальних закладах України, також має право скористатися податковою знижкою за навчання. Водочас, Податковим кодексом України не передбачено права на податкову знижку в частині витрат у вигляді суми коштів, сплачених на користь закордонних закладів освіти. І головне! Не проґавте таку можливість, адже компенсація податкової знижки – 2014 не переноситься на наступний 2016 рік. Це можна зробити лише у цьому – 2015 році.
Незабаром штрафуватимуть за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних!
Звертаємо увагу платників податку на додану вартість, що з 1 жовтня 2015 року застосовуватимуться штрафні санкції за порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН). Вказана відповідальність настає відповідно до змін, внесених Законом України від 16 липня 2015 року №643-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість». Нагадуємо, що з 1 жовтня реєстрація податкових накладних / розрахунків коригування в ЄРПН здійснюється не пізніше п'ятнадцяти календарних днів, наступних за датою їх складання. За несвоєчасну реєстрацію податкових накладних та розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних застосовуються штрафні санкції в розмірі: - 10 відсотків від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних / розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації до 15 календарних днів; - 20 відсотків від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних / розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації від 16 до 30 календарних днів; - 30 відсотків від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних / розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації від 31 до 60 календарних днів; - 40 відсотків від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних / розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації на 61 і більше календарних днів. Відсутність з вини платника реєстрації податкової накладної, що підлягає наданню покупцю - платнику податку на додану вартість, та розрахунку коригування до такої податкової накладної в ЄРПН протягом 180 календарних днів з дати їх складання тягне за собою накладення на платників податку на додану вартість, на яких покладено обов'язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі 50 відсотків від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податковій накладній / розрахунку коригування. Водночас нагадуємо, що штрафні санкції за порушення термінів реєстрації податкових накладних в ЄРПН (10%, 20%, 30%, 40%), складених до 1 жовтня 2015 року не застосовуються. Також термін реєстрації податкових накладних в ЄРПН, складених з 1-го липня по 30 вересня 2015 року наступний: - податкові накладні, складені з 1 по 15 день (включно) місяця у період з 1 липня 2015 року по 30 вересня 2015 року, підлягають реєстрації в ЄРПН до останнього дня (включно) місяця, в якому вони були складені; - податкові накладні, складені з 16 по останній день (включно) місяця у період з 1 липня 2015 року по 30 вересня 2015 року, підлягають реєстрації в ЄРПН до 15 числа (включно) місяця, наступного за місяцем, в якому вони були складені. Особливості перерахування зайво зарахованих коштів з електронного рахунку платника У рамках системи електронного адміністрування податку на додану вартість (далі – СЕА) для платників податку передбачено механізм повернення суми коштів з електронного рахунку платника, відкритого в Казначействі для роботи в СЕА (далі – електронний рахунок), до бюджету чи на його поточний рахунок, - інформує ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська Цей механізм не розповсюджується на додатковий електронний рахунок, відкритий для сільськогосподарських підприємств, що обрали спеціальний режим оподаткування відповідно до статті 209 Податкового кодексу України. Державна фіскальна служба України листом від 26.08.2015 р. № 31730/7/99-99-19-03-02-17 «Про особливості перерахування зайво зарахованих коштів з електронного рахунку платника» надала роз’яснення щодо особливостей перерахування до бюджету чи на поточний рахунок платника податку зайво зарахованих коштів на електронний рахунок.
З 6 вересня набудуть чинності зміни в порядку визнання товарів гуманітарною допомогою
З 6 вересня 2015 року діятиме нова редакція Закону України від 22 жовтня 1999 року № 1192 «Про гуманітарну допомогу» (далі – Закон). Змінами передбачено, що визнання товарів (робіт, послуг) гуманітарною допомогою здійснюють, окрім центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері соціального захисту населення, обласні державні адміністрації. Також новою редакцією Закону визначено, що до переліку підакцизних товарів, які можуть бути визнані гуманітарною допомогою, включено транспортні засоби, що надходять у період проведення АТО для отримання і використання визначеними законодавством службами, військовими формуваннями та автомобілів, обладнаних для перевезення інвалідів з ураженням опорно-рухового апарату. Окрім цього, митне оформлення гуманітарної допомоги тепер буде здійснюватися на території адміністративно-територіальної одиниці або ж органа, який прийняв рішення про визнання вантажу гуманітарною допомогою, якщо таке рішення прийняв центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері соціального захисту населення, тоді митне оформлення проводиться за місцем, визначеним відповідно до Митного кодексу України. Згідно із Законом є обмеження щодо визнання товарів гуманітарною допомогою за рішеннями обласних державних адміністрацій, зокрема такими товарами можуть бути визначено лише легкові автомобілі для забезпечення ними інвалідів та дітей-інвалідів, які перебувають на обліку для їх отримання та вантажів до трьох тон у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Варто зазначити, що в новій редакції Закону виключена стаття 14, якою встановлювалися обмеження на ввезення гуманітарної допомоги сільськогосподарської продукції, продовольства та інших товарів, а також визначалися кількісні та вартісні обмеження пільгового ввезення гуманітарних вантажів одним отримувачем.
Нова форма Податкової декларації з плати за землю буде використовуватися з 1 січня 2016 року
ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська нагадує, що нова форма Податкової декларації з плати за землю затверджена наказом Мінфіну від 16.06.2015р. N 560, який набрав чинності 31.07.2015 року. Враховуючи те, що базовим звітним періодом для плати за землю є календарний рік, то нова форма Податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності), буде використовуватися для складання звітності починаючи з 01.01.2016 року. З цієї дати нова форма Податкової декларації буде використовуватися і для самостійного виправлення помилок, допущених у податковій звітності за попередні звітні періоди.