Повідомляє ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська

2015-09-01 19:57 Подобається

Податковий календар на вересень 2015 року

08 вересня поточного року останній день сплати:

- податку на прибуток підприємств виробниками сільськогосподарської продукції за період з 01.07.2014 по 30.06.2015.

До уваги платників податків!

Нагадуємо про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зменшення податкового тиску на платників податків!

З 1 вересня поточного року набуває чинності Закон України від 17 липня 2015 року №655-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зменшення податкового тиску на платників податків».

Новий документ передбачає, зокрема:

- підвищення до 6000 грн. вартісної межі для віднесення матеріальних активів до основних засобів;

- заборону контролюючим та іншим державним органам використовувати акт перевірки як основу для висновків про відносини платника податків із контрагентами, якщо платникові за результатами складення акта не вручене податкове повідомлення-рішення;

- за наявності письмового звернення платника податків замість документальної невиїзної перевірки можливість проведення документальної виїзної перевірки;

- тимчасово, до 31 грудня 2016 року включно, платникам податків, обсяг доходів та/або операцій яких за попередній (звітний) рік складав менше 20 млн. гривень, штрафні (фінансові) санкції, нараховані на суму податкового зобов’язання, яку платник податків сплатив без оскарження податкового повідомлення-рішення в терміни, визначені Податковим кодексом України (далі – Кодекс), скасовуються протягом 10 днів з дня сплати такого податкового зобов’язання у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику. Зазначена норма не застосовується у разі повторного протягом року визначення контролюючим органом суми податкового зобов’язання з одного й того самого податку або збору. При цьому у разі скасування штрафної санкції відповідне сплачене податкове зобов’язання не підлягає оскарженню;

- у разі внесення змін до податкової звітності внаслідок самостійного виявлення платником податку помилок відповідно до статті 50 Кодексу пеня, передбачена цією статтею, не нараховується, якщо зміни до податкової звітності внесені протягом 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов’язання, визначеного цим Кодексом.

Детальніше ознайомитись із Законом №655-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зменшення податкового тиску на платників податків» можна за посиланням: http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/655-19.

Удосконалення адміністрування ПДВ

29 липня 2015 року набрав чинності Закон України від 16.07.2015 №643-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість» (далі – Закон №643).

Запровадження у повному обсязі електронного адміністрування податку на додану вартість (далі – ПДВ) має значні позитивні наслідки у частині упередження заниження податкових зобов’язань з ПДВ та відповідного зростання самостійно визначених платниками податкових зобов’язань з зазначеного платежу до бюджету.

Законом №643 передбачено, зокрема:

1. Застосування штрафів за несвоєчасну реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) лише тих податкових накладних/розрахунків коригування, які підлягають наданню покупцю – платнику ПДВ та подовження терміну не застосовування штрафів, передбачених нормами пункту 1201.1 статті 1201 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI з внесеними змінами (далі – Кодекс) щодо податкових накладних/розрахунків коригування, складених до 1 жовтня 2015 року.

2. Надання права платнику податку протягом 365 календарних днів з дати складання податкової накладної на включення до податкового кредиту суми ПДВ на підставі отриманих податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН.

3. Продовження до 365 днів строку, протягом якого платники податку можуть подати скаргу на продавця/покупця товарів/послуг у разі порушення ним порядку заповнення та/або порядку реєстрації в ЄРПН податкової накладної та/або розрахунку коригування.

4. Із обов’язкових реквізитів податкової накладної виключено дані про місцезнаходження платника та вид цивільно-правового договору.

5. Пунктом 39 підрозділу 2 розділу XX Кодексу продовжено термін реєстрації в ЄРПН податкових накладних/розрахунків коригування, дата складання яких припадає на період з 1 липня 2015 року по 30 вересня 2015 року.

Встановлені такі строки реєстрації:

- податкові накладні, складені з 1 по 15 день (включно) місяця у період з 1 липня 2015 року по 30 вересня 2015 року, підлягають реєстрації в ЄРПН до останнього дня (включно) місяця, в якому вони були складені;

- податкові накладні, складені з 16 по останній день (включно) місяця у період з 1 липня 2015 року по 30 вересня 2015 року, підлягають реєстрації в ЄРПН до 15 числа (включно) місяця, наступного за місяцем, в якому вони були складені.

6. Надання можливості складання раз на місяць (в останній день місяця) зведених податкових накладних у разі здійснення постачання товарів (послуг), постачання яких має безперервний або ритмічний характер (як платникам так і неплатникам ПДВ).

7. Надання можливості складати податкові накладні за щоденним підсумком операцій (за готівку кінцевому споживачу).

8. Врегулювання питання отримання податкових накладних філіями (структурними підрозділами) платника шляхом відображення у податковій накладній, крім податкового номера платника ПДВ, додатково числового номера такої філії (структурного підрозділу).

9. Деталізовано порядок реєстрації в ЄРПН розрахунків коригування до податкових накладних, зокрема, визначено відповідальну особу за реєстрацію в ЄРПН розрахунку коригування. Так, відповідно до пункту 192.1 статті 192 Кодексу розрахунок коригування, складений постачальником товарів/послуг до податкової накладної, яка видана їх отримувачу – платнику податку, підлягає реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних:

- постачальником (продавцем) товарів/послуг, якщо передбачається збільшення суми компенсації їх вартості на користь такого постачальника або якщо коригування кількісних та вартісних показників у підсумку не змінює суму компенсації.

- отримувачем (покупцем) товарів/послуг, якщо передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, для чого постачальник надсилає складений розрахунок коригування отримувачу.

При цьому постачальник товарів/послуг має право зменшити суму податкових зобов’язань за таким розрахунком коригування після його реєстрації в ЄРПН отримувачем.

Розрахунок коригування, складений платником податку до податкових накладних, які не видаються отримувачу (покупцю) товарів (послуг), в тому числі і до податкових накладних, складених під час отримання послуг від нерезидента, місцем постачання яких визначено митну територію України, підлягає реєстрації таким платником податку.

10. Скасування необхідності проведення перерахунку частки використання необоротних активів, придбаних після 01.07.2015, в оподатковуваних операціях за підсумками одного, двох і трьох календарних років їх використання.

Обов’язкові реквізити податкової накладної

Вичерпний перелік обов’язкових реквізитів, які зазначаються у податковій накладній, визначені пунктом 201.1 статті 201 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс).

У податковій накладній зазначаються в окремих рядках такі обов’язкові реквізит:

а) порядковий номер податкової накладної;

б) дата виписування податкової накладної;

в) повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім’я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, – продавця товарів/послуг;

г) податковий номер платника податку (продавця та покупця). У разі постачання/придбання філією (структурним підрозділом) товарів/послуг, яка фактично є від імені головного підприємства – платника податку стороною договору, у податковій накладній, крім податкового номера платника податку додатково зазначається числовий номер такої філії (структурного підрозділу);

д) повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім’я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, – покупця (отримувача) товарів/послуг;

е) опис (номенклатура) товарів/послуг та їх кількість, обсяг;

є) ціна постачання без урахування податку;

ж) ставка податку та відповідна сума податку в цифровому значенні;

з) загальна сума коштів, що підлягають сплаті з урахуванням податку;

і) код товару згідно з УКТ ЗЕД (для підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України).

Особливості роботи сільськогосподарських підприємств із спеціальними рахунками

З якого моменту та в які терміни сільськогосподарське підприємство - суб’єкт спеціального режиму оподаткування, має право використовувати кошти, акумульовані на спеціальному рахунку?

Згідно із спеціальним режимом оподаткування сума податку на додану вартість, нарахована сільськогосподарським підприємством на вартість поставлених ним сільськогосподарських товарів чи послуг, не підлягає сплаті до бюджету та повністю залишається в розпорядженні такого сільськогосподарського підприємства для відшкодування суми податку, сплаченої постачальнику на вартість виробничих факторів, за рахунок яких сформовано податковий кредит, а за наявності залишку такої суми податку - для інших виробничих цілей.

Зазначені суми податку на додану вартість акумулюються сільськогосподарськими підприємствами на спеціальних рахунках, відкритих в установах банків або в органах, які здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів.

Сума ПДВ, що акумулюється на спеціальному рахунку, не підлягає вилученню до державного бюджету і використовується сільськогосподарським підприємством, а починаючи з 1 січня 2018 року перераховується на поточний рахунок сільськогосподарського підприємства.

Порядок перерахування платником – сільськогосподарським підприємством, що обрало спеціальний режим оподаткування, коштів на його спеціальні рахунки

Сільськогосподарські підприємства використовують у системі електронного адміністрування два електронних рахунки: основний та додатковий.

Основний електронний рахунок призначається для проведення розрахунків з бюджетом.

На основний електронний рахунок сільськогосподарські підприємства перераховують зі свого поточного рахунку кошти в сумах, необхідних для реєстрації податкових накладних по діяльності іншій, ніж сільськогосподарська.

На цей рахунок сільськогосподарським підприємством зараховуються кошти з поточного рахунку в сумі, необхідній для реєстрації податкових накладних, які складаються сільськогосподарським підприємством при здійсненні операцій з постачання сільськогосподарських товарів чи послуг у межах спеціального режиму оподаткування.

З додаткового електронного рахунку кошти автоматично перераховуються Казначейством на спеціальні рахунки сільськогосподарських підприємств протягом операційного дня, в якому кошти надійшли на такі електронні рахунки.

Реквізити спеціального рахунку сільськогосподарське підприємство зобов’язане зазначати у податковій декларації з податку на додану вартість.

Фізособа-єдинник припиняє діяльність: як сплачується ЄСВ

Фізичні особи-підприємці, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, при припиненні підприємницької діяльності нараховують та сплачують єдиний внесок за кожний повний або неповний відпрацьований місяць, в якому подано заяву про припинення підприємницької діяльності – повідомляють фахівці відділу адміністрування єдиного соціального внеску Тернопільської об’єднаної ДПІ.

Зняття з обліку платників єдиного внеску - фізичних осіб-підприємців здійснюється податковою інспекцією на підставі відомостей з реєстраційної картки, наданих державним реєстратором, після проведення передбачених законодавством перевірок платників та проведення остаточного розрахунку.

Платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування є, зокрема, фізичні особи-підприємці, в тому числі фізичні особи-підприємці, що обрали спрощену систему оподаткування. Такі платники зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.

Також звертаємо увагу, що підпунктом 2 пункту 6 розділу ІV Інструкції про порядок нарахування та сплати платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 року № 449, визначено, що фізичні особи-підприємці, що обрали спрощену систему оподаткування, можуть сплачувати єдиний внесок у вигляді авансового платежу в розмірі, який самостійно визначили, до 20 числа кожного місяця поточного кварталу.

При цьому, суми єдиного внеску, сплачені у вигляді авансових платежів, враховуються платником при остаточному розрахунку, який здійснюється ним за календарний квартал до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.

Зауважимо, що розмір єдиного внеску для фізичних осіб-підприємців, що обрали спрощену систему оподаткування, складає 34,7% суми, що визначається такими платниками самостійно, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

Мінімальний розмір єдиного внеску визначається розрахунково, як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід).

Отже, фізичні особи-підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, нараховують та сплачують єдиний внесок за кожний повний або неповний відпрацьований місяць, в якому подано заяву про припинення підприємницької діяльності в розмірі, який визначають самостійно, але не менше мінімального страхового внеску.

З 1 вересня дошкільні заклади та школи звільнено від сплати певних податків

З 1 вересня цього року набере чинності Закон України від 17.07.2015 року N654-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо створення сприятливих умов для надання освітніх послуг дошкільними та загальноосвітніми навчальними закладами недержавної форми власності».

Законом звільняються від сплати земельного податку дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади незалежно від форми власності і джерел фінансування, заклади культури, науки, освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, фізичної культури та спорту, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів.

Також, з цієї дати, будівлі дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів незалежно від форми власності та джерел фінансування, що використовуються для надання освітніх послуг не є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Підстави та шляхи для скасування реєстрації РРО

Відповідно до діючого законодавства України скасування зареєстрованого реєстратора розрахункових операцій можливо здійснити двома шляхами: добровільно або в примусовому порядку.

Добровільне скасування реєстрації РРО проходить на підставі заяви платника за формою №4-РРО у випадках:

– прийняття рішення про небажання в подальшому використовувати РРО (зміна виду діяльності, припинення діяльності тощо);

– викрадення РРО;

– зміни власника РРО.

При добровільному скасуванні подається заява про скасування реєстрації РРО (ф. №4-РРО, додаток 4 до Порядку реєстрації РРО). Перед цим його необхідно розпломбувати в центрі сервісного обслуговування (ЦСО), із яким платник уклав договір про технічне обслуговування та ремонт РРО.

Разом із заявою про скасування реєстрації платник надає довідку ЦСО про розпломбування РРО (окрім випадків установлення невідповідності конструкції та програмного забезпечення РРО документації виробника) та повертає податковій інспекції реєстраційне посвідчення.

Змінено порядок надання податкових консультацій

Міністерству фінансів передано повноваження із надання узагальнюючих податкових консультацій, які стосуються значної кількості платників податків або значної суми податкових зобов'язань з обов'язковим їх оприлюдненням на офіційному сайті відомства протягом 5 календарних днів.

Індивідуальні податкові консультації з питань практичного використання окремих норм податкового законодавства (які використовуються виключно платником податків, якому надано таку консультацію) надають фіскальні органи протягом 30 календарних днів, що настають за днем отримання такого звернення.

За вибором платника податків консультація надається в усній, письмовій або електронній формі.

Консультації, крім узагальнюючих, надаються:

- в усній формі - контролюючими органами;

- у письмовій або електронній формі - фіскальними органами в Автономній Республіці Крим, містах Києві та Севастополі, областях, міжрегіональними територіальними органами, ДФС України.

Такі письмові консультації підлягають обов'язковому розміщенню на сайті фіскального органу, який надав консультацію, протягом 10 календарних днів після дня їх надання без зазначення найменування (прізвища, ім'я, по батькові) платника податків та його податкової адреси.

Платника податків, який діяв відповідно до податкової консультації, наданої йому у письмовій або електронній формі, а також узагальнюючої податкової консультації, зокрема, на підставі того, що у майбутньому така податкова консультація або узагальнююча податкова консультація була змінена або скасована, не може бути притягнуто до відповідальності.

Якщо на думку платника податків узагальнююча податкова консультація або надана йому індивідуальна податкова консультація суперечать нормам відповідного податку чи збору, він може оскаржити її до суду.

Протягом 30 календарних днів із дня набрання рішенням суду про скасування узагальнюючої податкової консультації або індивідуальної податкової консультації МФУ або фіскальний орган з урахуванням висновків суду зобов'язані опублікувати узагальнюючу податкову консультацію або надати платнику податків індивідуальну податкову консультацію.

Зазначена норма визначена ст. 52 і ст. 53 Податкового кодексу України з урахуванням змін, внесених Законом України від 17.07.2015 р. № 655-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зменшення податкового тиску на платників податків» (опублікований в газеті «Голос України» від 12.08.2015 №147 і набуде чинності з 1 вересня 2015 року).

Штрафні санкції не нараховуються у разі сплати без оскарження податкового повідомлення-рішення

До 31 грудня 2016 року включно, платникам податків з обсягом доходів або операцій за попередній (звітний) рік до 20 млнгрн штрафні (фінансові) санкції, нараховані на суми податкового зобов'язання, які платник податків сплатив без оскарження податкового повідомлення-рішення, скасовуються протягом 10 днів із дня сплати податкового зобов'язання.

Така норма не застосовується у разі повторного протягом року визначення фіскальним органом суми податкового зобов'язання з одного й того самого податку або збору.

Крім того, у разі внесення змін до податкової звітності внаслідок самостійного виявлення платником податку помилок пеня, не нараховується, якщо зміни до податкової звітності внесені протягом 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання.

Зазначена норма визначена п. 129.9 ст. 129 та п. 35 підр. 10 роз. ХХ Податкового кодексу України з урахуванням змін, внесених Законом України від 17.07.2015 р. N 655-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зменшення податкового тиску на платників податків» (опублікований в газеті «Голос України» від 12.08.2015 №147 і набуде чинності з 1 вересня 2015 року).

Збільшено вартісна ознака основних засобів для податкового обліку

Для цілей здійснення податкового обліку основні засоби – це матеріальні активи, що призначаються платником податку для використання у господарській діяльності платника податку, вартість яких перевищує 6000 гривень і поступово зменшується у зв'язку з фізичним або моральним зносом та очікуваний строк корисного використання (експлуатації) яких з дати введення в експлуатацію становить понад один рік (або операційний цикл, якщо він довший за рік).

Тобто збільшено вартісний критерій основних засобів з 2500 грн до 6000 грн.

Зазначена норма визначена п. 14.1138 ст. 14 Податкового кодексу України з урахуванням змін, внесених Законом України від 17.07.2015 р. N 655-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зменшення податкового тиску на платників податків» (опублікований в газеті «Голос України» від 12.08.2015 №147 і набуде чинності з 1 вересня 2015 року).

Новий порядок включення підприємств (установ, організацій) до неприбуткових

Порядок ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру встановлює Кабінет Міністрів України.

До затвердження нового Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, діє Положення про Реєстр неприбуткових установ та організацій, затверджене наказом МФУ № 37 від 24.01.13.

При цьому, неприбуткові організації внесені до Реєстру неприбуткових на день набрання чинності Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування неприбуткових організацій" №652 (13 серпня 2015 р.) не підлягають виключенню з цього Реєстру до 1 січня 2017 року.

Для включення до нового Реєстру діє правило:

- якщо установчі документи неприбуткових організацій на день набрання чинності Законом України від 18.03.2015 р. №263-ІІІ (набрав чинності з 10.04.2015 р.) відповідають новим вимогам формування їх установчих документів, то вони включаються до нового Реєстру,

- якщо не відповідають, - то необхідно до 1 січня 2017 року привести установчі документи у відповідність із змінами та у цей самий строк подати копії таких документів до фіскального органу.

У разі не приведення установчих документів до нових вимог, після 1 січня 2017 року неприбуткові організації виключаються з Реєстру неприбуткових установ та організацій.

За проведення державної реєстрації змін до установчих документів неприбуткових організацій реєстраційний збір не справляється.

Зазначені зміни до підр. 4 розд. .ХХ Податкового кодексу України передбачені Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування неприбуткових організацій" від 16.07.2015 №643-VIII (опублікований в «Голосі України» від 12.08.2015 р. №147).

Неприбуткові громадські об'єднання та благодійні організації за наявності рішення рад звільняються від податку на нерухоме майно

Сільські, селищні, міські ради можуть встановлювати пільги з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, що сплачується на відповідній території з об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності громадських об'єднань та благодійних організацій, статути яких зареєстровані у встановленому законом порядку, та використовуються для забезпечення діяльності, передбаченої такими статутами. Зазначені зміни до пп. 266.4.2 ст. 266 Податкового кодексу України передбачені Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування неприбуткових організацій" від 16.07.2015 №643-VIII (опублікований в «Голосі України» від 12.08.2015 р. №147 та набрав чинності з 13.08.2015 р.).

Нові пільги з податку на нерухоме майно та земельного податку

Не сплачують податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки будівлі дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів незалежно від форми власності та джерел фінансування, що використовуються для надання освітніх послуг.

Крім того зазначені дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади незалежно від форми власності і джерел фінансування, а також заклади культури, науки, освіти, охорони здоров'я, соціального захисту, фізичної культури та спорту, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів звільняються від сплати земельного податку.

Зазначені зміни до п.262.2 ст. 262 та п. 282.1 ст. 282 Податкового кодексу України передбачені Законом України від 17.07.2015 № 654-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо створення сприятливих умов для надання освітніх послуг дошкільними та загальноосвітніми навчальними закладами недержавної форми власності» (опублікований в «Голосі України» від 11.08.2015 №146 та набирає чинності з 01.09.2015 р.).

ДФС запроваджує новий електронний сервіс

З 25 серпня 2015 року Державна фіскальна служба України запроваджує у тестовому режимі новий електронний сервіс «Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків у електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису». З 1 вересня 2015 року сервіс буде запущено у штатному режимі.

Фізична особа – платник податків для отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків щодо сум своїх отриманих доходів та утриманих податків матиме можливість сформувати запит в електронному вигляді. Сформований запит підписується електронним цифровим підписом та відправляється на електронну адресу «Єдиного вікна подання електронної звітності ДФС».

За результатами обробки запиту на електронну адресу платника надходить відповідь, що містить відомості про суми доходів.

Детальніше з інформацією щодо роботи сервісу можна ознайомитися за посиланням http://sfs.gov.ua/fizichnim-osobam/vidomosti-doxid/ .

Коментарі (0)

Додати смайл! Залишилося 3000 символів
Додати новини
Реклама

Опитування

Ви підтримуєте виселення з Печерської лаври московської церкви?

Реклама

Зараз коментують

Всі