Інформує ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська

2015-09-03 17:56 Подобається

Оперативники ГУ ДФС у Дніпропетровській області припинили діяльність підпільного виробництва горілки

Співробітники Криворізького відділу ГУ ДФС у Дніпропетровській області припинили діяльність підпільного виробництва горілки, так званого «дешевого» сегменту.

Під назвою відомого бренду з використанням вторинної скляної тари та водопровідної води зловмисники налагодили виробничу лінію, потужність якої дозволяла виготовляти понад 1000 пляшок щоденно. А щоб сурогат не можна було відрізнити, ще й обклеювали пляшки пробними марками акцизного податку.

Під час попереднього документування оперативники встановили розгалужену мережу збуту фальсифікату на території Нікопольського району та прилеглих до міста Кривого Рогу населених пунктів. Також, з’ясувалось, що організатором був 46-річний тимчасово безробітній мешканець Нікополя, який, нехтуючи здоров’ям громадян, таким чином вирішив «підзаробити».

Результатом кропітливої роботи фахівців ДФС Дніпропетровської області стало проведення ряду обшуків, безпосередньо під час випуску чергової партії «оковитої».

Діяльність цеху припинено, з незаконного обігу вилучено півтони спирту, десятки ящиків готової горілки, 2000 ковпачків, тара та марки акцизного податку, які вже експерти визнали підробними.

Без сумнівів, рідина, що виготовлялась, становить загрозу для людського життя, тому на організатора підпільного виробництва чекає кримінальна відповідальність. Наразі, слідчі збирають всі необхідні експертизи для передачі кримінальної справи до суду.

Про операцію «Урожай – 2015», податкові надходження та розстрочку при сплаті податків фізичними особами зазначив радник начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Ігор Ломако

Більше одного мільярда гривень буде направлено до місцевого бюджету Дніпропетровської області за результатами роботи органів фіскальної служби області у вересні поточного року. До державного бюджету Дніпропетровщини надійде 2 мільярди 400 тисяч гривень. Саме про такі результати роботи Головного управління ДФС у Дніпропетровській області зазначив під час проведення прес-конференції в ІА «ДНЕПР - ПОСТ» радник начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Ігор Ломако представникам ЗМІ.

Одним з завдань для співробітників органів фіскальної служби області, як наголосив Ігор Ломако, є проведення роботи з сільгоспвиробниками у рамках операції «Урожай – 2015». Вже на сьогодні, завдяки постійній роботі з суб’єктами господарювання, що задіяні у сільському господарстві, податківцям вдалося збільшити офіційну зарплатню та легалізувати роботу 4 тисячам 140 найманим працівникам. Завдяки проведеній роботі до бюджету надійшло більше 1 мільйона гривень податку на прибуток фізичних осіб та майже 2 мільйони 700 тисяч гривень єдиного загальнообов’язкового соціального внеску.

Також, Ігор Ломако повідомив, що: «Згідно прийнятого законодавства фізичні особи, які зобов’язані сплатити податок на транспортні засоби та нерухомість, можуть сплатити податок рівними частками до кінця поточного року». Нагадаємо, що податок на транспортні засоби сплачують фізичні та юридичні особи, що володіють автомобілями об’ємом двигуна більше трьох літрів та які мають строк реєстрації в Україні не більше п’яти років. Власники нерухомості сплачують податок, якщо володіють квартирами або садибами загальною площею більше 120 квадратних метрів. Оскільки, лише за авто, яке підлягає оподаткуванню, необхідно сплатити досить значну суму, то прийнято рішення про сплату фізичними особами податку частками до кінця фінансового року. «За результатами декларування фізичні особи сплачують податок на транспортні засоби більше 50 мільйонів гривень; на нерухомість – майже 3 мільйони гривень. Прийняте законодавство про розстрочку дасть можливість власникам елітного транспорту та нерухомості сплатити ці кошти, розрахувавши свої фінансові можливості. Для цього досить відвідати органи фіскальної служби за місцем реєстрації та пред’явивши особистий ідентифікаційний код, паспорт та заповнити заяву» – зазначив Ігор Ломако.

Завдяки міжнародній взаємодії митниками Дніпропетровщини складено протоколів про порушення митних правил на суму більше 3-ох мільйонів 266 тисяч гривень

З початку року Дніпропетровською митницею ДФС через Департамент аналізу ризиків та протидії митним правопору- шенням ДФС України направлено 36 запитів за кордони держави для виявлення митних правопорушень. Один запит направлено, безпосередньо, Дніпропетровською митницею до Республіки Молдова.

Запити для виявлення порушення митних правил направлялися до Великобританії, Естонії, Польщі, Німеччини, Литви, Росії, Туреччини, Італії, Бельгії та Сполучених Штатів Америки.

Загалом, з урахуванням направлених запитів минулих років, митники Дніпропетровської митниці ДФС отримали 56 відповідей. Також, Дніпропетровською митницею ДФС отримано до відпрацювання 23 запити іноземних митних органів, з яких 9 запитів через Департамент аналізу ризиків та протидії митними правопорушеннями ДФС України (Туреччина, Литовська Республіка, Російська Федерація) та безпосередньо 14 запитів з країн СНД.

За результатами міжнародної взаємодії митниками Дніпропетровської області складено 4 протоколи про порушення митних правил на загальну суму 3 мільйони 266 тисяч 344 гривні.

Система електронного адміністрування ПДВ – перерахування коштів з електронного рахунку

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська нагадує, що відповідно до пункту 2001.6 статті 2001 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс) у рамках системи електронного адміністрування податку на додану вартість (далі – СЕА) для платників податку передбачено механізм повернення суми коштів з електронного рахунку платника, відкритого у Казначействі для роботи в СЕА (далі – електронний рахунок), до бюджету чи на його поточний рахунок.

Цей механізм не розповсюджується на додатковий електронний рахунок, відкритий для сільськогосподарських підприємств, що обрали спеціальний режим оподаткування відповідно до статті 209 Кодексу.

До уваги платників ПДВ!

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська інформує, що Державна фіскальна служба України повідомила про особливості сплати податкових зобов’язань з податку на додану вартість (далі – ПДВ), визначених у податкових деклараціях з ПДВ за звітні періоди лютий –травень 2015 року, що подані несвоєчасно.

Якщо платник податку подає до контролюючого органу із запізненням податкову декларацію з ПДВ за звітні періоди лютий – травень 2015 року, сплата податкових зобов’язань до бюджету, визначених у такій податковій звітності, здійснюється з електронного рахунку платника.

У разі відсутності або недостатності зайво зарахованих коштів на електронному рахунку платник податку зобов’язаний не пізніше дня подання такої звітності зарахувати на електронний рахунок суму коштів, що дорівнює податковим зобов’язанням, визначеним у такій податковій звітності.

Перерахування коштів з електронного рахунку платника до бюджету в рахунок погашення податкових зобов’язань, визначених у податкових деклараціях з ПДВ за звітні періоди лютий – травень 2015 року, що подані з порушенням встановлених Податковим кодексом України (далі – Кодекс) термінів, здійснюється на підставі додатка 4 до податкової декларації з ПДВ («Заява про повернення суми бюджетного відшкодування та/або суми коштів на рахунку у системі електронного адміністрування податку на додану вартість платника податку, що перевищує суму, яка підлягає перерахуванню до бюджету» (Д4)) (далі – додаток 4).

Відповідно до пункту 11 розділу Х Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 23.09.2014 №966, що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 14.10.2014 за №1267/26044, із змінами та доповненнями додаток 4 подається лише до декларації з ПДВ 0110.

Якщо податкову декларацію з ПДВ за звітні періоди лютий – травень 2015 року подано з порушенням встановлених Кодексом термінів до граничного терміну подання податкової декларації у поточному звітному періоді, то додаток 4 подається платником ПДВ у складі податкової декларації з ПДВ за результатами того звітного періоду, що передує звітному періоду, в якому подано з порушенням податкову декларацію з ПДВ за звітні періоди лютий – травень 2015 року.

Якщо податкову декларацію з ПДВ за звітні періоди лютий – травень 2015 року подано з порушенням встановлених Кодексом термінів після граничного терміну подання податкової декларації у поточному звітному періоді, то додаток 4 подається платником податку у складі податкової декларації з ПДВ за результатами того звітного періоду, в якому подано з порушенням податкову декларацію з ПДВ за звітні періоди лютий – травень 2015 року.

У такому випадку у додатку 4 платнику податку необхідно зазначити у графі 4 суму ПДВ, що підлягає перерахуванню до бюджету, як суму зайво зарахованих коштів.

Понад 49 мільярдів гривень до бюджетів усіх рівнів – від платників Дніпропетровщини

Протягом січня – серпня 2015 року органами ДФС у Дніпропетровській області забезпечено в бюджети усіх рівнів (з урахуванням ЄСВ) 49 млрд. 296,7 млн. грн. Це на 12 млрд. 984,1 млн. грн., або на 35,8 % більше, ніж за вісім місяців 2014 року. Про це повідомив начальник ГУ ДФС у Дніпропетровській області Василь Андрухів.

Так, до загального фонду Державного бюджету впродовж січня – серпня поточного року мобілізовано 28 млрд. 844,0 млн. грн., що на 11 млрд. 100,7 млн. грн. або на 62,6% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Місцеві бюджети Дніпропетровщини протягом восьми місяців 2015 року отримали 7 млрд. 810,1 млн. грн. Це на 1 млрд. 125,2 млн. грн., або на 16,8% більше фактичних надходжень січня – серпня 2014 року.

Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з початку року зібрано 12 млрд. 642,6 млн. грн. Порівняно з 2014 роком надходження зросли на 6,4%, або на 758,2 млн. грн.

Податкова міліція викрила факт ухилення від сплати податків на суму 43 млн. грн.

Співробітниками податкової міліції у м. Києві зареєстроване кримінальне провадження за ч.3 ст.212 КК України за фактом ухилення від сплати податків посадовими особами підприємства, що здійснює діяльність у сфері перероблення та консервування фруктів i овочів.

Посадові особи упродовж 2014 року при здійсненні фінансово-господарських взаємовідносин з підприємствами, що мають ознаки фіктивності, ухилились від сплати податків на суму 43 млн. гривень.

Тривають слідчі дії.

ДФС України запровадила новий електронний сервіс щодо РРО та КОРО

ДПІ у Красногвардійському районы м.Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що Державна фіскальна служба України (далі – ДФС України) запровадила новий електронний сервіс. За допомогою цього сервісу громадяни та суб’єкти господарювання мають можливість отримати інформацію, чи зареєстрований конкретний реєстратор розрахункових операцій (далі – РРО) в органах ДФС.

Так, будь-який громадянин, придбавши товар у магазині, за отриманим фіскальним чеком може перевірити, чи зареєстрований в органах ДФС касовий апарат, на якому продавцем товарів або послуг був роздрукований цей фіскальний чек.

У свою чергу, суб’єкт господарювання завдяки сервісу, зокрема, може отримати дані щодо фіскальних номерів РРО, найменування суб’єкта господарювання (прізвища, імені, по батькові), дату реєстрації, номер останньої книги обліку розрахункових операцій (далі – КОРО), зареєстрованої на такий РРО, дати її реєстрації тощо.

Також запроваджений електронний сервіс містить інформацію про зареєстровані суб’єктами господарювання КОРО.

Користувач сервісу також може отримати інформацію щодо фіскальних номерів РРО та КОРО, реєстрацію яких скасовано за заявою суб’єкта господарювання або з ініціативи органів ДФС.

Сервісом можна скористатися на офіційному порталі ДФС України (www.sfs.gov.ua) у розділах:

- «Інформація про РРО» за посиланням: ;

- «Інформація про книги ОРО» за посиланням: .

Про особливості перерахування зайво зарахованих коштів з електронного рахунку платника

У рамках системи електронного адміністрування податку на додану вартість (далі – СЕА) для платників податку передбачено механізм повернення суми коштів з електронного рахунку платника, відкритого в Казначействі для роботи в СЕА (далі – електронний рахунок), до бюджету чи на його поточний рахунок.

Цей механізм не розповсюджується на додатковий електронний рахунок, відкритий для сільськогосподарських підприємств, що обрали спеціальний режим оподаткування відповідно до статті 209 Податкового кодексу України.

Державна фіскальна служба України листом від 26.08.2015 р. № 31730/7/99-99-19-03-02-17 «Про особливості перерахування зайво зарахованих коштів з електронного рахунку платника» надала роз’яснення щодо особливостей перерахування до бюджету чи на поточний рахунок платника податку зайво зарахованих коштів на електронний рахунок.

Про роботу Акредитованого центру сертифікації ключів

Безкоштовне програмне забезпечення ДФС для підготовки та подання податкової звітності в електронному вигляді, а також програмне забезпечення (он-лайн сервіси) учасників Меморандуму щодо поліпшення процесу подання звітності, впровадження електронних сервісів та розвитку електронного документообігу, в яких реалізовано можливість використання посилених сертифікатів, сформованих АЦСК ІДД ДФС.

ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ

1. Строк чинності посилених сертифікатів відкритих ключів становить 2 (два) роки з моменту їх формування.

2. Відповідно до положень Регламенту АЦСК ІДД посилені сертифікати відкритих ключів надаються виключно в електронному вигляді шляхом їх розміщення на офіційному інформаційному ресурсі АЦСК ІДД (http://acskidd.gov.ua).

3. У зв’язку з тим, що в межах послуг електронного цифрового підпису не передбачено надання платникам податків носіїв ключової інформації, генерація особистих ключів підписувачів виконується на носії платника податків (змінні флеш-носії, оптичні носії CD/DVD для запису, захищені носії ключової інформації тощо).

Слід зауважити, що кожен особистий ключ підписувача повинен бути записаний на окремий носій інформації. Наприклад, представнику юридичної особи необхідно мати при собі три носії інформації (для ключів директора, бухгалтера та електронної печатки).

УВАГА! Особистий ключ має властивості прихованого файлу і відображається, якщо у налаштуваннях папок активована функція відображення прихованих файлів.

4. Програмне забезпечення для роботи з електронним цифровим підписом, в тому числі для подання звітності до органів ДФС в електронному вигляді, ви можете завантажити ТУТ

5. Відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 28.10.2004 №1452, працівники органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій державної форми власності (далі – Працівники) особисто генерують ключі електронного цифрового підпису безпосередньо в установі або в акредитованому центрі сертифікації ключів.

Генерація ключів Працівників за довіреністю не дозволяється.

6. Відповідно до п. 5 постанови Кабінету Міністрів України від 28.10.2004 №1452 органи державної влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації державної форми власності можуть отримувати послуги електронного цифрового підпису лише від одного акредитованого центру сертифікації ключів.

ПІДГОТОВКА ДОКУМЕНТІВ ТА РЕЄСТРАЦІЯ

Якщо ви ознайомились з Регламентом АЦСК ІДД та умовами Договору про надання послуг електронного цифрового підпису та погоджуєтесь з порядком надання зазначених послуг, наступна інформація допоможе вам правильно підготувати необхідні документи.

Якщо ви заповнили реєстраційні заяви, зібрали необхідні документи для реєстрації та отримання послуг електронного цифрового підпису зверніться до будь-якого представництва АЦСК ІДД за адресою вказаною далі або на офіційному інформаційному ресурсі http://www.acskidd.gov.ua/.

ВІДОКРЕМЛЕНІ ПУНКТИ РЕЄСТРАЦІЇ КОРИСТУВАЧІВ:

1. м. Дніпропетровськ, пр-т Ім. Газети «Правда», буд. 95а, ЦОП, зал 3, каб. 9,10 тел.: (0562) 273076

Реєстрація користувачів: пн - чт - з 9:00 до 18:00; пт - з 9:00 до 16:45, обідня перерва: з 13:00 до 13:45;

2. м. Дніпропетровськ, вул. Героїв Сталінграду, буд. 25, вікна реєстрації корист. ЕЦП №21, №22 тел.: (056) 749-63-34.

Реєстрація користувачів: пн - чт - з 9:00 до 18:00; пт - з 9:00 до 16:45, обідня перерва: з 13:00 до 13:45.

Фахівці ДПІ у Красногвардійському районі завітали до школярів

1 вересня – це не тільки календарний день, що сповіщає про завершення літніх канікул і початок нового навчального року, а й святковий день, коли для тисяч українських дітей лунає Перший дзвоник, скликаючи їх за парти, щоб вирушити у країну Знань.

Хвилююче урочисто відзначають цей день у школах Красногвардійського району. На святкових лінійках до школярів, вчителів, батьків звертаються з найкращими побажаннями гості. Традиційно у таких заходах приймають участь і податківці, які, зокрема, є частими гостями у середній школі №34.

Вітаючи школярів на їхньому святі, заступник начальника ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська Максим Черкас висловив багато добрих теплих слів на адресу учнів та їх наставників, щирих побажань здоров’я, наполегливості та натхнення на шляху здобуття знань, творчих здобутків, підкорення спортивних вершин, завжди і всюди бути гідними синами та дочками свого великого народу, достойними громадянами величної держави – України, а в майбутньому – чесними та сумлінними платниками податків!

Привітання підприємцям у прозі

Шановні представники підприємництва! В день вашого професійного свята – Дня підприємця прийміть найщиріші вітання та побажання успіхів у бізнесі, - під час зустрічі наголосила начальник ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська Ганна Чуб.

Приватна ініціатива підприємців є головною рушійною силою будь-якої економіки. Злагода та порозуміння між тими, хто збирає податки, і тими, хто їх сплачує в умовах реформування податкової системи є важливим чинником фінансової стабільності нашої держави.

Державна податкова інспекція сподівається на подальше зміцнення партнерських відносин, які є передумовою створення цивілізованої податкової системи в країні.

Зі святом вас, шановні підприємці. Миру, добробуту, злагоди вам і вашим родинам. Нових успіхів та здобутків, здійснення всіх мрій і задумів.

У січні-серпні фахівцями ДПІ у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська надано 4342 адмінпослуг

З них 1727 - реєстраційні номери облікової картки платника податків, 894 – довідки про відсутність заборгованості з платежів до бюджету та 1721 – інші послуги, необхідні для ведення бізнесу.

Протягом серпня надано 1141 консультаційну послугу. В переважній більшості вони стосувались порядку подання звітності в електронному вигляді, спрощеної системи оподаткування, декларування доходів громадян, електронного адміністрування ПДВ, акцизного податку та сплати податку на землю.

Для інформування платників податків в ЦОП ДПІ у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська оформлені інформаційні стенди, на яких розміщено важливу податкову інформацію, зразки заповнення заяв, роз’яснення податкового законодавства та інші інформаційні матеріали.

Для вивчення громадської думки, проведення оцінки діяльності ЦОП ДПІ встановлено скриньку для заяв та пропозицій. Результати опитування використовуються для розробки та реалізації заходів з підвищення якості надання послуг у ЦОП.

Набрав чинності закон щодо зменшення податкового тиску на платників податків

З 1 вересня 2015 року набрав чинності Закон України від 17.07.2015 №655-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зменшення податкового тиску на платників податків".

Цим Законом Міністерству фінансів передано повноваження із надання узагальнюючих податкових консультацій з обов'язковим їх оприлюдненням на офіційному сайті відомства.

Контролюючим та іншим державним органам забороняється використовувати акт перевірки як основу для висновків про відносини платника податків із контрагентами у разі, якщо платникові за результатами здавання акту не вручене податкове повідомлення-рішення.

За наявності письмового звернення платника податків, замість документальної невиїзної перевірки може проводитися документальна виїзна перевірка.

Згідно із Законом, тимчасово, до 31 грудня 2016 року включно, платникам податків з обсягом доходів або операцій до 20 млн. грн. штрафи, нараховані на суми податкового зобов'язання, які платник податків сплатив без оскарження податкового повідомлення-рішення, скасовуються протягом 10 днів із дня сплати податкового зобов'язання. Також платникам дозволено не нараховувати пеню при самостійному нарахуванні суми грошового зобов'язання впродовж 90 днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання.

Особливості застосування максимальної величини при нарахуванні єдиного внеску

Відповідно до абзацу сьомого п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон № 2464) платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування є роботодавці – підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю, військові частини та органи, які виплачують грошове забезпечення, допомогу по тимчасовій непрацездатності, допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами, допомогу або компенсацію відповідно до законодавства, - для осіб, зазначених у пп. 9 - 14 частини першої ст. 4 Закону № 2464.

Пунктом 4 ч. 1 ст. 1 Закону № 2464 визначено, що максимальною величиною бази нарахування єдиного внеску є максимальна сума доходу застрахованої особи, що дорівнює сімнадцяти розмірам прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом, на яку нараховується єдиного внеску.

Базовим звітним періодом є календарний місяць (абзац п’ятий частини восьмої ст. 9 Закону № 2464).

Згідно з п.п. 2 п. 3 розд. IV Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 р. № 449, при визначенні максимальної величини бази нарахування єдиного внеску виплати враховуються в такій черговості:

- сума нарахованої заробітної плати за видами виплат, що включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України «Про оплату праці»;

- сума винагороди за цивільно-правовими договорами;

- сума допомоги з тимчасової непрацездатності, сума допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами.

При цьому розмір єдиного внеску застосовується окремо для кожного виду виплат відповідної категорії платників.

Застосування максимальної величини при нарахуванні єдиного внеску на суми допомоги з тимчасової непрацездатності, допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами, оплати щорічної відпустки, період яких більше одного місяця, здійснюється окремо за кожний місяць.

Таким чином, єдиний внесок за базовий період (календарний місяць) нараховується у першу чергу на суму заробітної плати найманого працівника, а потім на різницю в межах граничної величини застосовується розмір єдиного внеску на суму допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами. Якщо сума нарахованої заробітної плати за базовий звітний місяць перевищує максимальну величину бази нарахування єдиного внеску, то єдиний внесок нараховується на суму заробітної плати в межах граничної величини бази нарахування єдиного внеску, а на суму допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами в даному випадку єдиного внеску не нараховується.

Застосування максимальної величини при нарахуванні єдиного внеску на суму допомоги по тимчасовій непрацездатності, оплати щорічної відпустки, період яких більше одного місяця, здійснюється окремо за кожний місяць.

Коментарі (0)

Додати смайл! Залишилося 3000 символів
Додати новини
Реклама

Опитування

Ви підтримуєте виселення з Печерської лаври московської церкви?

Реклама